2019. május 20. Címlapra!
[Regisztráció]  [Profil szerkesztése]  [Beállítások szerkesztése]  [Keresés]
[Magánüzenetek]  [Felhasználók listája [Bejelentkezés]
MagyarOnline.net Fórumok >> MON 2002 - 2011 >> Herford, Bielefeld
Új topik indítása   Üzenet küldése
Ugrás a ( előző lap 1 | 2 | 3 | 4 | 5 következő lap )
 Andris79  módosítás |   válasz erre |   profil |  2006-03-28 06:37   
Sziasztok,

Elöször is mindenkinek jo nyelvtanulast, nagyon szorgalmasak vagytok )
Ha vmi nem tiszta a nyelvtanban, akkor kerdezzetek batran!
Meg ajanlom a mesefilmeket meg a Tagesschau-t...az elöbbiben nagyon egyszerü a német, az utobbiban meg minden fele temakrol lehet vilagos, tiszta nemetet hallani!!
Olvasni meg: a Neue Westfälische....egy kis szótárral könnyedén lehet olvasni!!
En jol erzem magam Nemetorszagban, persze Münchent nem nagyon lehet Bielefelddel összehasonlitani....az is igaz, hogy a legtöbb itteni barátom nem nemet, hanem szinten külföldiek - föleg olaszok...
A parom nemet es nagyon nagyon pozitiv, hogy Bielefeldi, mert igy majdnem "Hochdeutsch"-ot beszel - hallanatok a bajorokat - ugyhogy ram is ez ragadt...Amikor kijottem en sem beszeltem sem egy kukkot sem nemetul, de az angollal is el lehetett boldogulni, persze munkakeresesnel, szerintem kikerülhetetlen a nemet..... Na ennyi.... Legyetek jok
Andris

ágici  módosítás |   válasz erre |   profil |  2006-03-25 22:36   
Sziasztok!!!
és szia Andris!!!

Ne haragudjatok, hogy ilyen sokáig nem írtam, de nagyon zsúfoltak a napjaim, egyetem, munka, nyelvtanulás...
Április eljén megyek Herfordba, meglátogatni a kedvesem , de csak pár napra, aztán majd nyáron hosszabb időre is!!

Remélem mindenki jól van.
Én igen, végre itt a tavasz!!!!

Köszi az infokat a nyelvtanulással kapcsolatban!!!

András a barátnőd magyar vagy német?? És hogy érzed magad odakinn??

Írjatok!!

f16  módosítás |   válasz erre |   profil |  2006-03-23 14:42   
Szia! Megneztem a nepiskolat:) nem olcsob a Voroskeresztnel...de nekem mar mindegy, itt maradok..ma varost neztunk...es tanultunk nemetul:) A parod magyar vagy nemet? Ha erre jartok meg irjal!:)
Julia

Andris79  módosítás |   válasz erre |   profil |  2006-03-21 21:28   
Na ja a fönökök mar csak ilyenek!

f16  módosítás |   válasz erre |   profil |  2006-03-21 14:14   
Szia Andris!
Nagyon orvendek, hogy bejottel ide. Koszi az infokat, Agicinak hasznos lehet ha kijon..En mar ezt megkezdtem, a Voroskeresztnel, tetszik a tarsasag...aztan en nem nagyon hianyozhatok a munkabol, folyton ellenoriz a fonok:))
Minden jot!
Julia

Andris79  módosítás |   válasz erre |   profil |  2006-03-21 10:30   
Sziasztok,

En Andris vagyok.... igaz en Münchenben elek - mar lassan 2 eve - de a parom Bielefeldi, ugyhogy mar jartam ott vagy 1000x....

Itt Münchenben a Volkshochschule-ban lehet a legolcsobban nemetül tanulni, nem tudom az van e Bielefeldben is...

Gyorsan megneztem van:
www.vhs-bielefeld.de

Ök is kinalnak nemet mint idegen nyelv..

Legyetek jok,

Andris

ágici  módosítás |   válasz erre |   profil |  2006-03-20 16:06   
szia Julia!!!

nem haragszom, én is nagyon elfoglalt vagyok mostanában...
nem tűnsz vmi vidámnak odakinn, remélem azért nagyjából rendben vagy és nem vagy olyan szomorú, mint amilyenek a mailjeid!!!

látom, nem nagyon bíztatsz, hogy odamenjek!! persze ez egy olyan döntés, amit nekem kell meghoznom!!

írj majd, várom!!!

pusszzz

f16  módosítás |   válasz erre |   profil |  2006-03-20 10:43   
Szia Agici!
Ne hari hogy nem irtam... nagyon sok dolgom van... ha egyszer le tudok ulni, irok nekd hosszabban..
Nem szeretnek tanacsot adni abban, hogy gyere ide vagy ne...vegul nem akarom engem okolj, ha esetleg nem ugy nez ki itt a dolog ahogy szeretned.
Nem valami fenyes... itt...
Julia

ágici  módosítás |   válasz erre |   profil |  2006-03-16 10:05   
Szia Julia!!!

Odakinn nics barátod?? És tervezed hogy a doktorid után hazaköltözöl vagy Németben maradsz?

Tudom, hogy nagy döntés előtt állok, és nagyon nehéz. Néha optimistán tekintek a dolgokra, néha pesszimistán. Magyarországhoz kötnek a barátaim és a családom egy része, bár nincsenek erős gyökereim, németben meg ott él az a férfi akit imádok és szeetnék vele többet együtt lenni. Még nem tudom mit hoz a jövő, de szeretnék jól dönteni.

Vannak német barátaid? Eljársz szórakozni velük? Milyenek ott az emberek? Én amennyit eddig láttam sokkal optimistábbak és kedvesebbek, de ez csak első benyomás!
Ha van kedved írj a mail címemre, mert ez a fórum úgy látom kihalt!
kmetyagi@gmail.com

Pussszzzz

f16  módosítás |   válasz erre |   profil |  2006-03-13 15:26   
Szia Agici! Itt a nyelvkurzusokrol nem tudok semmit. Csupan annyit hogy pl nekunk phd-seknek van kulon kurzus es 250 euroba kerul. Nem tudom hogy egy nevesebb nyelvvizsga mennyibe kerul..A Voroskeresztnel a legolcsobb, 28euro/honap, kozephaladoknak 40 korul..de ez csak olyanoknak akik maganuton akarnak tanulni. A vegen nem lesz vizsga es nem tudom adnak-e valami bizonyitvanyt..valoszinu..
Most nagy dontes elott allsz...gondold is meg jol!! De csak egy eleted van.. En ahogy eljottem otthonrol akkor szakadt meg a kapcsolatunk a baratommal, nagyon sok evig tartott...nehez igy itt egyedul..
Minden jot
Julia

ágici  módosítás |   válasz erre |   profil |  2006-03-11 17:34   
Szia Julia!!
Hol tanulsz ott németül?? Vöröskeresztnél??
Írnál erről pontosabban??
Én szeretnék nyáron kimenni nyelvet tanulni de a nyelviskolák elég drágák az én pénztárcámnak.

ágici  módosítás |   válasz erre |   profil |  2006-03-11 17:27   
Szia Julia!!!

Az egyetemi élet Budapesten nagyon jó, és nagyon sok barátom van itt, nagyon szeretem és ha kiköltözöm nehezen fogom itt hagyni őket, de ha nem teszek semmit akkor esélyt sem adtam ennek a kapcsolatnak.
Neked van barátod?? Otthon vagy Bielefeldben?? A tanulmányaid után kinn maradsz vagy hazaköltözöl??

Mesélj magadról ha van kedved, esetleg mailezhetünk is ha van kedved..

puszzz

Írjatok!!!

f16  módosítás |   válasz erre |   profil |  2006-03-10 11:05   
Szia! En itt az egyetemen a doktori iskola egy reszet vegzem kemia a szakom, igy nekem angolul is lehet beszelni...ugyanis itt mindenfele nemzetisegu ember van:) Nem tudom az egyetemmel mi a helyzet, de ha itt akarsz tanulni, legalabb egy alap nemet-nyelvvizsga az jol jon, sot azt hiszem szukseges is, itt nagyon megneznek ha nem tudsz a nyelvukon:)En is most kezdtem nemet orara jarni a Voroskereszthez, amugy otthon 7 evet, tanultam de alig tudok valamit:).
Az egyetemista elet nagyon mozgalmas, en mondjuk Kolozsvaron jartam, ahhoz kepest, ez erdekes!!Mondjuk nem tudom mi a helyzet Magyarorszagon , gondolom ott mar europaibb es jobban hasonlit erre:).
Udv. Julia
HA meg van kerdesed irj, remelem nem felejtek el benezni:)

ágici  módosítás |   válasz erre |   profil |  2006-03-09 15:44   
Julia a Bf-ben az egyetemen tanulsz?? Ha igen mit és milyen a suli odakinn??

Szép napot mindenkinek!!
:-)

ágici  módosítás |   válasz erre |   profil |  2006-03-09 15:39   
Sziasztok!!

A kedvesem nem magyar, hanem herfordi német. 5 hónapja ismerem, de nagyon keveset találkozunk, ezért én szeretnék majd kiköltözni, csak először meg kell oldanom az egyetemet. Szeretnél odakinn tanulni azt amit itt elkezdtem, de sajnos németül nem tudok, most kezdtem el tanulni.
Nekem tetszik Herford, szép kisváros, persze ott kinn élő szemmel teljesen más.
Egyenlőre csak azt tervezem hogy nyáron kimennék hoszabb időre, elsősorban nyelvet tanulni.
Meséljetek magatokról!! Ki hogy került ki??
Én kicsit félek a kiköltözéstől, de a kapcsolat igen komoly, szóval hamarosan lépnem kell.

Puszi mindenkinek!!!

f16  módosítás |   válasz erre |   profil |  2006-02-20 19:04   
Szia Agici!!!
Ha a kedvesed itt van es ki akarsz jonni, ne gondolkozz! Kicsit csendes, kicsit unalmas, en Bielefeld-ben vagyok, kozel van Herfordhoz. Kettesben teljesen mas lehet...
Udv neked is, minden jot.
Es ezuttal udvozlom Agit is(Anna21)!!

Julia

Anna21  módosítás |   válasz erre |   profil |  2006-02-17 21:23   
Szia Ágici!

Sajnos el kell vegyem a kedved...ugyanis ez a topik pont arról szól hogy nagyon kevés magyarról tudunk ezen a környéken. (Vagy tényleg kevés van, vagy nagyon elbújtak:-))
A párod is magyar? Mióta van itt?
Herford aranyos kis hely (kis porfészek:-)
Nem történik itt szinte semmi, csendes, és unalmas...Kocsival viszont nem tart semeddig egy nagyobb városba eljutni.
Ha kiköltöznél, szívesen várlak!
(Ági)

ágici  módosítás |   válasz erre |   profil |  2006-02-17 11:09   
Sziasztok!!

Jó tudni hogy ennyi magyar van kinn ezen a területen. És jó olvasgatni az üzeneteket. Én Budapesten vagyok egyetemista, de a kedvesem herfordban lakik és szeretné ha én is kiköltöznék.
Egyébként csak üdvözölni akartalak titeket!
Szép napot!!!

f16  módosítás |   válasz erre |   profil |  2006-01-28 12:16   
Szia Agi!
Igen, most nagyon hideg van.. En Sepsiszentgyorgy-i vagyok, Erdelybol jottem, jan 3-an, es juniusig tart a szerzodesem az egyetemmel, de valoszinu hogy hosszabitodik:)
Az Uni Bi kozeleben lakok, egy csaladnal, de nem nagyon talakozok veluk.

Kolozsvaron doktoralok es sikerult egy osztondijat megszerezni, a temavezetom ugymond szemelyes kapcsolatan keresztul..

En is interneten probalok magyarokat kersesni, de eddig csak teged talaltalak.Amugy erdelyiekkel meg tartom a kapcsolatot.
Aztan majd ha melegedik talalkozhatunk:)

Jo hetveget es udv a kicsiknek is:)
Julia

Anna21  módosítás |   válasz erre |   profil |  2006-01-27 21:16   
Szia Julia!
Vannak Bielefeldben magyarok, de kik???
Hallottam róluk, de én egyet sem ismerek...
A város könnyen bejárható, nem túl nagy, és elég egyszerü a felépítése.
A tavaszi írta itt lejjebb, hogy minden hónap utolsó vasárnapján istentisztelet van Bi-ben, de utána kellene kérdezni hogy pontosan hol.
Én Herfordban lakom, de csak néhanapján szoktam Bi-be járni, legföképpen vásárolni. (Ma voltunk éppen a Zurbrüggenben...)
Télen nem nagyon szeretek kint csatangolni, de ha jobb idö lesz, egyszerübb lesz az egész (meg nekem van két pici gyerekem is)
Most kevés idöm van, de kb. február közepétöl jobban ráérek, ha akarod találkozhatunk ott Bi-ben, vagy itt Hf.-ban is.
Hol laksz, mikor mész haza, és merre laksz Mo-on? Hogy kerültél pont ide?
Én itt laktam már a környéken, aztán ide is mentem férjhez. Hf-ban van pár magyar, de nem számottevö...
Én az interneten keresztül tartom a kapcsolatokat magyarokkal. Amint lejjebb is írtam, kezdem a keresést feladni....Sajna, tényleg kevés magyar él errefelé.
Ha kérdésed van, szívesen válaszolok, csak bátran szólj!
Jó éjt: Ági

f16  módosítás |   válasz erre |   profil |  2006-01-27 17:06   
elfeejtettem mondani: Julia vagyok.

f16  módosítás |   válasz erre |   profil |  2006-01-27 17:05   
Szia!
En doktoralok itt, veletlenul kerultem ide, nem tudtam hogy ez ilyen! de nem rossz..Az egyetemen vagyok egesz nap.Szeretnek valami magyar tarsasagot, vagy valamit..megismerni a varost..

Anna21  módosítás |   válasz erre |   profil |  2006-01-16 22:34   
Szia! Ki vagy, mit csinálsz errefelé, és meddig maradsz? Hogy kerültél ide az isten háta mögé? ))
(Egyébként annyira nem is rossz- meg lehet szokni...)

Én indítottam a topikot, úgyhogy lejjebb olvashatsz eleget rólam, most nem kezdem el a történetemet újból.
Welcome in Bielefeld!
Szia: Ági

f16  módosítás |   válasz erre |   profil |  2006-01-16 20:26   
sziasztok!en is bielefeldben vagyok ket hete

Anna21  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-05-04 09:05   
Hallóóó!
Még mindig senki a környéken?????

Anna21  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-01-20 19:14   
Szia!
Merre laktok pontosan? Írj magadról? Nem egyedül vagy itt?
Üdv:Anna

Piper  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-12-11 16:08   
Sziasztok!

Mi kb. 1 órára vagyunk HF vagy BI-töl.

Simon  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-09-16 23:49   
2004-04-29 20:34, Anna21:

-

Szia Anna

Nos most megint megprobálok válaszolni
mert most vettem észre hogy már nagyon régen válaszoltál a levelemre de én valahogy nem vettem eszt észre.
No de gondolom hogy majd most ki tudjuk a kapcsolatunkat szélesiteni na talan most csak enyit
Nézed meg a honlapomat és ott láthatsz engemet is.
Üdvözlettel
Simon Peter Neukrchen-böl

tavaszi  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-08-27 23:33   
Szia Anna!

Èn Erdélyböl jövök, Szászrégenböl. Ezelött 4 évvel jöttem ki mint Au-pair, utána letettem a nyelvvizsgát hogy az egyetemre bejuthassak. Németet(Deutsch als Fremdsprache) és teologiát tanulok még van egy és fél évem és ha egy kicsit szorgosabban tanulok akkor végeznem kellene.
Miért Bielefeld? Igy sikerült.
Még vannak magyar ismeröseim.Minden hónap utolsó vasárnapján van magyar istentisztelet itt Bielefeldben és itt elég sok magyarral lehet megismerkedni.
Megszoktam már ezt az életet itt messze az otthonomtól, de azért nem ragatatt el nagyon semmi itt, valami mindig hiányzik . Az a tervem hogy a tanulmányaim után visszamennyek Erdélybe.Igaz még addig sok minden változhatik,de remélem hogy a döntésem pozitiv lesz.
Egyelöre ennyit magamról.
Jó éjszakát!
Üdv!Ibolya

Anna21  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-08-27 13:29   
Szia Ibolya!
Üdvözöllek a "fedélzeten"!
Azóta már Anival 2x sikerült találkoznunk, úgyhogy jó ez a fórumozás!
Mit tanulsz? Meddig maradsz? Honnan jöttél Magyarországról? Vannak itt magyar ismeröseid/ barátaid? Hogy tetszik errefelé?
És föleg: MIÉRT PONT BIELEFELD???
Írj Magadról! Rólam lejjebb olvashattál.
Üdv: Anna

Ugrás a ( előző lap 1 | 2 | 3 | 4 | 5 következő lap )
Új topik indítása   Üzenet küldése

Irjon nekünk! - Impresszum - Médiaajánlat - Súgó