2019. május 20. Címlapra!
[Regisztráció]  [Profil szerkesztése]  [Beállítások szerkesztése]  [Keresés]
[Magánüzenetek]  [Felhasználók listája [Bejelentkezés]
MagyarOnline.net Fórumok >> Család, szabadidő, érdekességek >> 50+!
Új topik indítása   Üzenet küldése
Ugrás a ( előző lap 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 | 25 | 26 | 27 | 28 | 29 | 30 | 31 | 32 | 33 | 34 | 35 | 36 | 37 | 38 | 39 | 40 | 41 | 42 | 43 | 44 | 45 | 46 | 47 | 48 | 49 | 50 | 51 | 52 | 53 | 54 | 55 | 56 | 57 | 58 | 59 | 60 | 61 | 62 | 63 | 64 | 65 | 66 | 67 | 68 | 69 | 70 | 71 | 72 | 73 | 74 | 75 | 76 | 77 | 78 | 79 | 80 | 81 | 82 | 83 | 84 | 85 | 86 | 87 | 88 | 89 | 90 | 91 | 92 | 93 | 94 | 95 | 96 | 97 | 98 | 99 | 100 | 101 | 102 következő lap )
 sycamore  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-02-08 23:49   
Szia Rigobera!
Orulok,hogy ismet visszatalaltal hosszu ido utan!(lattam,hogy megjelentel a computer topikban.)

andi_usa  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-02-08 09:14   
Kedves Etelka,

lányom az ott evett sushitol elötte is beteg volt ezért csodálkoztam, hogy ismét rendelte. Amit a Trader Joeben vettem neki mindig attol sose volt semmi baja, de amit a Sam's Clubban vettem, attol igen. Én ettem máshol is és soha semmi bajom nem volt töle. Ez ugyanaz mint a Vegeta dolog, férjem sose kapott semmit attol, sem pedig a kagylotol az itteni büffénél, abbol ö is evett. Mások se panaszkodtak anyosom föztje miatt. Hawaiiban akkor nem volt velünk párom, s lányom pedig nem eszi a kagylot csak spaghetti alle vongole-nek.

Nem zárom ki hogy a halnemü magában is okozhat betegséget, de ebben az esetben én inkább tartositoszer elleni allergiára gondolok lányomnál is.

Komoly élelmiszermérgezésem egyszer volt, Bécsben a diák otthonban kenömájastol, azt hittem belehalok, orvos is jött kezelni.

Szeretettel:Andrea

andi_usa  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-02-08 09:01   
Valikám,

én informálodtam és olvastam arrol hogy az a tartositotol volt nálam, amit büfféknél használnak elöirás szerint, görcsökkel és hànyással mutatkozott nálam.

http://www.tinnitussolutions.com/article.htm

Buffet, or salad bar style, restaurants often use sulfites on their food to keep it looking fresh while it sits out for many hours.

http://www.cfsan.fda.gov/seafood1.html

Hasonlo de enyhébben mutatkozott egy másik esetben, ha anyosom föztjét ettem jöttek görcsök pár orával késöbb. Joval késöbb tudtam meg hogy a magyar Vegeta füszert használta amire ugy látszik allergikus vagyok, abban is lehet valami kémiai tartosito amit nem birok.

Még egy tengeri megbetegedésre emlékszem, Korfun a hotelban Calamari elöétel, a pincér mondta utána hogy netán nem volt annyira friss.

Kagylot sok helyen ettem frissen véve vagy étteremben de sose voltam töle beteg, csak ha büffének volt amerikaiak által kirakva, Hawaiiban és Kaliforniában történt csak. Osztrigát csak Délfranciaországban ettem, semmi bajom nem volt töle.

Svájci barátnöm ugyanugy beteg lett itt a japán vendéglö után pedig nem evett sushit hanem tempurat mint én, azt hiszem az az MSG-töl volt, ahogy olvastam arra is sokan allergikusak, késöbb azt mellözték itt mert sokan panaszkodtak miatta.

Törölt Nicknév2  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-02-08 08:43   
2004-02-08 00:30, Valeria:
-

Valeria: Örülök, hogy felhivtam a kagylószeretök figyelmét erre. Annyi veszélytelen tengeri herkentyü van, hogy a kagylót hagyjátok inkább ki az étrendböl.Sajnos a vendéglö minösítése ( jó-legjobb ) egyáltalán nem garancia arra, hogy az ott tálalt ételek is egyben a legjobbak.
Andi: Ha pl 10 sushit rendelsz abból lehet csak egy is olyan, amitöl betegséget kapsz. Az, hogy a megmaradt 3-tól Te nem lettél beteg még egyáltalán nem jelenti azt, hogy az egész adag ártalmatlan volt. Söt, mi több nagyon is valószínü, hogy az a része a porciónak amit a lányod evett nem volt teljes egészében tökéletes. Szeretettel:Etelka

hunor  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-02-08 00:55   
Kedves Mili!

Irok itt, mert gondolom, ezt a topikot mindenkeppen olvasod majd. Udv tehat ujra a MOn fedelzeten! Kerlek, meselj, milyen volt Kubaban? Ime, a megfelelo topik ennek: http://www.magyaronline.net/forum/viewtopic.php?topic=377&forum=27&63

Udv,

Hunor

Valeria  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-02-08 00:30   
Etelka:

Sajnos erre nem is gondoltam, mert a kornyekunkon nem szennyezett a tenger, de ki tudja, hogy honnan szarmazott a kagylo. Eszembe sem jutott, hogy hosszu evekkel ezelott majdnem meghaltam Manilaban, mert ott, Manila legjobb vendeglojeben nyers osztrigat ettem (meggondolatlanul) es rettenetesen beteg lettem, alig tudtam napokig a labamra allni, 40 fokos lazzal.

Törölt Nicknév2  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-02-07 19:16   
A kagylót kedvelöknek a következöt szeretném mondani: A kagyló tisztasága vagy szennyezettsége attól függ, hogy honnét van.
A kagyló ugye állandóan szüri a vizet és pl. a nagy kikötök környékén szedett kagylók kimondottan szennyezettek. Több kolerabetegség fordult elö a kagylótól még itt, északon is, az importált kagyló miatt.
A sushi = nyers hal, attól is lehet az allergián kivül összeszedni egyet s mást.

Valeria  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-02-07 18:35   
Andikam:

A multkor en is megbetegedtem kagylotol, pedig en sohsem voltam etelre allergias. Miutan elfogyasztottam, olyan rettenetes viszketes jott tenyerembe, talpamra es mas meg nem nevezheto testreszemre, hogy azt hittem, hogy kiugrom a borombol. Azonnal rohantam a patikaba antihisztamin pirulakat venni es miutan kettot bevettem csokkent a viszketes, negy ora mulva ismet kettot, es attol mar el is mult. Tehat, en is tanultam, tobbe nem eszem kagylot.

Valeria  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-02-07 18:32   
En azert sem irok ide, nehogy mar azt gondoljatok, hogy elmultam 50 eves

De most kivetelesen, irom, hogy a radikalis fogyokurak nem mukodnek. Ideig, oraig igen, de amikor abbahagyjuk oket akkor azonnal visszajonnek a leadott kilok, sokszor kamatosan. Ezert, a kiegyensulyozott fogyokura, normalis etellel, peldaul a Weight Watchers - magyarorszagon Sulyfigyelok, mukodik, mert normalis etelt fogyasztunk, csak persze, kevesebb mennyisegben mint ahogy elozoleg tettuk. Nem mintha propagandat csinalnek nekik, de nalam mukodik es nem is nehez betartani.

andi_usa  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-02-07 18:19   
Kedves Etelka,

sajnos sokszor nem tudjuk, hogy mit eszünk, lányom ujra beteg lett a sushi után, egy étteremben voltunk, én megettem késöbb a 3 sushit amit nem akart s haza vittem megkostolni, nekem semmi bajom nem volt töle. Most kijelentette, soha többé nem eszik sushit! Valami tartosito lehet benne, amit nem tür a gyomra. Én igy jártam többször kagyloval büffénél, igy azt többet nem eszek étteremben. Igaz egy alkalommal fagyasztva vettem New Zealandi lepakolt kagylot s attol is beteg lettem! De soha attol amit itt az üzletekben kimérve árulnak s magam készitem el.

Hogy a mai világban mi van még az eledelünkben, hacsak nem termel az ember maga a kertjében vagy nem piacon vásárol olyan árusoktol akik termelök s nem hütött és kezelt holmit árulnak, kérdés. Sok ilyen cikket olvastam ezekröl s a legtöbb orvos ajánlja a kombinált vitaminok szedését emiatt.

andi_usa  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-02-07 18:11   
Kedves espa,

Tudod én mit csináltam?
Halat, zöldséget, joghurtot és gyümölcsöt ettem.

Azt hiszem a legtöbb embernél sikeres a fogyás, ha elhagyja a kenyeret, tésztákat és az édességeket.

Törölt Nicknév2  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-02-07 09:15   
2004-02-07 07:45, espa:

-
Kedves Espa!
Csak azt tudom tanácsolni Neked, hogy hagyd abba mindezt a "nekirohanást" a különbözö kúrákkal.Ezek a kúrák arra valók, hogy elhitessék veled: Te mindent megteszel az egészségedért. Ugyanakkor fujod a füstöd, nassolod az édességeket és lusta vagy kimenni sétálni! Már 52 évesen arra gondolsz, hogy nem éred meg a 72 évet. A kúrák sokba kerülnek. A pénzt a változatos és egészséges kosztra forithatnád. Kezdd el a rendszeres mozgást! Este 6-7 után ne egyél semmit! Minden nyomelem , mint a cink , szelén és stb. megtalálható a normális vegyes kosztban.
Tudod espa az egészség és betegség kérdése komplikált, de az ember sokszor sokat tehet az egészségéért saját maga is. Most rajtad a sor, tegyél valamit magadért!Szeretettel üdvözöl:Etelka

espa  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-02-07 07:45   
Jaj hagynám én, ha sikerülne. De legalábbmár foglalkozom vele.
Egyébként meg 4 éve eszünk Omega-3-at, meg fokhagyma kapszulát, szóval valamit teszünk a saját érdekünkben, de tudom, hogy ez nem mentség. És kuraszerüen elég sok mindent eszünk, idQnként egy-egy kurát eszünk Béres cseppbQl, CulevitbQl, cink-szelén -bQl, propoliszbQl. Hát meglátjuk. Az azért nagy mutatvány lesz, amikor a férjem abbahagyja a dohányzást.

kaytee  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-02-06 18:54   
Amerikában ma illik valami piros szinü (felső) ruhanemüt hordani, a Női Szivegészség, pontosabban a nők szivbetegségeinek megelőzésére irányuló felvilágositási kampány keretében.
Mostanság kezdték igazán komolyan venni, hogy a klimaxkoron túli nők elsőszámú gyilkosa a szivroham.

bobe  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-02-06 18:10   
Espa!
Legelöször hagyd abba a dohanyzast. Elöször is piszkolod a draga jo levegöt vele hisz kint cigizel masodszor penzt meg idöt sporolsz meg. En is 52 vagyok na most elarultam hogy nem 87 (mi lesz ebböl!)
es az igaz hogy egy csomo nyavalya eri utol az ember lanyat de ettöl fuggetlenul az a velemenyem hogy a 72 ev igen is nem venseg es nagyon remelem no meg kivanom mindenkinek hogy sokkal tovabb eljen mint 70. En legalabbis ugy döntöttem hogy addig elek amig a nagyanyam az egyik (94 eves volt mikor elhunyt). Fel a fejjel Espa ez csak a klimax ami szemtelenkedik

bovi  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-02-05 17:04   
Nem tudom magyarul a pontos megnevezését, ismeritek a Trennkost-ot? (Elválasztott étel) Ez kb ugy néz ki, mint Espa kurája.
Fehérjéket és szénhidrátokat nem egyszerre enni. Tehát húst soha nem kenyérrel,tésztával, rizzsel, lehetöleg burgonyával sem, mivel abban van mindkettöböl.
Ez orvosilag elismert helyes táplálkozás, mert a szervezetnek mindig csak egyfélét kell bontania, igy gyorsabban megy az anyagcsere és fogyni lehet.
Magyar embernek nehéz elképzelni a kolbászt pl kenyér nélkül, csak valami semleges fözelékkel.
Nekem ez egy nagyon szikpatikus étkezési forma és amennyiben férjemmel megtudok eggyezni, igy táplálkozunk. Sajnos ö a kenyérröl nem tud lemondani. Kenyeret lehet 60%feletti zsirtartalmú sajtokkal, vajjal (szalonnával )fogysztani, de nem fogyni

espa  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-02-05 13:41   
Tudod én mit csináltam?
Halat, zöldséget, joghurtot és gyümölcsöt ettem.
Kenyeret és édesset egyáltalán nem.Nem volt annyira szörnyu, ezekkel alaposan megtömtem a hasamat. Reggel egy babán, (kávé elQtt) délig semmi, aztán jöhettek ezek. Este fél liter joghurtban sok gyümölcs. De csak alma, kiwi, narancs, grapefruit, gyömbér, fahéj, citromlé
Ezeket váltogattam.

Még egy kilo és boldog leszek.

andi_usa  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-02-04 18:37   
Ezen a cimen más is van, nem csak leves:

http://www.cambridgediets.com/recipes.htm

bobe  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-02-04 17:57   
befejeztem azt a kurat

Törölt Nicknév2  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-02-04 17:56   
2004-02-04 17:40, bobe:
-
Szivesen elmeselem de nem olvastatok vegig ?aztan vissza is szedtem egy reszet. Cambridge -kuranak hivjak . valodi inkvizicio. Harom leves es harom liter viz, naponta semmi mas. De azt is tudtam ahogy abba hagyom azonnal visszaszedek 5kg-t. Ez van jön a tavasz folytatom nem adom fel. A tel mindig nehezebb sok az unnep.
-
Bobe! Három liter viz és három leves ( mennyi folyadék, talán 1.5 liter?) a vesédet minden nap rettenetesen megerölteti! Összesen 4.5 l folyadék naponta?!
Vigyázz, ez a dieta nincs okvetlen csak jó hatással!
Szeretettel: Etelka

andi_usa  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-02-04 17:53   
Köszönöm bobe, utána fogok nézni. A fogyokuráknál mindig az a veszélyes, ha az emberek utána hamar vissza szedik amit nagy nehezen leadtak!

bobe  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-02-04 17:40   
Szivesen elmeselem de nem olvastatok vegig ?aztan vissza is szedtem egy reszet. Cambridge -kuranak hivjak . valodi inkvizicio. Harom leves es harom liter viz, naponta semmi mas. De azt is tudtam ahogy abba hagyom azonnal visszaszedek 5kg-t. Ez van jön a tavasz folytatom nem adom fel. A tel mindig nehezebb sok az unnep.

andi_usa  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-02-04 17:20   
Kedbes espa és bobe,

gratulálok mindkettötöknek a sikeres fogyáshoz! Szabad kérdezni milyen modszerrel sikerült?

espa  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-02-04 14:51   
Bobike te sokkal nagyon hQs vagy! 14 kilo az aztan a teljesitmény! Az én 4 kilom eltorpul mellette, de nem akarok ennél kevesebb lenni. Ha még leadom azt az egy kilot, akkor 68 leszek. és 170 magas. Ebben a korban azt hiszem nem kell kevesebb.
De 14 kilot végigcsinalni az nagy hQsiesség.
Gratulálok!!

bobe  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-02-04 09:49   
Jaj Espa hogy irigyellek.Gratulalok! Most mar az az egy kilo semmiseg hisz 2 kilo a sulykulonbseg reggel es este között. En a tavaly csodasan lekinoztam magamrol 14 kilot es telire visszaszedtem 8 at. Azt hiszem az orvossagaim es a lelkivilagom a hibas, de ujra neki fogtam hatha sikerul.
Jol fogna egy kis hajra nekem is.

bovi  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-02-04 08:37   
2004-02-04 07:56, espa:

Drága Espa!
Természetesen nagyon megdicsérünk, 4 kg egy ORIASI teljesitmény !!!

Nem küldenéd el nekem is azt a nadrágot, ami passzol?

espa  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-02-04 07:56   
Sziasztok lányok!

Nagyon csendben voltam, de nem telt haszontalanul az idQ!

Lefogytam 4 kilót és remekül tudom használni a nadrágomat, amit nem engedtem 42-esre cserélni Karácsony után!!

Valaki dicsérjen meg legyen szives!

Még azt az egy kilót le adom, és utána igyekszem tartani.
És már tegnap fel is vettem a nadrágot, és a kolleganQk megdicsértek, hogy milyen jól nézek ki. Jaj jaj jaj!! Megérte!

bovi  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-02-02 18:41   
2004-02-02 18:24, rigojanos:
-
A szalonna kell nekik, a hidegetöl jobban védi öket a zsiradék. Itt árulnak nagy gombócokat ami valami zsirból van és napraforgó maggal összegyúrva.
De ez csak téli eledelnek ajánlatos. A cicák is szeteik ellopni a finom gombócokat

rigojanos  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-02-02 18:24   
2004-01-22 14:15, bovi:
-
Igen, azoknak és itt van olyan madáreledelrudacska is. Egy fadarabra ragsztva a köles. Persze van külön köles étkezésre, amit a reform üzletekben árulnak. A reform étkezésben elengedhetetlen!

Akkor a madarak is reformkonyhan vannak. Bar mikor ovis voltam, akkor az etetokbe szalonnat tettunk telen. Soha nem ertettem, hogy miert akarnanak a madarak hust enni. De eltunt az etetobol, ugyhogy valakinek izlett

rigojanos  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-02-02 18:09   
2004-01-29 23:49, kaytee:
-
... hol? A TVben??? Ahol lakom, 55 alatti, nem rozzant férfi csak a latino kertészek között van, de elég ramaty kinézésüek ők is.
-

Pedig a filmekben mindig jokepu a latino kertesz, es vakond-nadragban van, zilalt hajjal.

Ugrás a ( előző lap 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 | 25 | 26 | 27 | 28 | 29 | 30 | 31 | 32 | 33 | 34 | 35 | 36 | 37 | 38 | 39 | 40 | 41 | 42 | 43 | 44 | 45 | 46 | 47 | 48 | 49 | 50 | 51 | 52 | 53 | 54 | 55 | 56 | 57 | 58 | 59 | 60 | 61 | 62 | 63 | 64 | 65 | 66 | 67 | 68 | 69 | 70 | 71 | 72 | 73 | 74 | 75 | 76 | 77 | 78 | 79 | 80 | 81 | 82 | 83 | 84 | 85 | 86 | 87 | 88 | 89 | 90 | 91 | 92 | 93 | 94 | 95 | 96 | 97 | 98 | 99 | 100 | 101 | 102 következő lap )
Új topik indítása   Üzenet küldése

Irjon nekünk! - Impresszum - Médiaajánlat - Súgó