2019. július 17. Címlapra!
[Regisztráció]  [Profil szerkesztése]  [Beállítások szerkesztése]  [Keresés]
[Magánüzenetek]  [Felhasználók listája [Bejelentkezés]
MagyarOnline.net Fórumok >> Család, szabadidő, érdekességek >> 50+!
Új topik indítása   Üzenet küldése
Ugrás a ( előző lap 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 | 25 | 26 | 27 | 28 | 29 | 30 | 31 | 32 | 33 | 34 | 35 | 36 | 37 | 38 | 39 | 40 | 41 | 42 | 43 | 44 | 45 | 46 | 47 | 48 | 49 | 50 | 51 | 52 | 53 | 54 | 55 | 56 | 57 | 58 | 59 | 60 | 61 | 62 | 63 | 64 | 65 | 66 | 67 | 68 | 69 | 70 | 71 | 72 | 73 | 74 | 75 | 76 | 77 | 78 | 79 | 80 | 81 | 82 | 83 | 84 | 85 | 86 | 87 | 88 | 89 | 90 | 91 | 92 | 93 | 94 | 95 | 96 | 97 | 98 | 99 | 100 | 101 | 102 következő lap )
 ecet  módosítás |   válasz erre |   profil |  2003-12-07 20:08   
2003-12-07 17:51, anri:
-
"na es egy rossz mozdulat azt latjuk Elcky, n hova vezet a mi korunkba a vasalo deszkara "

Ooh Sibylle àtok tudatlan fejemre aj-vé!
Bizony nem értem amit moncc de hàt azé' vagy Sibylle!

bovi  módosítás |   válasz erre |   profil |  2003-12-07 18:42   
Espa kedves!
Bárát??? Az volt, azelött, közben nekik is családjuk lett és azokkal ünnepelnek.
Mindenki CSAK a családdal ünnepel, nics kit meghivni. Férjem van, ö nem olyan letargikus mint én, mindig azt mondja, majd elmúlik az a pár nap is.
Kettönkre megteszek én is mindent, hogy ünnepélyes legyen a hangulat, de minnél ünnepélyesebb, annál szomorúbb leszek.
Hiányzik a gyerekzsibaj az életemböl!
Mig kutyánk volt, az vigasztalt engem is, elmentünk az erdöbe, ahol senki nem lát és jól kisirtam magam.

ExMONTag  módosítás |   válasz erre |   profil |  2003-12-07 17:51   
Draga Bovi latod mindanyian itt nyüzsgünk nem vagy egyedül. 
Ecet vigyaz egy veletlen pillantas a tükörbe es meglatod..... mar mint a hatad közepet na es egy rossz mozdulat azt latjuk Elcky, n hova vezet a mi korunkba a vasalo deszkara

ecet  módosítás |   válasz erre |   profil |  2003-12-07 17:43   
2003-12-07 17:29, espa:
-

Ismerösöm van, férjem nincs, "türhetö" feleségem az van. Szerencsére még nem hagyott itt pedig soxor fenyeget
És még amim van, az két kutyus. Hogy az micsoda öröm és tartos boldogsàg csak azt csak a kutyatulajdonosok tudjàk.

Ragozzam tovabb ?

En meg ugy vagyok vele, hogy ha nagyon benne fekszem a godorben, bekapcsolom a TV-t megnézem a hiradot és mar ettol jobban leszek

A Szentestéhez nem füzödnek kellemes emlékeim erröl a multban gondoskodott az emlitett rokon. Igy nincs hiànyérzetem. Ellenkezöleg

Na mit szolsz ??

espa  módosítás |   válasz erre |   profil |  2003-12-07 17:29   
Szegeny Bovi.

De barátod biztos van! Meg a férjed.
Kepzeld el, akinek meg ferje sincs !
Vagy legalabbis jo, (turheto ) ferje.

Vagy elvesztette mostanaban. Vagy elhagyta.

Ragozzam tovabb ?

En mindig ugy vagyok vele, hogy ha nagyon benne fekszem a godorben, rogton talalok valakit, aki nalam is nagyobb bajban van.
Es mar ettol jobban leszek

Probald meg! A szenteste elmegy valahogy, megis csak keszulsz, aztan meg johetnek a baratok

Na mit szolsz ??

ecet  módosítás |   válasz erre |   profil |  2003-12-07 17:20   
2003-12-07 17:03, bovi:
-
Panaszkodjàl szegény bovi. Vérrokonom nekem sincs ezer kilométeres körzetben de az én speciàlis esetemben ez egy elöny. Juhéjjj! Micsoda öröm!!
A legközelebbi élö rokonom az nyomorult idegfürész és egy lélektelen gonosz monstrum. Csak arra jo, hogy megkeseritse a környezetének az életét.
Akkor làssam mikor a hàtam közepét

bovi  módosítás |   válasz erre |   profil |  2003-12-07 17:03   
Ahogy közeledik a karácsony, úgy romlik a hangulatom.
Nemtudom van e más is köztetek, akinek nincs a közelben hozzátartozója. Jó lenne most legalább 2 hetet átaludni és ünnepek után felébredni, amikor ujra a hétköznapok következnek.
Gondoltam ide jövök panaszkodni, amikor nagyon magányosan érzem magam, bár tudom, hogy kevesen vagytok olyankor itt.

espa  módosítás |   válasz erre |   profil |  2003-12-04 19:26   
Bobe kuldtem neked egy maganuzenetet.
Csak azert szolok, mert nem tudom, hogy eszreveszed-e, hogy kaptal.

Kosi a valaszt!

kaytee  módosítás |   válasz erre |   profil |  2003-12-01 02:16   
2003-11-26 07:57, hope:
a "fiu" kaytee? s hat a lany?

esküszöm, nem vagyok, voltam és leszek fiú!
De veled örvendek, kis csigabiga.

Remélem, a kanadai illetékesek szive megenyhül, és lánykádat viszontláthatod mielőbb.

frimi  módosítás |   válasz erre |   profil |  2003-11-28 08:09   
2003-11-26 13:55, rigojanos:
-
2003-11-25 18:45, frimi:
-

Bemasolhatnal belole reszleteket - ha ide vonatkozo is van benne, akkor ide, amugy meg a kultura topikban vannak irodalmi/konyves/publicisztika/stb. topikok

-

Köszönöm, hogy felhívtad e topicra a figyelmemet. Majd körülnézek s ha találok "magamban" olyasmit, ami szerintem szóra érdemes, vagy odaillő, akkor bejelentkezem.

Ami a könyvrészleteket illeti... Készülő (egyelőre inkább - ha finom akarok lenni magammal szemben, akkor azt mondanám: érlelődő, ha meg keményebb, akkor azt mondhatnám, hogy lusta disznó vagyok) irományom nem egyfajta sztorizás, ezért nehéz lenne belőle szemelvényeket kiemelni. Bár talán nem lenne lehetetlen...

Amúgy meg szeretek "bő lére" eresztve fecsegni és a fórum talán nem erre való. Inkább rövidebb párbeszédek helye.Majd meglátom...

Érdeklődésedet minden esetre köszönöm.
Frimi

Pompéry Berlin  módosítás |   válasz erre |   profil |  2003-11-26 18:54   
2003-11-25 23:33, taursus:
-
Szerintem vadkapitalizmus inkabb az ujjonan szabadpiacfele valtott Kozep-Kelet Europaban van, ahol meg nem alaulak ki a tradiciok, a piac nem muodik eredmenyesen es sok a visszaeles.
-
Ha szabad kérnem, Kelet-Közép-Európa, nem Közép-Kelet-... M.o. ugyanis a Közép keleti részén és nem a Kelet közepén helyezkedik el.(Lásd még itt: http://www.magyaronline.net/cikk.php?id=79) Különben igazad van.

Vadkapitalizmus ... Hm, talán meggondolatlanul használtam a szót. Tény azonban, hogy az európai közhiedelem szerint a szociális juttatások az USA-hoz képest itt elterjedtebbek. Garantált éves szabadság, minimálbér, nyugdíj, maximált munkaidő, stb. A rosszabbodó gazdasági helyzetben éppen ezeket a vívmányokat fenyegeti veszély. Szerintem a versenyképesség miatt is vissza kellene szorítani a keletebbre vagy nyugatabbra (ahogy vesszük) államokhoz hasonlatos szintre. Nem azért, mert én személy szerint így szeretném, hanem mert különben abszolút versenyképtelenné válunk termékeink árszínvonalát illetően.

rigojanos  módosítás |   válasz erre |   profil |  2003-11-26 13:55   
2003-11-25 18:45, frimi:
-

Bemasolhatnal belole reszleteket - ha ide vonatkozo is van benne, akkor ide, amugy meg a kultura topikban vannak irodalmi/konyves/publicisztika/stb. topikok

bobe  módosítás |   válasz erre |   profil |  2003-11-26 09:19   
En örvendek veled örvendek es kivanom mindg igy erezd magad mert akkor talan az akadalyok is nagyon alacsonyakka valnak minden jol sikerul mindent bele !!!!:) :)

hope  módosítás |   válasz erre |   profil |  2003-11-26 07:57   

itt töröm a buksimat -mikor volt az buksi!? -most mar egy nagy "tele" tök! -van tele-tök is, vagy csak üres? -huhhh, hogy belegabalyodék mar itt az elejen, mint a székely a nagyotmondasba..-, no szoval gondolkodám azon, hogy hogyan is fogadhatnám meg a kaytee biztatasat, miszerint: 'De ne bújj el teljesen a Kanada topikban, tessék átlátogatni máshová is, ahol mindenki veled örülhet.", miszerint en elbujtam volna, amiben hogy ugy mondjam van is valamelyes icurka-picurka iagazsag, es itt lenne az ideje elobujnom.., es kikürtölnöm, hogy tessenek, kérem, örvendezni; mindahanyan a MON-on, velem örvendezni, mert ugyanis a kis csiga elerte celjat, ha lassan is (mint a csigaknak szokasa), de revbe jutott!!!; hogy miert epp a csiga hasonlat?, hat miert is, csak ugy jött, mert hhhogy nekem haaaat ev kellett ahhoz, hogy vegre evoét kialthassak!! Szoval, tessetek örvendezni, es jo hangosan. -Jo?- ; en ugyan nem kernelek ennyire "kihivoan" ilyesmire Benneteket, de ha mar kaytee a szamba (az ujjacskaimba) tette ezeket a szavakat.. -meg lehet nezni, ott, a Kanada -Tanacsok költözködeshez rovatban, s ott, egy picit alabb, el lehet olvasni az en legelso benyomasaimat is az "uj klassz elet"-emrol, ha mar valakit csakugyan erdekel, es csakugyan velem akar tapsikolni.
te jo Isten, miket hordok itt össze! de ha egyszer most epp jo hangulatom van! ennek is el kellett jönnie.
nnnnaa, gondolom, ennyi elegendo is. mit szol hozza a "fiu" kaytee? s hat a lany? meg van velem valamelyest elegedve? szoval, mostanra kivicceltem magamat, es maris bocsanatert esdekelek. Amen!

hope  módosítás |   válasz erre |   profil |  2003-11-26 07:02   
2003-11-25 19:47, optimista:
-----

OPTIMISTA: Kedves aranyos Optimista!

Soraid elbüvöltek; nagyszerü gondolatok azok. Delutan elolvastam, most este visszajöttem es ujbol elolvastam..
A "van egy jol sikerult kis-nagy lannyom" mondasod, szemembe csalta a könnyeket. Nekem is van egy jol sikerult kis-nagy lanyom, de sajnos mi merföldekre elunk egymastol, akarcsak a szinten jol sikerult nagy fiamtol. Ami viszont jo, az az, hogy lelekben hihetetlenül közel vagyunk, es remenykedünk, hogy a fizikai tavolsag is eltünhet egy napon!! A fiam mar a nyaron kijöhet Bp.-rol. A lanyomnak, hat bizony a kis-nagy lanyomnak nem akarodzik latogato vizumot adni a Romaniai Kanadai Kovetseg. "Nem megy vissza Romaniaba" -ervel a Kovetseg, es mi csak szurkoljuk le minden alaklommal a 75 dolcsit a par perces kihallgatasert es a negativ valaszert, ami utan meg jobban szakad meg a szivünk. Marad hat a remenykedes, az optimizmus. Es a sürü emailezes, telefonozas. Most a multkorjaban, mikoris epp költözködesi lazban voltam, es valahogyan elodáztam a fiam feltarcsazasat, hat ö, a fiam, mar minden rosszra gondolva, becsöngetett egy este. Elkepzelni sem tudtam volna nagyobb örömet, mint mit abban a pillanatban ereztem: varatlanul meghallani a hangjat (en szoktam öket hivni, gondolom mindenki sejti miert is!). -Az elet apro kis oromei..
Ami meg nagyon melengetöen erintett irasodban, az a köv.: "Ha egy panaszom van az eletembe akor az,hogy az en mamam nem erte meg azt mikor,nekem kezdett jol menni az elet,hogy tudtam volna vele ugy torodni ahogy o azt megerdemelte volna." Kalapot emelek elötted!

Minden jot Neked is. "..alig 4 honap es itt a tavasz!!"
Sok-sok örömet a lanyoddal töltött estekre!!
Udv. hope
-

taursus  módosítás |   válasz erre |   profil |  2003-11-25 23:33   
2003-11-19 17:21, Pompéry Berlin:
Nem tudom, talán az USA-ban más a nyugdíjasok perspektívája, mert ott nem volt sose bismarck-i nyugdíjrendszer. Tudtommal ott mindenkinek messzemenően magáról kell gondoskodnia már a pályakezdéstől fogva, így nem ér semmilyen generációt semmilyen csalódás. Csak ugye köztudottan az ott vadkapitalizmus, amelyhez képes a vén Európa szociális hálója jobb volt, és amelyre a vén Európa évtizedekig büszke volt. Node most: ... lásd fentről.

--------------------------------

Az USA-ban a nyugdjasok ketfele, vagy talan haromfeyugdijbol elnek. Eloszor is van a Social Security, ami pontosan az a bismarki rendszer, amit Te irsz, bar ezt a kifejezest itt meg nem hallottam. Az mumkasok es munkaadok befizetett penzet azonnal a nyugdijjakra forditjak.

Masodszor sokaknak van un. valodi nyugdijjuk, amit a munkaadok fizetnek, bar ez egyre kevesebb. A legtobb embernek megtakartitott penze van, amit munkas evei alatt adomentesen osszegyujtott es most annak hasznabol el.

Kulonben nem tudom mit ertesz az alatt, hogy az USA-ban "vadkapitalizmus" van. Itt a kapitalizmus mar eleg regen letezik es nagyon is allami felugyelet alatt mukodik (meg akkor is, ha vannak latvanyos visszaelesek). Szerintem vadkapitalizmus inkabb az ujjonan szabadpiacfele valtott Kozep-Kelet Europaban van, ahol meg nem alaulak ki a tradiciok, a piac nem muodik eredmenyesen es sok a visszaeles.

optimista  módosítás |   válasz erre |   profil |  2003-11-25 19:47   
Sziasztok. Jo hallani,hogy altalaban mindenki szereti ahogy alakult-alakul az elete.Fel siker az mar maga,ha valaki nem allandoan mast akar mint amit az elet,sors hozott-adott.Mint irtam nekem is van egy jol sikerult kis-nagy lannyom,es sose gondolok arra,hogy majd egyszer o fog torodni mindennapi sorsomrol,de erdekes hogy elvaltam a mamajatol mikor 10 eves volt, es mivel minden ilyen dolognak van egy aki az "bunos" az anyukaja ugy intezte,hogy mindennert en voltam a felelos.amit konnyu egy gyerekkel elhitetni,ezert 10-18 eves eveiben nem volt jo a kapcsolat, sot az imadott gyermekem kerulte velem valo egyuttletet minden kifogast kitalalt ami nekem nagyon rosszul esett de sose szoltam.18 eves koraban elment egyetemre egy mas varosba ahol minden honapban meglatogattam es lassan rajott ,hogy az apukaja nem is olyan 7 feju sarkany,mint ahogy eddig tudta. Mikor vegzet az egyetemmel elhatarozta,hogy "'apuval akarok elni"Mire a mamaja elkezdte a hisztit ,"Hogy tehetsz ilyet???TE VAGY AZ ELETEM!!!"Nekem meg "Megmostad az aggyat!!! "Mire a lanyom "nezd anyu neked van nagymama (az anyja anyja) a batyad, a novered apunak nincs senkije ,igy legalabb ha megfazik lessz valaki aki tud adni neki egy pohar citromos teat(Megjegyzem; az elmult 6 evben meg voltam fazva es neha ugy,hogy meg horogni se tudtam de az igert teat sose kaptam!!!!!)Most vagy 5 honapja elkoltozott ,hogy legyen sajat otthona az ok csak azert mert "En vagyok az egyetlen az osztalytarsaim kozul aki meg mindig otthon lakik!!!"de mindennap beszelunk tobbszor es o elhatarozta vagy 2 honapja minden szerdan egyut kell,hogy vacsorazunk,es be kell szamolni reszletessen mi tortenik az eletunkbe.dacara,hogy minden percrol tud.Szoval igy jott ki.Es most nekem kell kerni,hogy hivja fel az anyjat neha!! Hat lehet csodalkozni,hogy optimista a vezeteknevem?Ha egy panaszom van az eletembe akor az,hogy az en mamam nem erte meg azt mikor,nekem kezdett jol menni az elet,hogy tudtam volna vele ugy torodni ahogy o azt megerdemelte volna.Ezt az egy dolgot szeretnem megcserelni maskep minden maradhat ugy ahogy jott egy percet nem cserelnek a hazasag nem sikerult de adott egy kivalo gyermeket ami anelkul nem lett volna,szoval azon se cserelnenk .Tudjatok itt van egy kozmondas ,'Neha hogy csinaljunk egy joizzu omletett el kell torni egy par tojast is!'Az a szulo aki uralja gyereket nem csinal oromet se maganak se a gyerekenek es szerintem tul onzo !! Aminek kesobb lehet egy kellemetlen utohatassa amikor majd a legjobban lenne szukseg a gyerekre talan keso lessz mert a gyereknek elege lett!!!Legyetek boldogak ha kicsit elkeseredsz toltsd meg a furdokadat vizzel,dugd a fejed a viz ala de addig mig erzed,hogy meg egy pillanat es tudod kipattan.("tudod"az u-n es az o-n 2 pont,ekkezet)azt gyere fel es vegyel egy nagy levegot es meglatod,hogy az elet milyen gyonyoru(ekkezetek--gyonyoru)!!!Minden jot es jo napokat ,heteket honapokat eveket, alig 4 honap es itt a tavasz !!!!

frimi  módosítás |   válasz erre |   profil |  2003-11-25 18:45   
2003-11-25 17:30, rigojanos:
-
2003-11-19 21:52, frimi:
-
Milyen temaju konyvon dolgozol?
-
Magamról írom... No, nem egészen, bizonyos korlátokkal, és némi fikciókkal fűszerezve. Úgy, hogy azért senkivel szemben se legyek (túlságosan) indiszkrét. Még talán magammal szemben sem... Azért az alapelv: "Nem mondhatom el senkinek, elmondom hát mindenkinek." Persze, ha tudom...
Frimi

bovi  módosítás |   válasz erre |   profil |  2003-11-25 18:07   
Töröltem, egy más alkalommal irok.

rigojanos  módosítás |   válasz erre |   profil |  2003-11-25 17:30   
-
Csak adott lehetőségeink keretei között mozgunk. Csak egészség legyen! Még egy darabig...

Tenyleg jo olvasni a soraidat. Es en is azt hiszem, hogy a csalad es az egeszseg alapveto dolgok, ami a boldogsagot illeti. Az irasaid alapjan akartam mar kerdezni, hogy csinalod-e "hivatasosan" vagy legalabb hobbibol, a forumon kivul is, de kozben valaszoltal is. Milyen temaju konyvon dolgozol?

rigojanos  módosítás |   válasz erre |   profil |  2003-11-23 13:36   
Ennek a topiknak a temaja eppen ideillik. Anri nyitotta, a cime Tiszta Lap. Egyebkent a Csalad, szabadidoben van, de itt a link hozza.

http://www.magyaronline.net/forum/viewtopic.php?topic=1018&forum=27&0

Balu  módosítás |   válasz erre |   profil |  2003-11-22 10:58   
Szervusz optimista.valóban az vagy és milyen nagyszerű!:)

A helyzet ugy áll ma:otthon is lehet bárki az "oregekotthonában" bedugva..ha senki nem torodik Vele..Tudod mily sokan magányoskodnak így?Az ember idős ,tapasztalt:okos ember hasznát veszi minden téren vagyis legalább megpróbálja.Vannak akik erre képtelenek,mert MAGUKTÓL vannak ELSZÁLVA!
Az idős bölcs csak mosolyog az orra alatt:várj csak,várj csak Neked is múlik az idő vajon Te mit teszel majd az én helyembe?
s,csendesen olvas,dolgozik,köt-horgol,süt főz,vagy elmélkedik.Ő tudja hogy kell az IDŐT eltölteni hasznosan.S az a jó hogy az "idős" az él még..a fiatalabbak???

"Valaki mondja meg miért szép az élet,valaki mondja meg miért nem?"...
Tanuljuk meg élni az életünk megszerzett tapasztalatainkkal,mondta egy öreg bölcs...

optimista  módosítás |   válasz erre |   profil |  2003-11-20 17:41   
Mint irtam elobb a boldogsag nem csak az annyagiakhoz van kotve frimi ugy csinalta az eletet,ahogy neki az megfelelt es persze az egesz eletfelfogas is olyan nala,hogy ilyen felfogassal csak elegedett es "BOLDOG" lehetszz(Itt van egy kifejezes, Ki a boldog ? A falu bolondja !))) )A boldogsag mindenkinek mast jelent pld pillanatnyilag kelkaposzta fozelek fasirtal igen boldoga tenne!!!A masik ami a nyugdijjal es a korosodassal kapcsolatban,a problema ami tarsadalmi vagy generacios dolog.Mikor en voltam fiatal mi arra voltunk nevelve,hogy tiszteljuk az idosebbeket.Ma ez nam all fel aki 50 felett van az ugy van kezelve majdnem,hogy "Mar nincs ra szukseg ,csak teher--mellozheto"Az egyetlen hely ahol nem igy van a tavolkelet,szingapor,korea vietnam(ott voltam katona 18 honapot ami kb a pokol legkozelebbi kornyeke volt )Japan is hasonlo habar ok is kezdik atvenni az "amerikai eletsilust" es mar nincs az a tisztelet ami volt pld 20 eve.Amerikaban bedugjak az oregeket nyugdijotthonokba,hogy ne legyenek szem alott es utana bantja a gyerekeiket a lelkiismeret,hogy felejuk se neznek honapokiig neha evekig,megis ezt csinaljak!En imadom amerikat de ami igaz az IGAZ !!!Es mivel mi vagyunk gazdasagilag a vezeto tarsadalom a vilagon mindenki probalja majmolni ezt. Pld ma is magyarorszagon mennyire mas ahogy torodnek az idosebekkel videken(minnel kisebb varos ,falu annal jobb)mint Budapesten.Albertirsan voltam valakit meglatogatni mikor a haziasszony megjegyezte "mindjart jovok csak viszek at ebedet a Manci neninek,"Mikor visszajott kerdeztem ki a Manci neni ?Csak egy idosebb szomszedneni aki egyedul el nincs senkije! Evvel ellentetben egy elokelo lakohazban new yorkban a szomszedok kezdtek erezni furcsa szagot mikor kinyitottak a lakast a neni halott volt kb 10 napja 2 fia egy lannya van akikre 14 millio dollart hagyott.Szerencsere a szag a hetedik emeleten volt en a 19-en lakom!A furcsa dolog ahogy mi kezeljuk az "oregeket"nagyon onsanyargato mivel mi is oda kerulunk, elobb-utobb vagy ha nem, hat a masik valtozat sem jobb!!Maskep orultem olvasni,hogy vannak itt megelegedett emberek,a sorsot nem lehet mindig vadolni(lasd frimi) ki mint vet ugy arat.Ha rossz a helyesirasom bocsanatot kerek de sose mondtam,hogy irni tudok. A baratnom szerint (aki az elso magyar no az eletemben)ocsmannyul irok magyarul.De o is mar a kesobbi gneraciohoz tartozik nincs tisztelet habar hangoztatja, hogy imad!!!Nem konnyu minden ejjel nyitott szemmel aludni mert a magyar temperementum megijeszt,hogy reggelre mint koloratur enekesNO ebredek (Ez csak egy vicc probalt lenni,mint minden amit irok humoros szemmel van nezve)Elvezetek az eletet, minden perc egy ajandek!!!Ha nevetsz az egesz vilag veled nevet, ha sirsz--egyedul sirsz !!!!Mindn jot

bovi  módosítás |   válasz erre |   profil |  2003-11-20 14:02   
2003-11-20 13:27, anri:

azt hiszem a pohar felig tele van es nem felig üres.

Az este volt látogatónk, fiatal lány, bankban tisztviselö. Semmi komoly beosztás, csak irnok.
Boldogan dicsekszik, hogy mennyi pénzt kapott, mivel most fizették ki a + kéthavi bérüket.
Soha nem tudtam, hogy itt a tisztviselöknek 14 havi bérük van egy évben!
Kérdem éhes vagy, mivel gyülésröl jött. Válasz: Hogy lennék éhes, egy ilyen gyülés vacsorával jár!!!

ExMONTag  módosítás |   válasz erre |   profil |  2003-11-20 13:27   
Mi ugy az 50 körül azthiszem egeszen elegedettek lehetünk az elmult evekkel,
legalabb is az en szemszögemböl. A nehez haboru utani evekben meg gyerekek voltunk, kesöbb legalabb is itt Nemetorszagban mindig volt munkalehetöseg, a szocialis es egeszsegügyi ellatas szinvonala egyre emelkedett.
Minden lehetösegünk megvolt egy biztos jolet megteremtesehez, sokat dolgoztunk de eredmenyet is lattuk.Ha ma panaszkodunk - ezt egy magas szinvonalon tesszük. Nekem se tetszik minden ha a jövöbe nezek es föleg nem ha a mai politikai dönteseket hallom, megis azt hiszem a pohar felig tele van es nem felig üres.

ecet  módosítás |   válasz erre |   profil |  2003-11-20 07:55   
-
Egy kedves tanulsàgos történet Frimi. El kell gondolkodjam rajta. Majd összevetem a magam önéletrajzàval.
Van egy tucat aspektus az életedben ami pozitiv hozzààllàssal az elégedettség forràsa lehet ... ha a közvetlen környezeted is ugy akarja. Itt elsösorban a csalàdra gondolok.
Elégedettség a szakmai pàlyafutàssal az mar egy kicsit komplikaltabb dolog. Ott több a körülmény amire az egyénnek nincs befolyàsa.
Ha az élet valamelyik területén kudarcot vallunk, vagy szubjektiv ez az érzésünk (a kettö között nincs különbség) szükségünk van az akaratra nem elsüllyedni a boldogtalansàgban és legalàbb egy kiegyenlitö aspektusra (pl. hobbi vagy különleges érdeklödés) plusz emberekre a közelünkben akik segitségével megprobàljuk helyrebillenteni az egyensulyt.
A felsoroltakbol valoszinüleg a készség dolgokat pozitivan làtni a legfontosabb adottsàg de talàn egyedül nem elég a maradéktalan boldogsàghoz. Nem tudom.
Én ugyanis majdnem kizàrolag boldogtalan emberekkel vagyok körülvéve.
Aki nem hiszi jàrjon utàna

Üdvözletem

bobe  módosítás |   válasz erre |   profil |  2003-11-19 22:28   
En is egeszseget kivanok nektek meg sok örömet a kisunokaban mert az lesz a nyugdij nagy ajandeka majd meglatjatok .

frimi  módosítás |   válasz erre |   profil |  2003-11-19 21:52   
2003-11-18 16:37, ecet:
-
Miért nincs? Végre valaki aki elégedett (rajtam kivül )
Szivesen olvasnék emberek billentyüjéböl akik egy hosszu elégedett életre tekintenek vissza. Allitolag ilyesmi Magyarorszàgon nem valami egyszerü hacsak nem hires szinész, akadémikus vagy müanyag kisiparos az illetö

Üdvözlet (eZ)

-

Igen, valóban elégedett - sőt mondhatom -boldog ember vagyok, pedig "sem-sem" voltam/vagyok. Ennek az elégedettségemnek alapját pedig az adja, hogy sikerült összehangolnom igényeimet a lehetőségeimmel. És ehhez feleségem is nagy mértékben hozzájárult. És ő is osztja ezt az alapelvet.

Ez a boldogságérzet persze sok-sok apró részletből tevődik össze, amit itt nincs hely kifejteni (sem türelem nincs az elolvasáshoz).

Ha röviden akarnám jellemzni, hogy életem hogyan alakult, mi voltam, akkor életemet az alábbi régi találós kérdés tökéletesen jellemzi:
Mi a különbség a specialista és a generalista között? Válasz: A specialista csaknem mindent tud a semmiről, a generalista viszont szinte semmit a valamiről!

Kisebb késleltetés után lettem kutató vegyészmérnök és akkortájt úgy gondoltam, hogy mire elérem az 50-60-at, akkorra egy nagyon szűk, intuitív készségeket igénylő (ezzel a tulajdonsággal megáldott a sors) szakmai területen szinte mindent fogok tudni és elismert leszek. Azután pedig a sors úgy hozta, hogy a vegyészettől egyre távolabb kerültem, fél életemet úgyszólván írással töltöttem s mire nyugdíjba mentem, akkor már semmi közöm nem volt a vagyészethez... És persze elismertségem sem lett valami túlságosan széleskörű...

Sokan kesereghetnének helyemben, de én elégedett vagyok ezzel. Elsősorban azért, mert (csaknem) mindig olyan szerencsém volt, hogy olyan dolgokkal foglalkozhattam, ami egy kisebb-nagyobb területen belül új dolog volt. És kisebb-nagyobb mértékben intuíciót is igényelt. Változatos területeken dolgozhattam. (Nem futószalagos, csvard be a két csavart reggel hattól délután kettőig.)

Az volt a másik óriási szerencsém, hogy az élet egyre több és több érdeklődési területet nyitott meg éppen munkakör(ei)m kapcsán számomra, ami láncként hozta az egyre újabbakat. Amikkel természetesen nem tudtam mindig(?) kedvem és diszpozícióm szerint foglalkozni, hiszen ott voltak a napi feladatok (amiken este 10-kor is, kutyasétáltatás közben is törnöm kellett a fejemet), no meg olyan "apróságok", mint a család, a gyermekeim.

E bizonyos fokú szétszórtság talán nem eléggé ambícionált eléggé, hogy "rákoncentráljak" valamilyen írányra s többre vigyem, mint amennyire talán vihettem volna. (Mondhatni: úgy jártam, mint az a gyerek, aki jól focizik, fut és ugrik, csinálja is mindezt s azutan sose lesz belőle élsportoló...)Így azután bár a lehetőségeim azért bővültek, megtanultam, hogy az igényeim és lehetőségeim összhangjára IS odafigyeljek. S a családom is partner volt ebben olyan értelemben, hogy nem űztek, hajtottak, hogy "szebb autó, elegáns villa, balatoni üdülő stb.," Sokkal inkább a családi életre, az összetartásra összpontosítottunk és arra, hogy gyermekeink - természetesen a mi indításunkkal (ami nem volt startrakéta), megtalálják helyüket a maguk alakította életben. S ez sikerült is!

Mindez hozzájárult ahhoz, hogy amikor nejemel szinte egyidőben elértük a nyugdíjkorhatár legalsó szintjét (ahol még nem csökkentik a járandóságunkat), mindketten elmentünk nyugdíjba.

Azért, hogy szinte olyan felelőtlenül élhessünk, mint egykoron, gyermekkorunkban. Hogy azt csináljuk minden nap, amihez és amikor éppen kedvünk tartja!

Persze ennek ára van: eddig sem voltunk tehetős emberek. Képletesen: azért nem néztük, hogy 10 vagy 20 deka parizert veszünk-e vagy sem. Most megnézzük! Persze, hogy érint bennünket is a kilátásba helyezett állandó áremelés (pl. akár 50 forintos kenyérár emelés), de mi ezt olyannak fogjuk fel, mint hogy az ellen se tehetünk semmit, hogy éppen esik, vagy süt a nap!

Célszerűen berendezett és viszonylag kényelmes panellakásban lakunk,szerencsére sok zöldterülettel körülvéve. Több jó szomszédunk van... Többen szeretnek bennünket, mint utálnak. Van egy öreg rissz-rossz Ladám, ami azért elvisz oda, ahova akarom.

Ezért nem irigyeljük senki rózsadombi villáját és a szomszéd elegáns Volkswagenjét sem. Ők biztosan azzal boldogok...

És azt is el tudom hinni, hogy az a hindu, aki csak egy marék rizst eszik egész nap, de kedve szerint gondolkodhat Buddha tanításain - szintén boldog lehet.

Gyerekeink támogatásával (megengedhetik maguknak) évente Ausztráliába utaznuk, ahol a közeli jövőben fog megszületni első unokánk. És mi ott lehetünk e nagy pillanatnál!!!

Élvezzük tehát a magunk lehetőségeinek keretei között az élet nyújtotta örömöket, örülünk gyermekeink sikerének és bánkódunk kudarcaikon (persze segítünk, ha tudunk - de ez már alapvetően az ő ügyük).

Kicsit foglalkozunk egészségünkkel - amennyire az még egészséges!

Az anyagi hátterünk meg olyan-amilyen. Aki állami nyugdíjon él és aktív korában átlagember volt és ma is az, annak a nyugdíját nem százezrekben mérik... A minkét sem. Arra elég, hogy megélhessünk s ha az árak emelkedenek, akkor a 10 deka parizert fogjuk majd fontolóra venni... a(Bár minden jkormány igyekszik a nyugdíjasok kedvében járni, hiszen a legnagyobb szavazóbázist jelentik!)

Mi a szabadságunkat értékeljük nagyra s azt tartjuk, hogy ezért érdemes anyagi áldozatot hozni!

"Nem kell pénz a boldogsághoz - de jó ha van! - idéztem korábban. Ha van, akkor jó, ha nincs, az sem idegesít fel bennünket különösképpen...

És hogy mivel foglalkozom? Pl. írok. Pl. ezt is. De verseket is és meg is jelent egy pár fehéren-feketével. No, persze nem az ÉS-ben, de az nem is volt cél... Könyvet is írok. (Igaz, egy ideje ez stagnál...) Időnként helyi újságban "közérdekű" cikkeim jelennek meg. S vitázok sokakkal sokféléről - mert sokféle érdekel. Politika is, bár semmiféle párt tagja nem vagyok és szeretem magam középen hinni.(Ezt is lefékeztem az utóbbi időben, mert igen-igen durvává és hangossá vált a hangnem és az elnyomja az én vélt igazságom csendes érveit...) És persze időnként baráti társaságba is el-elmegyünk (ahol politika az ajtón kívül marad!)

Szóval nem csinálunk semmit...

Csak adott lehetőségeink keretei között mozgunk. Csak egészség legyen! Még egy darabig...
Frimi

bobe  módosítás |   válasz erre |   profil |  2003-11-19 19:24   
Ha ehhez hozzatesszuk azt hogy itt Svedorszagban egy specialis helyzet alakult ki mivel a haboru utan egy demogragfiai robbanas volt es ezek a 40-es evekben szuletett emberek most mennek nyugdijba nemcsak hogy penz nem lesz de fiatal sincs eleg aki dolgozzon nincs utanpotlas. De ne sirjunk panaszkodjunk az adonkat mar növelik

Pompéry Berlin  módosítás |   válasz erre |   profil |  2003-11-19 17:21   
Való igaz, hogy sokan sokat letettek az asztalra. Vagy befizettek a mindenkori biztosításba.

Sajnos a bismarck-i nyugdíjrendszer, valamint a szociális és betegbiztosítási rendszer mind a mai napig olyan, mint a hólabda. Vagyis a jelenleg befizetett összegek a mai nyugdíjakra, betegekre, munkanélküliekre folynak el. A miénket pedig a következő generáció fizeti. A rendszer a még 130 évvel ezelőtt Európában is működő populációs modellre, a lakosság növekedésére épül. Akkor nem volt ugyanis gond, hogy senki nem a sajátját kapja vissza, mert volt elég utánpótlás. De mivel nem szültünk elég korán elég gyereket, valamint átlagosan tovább élünk és azt passzív, de betegesebb korunkban, így mára felborult a rendszer. Ez ugyan minden idős ember számára igazságtalan, de attól még tény marad. A fiatalok számára is igazságtalan, mert nekik egyre többet kell fizetniük a mi későbbi eltartásunkra.

A háborgást illetően az a tapasztalatom, hogy senki nem szól a helyenként fellépett pazarlás ellen, amíg mindenkinek, vagyis a társadalomnak jól megy. Ha nem megy jól, akkor jön a szűkebbre húzott nadrágszíj-politika: vagy több adót akar kivetni az állam és/vagy csökkenteni eddigi ingyenes szolgáltatásait. Ebben hirtelen mindenki érintett. Érdekek sérülnek. A szerzett jogokból senki nem akar leadni. Minden maradjon, ahogy eddig, az ő érdekei ne sérüljenek. De hogyan kell úgy hathatósan lépni, hogy az én érdekeim ne sérüljenek, de a másoké sem? A háborgók erre többnyire nem tudnak receptet. Csak azt, hogy minden tervezett változtatás rossz.

Ja, és majdnem elfelejtettem: van egy általános gazdasági recesszió is.

Félreértés ne essék, én sem vagyok a fentiek alól kivétel. 53-ik évemben járok és nem tettem én sem eleget a kötelezettségemnek. Csak egy gyerekem van, akit 33 évesen szültem. A férjem még inkább antiszociális: ő már 40 volt, amikor apa lett. Az ő esetében ez minimum 1,5 generáció és csak 1 utánpótlással a szükséges 2,3 (vagy mennyit is követel a statisztika önmagunk újratermelésére, nem tudom) helyett. Magyarán 1:1,5 a 2,3:1 helyett. Hát így állunk. Össztársadalmilag.

Nem tudom, talán az USA-ban más a nyugdíjasok perspektívája, mert ott nem volt sose bismarck-i nyugdíjrendszer. Tudtommal ott mindenkinek messzemenően magáról kell gondoskodnia már a pályakezdéstől fogva, így nem ér semmilyen generációt semmilyen csalódás. Csak ugye köztudottan az ott vadkapitalizmus, amelyhez képes a vén Európa szociális hálója jobb volt, és amelyre a vén Európa évtizedekig büszke volt. Node most: ... lásd fentről.

Mégegy: Nem állítom, hogy a helyzet jó. Csak azt mondom, hogy nem vagyok meglepve és úgy gondolom, hogy az én nemzedékem maga is hozzájárult ehhez az állapothoz az elmúlt 30 évben.

Ugrás a ( előző lap 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 | 25 | 26 | 27 | 28 | 29 | 30 | 31 | 32 | 33 | 34 | 35 | 36 | 37 | 38 | 39 | 40 | 41 | 42 | 43 | 44 | 45 | 46 | 47 | 48 | 49 | 50 | 51 | 52 | 53 | 54 | 55 | 56 | 57 | 58 | 59 | 60 | 61 | 62 | 63 | 64 | 65 | 66 | 67 | 68 | 69 | 70 | 71 | 72 | 73 | 74 | 75 | 76 | 77 | 78 | 79 | 80 | 81 | 82 | 83 | 84 | 85 | 86 | 87 | 88 | 89 | 90 | 91 | 92 | 93 | 94 | 95 | 96 | 97 | 98 | 99 | 100 | 101 | 102 következő lap )
Új topik indítása   Üzenet küldése

Irjon nekünk! - Impresszum - Médiaajánlat - Súgó