2018. november 21. Címlapra!
[Regisztráció]  [Profil szerkesztése]  [Beállítások szerkesztése]  [Keresés]
[Magánüzenetek]  [Felhasználók listája [Bejelentkezés]
MagyarOnline.net Fórumok >> Kultúra >> Mi jut erről eszedbe?
Új topik indítása   Üzenet küldése
Ugrás a ( előző lap 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 következő lap )
 Mr Spock  módosítás |   válasz erre |   profil |  2003-12-11 00:54   
Kedves Mindenki,

Okay, akkor kalandozzunk el az absztrakt vilagaba:

Okay, kinek mi jut errol eszebe, milyen cimet adna a kepnek?

Gabor

Mr Spock  módosítás |   válasz erre |   profil |  2003-12-11 00:50   
Kedves kaytee,

Coca colás, müreklám humorértéke nálam, a katonai temető miatt, nulla.

Yeah, igen, ezt kesobb en is megbántam, de ez volt az a temetoi kep amit gyorsan talaltam az interneten. A kep miatt nem akartam kimenni a helyi temetobe es fenykepezni. Mint jeleztem, az osszes kep csak sajat "szorakoztatasra" van, nincs semmilyen profi szandek mogottuk.

A 9/11-es képről pedig az elveszett ártatlanság jutott eszembe, és az, hogy "Nothing will ever be the same".

Ezzel melyen egyetertek. Mindenesetre a kep hatasos. Kiraktam egy 8x11 papir-verziot a varoszobam falara, amit azota tobbszor lekonyorogtek pacienseim hozzatartozoi, zommel akik veteranok, katonak, stb., es tobbszor ujra kellett nyomtatnom. Volt egy eset, ahol egy kb. 6'3" tagbaszakadt, borostas manus, konnyekkel a szemeben, ketkezzel ragadta meg a kezemet, es koszonte meg hogy egy ilyent csinaltam.

Gabor

Mr Spock  módosítás |   válasz erre |   profil |  2003-12-11 00:43   
Kedves bobe,

Dehogy nincs sikere csak ne siess olyan nagyon mi lassabban melegedunk fel.

Okay.

Az amerikai zaszloskephez nincs hozzatennivalom. Azt az amerikaiak erzik ertik mi csak neztuk a TV-ben mi törtenik.

Okay.

A coca-colas kep ahogy meglatom a sracot nekem is nevethetnekem lesz. EZ is egy kicsit az amerikai alom, a Coca-cola megold mindent. Lehet hogy igy van.

Persze hogy nem igy van. Eppen ezt akartam kigunyolni a keppel. De ezt az amerikaiak sem hiszik igy.

Gabor

Mr Spock  módosítás |   válasz erre |   profil |  2003-12-11 00:41   
Kedves oszi,

Nagyon sajnálom a sok ártatlan embert, és mélységesen elítélem a terroristákat, de nagyon unom már a sok idétlen katasztrófa, akció filmet, lassan már nem érdemes tv-t nézni, mert ilyen.....

Nem egeszen ertem. Hogy jonnek ide a filmek?
Vagy azt hiszed hogy a kep amit idetettem az egy filmnek a plakatja? Nem. A kepet en csinaltam.

Gabor

Kero  módosítás |   válasz erre |   profil |  2003-12-10 17:49   
2003-12-10 00:21, Mr Spock:
-
Arra ugy tunik meg nem ereztek ra, hogy az igazi szabadsag a gazdasaggal, politikai stabilitassal kezdodik.

-

Még egy, esetleg két generáció kell ahhoz, hogy 'kiszellozzon' aminek ki kell.

Kero  módosítás |   válasz erre |   profil |  2003-12-10 17:47   
2003-12-10 00:27, Mr Spock:
-
Mit raktál a Colába ?

kaytee  módosítás |   válasz erre |   profil |  2003-12-10 17:37   
Coca colás, müreklám humorértéke nálam, a katonai temető miatt, nulla.
A 9/11-es képről pedig az elveszett ártatlanság jutott eszembe, és az, hogy "Nothing will ever be the same".

oszi  módosítás |   válasz erre |   profil |  2003-12-10 16:31   
2003-12-09 03:34, Mr Spock:
-
Azért mégis eszembe jutott valami: Ez nem mozi!
Nagyon sajnálom a sok ártatlan embert, és mélységesen elítélem a terroristákat, de nagyon unom már a sok idétlen katasztrófa, akció filmet, lassan már nem érdemes tv-t nézni, mert ilyen bugyuta emberek bugyuta filmjeivel van tele.
Most az is látszik, hogy a szigorú vízumpolitikájuk egy rakás .... sem ér, híjába a nagy okosság.

oszi  módosítás |   válasz erre |   profil |  2003-12-10 11:25   
2003-12-10 00:27, Mr Spock:
-
Kedves Mindenki,

Coca Cola mániások találkája.

bobe  módosítás |   válasz erre |   profil |  2003-12-10 09:32   
Dehogy nincs sikere csak ne siess olyan nagyon mi lassabban melegedunk fel. Az amerikai zaszloskephez nincs hozzatennivalom.
Azt az amerikaiak erzik ertik mi csak neztuk a TV-ben mi törtenik. A coca-colas kep ahogy meglatom a sracot nekem is nevethetnekem lesz. EZ is egy kicsit az amerikai alom, a Coca-cola megold mindent. Lehet hogy igy van. folytasd

Mr Spock  módosítás |   válasz erre |   profil |  2003-12-10 00:27   
Kedves Mindenki,

Nem ugy tunik, hogy a kepes otletemnek nagy sikere lenne. Ha kedvetek van abbahagyom, es raterhetunk valami masra. Vagy talan a kepek nem jok ? Okay, az is lehet. Na jo, meg egy probalkozas.

A kepnek nincs cime, nem is kell kitalalni. Inkabb kritikat/biralatot kerek. Ezt en egy humoros kepnek szantam. Egy ember fetrengett a nevetestol, de mindenki mas csak faarccal nezte. Termeszetesen egy fake Coca-Cola reklamrol van szo (en csinaltam), ahol egy joizuen neveto vejemet egy temetobe bemasoltam, es az egesz kepnek egy olyan kinezetet adtam mintha reklam lenne. A kerdes egyszeru. Egy 1-10 -es skalan, mennyire velitek humorosnak a kepet, ahol 10 a maximalisan humoros? Nyugodtan meg lehet mondani az igazat, semmi tervem nincs a keppel, nem keszultem bekuldeni sehova, csak a magam szorakoztatasara csinaltam.

Gabor

Mr Spock  módosítás |   válasz erre |   profil |  2003-12-10 00:21   
Kedves Kero,

Megneztem az a A-ZS eszmecsere topikod az indexen, nem vagyok meglepve

Ah....egy nagyszeru topik volt. De aldozatul esett a hirtelenkezu es hirtelenagyu moderatoroknak. Eloszor, 12,500 hozzaszolas utan Wagner Ur egy egyszeru mozdulattal letorolte az egesz topikot, ugy ahogy volt. En felhaborodva tiltakoztam, mire ugy visszatette, de csak kulonleges triplaszaltokkal lehetett megnezni a hozzaszolasokat, amit persze senki nem tudott, ugyhogy valami 1400-rol folytattuk. Eljutottunk valami 5000 kore, amikor egy masik hirtelenkezu es hirtelenagyu moderator, ugyan allitolag tevedesbol, de letorolte az egesz topikot. Ugyan beolvasztva valami masik tobbtizezer attelepitett (kitelepitett) hozzaszolas koze oda volt keverve mind a 16 ezer koruli hozzaszolas, mondanom sem kell, hogy egyenlo volt a semmivel (en meg csak nem is tudom hogy hol lehet megtalalni). Most 0-rol kezdtuk ujra.

Nyilvanvaloan minden amit meg lehetett beszelni, vitatni, meg lett beszelve, vitatva. Most ezek mar csak utozongek, es nehany teljesen uj aki azt hiszi, hogy elolrol fogom kezdeni az egeszet. Nagyszeru topik volt.

Eszmei mondanivalo: sajnos a magyar magyaroknak meg kell egy kicsit tanulgatni hogy mirol is szol a szolasszabadsag. Mert egyenlore azt hiszik, hogy a kovetkezmenyek nelkuli cenzura jelenti a szolasszabadsagot.
Mint ahogy a szabadsagrol altalanossagban is azt hiszik, hogy az arrol szol, hogy szabadon lehet hoborogni, kormanyt szidni, mindent es mindenkit szidni. Arra ugy tunik meg nem ereztek ra, hogy az igazi szabadsag a gazdasaggal, politikai stabilitassal kezdodik.

Gabor

Mr Spock  módosítás |   válasz erre |   profil |  2003-12-10 00:11   
Kedves cassiopea,

Szoval, mi a kep cime?

Irtam:"Varok egy ertelmes hozzaszolasra"

(P.S.: En ugyan nem tartozok kozejuk, de itt vannak olyanok is akik szeretnek viccelodni. )

Hol vannak? Hol vannak?

Gabor

cassiopea  módosítás |   válasz erre |   profil |  2003-12-09 14:27   
Mr. Spock,

Szoval, mi a kep cime?

(P.S.: En ugyan nem tartozok kozejuk, de itt vannak olyanok is akik szeretnek viccelodni. )

Kero  módosítás |   válasz erre |   profil |  2003-12-09 14:27   
2003-12-09 02:52, Mr Spock:
-
Megneztem az a A-ZS eszmecsere topikod az indexen, nem vagyok meglepve

Mr Spock  módosítás |   válasz erre |   profil |  2003-12-09 13:47   
Kedves Pompéry Berlin,

CSILLAGHULLÁS

Főleg, ha az USA azóta eltelt két évben folytatott külpolitikai aktivitásának eredményeire gondolok.

Mire gondolsz pontosan?

Gabor

Mr Spock  módosítás |   válasz erre |   profil |  2003-12-09 13:09   
Kedves oszi,

fejenállás

Nincs lehetetlen, élelmes ember betonba is gyökeret ver.

Jó......van humorerzeked.

Gabor

Mr Spock  módosítás |   válasz erre |   profil |  2003-12-09 13:07   
Kedves cassiopea,

Akkor tulajdonkeppen mi is a cime az elozo kepnek? "Legyokereztem"?

Nem. "Varok egy ertelmes hozzaszolasra"
(meg kell erteni, hogy ezt a kepet egy ehhez hasonlo forumnak/forumban csinaltam egy vita kozben).

Gabor

Pompéry Berlin  módosítás |   válasz erre |   profil |  2003-12-09 12:03   
2003-12-09 03:34, Mr Spock:
-
http://www.mounet.com/~gablau/kep4.jpg

CSILLAGHULLÁS

Főleg, ha az USA azóta eltelt két évben folytatott külpolitikai aktivitásának eredményeire gondolok.

oszi  módosítás |   válasz erre |   profil |  2003-12-09 07:35   
2003-12-08 01:29, Mr Spock:
-
Kedves Mindenki,

Okay, itt a kovetkezo kép:

Nincs lehetetlen, élelmes ember betonba is gyökeret ver.

oszi  módosítás |   válasz erre |   profil |  2003-12-09 07:31   
2003-12-06 22:50, Mr Spock:
-
Kedves Mindenki,....
Mi jut erröl eszedbe?
fejenállás

cassiopea  módosítás |   válasz erre |   profil |  2003-12-09 03:53   
Egy pillanat...

Akkor tulajdonkeppen mi is a cime az elozo kepnek? "Legyokereztem"?

Mr Spock  módosítás |   válasz erre |   profil |  2003-12-09 03:34   
Kedves Mindenki,

Na jo, akkor jon a kovetkezo kep.
Itt nem kell kitalalni a cimet, ezt inkabb beszelgetes/vitatemanak dobom be.
Eloszor is, itt a kep:

A kep cime:"American Tears" (vagyis Amerika Konnyei).

Termeszetesen a komponens kepeket nem en csinaltam, azokat az internet-rol olloztam ki, 9/11 utan kozvetlenul, de az egesz, a kompozicio az en otletem es munkam volt. Van egy masik variacioja (Smoke and Fire cimmel), azt majd kesobb prezentalom.

Mi jut eszetekbe a keprol, vagy meg inkabb, milyen a reakciotok?

Ebbol aztan lehet egy jo kis beszelgetes/vita.

Gabor

Mr Spock  módosítás |   válasz erre |   profil |  2003-12-09 03:02   
Kedves bobe,

Mi"csak"13 eve vagyunk itt es Svedorszag nem Amerika itt kicsit nehezebben fogadnak be. Tudom menni fog nem is vagyunk elkeseredve de a gyökereresztes azert hosszabb idö. Meg még valami azt hogy hany evesen rangatod ki a gyökereket es ulteted at. Fiatalbb faval jobb az eredmeny

Nem is ketseges.
Svedorszagot nem ismerem.
USA-ban sem ugy ment a befogadas, ahogy azt mi elvarnank "magyar hozzaallassal". Az UGY nem megy, senkinek, sehol. Azt nem is szabad elvarni. Amit en "befogadas"-nak nevezek, az egy kombinacioja a befogadasnak, az elvarasok realis behangolasanak, a sajat kornyezeted kialakitanak, stb.

Tovabba: sokan kovetik el azt a hibat, hogy egy uj orszagban a nehezsegek egy reszet "befogadas-hianynak" hiszik, holott gyakran csak arrol van szo, hogy telik/megy az ido, valtozik az elet, es az elszaladt fiatalsagnak a hianyerzetet az uj orszagon hibaztatjak (azt hiszik hogy attol van).

Mindezeket a tenyezoket jol meg kell vizsgalni, es neha atertekelni az egeszet.

Gabor

Mr Spock  módosítás |   válasz erre |   profil |  2003-12-09 02:52   
Kedves Kero,

"Latom az "egesz" netto itt van"

Csak a creme de la crop Gábor

Ne is emlitsd. Az Indexen, jo egyeves tavolmaradas utan, talald ki hogy ki jelent meg megint? Fogadjunk hogy kitalalod.

Gabor

Mr Spock  módosítás |   válasz erre |   profil |  2003-12-09 02:49   
Kedves John Thrush (rigojanos),

"Várok egy értelmes hozzászolásra"

Meddig szobroztal vegulis?

Még mindig.......

Gabor

Kero  módosítás |   válasz erre |   profil |  2003-12-08 19:51   
2003-12-08 19:19, Mr Spock:
-
Latom az "egesz" netto itt van (:-).

Csak a creme de la crop Gábor

rigojanos  módosítás |   válasz erre |   profil |  2003-12-08 19:41   
2003-12-08 19:19, Mr Spock:
-
?Na es akkor a megoldas.

Szandekosan kiemeltem, hogy ez a kep a nettoval (Internetto) volt kapcsolatban.

Sok kemeny vita utan, egy ponton, mikor ugy ereztem hogy "fejemet verem a falba es akkor sem ertik meg" (a kep szempontjabol mindegy hogy mit) leultem, megcsinaltam ezt a kepet, es még fel is tettem a nettora azzal a cimmel, hogy........

Meddig szobroztal vegulis?

bobe  módosítás |   válasz erre |   profil |  2003-12-08 19:30   
MR Spock
Mi"csak"13 eve vagyunk itt es Svedorszag nem Amerika itt kicsit nehezebben fogadnak be. Tudom menni fog nem is vagyunk elkeseredve de a gyökereresztes azert hosszabb idö. Meg még valami azt hogy hany evesen rangatod ki a gyökereket es ulteted at. Fiatalbb faval jobb az eredmeny

Mr Spock  módosítás |   válasz erre |   profil |  2003-12-08 19:19   
Kedves Mindenki,
--------------
Kedves Pompéry Berlin,

Eszembe jut még továbbá Apolló és Danae története is, de nem látom sem Apollót, sem azon női idomaidat, amelyek az isten értintése által fává változnak. Csak a lábát fogta volna meg, majd a gyökerek láttán elmenekült?

Nem, ez eszembe sem jutott.

"Sikerült eredményesen gyökeret vernem - az országban, az intézetben, a tudományban ..."

Ugyan nem ez a megfejtes, de egy nagyszeru otlet, illetve tenyleg raillik a kepre, plane egy "Magyar Online" forumon, ahol kuldofoldon elo magyarok beszelgetnek. Ugyan egy ilyen kepet maskeppen csinalnek meg, de annyira tetszik az otlet, hogy lehet hogy meg is fogom csinalni (egyebkent tenyleg sikerült eredményesen gyökeret vernem USA-ban).

Kedves bobe,

Gratulalok hogy sikerult gyökeret eresztened . Mi is ezen kinlodunk egyelöre meg nehezen megy

Ugyanaz a gondolat, mint fentebb, nagyon jo otlet. Nem tudom miota kinlodsz/kinlodtok, mindenesetre nekem konnyen ment. Talan elony volt akkor (1973), hogy nem volt visszaut, mert az tudatalatt (felett is), egy kulonbozo hozzaallast csihol ki emberekbol. Erdekes ezt megfigyelni masokon. Felesegem lanyanak a csaladja 1997-ben jott ki (lany, ferj, ket gyerek). A lany azota egyetemet vegzett (felsofoku), a ferj elkezdett egy fotos business-t (97-ben nem tudta hogy kell kattintani, en mutatgattam neki dolgokat) es dol a penz. Minden rendben van. Es MEGIS......allando tema, hogy "na de ha megsem sikerul akkor hazamegyunk". Ebbol....

Elony: tenyleg ha minden kotel szakad, haza lehet menni.

Hatrany: esetleges kozepes vagy nagyobb nehezsegek eseten, ahelyett hogy valaki MINDENT megprobalna megoldani a problemat, esetleg kimenekul egy amugy megoldhato szituaciobol.

Mi a velemenyetek?

Kedves anri,

egyhelyen allok nemtudok tovabb lepni

Hmmm.....erdekes. Sokszor erzi ezt igy az ember, en is.

Kedves Kero,

Latom az "egesz" netto itt van (:-).

Spoki Dokit huzzák vissza az alma mater gyökerei.

/szasz Gábor, long time no szíí

Tobb meghivast kaptam, es ugyan a forgalom elegge "csendes", gondoltam megprobalom.

Nem, nem huznak vissza a gyokerek. Ezt en mar regen "letargyaltam" magamban. Persze hazudnek ha nem mondanam, hogy soha nem almodoztam arrol, hogy "milyen jo lenne ha Amerikat, eletemet itt egyszeruen "at lehetne tolni Budapestre", dehat ugyebar tudjuk hogy ez nem lehetseges.
------------------------
Na es akkor a megoldas.

Szandekosan kiemeltem, hogy ez a kep a nettoval (Internetto) volt kapcsolatban.

Sok kemeny vita utan, egy ponton, mikor ugy ereztem hogy "fejemet verem a falba es akkor sem ertik meg" (a kep szempontjabol mindegy hogy mit) leultem, megcsinaltam ezt a kepet, es még fel is tettem a nettora azzal a cimmel, hogy........

(:-)

Gabor
Ps: ha ezzel kapcsolatban nem lesz tobb reakcio, holnap felteszem a kovetkezo kepet.

Ugrás a ( előző lap 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 következő lap )
Új topik indítása   Üzenet küldése

Irjon nekünk! - Impresszum - Médiaajánlat - Súgó