2019. július 18. Címlapra!
[Regisztráció]  [Profil szerkesztése]  [Beállítások szerkesztése]  [Keresés]
[Magánüzenetek]  [Felhasználók listája [Bejelentkezés]
MagyarOnline.net Fórumok >> Család, szabadidő, érdekességek >> 50+!
Új topik indítása   Üzenet küldése
Ugrás a ( előző lap 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 | 25 | 26 | 27 | 28 | 29 | 30 | 31 | 32 | 33 | 34 | 35 | 36 | 37 | 38 | 39 | 40 | 41 | 42 | 43 | 44 | 45 | 46 | 47 | 48 | 49 | 50 | 51 | 52 | 53 | 54 | 55 | 56 | 57 | 58 | 59 | 60 | 61 | 62 | 63 | 64 | 65 | 66 | 67 | 68 | 69 | 70 | 71 | 72 | 73 | 74 | 75 | 76 | 77 | 78 | 79 | 80 | 81 | 82 | 83 | 84 | 85 | 86 | 87 | 88 | 89 | 90 | 91 | 92 | 93 | 94 | 95 | 96 | 97 | 98 | 99 | 100 | 101 | 102 következő lap )
 szigy  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-06-09 11:34   
2004-06-09 11:23, bobe:
-
Nyilván. Ide, vagy nincs több rovat.

bobe  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-06-09 11:23   
Hat azert ez a cime ennek a topicnak 50 -esek ide vagy?
Grandma

szigy  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-06-09 10:49   
2004-06-09 10:11, bobe:
-
Világos, Böbe, de hadd jegyezzem meg, Te is az 50 és fölötte csoportba tartozol.

bobe  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-06-09 10:11   
Micsoda optimista tarsasag!
Nagyon jol vagytok ti meg csak 50-esek vagytok mit szoljak en a csekely 87 evemmel

szigy  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-06-09 10:03   
2004-06-09 09:40, denjul:
-
Nem sajnos. Aki megérte a 60-at, legalább annyi garantálva van neki.
De ez nem változtat azon, hogy csak 50 és fölötte van a felmérésekben.

ex-MON-tag4  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-06-09 09:40   
2004-06-09 04:12, nyanyabandi:

Sajnos lassan azt kell irni hol vagytok 60-asok.

üdv.denjul

szigy  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-06-09 09:31   
2004-06-09 04:12, nyanyabandi:
-

Kedves Szuzi!

Nem térhettünk át, mert nemcsak hogy nincs olyan topik, hanem azért sem, mert a szociológiai felmérések kor szerinti csoportosításának utolsó rovata így néz ki: 50 és fölötte.

Bennünket leírt a társadalomtudomány, és kész. Mi vagyunk a legvénebbek, és itthon a személyi igazolványba is azt írják be 50 éves kortól, hogy érvényessége: korhatár nélkül.

Csak az nem megy, hogy nyugodjunk békében. Mert nem is hagynak.

Szeretettel: szigy

nyanyabandi  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-06-09 04:12   
Mi tortent az 50-esekkel? Visszafiatalodtak?.......esetleg atertek a hatvanasok kategoriajaba?....

Pompéry Berlin  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-05-22 22:01   
2004-05-22 19:00, bovi:
-
Az idegenvezetönk még az étkezéshez sem tette le a kucsmát.
-
Ha visszaemlékszel, ez M.o.-on is így volt divat. Moziban is kalappal. Ezzel a hagyománnyal érkeztem N.o-ba. Az x-ik nagynéni aranylakodalmára gyönyörű kosztümben és pillbox-kalapban jelentem meg apró tüllel. Utóbbira (kalap) rettentő büszke voltam. A háziasszony felszólítását, hogy nem venném-e le, a civilizálatlanság és jólneveltségi hiány netovábbjának tartottam. (Ők nyilván kiröhögtek, ill. nem értették, hogy férjemnek mért pont ilyen fura egzotikum kellett.)

Az orosz konyha különben kitűnő. Ill. nagyszerűek az előételek és a desszertek. A főételeknél mintha elfelejtenék mindazon fantáziadús ötleteket, amelyeket kitűnően bevetnek az előételeknél és salátáknál. Előbbi különben olyan kiadós és változatos, hogy a főételre semmi szükség. Mindig gondom volt, hogy ha végigpróbáltam az első fogásként feltálalt salátákat, hideg előételeket - ez nálunk bőven kitesz egy komplett hideg vacsorát -, már semmi kapacitásom nem maradt az unalmas sültekre.

Desszert után kötelező erejű tea van és ahhoz lekvár, kompót, méz - bele. Ez némi megszokást igényel.

bovi  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-05-22 19:00   
Hallo 50-esek!
Semmi lendület? Mindig azt mondjuk az 50 még nem kor és most dobjuk a törölközöt?
Mi a véleménytek, ha egy kicsit kiruccanunk?
Ki járt már pl. Moszkvában? Mi a tapasztalata az orosz kosztról? Nekem nagyon finom és az ottélö 50-esek nagyon jól néznek ki (nök)
Nincsennek túl sminkelve, izlésen öltöznek, pedig nem annyi jut nekik arra, mint a nyugaton élöknek. Egy ami zavart, hogy mindenki befedi a fejét, igy a frizurát nem lehet látni. Az idegenvezetönk még az étkezéshez sem tette le a kucsmát. Tél végén jártam ott márciusban, persze itt az már tavasz.
Szép hétvéget Mindenkinek!

andi_usa  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-05-18 20:08   
2004-05-18 18:28, nyanyabandi:
-
Igazad is van, ezentul ezzel fogok en is vedekezni..............
-
Szuzi,

védekezni? Akinek rossz tapasztalatai voltak már, az ovatos lessz! Nekem volt elég szaldgálni valom és költségem mikor elloptak egy csekkemet a kinti levelesládámbol, kimosták és uj összeggel kasszirozták egy távolabbi banktol, rendörségre menni ott 1 1/2 orát várni (a bank követelte akinek a hibájábol történt mert szerintem lehetett látni hogy hamaisitott), aztán uj bankszámlát nyitni és uj csekkeket rendelni, az a nagy csomag amit éppen elötte rendeltem nem lett használva, az volt a vesztességem, a bank fedezte a lopott összeget mivel régi kliensük vagyok. Azota minden számlával a postához kocsikázunk bedobni ott hogy nehogy el legyen lopva!

Aztán volt a két account hack, az egyik a Yahoo bevásárlo accountom, a kredit kártyámra engedély nélkül összegeket tettek, akkor hivogattam a kredit kártya céget és nekem kellett bebizonyitani hogy nem rendeltem azt és szedjék le.

A harmadik az Ebay seller account hack volt amikor valaki a nevemmel drága holmikat chargolt a seller accountra, akkor is nekem kellett utána szaladni hogy az Ebay megtéritse nekem azt az összeget. It is not a laughing matter, ahogy itt mondják.

De gondolom amig valakinek nincs negativ tapasztalata viccnek kezeli az ilyesmit vagy netán hiuságnak nézi!

http://abclocal.go.com/kabc/features/091603_identity_theft.html

CONSUMER NEWS — Identity theft cost consumers and businesses $53-billion dollars last year alone. Your good name and credit can be ruined before you ever realize what is happening."

nyanyabandi  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-05-18 18:28   
Igazad is van, ezentul ezzel fogok en is vedekezni..............

andi_usa  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-05-18 17:42   
Szuzi,

van aki komolyan veszi az ilyen intelmeket és nem terjeszti személyi adatait:

http://www.consumer.gov/idtheft/

Welcome to the Federal Trade Commission: Your National Resource for Identity Theft

How can someone steal your identity? Identity theft occurs when someone uses your personal information such as your name, Social Security number, credit card number or other identifying information, without your permission to commit fraud or other crimes.

Identity theft is a serious crime. People whose identities have been stolen can spend months or years - and their hard-earned money - cleaning up the mess thieves have made of their good name and credit record. In the meantime, victims may lose job opportunities, be refused loans, education, housing or cars, or even get arrested for crimes they didn't commit."

rigojanos  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-05-18 16:02   
En a jogatanarnomrol hittem azt sokaig, hogy kb 25 lehet, de kiderult, hogy 42

Most remenykedek, hogy ha sokat jogazok, akkor nalam is megall az ido

andi_usa  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-05-18 15:59   
2004-05-18 13:55, nyanyabandi:
-
Ket eve voltam egy szulinapi partyn ahol az unnepelt no nem volt hajlando megmondani a korat/ abbol gondoltuk hogy sok/,-es meg azt se hagyta hogy talalgassuk.........ami viszont azt eredmenyezte hogy lehet hogy "felertekeltuk" a korat............
-
Én a multkor a jacuzziban a fitness clubban hallottam egy ilyen beszélgetést, hárman csevegtek elöbb mindenféle betegségröl aztán az egyik megjegyezte, van ami a váltokorral jár, erre mondták neki hogy ahhoz ö még tul fiatal mire büszkén mondta, hogy ö 52 éves! Erre a másik kettönek is ki kellett találnia a korát.

A napokban tünödtem el ezen, miért olyan fontos némelyeknek egy évszám, miért kell minden ember korát tudni? Nagynéném korát most tudtam meg 2 honapja mikor unokatestvérem irta emailben hogy az idén fogja ünnepelni a 90-iket. Párom találkozott vele mert vitt tölem ajándékokat és mondta nekem nem néz ki többnek mint 65-nek! Tudtam, hogy apám növére és tuléltem eddig gyerekkorom ota, hogy eddig nem tudtam pontos korát!

nyanyabandi  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-05-18 13:55   
Az 50-esek hova lettek? Ket eve voltam egy szulinapi partyn ahol az unnepelt no nem volt hajlando megmondani a korat/ abbol gondoltuk hogy sok/,-es meg azt se hagyta hogy talalgassuk.........ami viszont azt eredmenyezte hogy lehet hogy "felertekeltuk" a korat............

optimista  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-05-14 18:56   
2004-05-14 16:42, kaytee:
-
Hat lent voltunk 60 pontot most pluszban vagyunk 5 pontal de nem tul jol nezz ki ! szoval tedd penzed a mattracba!!!!

Bobe a te penzed szeretnem befektetni most itt ,figyi tele vagyok kituno ideakkal (pld macskabundakra!!! Macska farmra Macskakat tenyeszteni!!! semmi kiadas egereket tenyeszteni, hogy legyen a macskaknak mit enni a tobbit nem mondom mert meg vernek itt de abbol all a macsek eszi az egeret az eger a macskat mi meg bundat gyartunk !!!) jo lenne latni csak vizre es kennyerre tellik e-befektetes utan neked es majd le is josz a magas lovadrol kicsit !!! ( Ez csak jo akkarat------ Nem akkarom ,hogy elhizzal !!!)

kaytee  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-05-14 16:42   
2004-05-14 16:16, optimista:
-
Mivel a Tozsde ma gyalazatos

Ma IS.

optimista  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-05-14 16:16   
Mivel a Tozsde ma gyalazatos es nem is akarok ranezni ami megy ott, a verfurdo, unatkozom azert irogatok . De ha ti nem szeretitek ezt ami koztem es Bobe kozt megy vegbe. A megoldas egyszeru !!! Bunyozatok meg Bobet !!!Mert ugyebar az lathato en egy egyszeru kis artatlan martir ferfi vagyok es egy 87 eves ezt kihasznalja ( nem akkarok nevet mondani! Mert nem szokasom panaszkodni es kifecsegni mas bantalmazasat)

optimista  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-05-14 16:11   
2004-05-14 15:56, bobe:
-
Beirtam abba a forumba is jo kivansagaimat!!!

bobe  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-05-14 15:56   
2004-05-14 15:46, optimista:
-
Azert ez nem szep itt nyilvanosra hozni egy fenykepet a fejemrol !!!Bobe ,Bobe Bobe Miert kinozol ennyire ?
-

Benezhetsza mit föztunk ma rovatba is ott is van valami a szamodra
vagyis ide :
http://www.magyaronline.net/forum/viewtopic.php?topic=1250&forum=27&707

optimista  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-05-14 15:52   
Most valami komolyabbat. Londonban lessz egy arveres '"19 szazadbeli europai festmenyek" Mielot arverezik bemutatjak a festmenyeket kullombozo europai varosokban (Becs, Munchen es Hamburg)Van 20-25 magyar festmeny koztuk 1 Munkacsy is . Ha valakit erdekel ezt megnezni ami teljessen ingyen van es adnak szines brossurakat a festmenyekrol szivesen megadom a datumokat es a cimeket mind a 4 varosban(London is)az arveres junius 15 en!!!ES HIREKET MEGCAFOLVA, BOBE KAPOSZTAJA NEM LESSZ EL ARVEREZVE !!!

optimista  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-05-14 15:46   
Azert ez nem szep itt nyilvanosra hozni egy fenykepet a fejemrol !!!Bobe ,Bobe Bobe Miert kinozol ennyire ?

bobe  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-05-14 15:02   
Valasz optimistanak

optimista  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-05-14 14:55   
Rossz helyre ment a valaszom,a Bobenek szolt!!! Ezer es egy bocsanatot kerek Bovi tol( Neked csak annyit en is jotekonysagra szorulva vagyok ha nem is anyagilag.Evvel kapcsolatban valtanal egy par szot erdekembe Bobe vel ?Gondolom megkerhetlek, olyan kedvessen es onzetlenul irsz !)

optimista  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-05-14 14:50   
2004-05-13 19:40, bovi:
-

A lenyeg, hogy egezsegessen visszajottel, de talan az nalad termeszetes amint latom ez egy orokolt dolog, a csaladodban van !!!Egy 87 eves aki latogatja ANYUKAJAT, NEM MINDENNAPI DOLOG !!!De kerlek ne olvasd az elozzo beirasokat mert esetleg megerolteted a szemeid!!!Mig elvoltal szuzi szekalt kisse,de azt se olvasd !Ahogy mondjak Kinaban----Welcome Home !!

bobe  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-05-14 12:33   
Szoval
Most mar itthon vagyok megfodraszolva joillatosan es probalkozom elmeselni nektek mi is volt hogy is volt. Minden siman ment a tervek szerint a Ferihegyi atszallasig. 13.40-kor indulnia kellett a gepnek Kolozsvar fele igy hát fél 2 körul egy buszra felultettek bennunket es elszallitottak a repulogephez. Igenam de az ajtokat nem nyitottak ki. Mikor körulneztem lattam hogy a csomagok nincsenek beteve a gepbe a kerozinos kamion ott all a gep mellett es nehany ember valami papirokat tol ide oda. Szoval hogy leröviditsem nem szalltunk le a buszbol visszavittek bennunket a repulöterre azzal a kifogassal tehnikai hiba. A varobol ralattam a gepre a ket ora varakozas alatt senki nem javitott semmit rajta tehat az volt a baj hogy nem volt eleg üzemanyag es a magyar repuloteri hatosagok nem engedtek felszallni a gepet. Igenám de penz nem volt kifizetni a kerozint. Szoval röhögtem volna ha a baratnöm nem var a kolozsvari repulöteren.
A ferjemnek telefonon elmeseltem hogy Ferihegyen ücsörgök es nem tudni mikor indulunk erre ö kedvesen megkerdezte : "megnezted-e ket szarnya van a gépnek?"
Aztan odaertunk kiszalltunk es utazhattam tovabb a anyukamhoz. Ott is "jo" hir vart ugy nez ki falcs riado volt. Jo hogy nem volt olyan komoly a baj de ugyanakkor kicsit rosszul is esett. Na de ott voltam es elrendeztem amit lehetett . Szerdan jöttem visszafele. Most mar simabban ment minden a kolozsvari repulö mostmar csak 40 percet kesett (azt hiszem elaludt a pilota ). A Malév pontosan indult . Minden siman ment . A lanyomeknal aludtam es a tegnap delben indultam hazafele a vonattal . Alig utaztunk 20 -30 km-t megallt a vonat a mozdonynal valami hiba volt. Ugyhogy egy ora kesessel döcögtunk be az allomasra. Legközelebb Lovaskocsin megyek mert hatha akkor idöben odaerek
Kolozsvaron csalodtam ujra mert semmi sem javul. Gödrök az uton es mindenhol nemzetiszinu zaszlok vagy padok vagy keritesek fogadnak no meg a polgarmester bödületes plakatjai. Ami uj hogy a varosban gombamodra epulnek a templomok es a bankok.
Nem lett szebb a varos mintha visszalepett volna az idöben. Van Mcdonalds de az embereknek nincs penze ra. Eletmüveszek elnek abban az orszagban . Lassan mar 60 eve tanitjak öket hogyan kell keves penzböl megelni.
Az anyamnak 75 euro a nyugdija es az arak bizony nem alacsonyak. Egy orvos 500 eurot keres . Az sem sok penz. Termeszetesen a politikusok mintha a Caragiale szindarabbol leptek volna ki. Nem ereztem jol magam . Nem vagyom vissza. Jol vagyok en itt ezen a sötet hideg eszakon es buszke vagyok uj hazámra .

bovi  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-05-13 19:40   
Tegnap este egy 50 éves szülinapon voltam. Nem tudtunk betelni a dekoratióval.
Az egész terem olaszosan, piros-fehér szinekben. Az ünnepelt is e két szinben öltözve, nagyon izlésesen. Nem restaurantbanm csak a mi kis sportotthonunkban. Soha nem hittem volna, hogy igy kilehet csinositani.
A koszt, az ital ugyancsak olaszos, de nekem magyar létemre is nagyon izlett
A poén a dologban, hogy ök németek, de nagyon szeretik az olasz dolgokat. A férj csodálatosan tud énekelni és a helyi énkkar kiséretében egy gyönyörü szerelmi vallomást énekelt, most is borsódzik a hátam, ha rágondolok.
Minden nagyon klassz volt és nagyon örültem, hogy szép órákat töltöttem velük, nem beszélve Irakról, az emberek kinzásáról, a nyomorról amiben milliók élnek. Különben, az ajándékot boritékba vittük, az afrikai gyerekek javára spendirozza. Milyen jó egy olyan országban élni, ahol nem kell az ajándék, inkább segitünk másokon

nyanyabandi  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-05-13 17:07   
Espikem ugye ezt vartad?..........

Törölt Nicknév2  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-05-13 16:45   
Jó hír: Böbe megjött!!
Etelka

Ugrás a ( előző lap 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 | 25 | 26 | 27 | 28 | 29 | 30 | 31 | 32 | 33 | 34 | 35 | 36 | 37 | 38 | 39 | 40 | 41 | 42 | 43 | 44 | 45 | 46 | 47 | 48 | 49 | 50 | 51 | 52 | 53 | 54 | 55 | 56 | 57 | 58 | 59 | 60 | 61 | 62 | 63 | 64 | 65 | 66 | 67 | 68 | 69 | 70 | 71 | 72 | 73 | 74 | 75 | 76 | 77 | 78 | 79 | 80 | 81 | 82 | 83 | 84 | 85 | 86 | 87 | 88 | 89 | 90 | 91 | 92 | 93 | 94 | 95 | 96 | 97 | 98 | 99 | 100 | 101 | 102 következő lap )
Új topik indítása   Üzenet küldése

Irjon nekünk! - Impresszum - Médiaajánlat - Súgó