2019. május 21. Címlapra!
[Regisztráció]  [Profil szerkesztése]  [Beállítások szerkesztése]  [Keresés]
[Magánüzenetek]  [Felhasználók listája [Bejelentkezés]
MagyarOnline.net Fórumok >> Család, szabadidő, érdekességek >> Dohányzás
Új topik indítása   Üzenet küldése
Ugrás a ( előző lap 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 következő lap )
 frimi  módosítás |   válasz erre |   profil |  2003-10-14 21:29   
Ha szabadna - "itthonról" - szeretnék bekapcsolódni e témába.

Hát, már nem vagyok mai gyerek s ezt mutatja a következő "dohányzási önéletrajz" is.
15 éves korom táján kezdtem s szívtam a cigit rendületlenül kb. 31 éves koromig. Kossuth-ot, olykor Munkást napi 50-70-t!!! (E márkára az idős, külföldön élő magyarok még jól emlékezhetnek. Ezek voltak a legerősebb cigaretták akkoriban itthon.) Azután 10 évig semmi, majd elkezdtem pipázni. (Sokat jártam értekezletekre, olykor 2-3 órásakra is, és ilyenkor jó elfoglaltság volt a pipával való bíbelődés.Hogy el ne aludjak esetenként.. Ezután újabb 8 év dohányzás következett: előbb a pipa, azután a szivar, majd ismét a pipa.

Ma már Kb. 14 éve nem dohányzom. Pontosabban, megítélésem szerint most jutottam el az ideális állapothoz! Olykor-olykor baráti társaságban elszívok egyet,esetleg kettőt egy hosszú estén. Csupán az íze miatt, mint más mondjuk a savanyú cukrot. Mert az ízt - bizony, bizony - nem tudom "elfelejteni". Azt mondom, hogy aki egyszer rászokott, az csak abbahagyni tudja. Bár legyen ez az abbahagyás életfogytig, leszokni tökéltesen nem lehet.

"Leszívni" viszont soha sem szoktam a füstöt. Nem merem, mert félek, hogy egy hét múlva már 20 db-ot fogok szívni naponta... Egyébként máskor soha semmit, pedig itthon is van cigaretta. Évek óta ugyanaz az egy szál...

S hogy ez így alakult, abban nagy szerepe volt a pipázásnak és a szivarozásnak, hiszen ezek füstjét - a cigarettával ellentétben - soha nem szívtam le. S mivel majd egy évtizedig az íz miatt (is) füstöltem, nem kívánom moast sem leszívni a füstöt, viszont az íz - és az illat - hatással van rám ma is.

Amikor vagy úgy 5-6 éves voltam, lakott a házunkban egy idős bácsi - Molnár bácsi -, akinek a dohányzástól sárgák voltak az ujjai. Kisgyerekként ez nagyon megragadott. Mondta is, hogy a dohányzástól van. S a történtekre úgy emlékezem, mintha ma lett volna: megkérdeztem tőle, hogy "Te miért cigarettázol, Molnár bácsi?" Azt válaszolta, hogy "Mert enni kell, de dohányozni muszáj."

Igen találó volt ez a mondat s amiért megjegyez(het)tem, az pedig az, hogy ilyen kicsi gyerekként nem értettem a kell és a muszáj segédigék közötti különbséget.

Nos, mikor már magam is a cigaretta rabja voltam, nem csak a nyelvtani különbséget értettem meg, hanem azt is, amikor idős egykori hadifoglyok mesélték, hogy adott esetben kenyerüket cserélték el a mahorkára...

A cigarettáról való leszokásra kidolgoztam egy módszert, amelyet szerintem jól lehet alkalmazni. Rögtön meg is jegyzem, hogy én nem teljesen e módszer alapján szoktam le, de nagymértékben hozzájárult ahhoz, hogy az 50-70 db Kossuth-Munkást sikerült leszorítanom napi 10 db füstszűrős Fecskére...

Ha kíváncsi valaki a módszerre, szívesen közreadom.

Még egy dolgot szeretnék megemlíteni. Mint egykori aktív s azután már "passzív" dohányost rendkívül idegesített - és idegesít ma is - egyes harcos nemdohányzok agresszivitása. Mindig tiszteletben tartottam, ha pl. egy helység ajtajára kifüggesztették, hogy "Itt nem dohányzók dologoznak!". Ugyanakkor "sikeres balhém" volt abból, hogy egyik egykori főnököm - aki egykor maga is dohányzott - 2-3 órás értekezleteket tartott - előre megígérve, hogy óránként 10 perc cigarettaszünetet tart. S azután ezek az órák kezdtek meghosszabbodni. Amikor figyelmeztettük, akkor kissé tréfásan hivatkozott a dohányzás ártalmaira. Megunva ezt az álszent magatartást, egy alkalommal "órakor" felálltam és ki is mentem (magam olyan "kisfőnök" voltam). Hát, mit mondjak, igen-igen fel volt háborodva és egy kisebbfajta botrány is kerekedett az esetből. De attól kezdve az "óra" "óra" volt...

Később, más munkahelyen, amikoris már nem dohányoztam, de saját szobám volt, nálam mindig ki volt téve a hamutartó. Szabad volt dohányozni, mert tudtam, hogy mennyire tudja szorongatni egy erős dohányost a kényszer, amit nemdohányzó soha sem érthet meg, érezhet át...Legfeljebb utánna kiszellőztettem...

Mindezt azért is meséltem el, mert itthon is már törvényt hoztak a dohányzás tilalmáról - súlyos pénzbüntetés ígéretével sújtva a tiltott helyen dohányzókat. Kommandók járják a kórházakat, közintézményeket olykor-olykor. S büntetnek. De ennek ellenére dohányoznak. Kissé az amerikai alkohol tilalomra emlékeztetnek engem ezek a dolgok.
Mert - mint Molnár bácsi mondta - "Enni kell, dohányozni muszáj!" Ésszerű toleranciára és nem tilalomra van szükség. Mint sok más esetben is...
Frimi

Avokado  módosítás |   válasz erre |   profil |  2003-10-13 00:04   
Hello Nektek!

Etelka jól irtad,hogy a dohányzás elleni küzdelem az a n i k o t i n elleni küzdelem!
Hiszen a dohánylevélből nyert nikotin ami veszélyes:.,..hasonló a kinin,kokain,morfin tehát addiktiv tulajdonságú drog!
Férjemnek annak idején azt mondta a prof.választhat vagy a lába vagy a cigaretta!
A hugával mentek le a lépcsőn miközben elszivott egy cigarettát,s azt mondta:ez volt az utolsó!Megoperálták,mert a fájdalomtól nem tudott lábra állni,s azóta sem cigarettázott.
Akaraterő kell!

Sziasztok

Törölt Nicknév2  módosítás |   válasz erre |   profil |  2003-09-09 17:14   
Hunor és akit érdekel!
Az alábbi cimen jó összefoglalását olvashatjátok a passziv dohányzás hatásainak.
http://www.stardust.hu/dohanyzas/passziv1.htm

hunor  módosítás |   válasz erre |   profil |  2003-09-09 15:59   
Talan azert leszokni, mert az illeto nem akar igazan, csupan divatbol, stb. mondogatja, hogy leszokom. A passziv dohanyzas meg veszelyesebb, nem?

Hunor

Törölt Nicknév2  módosítás |   válasz erre |   profil |  2003-09-09 11:43   
Az aktiv dohányzás mellett a passziv dohányzásnak is vannak következményei. Vajon hányan dohányoznak közülünk pl. gyerekek jelenlétében, bezárt ablakú autóban, stb.
Miért van az, hogy a dohányzást olyan nehéz abbahagyni? Mi lenne azok véleménye, akik szeretnének leszokni a dohányzásról, de egyedül nem tudnak, hogy alapitsunk egy kis klubbot, ahol egymást támogatjuk a nikotin elleni küzdelemben? :)

Cunibaba  módosítás |   válasz erre |   profil |  2003-09-05 09:36   
Igen elö lehet mestersegesen allitani söt nagyon könnyen mivel minden ember testeben megvan ez a feherje:PPY. .... Az akinek keves van allandoan enne. Hat nekem eleg keves lehet vagy
-
Na hàt ha jol értem akkor az én lànyom meg tele kell legyen vele! Mivel az rémesen keveset eszik! És csökkenteni hogyan lehet????

andi_usa  módosítás |   válasz erre |   profil |  2003-09-04 23:39   
Kaytee,

de, pont erröl volt szo a Fox News-on hogy hamarosan ki tudják mutatni ki van védve és ki nem, ha cigarettázik. Majd probálok adatokat szerezni erröl.

rigojanos  módosítás |   válasz erre |   profil |  2003-09-04 14:50   
Ha mindent szelet pizza melle bekapsz egy falat salatat, mar ki is van egyenlitve a dolog.

bobe  módosítás |   válasz erre |   profil |  2003-09-04 14:47   
Igen elö lehet mestersegesen allitani söt nagyon könnyen mivel minden ember testeben megvan ez a feherje:PPY. Es epp itt van a gond mivel nem kap a gyogyszergyartas patentet ra nem akarozik nekik gyartani mert nincs a gyogyszerböl nyereseg. Az akinek keves van allandoan enne. Hat nekem eleg keves lehet vagy

Zsu  módosítás |   válasz erre |   profil |  2003-09-04 14:30   
2003-09-04 05:10, kaytee:
-
Épp tegnap volt a PBSen egy program, arról, hogy a középkorban a pestist is túlélték egyes fertőzöttek, mig mások meg se kapták. Kiderült, az első csoportnak egy hibás "Delta ..." génje volt, a másodiknak kettő.
.
.
.
Tegnap lattam a TV-ben (10 oras hirekben), hogy valamelyik hormon szabalyozza az etvagyat - akinek van kevesebbet eszik, akinek nincs, tobbet, Tudjak mestersegesen eloallitnai.

A genekkel nem ilyen egyszeru. . .sajnos.
Lehetseges egy jovo, amikor nem vedoltasokat adnak, hanem a genjeinket fogjak manipulalni???

kaytee  módosítás |   válasz erre |   profil |  2003-09-04 05:10   
2003-09-04 00:38, andi_usa:

Mindent ki lehet mutatni. Vannak szerencsés emberek akik genetikailag védettek.
Épp tegnap volt a PBSen egy program, arról, hogy a középkorban a pestist is túlélték egyes fertőzöttek, mig mások meg se kapták. Kiderült, az első csoportnak egy hibás "Delta ..." génje volt, a másodiknak kettő.
Amikor egy férfi, akinek a barátja volt az ötödik AIDSben meghalt amerikai, elment kivizsgáltatni, hogy ő miért nem kapott HIVt sem, holott körülötte legyekként hullottak korábbi szexpartnerei, kiderült, örökölt 2 hibás Delta gént, és ezek védték HIV ellen is. Akinek egy van, az megkapja az HIVt, de nem lesz AIDSes.
Szóval lehetséges védettség, de az, hogy a dohányzás kinek nem okoz majd szörnyü betegségeket, egyelőre nem tudjuk.
Engem nem zavar, ha valaki cigarettázik a közelemben, csak féltek mindenkit az olyan sorstól, és szenvedésektől, ami a kollégáimnak kijutott.

andi_usa  módosítás |   válasz erre |   profil |  2003-09-04 00:38   
Kaytee,

http://www.researchmatters.harvard.edu/story.php?article_id=353
Now, two Harvard Medical School researchers, Xiao Zhen Zhou and Kun Ping Lu, have discovered the first protein that potently inhibits telomerase, suggesting a potential new cancer therapy and a genetic link between telomeres, cancer, and cell division."

A napokban emlitették a Fox News-on ismét ezt hogy mitöl függ ha valaki rákot kap.

Mikor Bob Hope meghalt 100 évesen, hoztak egy régi interviewt vele, hogy szerinte mi a titka a magas kornak, egyik válasza az volt hogy a pozitiv gondolkozás és a humor. George Burns is magas kort ért el és mindig szivarral mutatták, de ö is mindig viccelt.

bovarine  módosítás |   válasz erre |   profil |  2003-09-03 23:14   
A százalékos kimutatádod aranyba kéne foglalni!!!
Mivel már idös vagyok, igy sok a tapasztalatom. Rengeteg ismerösünk halt el a dohányzás káros hatás miatt. Volt melrákos, hólyagrákos és persze tüdörákos.
Kihat az egész szervezetre, föleg a kátránylerakódás, de az érszükület is gyakori. Egy barátunkat azzal fenyegetnek, hogy levágják a lábát hamarosan.(Raucherbein)
Boldog vagyok, hogy egy véletlen útján megútáltam ezelött vagy 20 évvel a cigit.

kaytee  módosítás |   válasz erre |   profil |  2003-09-03 22:48   
2003-09-03 21:50, bimbi:
-
minden cigi = koporso szeg, azt mondta a 99 eves dohanyzo dednayapam

Dednagyapam 99 mult volt mikor meghalt, 14 eves koratol bagozot naponta,sajat maga vakta a szaraz dohany leveleket es tekerte be papirjaba;nagyot nyalt ra es ragyujtot

A dédnagypapád szerencsére nem a cigarettagyárak termékét szivta, mert akkor nem valószinü, hogy azt a szép kort megérte volna.

A tiszta dohány közelsem olyan káros, mint amit megmunkálnak és adalékokkal manipulálnak a Phillip Morris-ék és társaik.
Termékeik addiktivabbak, mint az alkohol. Kimutatták, hogy nehezebb leszokni a dohányzásról, mint az italról. Ezért nem itélkezni kell a dohányzók fölött, hanem segiteni. Elsősorban hatékony gyógyszer lenne jó.

12 személy dolgozott az irodámban, közülük 1999-ben, március-április és nov. között 4-nél rákbetegséget állapitottak meg, holott addig egészségeseknek tüntek, és annak is hitték magukat.

2ooo júliusában halt meg az első rákos kollégám, 56.ik évében járt. Augusztusban a második, ő 51 éves volt. Októberre a harmadik is elment, 64 évesen. Elképzelhetetlenül szenvedtek, pedig a legjobb orvosi ellátást kapták. A negyedik kolléga, hálistennek meggyógyult, s ma is rákmentes.
Ő volt az egyetlen négyük közül, aki sosem dohányzott.
Akiket elvitt a rák, (2-őt tüdőrák és annak áttételei) erősen cigarettáztak.

Ennek hatására számitottam ki, hogyha 12 személyből 4 rákos lett, az 33.34%-os esélyt jelentett, ha a 4-ből 3 dohányzott, az 75%, ha 3 meghalt, az is 75%, és ha 3 dohányzó közül kettő tüdőrákban, az 66.67%.

Ha valaki azt mondaná, hogy a lottón ilyen esélyeink vannak a főnyereményre, gondolom, mindannyian vennénk legalább egy szelvényt.

Kedves még dohányzók, erről mi a véleményetek?

bimbi  módosítás |   válasz erre |   profil |  2003-09-03 21:50   
minden cigi = koporso szeg, azt mondta a 99 eves dohanyzo dednayapam

Dednagyapam 99 mult volt mikor meghalt, 14 eves koratol bagozot naponta,sajat maga vakta a szaraz dohany leveleket es tekerte be papirjaba;nagyot nyalt ra es ragyujtot

andi_usa  módosítás |   válasz erre |   profil |  2003-09-03 21:31   
2003-09-03 18:21, rigojanos:

En elvesztettem a fonalat. Mi koze cigarettanak a honaljhoz?
-
Ki mitöl undorodik.. Tegnap a fogorvosnál várva beleolvastam egy People magazinban ahol voltak nyaralo képek, ott volt Arnold Schwarzenegger is europaias kis fürdönadrágban, kissé szörös mellel. Eszembe jutott az a hollywoodi story hogy a férfiakat is szörtelenitették, s tünödtem, hogy vajon a steroid szedés okozta-e abban az idöben mikor mint Mister Universum szörtelen volt.

Visszatérve a dohányzás topikhoz, nekem az volt a tulzás mikor az Ebayn olyan ékszerhirdetéseket láttam ahol oda irták, hogy nemdohányzo otthonbol származik! De mikor megjött az ékszerdarab, jo koszos volt! Nem mintha ne lenne professzionális ékszerpucolo! De ha nincs, van szappanos melegviz ami szintén leviszi a port és piszkot!

rigojanos  módosítás |   válasz erre |   profil |  2003-09-03 18:21   
2003-09-03 14:37, Zsu:
-

Szoros honalj. . . az mas!!!
-

En elvesztettem a fonalat. Mi koze cigarettanak a honaljhoz?

melinda  módosítás |   válasz erre |   profil |  2003-09-03 15:09   
2003-09-03 13:42, Cunibaba:
-

De hogy mennyire büdösek a bagosok és minden ami körülöttük létezik, az abbol is làtszik, hogy gyerekeink kaptak néhàny tàrsasjàtékot nagy bagos baràtainktol. Hàt a tàrsasjàték dobozai annyira magukba szedték a szagot, hogy mikor a szekrényt ahol eltàrolva vannak megnyitom az én gyomrom is felfordul.
-
Nekem is vannak hasonló élményeim a dohányzóktól kapott különféle tárgyakkal kapcsolatban. Sőt, ha erősen bagósok küldenek nekem kéziratokat, könyveket, vagy csak egy egyszerű hagyományos levelet, még azokon is érezni az erősen beivódott cigarettaszagot.
Vagy itt van a szomszédaink esete, ahol a három fős családból ketten cigarettáznak. Amikor hozzájuk megyek, annak ellenére, hogy minden ablakot tárva-nyitva hagynak, mellbevág az áporodott bagószag, mert a falak, bútorok, függönyök mind magukba szívják.
Amikor elmennek huzamosabb időre, s mi itthon tartózkodunk, akkor mi szellőztetünk a lakásukban, öntözzük a virágokat. S ez alatt a hosszabb cigarettaszünet alatt - 3-4 hét - sem távozik a bagószag, érezni lehet nagyon.
Egy lakásba belépve azonnal rá lehet jönni, hogy cigarettázó avagy nem dohányzó emberek lakják-e. Ők nem érzik, de mi nem dohányzók azonnal. S nekem mindig erős torokkaparást idéz elő mind a cigarettafüst, mind az áporodott bagószag, s órákra van szükségem, hogy ne érezzem a torkomon a kaparást s orromban és torkomom leülepedett szagtól (ugyanis így érzem), s a hányingerérzéstől megszabaduljak. Rosszabbik esetben rövidebb-hosszabb ideig tartó köhögést is előidéz nálam.

Zsu  módosítás |   válasz erre |   profil |  2003-09-03 14:37   
En is dohanyoztam, eleg sokat. Aztan leszoktam rola - mar tobb mint 13 eve nem dohanyzom. El sem tudom kepzelni, hogy hogyan is dohanyozhattam! Pedig nagyon ment, sokszor tobb mint egy csomag egy nap.
A ferjem meg dohanyzik - nem tud lezokni rola. A nagyobbik fiam is - nem is akar leszokni - a kicsi dohanyzott par evig, aztan abbahagyta.

Amikor a ferjem latta, hogy a szobaajtajarol milyen sarga nikotinos mocskot mosok le - tobbet nem dohanyzott a lakasban. Csak kinnt.

Nem ereztem meg a dohanyszagot a ferjem boren - ha a szajat apolja a dohanyos, nincs vele gondom.

Amit en nagyon szeretek: a pipafust. En nem pipazok, de az illatos fustot szivesen veszem, meg a lakasban is.

Szoros honalj. . . az mas!!!

Cunibaba  módosítás |   válasz erre |   profil |  2003-09-03 13:42   
Növérem és férje éveken keresztül bagozott!
Mikor elösször jöttek hozzànk làtogatoba ide, mondtuk férjemmel nekik "Bàrmit megkivàntok enni - inni mindent megveszünk nektek csak szoljatok, de a HALÁLT (cigit) ne vàrjatok tölünk" Igaz végül mégis megsajnàltam öket làtvàn hogy képtelenek voltak meglenni nélküle és azt a jo öreg sima "Carpatit" szivtàk.
Növérem 1995ben leesett a làbàrol. Ugyanis akkor mutattàk ki nàlla a "LUPUS" nevü immun betegséget. Abban az évben Csont-bör volt csak. Persze hogy véglegesen lemondott a cigiröl.
Férje minden eröfeszités elenére képtelen volt rà. Hiàba zsarolta növérem "ha szeretsz te is abba hagyod!"
Mégis pàr éve egy nagyon sujos tüdögyuladàsba szenvedett több héten keresztül. Akkor benne is megrendült valami. Azota mindketten dohànymentes életet élnek.

Az idén ujra nyaralni voltak nàlunk (lànyukkal és annak baràtjàval- aki sajnos dohànyzik). Azt hiszem sokkal kellemesebb nyarat töltöttünk! Minden esetre nàllam sem bagozik senki sem a lakàsban. Ha valaki nem birja a nélkül, a kertem a rendelkezésére àll!

De hogy mennyire büdössek a bagosok és minden ami körülöttük létezik, az abbol is làtszik, hogy gyerekeink kaptak néhàny tàrsasjàtékot nagybagos baràtainktol. Hàt a tàrsasjàték dobozai annyira magukba szedték a szagot hogy mikor a szekrényt ahol eltàrolva vannak megnyitom az én gyomrom is felfordul.

melinda  módosítás |   válasz erre |   profil |  2003-09-03 13:06   
2003-09-01 20:43, bobe:
-
...A reszeg ember budos es dohanyzo is az, en mint volt szivaros allitom.
-
Van egy dohányzó nagynéném: nálunk sosem gyújtott rá, amikor ilyen ingere volt, mindig kiment az udvarra. (Érdekes módon, otthon sem cigarettázik mindenütt, csak a konyhai erkélyén, hogy a lakása ne legyen büdös. A ruháit mosás előtt órákig szellőzteti, csak a bőréből párolgó bagóbűztől nem tud megszabadulni.) 1-2 hetes nálunk tartózkodása után hetekig kell naponta órákon át szellőztetnünk - az illatosítók és cigarettaszag elvonószerek ellenére -, hogy a rendelkezésére bocsátott gyerekszobából s a neki biztosított szekrényből végérvényesen eltávozzon a kellemetlen, áporodott bagószag!

andi_usa  módosítás |   válasz erre |   profil |  2003-09-01 23:20   
http://www.depilatory.com/ages.html

Cleopatra is már szörtelenitette magát és a régi romaiak is és a görögök is, Europában már a középkorban is divat volt.

http://www.depilatory.com/twentieth.html

1895-ben lett feltalálva a cserélhetö borotva penge. 1915-ben került a nöi Gilette borotva az amerikai piacra. 1990-ben 98% a nöknek borotválta a honalját az USA-ban.

Külömben nem rég láttam egy érdekes adást a régi Hollywoodi film studiokrol ahol megtudtam, hogy egy idöben a férfi szinészek felsötestét is leborotválták, meg kellene nézni ki volt az elsö aki szörösen mutogatta magát, nem Johnny Weissmüller volt mint Tarzan! Talán Sean Connery mint James Bond?

bobe  módosítás |   válasz erre |   profil |  2003-09-01 20:43   
Mi a gond a szörös honaljjal? Nem gond az ha rendszeresen mossak . A reszeg ember budos es dohanyzo is az, en mint volt szivaros allitom.

andi_usa  módosítás |   válasz erre |   profil |  2003-09-01 20:35   
2003-09-01 08:57, elckerlyck:
-
A dohányzásban a legkellemetlenebb a penetráns militarista nemdohányzó.
-
Ez igy igaz! Szerintem aki annyira undorodik, jobb ha elkerüli a dohányzokat.

Kit mi taszit vissza, engem pl. undorit a höbölgö részeg ember és ami a szagokat illeti, az izzadtságszagu ember, nöknél meg a szörös honalju nök.

Fredi  módosítás |   válasz erre |   profil |  2003-09-01 20:15   
Kedves Eckerlick,

én ugyan nem dohányzok már vagy 18 éve, de addig napi 30 cigit szívtam el. A legjobban a kubai, azután meg a kinai cigaretták izlettek. El tudtam szívni a mahorkát is, egyedül a Caporalt nem tudtam végig szívni.
Sem feleségen, sem én nem dohánytzunk most, de nálunk minden vendég minden helységben a hálószoba kivételével kedvére dohányozhat.
Elmesélnék egy idevágó rövid, valós történetet. Bécsben voltam egy kedves orvos rokonomnál, akivel már vagy 20 éve nem találkoztunk. Kinált konyakkal - nem kértem, kinált szivarral - nem kértem, javasolta menjünk egy bizonyos házba - azt is elutasítottam. Végül felháborodva kérdezte: mi a fene van veled, csak nem akarsz egészségesen meghalni ?

elckerlyck  módosítás |   válasz erre |   profil |  2003-09-01 12:02   
Kérésed parancs! Nem kívántam senki gyomrát felkavarni. Sorry

Törölt Nicknév2  módosítás |   válasz erre |   profil |  2003-09-01 11:03   
Elcky! Légy kedves és vedd le a képet amit betettél. Gyengébbek kedvéért a kép két sziv-tüdökészítményt ábrázol,a sötét tüdök = nikotinosak, a világosak = normális falusi lakos tüdeje . Szimplán városi lakos tüdeje is lehet olyan, mint a sötét a levegöben lévö szennyezések miatt.
Én a témát nem azért tettem be, hogy anatomiai preparatumgyüjteményt mutassak be, hanem azért, hogy írásban beszélgessünk erröl. A kép nem ide való.
Szíves közremüködésedet elöre is köszönöm: Etelka

elckerlyck  módosítás |   válasz erre |   profil |  2003-09-01 08:57   

Én szívesen és sokat dohányzom, néha saját kezüleg sodrok egyet-egyet. A dohányzásban a legkellemetlenebb a penetráns militarista nemdohányzó.

melinda  módosítás |   válasz erre |   profil |  2003-09-01 08:18   
Nálunk Olaszországban is az éttermekre is vonatkozik a törvényrendelet, ill. a nemdohányzóknak - vagy fordítva - külön helyiséget biztosítanak a vendéglátósok. De sajnos megsértik s a nemdohányzók részében is rágyújtanak, a figyelmeztetés ellenére is! A vendéglátósok meg a forgalom, a bevétel érdekében szemet húnynak! Ha komolyan ellenőriznék s ha rendszeresebb lenne a szankciók alkalmazása, akkor rögtön más lenne a hozzáállás mindkét fél részéről!

P.S. Böbe és Hunor, derék dolog részetekről s követendő példa! Bárcsak minél többen lennének ilyen volt cigisek! Böbe, ha már kibírtad 10 évig, nehogy engedj a kisértésnek, amikor időnként megkívánod!

bobe  módosítás |   válasz erre |   profil |  2003-09-01 07:40   
Hala a fennvalonak itt Svedorszagban is ki van tiltva a dohanyzas mindenhonnan. Söt mar odaig is eljutottak hogy a vendeglökböl is ki akarjak tiltani a dohanyzast. A dohanyzok lassan ki lesznek teve az utcara mindenhol. A vendegek meg nem cigarattaznak bennt a vendeglato hazaban. En dohanyoztam de 10 eve abbahagytam vagyis hagytuk mindketten. Egyetertek veletek karos az egeszsegre, budös. Egy dolgot azert elarulok nektek mikor latok masokat cigizni bizony van ugy hogy meg mindig kivanom. Azt termeszetesen undoksagnak es neveletlensegnek tartom ha az asztalnal ragyujtanak.

Ugrás a ( előző lap 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 következő lap )
Új topik indítása   Üzenet küldése

Irjon nekünk! - Impresszum - Médiaajánlat - Súgó