2019. július 17. Címlapra!
[Regisztráció]  [Profil szerkesztése]  [Beállítások szerkesztése]  [Keresés]
[Magánüzenetek]  [Felhasználók listája [Bejelentkezés]
MagyarOnline.net Fórumok >> Család, szabadidő, érdekességek >> 50+!
Új topik indítása   Üzenet küldése
Ugrás a ( előző lap 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 | 25 | 26 | 27 | 28 | 29 | 30 | 31 | 32 | 33 | 34 | 35 | 36 | 37 | 38 | 39 | 40 | 41 | 42 | 43 | 44 | 45 | 46 | 47 | 48 | 49 | 50 | 51 | 52 | 53 | 54 | 55 | 56 | 57 | 58 | 59 | 60 | 61 | 62 | 63 | 64 | 65 | 66 | 67 | 68 | 69 | 70 | 71 | 72 | 73 | 74 | 75 | 76 | 77 | 78 | 79 | 80 | 81 | 82 | 83 | 84 | 85 | 86 | 87 | 88 | 89 | 90 | 91 | 92 | 93 | 94 | 95 | 96 | 97 | 98 | 99 | 100 | 101 | 102 következő lap )
 sycamore  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-01-22 00:01   
Lehet,hogy az a baj,hogy nem szaritom meg a spray utan.Nedves marad a fal.Holnap megprobalom ugy,hogy hajszaritoval meg is szaritom.Koszike az otletet.

Valeria  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-01-21 23:16   
2004-01-21 20:02, Pompéry Berlin:
-
Kedves Judit, megnyugtatlak, hogy itt Virginiaban is ugyanaz tortenik a szekrenyekkel, nyirkosak es osszemennek benne a ruhak. Mergelodok is rajta rettenetesen, vasalom, vasalom, de nem nyulnak. Az anyag is hibas kell, hogy legyen, mostanaban minden pamutbol keszul. Remenytelen eset!!!!

kaytee  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-01-21 22:22   
Liz, létezik egy olyan festék, ami egyben szigetel is, sőt tapéták is. Ha jól tudom, először hypós vizzel le kell sikálni a falat, és utána lefesteni. A mold - nem jut most eszembe a neve magyarul - megszüntetése az első dolog, ahhoz a falat hypós vizzel mosd le. Utána gyorsan ki kell száritanod. Legegyszerübb a nyitott ablak, mert ha kinn hideg van, és benn meleg, akkor újból lecsapódik a nedvesség. De ha gyorsan dolgozol, és nem nagy a felület, hajszáritó is megteszi.
Nekünk Torontóban volt egy ilyen izzadós északi falunk, amit igy sikerült leszigetelnünk. Mi még tapétát is raktunk rá. Soha többé nem volt baj.

OMGI  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-01-21 21:55   
2004-01-21 21:44, liz:
-

Liz! Erre gondolom valami jó finn épitési módszert találhatnál. Fantasztikusan tudnak szigetelni, csuda precizen és kidolgozottan mûvelik.
Kérdezd Etelkát, hátha van ötlete. Jobban ismeri a helyi dolgokat.

sycamore  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-01-21 21:44   
Hogy egy kicsit masrol is beszelgessunk ne csak a fogyasrol/hizasrol Judit emlitette a nyirkos falakat.Hat errol jutott eszembe,hogy az en lakasom eszak-keleti oldalan a fal egyes helyeken allandoan nyirkos lesz es bepeneszedik.Ez itt mindennapos Angliaban a magas paratartalom miatt.Vettem mar mindenfele sprayt ideig-oraig OK aztan elojon ujra.Azt hallottam,hogy nem egeszseges.Mit csinaljak?

kaytee  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-01-21 20:37   
Ez érdekes, mert földrészenként változik a ruhanemük méretváltozásának oka.
Nálunk nem a klima okozza, hanem a száritógép, amiben összemennek a mosott ruhák. A tisztitóban is használnak valamit, amitől összeugranak a dolgok.
Amiket se nem mosunk, se nem tisztittatunk, csak tárolunk, azokról nem tudok nyilatkozni, mert hosszabb ideje nem mertem őket felpróbálni.

Pompéry Berlin  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-01-21 20:02   
2004-01-21 19:16, optimista:
-
Megnyugtatlak, kedves rendíthetetlen optimista, hogy nem a konfekcióban van a baj. Havle a hiba, ahogy régen mondták. Ill. a nyirkos német klímában. A tavalyi kánikula sem változtatott ezen a falakba ívódott rossz hatáson. Nemcsak Aschaffenburgban, nálunk Berlinben is nedvesek a szekrények. Ezért megy bennük évek óta minden össze . Azt még nem sikerült megfejtenem, hogy miért csak széltében.

optimista  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-01-21 19:16   
Kedves Bovi ,tudom a nemet konfekcioval nekem is bajom volt az iden,regen nagyon regen ott voltam mint egy amerikai katona egy kis nemet varoskaban (Aschaffenburg) azt az iden elhataroztam meg nezzem azt a kis helyet annyi ev utan. Mivel ott voltam a mult nyaron a legnagyobb kanikulaba kelett vennem egy par konnyebb nadragot ott.a nadrag vetel utan kezdodott a baj setalva az egyik kis utcaban felfedeztem egy TUNEMENYT !!!Ki volt irva 'Magyar Langos'a 3 napos latogatas alatt majdnem tobb idot toltottem ott mint a hotelben,par nap alatt eszre vettem az uj nadragjaim mennek ossze szoltam a hotelben nekik milyenek ezek a nemet szekrenyek,hogy a ruha teljessen ossze megy bennuk???Nagy volt a tiltakozas reszukrol,igy talan lehet,hogy a ruha keszitesi folyamataban van a selejt amiert ossze megy!!!Mikor visszajottem mutattam a kis detektivemnek milyen nadragot vettem,mire o megjegyezte szerenyen "Szoval ez akkor fittelt rad mikor katona voltal???Mert most ugy nezzel ki benne mint egy 2 kilos hurka 1 kilos zacskoban,Hallatlan dolog ilyet mondani es azt hitte ,hogy ez humoros is volt! Az Fix en, nem talatam viccesnek !!!

sycamore  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-01-21 17:58   
En a cirokbol seprut csinalnek csak.Meg jo,hogy okosodunk itt az traccspartin.Jo otleteket adunk egymasnak.

bovi  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-01-21 17:30   
Andi, lehet, hogy hülyeséget kérdek, de a cirok az nem a köles, amit a madárkák kapnak? Ugyanis én azt nagyon szeretem, édes felfújtat készitek belöle. Itt Hirse a neve.

andi_usa  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-01-21 17:24   
Köszönöm drága Liz, de ugy vagyok vele mint bovi, itt is "megváltoztak" a ruhanagyságok és szeretnék beleférni azokba amik pár éve még rámfértek. Nálam akkor történt mikor kinlodtam a vállaimmal, egymás után, elöször egyik oldalon, utána a másikon, talán a cortizon kezelés is hozzá segitett de az is, hogy sokat pihentem a computer mellett és szépen lassan jöttek rám a kilok. Annak idején mikor a cirok diétát csináltam a fájdalmak ellen, szintén lefogytam valamicskét de azota se szántam magam rá de nem is találtam olyan cirkot a health food storeben többet.

bovi  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-01-21 16:48   
Nagyon megértelek Optimista és kivánom legyen még sokáig ilyen jó étvégyad és humorod!!!
Nálm az a probléma, hogy itt N.o-ban nagyon megváltoztak a konfeció nagyságok, néhány éve elég volt a 38-as nagrág is, most pedig olyan kicsire szabják öket, hogy 42-es kell. Mit tehetünk mi szegény nök, kevesebbet eszünk, mivel valamit felkell vennünk, föleg igy télidöben

optimista  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-01-21 15:44   
Koszonom a holgyek megerto hozzaszolasait,a ferjek neveben! Megnyugodtam,hogy szegeny artatlan jambor joerzesu ferjeknek nem kell gyotrodni a felesegek dietai miat!!! Oly annyira,hogy majdnem meg lettem agitalva a hazasag javara talan meg probalom megint a nosulest ! ( Te JO EG!!!! En irtam ezt??)Ami sotetbe valo evesrt illeti valahogy ez a u.n.tiltott gyumolcs szindrom amit lopva csinalunk valahogy mindig jobban esik jobban izlik es nagyonn kielegito ugy erzi az ember ,hogy "Jol kicsesztem a vilaggal!!"Most ulok a munkamba es jol be reggeliztam kb reggel 9 ora es orult nagyok a gondjaim !!!Mit is egyek ebedre,kimenjek enni vagy behozassam amit akarok??? Ez egy dillema ami a 21 ik szazad komoly problemai kozze tartozik !!!Na mar most mikor haza megyek es az aranyos kis holgy aki var engem ott es az elso kerdesse 'MIT ETTEL MA?'Na mar most en alapjaban becsuletes ember vagyok es Mikor azt felelem "Oh dragasagom olyan elfoglalt voltam, hogy semmi idom nem volt evesre,egesz nap semmit se ettem!!"Mivel a holgy hihetetlen detektiv szimatokkal rendelkezik (Melyik magyar no nem?)Olyan szanalmas kepet kell vagnom,hogy megszanjon es neki aljon fozni azonnal!A baj ,hogy az utobbi idokben mindig nehezeb es nehezebb meggyoznom!!!A baj az hogy komoly targyalasokat folytat az itteni titkarnokkel akik neha lebuktatnak mert elfacsegik a napi 'vitamin beveteleim'Ezeket csak azert irom,hogy legyen kis szimpatiatok irantam a nehez eletem miat!!!Tegnap is olyan borzalmas megjegyzest halottam "Te meg vagy bugyanva???Ilyen hidegbe megettel egy kocsog fagylajtot???"Annyira megbantott evvel,hogy egesz ejjel sirtam a konyhaba,persze mig o aludt es amit kozbe ettem az csak olyan terapia szeruseg volt,hogy megnyugtassam haborgo lelkivilagomat!!!Pocakosok egyesuljunk!!!LE A DIETAVAL!!!ELJEN A FALAS!!!! Na minden jokat a felesegeknek duplan a megerto felesegeknek,akik megertik a szegeny ferjeket es tele tutmaljak mindenfele fincsi kajaval oket !!!

sycamore  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-01-21 11:28   
Andi! Te mi a csudanak akarsz dietazni?Tudtommal neked edesem nagyon jo formad van anelkul is! Nem?

bobe  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-01-21 10:04   
Na ezt rosszkor irtatok mert ma gyönyöruen sut a nap nalunk es en nem akarok sötetben ulni inkabb eszem a napsutesben ,fogyokurazni meg lesz idöm egesz evben

bovi  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-01-21 09:51   
2004-01-21 02:51, Valeria:
-
Nem tudod, hogy amit a sotetben eszel meg es senki sem latja, az nem hizlal????

Akkor ma lehúzzuk a rollót egész napra

Valeria  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-01-21 02:51   
2004-01-20 20:04, optimista:
-
Szia Optimista. Nem tudod, hogy amit a sotetben eszel meg es senki sem latja, az nem hizlal???? En mar reg ota ezt az elvet vallom, egy ideig mukodott is.

andi_usa  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-01-21 00:39   
Kedves optimista,

köszönöm a jopofa üzenetedet, nagyon jot derültem rajta!

Vannak olyan irigyelni valo személyek, akik sose voltak hajlamosak a hizásra, férjem azok közé tartozik, majszolja a csokoládékat és a süteményt is este a televizio elött és meg sem látszik rajta! A délutáni kávéhoz is sütit eszik! Mindig kinál engem is, de nekem ellent kell állnom, ha le akarok fogyni, habár most komolyan elhatároztam, hogy járok a gymbe szorgalmasan taposni a gépre, menetelni vagy uszni attol függ milyen az idö. Eddig sose föztem neki semmi fogyokurás ételt, mindig külön készitettem magamnak azt. Igy nem kell öt félteni, jol van tartva, mondta is nekem a napokban, hogy amiota felesége vagyok (több mint 25 éve) sose föztem semmi rosszat! Hüha, ez egy komoly nagy bok, ezt nem felejtem el!

sycamore  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-01-20 23:22   
Szia optimista! Mi is azt vacsoraztuk ma eppen.Rantott csirke sultkrumplival. (De elotte ittam egy zold teat,hogy a lelkiismeretem is megnyugodjon)
God bless you optimista!

optimista  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-01-20 20:04   
Sziasztok,mivel nem reg jottem haza egy kis telelesbol,(Paradise Island,Bahamas) Kivancsi milyen kuba ,mert ott minden benszulott meg van ijedve "Mi lessz ha Kuba megnyillik nekunk (i.e. Castro meghalaloz )Ok majd tonkre mennek,szoval kivancsi vagyok milyen voltak elmenyeid kubaba !Ami a hideg maradekot illeti,nagy baratja vagyok!!!! Konyorgok a magyar baratnomnek(az elso magyar no az eletembe)csinaljon jo magyar "DIETAS" kajakat pld kaposztas teszta, porkolt tarhonyaval,amit en bevacsorazok,es miutan lefekudtunk aludni amit nem lehet mert a jegszekreny uzeneteket kuld ugy reggel, 2-3 ora kozott beep-beep van hideg maradek !!!Ugy hogy en megyek es bedietazom hajnalban es hidegen, kozbe lessem a haloszoba ajtajat nehogy lebukjak!!!Na en ezt nevezem hideg dietanak ( Masok ugy mondjak ,hogy egy nagyon beteg falank ember vagyok !!)Jobb koverren boldog lenni mint sovanyan nyomorultul erezni!!!Mint irtam valamikor van egy orult PHOBIAM !!!Mondjuk kimegyek es elut egy auto ,ami megtortenhet az eletben barkivel. De a BORZALOM ott lenne ha bevinnenek a bonctanba es mikor kinyitnak uressen talaljak a gyomromat, mert dietaztam!!!!Szegyenletes egy dolog lenni ezert meg fel is tamadnak,hogy ezt kikorigaljam!!!!Kedves felesegek met ti dietazni akartok ne szenvedesetek meg artatlan ferjeiteket valami "murostos alkajaval"Ilyen kajaval,hogy is tudja szegeny artatlan ferj elvegezni leckejet!!!Mert ti akartok mutatosok lenni ,mi ehezzunk ???Hat Fair ez???EGYESULJUNK KOVEREK!!!ERO-IZOM-VITAMIN !!!Na megyek egy kis dietas rantott csirket enni sult krumplival,Minden jot es JO ETVAGYAT!

andi_usa  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-01-20 19:27   
Liz,

én is olyan feleség vagyok, de férjem szokásbol este kéri a fött ételt, délben hideget eszünk. Tegnap grizgaluskás husleves volt s utána a benne fött marhahus volt fött krumplival és házi torma szosszal. A tormát én gyalultam le és tettem el.

Nehezebb diétázni ha a férj nem tart Veled az biztos!

sycamore  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-01-20 17:43   
Hat igen.Jo amit irtok,de ugye azt nem varhatom el a ferjemtol,hogy o is ezeket egye.(annak ellenere,hogy ra is raferne a fogyizas)Foznom kell.En meg az a regivagasu feleseg vagyok,aki nem hagyja az urat ehenhalni.(Nem ugy mint a mai fiatalok,ahol ha enni akar a ferj foz,vagy hozat egy take away-t)Ha viszont erzem a kolbaszos paprikas krumpli illatat,es meghozza cekla is van hozza,akkor mindennek vege....Nesze neked dieta!!

andi_usa  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-01-20 17:29   
espa,

ki tudja egy hétig ugyanazt enni? Én tettem pár éve, de nem az a kura volt hanem egy reuma elleni.

Reggel tapioca vizben fözve leöntve organic syruppal és egy kis reszelt mandula, délben és este fött padlizsán, vizben fött cirokkása és grillirozott bárányhus. Inni csak forrás vizet, üveges vizet. Nem tudtam akkor hogy lett volna szabad más vizben fött zöldséget is enni..

Azota sem adtam be a derekam erre ujra.

bobe  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-01-20 17:09   
Ha azt akarod csutortokig eltarthat

Vali  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-01-20 16:39   
Ezt mégsem értem. Kedden a teadélután szerdáig tart?!

espa  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-01-20 13:42   
Lányok! Megfejtettem a csodaleves titkát!
MitQl csoda és mitQl fogyaszt.

Szóval:

Van a nagy elhatározás, hogy lefogysz. megveszed a hozzávalókat (elQbb-utóbb). Néhány nap mulva, mielQt megromlanak megfQzöd. Éppen éhes vagy. Hm... hm.....
Nem is olyan rossz. EbbQl persze akármennyit lehet enni, igy degeszre eszed magad. Másnap: hurrá van nekem levesem, amibQl annyit ehetek emennyit akarok. Egész nap eszed, de este a gondolataid elkalandoznak, és azon gondolkozol mi nem árthat ennek a kúrának. De semmi nem jut eszedbe, így marad a leves.

Harmadnap: na nem! már megint ez a leves. Fanyalogva eszel délbe, de a kedved rossz, mert az jár a fejedbe, hogy csak leves van.

este már kinszenvedés.

4. nap: a maradékod lehúzod a WC-n, vagy odaadod a kutyának, aki szintén ott hagyja.
És itt ér véget a csodaleves hatása

Ráálsz a mérlegre egy kiló...

Jó hír:
1, a fogyókúrát nem adtam fel!
2. A leves máskor is megfQzöm, de csak egy adagot. Egy napig nem rossz, de ki a fene tud heteken keresztül ugyanazt enni?

sycamore  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-01-20 11:29   
bovi most mar igen!

bovi  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-01-20 09:09   
2004-01-19 18:58, liz:
-
bovi milyen fozelekfelfujtrol beszelsz?

Tettem fel egy új topikot ,a Család, szabadidö..., Mit füztünk....
még nem láttad?

sycamore  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-01-19 18:58   
bovi milyen fozelekfelfujtrol beszelsz?
Az a hagyma meg mindenfele trutyirol?Azt meg fogom majd csinalni de meg nem alltam neki.
Ha rossz az ido akkor en azert orulok,hogy van hova elbujnom elole.Mindig a szegeny baranyok(itt nagyon sok van beloluk,es a szabad eg alatt vannak)jutnak az eszembe,meg azok akiknek ilyen idoben kinn kell lenni a rossz idoben.En meg leulok a legjobb baratomhoz(computer)-ha eppen nincs mit csinalnom-es elvezem az eletet!

bovi  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-01-19 16:35   
Lizike, veled örülünk, ha jó a kedved és most készisd el vacsira azt a fözelék felfújtat, amit délután irtam, akkor az még növeli a jókedved. A nehéz ételektöl romlik a hangulat, mivel hizol

Ugrás a ( előző lap 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 | 25 | 26 | 27 | 28 | 29 | 30 | 31 | 32 | 33 | 34 | 35 | 36 | 37 | 38 | 39 | 40 | 41 | 42 | 43 | 44 | 45 | 46 | 47 | 48 | 49 | 50 | 51 | 52 | 53 | 54 | 55 | 56 | 57 | 58 | 59 | 60 | 61 | 62 | 63 | 64 | 65 | 66 | 67 | 68 | 69 | 70 | 71 | 72 | 73 | 74 | 75 | 76 | 77 | 78 | 79 | 80 | 81 | 82 | 83 | 84 | 85 | 86 | 87 | 88 | 89 | 90 | 91 | 92 | 93 | 94 | 95 | 96 | 97 | 98 | 99 | 100 | 101 | 102 következő lap )
Új topik indítása   Üzenet küldése

Irjon nekünk! - Impresszum - Médiaajánlat - Súgó