2019. július 17. Címlapra!
[Regisztráció]  [Profil szerkesztése]  [Beállítások szerkesztése]  [Keresés]
[Magánüzenetek]  [Felhasználók listája [Bejelentkezés]
MagyarOnline.net Fórumok >> Család, szabadidő, érdekességek >> 50+!
Új topik indítása   Üzenet küldése
Ugrás a ( előző lap 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 | 25 | 26 | 27 | 28 | 29 | 30 | 31 | 32 | 33 | 34 | 35 | 36 | 37 | 38 | 39 | 40 | 41 | 42 | 43 | 44 | 45 | 46 | 47 | 48 | 49 | 50 | 51 | 52 | 53 | 54 | 55 | 56 | 57 | 58 | 59 | 60 | 61 | 62 | 63 | 64 | 65 | 66 | 67 | 68 | 69 | 70 | 71 | 72 | 73 | 74 | 75 | 76 | 77 | 78 | 79 | 80 | 81 | 82 | 83 | 84 | 85 | 86 | 87 | 88 | 89 | 90 | 91 | 92 | 93 | 94 | 95 | 96 | 97 | 98 | 99 | 100 | 101 | 102 következő lap )
 OMGI  módosítás |   válasz erre |   profil |  2003-11-19 15:32   
Hogy is van ez itt az 5-esek között?
14-én még a tulipánfáról, 16-án a Cavintonról (VAGY IDÔRENDBEN fordítva!) beszélgettünk -ma meg politikai "agymosás" kezdôdik arról, hogy mi, a 60 felé közeledôk, akik még merészelünk ezzel a memoriazavaros agyunkkal élni, -szóval lassan mi tehetünk róla, hogy "feléltük" önmagunkat????
Drága P. Judit, mondasz érdekes dolgokat, de talán azért, amikor még nem 60 közelbôl néztük a világot, tán mindannyian letettünk annak a "közösnek" az asztalára, amibôl ma, b a r o m i a n sokan, és még baromian jo b b a n élnek, mint mások, akik csipetnyivel sem voltak kevésbé szorgalmasak vagy értelmesek másoknál! S talán a nyugodt, nem "kukázós" nyugdijas életet ôk is megérdemelnék! Nem gondolod???
Szeretettel ölellek!!

rigojanos  módosítás |   válasz erre |   profil |  2003-11-19 03:29   
Mindig, minden helyzetben lehet talalni egy azonos kategoriaban levot, mashol, csak rosszabbat. Vagy sokkal jobbat. Ezeket ossze lehet hasonlitani minden szogbol, de kerdes, hogy meddig erdemes.

Az Ukrajnai egeszsegugyi helyzetrol, vagy nehany afrikai orszagerol magam is hallottam a televizion, vagy az ujsagokon keresztul, es amellett, hogy konnyek kozott nekik adnam az osszes felesleges dologra koltott penzemet, vagy egy tarsadalom- es szocialpolitikai, vilagmegvalto hangulatomban elatkozom azokat, akinek tellene ra, hogy segitsenek, de megsem teszik, nemigen marad mas reakcio, mint magunk kore nezve ertekelni a lehetosegeinket, es perspektivikusabban nezni a vilagot.

Sirankozni nem azert nem kell, mert masoknak mennyivel rosszabb (vagy mennyivel jobb), vagy lesz ez meg igy se, hanem azert, mert - ahogyan itt is leirtak paran - az igenyeinket es a lehetosegeinket osszevetettuk, es vagy talaltunk egy arany kozeputat, vagy valami modot arra, hogy a kettot egy szintre hozzuk.

Klisenek hangzik, de igaz - nem fair a vilag sok szempontbol. Ahol tudunk segiteni, ott kell, de ahol nem tudunk, es tolunk fuggetlen dologrol van szo, azert nem lehet buntudatunk. Ettol fuggetlenul fontos tudni az ukrajnaihoz hasonlo helyzetrol is, es a legjobb kepessegunknek megfeleloen empatiat erezni egy rosszabb helyzetben levo irant, mert ettol vagyunk civilizalt emberek.

kaytee  módosítás |   válasz erre |   profil |  2003-11-19 00:47   
Milyen igazad van!
Azok a békebeli, szép régi idők nem is voltak azok.
Azért nem szivesen lennék majd nyugdijas a volt szoc. tábor egy országában sem.
Nálunk az USAban minden évben kiküldi az állami nyugdijhatóság a várható havi ellátmányról a személyes tájékoztatót. Már régebben felismertem, hogy sokkal többet érek holtan, mint élve, özvegyi nyugdij tekintetében. Ilyet irtak: "Ha most nyugdijbamegy, havonta X összeget kap. Ha rokkanttá válik, akkor Y-t, ha most meghal... "

Pompéry Berlin  módosítás |   válasz erre |   profil |  2003-11-19 00:44   
Előző bejegyzésemhez további adalék Balla D. Károly mai naplójából. (BéDéKá Ungváron élő író és ma a még sokáig nem EU-tag Ukrajna kórházi állapotairól ír.) Amúgy megtekinthető az alábbi honlapon:
http://hhrf.org/ungparty/index.htm

Talán mondanom sem kell, hogy lepedőtől a gyógyszerekig, szondacsőtől a szondázó orvos gumikesztyűjéig (!) mindenről a betegnek, illetve családjának kell gondoskodni: vagy hazulról kell hozni, vagy a fölszinti patikában megvenni. Mielőtt bármilyen egészségügyi akció indulna, megmondják a hozzátartozónak, mit hozzon a gyógyszertárból: fecskendőt, infúziót, katétert, és minden szérumot is persze.
Legcifrább a vér. A főnővér szinte azonnal letámadta Évát: ha azt akarja, hogy az apósa vért kapjon, akkor hozzon négy donort. Mindegy, milyen vércsoport, nem azok vérét akarják neki adni, van a kórháznak vére, de addig nem kaphat belőle a beteg, míg a családjából négyen nem adtak vért. Éva ecsetelte, milyen egészségi állapotban vannak a maradék családtagok. Neki mindegy, mond a főnő, hozhat az utcáról is. Aztán persze kiderül, hogy ez is üzletág, szabott árért a nőfő beszervezi a donorokat. Mennyi?, kérdezte Éva és leperkálta az összeget.
Csoda, ha én paradicsominak találtam a dunaújvárosi állapotokat?

Pompéry Berlin  módosítás |   válasz erre |   profil |  2003-11-19 00:14   
Nem akarok nagyképűnek, pökhendinek, ignoránsnak, stb. hatni. Mégis hosszabb ideje lehetetlennek tartom ezt az állandó siránkozást, amit naponta megélek Németországban. Arról, hogy éhen kell majd hamarosan halni, hogy 3x-osára nőtt a szegények száma, hogy a jövőben mennyit kell majd fizetni a gyógyszerekért, orvosért, nem lesz nyugdíjunk, ésatöbbi.

Úgy tesznek az emberek, mintha ebben a nyugateurópai jólétben majdnem hatvan éve nem állandóan felfelé ívelt volna az életszínvonal. Mintha az eddigi fejlődés folyamatosságára az itteni polgárok bérletet váltottak volna. Mintha a "határ a csillagos ég" valami alanyi jog lenne. Miközben elfelejtik, hogy az eddigiek gyümölcsét egyszerűen szisztematikusan feléltük. Arról nem a mindenkori kormány tehet, hogy a generációk közti idő mindig hosszabb, az utódok száma egyre kevesebb lett, ill. az orvostudomány az emberi életet sajnos nem 20-40 között, hanem 80 és a halál között hosszabbította meg.

Kérem tisztelettel nincs háború, nincs éhínség, nincs hiperinfláció, sem politikai elnyomás, semmilyen "izmus". Ennek úgy kellene örülnönk, mint hogy lyuk van a fenekünkön. Másrészt aki kicsit is reális és tanult történelmet, az tudhatja, nem lehet bűntetlenül vég nélkül egyenesen masírozni a csillagos égig.

Valljuk be, átlagosan későn házasodtunk - ha egyáltalán -, jól éltünk, kevés gyereket szültünk, pénzünket pedig elnyaraltuk, feléltük. Ezt nem lehet 30 éven keresztül összjóléti trendként követezkemények nélkül tenni. Aztán arra is hajlamosak vagyunk, hogy a csak tegnapi önmagunkhoz hasonlítsuk magunkat. Pedig mennyivel pocsékabbul jártak azok a népek, akik az elmúlt majdnem 60 év felfelé ívelését csak kívülállóként szemlélték keletről és most sokkal rosszabb starthelyzetben állnak a szebb jövő küszöbén.

A nyugati elégetleneknek szívesen előírnék egy kötelező kéthónapos, szociális alámerüléssel párosuló látogatást. Nem is messze, hanem csak az EU-ba újonnan belépő tagállamok egyikébe, másikába. Ragadjunk ki a rosszabbodó szférák közül csak egyet, az egészségügyet. Aki nálunk boldogtalan azzal, hogy mennyire megdrágult az egészségügy, annak tessék szíves kipróbálni, milyen betegnek lenni Magyarországon! Próbálja meg ott operáltatni magát és élvezze ki rákos betegként a Bp-i kórházak berendezését, felszereltségét, kényelmét, infrastruktúráját, valamint az orvosok "empátiáját", ügyfélkezelését! Garantáltan 24 órán belül visszasírja magát a megromlott német állapotok közé. Mert M.o.-on betegnek lenni abszolút mértékben is sokkal drágább dolog, mert minden vizitért, ránézésért, receptért, lélegzetvételért fizetni kell. Privát, zsebből zsebbe.

Az oktatást illetően sem rózsásabb a helyzet. Az a berlini szülő, aki a megszokott "Lehrmittelfreihet" = tanszeringyenesség csökkenő mivoltára panaszkodik, az még nem próbált meg magyar minimálbérből egyszerre 3 gyereket beiratni a tanév elején az iskolába. ... stb., stb. És a listának itt még nincs vége.

Tudom, itt nem jó helyen dohogok, mert az itt összejöttek ugyanúgy tudnak összehasonlítani, mint jómagam. De azért jólesik leírnom.

bobe  módosítás |   válasz erre |   profil |  2003-11-18 22:05   
Hat akkor gyere gyakran es meselj. en szivesen "hallgatom".

optimista  módosítás |   válasz erre |   profil |  2003-11-18 19:54   
Kedves ecet es mindenki,minden evbe ellatogatok az O-hazaba de en mar ott nehezen tudnak elni,na meg itt van egyetlen sikerem az eletbe a ---LANYOM, aki mar itt szuletett.Csak azert irtam,hogy Carpe Diem mert ez a K....a elet olyan gyorsan elillan es ha nem elvezetitek a pillanatot kesobb meg lessz banva es beneztek a tukorbe es csak szemrehanyast szortok a a pofikatokra ami majd mergesen bamul vissza rad !!!Mert ezek az "arany evek" nem olyanok ahogy azt lefestik!!!!Az anyagialkat illetoen mindig lessz valahogy,ha korul vagy veve emberekkel akik szeretnek akkor gazdag vagy !Higy mi van a bank szamladon az csak egy hamis biztonsagot ad.Ha tudnad hany borzasztoan gazdag embert ismerek (A penzugyi szakmaban dolgozok)Es a legnyomorultabban elo emberek teli mindenfele eloieletekkel a sajat gyerekeiket utaljak mert meg vannak gyozodve csak a penzukert szeretik oket!!!Bekepzelt betegek,stb gyalazatos eletuk van .Nekem azt mondjak nem ertem oket mert a filozofiam europai es ok melyebben gondolkoznak mert tudjak a vegen csak jol porul jarnak,mindenki majd atveri oket es rendszerint joslatuk be is val mert nem szereti oket senki az eletben rendszerint amit adsz AZT KAPSZ !!!En ha pesten vagyok elmegyek a nyomortanyara(Jozsefvaros)ahol felnottem es kedves nosztalgiaval gondolok a regi nyomorult idokre neha kivanva bar megint ott lehetnek 15 evessen (Persze,nem nyugdijba!!!)Ott semmi nem valtozott az elmult 40 ev alatt Eskudni mernek,hogy lattam az egeret a nyaron amit jo mamam uzott 40 evvel ezelot a lakasban !!!Na kicsit elmelaztam,de az is jol esik neha plane magyarul!!!

bobe  módosítás |   válasz erre |   profil |  2003-11-18 18:35   
Nagyon tanulsagos volt minden amit olvastam es ha belegondolok en abszolut gondtalanul elek söt luxusosan köszi Ecet nem art neha eszebe juttassak az embernek hogy ne legyen egoista

bobe  módosítás |   válasz erre |   profil |  2003-11-18 17:44   
Megyek, keresem

ecet  módosítás |   válasz erre |   profil |  2003-11-18 17:42   
2003-11-18 17:27, bobe:
-
Öregebb vagyok nàlad de azé tegezhecc
Keresd össze Rigoberta hozzàszolàsait. Érdemes ...

bobe  módosítás |   válasz erre |   profil |  2003-11-18 17:27   
Fiatalur!
kárr kárr ! csörrenek . miert Rigoberta?

ecet  módosítás |   válasz erre |   profil |  2003-11-18 17:08   
2003-11-18 15:36, optimista:
-
"Csak annyit elvezetek az eletet MOST!!!!A nyugdij az eljon magatol es egyaltalan nem valami ujdonsag !!!!"
Nagyon jo mondàs. Ezt irjàtok a fületek mögé ÖREG CSOKÀK !
Mit melozol NY-ban kedves Optimista honfitàrs?
Te nem akarsz visszaköltözni Mo-ra?
Ha nem miért nem?

Màs: Miota a nyugdij ügyet tàrgyaljuk itt àllandoan Rigoberta jut eszembe ...

bobe  módosítás |   válasz erre |   profil |  2003-11-18 16:39   
Nehogy megsertödj frimi bocs ha felreerthetö volt amit irtam kerlek folytasd es meselj

ecet  módosítás |   válasz erre |   profil |  2003-11-18 16:37   
2003-11-18 16:25, frimi:
-
"Bocsánat az filozofálásért! (...) Több hozzászólásom nincs."

Miért nincs? Végre valaki aki elégedett (rajtam kivül )
Szivesen olvasnék emberek billentyüjéböl akik egy hosszu elégedett életre tekintenek vissza. Allitolag ilyesmi Magyarorszàgon nem valami egyszerü hacsak nem hires szinész, akadémikus vagy müanyag kisiparos az illetö
Mivel foglalkoztàl azelött és mivel töltöd a napjaidat mostansàg?

Üdvözlet (eZ)

frimi  módosítás |   válasz erre |   profil |  2003-11-18 16:25   
Bocsánat az filozofálásért!
Én csak egy szegény idehaza élő nyugdíjas vagyok, de egészségem szempontjából nagyon fontosnak tartom, hogy lekileg kiegyensúlyozott állapotban tekinthessek a még félig telt borospohárra.... S szeretném, ha mások is ezt tennék/tehetnék...
Több hozzászólásom nincs.
Üdv!
Frimi

frimi  módosítás |   válasz erre |   profil |  2003-11-18 16:20   
2003-11-18 14:22, rigojanos:
-
A boldogsagot magunk definialjuk, es hozzuk letre. Teljesen szubjektiv. Resze a kompromisszum ugy, mint a mas szamara eszrevetlen dolgokban megtalalni az ertelmet es az erteket. Az anyagiak is csak egy resze az egesznek. Onmagaban nem garantalja, de nem is komprommitalja. Csak ezert nem helyfuggo. Es mivel a boldogsag meghatarozasa szubjektiv, ezert az is vitathato, hogy a vagyonuk nagysagaval orokke elegedetlenek, a penz hajszolasaba belerokkanok valoban kevesbe boldogok-e, mint azok, akik elvannak egy marek rizzsel egesz nap.

Az elegedetlenseg is tul altalanos fogalom - van, akinel az ambicio szinonimaja, mig van, akinel az onmagaval es a korulmenyeivel valo meg nem bekelest jelenti.

De emellett tiszteletben tartom a velemenyedet, hiszen mas a korosztaly vagyunk, es en a Te tapasztalataiddal aligha rughatok labdaba. Es igazad van abban, hogy az embernek meg kell bekelnie bizonyos dolgokkal az eleteben, mert amint szoktam mondani, csak hozott anyagbol lehet dolgozni. De van viszont, amivel nem szabad megbekelni, pont azert, mert a boldogsagunkat veszelyezteti.

-

Ha nincs ellenedre még egy kis filozofálás, akkor tennék egy-két észrevételt.

A legfontosabbnak azt gondolom megjegyezni,
- Selye prof. után szabadon -, hogy új dolgokra kétféleképpen lehet rájönni: vagy egy egész élet tapasztalatával, hatalmas technikai háttérrel és óriási dotációkkal, VAGY egy fiatal ember teljesen új megközelítésével, s így akár csak egy tollal és egy darab papírral. Ergo: lehet én akármilyen öreg és te akármilyen fiatal, nem biztos, hogy az "igazság ideát van".

Azt írtam, hogy "Az az ember boldog, aki összetudja egyeztetni az igényeit a lehetőségeivel." Természetesen egyetértek veled abban, hogy a pénzhajszába belerokkanó milliomos is lehet éppen olyan boldog, mint aki egy marék rizst eszik egy nap, amennyiben - az én felfogásom szerint - elfogadta, hogy igényei összhangban vannak a lehetőségeivel.

Én a földrajzi kötődésre utaltam csak vissza. Hogy egy közmondással éljek, ami jól kifejezi mondandómat: "Nem kell pénz a boldogsághoz - de jó ha van." (Szubjektíve a mondás első fele mondandóm lényege, de nem ellenzem a másik felét...)

Egyébként vedd figyelembe, hogy jeleztem: filozófiám "korfüggő": nem lenne jó, ha minden tizen-huszon-harmincéves ezt az elvet vallaná magáénak. De ez a topic az ötevenesekről szól... S ott már értékelni kell, hogy még van fél pohár bor a pohárban... És a lelki kiegyensúlyozatlanság hozzájárulhat az élet rövidüléséhez.

Nem értek veled abban, hogy az elegedetlenség azonos lenne az ambícióval, azaz a törekvéssel. Az ambíciónak célja van: valaminek az elérése, mégpedig olyan célnak az elérése, amelynek meg vannak, vagy reálisan megteremthetők a feltételei! Ez ösztönöz a cselekvésre, ez viszi előre a dolgokat, ez viszi előre a világot! Az elégedetlenség nem bír ezekkel a tulajdonoságokkal s ezért céltalan, hiszen az igények nincsenek - és nem is hozhatók - egyensúlyba a lehetőségekkel. Olyan lehetőségekkel, amikkel mások rendelkeznek és azt a célt, amit nekem eleve lehetetlen elérni, azt nekik meg akár könnyűszerrel is. Ez visz azután a "Dögöljön meg a szomszéd tehene is!" felfogáshoz...
Frimi

bobe  módosítás |   válasz erre |   profil |  2003-11-18 16:06   
Ne ilyen elvontan lanyok fiuk mert itt nagyon konkret dolgokrol van szo peldaul a nyugdijrol. Ti mar az utopianal tartotok meg a boldogsagnal en meg mindig azon ragodom hogy lesz-e nyugdijunk . Vagyis meg azon sem hanem azon addig mit tudok-e meg jo dolgokat megtenni, megnezni. erre drukkoljunk.

frimi  módosítás |   válasz erre |   profil |  2003-11-18 15:36   
2003-11-18 14:06, rigojanos:
-
(Az utópia) Inkabb a realitast megtagado almodozas.
-
Nem osztom a nézeted, két okból sem.

Egyrészt, ha így lenne, akkor egyszerűen nem lenne technikai fejlődés. Gondolj csak arra, hogy mit gondoltak az ember repüléséről egy-két évszázadal korábban... Utópiaként kezelték, noha "csak" arról volt szó, hogy akkor nem volt meg a megfelelő technikai háttér. A repülésről szóló álmodók egy-két kisebb-nagyobb "téglával" járultak ahhoz, hogy ma már a Mars expedíció előkészítése zajlik. Igaz, hogy itt nem erről volt szó...

Másfelől - és ez vonatkozik ide - nagyon sokan alapvetően idealista világszemléletűek, azaz "énközpontból" ítélik meg a világot, abban mások dolgait. "Ha én lennék a helyébe, akkor..."

Vagyis élek egy saját magam alkotta eszmerendszerben (adott esetben: életfelfogásban) s a világ dolgait ez szerint ítélem meg. S így azután egy másik ember életfelfogásában reális elem számomra esetleg elképzelhetetlen, azaz utópia. Pedig nagyon is reális: más éppen azt tekinti realitásnak, csak én azt nem ismerem fel.
Frimi

optimista  módosítás |   válasz erre |   profil |  2003-11-18 15:36   
Csak annyit elvezetek az eletet MOST!!!!A nyugdij az eljon magatol es egyaltalan nem valami ujdonsag !!!! En mindig nagyon jol kerestem mondjuk a felso 3% ban(Ez nem dicsekves ,hisz minden anonim ,csak teny!)Tobb mint 35 evet dolgoztam, a nyugdij havi $ 1579.00 amibol new yorkban lehetetlen megelni (a havi lakberem 2x annyi)De mivel meg mindig dolgozom a nyugdij minden evben emelkedik $20-30.Ezert sok 56-s magyar vissza megy magyarorszagba ott jobban elhetnek a nyugdijukbol.Csak veletlenul talaltam meg ezt a forumot es lattam az irasokat azert szoltam hozza mert szerintem ne felejtsetek el elni 30,40,50 eves korotokba mert 60 on felul nem valami,"seta a ligetben" na meg aztan az egezsegugyi dolgok amik kezdenek elo jonni minden heten valami uj dolog !!!Minden jot mindenkinek es sok szerencset !

rigojanos  módosítás |   válasz erre |   profil |  2003-11-18 14:22   
2003-11-18 08:54, frimi:
-
A végérol: a boldogság, nagyon komplex érzés, hogy úgy mondjam, sok kis "részboldogságból" rakható össze. És komplexitása nagyban függ attól, hogy az ember lehetoségeit számbavéve, hol húzza meg maga számára a határokat. Akár tudatosan, akár ösztönösen. Az a szerencsés dolog, ha az ember minnél nagyobb általánosságban tudja ezt maga számára mefogalmazni.

Ez igy van. A boldogsagot magunk definialjuk, es hozzuk letre. Teljesen szubjektiv. Resze a kompromisszum ugy, mint a mas szamara eszrevetlen dolgokban megtalalni az ertelmet es az erteket. Az anyagiak is csak egy resze az egesznek. Onmagaban nem garantalja, de nem is komprommitalja. Csak ezert nem helyfuggo. Es mivel a boldogsag meghatarozasa szubjektiv, ezert az is vitathato, hogy a vagyonuk nagysagaval orokke elegedetlenek, a penz hajszolasaba belerokkanok valoban kevesbe boldogok-e, mint azok, akik elvannak egy marek rizzsel egesz nap.

Az elegedetlenseg is tul altalanos fogalom - van, akinel az ambicio szinonimaja, mig van, akinel az onmagaval es a korulmenyeivel valo meg nem bekelest jelenti.

De emellett tiszteletben tartom a velemenyedet, hiszen mas a korosztaly vagyunk, es en a Te tapasztalataiddal aligha rughatok labdaba. Es igazad van abban, hogy az embernek meg kell bekelnie bizonyos dolgokkal az eleteben, mert amint szoktam mondani, csak hozott anyagbol lehet dolgozni. De van viszont, amivel nem szabad megbekelni, pont azert, mert a boldogsagunkat veszelyezteti.

rigojanos  módosítás |   válasz erre |   profil |  2003-11-18 14:06   
2003-11-18 08:59, frimi:
-
Az utópia nem egyszer fel nem ismert realitás.
Frimi
-

Inkabb a realitast megtagado almodozas.

Balu  módosítás |   válasz erre |   profil |  2003-11-18 13:30   
Ez bizony bölcs megállapítás.Tenni mit lehet?Semmit.Gondolkodni,ha van min...

bovi  módosítás |   válasz erre |   profil |  2003-11-18 13:01   
Böbe, még soha nem volt úgy, hogy ne lett volna valahogy
Valószinü mégsem szeretnénk ott nyugdijasnak lenne, ahol születtünk, mivel ott még annyira se számithatnánk, mint itt.
Sajnos azoknak még szocális segélyre sincs kilátásuk.

bobe  módosítás |   válasz erre |   profil |  2003-11-18 11:53   
2003-11-17 22:41, ecet:
-
2003-11-17 19:35, bobe:
-
"En tudom hogy nem lesz nyugdijam mert nem elek 40 eve itt es nem dolgoztam le 30 evet tehat marad a szocial"

Mi "csak "13 eve költöztunk ide ,termeszetesen van nepnyugdij meg fizetunk nyugdijbiztositast allamit is magant is de ez mind nem lesz eleg tehat a szocialnak ki kell majd potolnia peldaul a hazberrel . Epp nemreg kaptuk meg a felevi ertesitest a nyugdij biztositotol mar van havi 30 koronam .Hurra!!!!!!! ez körulbelul eg kilo kenyer ara .Na de nem töröm a fejem mert meg "csak" 52 vagyok es allitolag majd 79 eves korunkig fogunk dolgozni mar aki birja. Tehat csoda jo lesz mikor majd a munkahelyunkre egy szemelyi asszisztens tol be majd a tolokocsinkon egy masik meg majd idönkent tisztaba tesz . Ilyen jövöt festenek itt elenk. Közben a biztositoigazgato elpanamazta a nyugdijasok penzet sajat maganak es a gyermekeinek parszazmillios lakasokat vett es javittattott meg a biztosito penzen. A pasas most eltunt a nyugdijasok meg nyögnek. Nincs miert idegeskedni .

bovi  módosítás |   válasz erre |   profil |  2003-11-18 11:13   
Van aki annak örül, hogy nem 100 évvel elöbb jött a világra, mig én annak, hogy nem leszek már 50 év mulva itt!
Mindenki arról beszél, hogy pár év mulva sok lesz az idös ember, de nem tesznek eleget értük.
Most Itt arról tárgyalnak, hogy a gyermekteleneknek kevesebb nyudij fog járni. Mintha nem lennénk már megbüntetve eléggé azzal hogy nem lett családunk

frimi  módosítás |   válasz erre |   profil |  2003-11-18 08:59   
2003-11-17 19:53, rigojanos:
-
2003-11-17 18:49, ecet:
-
... és nem törödik azzal, hogy màsoknak több van

Ez nagyon utopisztikusan hangzik

-

Az utópia nem egyszer fel nem ismert realitás.
Frimi

frimi  módosítás |   válasz erre |   profil |  2003-11-18 08:54   
2003-11-17 18:24, rigojanos:
-
Ez jol hangzik, es nagy altalanossagban igaz is. Kivetelek persze azok az esetek, amikor az alapveto letszukseglet nem kielegitheto a rendelkezesre allo lehetosegekkel. Ez nyilvanvaloan nem vonatkozik a nyugati orszagokra.

A boldogsag persze talan mindettol fuggetlen.

-

A végéről: a boldogság, nagyon komplex érzés, hogy úgy mondjam, sok kis "részboldogságból" rakható össze. És komplexitása nagyban függ attól, hogy az ember lehetőségeit számbavéve, hol húzza meg maga számára a határokat. Akár tudatosan, akár ösztönösen. Az a szerencsés dolog, ha az ember minnél nagyobb általánosságban tudja ezt maga számára mefogalmazni.

Ami az "anyagi" boldogságot illeti, ez szerintem nem helyfüggő: nem az adott ország földrajzi elhelyzekedésétől függ. Pusztán az egyén, hogy úgy mondjam, hozzáállásától...
Gondolok a vagyonuk nagyságával örökké elégedetlenekre, akik napról napra hajszolják a pénzt még ha belerokkannak is vagy azokra, akik egészen jól elvannak, ha naponta egy marék rizs jut számukra.

Persze az "én filozófiám" sokkal inkább "korfüggő": nagyon helytelen, ha azt egy fiatal ember vallja magáénak, hiszen ha nem álmodunk nagyot, és nem teszünk érte, hogy álmaink megvalósuljanak, akkor sehová sem jutunk, mire idősek leszünk. De így ötvenen túl talán jobb megbékélni azzal, hogy még van egy fél pohár borunk és nem elégedetlenkedni, hogy már csak annyi van...
Frimi

ecet  módosítás |   válasz erre |   profil |  2003-11-17 22:52   
2003-11-17 19:53, rigojanos:
-
Annak hàt. Azé' irtam heh

ecet  módosítás |   válasz erre |   profil |  2003-11-17 22:41   
2003-11-17 19:35, bobe:
-
"En tudom hogy nem lesz nyugdijam mert nem elek 40 eve itt es nem dolgoztam le 30 evet tehat marad a szocial"

Ezt nem értem. Egy minimàlis nyugdij nincs? Én "csak" 32 éve vagyok itt. Voltam alkalmazott és önàllo. Mégis nyugdij jogosult vagyok mert mindég fizettem a tagsàgi dijat, akkor is ha nem dolgoztam.
A legalacsonyabb àllami nyugdijat fogom kapni de az nem az egyetlen. Itt egy ugynevezett "hàrom oszlop" modell van.
1- Àllami nyugdij AHV (elég egy tànyér levesre) fizetni kötelezö.
2- A munkaado és a munkavàllalo àltal közösen finanszirozott nyugdijkassza. A tagsàgi dijat levonjàk a fizetésböl ha dolgozol valahol.
3- A privat nyugdij. Nem kötelezö de ajànlatos pl. életbiztositàs.
Ebböl a hàrombol màr el lehet éldegélni.

rigojanos  módosítás |   válasz erre |   profil |  2003-11-17 19:53   
2003-11-17 18:49, ecet:
-
... és nem törödik azzal, hogy màsoknak több van

Ez nagyon utopisztikusan hangzik

Ugrás a ( előző lap 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 | 25 | 26 | 27 | 28 | 29 | 30 | 31 | 32 | 33 | 34 | 35 | 36 | 37 | 38 | 39 | 40 | 41 | 42 | 43 | 44 | 45 | 46 | 47 | 48 | 49 | 50 | 51 | 52 | 53 | 54 | 55 | 56 | 57 | 58 | 59 | 60 | 61 | 62 | 63 | 64 | 65 | 66 | 67 | 68 | 69 | 70 | 71 | 72 | 73 | 74 | 75 | 76 | 77 | 78 | 79 | 80 | 81 | 82 | 83 | 84 | 85 | 86 | 87 | 88 | 89 | 90 | 91 | 92 | 93 | 94 | 95 | 96 | 97 | 98 | 99 | 100 | 101 | 102 következő lap )
Új topik indítása   Üzenet küldése

Irjon nekünk! - Impresszum - Médiaajánlat - Súgó