2018. november 21. Címlapra!
[Regisztráció]  [Profil szerkesztése]  [Beállítások szerkesztése]  [Keresés]
[Magánüzenetek]  [Felhasználók listája [Bejelentkezés]
MagyarOnline.net Fórumok >> Kultúra >> Mi jut erről eszedbe?
Új topik indítása   Üzenet küldése
Ugrás a ( előző lap 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 következő lap )
 Fredi  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-03-31 06:56   
Szép, nagyon tetszik és Velencébe én is szerelmes vagyok.

bimbi  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-03-31 04:54   
#1. "egyetlen kerdes: hogy tetszik?

Na ez majdnem hasonlit a Nagybanyai Festok Iskola egyik tanitvanyanak festmenyere

#2."Vajon milyen hangulata lehet az ott elesnek?

Azt hiszem jo a hangulat , az otani emberek kicsik koruk ota eben a kornyezetben nonek fel , ez valami normalis szamukra hogy nem autoba kel be ugrani szinhazba meni hanem csonakba.
Gondolom kicsit azert eleguk van a sok turizmus miat.A sok nep, turak,fogadasok, musorok stb, egymas utan csinalni es szinte alandoan egy ido utan unalmas lehet mindenki szamara.
De a penz behozatal iljen uton biztonsagot es kajat hoz az asztalra.

Mr Spock  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-03-31 02:11   
Kedves Mindenki,

Uj kep:

Velencei Emlekek (cim).

A kep teljesen az en produkciom, en fenykepeztem az eredetit, en alakitottam at olyanra mint amilyen most. Nincs rejveny, nincs mit kitalalni, egyetlen kerdes: hogy tetszik? Mert az elozo kepeimbol mindenki arra kovetkeztetett, hogy biztosan egy kicsit "becsavarodott" vagyok (igy senki nem mondta, de privatban egyket "erdekes" megjegyzes volt). Na tehat, ez is en vagyok (ennek a kepnek a hangulata).

Amugy, nem vagyok egy nagy utazo, nem vagyok egy nagy turista, de Velenceben (Olasz) mar ketszer is voltam, es mindketszer teljesen elbuvolt a hely. Nem annyira a turista mivolta, mint maga a koncepcio, hogy igazi emberek elnek, igazi hazakban, amikbol csak egy csonakba tudnak belepni es kozlekedni. Vajon milyen hangulata lehet az ott elesnek?

Gabor

Fredi  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-03-30 17:12   
En megmondtam elöre !

bimbi  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-03-30 17:08   
Jaj rigo en meg azt hittem az elso szerelmed volt

Mr Spock  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-03-30 13:27   
Kedves rigojanos,

Elerkezett a nagy nap, es megerkezett a kijelolt onkentes Mikulas…

Ot sikerult lencsevegre kapni

Jóóóóóóóóóóóó......

rigojanos  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-03-29 23:31   
A magyarazat:

Eloszor is, szeretnem felhivni minden hozzaszolo figyelmet, hogy kerjek kolcson 87 eves Kovacs Bobe radiohallgato szemuveget, ugyanis az uriember kezeben nem sor van, hanem asvanyviz.

A kepen valoban “Mikulas” lathato – Gabor, melyik indiantorzsnek ilyen az uniformisa? – azaz egy Mikulasnak oltozott taborfalvi lakos.

Diohejban annyi a tortenet, hogy a Taborfalvan allomasozo amerikai hadsereg, a helyi lakosokkal valo jo kapcsolat fenntartasa erdekeben gyakran meghivta a helybeli polgarok egy lelkes csokorba tomorult csapatat, hogy azoknak terepszinu dolgokat mutogasson. A latogatasnak rendeszeresen resze volt az ebedlo, ahol sikerult tele hassal (es kabatzsebbel) utjukra bocsatani a vendegeket.

Olyan internacionalis unnepek alkalmaval, mint a karacsony, a vendegseget szerette volna a hadsereg megfuszerezni valami kulonlegesseggel, ami vagy a helyi iskolasgyerekeknek szant ajandekokat jelentette, vagy a helybeliek bevonasa az unnepseg szervezesebe. A kornyezo telepulesek polgarmesterei mindig lelkesen vettek reszt minden kozos megmozdulasban. A tabor egyebkent tiltott elhagyasahoz is rendszeresen biztositottak kello indokot, aminek eredmenyekeppen ugyan tobb liter agyverzest okozo erossegu kavet megittam, es Taborfalva mezogazdasaganak tortenetet a Bobenel is idosebb taborfalvi polgarmester munkassaganak kezdeteig visszamenoleg szinkrontolmacsoltam, illetve a dabasi motel ettermeben torzsvendeg lettem (a motelban nem).

Tehat ennek a szep teli napon megrendezett multinacionalis osszejovetelnek a megszervezesebe is szerettuk volna bevonni az orokke lelkes helybelieket. Az eredeti terv szerint a katonak bereltek volna egy Mikulas kosztumot, amit egy kijelolt onkent jelentkezo oltott volna magara. Ugyan a sulyra es arc/fej szorzetre vonatkozo eloirasok miatt a jolfesult versenysulyu amerikaiak kozott nehez volt egy eszaki sarokra illo termetet talalni, a feladatot vegrehajtottak volna a katonak is, de a helybeli magyarok kepviseloje elolepett, jelentve, hogy egy percig se idegesitsuk magunkat emiatt, ok ismernek egy uriembert, aki mar evek ota szolgalja a falu nepet, mint onkentes Mikulas, sot, kosztummel is rendelkezik.

A megfelelo ember szemely kijelolese utan sohajtva dolt hatra tehat mindenki, hogy gumis dereku nadragban varja a nagy napot, illetve a tobbfogasos unnepi terulj-terulj asztalkamat.

(A tabort 24 oraban orzo magyar Kft. Bobe korosztalyu kapun kivul allomasozo alkalmazottaira nem vonatkozott a hadsereg altal elrendelt abszolut alkohol tilalom, a tabor teruletere latogatok kozul nehanyan pedig meg otthon potoltak az ebedloi italkeszlet alkoholtartalmanak hianyossagait. Azt viszont nem feltelezte senki, hogy a Mikulas az ev egyetlen munkanapjan a pohar fenekere nezne.)

Elerkezett a nagy nap, es megerkezett a kijelolt onkentes Mikulas…

Ot sikerult lencsevegre kapni

espa  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-03-29 15:24   
Ez egy anti-reklam. Ilyen leszel (még félszemu is!) ha ilyen sort iszol

Annita  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-03-29 04:14   
Beugrott, vegre!!! (vannak nalam ilyen ido-fuggo agytaji uzem-zavarok -Mr. Spock is tudja.. )

Nos, nekem a kocsordi SZALACSI jutott eszembe. ; -el is kutyagoltam egybol, az egyre bovulo szajtokra, s agyon-rohoresztem magamat, megint. Ki tud rola?
Rigo! -ez nem off akar lenni, es erdeklodessel varom en is valaszodat a kepedrol.

Ferencz Zsuzsanna  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-03-29 03:57   
Nekem Lulu néni balettiskolája.

Mr Spock  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-03-29 00:38   
Kedves rigojanos:

Errol mi jut eszetekbe? Majd kesobb elmeselem, hol keszult.

Egy mulato indian.

Gabor

bobe  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-03-27 10:08   
Nekem meg egy jokedvu kiugrott pap ....

Zuloaga  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-03-27 09:34   
Nekem egy szocreál mikulásünnepség jut eszembe egy magyar üzemi konyhán mondjuk 79-ből, csak akkor még (otthon) nem volt dobozos sör, tehát passz.

Fredi  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-03-27 07:04   
Félrészeg mikulás

rigojanos  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-03-27 04:01   
Lapozzunk

Errol mi jut eszetekbe? Majd kesobb elmeselem, hol keszult.

Mr Spock  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-03-26 22:11   
Kedves Zuloaga

Lehet, hogy a kidobott munkás homokos volt?

Ha az volt, Cseko nem emlitette, csak az eletkorat.

Gabor

Zuloaga  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-03-26 13:34   
Lehet, hogy a kidobott munkás homokos volt?

Mr Spock  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-03-26 13:25   
Kedves Cseko,

Kicsit keson valaszolok a kerdesedre,mert elegge mas problemaim voltak az utobbi napokba es ezzel be is szeretnem fejezni amit elkezdtem.Tudtam ez lesz a kerdes maskulonben.

Aki kitette a munkasomat az kihasznalta ,hogy en nem vagyok jelen.Az illeto nem tud ket lepest tenni anelkul ,
hogy ne szidna a demokratakat,akit kitett az raadasul"minority"(hogy hasznaljam a te szavadat)rangsorba sorolhato.

Még mindig nem ertem, hogy ez mikeppen kapcsolodik a homoszexualitashoz, es ahhoz ami korabban lett irva, amivel ez az egesz elment a kidobott munkas iranyaba:

Te:
"Talan mindig igazad van???"

Én:
"Senkinek nincs mindig igaza. Apam mondta egyszer (ritkan idezem az oreget, de ebben nagyon igaza volt):"akinek az esetek feleben igaza van az mar zseninek mondhatja magat".

Gabor

Cseko  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-03-25 00:57   
2004-03-22 00:44, Mr Spock:

Kicsit keson valaszolok a kerdesedre,mert elegge mas problemaim voltak az utobbi napokba es ezzel be is szeretnem fejezni amit elkezdtem.Tudtam ez lesz a kerdes maskulonben.
Aki kitette a munkasomat az kihasznalta ,hogy en nem vagyok jelen.Az illeto nem tud ket lepest tenni anelkul ,
hogy ne szidna a demokratakat,akit kitett az raadasul"minority"(hogy hasznaljam a te szavadat)rangsorba sorolhato.
Udv Cseko

Mr Spock  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-03-22 23:18   
Kedves andi_usa,

mi a nézeted arrol, hogy vajjon szerepet-e játszik az is, hogy a mai nök emancipáltak lettek és ettöl ijed meg sok férfi és igy keresi inkább a kapcsolatot másik férfivel?

Oszinten? Nem tudom. Az en egesz, homoszexualitasra vonatkozo feltetelezesem nagyjabol elmeleti/biologiai alapokon nyugszik. Mondhatnam hogy "kizarasos alapon" jutottam el a kovetkeztetesre, miszerint a homoszexualitas nem genetikus, nem veleszuletett. De hazudnek ha azt mondanam hogy tudom hogy mi az oka.

Mindenesetre, ha elolvastad az eredeti leirasomat, abban ott van a "hibas azonositas" mint tenyezo, es abban bizony reszt vehet az is amit te irtal fentebb (azaltal hogy a nok egy bizonyos szazaleka ferfiasabban viselkedik mint a multban).

Játszik-e szerepet egy erös egyéniségü anya is? Negativan tapasztalt nöi példakép az anyával?

Nem tudom.
Ugyan kevesbe hiszem mint a ferfiasodo nok szerepet, mert az anya (dacara Freud Zsiganak) nem egy szexualis mintakep enszerintem a gyerekek szemeben. Sot, pont az ellenkezoje (gyerekek, meg felnott fiatalok sem, kepesek a szuleiket szexualis lenykent elkepzelni).

Gabor

andi_usa  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-03-22 16:58   
Kedves Gábor,

mi a nézeted arrol, hogy vajjon szerepet-e játszik az is, hogy a mai nök emancipáltak lettek és ettöl ijed meg sok férfi és igy keresi inkább a kapcsolatot másik férfivel?

Játszik-e szerepet egy erös egyéniségü anya is? Negativan tapasztalt nöi példakép az anyával?

bobe  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-03-22 14:21   
Nem akarok ide beleszolni mert egyaltalan nem erdekel ez a tema de en is ismerek olyan embereket akiket kislanyoknak öltöztettek mikor kicsik voltak. Es igenis macho ferfi lett belöluk nem lettek homoszexualisok. Tehat van pelda erre is meg arra is. Ismertem olyan embert is aki homoszexúalis volt es börtönben felnötten fedezte fel. Nem tudott megbekelni magaval öngyilkos lett. Egy idöben nekem is az volt a velemenyem divat lett kicsit homoszexualisnak de legalabbis biszexualisnak lenni. Egy hiresseg a masik utan vallotta be hogy az . Aztan ennek is vege lett ez is elcsendesedett. Hiszen meg a mi balvanyaink is (gondolok a 60-as 70-es beat es rockzenere) ide-oda tartoztak. Mick Jagger sem tagadta le hogy David Bowieval töltött egy ejszakat vagy lehet többet.

Mr Spock  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-03-22 13:20   
Kedves Zsuzsa,

Nagyon megváltoztatta hozzáállásomat a homoszexualitáshoz jó pár esztendővel ezelőtt egy még nem is hároméves kisfiú, Gyurika: mikor összetalálkoztunk, azt mondta nekem: Ne nevezz Gyurikának, én Piroska vagyok.

Biztos vagy abban, hogy a szulok nem kislanyt szerettek volna, es mindez valami ilyesmibol jott ki? Gyakran latom azt, hogy a szulok lanyt akarnak fiu lesz, vagy fiut akarnak es lany lesz, es a szulok fantazialnak, mashogy oltoztetik a gyereket, es tudat alatt mashogy is nevelik. Ez egy koztudott jelenseg ha fiu helyett lany szuletik, de forditva is van. En peldaul kifejezetten lanyt akartam elso gyerekkent, na de nem hibbantam meg amikor fiu lett. Vannak kevesbe realisztikus szulok.

Biztos hogy igy volt? Nem tudom. Mindenesetre egy haromeves gyerekben nem lehet elegseges szexualitas ahhoz, hogy AZ legyen a problema.

Két év múlva azt mondta: Ha mások is ott vannak, ne nevezz Piroskának.
Természetesen homokos lett belőle.

Egyaltalan nem talalom "termeszetes"-nek. Szinten lehet, hogy semmi osszefugges nem volt a ket dolog kozott, csak visszanezve kesobbrol, erre emlekeztel amiatt hogy homokos lett. Ha nem lett volna az, ez az emlek eltunt volna a semmibe.

Viszont nem merte vállalni, vallási őrületbe esett, a papnál kereste a választ. Sose élte ki a szexualitását, harmincéves szűzfiú, több öngyilkossági kisérlettel.

Hat ez az. Nekem, itt USA-ban a legjobb baratom (nemregen halt meg) homoszexualis volt, sokat beszelgettunk a temarol. O mondta, hogy egyszeruen nem igaz az, hogy homoszexualisok "boldogok" a szituacioval, meg akkor sem ha a tarsadalom elfogadja a homoszexualitasukat. Allitotta, hogy ez egy teljesen hamis kep, amit a militans homoszexualisok terjesztenek. Szerinte a homoszexualisok zome, bizony vegigszenvedi az eletet, meg akkor is amikor ugy tunik hogy "minden rendben van". Es ezt o ugy mondta, hogy mar 15 valahany eve egyutt elt egy masik manussal, nem tobb problemaval mint egy akarmilyen heteroszexualis par (well....).

Általánosságban véve a témát: azt hiszem, több fajta homoszexualitás létezik, vagyis több oka lehet. Egyik oka a divat, bár ezt főleg nőknél láttam.Vagy pedig az, hogy kiábrándultak a férfiakból.

Egyetertek. Ez bizony egy fontos tenyezo az egeszben (a divatossag kerdese). Nem igaz enszerintem hogy a divatossag nem noveli a homoszexualitas szazalekos megjeleneset.

Nagyon károsnak tartom a homokosfesztiválokat - mármint magukra a homoszexuálisokra károsnak.Mivel épp azt hangsúlyozzák, amit el akarnak kerülni: hogy ők nagyon mások. Azt hiszem, a kisebbségeknek nem a másságot kellene hangsúlyozniuk. Erről mi a véleményetek?

Hogy igazad van.

Gabor

Ferencz Zsuzsanna  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-03-22 04:43   
Nagyon megváltoztatta hozzáállásomat a homoszexualitáshoz jó pár esztendővel ezelőtt egy még nem is hároméves kisfiú, Gyurika: mikor összetalálkoztunk, azt mondta nekem: Ne nevezz Gyurikának, én Piroska vagyok.
Két év múlva azt mondta: Ha mások is ott vannak, ne nevezz Piroskának.
Természetesen homokos lett belőle. Viszont nem merte vállalni, vallási őrületbe esett, a papnál kereste a választ. Sose élte ki a szexualitását, harmincéves szűzfiú, több öngyilkossági kisérlettel.
Általánosságban véve a témát: azt hiszem, több fajta homoszexualitás létezik, vagyis több oka lehet. Egyik oka a divat, bár ezt főleg nőknél láttam.Vagy pedig az, hogy kiábrándultak a férfiakból.
Nagyon károsnak tartom a homokosfesztiválokat - mármint magukra a homoszexuálisokra károsnak.Mivel épp azt hangsúlyozzák, amit el akarnak kerülni: hogy ők nagyon mások. Azt hiszem, a kisebbségeknek nem a másságot kellene hangsúlyozniuk.
Erről mi a véleményetek?

Mr Spock  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-03-22 00:59   
Kedves rigojanos,

Kozben az is kerdes szamomra, amin az egesz fentebb irott resz all vagy bukik, hogy a buntudat velunk szuletett tulajdonsag-e, vagy tanult viselkedes. Masreszt azt sem zarom ki, hogy egy drasztikus tett miatti buntudat kezelese (illetve az egyen szamara valo kezelhetetlensege) onmagaban kivalthat egy olyan jeltevesztest, a “normalistol” eltero termeszetu cselekedetekhez vezet.

Két alapveto dolgot keversz ossze. A buntudat az tanult KELL hogy legyen, hiszen az allatvilagban nem letezik a bun fogalma. Tehat az egy kizarolag emberi jelenseg (a bun, a buntudat, es minden ami ahhoz csatolodik). Amig a szexualitas, termeszetesen, az elovilag nagy reszere egyarant vonatkozik.

Na most a kerdes fonakja az, hogy en soha nem allitottam, hogy akar a homoszexualitas, akar mas paraphilia genetikus jelenseg lenne. Sot, nagyonis az hiszem, hogy nem genetikus. A "celt tevesztett"-bol valami miatt te azt a kovetkeztetest vontad le, hogy en emiatt genetikusnak tartom, holott nem. A szexualitas maga, termeszetesen, egy genetikus jelenseg, annak a meghibasodasa az egyenlore nem tudott, de enszerintem egy komplex "tanult" jelenseg.

Annyiban viszont igazad lehet, hogy elkepzelheto, hogy amikor az elso homoszexualis "gondolat/erzes" megjelenik, ha az illetonek van az ami a buntudathoz szukseges (vegulis a helyzet megertese es on-kritizalasa), akkor nagyonis elkepzelheto, hogy a szexualitas mehet "ilyen iranyba is" meg "olyan iranyba is". Enszerintem nem igaz az, hogy nem nott a homoszexualisok szama csak "kijottek a closet-bol", hanem eppen a tarsadalmi elfogadas legatolja a korai szakaszban megjeleno "ön-kritikat". Mutattam mar azt a cikket amit en ezzel kapcsolatban irtam nehany eve?

Gabor

Mr Spock  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-03-22 00:44   
Kedves Cseko,

Nekem az apam aki egy egyszeru szekely ember volt azt mondta ha nincs 100% ba igazam inkabb halgassak,de ha igazam van akkor vedjem meg az igazam.

Egyetertek.

Egyszeru pelda nemreg tortent,a munkahelyemen az egyik munkasomat aki 61 eves kitettek (raadasul a felesege 1 hettel azelott halt meg).40 eve dolgozik a valalatnal es amit rabiztam lehetett az a legmocskosabb munka elvegezte.Nem volt langesz es nem volt a legszorgalmasabb munkas de nem ezt erdemelte ,hogy nyugdij elott kitegyek a szuret.Mivel en eppen szabadnapos voltam nem tajekoztattak csak masnap.Borzaszto merges lettem es a termelesi gyulesen ami mindig hetfon van kijelentettem inkabb engemet dobjanak ki de hivjak vissza az illetot.Azt mondtam a fonoknek ez volt az elete legnagyobb hibaja,demoralizalta az egesz tarsasagot.
Szerencsem volt meg harman a vezetosegbol mellem altak sot az egyik meg azt mondta ha en megyek o is megy.
Masfel hetig huzodott a balhe de nyertem,visszahivtak az illetot .

Ez szep volt toled, csak nem ertem hogy ez hogyan kapcsolodik a temahoz.

Gabor

rigojanos  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-03-21 23:36   
Kedves Gabor,

Az hogy a tarsadalom hogy iteli ezeket meg, semmiben nem befolyasolja a biologiai tenyezoket. A pedofilia bizony egy ugyanolyan "iranyt/celt tevesztett szexualis vágy" mint akarmelyik paraphilia.

De az elhatarozas hianya nem jelent automatikusan genetikus okot. Senki nem hatarozza el, hogy meg akar fazni, de kulso tenyezok hatasara akkor is kepes megfazni (virusos natha mondjuk). Attol meg nem genetikus a dolog.

Ugyan a homoszexualis temaval kapcsolatban irottakbol indulok ki, de egy kicsit mas iranyban akarom folytatni a beszelgetest. Szoba kerult a pedofilia, es errol eszembe jutott a pszihopata viselkedes, illetve az, hogy a ketto mennyiben tartozhat egy kategoriaba. De megint csak a vele-szuletettseg a kerdes.

Azt olvastam, hogy a pszihopata viselkedesnek egyik lenyeges resze a buntudat hianya. De ezt allitolag mar gyerekkorban eszre lehet venni – ergo nem veletlen, hogy gyakran elofordul az allatkinzas, stb. Ha viszont mar nehany eves korban hianyzik aegy olyan alapveto “osztonos” reakcio, mint a buntudat/megbanas, akkor az emberrel vele kell, hogy szulessen a pszihopata szemelyiseg. (Most hozzateszem, hogy mivel nem vagyok szakerto az ugyben, nyilvan keverek nehany kifejezest). Tehat a celt tevesztett jel, amirol Te irtal mas esetekre vonatkozoan, itt nem lehet a dolog nyitja, mert egy gyerek aligha volt eleg olyan kulso hatasnak kiteve, amitol ilyen radikalisan megvaltozhat a reakcioja, illetve ilyen radikalis tettekre kepes lehet. Ha viszont megsem vele-szuletett dologrol van szo, akkor minden pszihopataval kellett, hogy tortenjen valami drasztikus gyerekkoraban.

Kozben az is kerdes szamomra, amin az egesz fentebb irott resz all vagy bukik, hogy a buntudat velunk szuletett tulajdonsag-e, vagy tanult viselkedes. Masreszt azt sem zarom ki, hogy egy drasztikus tett miatti buntudat kezelese (illetve az egyen szamara valo kezelhetetlensege) onmagaban kivalthat egy olyan jeltevesztest, a “normalistol” eltero termeszetu cselekedetekhez vezet.

Ez inkabb olyan hangosan valo gombolkozas reszemrol, mert abszolut laikus vagyok, viszont kivancsi vagyok a velemenyedre, mint egy orvosera, aki mas perspektivabol nezi az emberi viselkedest valoszinuleg, megha nem is ez a szakterulete.

bobe  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-03-21 19:03   
Draga Balu! Jol nezek ki, a csekely 87 evemmel összedult bennem egy vilag . Hogy neha 5 ez biztos?

Balu  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-03-21 19:01   
Böbe:)

Magyar film:2x2 néha öt!:))Biztosan láttad Te is.Bocs:))

bobe  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-03-21 18:12   
MInden az önbizalmon mulik . En nem jelentenem ki hogy 100 % ban igazam van, de lehet 30 evvel ezelött meg igen. Az evekkel azt hiszem erettebbek is leszunk (en lehet hogy nem) es nem mondunk ki kategorikus iteleteket. Bar :2x2 =4 Ez igaz. Vagy mar ez sem?

Ugrás a ( előző lap 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 következő lap )
Új topik indítása   Üzenet küldése

Irjon nekünk! - Impresszum - Médiaajánlat - Súgó