2019. május 21. Címlapra!
[Regisztráció]  [Profil szerkesztése]  [Beállítások szerkesztése]  [Keresés]
[Magánüzenetek]  [Felhasználók listája [Bejelentkezés]
MagyarOnline.net Fórumok >> Család, szabadidő, érdekességek >> 50+!
Új topik indítása   Üzenet küldése
Ugrás a ( előző lap 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 | 25 | 26 | 27 | 28 | 29 | 30 | 31 | 32 | 33 | 34 | 35 | 36 | 37 | 38 | 39 | 40 | 41 | 42 | 43 | 44 | 45 | 46 | 47 | 48 | 49 | 50 | 51 | 52 | 53 | 54 | 55 | 56 | 57 | 58 | 59 | 60 | 61 | 62 | 63 | 64 | 65 | 66 | 67 | 68 | 69 | 70 | 71 | 72 | 73 | 74 | 75 | 76 | 77 | 78 | 79 | 80 | 81 | 82 | 83 | 84 | 85 | 86 | 87 | 88 | 89 | 90 | 91 | 92 | 93 | 94 | 95 | 96 | 97 | 98 | 99 | 100 | 101 | 102 következő lap )
 espa  módosítás |   válasz erre |   profil |  2003-09-10 07:14   
2003-09-10 04:12, Zsu:
-
2003-09-09 19:39, bovarine:
-
Pedig a a tűsarkúban a gumiharisnya (pláne ha lila!!) isteni:-P Hozzá két mankó, hogy meg is tudjunk a tűsarkakon állni. A viszerek nem látszanak mert ott a gumiharisnya, a bütyök meg azért, mert ortopédián rendeltük a tűsarkút. A talpa recés, vastag gumi, hogy a jégen ne csússzon.

Fredi  módosítás |   válasz erre |   profil |  2003-09-10 06:49   
Kedves Mindnyájan !
Hát szuper egy társaság gyültünk itt ösze. Egészséges humor és önironia. Lehet, hogy mégsem vagyunk annyira szenilisek ?

Zsu  módosítás |   válasz erre |   profil |  2003-09-10 04:12   
2003-09-09 19:39, bovarine:
-
Na most jol osszekavartatok!!! Azt modjatok, 40-en tul kezdodik az elet??? Es meddig tart? 41-ig???
Mert:
"Nem szabad nyitott cabrióban autózni, mert megfájdül a fülünk!" - alig varom, hogy legyen nyitott autom.

"Nem illik mindig ugyanazzal flörtölni, mert könnyen beletörik a bicskád! (Megkéri a kezed)" - azert mert elmultam 50, nem fogok mindig ugyanazzal flortolni - abban az a plane, ha mindig massal. . .meg hat ott a ferjem
"Nem illik tüsorku cipöbe járni, mert kibicsaklik a bokád!" (ez ihaz, nem fer a ludtalp betet a koromcipobe, es a gumiharisnya is gondot okoz

Pedig en azt hittem, hogy most mar hordhatok a piroshoz lilat. . .

bovarine  módosítás |   válasz erre |   profil |  2003-09-09 19:39   
2003-09-09 19:14, bobe:
-
Mi illik milyen korhoz? Mar erre is szabalyok vannak ? hisz ez rettenetes
-
Vannak ám!!!
Nem szabad nyitott cabrióban autózni, mert megfájdül a fülünk!
Nem illik mindig ugyanazzal flörtölni, mert könnyen beletörik a bicskád! (Megkéri a kezed)
Nem illik tüsorku cipöbe járni, mert kibicsaklik a bokád!
Van meg sok sok, ami nem illik a 60 és 100 közöttieknek

bobe  módosítás |   válasz erre |   profil |  2003-09-09 19:14   
Mi illik milyen korhoz? Mar erre is szabalyok vannak ? hisz ez rettenetes

elckerlyck  módosítás |   válasz erre |   profil |  2003-09-09 19:01   
Kedves Frédi, nekem néha egyenesen kínos a koromhoz illö dolgokat csinálni

Fredi  módosítás |   válasz erre |   profil |  2003-09-09 18:49   
Kedves Zsuzsa !

Mit keresel te itt ? Ugyse hiszi el neked senki, hogy nem tíz évvel ifjabb korosztályban a helyed.
A felvetett kérdésssel kapcsolatban úgy gondolom, hogy általában minél idősebb az ember, annál több kéne legyen a tapasztalata,de hát ez csak statisztikailag igaz, az öregség nem óv neg a hülyeségtől.
Különben néha direkt jól esik tervszerűen a koromhoz nem éppen illő dolgogat csinálnom.
Ti hogy vagytok vele ?

Ferencz Zsuzsanna  módosítás |   válasz erre |   profil |  2003-09-09 18:05   
Kedves lányok és fiúk!
Azt hiszem, ezek a nehéz évek egyfajta kaput jelentenek, a tisztábbanlátás felé. Mert ugye a buzgómócsing hormonok sok mindenre jók, de megkavarják az ember lányát és fiát.
Azt hiszem, az 50-60 év múltával az ember olyan tisztán gondolkodik, mint a jógik.

espa  módosítás |   válasz erre |   profil |  2003-09-08 19:43   
Mili! nem tudom szabad-e előre gratulálni, de megteszem, ha babonás vagy, bocs. Egyébként meg én is ugy vagyok vele, hogy annak örülök, ami van, minden délután ugy fordulok be az autóval az udvarra, hogy ma sem történt semmi baj, hála istennek. (Aztán van amikor történt) Szeretteim megvannak, egészségesek vagyunk, (?) erre azt mondta az egyik ismerősöm, hogy lassan már az ovodában is csak tünetmentes állapotu gyerekek vannak, mit várunk mi 50-en túl. Tegnap (vasárnap) almalevest és tejszines pulykaragut főztem, meg lecsót. Egész nyáron szinte állandóan van gyümölcsleves meg lecsó. Pesze mást is főzök, de ezeket nagyon sűrűn.
Ezek a nyári étkek, amit télen nem tudok csinálni, mert nem olyan. Mirelitből nem az igazi. Meg töltött paprikát.
Egyébként a magyar ékztes betűkt tudjátok venni, vagy zenvedtek az irásomtól?:(

bobe  módosítás |   válasz erre |   profil |  2003-09-08 17:41   
Van egy jo sved közmondas ami azt mondja :az elet 40 eves korban kezdödik. Tehat akkor mi meg tinik vagyunk

bovarine  módosítás |   válasz erre |   profil |  2003-09-08 16:37   
Kedves "Ötvenesek"
Nagyon örülök, hogy ilyen szép számban irtatok topickomba, ha nem is tudok érdemben mindenkinek válaszolni. Nagyon jól esik a nyitottság a másikkal együttérzés!
Anri nagyon szépen leirta itt alttam, amihez én már nem tudok mást füzni, mint valóban, megvan minden rosszban a jó is!
Nem csak a húsz éveseké a világ ))

ExMONTag  módosítás |   válasz erre |   profil |  2003-09-08 08:45   
Kedves Mili

Irtal eleted legnehezebb idejeröl es ezert köszönet jar neked,
ez nem mindig egyszerü es nem mindenkinek adott nyilvanosan irni beszelgetni,de mindenkinek segitseget nyujt latni hogy az elet nem csak boldogsag.Sajnos.
Ami meg fontosabb irasodban gondolom az hogy mutatod hogy a nehezsegekben erösödtel es nem huzodtal visza „csigahazadba“ az elet megy tovabb es mindenki szamar es mindig rejt szep esemenyeket csak meg kell latni, elni kell a lehetösegekkel, es ha nem is sikerül minden nap de a nap adta kis szep esemenyeiböl kell eröt venni.
Ha sikerül a szepet a kellemest eszrevenni es tudatositani –
„ en most jol erzem magyam , most ebben a pillanatban boldog vagyok,“ ez megmondhatatlan eröt ad amire bizonyara szüksegünk lesz a nehez idökben.

50 evesen meg nincs vege az eletnek ellenkezöleg,

Mili en szivböl kivanok minden elkepzelhetö szepet es jot

Szeretettel anri,

Mili  módosítás |   válasz erre |   profil |  2003-09-07 23:36   
Dragaim, ot napot voltam tavol toletek es mar 3 uj temat erintettetek amihez mind hozza szeretnek szolni: 1979 ota vagyok Kanadaban, itt mentem ferjhez egy magyar emberhez akivel nagyon de nagyon jol eltunk, meg 4 honap alatt elvitte a hasnyalmirigy rak 62 evesen.
Kozben kihozattam Edesanyamat aki velunk elt 9 evig, meg meghalt tudorakban. A ferjem anyam halala utan 4 evvel halt meg.
Lelkileg csapkodtak a hullamok sokszor azt hittem ki sem birom de az embernek olyan helyen is lelki ereje van eltarolva amire nem is gondol, mindent kibirunk. A ferjemnek mas egeszsegi problemai is voltak amik anyam halala utan sulyosbodtak. Mindennek a kozepeben beutott a KLIMAX az osszes klasszikus tunettel plusz olyanokkal mint peldaul keptelen voltam koncentralni, minusz a hohullam. Az nem jott ram egysem csak eppen az agyam tompult le. Elkezdtem a hormon terapiat. Most mikor volt ez a nagy panik engem is levett az orvos az esztrogenrol aztan 2 honap mulva sirva konyorogtem neki hogy tegyen vissza mert pokolla valt az eletem, Soha meg ennyi gyogyszert nem irtak fel nekem mint abba a 2 honapba hogy az elozoleg soha nem ismert hohullamot szabalyozzak, a huvely szarazsagot enyhitsek, a szemem is kiszaradt, a normalis ido hogy a szemgolyo leszaradjon az 10 masodperc nekem leszaradt 3 masodperc alatt, szoval akkor mukonnyeket irtak. Elegem lett es vissza a hormonra akar rakot okoz akar nem.
Igen nekem is itt ott faj, szur, zsibbad, sajog, viszket, van amit komolyan veszek van amit nem. Szedek gyogyszert is hormont is es termeszetes dolgokat is szelektalva mit mikor mennyit es mire. Jol erzem magam.
Most hogy mar 6-ik eve hogy a ferjemet eltemettem lelkileg vegre helyrejottem,
Az utobbi idoben nekem is tobb az onbizalmam, en is vegre tudok nemet mondani, magabiztosabb vagyok, sikeres vagyok a munkamban is, jovo Juniusban ujra ferjhez megyek egy nalam egy evvel idosebb magyar ozvegyemberhez. Csak azert mert valaki elmult joval 50 eves az nem azt jelenti hogy vege az eletnek, csak nem kell a lehetosegektol elzarjuk magunkat.

ExMONTag  módosítás |   válasz erre |   profil |  2003-09-07 16:17   
Olvasgatas közben egy igazan megtörtent esemeny jutott eszembe.
Evekkel ezelött edesanyam fodrasznal volt es megbeszeltük hogy ket ora mulva erte megyek es együtt haza setalunk. Az idöt en egy kicsit elbeszelgettem igy a ket orabol harom lett es en kisse felve mert megkestem beneztem a fodraszhoz hogy vajon meg ott van e, ott volt es nagyon el volt melyülve egy beszelgetsbe.
Miutan meglatott mondta meg egy pillanat mar keszen van azonnal jön.
Az üzlet elött vartam egy keveset es jött is.
Kerdeztem mi ujsag van a varosban, fodrasznal mindig megtudja az ember ki kivel es miert. Ramnezett es mondta nem pletykaltunk nem az utolso kialitasrol vagy koncertröl se divatrol se gyerekekröl nem beszelgetünk.
Harom orat a vernyomasrol a terd ,kar, derek fajdalmakrol volt szo.
Elgondolkozva megalt es mondta „csillagom en azt hiszem hogy öregszem“ „eddig csak az apunal tünt fel hogy ujabban az ujsagot a haloti jelenteseknel kezdi es csak utanna kezd el mergelödni a Politikan es spot hirek miatt“
En most csak es kizarolag betegsegekröl beszelgetten es ami a leg erdekesseb nem is untam , a szörnyü a dologban meg az hogy azok a nyavajak amiket a nök meseltek nekem mind megvannak kivetel nelkül.

bobe  módosítás |   válasz erre |   profil |  2003-09-07 15:12   
jo eszaki humor!

espa  módosítás |   válasz erre |   profil |  2003-09-07 15:07   
Képzeljétek az én férjem a kivétel, aki erősiti a szabályt. Egyszer régen észrvettem, hogy dől róla a víz. Megrémültem, mire közölte, hogy ez bizony már régóta van, és az orvos szerint "klimaxol". És ezt nem is titkolja. Még azt is megteszi, hogy évente egyszer egy teljes check up-ra elmegy az orvoshoz! Egyébként meg fatalista és nem törődik vele, hogy év közben mi minden történik a testében. Azt mondja, hogy egyszer úgy ébredne, hogy semmije sem fáj, azt hinné, hogy meghalt:) De reggelenként megnézi az újság halálozási rovatát és ha nincs benne, akkor főz egy kávét és rágyujt.

Törölt Nicknév2  módosítás |   válasz erre |   profil |  2003-09-07 14:45   
A csontritkulás ellen legalább annyit, mint a hormonok segít a rendszeres mozgás és annak nincs káros mellékhatása. Legalább háromszor hetente egy órás séta, olyan iramban, hogy kissé megszaladjon a pulzus,ajánlatos. Nem kell rohanni hanem frissen sétálni.
Különösen a fiatal kori sportolásnak van az egész életre kiható pozitiv hatása, ez a mi esetünkben már nem pótolható, de akiknek vannak unokái azok gondolhatnának erre többet.
Sajnos Magyarországon nagyon kevesen mozognak rendszeresen. Sokan a kiadós és késöi vacsora után a TV elé rogyva töltik az est hátralévö részét.
Ha nem birja a lábatok a rendszeres sétálást, ajánlom pl. az úszást,az is hat szinte minden izületre.
Hogy a mi korunkban itt meg ott fáj valami, az inkább normális, mint kivételes, a legjobb nem nagyon figyelni önmagunkat és semmiképp sem kell azonnal gyógyszerekhez nyúlni. Aki egészségesen táplálkozik és rendszeresen mozog, annak nem kell se vitaminokat se altatókat szedni.

bovarine  módosítás |   válasz erre |   profil |  2003-09-07 14:14   
Kedves Böbe!
Biztosan igazad van, hogy a hormonterápiáknak van mellékhatása, de a csontritkulást csak azzal lehet megelözni és idösebb korban nagyon gyakori.
Minden esetre és szedem tovább! Nekem az egy komoly ok arra, mivel anyámnak is volt.
Semmit nem lehet általánositani, minden ember más.

bobe  módosítás |   válasz erre |   profil |  2003-09-07 13:09   
A furcsa az hogy a ferfiak is ilyesmiken mennek keresztul de be nem vallanak semmi penzert, ebböl ered azt hiszem az is hogy több ferfi lesz sulyosabb beteg ebben a korban nem gondoljatok? Az en paromnak is problemai vannak de be nem ismerne. En meg rettegesben elek hogy törtenik vele valami. Ti is igy vagytok?

espa  módosítás |   válasz erre |   profil |  2003-09-07 11:37   
Én klimaxra homeopatias szert szedek Lachesis d 30,ettől nincs hőhullámom. Hormont sohasem szedhetek, családilag halmozottan hátrányos helyzetű vagyok. Ezenkivül Omega-3-at eszem és fokhagyma-galagonya kivonatot. Slussz. De az megnyugtat, momentán, hogy más is van hasonló helyzetben, jönnek ezek a megmagyarázhatatlan bajok, aztán remélhetőleg mennek is.
Lelkileg meg az a baj, hogy csapkod körülöttem a villám, olyan traumák érnek, ismerőseim 45-től felfelé hullanak körülöttem és ez megrémiszt. Ettől aztán ha érzek valami eltérőt, rögtön veszem a koporsót magamnak. Na jó morbidságból elég.
azért még jó tanács nem árt, köszönöm, ha mondtok még jókat, de akár témát is válthatunk. Az élet szép, MOST kell élni mig tudnunk mindennek örülni.

bobe  módosítás |   válasz erre |   profil |  2003-09-07 10:43   
Nagyon sajnalom hogy ellent kell mondjak de sajnos a hormonok amiket a 45 ev feletti nöknek adnak igenis veszelyesek bizonyitott teny hogy sokkal több a mellrakos megbetegedes azoknal a nöknel akik szedtek ezeket az ösztrogen gyogyszereket, en is szedtem, de orvosom a vegen azt tanacsolta fejezzem be. En 51 vagyok es az amin te Espa atmesz az azt hiszem a legtöbb nö ateli. Klimax, az hogy a termeszet veglegesen eldöntötte mar nem vagy fiatal, mar nem lehet gyermeked stb. Remelem tul leszunk rajta .A natur medicintöl meg neha egyenesen örizkedni kell itt is arultak valami konnyu nyugtatot amirol aztan kisult hogy mely depressziot okozhat. Ugyanakkor ha ugy erzed nem vagy jol a legjobb ha orvoshoz mesz mert legvegul csak ö tud megnyugtatni hogy ezek a gondok korral jarnak es nem vagy beteg csak öregszel .Sajnos ezt a szot en is utalom.Nekem epp multhet kedden mondta az orvos :"mit akarsz hiszen 50 felett vagy." Nem esett jol, hogy eszembe juttatta a koromat de igaza volt.

bovarine  módosítás |   válasz erre |   profil |  2003-09-07 10:03   
Kedves Espa!
Nem vagyok orvos, de tapasztalt e téren, amiket leirtál. Nekem gyakran migrénem volt, amire sok gyógyszert adtak. Egy szép napon megelégeltem a dolgokat és nem szedtem be ellene semmit. Bebizonyosodott, hogy végül a gyóygszerektöl kaptam migrént! Nem mindjárt, de végül teljesen elmúlt. Èveken át nincs fejfájásom. Lehet, hogy csak szerencsém volt?
Próbáld meg, semmit nem szedni és mindenkor tedd fel magadnak a kérdést: Tényleg olyan rosszul vagyok? Sokat tehetsz magad, sport,séta vagy amire idöd tellik, lényeg, hogy szivesen tedd.
A növényi gyóygszerek sem ártalmatlanok, lásd a digitálist. Egyenesen méreg!
Talán hormon problémád van, itt Németben a nöknek 45 felett ajánlják, de kivizsgálás alapján adják a dózist. Sokan mellráktól félnek, de az megint egy újabb hiedelem. Jómagam szedek majd 30 éve, mütét után fontos volt.
Talán vagyunk még többen, aki adhat néhány tanácsot.
üdv:bóváriné

espa  módosítás |   válasz erre |   profil |  2003-09-07 09:37   
Lányok! Én 52 vagyok,és azt szeretném tőletek megtudni, hogy mindenki makk egészséges, vagy - mint nekem - mindenféle nyavalya gyötör? Azt szoktam mondani, titkos féreg foga rág. Ezek a nyavalyák jönnek, egyszerre több is, aztán vagy magától elmúlik, vagy nem. És nem tudom ti hogy vagytok vele, de az ember nem megy minden másnap orvoshoz, hogy ez mi lehet, meg az, csak várja, hogy elmúlik, vagy belehal. Na ez túlzás. Aztán persze egy idő után rákra gondol. És frászt kap. Szedek évek óta néhány naturmedicinát, de nem lehet fokozni! Erre is arra is,a végén csak azon élnék, és belegabalyodnék. Én kb 45 éve koromig makk egészséges voltam, minden leletem mindig negativ volt,soha egy műtét, vagy kórház, és most meg itt cysta, ott mész, ez zsibbad, az görcsöl, szúr, szédülök, lusta vagyok, stb. Csak kapkodom a fejem, és bizony azt hiszem vagy tényleg a végét járom, vagy hipochonder lettem. Ti hogy vagytok ezzel? Ha nem kényes, mondjatok már valami biztatót! Köszi

ExMONTag  módosítás |   válasz erre |   profil |  2003-09-06 22:13   
Nem a kilokra gondolok habar azok is neha egy szerepet jatszanak.
Inkabb a lelki egyensulyra iranyul figyelmem
A megelt tapasztalataira.
Es az uj ami meg rank var erteklesere,
hogyan nezünk a jövöbe, es hogyan ertekeljük a ma esemenyeit.

bovarine  módosítás |   válasz erre |   profil |  2003-09-06 20:55   
Kedves Anri!
Ez nagyon örvendetes, amit irsz magadról és csak gratulalni tudok, hogy ennyire magadra találtál. Igen, az a bizonyos kor után megnyugszik az ember, szerintem sok esetben szerepet járszik, hogy végre elfogadtuk magunkat és nem akarjuk az idöt fenntartani, hisz úgysem lehet.
Sokan vagyunk, akik 50 után egy kis súlyt felszednek, ami az idegeknek nagyon jót tesz. Ritkán látni nyugodt idös nöt, aki szuper sovány. Nem kell, csak 4-5 kg, ami csodákat müvel a közérzetben. Most magamról beszélek, mindig 56 kg voltam, de nem voltam akkor sem elégedett az alakommalm 52 szerettem volna lenni, mint 25 évesen. Most jó 60 kg-val kiegyeztem, nagyon jól érzem magam egészségileg, bár nagyon óvakodom a további gyarapodástól.

ExMONTag  módosítás |   válasz erre |   profil |  2003-09-06 15:10   
Liz nek tegnap megigertem a chat en hogy matol szorgalmasabb leszek es ide is irni fogok .
Kedves bovarine en bator vagyok es irok magamrol, hamarosan att ugrom az 55 öt . azt is elmondhatom hogy evvel egyaltalan nincs problemam ellenkezöleg nagyon jol erzem magam es sok elönyet is latom - eszlelem.

Amig az elmult evtizedekben felelösnek ereztem magam nagyon sok dologban, igyekeztem a helyemet megtalalni, es mindennek - mindenkinek eleget tenni,
ma tudom hol allok , nem mondok mindenhez igent, ez a magabiztonsag ami fiatalkorban meg talan hianyzott sok eröt ad.
A mindennapok rohanasaban gyorsabban meglatom a fontosat, es egyszerübb a pillanatnyilag feleslegesnek tünöt felre tenni.
Ezaltal nyiltabnak erzem magam sok kicsi szepseggel szemben amit evekkel ezelött nemvettem eszre, ami melett elmenten es ami az eletet tenyleg szeppe teszi.

Hogyan eszlelitek ti magatokon ezt az elet ugymond harmadik korszakat.

Anri

bovarine  módosítás |   válasz erre |   profil |  2003-09-06 13:12   
Kedves 50-esek!
Az alanti problémák nem csak nekünk azok, nézzük tovább, mit lehetne még csevegni!
Pl.kinek hogy sikerült a beilleszkedés az új Hazában. Valószinü ez a témea nem új, ha már kitárgyalt dolog, akkor figyelmeztessetek rá, mivel én itt új vagyok.
Mi 59-ben jöttünk Németbe,kerülö úton, elöbb Franciaországban éltünk 2 évet. Akkor ez az ország csak vérrokonokat fogadott, a férjem még nem volt az, igy elöszösz összeházasodtunk. Fraciaország mindenkit befogadott, de nem az volt a célunk.
Tehát pünkösd szombaton érkeztünk és a rákövetkezö vasárnap férjem mát a helyi csapatban focizott. Ez alapozta meg a szivélyes befogadásunkat! Mindjárt voltak haverok, azoknak felesége engem is elismertek, de elöre bocsájtom, hogy akkor még nem volt az ország elöntve külfödiekkel. Ebben a falucskában, ami közben város lett, mi voltunk az elsö külföldiek. Németül nem beszéltünk egy kicsit sem. Mégis
igy könnyü volt itt megszokni, beilleszkedni. Van azonban ismerösünk a közelben, aki kizárólag csak magyarokkal barátkozott, ök a mai napig se illeszkedtek be. Még válsztani sem járnak, ami engem felháborit, mert mindent elkövettek, hogy az állampolgárságot megkapják, de a velejáró kötelességüket nem teljesitik.
Hogy ne untassalak Benneteket, mára ennyit magamról. Remélem lesz aki bátorkodik magáról irni.
üdv: bóváriné

Törölt Nicknév2  módosítás |   válasz erre |   profil |  2003-09-06 13:02   
Liz!
A szegény magyar nincsen egyszál magában, mert a finnt 1 év alatt meg lehet tanulni ha van akarat, szorgalom és föleg motiváció pl. egy érvénytelen diploma .A magyar és a finn rokonok az észtekkel és még több kisebb nyelvcsoporttal is.

sycamore  módosítás |   válasz erre |   profil |  2003-09-06 11:36   
Na most aztan mar teljesen osszekevertetek!
En meg azt mondom,hogy tenyleg lehet rokoni kapcsolat a magyar es a finn nyelv kozott,mert a hangzasa nagyon hasonlo.Bar nekunk magyaroknak a legnehezebb megtanulni egy idegen nyelvet.A nemet is konnyen tanul angolt,a skandinavok is konnyen tanuljak meg egymas nyelvet,a szlav nyelvek is hasonloak,az olasz a spanyollal,es igy tovabb.A szegeny magyar meg egyszal magaban van.Mint a japan vagy a kinai.

bobe  módosítás |   válasz erre |   profil |  2003-09-06 10:21   
Igy van en erteni jobban ertem a beszelt norvegot minta dant ugyannakkor az irott dant ertem meig a norvegot nem

Ugrás a ( előző lap 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 | 25 | 26 | 27 | 28 | 29 | 30 | 31 | 32 | 33 | 34 | 35 | 36 | 37 | 38 | 39 | 40 | 41 | 42 | 43 | 44 | 45 | 46 | 47 | 48 | 49 | 50 | 51 | 52 | 53 | 54 | 55 | 56 | 57 | 58 | 59 | 60 | 61 | 62 | 63 | 64 | 65 | 66 | 67 | 68 | 69 | 70 | 71 | 72 | 73 | 74 | 75 | 76 | 77 | 78 | 79 | 80 | 81 | 82 | 83 | 84 | 85 | 86 | 87 | 88 | 89 | 90 | 91 | 92 | 93 | 94 | 95 | 96 | 97 | 98 | 99 | 100 | 101 | 102 következő lap )
Új topik indítása   Üzenet küldése

Irjon nekünk! - Impresszum - Médiaajánlat - Súgó