2019. május 21. Címlapra!
[Regisztráció]  [Profil szerkesztése]  [Beállítások szerkesztése]  [Keresés]
[Magánüzenetek]  [Felhasználók listája [Bejelentkezés]
MagyarOnline.net Fórumok >> Család, szabadidő, érdekességek >> 50+!
Új topik indítása   Üzenet küldése
Ugrás a ( előző lap 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 | 25 | 26 | 27 | 28 | 29 | 30 | 31 | 32 | 33 | 34 | 35 | 36 | 37 | 38 | 39 | 40 | 41 | 42 | 43 | 44 | 45 | 46 | 47 | 48 | 49 | 50 | 51 | 52 | 53 | 54 | 55 | 56 | 57 | 58 | 59 | 60 | 61 | 62 | 63 | 64 | 65 | 66 | 67 | 68 | 69 | 70 | 71 | 72 | 73 | 74 | 75 | 76 | 77 | 78 | 79 | 80 | 81 | 82 | 83 | 84 | 85 | 86 | 87 | 88 | 89 | 90 | 91 | 92 | 93 | 94 | 95 | 96 | 97 | 98 | 99 | 100 | 101 | 102 következő lap )
 Valeria  módosítás |   válasz erre |   profil |  2008-01-11 22:35   
Kedves Judit, gratulalok a fogyashoz, nagy eredmeny, 17 kilot lefogyni. Nemsokara megy a tobbi is!!!

huba  módosítás |   válasz erre |   profil |  2008-01-11 18:20   
miért van az, hogy kevesebb a férfi fogyókúrázó ?

PS: mert az gyanús? esetleg új barátnö..?

Pompéry Berlin  módosítás |   válasz erre |   profil |  2008-01-11 15:14   
2008-01-11 07:51, Ferencz Zsuzsanna:
-
Kedves Zsuzsa,

a balkáni állapotokat kicsit is ismervén nehezen tudom elképzelni, hogy egy román kórházi tartózkodás fogyókúra esetén komoly veszélyt jelenthet. Aztán lehet szünetelni és folytatni. Az életmódváltozás egyik jelentös eleme a rugalmasság.

Azt tanultam a vizibalettet követö csoportbeszélgetések során, hogy ne fogadjunk meg olyat, hogy soha, ezt többet sose, ..., stb., szóval az abszolút imperativusz bináris számrendszer-jelleggel (vagy igen, vagy nem) rossz tanácsadó. Mert ezáltal ha az embert egyszer megkisérti sz ördög és bünbeesik, akkor hajlamos azonnal feladni mindent. Helyette inkább éljünk heti terv szerint, amelyben az esetenkénti kilengést 7 napon belül lehet korrigálni, a mindenkori fogadkozás pedig nem azonnalra, esetleg 1 napra szól, hanem egy idököz átalányában. Így van sansz arra, hogy a szombati vörösborba folytott túlzott disznótorost jövö péntekig korrigáljuk, illetve már elöre spóroljunk a tudatosan betervezett szombati bünbeesésre. Ez megy, gyakorlatból tudom. Eszerint élvén még karácsonykor sem hiztam vissza semmi, söt.

Csuti persze nyerö. Cili sajnos nem igényli a sétáltatást, helyette inkább a lábamon alszik és ha nem megyek - szerinte - idöben ágyba, morogva figyelmeztet, hogy ideje lefeküdni. Keresek viszont partnert, aki hajlandó velem keddenként úszni jönni. Este 20:00 után kedvezményes 2,50 € belépti díjjal lehet. Na, ... ?

melindalaczay  módosítás |   válasz erre |   profil |  2008-01-11 13:32   
Gratulálok a fogyozóknak! hatalmas erö kell hozzá és elhatározás, olyan mint a cigiröl való leszokás, de megéri, mert utána nagyon is látható és mérhetö az eredmény.
Az a baj minden egyes fogyókurában, hogy ha egyszer már zsirt halmozott fel a szervezet akkor ezek a zsirszövetek már léteznek, még ha le is fogysz akkor is ott vannak, csak éppen telítetlenül, és arra várnak, hogy ha egy kicsit, csak egy picivel is többet eszel újra megtelítödjenek.Ezeket a zsírszöveteket többé kevésbe csak a plasztikai sebész tudja teljesen szétroncsolni...De ez még nem azt jelenti, hogy akkor el sem kell kezdeni fogyokúrázni!Söt!Csak tudatosan kell enni és élni a fogyókúra után is. Az elhízás, a cigi után mai korunk népbetegsége, és pont ezért csak gratulálni tudok annak aki a sok kísértés ellenére mégis tesz valamit ellene és odafigyel a saját szervezetének igényeire.

Ferencz Zsuzsanna  módosítás |   válasz erre |   profil |  2008-01-11 07:51   
Kedves Judit, ez a fogyókúra betarthatatlan, bármilyen önuralom mellett, mivel az élet telistele tragikus iőszakokkal. Vagy az ember egyszerűen kórházba kerül, s ott azt eszi, amit adnak.
Nekem is volt az életemben egy szigorú fogyókúra, s úgy ért véget, hogy a vejem betegsége halálosra fordult, a temetésre kellett gondolnunk,meg továbbélésre, nem pedig a pontokra.
A mostani fogyókúrám neve Csuti. A kutyám nagyon megcsinosiitott.
Talán nem lenne rossz, ha a fogyókúrád végeztével életmódot változtatnál, s normálisan étkeznél.

egyedls  módosítás |   válasz erre |   profil |  2008-01-10 18:26   
2008-01-10 15:50, Pompéry Berlin:
Khm...Az én nadrágom neked túl bő lenne.. Javasolhatom helyette, mondjuk a paplanhuzatot?

Pompéry Berlin  módosítás |   válasz erre |   profil |  2008-01-10 15:57   
2008-01-10 14:51, bovi:
-
Igen-igen... Bár szerintem elhatározás kérdése. Ha elegendően nagy a diszkomfort-érzés, az előbb-utóbb meghozza az elhatározást.

Ami a depressziót illeti: ez nem úri huncutság, sem nem pszichés akármi, hanem korábban évtizedekig szedett hormonok megfelelő orvosi konzultáció nélküli hirtelen abbahagyása. A hatása hosszabb idő után és lassan mutatkozott, miközben eleinte észre se vettem, hogy
a.) valami bajom van
b.) amikor már láttam, nem tudtam, hogy mi és mitől
c.) azt sem, hogy mi mivel függ össze

De ebbe itt nem akarok belemászni. Akit érdekel, annak a Csiki Kurjantó nélkül magánúton szívesen "kitárulkozom".

Pompéry Berlin  módosítás |   válasz erre |   profil |  2008-01-10 15:50   
2008-01-10 14:04, egyedls:
-
Hogy ezt nem mondtad előbb?!?! Mennyit spórolhattam volna? Csak kölcsönkérnék tőled egy bővebb nadrágot zakóval és máris ... , illetve esetleg már nem, ... vagy mégsem ... ?

bovi  módosítás |   válasz erre |   profil |  2008-01-10 14:51   
Kedves Judit,
ujra csak azt irhatom, hogy minden elismerésem, mert nem olyan egyszerű, mint ahogy ezt olvassuk.
Szivböl kívánom a kitűzött célhoz érést!

Depressziót nem ismerek, az ilyen egyszerű emberek csak elkeseredettek szoktak lenni és a vigaszt a természetben találom.
Az emberekre nem bízom már magam, mert a csalódás rosszabb, mint a magány!
Egy jó nagy séta az erdőben feloldja a szorongásokat.

egyedls  módosítás |   válasz erre |   profil |  2008-01-10 14:04   
2008-01-10 12:30, Pompéry Berlin:
Nagyon strapás, de talán megéri. Én egyszerűbben oldom meg a kérdést. Mindig van egy-két számmal nagyobb nadrágom, zakóm, mint amekkorába még beleférnék. Ha szükségem van elismerő (támogató) szavakra, csak felveszek egy ilyen bővebb cuccot és máris hallom: -De szépen fogytál?! Hogy csináltad? Mennyit?

Pompéry Berlin  módosítás |   válasz erre |   profil |  2008-01-10 12:30   
Átjöttem a főzésből, hogy elmondjam, ami karácsonyi körlevelem egyik jelentős részét képezte.

Jómagam az elmúlt években fokozatosan és észrevétlenül belecsúsztam egy mély depresszióba. Elvesztettem a kedvemet, az aktivitásomat, az érdeklődésemet, a kíváncsiságomat. Ennek legvészesebb jele, hogy felhagytam az írással. Nem kerestem, inkább hanyagoltam az emberi kapcsolatokat, már a gondolata is fárasztott, hogy felhívjak bárkit is telefonon. Ez utóbbi végképp nem jellemző rám. Ráadásul nagy tunyaságomban nemcsak visszahíztam a hét évvel azelőtt szerencsésen lefogyott 15 kilómat, amit évekig konstansan tartottam, hanem, ó, rettenet, ráhíztam még további jónéhányat (13).

Egy véletlen újságcikk olvasásakor döbbentem rá, hogy mindennek mi lehet az oka. Részletekre itt helyhiány miatt kitérni nem akarok, de a lényeg az, hogy szeptemberben megfelelő szakorvoshoz fordultam és 3-4 hónap elteltével már érzem a segítség pozitív hatását. Ezzel egyidejűleg egy speciális diétába kezdtem orvosi ellenőrzés mellett, amely szintén meghozta a várt eredményt. Hogy melyik milyen arányban, azt nem tudom, talán nem is lényeges, de a két dolog együtt feldob, hisz látom az alagút végén a fényt. Nyilván ennek tudható be, hogy jobb a kedélyállapotom, hovatovább megbocsátottam a karácsonynak is. Összességében jól érzem magam, úgy fizikailag mint lelkileg. Majd ha ismét kedvet kapok a publicisztikához, amit nagyon remélek, akkor áll be a teljes visszarendeződés.

Hogy Bóvi konkrét kérdésére konkrétan válaszoljak: jelenleg 17 kg veszteséget tudok felmutatni. Ha belenézek a tükörbe, akkor nagyon szilfidnek látom magam. Még a képes felem sem lett barázdált, amitől pedig nagyon féltem. Ismét passzolnak évek óta nem hordott - de hálistennek ki nem dobott - ruháim. (Talán nem is kellett volna semmi újat vennem, de azért az ember lánya csak elcsábul 1 szoknya és 2 blézer erejéig. ) Szóval egyértelműen gyönyörű vagyok. Persze mindez relatív, mert a jelenlegi állapotom még mindig 8-10 kg-val több, mint a hét évvel ezelőtti végeredmény.

Egyelőre tovább fogyok, mert az átmeneti fázis átállást jelent az űrhajós kosztról a "normálisra", de továbbra is csökkentett napi kalóriamennyiség mellett. A 2. átállási fázisban immáron "normál" koszt mellett (ez a piramisos számolós, zöld-sárga-piros-pontos, vagyis főleg zsírszegény és édességszegény étkeket jelenti) addig emelkedik hetente a napi megengedett kalória mennyiség, amíg majd beáll egy egyensúly: vagyis annyit és olyat eszem, amennyi és ami mellett az addig elért súlyomat tartom. Hogy ez pontosan mikor, hány kilónál fog bekövetkezni, azt nem tudom. Nem gondolom, hogy a 6. X-hez közeledvén feltétlenül az ú.n. ideális testsúlyt = testmagasság 100 fölötti cm minusz 10%, netán 15% elérését kellene kitűznöm célul. Tapasztalatom szerint azon kortársaim, akik 50-60 évesen még mindig 36-os ruhákat hordanak, olyan ráncosak, hogy szörnyűűűűűűűűűűűűű

Egy biztos: ha megálltam, akkor onnantól éles a dolog, t.i. ahhoz a kalóriamennyiséghez (furamua pontokhoz) kell tartanom magam egy életen át. No, meg sportolnom. Utóbbival alapvetően hadilábon állok. (Jelenleg a program részeként hetente egyszer van aquafitness. A vizibalettet nem kedvelem különösebben, de jó a társaság.)

Igazad van, bovi: lefogyni nem kunszt, azt tudok, és ezt már 2x is bebizonyítottam. Az eredményt egy életen át tartani: nos, ez hősiességet igényel, illetve átalakult = egészséges (?) étkezési szokásokat, életvitelt. Ezt gyakoroljuk az orvosilag ellenőrzött egyéves program második felében.

Pompéry Berlin  módosítás |   válasz erre |   profil |  2008-01-10 00:17   
Jelentem: a karácsonyi ünnepeknek van egy optimuma. Én ezt három napban állapítottam meg. Ennyi az az idő, amit ki lehet bírni a cserebogarak hallhatatlanságáról, főzésről és egyéb semleges és semmitmondó témákról folytatott beszélgetésekkel. Aztán valamikor eltéveszti az ember és mégis csak terítékre kerül valami társadalmi/politikai/filozófiai/... stb. kérdés, amelynek során pillanatok alatt kibukik a nagyon különböző életfelfogás. Mert hogy még ennyi év alatt sem tanultam meg kerülni a provokáló témákat, vigyázni a számra és utána legalább uralkodni magamon. Pedig 50 fölött már elég okos, ... nem, akarom mondani tapasztalt lehetne az ember.

De azért mégis családias volt.

A Szilvesztert intimen töltöttük. Csemeténk velünk vacsorázott, így addig hármasban, majd ő balra el valamilyen buliba. Én pedig kikölcsönöztem a videotékából a halhatatlan és változatlanul bájos "Ninocska" c. filmet Greta Garbóval. A teremtés koronája egy véletlen folytán még nem imerte. Igazi szilveszteri szórakozás volt.

Lám, itt is kibukik élemedett korom: 20 évesen még világtragédiának tartottam volna, hogy nem hívtak meg, a Szilvesztert egyedül tölteni, no ezt elképzelhetetlennek tartottam. Kiderült, hogy
a.) lehet
b.) egész kellemesen

bovi  módosítás |   válasz erre |   profil |  2008-01-02 15:47   
50 felettiek, túléltétek a szilveszteri rumlit

Itt nem volt túl nagy, okosodik a nép
A sok pénzt nem is éredemes a levegőbe lőni
Az új év óta már a cigerattafüst sem rontja a levegőt! Németországban új törvény van!
Hú, de egészségesek leszünk

Jozef Hevizi  módosítás |   válasz erre |   profil |  2007-12-26 20:11   
Igen, ambar ha jol ertelmezzük az elmult eveket, rankordit a kegyetlen valosag. Bizony a felfele menet meg elviselhetö az evek hossza, de mar a lefelöli oldalon minden ev rövidebbnek tünik. Vagy csak nekem?

Mary  módosítás |   válasz erre |   profil |  2007-12-25 20:06   
Kedves Frédi, hasonlatod nagyon találó, az élet tényleg ilyen, egy darabig felfelé, aztán lefelé. De elfelejtetted írni, hogy úgy felfelémenet, mint lefelémenet vannak kis hegycsúcsok, amelyeket kell (és érdemes) megmászni.

Egyszóval nem törvényszerüen megy az élet elsö fele felfelé (vannak ott is völgyek), meg nem törvényszerüen lefelé, egy bizonyos kor után (mert ott is vannak kisebb-nagyobb öröm- vagy sikercsúcsok), de nagyjából tényleg így megy minden.

boszildi  módosítás |   válasz erre |   profil |  2007-12-25 11:38   
2007-12-23 13:37, Fredi:
-

Kedves Fredi!
Szívhez szólóan írtál az élet és a hegymászás párhuzamairól. Kívánom, hogy még nagyon sokáig sétálj a völgyben.

Fredi  módosítás |   válasz erre |   profil |  2007-12-23 13:37   
Párhuzam

Az eltelt 60 és egy néhány év alatt megfigyeltem, hogy az élet és a hegymászás között sok párhuzam létezik. Az élet nem szabadon választott gyakorlat, tehát mindenki ismeri, a hegymászás azonban nem, legalább is nem minden részletében ismeretes mindenki számára.
A hegymászás sematikus programja: elindulunk a völgyből, megyünk felfelé a hegyre, felmászunk a csúcsra, itt időzünk egy keveset, majd elindulunk lefelé és valamikor leérünk, vége a túrának.
A felmenet nem könnyű, izzadunk, akadályokat kell leküzdenünk, nehéz a cipelt teher – hátizsák és a többi felszerelés, néha a tervezett ösvényt el kell hagynunk és mire a csúcsra érünk elfáradunk. De ott fent élvezzük teljesítményünket, a szép tájat, a jó levegőt. Szeretnénk minél többet itt maradni, de mennünk kell, meg aztán a szél is erősen fúj odafenn.
Az életben sincs sok másként. Utunk a csúcs felé korántsem könnyű. Már az óvodában is teljesítményt várnak el tőlünk, az iskola akadályokkal teli kihívás. Majd a munkahely is tele van útszéli tövisekkel, akadályokkal, mint rossz főnök, állástalanság, bürokrácia, anyagi gondok, betegségek, anyós, stb.
Mire a csúcsra érünk, karrierünk és emberi teljesítőképességünk csúcsára, sokszor elfáradunk és itt is sok vihar van – irigyeink, az utánunk nyomuló és helyünket akaró fiatal generáció, stb. Talán észre se vesszük, de akarva-akaratlan elindulunk a völgy felé.
Amikor a csúcsról lefelé megyünk, fáradt lábunk már korántsem olyan biztos, lépéseinkre jobban oda kell figyelnünk, de a lefelé menet is tartogat számunkra örömöket, szépségeket. Az út mellett csobogó patak, a ránk kacsintó szamóca, málna, szeder, egy jó hangulatú túratársaság kellemessé teszik a lefele menetelt is, az izomlázat majd csak másnap érezzük.
Az élet hegyén lefele is sok a rizikó, de sok örömben is lehet részünk. Az évek múlásával úgy illik, hogy nyavalyáink száma is gyarapodjon és velük együtt a tiltások is. Ne egyél ezt, ne igyál azt, ne nőzz, ne férfizz, és így tovább.
Szerencsére az öregedéssel olyan örömök is járnak, melyeket korábban alig ismertünk. Amikor rád mosolyog kis unokád bizony nem igen cserélnél egyetlen fiatallal sem.
Amikor leértünk a hegyről a völgybe tudomásul vesszük, hogy a túrának vége. Sajnáljuk, hogy vége van, de örülünk annak, hogy szép volt.
Ezt kívánom minden MON-társamnak is, hogy élete alkonyán, a völgyben elmondhassa: nemsokára vége, de legalább szép volt!

poe  módosítás |   válasz erre |   profil |  2007-12-23 09:52   
2007-12-23 09:22, bovi:

Nem adnám egy vak lóért, hogy 50 éves lehetek. A világban millióknak nem adatik ez meg. Remélem, elmondhatom ugyanezt majd 60 és 70 évesen is. A 80-at már csak súgva írom ide, akit illet a kérés, úgyis meghallja!
További kellemes öregedést mindenkinek

bovi  módosítás |   válasz erre |   profil |  2007-12-23 09:22   
2007-12-22 04:22, Ferencz Zsuzsanna:

Kedves Zsuzsa, ez itt felénk is mindennapos szólás-mondás

Azért az 50, még nem annyira vészes, majd utána jön a fekete leves
A lényeg, legyen elég elfoglaltságunk, akkor nem vesszük annyira észre az idö múlását.

Jozef Hevizi  módosítás |   válasz erre |   profil |  2007-12-22 08:53   
No,igen.Viszont ne csüggedjünk,meg egy ötvenet igy,azutan meg haljon meg aki akar.

Ferencz Zsuzsanna  módosítás |   válasz erre |   profil |  2007-12-22 04:22   
Édesanyám mondogatta nekem, s lehet, hogy saját találmánya, nem pedig közhely:
-- Ha ötven fölött egy reggel arra ébredsz, nem fáj semmid, tudd meg: meghaltál.

Jozef Hevizi  módosítás |   válasz erre |   profil |  2007-12-21 19:50   
2007-12-09 16:49, huba:
-

Sajnos sajatos modon ugy tetszik "megerteni azokat", hogy paromnak is jutott belöle. Es akkor ha szolnak(ok) hozza, az a baj, ha nem, az a baj,ha hüvös van, az a baj,ha meleg van, az a baj, stb. stb. Egyszoval sz.r egy helyzet.

Fredi  módosítás |   válasz erre |   profil |  2007-12-21 16:02   
Miért, a kutyahús fogyaszt?

Ferencz Zsuzsanna  módosítás |   válasz erre |   profil |  2007-12-21 15:58   
Kár, hogy Pompéry elutazott, felajánlanám neki a kutyámat fogyókúrás célra. Én nagyon megcsinosodtam...

Pompéry Berlin  módosítás |   válasz erre |   profil |  2007-12-20 00:06   
Furcsa. Az utóbbi időben egyre gyakrabban kell karácsonyi leveleket írni. Esetleg karácsonytól karácsonyig újabban már nem 12 hónap lenne? Megjegyzem, ez sem lepne meg. A mai globalizált világtól minden kitelik. Bezzeg annak idején, ...

Ez csak azért jutott eszembe, mert elkészültem az ideivel és az csak alaphangulatában tér el a nemrég írt tavalyitól.

sycamore  módosítás |   válasz erre |   profil |  2007-12-15 13:41   
Ez nagyon teccccett ! (Mert sok igazsag van benne, mi tobb, igaz mind, de mar a felere sem emlekszem)

Ferencz Zsuzsanna  módosítás |   válasz erre |   profil |  2007-12-14 05:02   
Né mit kaptam:

Mi az előnye, ha elmúltál 50 éves?
1. Az emberrablókat nem igazán érdekled.
2. Túszhelyzetben valószínűleg téged engednek el elsőként.
3. Senki sem várja el tőled, hogy bárhová is szaladj.
4. Amikor este 9-kor felhívnak, megkérdezik 'Nem ébresztettelek fel?'
5. Az emberek már nem gondolják azt, hogy hipochonder vagy.
6. Már nincs semmi, amit a nehezebb úton kellene megtanulnod.
7. A most vásárolt dolgaid már nem használódnak el.
8. Délután 4-kor is vacsorázhatsz.
9. Szex nélkül élhetsz, de a szemüveged nélkül nem.
10. Heves vitákba bonyolódsz a nyugdíjrendszerről.
11. Már nem kihívásként gondolsz a sebességkorlátozásra.
12. Már nem próbálod meg behúzni a hasad, bárki is jön be a szobába.
13. Együtt énekelsz a liftben a hangszóróval.
14. A szemed már nem lesz sokkal rosszabb.
15. Az egészségbiztosítónak befizetett összeg végre kezd kifizetődni.
16. Ízületeid pontosabb meteorológusok, mint a nemzeti időjárási szolgálat.
17. Titkaid biztonságban vannak a barátaidnál, mert ők sem emlékeznek rájuk.
18. Agysejtjeid száma végre kezelhető méretűvé csökkent.
19. Nem emlékszel, ki küldte neked ezt a listát.
20. És feltűnik, hogy kényelmed érdekében ennek a szövegnek nagy a betűmérete.

Továbbítsd ezt mindenkinek, akinek még eszedbe jut a neve

Pompéry Berlin  módosítás |   válasz erre |   profil |  2007-12-09 23:02   
Más. Igaz, hogy ez a rovat az 50+ nevet viseli, de talán még az alábbi is belefér:

Most jöttünk haza a Lüneburger Heide-ről, ahol kisebb-nagyobb körben (30 fő) megültük Tante Martha 100. születésnapját. Na, itt szó nem volt depresszióról: férjem nagynénje hosszú és világháborúkban, valamint egyéb viszontagságokban gazdag életútja ellenére elég jól bírta az ünneplést. Sajnos tavaly óta rozogább lett ugyan - ki vehetné ezt ebben a korban rossz néven tőle - , mégis kibírta a három órán át tartó ovációt, köszöntéseket, harsonaszextettet (ez utóbbi nagyon hamis és nagyon kiadós volt, így tényleg türelmet igényelt), stb.

Úgy gondoltam, ebben a korban már nem-igen lehet szüksége az embernek bármire, ami pedig kellene, azt pénzért nem adják. Ezért úgy vélem, hogy ennyi évet megélvén már csak a földi örömöknek, élvezeteknek érdemes adózni. Ennek megfelelően vittünk neki egy másik 100 esztendős jubiláns, a berlini KaDeWe áruház ünnepi kínálatából egy 100 darabot tartalmazó óriás-praliné-dobozt. Továbbá egy méregdrága illatos szappant abban az árkategóriában, amennyit józan ember (nő) nem áldozna saját használatra egy darab szappanért soha. (Utóbbit elhunyt nagy-nagynénémtől tanultam, aki 95. születésnapjára Givenchy-szappant kért ajándékba. Ez a kívánság azóta is hallatlanul imponál nekem. )

huba  módosítás |   válasz erre |   profil |  2007-12-09 16:49   
2007-12-08 17:18, Valeria:
-
En hala Istennek sohsem voltam, de megertem azokat, akik ebben a betegsegben szenvednek.
-

de akkor, hogy tetszik "megérteni azokat"..?

bovi  módosítás |   válasz erre |   profil |  2007-12-09 16:18   
2007-12-09 14:50, sycamore:

Hallo Lizike!
Mivel tudom mit jelent ennyi problémát átélni, csak annyit, hogy nagyn szoritok nektek, minnél elöbb forduljon a kocka végre jóra!!!

Ugrás a ( előző lap 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 | 25 | 26 | 27 | 28 | 29 | 30 | 31 | 32 | 33 | 34 | 35 | 36 | 37 | 38 | 39 | 40 | 41 | 42 | 43 | 44 | 45 | 46 | 47 | 48 | 49 | 50 | 51 | 52 | 53 | 54 | 55 | 56 | 57 | 58 | 59 | 60 | 61 | 62 | 63 | 64 | 65 | 66 | 67 | 68 | 69 | 70 | 71 | 72 | 73 | 74 | 75 | 76 | 77 | 78 | 79 | 80 | 81 | 82 | 83 | 84 | 85 | 86 | 87 | 88 | 89 | 90 | 91 | 92 | 93 | 94 | 95 | 96 | 97 | 98 | 99 | 100 | 101 | 102 következő lap )
Új topik indítása   Üzenet küldése

Irjon nekünk! - Impresszum - Médiaajánlat - Súgó