2019. augusztus 22. Címlapra!
[Regisztráció]  [Profil szerkesztése]  [Beállítások szerkesztése]  [Keresés]
[Magánüzenetek]  [Felhasználók listája [Bejelentkezés]
MagyarOnline.net Fórumok >> Csevegés! >> A pofám leszakad!
Új topik indítása   Üzenet küldése
Ugrás a ( előző lap 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 | 25 | 26 | 27 | 28 | 29 | 30 | 31 | 32 | 33 | 34 | 35 | 36 | 37 | 38 | 39 | 40 | 41 | 42 | 43 | 44 | 45 | 46 | 47 | 48 | 49 | 50 | 51 | 52 | 53 | 54 | 55 | 56 | 57 | 58 | 59 | 60 | 61 | 62 | 63 | 64 | 65 | 66 | 67 | 68 | 69 | 70 | 71 | 72 | 73 | 74 | 75 | 76 | 77 | 78 | 79 | 80 | 81 | 82 | 83 | 84 | 85 | 86 | 87 | 88 | 89 | 90 | 91 | 92 | 93 | 94 | 95 | 96 | 97 | 98 | 99 | 100 | 101 | 102 | 103 | 104 | 105 | 106 | 107 | 108 | 109 | 110 | 111 | 112 | 113 | 114 | 115 | 116 | 117 | 118 | 119 | 120 | 121 | 122 | 123 | 124 | 125 | 126 | 127 | 128 | 129 | 130 | 131 | 132 | 133 | 134 | 135 | 136 | 137 | 138 | 139 | 140 | 141 | 142 | 143 | 144 | 145 | 146 következő lap )
 rigojanos  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-08-27 14:27   
Egy nemet ferfinek, aki rak miat vesztete el az also allkapcsat es a nyelvet, a hataban novesztettek egy uj allkapcsot, amit aztan beultettek a helyere.

Allitolag mesterseges anyagbol nem csinalnak allkapcsot, mert a fertozes veszelye miatt rossz otlet. Eddig a labszarcsontbol vettek ki, es azt reszeltek addig, amig allkapocs formaju nem lett.

ubuge  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-08-27 10:26   
Kevésen múlott, hogy ma még írok ide. Tegnap összeütközött két vadászgép Vásárhely határában, s lakott területre zuhantak. Emberi áldozat nem volt, anyagi kár viszont keletkezett. A gépek néhány kilométer távolságban zuhantak le (ami ekkora sebességnél minimális) a város mellett fekvő vegyianyag-gyártól, ahol többek közt műtrágyát és egyéb robbanásveszélyes nyalánkságokat gyártanak.
Én csak annyit furcsállok, hogy a két pilóta pont ezen a területen fogócskázott, mivel a kombinát légtere tudtommal tiltott terület (amikor régesrégen vitorlázórepültem, kifejezetten fel volt hívva a figyelmünk erre a tilalomra).

fellegvar  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-08-21 20:45   
2004-08-21 09:40, Annita:
-
azt a filmet mas is, mint erdelyi is, latja, lathatja.

- Az ilyen es hasonlo filmek miatt van az a tevhit Amerikaban (es lehet mashol is) , hogy Erdelyt Draculaval azonositjak es az arvahazakban keszult riport filmek alapjan (en is lattam ilyent , itt Amerikaban) az amerikai nepnek az arvak ugy vannak bemutatva , hogy altalaban elmebetegek vagy AIDS-esek. Engem ez olyan melysegesen felhaborit, hogy , ha csak szoba jon Erdely es valaki egy ilyen megjegyzest tesz ( az ismeret terjeszto filmek alapjan) mar is "tortenelem orat" tartok Erdelyrol es tarsadalmi "oktatast" az itt szuletett ismeroseimnek es meg kerem oket, hogy ha alkalom adodik cafoljak meg a tevhitet.

Annita  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-08-21 09:40   
Amit az iment olvastam egy marosvasarhelyi lapban, hat az a film-gyartas netovabbja!!
Felhaborodasomat, ugy gondolom, mar csak egy, Szigy altal "reklamozott" itoka, az a bizonyos "speed fedo˝nevu˝ termék" tudna lemosni. ( ) Ha ugyan innek is!

Ime:
"A forgatókönyv témája egyszeru˝: két amerikai újságíró érkezik Erdélybe, a történelmi mendemondák nyomán kutatva. S innen minden szürreálissá válik. A település polgármestere egy idióta, a jármu˝vek valami Trabant és Dacia keresztezésébôl létrehozott szörnyszülemények, amelyeknek oldalára franciául írva a rendôrség szó. A percek, negyedórák teltével egyre inkább csömör kerít hatalmába, a sületlenségeket a szereplôk úgy kommentálják: ilyen ez Erdélyben. Hab a tortán a bonyodalom tetôfokán lejátszódó borfesztivál. A színpadon orosz népviseletbe öltözött férfiak meghatározatlan dallamra táncolnak, párjaik hímzett inget, piros és fekete térdig érô csizmát viselô asszonyok, elkeseredetten, idegesítôen ropják. Mert így eredeti, hamisítatlan erdélyi. Szerintük."

Bizony, a pofam leszakad! Foleg, ha arra gondolok, hogy azt a filmet mas is, mint erdelyi is, latja, lathatja.

Mary  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-08-18 23:38   
2004-08-18 23:32, szigy:
-
2004-08-18 22:56, Mary:
-
"Egyszer gyere csak, hogy megpróbáld, a Spitz mit tesz a sör után. Normális ember lélegzetet sem kap tőle. Nem iható sör után, hiába jut egyazon helyre, mert muszáj rá inni valamit a szétmaródás ellen.
De ha ebből a rumból iszik, tuti, hogy aki spiccet említ előtte, az a Spitzet juttatja eszébe, és méltatlan állapotával bármilyen JÓ ügyben is megzsarolhatja."

Hát ezeket inkább nem próbálom ki, inkább majd a jó boraidat kóstolgatom.

"Nagyon tetszik a bibliai csavarásod, de hitvány (és monarchikus) ismereteim, valamint praxisom alapján inkább az "Adj' Isten"-nel, mint a "Dicsértessék"-kel fordítanám a "Grüß Gott"-ot."

Utólag jutott eszembe, hogy kehely helyett közönséges poharat írtam és a mondat szintén fordított, németröl magyarra, mert magyarul csak töredékek jutnak eszembe. Az "Adj Isten!" is nagyon jó, de kissé parasztos, nem? Nehéz lefordítani, de keresztény köszönés, mindenesetre.

"Ha már náluk a "prosit" inkább "prost", ami a románoknál megint csak egészen más. Nem? "

Pontosan, a románoknál egyszerüen azt jelenti, hogy "hülye", tehát óvakodjál efféle tósztoktól román barátaid körében, mert elökerül a dorong!

Mary

szigy  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-08-18 23:32   
2004-08-18 22:56, Mary:
-
Egyszer gyere csak, hogy megpróbáld, a Spitz mit tesz a sör után. Normális ember lélegzetet sem kap tőle. Nem iható sör után, hiába jut egyazon helyre, mert muszáj rá inni valamit a szétmaródás ellen.
De ha ebből a rumból iszik, tuti, hogy aki spiccet említ előtte, az a Spitzet juttatja eszébe, és méltatlan állapotával bármilyen JÓ ügyben is megzsarolhatja.

Nagyon tetszik a bibliai csavarásod, de hitvány (és monarchikus) ismereteim, valamint praxisom alapján inkább az "Adj' Isten"-nel, mint a "Dicsértessék"-kel fordítanám a "Grüß Gott"-ot.

Bár nem tudom, a bajorok hogyan értelmezik. Ha már náluk a "prosit" inkább "prost", ami a románoknál megint csak egészen más. Nem?

Szeretettel: szigy

-

Mary  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-08-18 22:56   
2004-08-18 09:39, szigy:
"ezek a bajorok bitang módon komplikáltak."
Kinek mondod, kedves Szigy! Rosszabbak a székelyeknél is .

"Én nem vacakolok annyit, belököm azt a gyorsítót, ami van, és megy utána kísérőnek a jó hideg sör."

Azt hiszem, a bajor azt gondolja, egy helyre megy, tehát mehet egyszerre is, vagy vannak emésztési meggondolások is a háttérben - ki tudja? Én sose próbáltam "legénykedni", fel is dobnám a talpamat.

"Ebben Neked az a jó, hogy amennyiben Edi kötekedni, vagy pláne spórolni merészelne a találkozó után, megkérdezhetnéd tőle, hogy a támogatásért tótágast állj-e neki, vagy elég, ha SPICCELVE táncolsz a sajtó hasábjain."

Hát én inkább a háttérben húzogatom a szálakat, nem hiszem, hogy small-talkra kerülne sor. Esetleg egy bajor "Grüß Gott" (olyasmi, mint "Dícsértessék!") A dumát elintézi a fönököm és ö táncol majd a sajtó hasábjain (spiccelve? - nem hiszem!) Én örülök, ha elvonul elöttem ez a keserü pohár (nagyon kitekertem a nyakát a bibliai idézetnek?)
Mary

szigy  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-08-18 09:39   
2004-08-17 00:39, Mary:
-
Kedves Mary!

Ha olvasnád apró bejegyzéseimet holmi speed fedőnevű termékekkel kapcsolatban, tudnád, hogy ezek a bajorok bitang módon komplikáltak. Én nem vacakolok annyit, belököm azt a gyorsítót, ami van, és megy utána kísérőnek a jó hideg sör.

Amennyiben szempont a hatékonyság, a 80 százalékos Spitz rumot (Made is Austria) küldöm előre, és ha valaki a közelemben még nem tudná, bemutatom, hogy ez után meg tudom köszönni, szólok néhány szót, és zuhé, jön a sör. De hogy csökkentsem a sör térfogatát holmi pohárkával a kriglin belül, arról szó sem lehet. Amint arról sem, hogy utólag igyam a gyorsító anyagot. Nem szándékom viszályt szítani, de ez olyan, mint halat késsel enni.
Vagy kristályvizet inni, amíg meg nem érkezik az orvos, mit mondjak...

Ennyit a bajor legénykedéssel kapcsolatban.

Ami pedig a kölyöktartó hálót illeti, a jeles bevezető aktus után mégis csak meg kellene bolondítani a sört az osztrák rummal. Viszonylag kis mennyiség is olyan állapotba hoz a számos PR manager előtt akárkit, hogy nem győz támogatást adni, csak hallgassanak róla.

Ebben Neked az a jó, hogy amennyiben Edi kötekedni, vagy pláne spórolni merészelne a találkozó után, megkérdezhetnéd tőle, hogy a támogatásért tótágast állj-e neki, vagy elég, ha SPICCELVE táncolsz a sajtó hasábjain.

bobe  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-08-18 09:03   
Az jo is ha biztonsagi emberek uldögeltek ott mert mindig kerulnek örultek lasd : Olof Palme es Anna Lindh .

Mary  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-08-17 23:40   
2004-08-17 17:32, kaytee:

Kedves Kaytee!

Azt hiszem, nálatok az utóbbi három évben sok minden megszigorodott és mindent ellenöriznek (nem ok nélkül). Nálunk még viszonylag higgadt a helyzet, szokásosak a megvendégelések, "fökóstoló" nélkül. A politikus fontosságától függöen gyengébbek vagy erösebbek a biztonsági intézkedések. Most olvasom, hogy a német kancellár és felesége örökbe fogadtak egy kislányt egy orosz árvaházból. Valaki már látta öket a játszótéren. (A biztonsági emberek valószínüleg a bokrok között üldögéltek). Ez Amerikában, azt hiszem, lehetetlenség.

Mary  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-08-17 22:52   
2004-08-17 17:53, elckerlyck:

Kedves Elckerlyk!
Amint te is tudod, Németországban szociális téren nem rózsás a helyzet, ezért az ember sok mindent megtesz. Reménykedjünk egy kis pénzesöbe a következö évekre, akkor Edinek saját kezüleg is fözök, ha muszáj. De különben megkóstolhatná az óvoda multikulti konyháján keletkezett dolgokat, én is azt eszem néha és nem haltam bele.

elckerlyck  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-08-17 17:53   
Kedves Mary!

Minden együttérzésem a tiéd, ezenfelül nagyon-nagyon sok respekt! Igazán szép, hogy küzdötök az ovodátokért, a munkahelyetekért. El kell viselni az ilyesmit, még ha az ember útálja is.

kaytee  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-08-17 17:32   
Azt tudom csak, hogyha hozzánk jönne valamilyen hires politikus, akkor hiába sütnék-főznék neki, mert semmit nem fogyasztana. Nem szoktak, nehogy megmérgezze őket valaki. Ha mégis, a TVn látni kellene, hogy nálunk eszik-iszik, ahhoz a hozzávalókat a gorillák szállitanák ide.
Előtte az egész házat tüzetesen átvizsgálnák, minket leellenőriznének, hogy nem vagyunk-e terroristák, aki nem lakik a szomszédban, az nem jöhetne a közelbe sem, új, titkositott telefonvonalat húznának be, a tetőre éleslövészeket helyeznének el, az egész utcát lezárnák, és csak Ő meg a sleppje parkolhatna ott.

Mary  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-08-17 02:04   
Kedves Elkerlyck!

Minden együttérzésem a tiéd és lelki testvérek vagyunk, de teljesen objektíven nézve nekem Edi olyan vendég, mint más, a politikai színezettöl függetlenül. Ha nem lenne az objektivitás korlátja, akkor én is egy gombalevest szervíroznék, saját kezüleg szedettekböl. Ismerem a mérgeseket is! De sok ember munkahelye függ ettöl, ezért alszom nyugtalanul, fönököm annál nyugodtabban, feltehetöleg pihepárnás ágyikójában, mert egy jó titkárnö megér mindent. Majd tudósítok a fejleményekröl, szeptemberben. Remélem, Edmund hamar elsiet egyéb fontos dolgaira és hagyja, hogy mi folytassuk megkezdett munkánkat,áldását is adja rá (áldás = pénz a bajor államtól = munkahelyek stb.)

elckerlyck  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-08-17 01:54   
"Edi, a rém!" - ez jó
Mary, drága, nem akarlak sokkolni, de ezekre a konzervatív CSU-agyakra midig bekattanok. Nézd, hogy küldi vágóhídra Strauß lányát - nem kérdés, hogy megérdemli-e, de mégis, egy ilyen arc, mint Ede, nekem a sátán reinkarnációja, akármilyen katolikus is a lelkem. Mármint ö, Ede der Erste.
Az egész mocsár "kotzt mich an" - sorry - még annak idején Max Streibl rugatott ki a Bayerischer Rundfunk-tól, nyugosztalja az Amigomaria, egy 30 másodperces miatt, ami valamelyik sógórának a tyúkszemére lépett. Ennek következményeképp tartozik Leo K. még mindig háromhavi honoráriumommal 1994-es Mahnbescheid ellenére. Ne kérdezd, ehez mi köze Edének.

Mary  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-08-17 01:41   
Ja, a sajtó biztos ott lesz, hanem semmi értelme nem lenne a dolognak (már ami Edit illeti). Az "aknavetök" és kutyastaffelok elöször nálam kell jelentkezzenek, majd meglátjuk, ki harap meg kit.

Mary  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-08-17 01:38   
2004-08-17 01:33, elckerlyck:
-

Èdes Istenem, most nem tudom, segíteni akarsz rajtam, vagy totálsokkba helyezni. Münteferinget túléltem (szabadságon voltam ), Renate Schmidtnek megbámultam gyönyörü barna lábait tavaly nyáron (de 10.000 Eurós csekkel érkezett hozzánk!), Christa Stewens családi anekdotákat mesélt és most jön Edi, a rém! Tán egy jó kis krumplileves (neki és a sleppnek- tárkonnyal!), kiegyenlíti a társadalmi különbségeket.

elckerlyck  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-08-17 01:33   
Sajnos, nem tudom, hány bodyguard, sajtóember stb, van a kíséretben.

Ede maga elött küldi az "aknataposó" sleppjét: egy sereg gorilla, bombakeresö kutyák, stb, hetekkel a látogatás elött csekkol a "Verfassungschutz" - magyarul Ede ávója, ha egyszer az életben rádvertek valamit bajorországban, legyen az egy "Tüte", keine Chance. Amikor a "Termin" aktuális, a TV-kamerák élesek, és Ede felvette porcelánvigyorát, és elsüt harminc "Öööö, Frau Ööö"-t, minden olyan clean, amit Meister Propper csak álmodni tudna.

Mary  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-08-17 00:39   
2004-08-16 17:45, szigy:
- Kedves Szigy!
Van egy legényes bajor szokás, ahol a pálinkás poharat a sörös bögrébe leeresztik és utána kiisszák. Jó módszer, az ellenfelet lefegyverezni, de nem Edinél, mert ö nagyon is kontrollált személyiség. Csak a Rigó ajánlata jön szóba : Mineralwasser, bis der Arzt kommt. (Àsványvíz, míg a mentöorvos érkezik!)

A kép találó, szerencsére ezzel a "csiganyommal" sok gondom nem lesz, "csak" a reprezentáció, mivel egy óvodát tartunk fennt, ami reggel héttöl este hatig nyitva van, flexibilisen, tehát mindenki hozza és viszi a gyermekét, amikor akarja. Nagyjából egyedüli a szövetségi területen, németül "Netz für Kinder". Edit is érdekli a dolog, a nyári "lyukban" és a további finanszírozás is ettöl függ. Èn kétlem, hogy Edit érdekelnék a dolgozó nök problémái, de politikailag jól hat, ha hozzánk ellátogat. Majd megpróbálok betenni egy újságcikket, mert biztosan min. 3 sajtóbiztos utazik vele, a PR miatt. Minket nem a PR érdekel, hanem a pénz,hogy fennmaradjon az óvoda, napközi, bölcsöde egyben. Munkahelyek, óvodahelyek; iráni, iraki, albán, török, görög kislányokat és kisfiúkat szeretnék az udvarunkon továbbra is látni. Megpróbáljuk Edit megggyözni, hogy érdemes ezt a projektet folytani. Ö dönti el, jön-e erre pénz. Mostmár tényleg leszakad a pofám, a lelki teher mellett!

Mary  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-08-17 00:14   
2004-08-16 22:55, elckerlyck:
-
Te jó ég! Azt hiszem, a Weißwurstról regélsz, (a link nem funkcionál, de nem veszítettem semmit). Egyetértek veled, sose ettem azt a szörnyüséget, Edinek biztosan tetszene.

Sajnos, nem tudom, hány bodyguard, sajtóember stb, van a kíséretben. Pompéry bizonyítani fogja, hogy délben tizenkettökor ebédidö van, kettökor már kávét és sütit szolgálnak fel. Már gözölög a fejem, mi a francot csináljak, föleg információk nélkül (kedves fönökömmel felváltva megyük szabadságra, emiatt csak kb. szept. 14.-én tudom a részleteket tisztázni.) Foglaljak vendéglöt? Hívjak taxit? Parkolni úgysem lehet a mi negyedünkben, még Edinek sem, ehhez túl szük az utca. A halott emberröl hallgassál, ez én vagyok, fönököm szerint mindenható - ez távol áll a valóságtól.

elckerlyck  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-08-16 22:55   
2004-08-16 22:23, Mary:

nehogy Ede éhesen menjen haza.

Adjál neki abból a gusztusos fehér virslijükböl, ami úgy néz ki, mint a halott ember micsodája. Azt falja Ede
Persz, csak ha 12 elött jön!

Mary  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-08-16 22:23   
2004-08-16 18:08, elckerlyck:
-
2004-08-15 00:32, Mary:

"Hogy mivel kínáld, azt éppen nem mondom, de vegyél be valamit Brechreiz ellen, ha a közeledben lesz Ede."

Hát, Ede nekem sem éppen a kedvencem, mert ö a nök számára még mindig a három K-át prédikálja (Kinder, Küche, Kirche - gyerekek, konyha, templom), még akkor is, ha a szája éppen mást mond. Bübájos mosolya még sose büvölt el, inkább maszknak tartom. Ja, és az ilyen jöttment külföldiek, mint én, ez sem a gusztusa. De jól fog esni neki, ha valamit felszolgálok, nem Nem kell felszolgáljak, hálistennek, hanem megszervezzem az egészet, nehogy Ede éhesen menjen haza.
-

rigojanos  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-08-16 19:42   
-
Ez mindenkeppen legyen nalad, mikor a mineral wassert szolgalod fel.

elckerlyck  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-08-16 18:08   
-
fontos vendégünk lesz, maga Edmund Stoiber ("unser aller Edi"), a bajor miniszterelnök.

Hogy mivel kínáld, azt éppen nem mondom, de vegyél be valamit Brechreiz ellen, ha a közeledben lesz Ede.

szigy  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-08-16 17:45   
-
Javaslom, hogy Bovi, Zitazita és Andi ötletét megvalósítva bolondítsd meg az egészet olyan kisüstivel, amihez bajor sört adhatsz (mindegyikhez), és tedd a falra az általam mellékelten adományozott képet azzal, hogy én küldöm.
Szeptember 23-a így a szeretet ünnepe lesz.

andi_usa  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-08-15 11:30   
-
Kináld meg egy kis Tokajival és vajas pogácsával.

Törölt Nicknév2  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-08-15 10:16   
Mennyi ideig lesz Nálatok?
Kérdezdd meg öt, hogy mi érdekli szóval add neki a labdát....és majd elkezdödik akkor a beszélgetés mit Frau U. minden további nélkül

zitazita  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-08-15 09:54   
Az asztalra a Bajor zászló mellé tegyél egy kis magyar címeres zászlót is.

bovi  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-08-15 08:29   

Süssél neki tepertös pogácsát és tegyél fel egy Danko Pista lemezt

Mary  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-08-15 00:32   
Kedves fönököm a szabadságom elött bejelentette, hogy legyek szíves a szeptember 23.-át vastagon aláhúzni az idöhatár naplómban, ugyanis fontos vendégünk lesz, maga Edmund Stoiber ("unser aller Edi"), a bajor miniszterelnök. Nálam "hang fennakad, lehellet megszakad", nem annyira a magas vendégtöl, hanem ami utána jött: "Frau U., lassen Sie sich was einfallen." Ami annyit jelent, hogy a reprezentációs feladatokat sikeresen áttolta az én púpomra. Ö majd kifényesíti a laptopját és elökészíti a megfelelö beszédet vezetgetés közben. Most mit csináljak? Leszakad a pofám! Vigyek egy kis maltert és mutassam be neki a keverés müvészetét, vagy fözzek egy jó kis gulyáslevest, jó sok csípös paprikával? Kölcsönözzem ki a Rigó csizmáját és azzal szédítgessem, neccharisnyával párosítva? Mi a bánatot csináljak, hogy jó benyomást keltsünk? Kávéval sem kínálgathatom egyfolytában, biztosan a könyökén is kávé folyik ki és a mi öko-teáink sem mindenki ízlése. A fönököm sem precizálta pontosabban, hogy mit is képzel el, nekem meg nem volt idöm szabadság elött ezzel foglalkozni, szeptember még messze volt. De most szorít a cipö, eddig semmi ötletem nincs. Tényleg leszakad a pofám!

Ugrás a ( előző lap 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 | 25 | 26 | 27 | 28 | 29 | 30 | 31 | 32 | 33 | 34 | 35 | 36 | 37 | 38 | 39 | 40 | 41 | 42 | 43 | 44 | 45 | 46 | 47 | 48 | 49 | 50 | 51 | 52 | 53 | 54 | 55 | 56 | 57 | 58 | 59 | 60 | 61 | 62 | 63 | 64 | 65 | 66 | 67 | 68 | 69 | 70 | 71 | 72 | 73 | 74 | 75 | 76 | 77 | 78 | 79 | 80 | 81 | 82 | 83 | 84 | 85 | 86 | 87 | 88 | 89 | 90 | 91 | 92 | 93 | 94 | 95 | 96 | 97 | 98 | 99 | 100 | 101 | 102 | 103 | 104 | 105 | 106 | 107 | 108 | 109 | 110 | 111 | 112 | 113 | 114 | 115 | 116 | 117 | 118 | 119 | 120 | 121 | 122 | 123 | 124 | 125 | 126 | 127 | 128 | 129 | 130 | 131 | 132 | 133 | 134 | 135 | 136 | 137 | 138 | 139 | 140 | 141 | 142 | 143 | 144 | 145 | 146 következő lap )
Új topik indítása   Üzenet küldése

Irjon nekünk! - Impresszum - Médiaajánlat - Súgó