2019. október 20. Címlapra!
[Regisztráció]  [Profil szerkesztése]  [Beállítások szerkesztése]  [Keresés]
[Magánüzenetek]  [Felhasználók listája [Bejelentkezés]
MagyarOnline.net Fórumok >> Csevegés! >> Hogyan telt a hétvége?
Új topik indítása   Üzenet küldése
Ugrás a ( előző lap 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 következő lap )
 rigojanos  módosítás |   válasz erre |   profil |  2003-09-22 22:01   
Ismet sikerult kikerulnom a takaritast fontosabb dolgokra hivatkozva. Kezd buntudatom lenni

Ferencz Zsuzsanna  módosítás |   válasz erre |   profil |  2003-09-07 12:50   
Pár óra múlva letelik a hétvégém. Egy hete 40 fokban ájuldoztunk, most fürgék voltunk: csak 18 fok van.
Amúgy dolgoztam, vagyis írtam.
És arra gondoltam szeretettel, hogy holnaptól 10-20 százalékos árdrágulás lesz.

kaytee  módosítás |   válasz erre |   profil |  2003-09-04 05:29   
2003-09-04 01:49, Zsu:
Mi lesz a jovo hetvegen?
-
Hát mi lenne? Hétvége. Már nincs is olyan messze.

Zsu  módosítás |   válasz erre |   profil |  2003-09-04 01:49   
2003-09-03 21:54, kaytee:
-
Közben már a jövő hétvégén gondolkozom.

-
Mi lesz a jovo hetvegen?

kaytee  módosítás |   válasz erre |   profil |  2003-09-03 21:54   
A hétvégén árajánlatot kértem, többek között, gránit konyhapultra.
Most várom a szaki hivását.
De azt hiszem, csak álom marad a gránitpult, pedig az Uba Tuba milyen gyönyörü szinü.
Közben már a jövő hétvégén gondolkozom.

andi_usa  módosítás |   válasz erre |   profil |  2003-09-03 21:38   
2003-09-03 02:28, Zsu,

ezt késöbb tettem az üzenetembe:

http://www.traderjoes.com/locations/search/NEW+JERSEY.asp

Florham Park •Westfield
•Marlton •Westwood
•Wayne

Zsu  módosítás |   válasz erre |   profil |  2003-09-03 02:28   
2003-09-02 18:52, andi_usa:
-
Koszi az egyutterzest - hat nem is elet az elet meggy nelkul
Tudtam a Benderol, de meg soha nem rendeltem toluk. Most viszont. . .lesz meggyes lepenyem

andi_usa  módosítás |   válasz erre |   profil |  2003-09-02 23:41   
Zsu,

elnézést, azt hittem Big Lot mindenütt van, hisz Valeria VA-ban is jelentette hogy ott is van meggy és Kaytee Floridábol. Szegény New Jersey, no TJ és no BL, nekem helyben a mi kis városunkban van mindkettö. Meg is néztem éppen, 68'393 lakos van, megin nött!

Közben megnéztem és 5 üzletet látok:

http://www.traderjoes.com/locations/search/NEW+JERSEY.asp

Florham Park •Westfield
•Marlton •Westwood
•Wayne

Sok szerencsét és föleg találást.

kaytee  módosítás |   válasz erre |   profil |  2003-09-02 20:12   
2003-09-02 19:56, Zsu:

Ha nem bánsz fizetni a szállitásért, a Bende (.com) is árul meggykompótot.
Mielőtt a BL-ról hallottam a jó hirt, már fontolgattam, hogy Bendétől rendelek. Természetesen egy csomó kolbásszal, szalámival és füstölt karajjal együtt, hogy "kifizetődő" legyen.

Zsu  módosítás |   válasz erre |   profil |  2003-09-02 19:56   
2003-09-02 18:52, andi_usa:
-
En szegeny hatranyos helyzetu - New Jerseyben nincs TJ vagy BL! Igy a magyar meggy is hianyzik.

Van ugyan egy "magyar hentes" New Brunswick-ban, nala lattam (vagy ot eve) befottet is, oda el megyek, es megnezem mi van nala. Kosz a jo otletert!

andi_usa  módosítás |   válasz erre |   profil |  2003-09-02 18:52   
Kedves Zsu,

nagyon régen nem láttam friss meggyet. Lásd USA topik, van a Trader Joe's-ban és a Big Lotban üvegben eltett magyar meggy.

Mivel Kaytee irta hogy Floridában is van a Big Lotban, gondolom Nálatok is. Most voltam 2 napja és magyar szilvakompot is volt ugyanolyan üvegben.

Mikor mondtam lányunk amerikai barátjának hogy magyar és furcsán nézett rám neki is mondtam, hogy üvegben jött a Hungarian sour cherry és a TJ-böl valo.

rigojanos  módosítás |   válasz erre |   profil |  2003-09-02 15:00   
Jol telt, sikeresen kikerultem a takaritast mas, nagyon fontos dolgokra hivatkozva.

Ja, es voltam szolariumban is, hogy ne en legyek a legfeherebb Las Vegasban.

Cunibaba  módosítás |   válasz erre |   profil |  2003-09-02 14:41   
Köszönet mindazoknak akiknek eszükbe jutott alàirni hogy végül is honnan irnak !!! (Belgium)

Zsu  módosítás |   válasz erre |   profil |  2003-09-02 13:53   
2003-09-02 08:21, andi_usa:
-
Sütöttem magyar meggyes lepényt is mely mindekinek izlett.

Irigyellek erte - en sehol sem kapok friss meggyet. Igy almas lepanyt sutottem, magyart.

New Jersey, szeptember 2.

andi_usa  módosítás |   válasz erre |   profil |  2003-09-02 08:21   
Mi is t-bone steakeket ettünk ma este Labor Day BBQ-n, kint a gazeboban a kertben a pool mellett vacsoráztunk négyesben romantikus kerozén lámpák világitása mellett.

Sütöttem magyar meggyes lepényt is mely mindekinek izlett. Ma szünetet tartottunk a francia boykottbol és azért is francia vöröst ittunk a steakhez.

A délutáni tervezett poolozásom viszont ma elmaradt részint a sütés miatt, részint pedig a Republican forumban valo érdekes eszmecserék miatt.

Holnap is van egy nap erre.

Délkalifornia, szeptember 1.

Jozsi  módosítás |   válasz erre |   profil |  2003-09-02 07:11   
Hétfö este 10. (PDS) Elment a hétvége, még a huosszú is!!! Négy napot lebzseltem itthon!! Csupán ezt bánt a "hosszú" - semmit tevéssel telt hétvégek után. Igaz hogy leszedtem egy fél kiló sóskát, el is készítettem, csupán megenni felejtettem el!! Pedig csupán azért csináltam a grill-en steak-et hogy azzal megegyünk!! Na jó marad máskorra!! Az idö jó volt, napközben 85°F (30°C) volt, most 62 (17) van. Kint a kertben a tücskök százai húzzák nótájukat!! Nincs annál nyugtatóbb zene!!
Na elteszem magam holnapra, hogy legalább egyenesen tudjak ülni az órák hosszát tartó gyüléseken.

Napa, California, Szeptember 1.

rigojanos  módosítás |   válasz erre |   profil |  2003-09-01 21:45   
2003-09-01 09:15, elckerlyck:
-
"Esö, szél, hideg."

Latom, a kutyad volt az elso szamodra. Jo ember vagy.

elckerlyck  módosítás |   válasz erre |   profil |  2003-09-01 09:15   
Esö, szél, hideg.

A "Múzeumok hosszú éjszakája" klassz volt

Ferencz Zsuzsanna  módosítás |   válasz erre |   profil |  2003-09-01 04:43   
Augusztus utolsó napján, a szellemek óráján, csoda történt: nagy vihar tört ki, s elvitte a negyven fokot. Úgyhogy most már gondolkodni is tudok. Bár lehet, hogy ez nem látszik.

Zsu  módosítás |   válasz erre |   profil |  2003-09-01 02:03   
Meg nem ert veget. . .pedig mar faradt vagyok.
Penteken vasaroltam kajat, hogy ne kelljen a szombatomat-vasarnapomat elaprozni. . .nem sokat segitett.
Szombaton takaritottam, nagyon rafert a lakasra, mintha tornado jart volna benne. . .es meg a gyerekekre sem tudom fogni, mert nincsenek itthon. . .
Aztan mosas-vasalas-hajtogatas. . .vegre ez is megvan.
Ma kicsit a kertben tucskereztem, aztan varatlan vendegeink jottek - elment a delutan.

Fozesre nem sok ido maradt, tehat nem sokat foztem. Holnap viszont kell, mert vendegek jonnek, hetfon "Labor Day", nincs melo.. Marhaporkolt lesz nokedlivel, tejfol, uborka salata es magyar almas palacsinta.
Ma akartam az almast megcsinalni, de nem jutott ra idom - a pozitiv oldalarol nezve, finom fahejasvanilias illattal fogom a vendegeket varni!

hunor  módosítás |   válasz erre |   profil |  2003-08-31 23:10   
Rosszul, nagyon rosszul telik.

Cunibaba  módosítás |   válasz erre |   profil |  2003-08-31 18:01   
Nàllunk sincs valami meleg, itt is 15 fok körül van, borus majd ujra ki ki süt szégyelösen a felhök mögül.
Én ma föztem és a gyerekeket készitgetem a holnap kezdödö iskolàra... de még nincs vége teljesen a hétvégének.

bobe  módosítás |   válasz erre |   profil |  2003-08-31 17:02   
Tegnap este vendegeink voltak kedves barataink jöttek at es szidtuk a "rendszert", mert azt mindenhol lehet szidni, aztan volt finom gombaspalacsinta meg konyak kostolo no meg finom NagyRedei bor kostolo is. Jo volt, ma vasarnap csendesebben telt a nap a parom pihen en meg ideultem olvasgatni. A szunetben pedig uj jatekszeremmel egy kis videokameraval szorakozom amit a tegnap vasaroltunk es biztosan egy-ket honapba beletelik amig megtanuljuk hasznalni. Igy telik a hetvege.
Szep idö van, napos, 15 fok ami itt csucsnak szamit augusztus vegen. Termeszetesen fütünk mar mert ejszakara nagyon lehult. Svedorszag

Zuloaga  módosítás |   válasz erre |   profil |  2003-08-31 16:56   
A múlt héten Frankfurtban, majd megfagytam rövid gatyóban és pólóban a reptéren. Remélem most ha 15 fok van akkor kompenzálják a várótermi hőmérsékletet valami forró teával, vagy egyszerűen a légkondi kikapcsolásával!

bovarine  módosítás |   válasz erre |   profil |  2003-08-31 14:41   
Nálunk, Frankfurt/Main környékén ma csak 15°C van, de nem esik. Holnap lesz biztosan gomabszedés, de ma a kinainál ettük, ami nagyon finom volt. Imádom a kinai kosztokat!
A hétvége még tart, remélem tartogat is valami jót!

Pompéry Berlin  módosítás |   válasz erre |   profil |  2003-08-31 14:29   
Etelka, irigyellek a gombapaprikásért!

Tegnap a bp-i megszálló csapatokkal (öcsém + ara + potenciális após) Potsdamban voltunk. Miután ma reggel egyhetes megszállás után elutaztak "véreim", holnap este pedig magam is Bp-re megyek, de tornyosul a már hetek óta el nem végzett, így az irodában töltöm a vasárnapot annak reményében, hogy sikerül felszámolni az aktahegyek legalább egy részét. 14-16 fok, áprilisiasan hol esik, hol süt. Így nem maradok le semmilyen érdemleges szabadtéri programról.

Törölt Nicknév2  módosítás |   válasz erre |   profil |  2003-08-31 14:15   
Köszönöm a kérdésedet, a hétvége a szokásos rutinnal telt szombaton: mosás, vásárlás, vasalás.
Ma Vasárnap a közelemben lakó 3 unokámmal voltunk gombászni, 4.5 óráig jártuk az erdöt. A gombaszezon most kezdödik, de találtunk vargányát és más finom, ehetö gombákat is. A gyerekek ( 9 é és 6 é ikrek) megtanultak megismerni és megkülönböztetni 4 gombát, így lassan ismerkednek az ehetö gombák világával.Itt ma + 14 fok van, félig felhös, de egyenlöre nem esik az esö. Láttunk egy kis békát, egy pár madárfészket és rengeteg pókot.
Nemrég jöttem haza,csináltam egy friss vargányapaprikást, amit salátával ettem meg, most pedig olvasgatom a Forum írásait, magam is firkantva közbe valami keveset, mint pl.ezt. A háttérben a kávéfözö fortyogását hallom és a lakásban remek gomba és kávéillatok terjengenek.

rigojanos  módosítás |   válasz erre |   profil |  2003-08-31 14:07   
Egyelore jol, meg alig dolgoztam

A haz korul meg egyaltalan. Ha most csongetne valaki, biztosan nem engednem be. (Amugy sem szoktam)

hunor  módosítás |   válasz erre |   profil |  2003-08-31 09:01   
Meg telik.
Nem annyira jol, de legalabb biztosan.

Hunor

Jozsi  módosítás |   válasz erre |   profil |  2003-08-31 05:09   
Szia Zsuzsa!! Itt hál Istennek csak kb 80-82 fok volt máma!! Én áldom a Fahrenheit-ot! De most csak Szombat este van, s itt ezen a hétvégén van a munka ünnepe - Labor Day - a nyár utolsó ünnepe! Csak lödörgünk a ház körül, mert büdös a muka!!
Iszom egy pohárka jó helyi, Napa Völgyi bort az egészségedre!!

Ugrás a ( előző lap 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 következő lap )
Új topik indítása   Üzenet küldése

Irjon nekünk! - Impresszum - Médiaajánlat - Súgó