2019. május 20. Címlapra!
[Regisztráció]  [Profil szerkesztése]  [Beállítások szerkesztése]  [Keresés]
[Magánüzenetek]  [Felhasználók listája [Bejelentkezés]
MagyarOnline.net Fórumok >> Család, szabadidő, érdekességek >> 50+!
Új topik indítása   Üzenet küldése
Ugrás a ( előző lap 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 | 25 | 26 | 27 | 28 | 29 | 30 | 31 | 32 | 33 | 34 | 35 | 36 | 37 | 38 | 39 | 40 | 41 | 42 | 43 | 44 | 45 | 46 | 47 | 48 | 49 | 50 | 51 | 52 | 53 | 54 | 55 | 56 | 57 | 58 | 59 | 60 | 61 | 62 | 63 | 64 | 65 | 66 | 67 | 68 | 69 | 70 | 71 | 72 | 73 | 74 | 75 | 76 | 77 | 78 | 79 | 80 | 81 | 82 | 83 | 84 | 85 | 86 | 87 | 88 | 89 | 90 | 91 | 92 | 93 | 94 | 95 | 96 | 97 | 98 | 99 | 100 | 101 | 102 következő lap )
 Ferencz Zsuzsanna  módosítás |   válasz erre |   profil |  2003-09-04 04:26   
Kedveseim,
ha már a nyugdíjasokról van szó, és a velük való bánásmódról: itt Romániában a nyugdíjasok zöme 34-35-36 év munka után 35-40 eurót kap havonta, ami az éhenhaláshoz sem elég. Ugyanakkor a lakásrezsijük minimum 70-80 euró havonta, a gyógyszereiket pedig nem tudják megvásárolni.Ingyengyógyszer nemigen van. A ruháikat a legkosozosabb second hand-boltokban vásárolják, árleszállításkor. Nem látogatják meg a barátaikat, mert nincs pénzük autóbusz jegyre.Látom, hogy kimennek a piacra, és zöldséget- két szem krumplit lopnak a parasztoktól. Megeszik a mások által elhajított félkifliket.

Valeria  módosítás |   válasz erre |   profil |  2003-09-04 00:19   
2003-09-03 23:26, bovarine:
- Lehet hogy csak beképzelem, de nem tudok ettöl szabadulni, föleg Magyarországon lesznek az öregek nagyon másodrendüen kiszolgálva.

Igazad van Bovarine, mert akar hanyszor ruhat akartam vasarolni Budapesten, ramnezett az eladolany es nagyon sajnalkozva mondta, "sajnos a maga szama nincs", pedig, alacsony vagyok (lehet, hogy azert) es nem is vagyok olyan tulsujjban, talan 5 kiloval vagyok nehezebb a megengedettnel. Viszont Amerikaban minden tovabbi nelkul talalok ruhanemut. Kicsit lenezik az idosebbeket magyarorszagon. Sajnaljak toluk a nyugdijjat!!!!

bovarine  módosítás |   válasz erre |   profil |  2003-09-03 23:26   
Ha rám hallgattok és tehetitek, menjetek mielöbb nyugdijba!
Az élt olyan rövid és addig mig aránylag egészségesek vagyunk lehet igazán élvezni. Nem a pénz a leg fontosabb.
Ha valaki már a 70 felé halad, az ajtók kezdenek bezárulni elötte. Sokszor látom az embert nem vesznek bennünket olyan fontosnak.
Pl.van egy elképzelésem egy bizonyos szép ruhadarabról, kérem az üzletben és látom, hogy már kicsit mosolyognak. Valószinü azt gondolják minek az nekem. Lehet hogy csak beképzelem, de nem tudok ettöl szabadulni, föleg Magyarországon lesznek az öregek nagyon másodrendüen kiszolgálva.

kaytee  módosítás |   válasz erre |   profil |  2003-09-03 20:57   
Éljenek a baby boomerek! Éljünk mi!
Emlékszik még valaki a fekete (flór) harisnya divatjára? A "twiszt" pulóverre?

Nyugdijkorhatár az USAban is 67 lett a mi korosztályunknak, és még annál is több a fiatalabbaknak.
De van korkedvezmény. Azt hiszem, 62-évesként is lehet kérni, de akkor 2o%-kal kevesebbet adnak.
Mindez csak az állami, "öregségi" nyugdijra vonatkozik.
kaytee - Floridából

espa  módosítás |   válasz erre |   profil |  2003-09-03 20:09   
Lehet, hogy félreérthető voltam. a nyugdijkorhatár 62 év itthon, de most éppen az, akinek van 38 év munkaviszonya (gyerekenként jár egy év kedvezmény) az elmehet 57 éves korában. A korkedvezmény úgy értendő, hogy egy gyere esetén 37 év is elég, és igy tovább. De 57 alatt nem lehet elmenni. De mi lesz később, na azt nem tudom. De ha nekem még 62 éves koromig kell dolgozni, azt nem is tudom, hogy birom ki.

Törölt Nicknév2  módosítás |   válasz erre |   profil |  2003-09-03 19:47   
Finnországban 63 év volt a nyugdijkorhatár férfiaknak és nöknek egyaránt. Ezt azonban felemelték 65 évre ugy, hogy az 1940 máj 31 után születettek nyugdijkorhatára 65 év lett. Én 5 nappal vagyok idösebb mint a kérdéses korhatár, ezért 64 évesen megyek nyugdijba a 63 helyett. Magyarországon az évfolyamtársaim már 8 éve nyugdijba vannak. Mivel ez az ország erösen computerizált, mi a mindennapi munkában már kb. 10 éve használunk számítógépeket. A munkahelyeken rengeteg tanfolyam volt az elején, most már az általános iskolákban is oktatják. Hatéves unokáim olvasni még nem tudnak rendesen, de azt tudják, hogy hol töltödik a program, mi az a modem és a scannolás.
Az un. computer vezetési igazolványt a finnek találták ki, ennek több része van: Elmélet, Word, Excel, Access, Power point, digitalis képszerkesztés, stb. Sok helyen el lehet végezni, pl. esti iskolákban, munkahelyek is segitik azokat, akik velünk egyidösek. Én esti gimibe jártam 2 évig, hogy megértsek valamit a sok ujból.
De nem sajnálom az idöt, mert abban igazatok van, hogy az marad szellemileg friss, aki trenirozza az agyát. Ez az egyik módja annak.

bovarine  módosítás |   válasz erre |   profil |  2003-09-03 19:23   
Itt Németországban is eddig 65 a nyugdijhatár, de felakarják emelni 67-re. Tényleg érthetetlen, ebben a munkanélküliségben.
Ami a korunk tanulékonyságát illeti, bizony jobban oda kell figyelni, mint a huszonéveseknek. Jómagam 65-el kezdtem megtanulni a PC használatát, de nem a munkámhoz kell és ez nagy különbség. Idegesitett, hogy mindenki a www cimeket nyomja és én nem tudok vele mit kzdeni.
Nagyon örülök, hogy még idöben nekiálltam, mert bizony nem olyan könnyü, mint a bableves fözése:-)

Mili  módosítás |   válasz erre |   profil |  2003-09-03 19:04   
Latjatok minden relativ. Nekem most sajnalni kellene az otthoniakat akiknek a nyugdij korhatarukat felvittek 55rol 57re. De kapaszkodjatok meg : Kanadaban 65 volt eddig az eletkorhatar noknek es ferfiaknak es most a 46 utan szuletetteknek meg 67 igen jol olvastatok HATVABHET. Ugyan ez a helyzet tudomasom szerint Amerikaban is legalbb is abban a 3 alamban ahol barataim laknak. 60 eves koromban elmegyek korai nyugdijba, ami azt jelenti hogy a megallapitott nyigdijambol levesznek 5%ot szorozva a honapok szamaval amennyivel hamarabb mentem nyugdijba mint a 65ik szuletesnapom. Aki nincs benne fel sem tudja fogni hogy milyen stressz alatt vagyunk mi akik nem a computer vilagaban nevelkedtunk , most kell megtanulni mindent es verseny kepesnek kell lenni azzal a huszonevessel aki az egyetemen is ezt tanulta es a kicsiujjaban van az egesz amit nekunk komoly eszakakon at kell megtanulni hogy reggel a munkaba helyt alljunk.Boldogan mentem volna 57 eves korunkba
nyugdijba de meg ra kell huzni 10 evet. Mi a velemenyetek 65 eves korban az atlag embernek az agya eleg kombinacio kepes ahhoz hogy rendesen ellassa a munkajat?Orult nagy a munkanelkuliseg, fiatal jolfelkeszult emberek tengenek-lengenek munkanelkul mi meg foglaljuk el a helyuket.
Mikor betoltottem az 55ot teljesen keszvoltam arra hogy nyugalomba vonuljak es elvezzem a munkam gyumolcset.De varni kell !

espa  módosítás |   válasz erre |   profil |  2003-09-03 18:45   
Hát igen. Káros szokás, vagy inkább kényszer a dolgozás. De még éppen csak, hogy átszakítotam az 50-es szalagot, és mint Liz(?) irta a nyugdij messze van, és mire lesz elég. De 57 éves korunkban elmehetünk nyugdijba (!) állítólag. Azok akik most 57. azok elmehetnek, ha van 38 év mnkaviszonyuk. De mi lesz, mikor én leszek 57, azt nem tudom. Szóval Én Budapesten élek (jó lenne, ha ti is elmondanátok) de van egy norvég férjem, akivel ingázunk a két ország között. Ő többet, mert 50 %-os rokkant nyugdijas, (nem kell sajnálni!) és januártól teljesen nyugdijba megy és akkor sokat lesz itt, vagy kóválygunk a világban. Mindig odamegyünk, ahol meleg lesz.
Egyébként gondolom az "50-esek ide" hapsiknak is szól, de sehol egy hapsi. Vagy tévedek? Inkább ők a tinik topikján lógnak

sycamore  módosítás |   válasz erre |   profil |  2003-09-03 18:25   
Az 1948 koruli szuletettekkel jol kiszurtak otthon.Hallom,hogy 62 ev lett a korhatar a regi 55 helyett.Nekem otthon volt 25 evem.
Igy ha ki tudom varni akkor bizony az nagyon jo lesz az ujsagok postakoltsegere amit a noverem rendszeresen kuldeni szokott.

Zsu  módosítás |   válasz erre |   profil |  2003-09-03 14:24   
2003-09-03 08:08, espa:
-
Sziasztok! Nagyon jó oldalt találtam!!:)
Jövök majd sokat fecsegni, és többet írok, de most elmegyek dolgozni
-
Moicsoda karos szokasaid vannak neked ! Dolgozni!

espa  módosítás |   válasz erre |   profil |  2003-09-03 08:08   
Sziasztok! Nagyon jó oldalt találtam!!:)
Jövök majd sokat fecsegni, és többet írok, de most elmegyek dolgozni

Mili  módosítás |   válasz erre |   profil |  2003-09-03 06:37   
Liz, nekem meg van 2 evem a korai nyugdijig.
Varom is meg nem is. Szivesen dolgozom mert szeretem amit csinalok ugyan akkor a nap 24 oraja nem eleg es mar rajottem hogy azert nem eleg mert egy bizonyos fokig levagyok lassulva es minden elvegzese tobb idot igenyel mint 30 evvel ez elott. Akkor jobban telt ido mindenre. Tehat munka mellett nem jut ido mindenre. Ezert varom.
Sokat fogunk utazni, tobb honapot toltunk majd Magyarorszagan,rengeteget fogok olvasni
es talan ujra bekapcsolodom a magyarok ugyeibe itt, sokat onkenteskedtem es meg mindeg egy kicsit, amennyit a munkam megenged.Szerintem addig fiatal az ember ameg aktiv.Orommel olvasom a csupa lendulet soraitokat, ahogy irtok inkabb 30 evesek vagytok mint 50 felett.

Mili  módosítás |   válasz erre |   profil |  2003-09-03 06:27   
Csiponadrag, miniszoknya , magasszaru csizma
hat a tupirozott haj ! Emlekeztek micsoda frizurakat tupiroztunk ? Nekem ez kulonosen elonyos volt mert soha nem volt valami dus hajam es igy tobbnek nezett ki. A legszebb fiatalkori eveim voltak a miniszoknyas evek.
En csak a melodikus zenet szeretem de azt nagyon es tancolni is nagyon szeretek meg mindeg.Mi sokat tancolunk. Jo testgyakorlatnak is es a zene feldob.

Zsu  módosítás |   válasz erre |   profil |  2003-09-03 02:41   
2003-09-02 22:42, bobe:
-
"Ez volt a zene es a minszoknya nekem 40centinel nem voltak hosszabb szoknyaim , anyam hajtotta le öket en meg hajtottam fel."

Azt hittem, csak a mi csaladunkban volt ez a tarsasjatek divat!!!

Na meg a csipo nadrag. . .

Van egy emlekem, amin most mar csak nevetek - de annak idejen majdnem elsullyedtem. . .

Szoval, bolod anya voltam, az elsoszulottemet toltam a kocsiban. Az "alakomat" mar visszanyertem szules utan, ujra lehetett miniminiket hordani - koran kezdtem, meg husz eves sem voltam amikor ez tortent - szoval az utcankban lako oregasszony (mindenki hatborzongva emlegette ot - nagyon szokimondo volt, es jajj! azok a szavak amiket kimondott!!! A szeneslegenyek is megirigyeltek!!!) nezi egy darabig, ahogy a Picinyemet rendezgetem a babakocsiban, aztan jo hangosan, hogy mindenki hallja: "Gyereket tol - a . .. ja meg kilatszik!"

Azt hittem elsullyedek - hiszen igaza volt. Nagyon veszelyes volt lehajolni. . .

De nagyon szerettem a miniket! Ferjemnek (eskuvo utan persze) mas volt a velemenye

Hosszu szaru csizma - miniszoknya - szerettem de nagyon. . .

bobe  módosítás |   válasz erre |   profil |  2003-09-02 22:42   
Ez volt a zene es a minszoknya nekem 40centinel nem voltak hosszabb szoknyaim , anyam hajtotta le öket en meg hajtottam fel. Jol szorakoztunk azert nem szeretek varrni
Tancolni imadtam csak most a nyavalyas terdem nem akar kooperalni ez van de nem hagyom magam

sycamore  módosítás |   válasz erre |   profil |  2003-09-02 22:22   
Bobe latod te is elo bizonyiteka vagy annak,hogy a mai 50-esek semmivel sem oregebbek gondolkozasban,felfogasban mint a 20-30-asok.Mi a hatvanas evekben voltunk tizenevesek amikor is a beat elterjedt szerte a vilagon.
En is szeretem a Jethro-Tull-t az Emerson Lake and Palmert,a Uriah Heep,Kraftwerk,Pink Floyd,tehat a kemeny rock zenet.Hirtelen ezek jutottak az eszembe,de ugyanakkor szeretem a dallamos zenet is amire jokat lehet tancolni.Mert mi otvenesek tudunk is es szeretunk is tancolni.En peldaul a Metro klubba jartam tancolni amikor gimnazista voltam,kesobb meg rengeteg helyre,tobbnyire az E klubba.
Nem volt olyan pentek szombat,hogy ne lettem volna ott valamelyik tanchelyen.(Egyebkent az elso ferjemet is egy ilyen helyen ismertem meg.Het evig eltunk egyutt)
Ja es a miniszoknyat is mi hordtuk eloszor.
Tehat en egy boldog otvenes vagyok,aki nem banja,hogy otvenes.Pontosabban 55 vagyok.
Persze mindehhez legfokeppen jo kozerzet kell.A jo kozerzet meg csak akkor van,ha egeszseg van.

bobe  módosítás |   válasz erre |   profil |  2003-09-02 21:11   
Elcky köszi hogy intezkedtel . Mas tema milyen zenet szerettek hallgatni? en szemelyesen a kemeny rockot szeretem tehat : Black Sabbath ,Guns and Roses es termeszetesen a Metallicat is szeretem. Kezimunkazni nem szeretek es a betegsegekre visszaterve, Mili igazan nem tudom mi lenne jobb ha alzheimeres lennek ahelyett hogy fajdalommal elek. Ez van ezt kell szeretni vagy nem szeretni.

Törölt Nicknév2  módosítás |   válasz erre |   profil |  2003-09-02 19:19   
Mili, én így látom a dolgot:
Az aki fizikailag rokkan meg, de szellemileg nem, az szenved attól, hogy érzékeli elesettségét és kiszolgáltatottságát. Rengeteg függ a környezettöl, hiszen megértö környezetben minden könnyebb. Szóval aki fizikailag megrokkan az maga is szenved ettöl, meg a környezete is.
Aki szellemileg megrokkan, de fizikailag nem, az olyan " csak a teste" állapotban sajátmaga nem érzékeli, hogy milyen helyzetbe került és az neki jó. De ezeknél kivülálló nem tudja okvetlenül, hogy mit érzékel és mit nem a másik. Ezeknél nem lehet tudni, hogy maguk szenvednek-e, külsöleg sokszor úgy látszik, mintha nem szenvednének. Ilyen esetekben a környezet rengeteget szenvedhet attól, hogy látja a régebben friss ember szellemi hanyatlását.
Hogy mi a kettö közül a jobb arra nem tudok választ adni, bárcsak okosabb lennék.

sycamore  módosítás |   válasz erre |   profil |  2003-09-02 18:53   
Rigo! Az ovoneni mindjart a sarokba kuld terdepelni.(Csak eloszor beszerzek egy szem kukoricat!)

elckerlyck  módosítás |   válasz erre |   profil |  2003-09-02 17:24   

rigojanos  módosítás |   válasz erre |   profil |  2003-09-02 17:17   
Csak beneztem az ablakon, es lattam, hogy egy idosebb ur es egy holgy egy kitomott madarat pufolnek, ugyhogy szaladok is tovabb

kaytee  módosítás |   válasz erre |   profil |  2003-09-02 17:07   
Én csak a társaság miatt csatlakoznék

Mili  módosítás |   válasz erre |   profil |  2003-09-02 17:04   
Milyen jo latnni hogy a tobbi topikbol ismert nev itt jelentkezik a "kortarsak " kozott. Bobe remellem a betegseged nem okoz fajdalmakat es igy jobban elviselheto. Peldaul vannak sulyos vesebetedek, szivbetegek akiknek nincs fajdalmuk megis korlatozott eletformat kell eljenek. Ebben a korban mar varhato hogy elobb utabb valahol beut a krach, sokat szamit hogy a tarsa az embernek mennyire megerto. Velem egykoru baratnom mellrakos lett. A ferje ignoralja a helyzetet. Nagyon fontos hogy legyen kire lelkileg tamaszkodni. A nagy kerdes elottem hogy mi jobb ha az ember oregsegere fizikailag rokkan vagy szellemileg. Akar hogyan nezzuk elobb utobb valamelyik bekovetkeik. Ha valasztani lehetne mit valasztanatok? Mikor a ferjem a halalos agyan
fekudt azt mondta hogy jobb hogy igy van mert tudja hogy mi tortenik vele. Mi errol a velemenyetek? Bocsanat hogy ilyen morbid temat hoztam fel de szerintem ez az elet egyik resze.

Törölt Nicknév2  módosítás |   válasz erre |   profil |  2003-09-02 16:06   
Amikor idén az év elején Angliában jártam, vettem egy üveg Gint, aminek a neve: Old Lady´s . Nagyon finom volt, kár, hogy már elfogyott. Az üveget eltettem emlékbe, arra gondolva, hogy nemcsak az italok lesznek jobbak az idö múlásával....

bobe  módosítás |   válasz erre |   profil |  2003-09-02 15:17   
Es ha ilyenek vagyunk mint ez a gyonyoru bonzai akkor rendben minden ugye?

bobe  módosítás |   válasz erre |   profil |  2003-09-02 15:05   
Ennek a kepnek az volt a cime Old ladies nekem nagyon tetszett:

bobe  módosítás |   válasz erre |   profil |  2003-09-02 14:11   
Elcky

Zsu  módosítás |   válasz erre |   profil |  2003-09-02 13:46   
2003-09-02 09:35, elckerlyck:
-
" 49 éves létemre"

-
. . kis tacsko. . .

ExMONTag  módosítás |   válasz erre |   profil |  2003-09-02 13:28   
Besorakozok közetek hisz az 50 et en is mar att ugrottam most raraktam meg 5 cm es pont ezen magassag att ugrasara edzek.
.
anri

Ugrás a ( előző lap 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 | 25 | 26 | 27 | 28 | 29 | 30 | 31 | 32 | 33 | 34 | 35 | 36 | 37 | 38 | 39 | 40 | 41 | 42 | 43 | 44 | 45 | 46 | 47 | 48 | 49 | 50 | 51 | 52 | 53 | 54 | 55 | 56 | 57 | 58 | 59 | 60 | 61 | 62 | 63 | 64 | 65 | 66 | 67 | 68 | 69 | 70 | 71 | 72 | 73 | 74 | 75 | 76 | 77 | 78 | 79 | 80 | 81 | 82 | 83 | 84 | 85 | 86 | 87 | 88 | 89 | 90 | 91 | 92 | 93 | 94 | 95 | 96 | 97 | 98 | 99 | 100 | 101 | 102 következő lap )
Új topik indítása   Üzenet küldése

Irjon nekünk! - Impresszum - Médiaajánlat - Súgó