2019. július 18. Címlapra!
[Regisztráció]  [Profil szerkesztése]  [Beállítások szerkesztése]  [Keresés]
[Magánüzenetek]  [Felhasználók listája [Bejelentkezés]
MagyarOnline.net Fórumok >> Család, szabadidő, érdekességek >> 50+!
Új topik indítása   Üzenet küldése
Ugrás a ( előző lap 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 | 25 | 26 | 27 | 28 | 29 | 30 | 31 | 32 | 33 | 34 | 35 | 36 | 37 | 38 | 39 | 40 | 41 | 42 | 43 | 44 | 45 | 46 | 47 | 48 | 49 | 50 | 51 | 52 | 53 | 54 | 55 | 56 | 57 | 58 | 59 | 60 | 61 | 62 | 63 | 64 | 65 | 66 | 67 | 68 | 69 | 70 | 71 | 72 | 73 | 74 | 75 | 76 | 77 | 78 | 79 | 80 | 81 | 82 | 83 | 84 | 85 | 86 | 87 | 88 | 89 | 90 | 91 | 92 | 93 | 94 | 95 | 96 | 97 | 98 | 99 | 100 | 101 | 102 következő lap )
 andi_usa  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-04-19 02:52   
Mikor férjem ezt a házat vette, ez volt az utolso a városkában (talán akkor még nem is volt város?) nem volt szomszéd, akkor kezdtek épitkezni a condokon, mikor én jöttem ide, 78-79-ben. Mikor a házat vette még zsákutca sem volt csak födlut a hátso kertbe a garázshoz. Neki kellett oda adni egy részét a kertböl hogy utcát épithessenek és igy megépithessék az öregotthont is amihez kellett. Szemben csendes nagy citrom liget volt mikor jöttem, most családi házak épültek ott, mellettünk pedig a condominiumok. A zsákutca másik oldalon van egy templom s mögötte a hozzájuk tartozo öregotthon.

Itt csak akkor van szirénázás ha valaki az öregotthonban rosszul lessz, néha eltévesztik az utcát mert a következö utcánál van a föbejárat, s akkor itt visong a tüzolto, jo amerikai szokás hogy nem csak a mentö jön hanem a tüzolto is.

Jot nevettem a házassági tanácsado eseten, lehet hogy a fiatalasszony olvasta azt a fajta gyogymodot amivel kikiabálják bánatukat magukbol?

Erröl nekem is eszembe jut egy hangzavaro eset, egy fiatalember örjötitett meg a fel és le motorzozásával szerintem hangtompito nélkül, lányunk kicsi volt s éppen elszunditott a nyári délutàn, férjem kint locsolt csövel, mikor megelégeltem, intettem neki, locsolja le, meg is tette. A motorozo hamar abba hagyta.

Anyáméknál Baselban csend van a hátso szobákban, a két háloszoba kellemes, mert ott egymás mellé vannak a háztömbök épitve s hátul mindenkinek kis kertje van a lakoházhoz. Viszont a nappali és a konhya az utca felé nyilnak második emeleten, s ha ott kinyitja anyám a balkonajtot a konyhánál jön be a villamos- és az autozaj, a villamos ott is áll meg.

nyanyabandi  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-04-19 02:24   
Olyan helyen lakok ahol jobboldalt nincs szomszedom csak egy pici parkszeru valami ahova a kornyekbol nehany kutya jon csak le egeszsegugyi es mas celbol, a hatan mogott erdosav valaszt el egy masik utcatol amit kizarolag csak levelhullas utan lathatok, az elottem levo szomszed soha sincsen itthon csak azert el meg mert a meghalashoz is ido kellene de nincs. a mellettem levo oregasszony meghalt az uj lakok viszont autot szerelnek. Allandoan.Ha esik az eso akkor ernyo alatt biztosan az orvos rendelte, neha azt hiszem mikor hirtelenul felbog az egyebkent holtcsendes utcaban egy motor amit nem tompit az a micsoda ami visszafogja a hangot hogy most robbantottak fel a kozelben levo korhazat a terroristak.Na es kozeli a tuzoltoallomas akik ha munkajuk akad akarmilyen kicsi vagy csak paradeznak olyan uvolto hangot hallatnak hogy az ember neha riadtan gondol arra hogy nem lehet ekkora hang veletlen, tornado jon vagy foldrenges esetleg tenyleg lejottek a marslakok, kepzelem aki mellettuk lakik........ de azert azt hiszem meg lehet szokni, legalabbis mar eszre sem vesszuk.A harmadik zajartalom mar erdekesebb, 3 hazzal odebb lakik egy hazassagi tanacsado/ valtig mulatok rajta hogy elvalt ember aki csak pont a sajat hazassagat nem kivanta megmenteni/-annak az irodaja a hazban van,-egyutt foglalkozik a hazasparokkal, -az egyik evben az egesz utca osszerohant/ feltetelezve hogy olnek valakit/ mert a hazassagi tanacsadotol egy nagyon fiatal par jott ki, a no 20 sem volt, a ferfi alig tobb, a bekitesi kiserlet feltehetoen eredmenytelen maradt mivel a no felejthetetlen uvoltozesben mondta el mindenki fule hallatara hogy mit tart a ferjerol, annak sexualis kepessegerol es egyebekrol, -legalabb 10 percen at, a ferfi eredmenytelenul probalta tulkiabalni, vegul feladta, kocsijaba ulve tavozott, - az utca lakoi a kovetkezo 5 percben meg tobb informaciot hallhatott a fiatal par mindennapi eletebol, - majd a no is beinditotta az autojat.A hazassagi tanacsado ki sem mert jonni.A hallgatosag azzal a joleso tudattal mehetett haza hogy megis szep az elet, az o hazassagukkal legalabbis ilyen problema nincs.Tehat nyugodt zajmentes hely? Olyan nincs,-hacsak egy lakatlan szigeten............

Pompéry Berlin  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-04-18 22:58   
Csodás kúriában töltöttem a hétvégét. Régi junker birtok udvarháza, amelyet átépítettek szállodá(cská)nak, csűr = (leendő)hangversenyterem, istálló = előadóterem. A táj csodás, virágzanak a háborúelőtti cseresznyefák, a közeli falu mindössze 3-4 házból áll, isteni csend, levegő, madárfütty, idill.

A házigazda elmondta, akadt már olyan vendége, aki panaszkodott, hogy a madárcsicsergéstől nem tudott aludni. Tyja, aki pl. a főváros nagyforgalmú főútvonalán 6. meleti lakásban lakik, biztosan nincs madárfüttyhöz edzve.

andi_usa  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-04-18 08:54   
2004-04-14 19:10, bovi:

Nyáron, füldugóval mehetek aludni, amikor a balkonajtót nyitva hagyom, különben kipletykálnám, hogy mit meséltek a balkonon odaát

Érdekes az emberek milyen külömbözöen reagálnak a zajra s ki hogy tud aludni. Lányom panaszkodik hogy felébreszti ha apja lent seper a ház körül, érdekes modon ez sose zavarta mikor a lenti szobában nött fel és ott egész közel volt ehhez! Szerintem az emeleti szobábaban kevesebbet hall. Ma azt mondta, hamarosan kiköltöznek mert nem birja ezt barátja sem, aki ha éjjel dolgozik nappal alszik de zavarja ez az alvását!

Nem szoltam semmit de tünödöm azon, hogy keresik majd ki azt az ideális lakást ahol a szomszédok pont akkor lesznek csendben, ha nekik az fontos lenne? Nálunk csak az a zavaro ha az egyik szomszéd a condominiumokban kiteszi két kis nyüvitö kutyáját nappal s azok megállás nélkül siránkoznak! Nappal itt nem lehet szolni csendbontás miatt. De ha elviselhetetlen a zaj este 10 után akkor beleszol a rendörség vagy az állatvédelmi iroda.

Nekem is az az álmom hogy akkora telken élni hogy semmiféle zaj ne hallatszon oda. Igaz emlékszem egy Németországi látogatásomra, Pforzheim közelében kint falun éltek magyar ismeröseim, s ott is aludtam, csak másnap mentem vissza Münchenbe. Olyan csend volt, hogy sokáig nem tudtam elaludni!! Abban az idöben München-Schwabingban laktam ahol felhallatszott a Badische Weinstubébol lent a csevegés, nevetés.

Mauin azért szerettem mindig nyaralni a Grand Champions lakásokban, mert ott teljes csend volt (körbe golf pálya) csak egyszer kaptunk kellemetlen lakást ahol kora reggel felébredtünk a nyitott zsaluablakok miatt a kertészek nyirbálására. Közel volt a poolhoz is ahol 10-ig zsivalyoztak amig nyitva volt az uszoda rész. Lehet hogy az embernek változik a szervezete, mikor tür el több zajt?

bobe  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-04-17 09:55   
Visszaterve a fogakra
ezt a viccet kaptam ma reggel
jot röhögtem rajta :
házaspár lefekvéshez készülodik. Az asszony panaszkodva:
- Korábban mindig fogtad a kezem...
A férj kinyúl és megfogja.
- Aztán mindig megcsókoltál...
A férfi megcsókolja.
- Aztán beleharaptál a nyakamba.
A férj fölkel.
- Hová mész? - kérdezi az asszony.
- A fürdoszobába, a fogamért.
Remelem ti is fogtok

Szőnyi Bartalos Mária  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-04-17 00:38   
Á, én nem pikkelek senkire.
Bocs Judit, de nem tudtam kihagyni!
Remélem nem ejtettem mély sebet....
Szeretettel üdvözöllek.
Mária

Koborlo  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-04-16 15:20   
Ez egy remek hely
Nem csak a fiatalabbak a fiatalok(lásd Ötvenesek)
de még én is beféreksőt az örök ifjaknak is van hozzászolása.
Ha Ha Ha.
Szoljon ha valaki Pikkel rám is mert szertném tudni.

Szőnyi Bartalos Mária  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-04-16 13:36   

"Judit "hangcsatornaja" a rossz nyelvek szerint hazi keszitesu.."

Kedves Rigojános, gondolom, neked is tetszik Judit "hangcsatornája".
Nekem is.
Archiváltam.

Mária

bobe  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-04-16 13:12   
Majd bolond leszek elarulni majd csak legyetek ti is 87 evesek es majd megtudjatok mivel foglalkozunk mi örökifjak

Törölt Nicknév2  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-04-16 11:53   
Bobe, figyelem!
Itt 50-en felüliek vannak, azok pikkelnek.
A mobbingot az ennél fiatalabbak üzik.
Hogy mit csinálnak a 85-ön felüliek azt remélem közlöd velünk 50-esekkel
Etelka

bobe  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-04-16 10:34   
Je van magyarul is ez a szo? En azt hittem ez sved talalmany ,mert itt nagyon divik. Föleg gyerekek között ,olyannyira hogy öngyilkossagba kergetett nehany gyereket. Nocsak minden "jo" tovabbkerul. Habar a "pikkelni valakire" artatlan kisgyerekjatek ahhoz kepest mi a mobbing.

ExMONTag  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-04-16 08:17   
2004-04-15 23:53, Pompéry Berlin:
-
MON-Felvigyázó Néniiiiiiiiii, Bácsiiiiiiiiiiiiiii!
Nnnnaaaaaa!
-
Naaaaaaaaaa nuuuuu!
Judit ez nem mobbing (ujmagyarul) hanem egyertelmüen egy rossz reklam, a Csiki Kurjanto üres oldalait csavarta össze Rigojanoska

bovi  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-04-16 08:17   
2004-04-15 23:53, Pompéry Berlin:

Panaszt szeretnék tenni.

Panaszát elfogdtuk és máris orvoslásra kerül! Szerencséjére, volt még hely a papirkosárban

Pompéry Berlin  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-04-15 23:53   
MON-Felvigyázó Néniiiiiiiiii, Bácsiiiiiiiiiiiiiii!

Panaszt szeretnék tenni. A Rigójános pikkel rám. (Ezt újmagyarul, ugye úgy hívják, hogy mobbing?) Nem is igaz,hogy kézzel gyártott a szócsövem. Meg nem is ilyen! És egyáltalán! Nnnnaaaaaa!

rigojanos  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-04-15 22:49   
2004-04-15 18:38, Pompéry Berlin:
-
Megjegyzem, ez a család az egyetlen az egész környéken, amely életét ekkora nyilvánosság mellett formálisan ráerőszakolja a szomszédokra. Külön pech, hogy a házak között kialakult hangcsatorna őket pont hozzánk hozza legközelebb.

Judit "hangcsatornaja" a rossz nyelvek szerint hazi keszitesu..

Pompéry Berlin  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-04-15 18:38   
2004-04-14 19:10, bovi:
-
"...Nyáron, füldugóval mehetek aludni, ... Ha mégegyszer születek erre ügyelni fogok, hogy gazdag leszek és nagy telkem lesz ...
-
A mi telkünk ugyan a tiétek duplája, de panaszom ugyanaz. Szerencsétlen akusztikai konstelláció miatt nyitott ablak esetén az 1. emeleten a hálószobában az ágyban is, sőt, a másodikon lévő irodában az íróasztal mellett is pontosan értem a szomszédok csevegését, akik a terasz-szezonban egész életüket a "szabadban" töltik. Jóindulatú, de rettentő hangos emberek, akik a tudás és az inteligencia hiányát hangerővel igyekeznek palástolni. Nem, nem vagyok gonosz beképzelt vagy fölényes, csak rosszul viselem ezt a fajta üres erőfitogtatást. Pláne, éjjel kettőkor. Megjegyzem, ez a család az egyetlen az egész környéken, amely életét ekkora nyilvánosság mellett és folytán formálisan ráerőszakolja a szomszédokra. Külön pech, hogy a házak között kialakult hangcsatorna őket pont hozzánk hozza legközelebb.

Éppen ezért tanulván tőled, bovi, következő életemben és is gazdagnak készülök, hogy megvásárolhassam az összes közvetlen szomszéd házát.

nyanyabandi  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-04-15 17:44   
Nekem is Espa.

espa  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-04-15 16:47   
Bovikám Édes! Hogy a tavaszra fogod azt sejteti, hogy most fordult veled először! Jó neked!
Nekem már az a feltünő, ha olajozottan forognak a kerekek.

Anikeunike  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-04-15 16:21   
Kedves bovi ! soraidra reagálva néha elöfordul ,hogy az ember feje olyan mint egy cserép edény, és a jo elpárologhat ,de gondoskodnod kel utánpotlásrol nehogy mind el száljon a jo, és csak a rossz maradjon remélem nem sértettelek meg Szeretettel Anik

bovi  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-04-15 14:06   
Hallo 50-esek!
Van egy komoly kérdésem: Van ez veletek is, hogy a fejem olyan mint egy üres hordó?
Próbálom a gondolataim rendezni, de nem megy. Mi a csoda lehet ez? Ez lenne a tavasz

juliett  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-04-15 05:07   
2004-04-14 18:03, Mili:

-
Milikem! Mar keso,mert az az eger akitol szinten felek,mar elvitte..... juliett

bovi  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-04-14 19:10   
Mi különálló házban lakunk és régebben nem volt közel szomszéd, csak a lovak legelésztek. Idöközben majdnem teljesen körül vagyunk épitve és itt Németországban, nagyon picik a házhelyek. A miénk is 600 négyzet m. A mesgyétöl csak 4 m-t kell elmaradni.
Nyáron, füldugóval mehetek aludni, amikor a balkonajtót nyitva hagyom, különben kipletykálnám, hogy mit meséltek a balkonon odaát
Ezmellett lejtös a telek, igy még jobban viszhangzik, amit lenn beszélnek. Ha mégegyszer születek erre ügyelni fogok, hogy gazdag leszek és nagy telkem lesz

bovi  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-04-14 19:00   
2004-04-14 18:03, Mili:
-
Ja, igen, mikor bogracs gulyast fozunk az udvaron akkor az uvoltosek mindeg megkivanjak.

Csak kivánják, vagy adsz is nekik?
Ha igen, tegyél bele egy kis erös paprikát, ha panaszkodnak mondd, igy érzem én magam, mikor fociztok

Mili  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-04-14 18:03   
Szia Juliett, jo helyen jarsz !
Ha vegig olvasod e topik utolso par napi hozzaszolasait rajosz, hogy remulet, retteges, rosszullet, felelem ide-oda inkabb torodni kell a meglevo fogakkal mint aztan visszakacsintani ra. De.. termeszetesen ez a te dolgod.
Szomszedok.... A bal oldali ugy tanitja a gyerekeit kulombozo labdajatekokra hogy kozben uvolt mintha a sportpalyan lenne es szurkolna. A masik oldalon egy idos hazaspar akik ki sem mennek az udvarra.
Ja, igen, mikor bogracs gulyast fozunk az udvaron akkor az uvoltosek mindeg megkivanjak.

juliett  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-04-14 17:28   
Szervusztok,koszonom milikem,idetalaltam! a fogam szerencsere,most nem faj.de ram ferne a fogorvos,tudna a szamba dolgozni hetekig.de,nalam a fogorvos nem tema,mert talan az csak egertol felek jobban.ne tessek kinevetni.a szomszedaimmal sincs semmi baj,mert szinte sosem talalkozunk. ugy,hogy minden rendben,csak semmi nincs a helyen udv...juliett

rigojanos  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-04-14 17:11   
2004-04-14 17:10, kaytee:
-
Két lámpa azóta is éjjel-nappal világit ott. De Aronsonéknak se hire, se hamva.
-

En is ilyen szomszedokat szeretnek. Lathatatlan kutyaval.

kaytee  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-04-14 17:10   
2004-04-14 08:25, bovi:
Itt mindenröl irhattok, még arról is, hogy milyenek a szomszédok

Nekem láthatatlan szomszédaim vannak. Amikor épitették a házukat, a vállalkozó kitette el a táblát: "Itt épül az Aronsonék új háza". Január 27.-én átvették, kifizették és a villanyt felgyújtották a verandán. Két lámpa azóta is éjjel-nappal világit ott. De Aronsonéknak se hire, se hamva.

Balu  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-04-14 15:03   
Mária,látom nagyon bátor vagy.Társulok persze,csakhogy nekem előbb időpont kell a dokitól.Lehet 'egybeesünk'.Ha menni kell menni kell más nem mehet helyettünk..Zulo már volt:))

bovi  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-04-14 08:25   
2004-04-13 20:44, Mili:

Szeretettel várjuk Juliettet, reméljük nem a foga fáj neki is
Itt mindenröl irhattok, még arról is, hogy milyenek a szomszédok

Mili  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-04-13 20:44   
Pont most hivtam meg ide a topikba egy majdnem 50 eves aranyos MON tarsat aki szerintem nagyon jo dumcsi parti tag lesz itt nekunk. Tehat, Juliett remeljuk minnel hamarabb ide talalsz.
Szeretettel Mili

Ugrás a ( előző lap 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 | 25 | 26 | 27 | 28 | 29 | 30 | 31 | 32 | 33 | 34 | 35 | 36 | 37 | 38 | 39 | 40 | 41 | 42 | 43 | 44 | 45 | 46 | 47 | 48 | 49 | 50 | 51 | 52 | 53 | 54 | 55 | 56 | 57 | 58 | 59 | 60 | 61 | 62 | 63 | 64 | 65 | 66 | 67 | 68 | 69 | 70 | 71 | 72 | 73 | 74 | 75 | 76 | 77 | 78 | 79 | 80 | 81 | 82 | 83 | 84 | 85 | 86 | 87 | 88 | 89 | 90 | 91 | 92 | 93 | 94 | 95 | 96 | 97 | 98 | 99 | 100 | 101 | 102 következő lap )
Új topik indítása   Üzenet küldése

Irjon nekünk! - Impresszum - Médiaajánlat - Súgó