2019. május 20. Címlapra!
[Regisztráció]  [Profil szerkesztése]  [Beállítások szerkesztése]  [Keresés]
[Magánüzenetek]  [Felhasználók listája [Bejelentkezés]
MagyarOnline.net Fórumok >> Család, szabadidő, érdekességek >> 50+!
Új topik indítása   Üzenet küldése
Ugrás a ( előző lap 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 | 25 | 26 | 27 | 28 | 29 | 30 | 31 | 32 | 33 | 34 | 35 | 36 | 37 | 38 | 39 | 40 | 41 | 42 | 43 | 44 | 45 | 46 | 47 | 48 | 49 | 50 | 51 | 52 | 53 | 54 | 55 | 56 | 57 | 58 | 59 | 60 | 61 | 62 | 63 | 64 | 65 | 66 | 67 | 68 | 69 | 70 | 71 | 72 | 73 | 74 | 75 | 76 | 77 | 78 | 79 | 80 | 81 | 82 | 83 | 84 | 85 | 86 | 87 | 88 | 89 | 90 | 91 | 92 | 93 | 94 | 95 | 96 | 97 | 98 | 99 | 100 | 101 | 102 következő lap )
 andi_usa  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-06-20 10:41   
2004-06-19 21:29, Mili:
-
Az én müanyagdeszkám nem vándorol, talán mert nem egészen sima a felülelete? Megnéztem, az egyiken van né, Pioneer, made in Thailand. Pedig a formica felület a konyhámban sikos. Nem görbül el mert jo vastag.

Viszont a fadeszka már esett szét a klopfolás miatt mert kétféle fajta fa csikokbol van és a mosogatogépben nem birta ki annyi év után (25?) hirtelen szétesett. Férjem megcsinálta.

bobe  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-06-20 10:39   
Beszeljunk inkabb a vasalodeszkarol
ha mar a deszkaknal tartunk

bovi  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-06-20 08:45   
2004-06-19 21:29, Mili:
-
Nem ertem miert vandorol a deszkad Bovi,

Azért mert a munkalapom mozaik és féyezett!

Amin a húst vágod, csak papirral letörlöd? A vért nem lehet csak letörölni papirral az én véleményem szerint. Azt elöbb hideg vizzel kell lemosni, hogy ne föjön bele a vér, majd elmosogatni, hogy tiszta legyen.
Az én müanyag deszkáim nem hajlanak el a gépben, mert 2 cm vastagok. A fadeszka elkopik, ahol az ember mindig vág, mélyedéses lesz és már nem jó használni.
Na ezt a deszkaügyet jól kitárgyaljuk

Mili  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-06-19 21:29   
Nem ertem miert vandorol a deszkad Bovi, az enyem marad a helyen. A problema a felulettel lehet amire a deszkat teszed.
Soha nem vagok hus utan semmit ugyan azon a deszkan. Es soha nem mosom le a deszkat szivaccsal vagy mosogatoruhaval. Mindeg csak papirtorolkozovel amit aztan eldobok, maskulomben most tanultam egy tanfolyamon ahova a munkaltatom kuldott el ( csak azt nem tudom miert mert semmi koze a munkamhoz), hogy a forgalomba levo Lysol vagy akarmilyen mas kloros sprayek a vilagon semmit nem hasznalnak ha lespricceljuk vele a feluletet aztan letoroljuk. Ezt a szert legalabb 10 percig kell hagyni erintkezni a fertotlenitendo felulettel. Igaz, hogy a televizioban fadeszkan apritanak a hires szakacsok de itt Kanadaban az olyan konyhakon ahol sok emberre foznek szin kodolva vannak a vagokeszkak es plasztikbol vannak. Piros a husnak, zold a fozelek felenek es zoldsegeknek es sarga a gyumolcsoknek, feher a tesztafeleknek. A favagodeszkak sajnos nem birjak ki sokaig a mosogatogepek magas hofokat, ezek kisebb darab fabol vannak osszeragasztva es mar en is volt ugy hogy darabokba vettem ki a gepbol.A tejfeher plasztik meg sajnos elferdul vagy megpuposodik a mosogatogepbe. Azt mondjak a granit lap nagyon jo, nekem az nincs.

bovi  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-06-19 20:30   
Ma, hogy ezt a témát felhozta Espa, kifertötlenitettem minden deszkámat klorral.
Azután betettem a mosogatógépbe és most, mind ujjá varázsoltam

Nagyon ötletesnek tarom a francíáknál látott vágódeszkát. Az alsó felén tapadó gumi van, hogy ne csuszkáljon. Itt nem árulnak olyat, igy mindig egy darabka szivacsot rakok alá, mivel idegesit, amikor elvándorol a deszka a hagyma alól.

bobe  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-06-19 20:25   
Mili igy van az egyetlen ami nem a legjobb az a csirkehus
tehat ha azt vagsz deszkan utanna feltetlenul mosd le vagy egyszeruen forditsad meg a deszkat addig amig hasznalod majd amikor vegeztel megmosod es olyan mintha uj lenne

Mili  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-06-19 20:06   
Azt mondjak az okosak, hogy a fa vagodeszka a jo dolog mert abban a bacilusok nem szaporodnak ugy mint a muanyagban, leven a faban valami termeszetes ellenallas.

andi_usa  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-06-19 17:11   
2004-06-19 11:07, bovi:
-
Üveget láttam, de az ha leseik, rágondolni is rossz! Tudod, egy bizonyos mennyiségü bacilusra szükségünk van, az növeli az ellenállóképességünket
-
Köszönöm, most mondhatom férjemnek *mi* nincs nekem!

Nekem is van két olyan müanyag vágodeszkám kis dolgokra, van két nagyobb fa, az egyikben bevágott árok körben, sültet vágni rajta, ( a lapos fadeszkán klopfolom ha kell a hust) továbbra két még nagyobb amin tésztát nyujtok ki, szaggatok, abbol az egyik, az a legnagyobb formica bevonattal van, amit szintén könnyü kezelni, tisztitani. Az a legnagyobb arra kell, ha sok aprosüteményt készitek, mert nincs akkora felület a counteren ez nagyitja meg.

Itt is sokat tárgyalták a vágo deszka dolgot, ajánlották a gözölögépet is rá vagy ha gyorsan kell, a bleach-et (lug?)fertötleniteni.

espa  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-06-19 11:51   
Köszi. Megnyugtattatok.
Van műanyag is fa is. Akkor maradok ezeknél.

Egyébként megfejtettem, hogy miért van többnejűség és miért nincs többférjűség.

Velünk annyira jó, hogy 4 is jöhet, férjből pedig sokszor egy is sok! Pl. amikor fél napra otthagyja a vágódeszkát használtan!

Egyszer lenyomom a torkán

bovi  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-06-19 11:07   
Espa!
Nekem minden nagyságban levö vágódeszkám müanyag. Nem tudom a nevét, de olyan tejszinü és könnyen kezelhetö, a mosogatogépben teszem szintén, mint Böbe 60°C-on. A deszka már idejét multa, mivel tényleg súroltam, mint nyagyanyáink. Üveget láttam, de az ha leseik, rágondolni is rossz! Tudod, egy bizonyos mennyiségü bacilusra szükségünk van, az növeli az ellenállóképességünket

bobe  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-06-19 10:06   
Espa! Semmi baja annak a vagodeszkanak !
Itt is fat hasznalunk es nezd a hires séfeket csak fadesznak vagnak . Az egyetlen amit teszek hogy ha csirket boncolok akkor utanna forro vizzel lemosom. Ne felj annyira a baciktol hidd el tuleled
En nem szeretem az uveget ,de az IKEA-bol vettem itt muanyagot es azt a mosogato gepbe teszem 60 fokos vizben mossa at en azt hiszem ennyi eleg.

espa  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-06-19 09:56   
A háztartás vezetőktől szeretnék praktikus tanácsot kapni a vágódeszka tisztitásával kapcsolatban.
Mert ugye ha csak letörlöm vizesruhával, akkor a baktériumok kinevetnek. Ha mosószeressel tisztitom, akkor meg bennemarad a mosószer és aztán megesszük.

Ki hogy csinálja?

Kinek van üvegből való vágódeszkája? Ha letörik egy darabka belőle, azután veszélyes? Vagy nem törik le, mert edzett üvegből van?

több kérdésem nincs

szigy  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-06-19 03:38   
Kedves Hunor és Mindenki!

Főleg azok, akik nem olvasták a bemutatkozó szövegemet!

Nekem alaptermészetem, Istentől kapott állapotom a szeretet. Az én jobbom nyitott, fegyvertelen, kézfogásra és ölelésre kész. Nem ítélek meg senkit, de mindenről van véleményem, és a szeretetem sorrendben Istené, a hazámé, a családomé és mindenki, illetve minden másé, akik-amik a teremtettségben testvéreim.

Ez nem azt jelenti, hogy elvárom a szeretetet, csupán azt, hogy mindenkit eleve szeretek, és ebből nem egyszerű magát kidolgoznia senkinek.

Paradox helyzet, hogy minden szeretettemet a végsőkig védem, ha támadják. A sorrend föntebb adott.

Ne gondoljátok, hogy ha bárki tőlem eltérően gondolkozót bántanak, akár abban a politikai társaságban, amelyik szellemiségében a legközelebb áll hozzám, nem védem meg.

Többször megkaptam, hogy miért nem vagyok "odaát". Megmondtam: azért, mert ott mindenki ezt mondaná, de itt csak én mondom, mert az én politikai közösségem sem etalon. Ne gondoljátok, hogy az "enyéim" nagyon szeretnének engem. Többségükben utálnak. Miattatok, ha így jobban érthető. De sosem mondtam, hogy azok, akik politikailag közel állnak hozzám, hitemben, és abból származó erkölcsömhöz is rokon módon gondolkoznak.

Isten és hazám, nemzetem mindenek előtt áll a szememben. A családomért is nagyon keményen helyt tudok állni. Már többször próbára tettek ez ügyben. Az "enyéim" is. Amikor fiatal voltam, akkor is így volt, változni okot nem ismerek.

Ez nem azt jelenti, hogy a becsületes ellenfelemet ne fogadnám akár barátomul. De ez nem járhat azzal, hogy elveimet feladjam, és ne vegyem észre, ha azokat bántják, akik hozzám legközelebb állnak. Nekem mindkét meghatározó politikai oldalon vannak igazi jó barátaim. Ez nem azt jelenti, hogy feltétlenül egyetértenék bármelyikükkel. Példát, engedelmeteket kérve, nem hozok. Nem volna tisztességes.

Aki elfogadja, hogy Szent Ferenc nyomában járok, és érti is, mit jelent ez, megtisztel, ha elfogadja lelkem békéjét.

A kezem kézre, kézfogásra vár; a karom baráti ölelésre. Nem Mindszenty hercegprímás a példaképem, hanem Assisi Szent Ferenc, akinek világi rendjében szolgálom Istent.

Istent és a Ferenc atyánk által is szeretve tisztelt Szűz Máriát, Jézus Krisztus édesanyját, akinek első királyunk felajánlotta a hazámat, és pápánk felajánlotta Európát.

Szeretett Barátom, Hunor, és Ti, többiek, azaz Mi! Amint írtam: a kezem kézre, a karom baráti ölelésre vár. Mi is, ami közénk éket verhet?

Szeretettel, igenis, őszinte és mély szeretettel: szigy

hunor  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-06-18 14:14   
2004-06-18 12:09, szigy:
-

Kedves Szigy,

OK, rendben. De erdemes megnezni azt is, mihez vezetett az alabbi politikai tema - szemelyes vita, szemelyeskedes kovette, amit itt a MONon nem igazan szoktunk toleralni. Eppen ezert javaslom a kolcsonos bekejobb nyujtasat - es azt, ha kozeljovoben veletlenul becsuszik egy hasonlo tema, ne legyen reagalas, hiszen az meg tobb gondot okozhat. Szoval, egy kozosseg tagjai vagyunk, kezeket ide.

Udv,

Hunor

Sok magyarorszagi forumon is igy, illetve ennel sokkal durvabban megy, valamint szunt kanadai magyar forum is hasonlo okok miatt (politika rovatban kialakult szemelyes ellentetek, becsuletsertesek, stb.) miatt. Ezt csak erdekessegkepp kozlom.

espa  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-06-18 12:39   
Igazad vagy szigy. Te csak kérdeztél, én meg nem válaszolok

szigy  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-06-18 12:09   
2004-06-18 07:10, hunor:
-
Köszönöm, Hunor. Igyekszem idomulni.

Szeretettel: szigy

szigy  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-06-18 12:07   
2004-06-18 06:58, espa:
-
Kedves nagyon szőke nő!

Feltettem néhány kérdést. Miért fröccs, ha kérdezek?
Csak költői kérdés.
Netán arra a két betűszóra gondoltál, amit nem írtam le?
Ez is költői kérdés, azaz nem várok választ.

Ami pedig a szeretet illeti, volt egy hercegprímásunk (neked nem), aki betegre verve is azt válaszolta kínzója kérdésére, hogy "Igen. Én szeretem önt."

Ugye nem baj, ha a szeretet fogalmáról inkább Lacókával beszélgetnék?
Erre sem kérek választ.

hunor  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-06-18 07:10   
2004-06-18 05:37, szigy:
-

Jöjjetek utánam, amíg censustól nem marva bent maradok, megírtam 1-2 órával ezelőtt.

-

Kedves Szigy,

cenzustol nem marva bent marad, most utoljara (maskulonben a Moderalas topikban lenne a helye ), es csak azert, hogy a valaszom is olvashato legyen, valamit mar masvalaki is (espa) is reagalt (!), de vedd figyelembe - a politika, kulonoskepp a magyar belpolitika forumunkban tiltott, ez pedig a kozosseg egyhangu dontese - lasd Forum c. topik. Ennek oka pedig nem az, hogy a MONtagsag kulonosebben apolitikus lenne, vagy csak igy ebredtunk fel reggel, hanem a tapasztalatok, elozmenyek - indulasnal meg volt kulon Politika temakor is. Ezt azonban indulas utan alig par honappal leszavaztuk. A lenyeg - erre figyelj.

Most peldaul meg az a helyzet is eloall, hogy ellent se lehet mondani Neked, hiszen az megint sertene ezt a MON szabalyt.

Udv,

Hunor

espa  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-06-18 06:59   
2004-06-18 02:38, Annita:

espa-, perc-, bovinak... es mas notaskedvueknek:
http://www.auto.bme.hu/music/volk/volk.html

Köszi Annita! Tündér vagy, idegsimitónak isteni !!

espa  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-06-18 06:58   
azonban én nem politizálok.

Szigy te nem politizálsz, hanem fröcskölsz

De ne itt lécci.

Vannak egyéb fórumok a világhálón, ahol bőséggel kiélheted magad.

Már kértelek a multkor, nem mindenki ért egyet veled, és ne ingerelj másokat.

Ha egyszer ez egy politikamentes fórum, akkor tartsd be a szabályait, hiszen fröcskölni van lehetőséged sok.

És még alá is irod, hogy "szeretettel"...

Kissé vicces

'Szeretettel: szigy'

espa  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-06-18 06:51   
2004-06-17 21:30, bovi:
-
Hát igen Bovi, nekem, ugy rögtön május 3-án gyült meg a bajom az EU-val

Egy EU szabály miatt 100.000 Ft-os kiadásom lett volna, de megoldottuk

szigy  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-06-18 05:37   
2004-06-17 10:55, espa:
-
2004-06-17 10:15, bobe:
-
Mi törtent ?
reszletesebben irjal espa -

Jöjjetek utánam, amíg censustól nem marva bent maradok, megírtam 1-2 órával ezelőtt. Más a topik, come on every bódé!

szigy  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-06-18 02:59   
2004-06-17 08:53, espa:
-
A Világgazdaság hírére reagáltam ott a megalkuvó, szolgalelkű magyar kormánnyal feleselve.
Mert ez a magyar kormány járult hozzá, hogy a szlovák bor az elcsatolt északi, napfényszegény lejtőről is tokaji lehessen.
Mert ez a magyar kormány járult hozzá, hogy az évekig tartó paraméter-egyeztetések után ne csak magyar pálinka legyen a világpiacoön, hanem román palinca is. Mert mi lenne, ha magyar cujka kerülne a piacra? Pedig azt előállítani a hülye is tud ezen a délkörön!
Mert ez a magyar kormány akart megint megalkudni a dunai víziszörnnyel kapcsolatban. (Pedig abból is tanulhattak volna, hogy a pozsonyi börtön direkt derékmagasságig elárasztott cellái abban a pillanatban kiszáradtak, amikor Mária Terézia rendeletére szabályozták a Dunát.)
Mert ez a magyar kormány nem veszi figyelembe mintegy kétmillió nagykorú állampolgárának petícióját.
Mert ennek a magyar kormánynak olyan külügyminisztériuma van, amely nem akar idegen "érzékenységeket" megsérteni azzal, hogy levélpapírján, munkatársai névjegyein ne az EU-zászló legyen a legfőbb felségjel, hanem a magyar címer.
Mert ennek a magyar kormánynak van olyan PÁRTONKÍVÜLI miniszterelnöke, aki az EU-választásokon elszenvedett bukás hatására arcátlanul kiáll Nagy Imre szobránál a nagyobbik kormányPÁRT NEVÉBEN bocsánatot kérni a kommunisták 1956-ban és utána elkövetett gyalázatos magatartásáért.

Van még jónéhány más is, ami ide illenék.

De ingyen, szolgalelkűségből hazát és nemzetet árulni olyan erkölcsi nyomor, amire méltó szavunk még nincs. Betűszó van kettő is, azonban én nem politizálok.

Annita  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-06-18 02:38   
2004-06-17 11:24, espa:

espa-, perc-, bovinak... es mas notaskedvueknek:
http://www.auto.bme.hu/music/volk/volk.html

bovi  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-06-17 21:37   
2004-06-17 20:42, Perec:

Vándorfelhök fenn az égen, ha majd egyszer kisfalumhoz értek.
Ez majdnem olyan szép, mint a vén cigány!
Rengeteg öreg nagylemezünk van, vasárnaponként feleteszünk -1-2-öt. Karácsony elött tönkrement a lemezjátszónk, és vettünk egy újat, bár ma már, mindenki DVD lejátszót vesz

bovi  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-06-17 21:30   
Kedves Espa, ezt olvasd!
Otthonról ját egy pici nyugdij, amit eddig Thüringenen keresztül renszeressen megkaptam a bankomba.
Most ennek vége!
A nyugdijam a magyar Posta Bank fogja kezelni a jövöben. Ha továbbra is ide átutaltatni akarom, ehhez kell egy hivatalos aláirás minta, amit itt a magyar külképviseleti szerv hitelesit! Berlin tölünk 400km, ott van a külképviseleti szerv.
Telefonon kértem tanácsot, hogy mit lehetne még tenni ezen kivül?
Ha személyesen eljövök, akkor egyszerübb
Èljen az EU!!!

perec  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-06-17 20:42   
2004-06-17 08:08, Annita:

Azt ki ismeri, ami ugy kezdődik, hogy "zöld erdő mélyén, kispatak szélén, ... áll egy cigány. Nótája nem kell,... nem tudom tovább!

-
Nótája nem kell senkinek se már.
Uj tavasz járja, zöld a fa ága
Vadgalamb vigan (?) turbékol a fán
Ôsz feje (valami), a szíve kitárul
S párjához igy szól az öreg cigány...

espa  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-06-17 11:24   
-

Azt ki ismeri, ami ugy kezdődik, hogy "zöld erdő mélyén, kispatak szélén, ... áll egy cigány. Nótája nem kell,... nem tudom tovább!

espa  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-06-17 11:11   
-
es Deres mar a hatar. CSODALATOS volt!!!
(internetes radioadasbol)

Apukám kedvenc nótája volt, nekem is nagyon szép emlék!
Meg az, hogy " Eltörött a hegedűm, nem akar szóllani..." A hegedűm majd megreperálom Szólalj meg hát rubintos virágom!
Jaj de szép!

espa  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-06-17 10:55   
2004-06-17 10:15, bobe:
-
Mi törtent ?
reszletesebben irjal espa -

Ugye most azon dolgozik(???) az ország, hogy megvédjük a speciálisan magyar termékeket, mint HUNGARICUM. Lásd: Tokaji Bor.
Ezek a temrékek (pick szalámi, lehet, hogy gyulai kolbász, pálinka (ez is elveszett!)
és még nem tudom mik de elég hosszu volt a sor, kizárólag magyarok lehetnek Európában.

Tegnap esti hiradó: a tokaji bor nem lehet hungaricum (és a pálinka se, de ez kevésbé izgat) mert isten tudja miért a szlovákok!!! is magukénak tudják!!!
Megint mehetek a pofám leszakad topicba!

Hát ezért mondom, hogy béke poraira!
Ki tolta ezt igy el? verje meg a jegeseső!

Ugrás a ( előző lap 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 | 25 | 26 | 27 | 28 | 29 | 30 | 31 | 32 | 33 | 34 | 35 | 36 | 37 | 38 | 39 | 40 | 41 | 42 | 43 | 44 | 45 | 46 | 47 | 48 | 49 | 50 | 51 | 52 | 53 | 54 | 55 | 56 | 57 | 58 | 59 | 60 | 61 | 62 | 63 | 64 | 65 | 66 | 67 | 68 | 69 | 70 | 71 | 72 | 73 | 74 | 75 | 76 | 77 | 78 | 79 | 80 | 81 | 82 | 83 | 84 | 85 | 86 | 87 | 88 | 89 | 90 | 91 | 92 | 93 | 94 | 95 | 96 | 97 | 98 | 99 | 100 | 101 | 102 következő lap )
Új topik indítása   Üzenet küldése

Irjon nekünk! - Impresszum - Médiaajánlat - Súgó