2019. szeptember 20. Címlapra!
[Regisztráció]  [Profil szerkesztése]  [Beállítások szerkesztése]  [Keresés]
[Magánüzenetek]  [Felhasználók listája [Bejelentkezés]
MagyarOnline.net Fórumok >> Mi vagyunk! >> Chat
Új topik indítása   Üzenet küldése
Ugrás a ( előző lap 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 következő lap )
 fellegvar  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-11-28 00:46   
Csak europaiaknak...
Jo szorakozast!

novikati  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-11-27 22:21   
Szuuper!!!

Én benne vagyok!!

hunor  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-11-26 14:49   
Chatbuli, jovo hetvegen, mondjuk pentek este?

Hunor

hunor  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-11-23 13:36   
2005-11-23 13:27, Liz:
-

Kedves Liz,

nem vedelem, de valaszolok en gyorsan. Talan emlekszel is ram, talan egy eve beszeltunk is egyszer a chaten.

"Micsoda felháborodás egy egyszerü név miatt, amit milliók használhatnak szerintem!"

Nem volt felhaborodas, sot, nagyon egyszeruen visszavaltozott az eredeti, egykori nevre.

"Érdekesnek találtam, hogy több éve megjelensz itt, és ezt a barátok figyelmen kivül hagyták annak ellenére, hogy már mennyit beszéltetek egymással."

Ezt nem ertem, hogy mi kapcsan irod - de talan erdekes adalek: a MON indulasanal a forum es chat kozonsege egy volt. Ugyanaz a par ember latogatta, naprol napra, sycamore, azt hiszem, az indulas utan par nappal csatlakozott, es majd par hetre lett Liz.
Menetkozben azonban (olyan masfeleve talan) mar kezdett elkulonulni a forum, chat - igy par kiveteltol eltekintve talan elmondhato, hogy ket kulon kozosseg letezik a MON egisze alatt. Igy sokan - akik anno minden este ott voltunk - mar fokent csak a forumban talalkozunk, igy hogy sok forumos nem ismeri, hogy kik vannak jelen a chaten, es forditva.

Hunor

Liz  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-11-23 13:27   
2005-11-14 22:13, sycamore:
-

Kedves sycamore,

Micsoda felháborodás egy egyszerü név miatt, amit milliók használhatnak szerintem!
A másik Liz az én lennék, az "Ausztrál Liz".
És amint megfigyeltem te kis l-el írtad a liz nevet, én meg általában a nagy L-t használom. Érdekesnek találtam, hogy több éve megjelensz itt, és ezt a barátok figyelmen kivül hagyták annak ellenére, hogy már mennyit beszéltetek egymással.
Elnézést kérek az miatt, hogy egy név annyira bedobatta a durcidat!

george  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-11-21 12:30   
Kedves Liz.....(manchesterbol)en mindig melle biggyesztettem...udv ..manchesterbe...de orulok,hogy vissza tertel a Sycamore nevre......nem kell erdeklodni,merrol josszz,azonnal tudjuk."Varunk a Chat-en..mindig

ila  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-11-18 11:07   
Nagyon jonak tartom sycamore javaslatat, hogy a chat-re csak a forumban is regisztralt nevvel lehessen bejutni. Igy jobban ki tudnank szürni a tragarkodokat, vagy azokat, akik mas nevevel visszaelnek. Persze nem tudom mennyire kivitelezhetö ez, minden esetre az ötlet jo.

Valeria  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-11-16 11:11   
Kedves Sycamore, welcome back.

Nem tudom hogyan lehetett Teged osszeteveszteni egy masik Liz-el, annyira ismerheto a stilusod. Bar en egyszer, ha emlekszel, osszekevertelek Zsizel-el. Persze, az csak egy lapsus volt.

Ferencz Zsuzsanna  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-11-16 05:05   
Welcome Sycamore!

hunor  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-11-15 13:03   
2005-11-15 11:53, sycamore:
-

Szia sycamore!

sycamore  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-11-15 11:53   
Igen Hunor! Pleaseeeeeeeee!
Ha lehet tedd vissza az eredetit, vagyis a sycamore-t.
Koszi, koszi, koszi.

hunor  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-11-15 09:23   
2005-11-14 23:41, liz:
-

Kedves Liz,

itt a forumban is nevezelek at sycamore nevre?
Egyebkent egyszer en is talalkoztam ama Lizzel, emlitettem is, hogy van mar Liz, erdemes lenne mas nevet hasznalni.
En rajottem ket mondatbol, hogy nem Rolad van szo, annyira ismerlek mar.
Szoval jelezz, es akkor ismet lesz regi nev.

Hunor

sycamore  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-11-14 23:41   
Andu, sajnos ebben a pillanatban még nem "helyesbitett" a Hunor, igy kénytelen vagyok ezzel a fránya "liz"-zel bejelentkezni.
Tudod azt vettem észre, hogy vannak fórumozók, és vannak chatolók. Aktivan mind a két helyen, az elég ritka.
Én az utóbbi időben inkább a chat felé orientálódtam. Az ausztrál liz valószinűleg csak a chaton volt jelen, hiszen a fórumon ilyen névvel nem jelentkezhetett volna be.
Egy szó mint száz, kedves Andu akkor te vagy az egyetlen a chat-on aki az angliai liz-nek gondolt!
Gratula!

Andu  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-11-14 22:22   
2005-11-14 22:13, liz:

Tudod kedves Liz, én pedig mindig Rád tippeltem a chatten! Én inkább fórumozok, ezért Veled többet "találkoztam". Ahányszor a chaten voltam, mindig rákérdeztem, hogy Te vagy az Liz, Manchasterböl? Nem Te voltál.

Kb. 1 hete történt. Ment a chattelés. "Rád szóltam", hogy ugye épp most irtal a forumon? Erre "Te": már melyik forumon?Megadtam, erre a válasz: nem, én egy másik Liz vagyok!
Andu aki itt is, ott is Andu

sycamore  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-11-14 22:13   
Jóformán minden nap benézek a chatra.
Bár George-n kivül más ismerőst nem látok, de szivesen elcseverészek az általam nem ismertekkel is.
De tegnap egy kicsit bedobtam a durcit. Mint több éve már, most este is megjelentem mint "liz"
Többen is örömmel vették jelenlétemet,és rögtön faggattak,hogy miért keltem fel ilyen korán. Nem tudok aludni? Na rögtön gondoltam,hogy valami nem stimmel.
Mondom: gyerekek én nem az ausztrál liz vagyok.(mert ez az incidens már nem előszor fordult elő, tehat tudtam,hogy összetévesztenek egy másik lizzel.)
Mondom: én nem most keltem fel, hanem inkabb most készülök lefeküdni, ugyanis úgy 1/2 11 körül lehetett az idő.
Az egyik kedves chatoló aztán megjegyezte, hogy az összekeverés elkerülése érdekében változtassam meg a "liz" nevemet.
Mondom: én?Én változtassam meg a nevemet?
Aztán kis gondolkodás után úgy döntöttem, hogy igen, én fogom megváltoztatni a nevem.
Mi ebből a tanulság?
A chatra sem lenne szabad akármilyen névvel bejutni, hanem csak és csakis a fórumos nickkel.
Tehát mától visszatérek eredeti nevemhez.
Üdv: sycamore

Ferencz Zsuzsanna  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-05-30 10:55   
Kösz, megpróbálom.

ubuge  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-05-30 09:59   
2005-05-29 16:26, Ferencz Zsuzsanna:
-

Kedves Zsuzsa,
előbb be kell állítani a kiszolgáló szervert, amely a www.magyaronline.net . Ezután kell beírni a csatornát. Ebben a vitalikban vannak képek is (tavaly áprilisi hozzászólásokat nézz), azok alapján elvileg sikerülnie kell a beállításnak.

Ferencz Zsuzsanna  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-05-29 16:26   
Nagyon nehezen, huszadik próbálkozásra bejutottam, a Mon-ról.
A mircről viszont nem sikerült: beírtam a csatornét, hogy mon, s folyvást egyedül voltam, pedig kiderült, hogy közben már elég sokan voltak a csetiben.

Ferencz Zsuzsanna  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-05-29 13:12   
Nem tudom, mi van a csetivel. Eddig mindig sikerült belépnem, pár napja pedig nem.

anecz  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-05-27 23:03   
2005-05-22 20:59, ubuge:

-

Köszi a segítséget, de úgy látszik, hogy nálunk nagyon, tán túlságosan is le van védve minden. Ugyanis végigcsináltam mindent, de a chat rooms-nál már tök süket lett minden, vagyis semmi nem jelent meg. Hát ez van!

üdv
Anecz

hunor  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-05-23 14:19   
2005-05-22 20:59, ubuge:
-

Itt

-

Kedves Ubuge,

koszonet ezert a remek osszeallitasert!
(Ezaltal tudok majd konkret, keppel illusztralt leirast ajanlani!)

Hunor

ubuge  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-05-22 20:59   
2005-05-22 01:25, anecz:
-

Kedves Anecz,
van más megoldás. Az Operában benne van a csevegő-kliens, a jópofikat megrajzolja, minden, mi szem-szájnak ingere.
Itt találsz egy lépésről lépésre összeállított útmutatót (a külalakot kérem nem kritizálni, ennyire futotta időmből).
Azt ugyan nem írja az útmutatóban, de az Opera 8-as változatáról van szó. Egyes régebbi verziókon is megvan a kliens, elvileg ott is hasonló módon kell eljárni.

anecz  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-05-22 01:25   
Köszi Hunor a segítséget, de a java letöltés után semmi sem müködött!
Na és akkor hogyan tovább? A mircet rendkívül utálom - más megoldás nincs?
Előre is köszi.
anecz

hunor  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-05-05 09:41   
2005-04-30 00:40, anecz:
-
Kedves Anecz,

bocs a kesoi valaszert.

Eloszor is: Te most tudsz chatelni, mukodik Nalad

Szoval szerintem a legegyszerubb a webfeluleten a belepes, ha nincs meg a Java, akkor azt letoltod, es ennyi az egesz.
Innen lehet letolteni: http://www.java.com/

Megprobalhatod a MIRC-el is, az azonban bonyolultabb, eddig meghaladott engem , de vannak tobben, akik hasznaljak, ok tudnak tanacsot adni.
Egyebkent egy leirast, es a kek betus reszek alatt letoltheto utmutatot ebben a topikban talalsz:
http://www.magyaronline.net/forum/viewtopic.php?topic=1521&forum=77&27
(Ahogy a topikba beleolvastam, jutott eszembe, a Netscape nem tartalmazza automatikusan a Java-t?)
A MIRC ingyenes, ha felajanl mindenfele letoltest, regisztralast, ezt+azt, ne fogadd el, vagy inkabb azokra is itt kerdezz ra.

Udv,

Hunor

poe  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-04-30 01:01   
kedves Anecz
a mirc nem fizetös, használjuk itt páran, ingyenes

anecz  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-04-30 00:40   
Kedves Hunor, lehet, hogy én nagyon béna vagyok (most lehet nevetni), de nekem ez nem igazán megy. A mirc-ért nem igazán akarok fizetni, s az ajánlott letöltés fizetős...
További segítséget esetleg tudsz nyújtani?

köszi

anecz

amadeus  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-04-21 21:15   
2005-04-21 08:32, hunor:
-
"Mas bongeszok eseten pedig akar egyszerubb is a dolog, de azokat nem probaltam, csak hallomasbol tudom."
-

Kedves Hunor, a Mozilla-t hasznalva bizonyithatom, hogy a Chat tökeletesen müködik "mas" böngeszökkel is A nyitasnal kb 30 masodpercet kell varnom az indulasra, de utana abszolut stabil, engem meg nem dobott ki.

Üdv.

amadeus

hunor  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-04-21 08:32   
Kedves Anecz,

az informatikusokat en kepviselem, mi tobb, en vagyok a megrendelo is, tehat valaszolok en.

Szoval: ennel "simabb" chat volt indulasnal, az kb. ket hetig mukodott is, nagyon rosszul, utana mar nagyon nem birta az egyuttmukodest, es ezert dontottunk a jelenleg mukodo chatszoftver (mely egyike a legstabbilabban mukodoknek!) megvasarlasa, alkalmazasa mellett. (Megvasarlas magyarazata: a chatszoftver amerikai fejlesztok termeke, ezt tobb ezer, akar tizezer chat hasznalja, megvasarolhato, majd ezt telepitik, konfiguraljak az informatikusok - es ez a folyamat kb. a forum(ok) eseten is.)

A jelenlegi chat MIRC chat, mely IRC csatornat hasznal, de ugyanakkor elerheto Java alkalmazaskent, webfeluleten is. Az elozo egy komplikaltabb belepes, utobbi egyszerubb.

Ha rendelkezel MIRC programmal, akkor ime, ebben a topikban talalsz egy leirast: http://www.magyaronline.net/forum/viewtopic.php?topic=1521&forum=77&27

Ha viszont webfeluleten lepsz, akkor tenyleg szukseged van a Java segedprogramra (az azonban eleg elterjedt program, nemcsak a chathez jo - nekem pl. valamennyi gepemen automatikusan telepitett, csodalkoztam is az elejen, hogy sok felhasznalonak nincsen meg a gepen), amit viszont a java.com oldalrol tolthetsz le, nem tart tovabb egy percnel. Mas segedprogram, tennivalora nincsen szukseg, ez azonban nem hiba, stb., hanem egyszeruen egy Java alkalmazas futtatasahoz szukseges program.

Ha 5.5xxxxxxxx verzioju, vagy nagyobb IE bongeszot hasznalsz (mondjuk ennel regebbi hasznalataval en mar az elmult evek soran sehol nem talalkoztam), akkor ez semmi gondot okozhat. Mas bongeszok eseten pedig akar egyszerubb is a dolog, de azokat nem probaltam, csak hallomasbol tudom.

Szoval ennyit tajekoztataskepp. Ha viszont valami problemat tapasztalsz belepesnel, jelezz ebben a topikban, es segitek szivesen - en a chatet harom eve tesztelem mar folyamatosan, igy tapasztalatbol tudom, hogy semmilyen sajat problemaja nincsen, a felmerulo hibajelensegek mind kulso elemhez kothetok.
(Nalam egyebkent az elmult evek soran ketszer-haromszor lepett fel hibajelenseg, kidobott, es mindegyik esetben a netes hozzaferesem akadozasa okozta ezt.)

Ami mindenesetre tanulsag az eddigi jelzesekbol: a Chat rovatnal feltuntetjuk majd, hogy szukseges a java program, es honnan tolheto le.

Hunor

anecz  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-04-20 22:43   
Kedves chetelők és akik mindezt "elősegítik",

nagyon jó lenne, ha valamilyen egyszerűbb formában be lehetne menni a chat-re! Pl. ha a honlapszerkesztők megoldanának, mondjuk egy egyszerűbb belépést! Nekünk pár napig működött az itt-ott belinkelt belépési lehetőségekkel. DE! Ez nem megoldás, már megbocsássatok!

Köszi az esetleges választ, illetve még jobban köszi, ha meg is oldanátok a "sima" on-line belépést, mindenféle egyéb segédproglamok nélkülit! Ez tán a Ti dolgotok lenne, kedves informatikusok!

Üdv

anecz

boots  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-04-17 22:16   
Kedves csetelok,
csak kiszaladtam fel orara, es jonnek vissza hozzatok. Itt ulok 45 perce, de nem enged be, valami tul van terhelve, de ha igy megy tovabb a turelmem kifarad. Az eso vegetert, a mai nap jol sikerult, ha van kedvetek irjatok magan uzenetet, ne legyek tarsasag nelkul. Vagy hivjatok skypeon, tuci tudja a cimem.
boots

Ugrás a ( előző lap 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 következő lap )
Új topik indítása   Üzenet küldése

Irjon nekünk! - Impresszum - Médiaajánlat - Súgó