2019. május 21. Címlapra!
[Regisztráció]  [Profil szerkesztése]  [Beállítások szerkesztése]  [Keresés]
[Magánüzenetek]  [Felhasználók listája [Bejelentkezés]
MagyarOnline.net Fórumok >> Család, szabadidő, érdekességek >> Érdekességek a világból...
Új topik indítása   Üzenet küldése
Ugrás a ( előző lap 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 | 25 | 26 következő lap )
 hunor  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-12-06 09:58   
BARABERA UZENETE

Regota nem irtam ide, de most elmondom a velemenyem!:)
Semmi bajom a melegekkel, ugy konyveltem el magamban ezt a dolgot, hogy ez biz egyfajta betegseg. Szivesen dolgozom egyutt veluk, megyek hozza, ha fodrasz,stb.. DE!
Ami boki a csorom, hogy ma mar divat leszbinek, binek es homokosnak lenni?!!?
Hogy is van ez kerem szepen? Ezt kell hogy lassa a gyerekem a tv-ben reggeltol estig?
Arrol nem is beszelve, hogy melyen felhaborit, mikor az egyhaz adja aldasat egy-egy ilyen meleg eskuvore!
Az egyhaz, aminek a szent konyveben benne van, hogy a homoszexualitas bun! Hogy adhatja aldasat erre???
Mert allitjuk fejre a vilagot?
Nem sokara divat lesz gyerekeket eroszakolni es erre is aldasat adja a kormany es az egyhaz??? Mondvan: szegenyek, betegek, nem tehetnek rola.. Jogaik vannak..
Mire?????
Joga van annak lennie ami.. es joga van ezt a temat intimen kezelni! Nem kiteregetni, buszken a mellet verni!!
A masik dolog: nekunk meg nem szabad elitelnunk oket ha kiderul roluk..
Van aki iteljen helyettunk, hatalmasabb mint mi gyarlo emberek..

hunor  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-12-06 09:57   
SYCAMORE UZENETE:

Mától Nagy-Britanniában legálisan is egybekelhetnek a homoszexuálisok és a leszbikusok.
Elton John és menyasszonya (vagy vőlegénye)már büszkén regisztráltatta magát december 21.-re az anyakönyvezetőnél. George Michael is tervezi a házasságot.
Kinek mi a véleménye ezzel az üggyel kapcsolatban?

bobe  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-11-11 22:09   
2005-11-11 18:32, Híúz:
-
Az aszpirinnal igazad van. A múltkor az óvodába menet a kicsi felhorzsolta a térdét, már nem volt idöm visszamenni, s megkértem az óvónénit, hogy tegyen rá egy kis sebkenöcsöt.

-

Ezek remfilmek amiket meselsz. Offolsz Hiuz!
Ebben a rovatban az eröszakrol a husaprito-ovszerröl es a az ovszer hasznalatanak következmenyeiröl dumalnak.

Híúz  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-11-11 18:32   
Az aszpirinnal igazad van. A múltkor az óvodába menet a kicsi felhorzsolta a térdét, már nem volt idöm visszamenni, s megkértem az óvónénit, hogy tegyen rá egy kis sebkenöcsöt. Úgy nézett rám, mint a hatodik fogásra, s kijelentette, hogy ilyen nem létezik, a gyermekenek semmi orvosságot nem szabad adjanak, egy ragtapaszon kívül, ha valami van, hívják a szülöket, hogy intézkedjenek tovább. Most képzeljétek el: tegyük fel, hogy leesik a gyerekjáték közben az udvaron, s eltöri a karját. Nem túlzás, elöfordulhat. Most ahelyett, hogy az orvost hívják, s érkezéséig legalább rögzítsék a gyerek karját, elöbb odahívják valamelyzik szülöt (ami egy órába is telhet, mert nemmindenki dolgozik a városban), addig a kicsi szenved, üvölt, mert fáj, s ök nem tehetnek semmit. Abszurd, de sajnos igaz.

poe  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-11-11 15:43   
Azt gondolom, hogy 1-2 ilyen fordított eset miatt állt elő az a faramuci helyzet, hogy sokan nem is mernek feljelentést tenni, mert attól félnek, hogy még őket alázzák meg, közösítik ki, sőt mint eseted bizonyítja, vádolják is. Hidd el, a bíróságra kerülő ügyek csak egy része a valóban megtörtént erőszaknak. Egy gyerek esetében pedig akkor is erőszak az erőszak, ha az ő beleegyezésével történik, hiszen nem tudhatja, mibe egyezik bele, nem ismeri a következményeket sem.
Egyszer már fecsegtünk a fórumon az eltérő társadalmi és jogi kérdésekről, akkor azzal fizettetek ki (többen) hogy egyes demokratikus és szabad országokban nem kaphatnék egy aszpirint a fejfájásomra - csak és kizárólag orvostól - mert a polgárok félnek a jogi következményektől.

Na ez az a felfogás, ami Európában - egyelőre még - nem általános, bár az első látványos, és nagy pénzeket mozgató perek már itt is megkezdődtek, de még csak mutatóba. Mondhatnám, szerencsére.

rigojanos  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-11-11 15:13   
2005-11-11 14:55, poe:

De a torvenyek a tobbseg erdekeit ugy is hivatottak vedeni, hogy az esetleges visszaeleseket kikuszoboljek. De mondok egy peldat. Valamikor olvastam valahol (nem tudom, hogy a reszleteket mennyire idezem vissza pontosan) hogy egy no lakasara betort egy ferfi es a not megeroszakolta. A ferfit megis felmentettek, meghozza azert, mert a szandekat egyertelmuve tevo betorot sikerult meggyoznie a nonek, hogy - ha mar a szandekatol elteriteni nem tudja - vegyen fel egy ovszert, amit a no adott neki.

Ettol persze azert valt erdekesse a helyzet, mert igy ra lehetett fogni a nore, hogy beleegyezett a szexbe, es nem kenyszeriette ra senki.

A felhaborodas a ferfi felmentese miatt jogos. De egy pillanatra jatszuk az ordog ugyvedjet, es nezzuk meg mas oldalrol is a dolgot, azaz hogy egy ilyen birosagi dontes - ha ebben az esetben iszonyuan igazsagtalan is - miert lehet jo a nagytobbsegnek, altalanosan, hosszu tavon.

Mi van akkor, ha egy gumit hasznalo, kozos megegyezessel kozosen ulo par no tagja ugy dont utana, hogy a ferfi nem szimpatikus neki, es feljelenti azt allitva, hogy ot megeroszakoltak. Sot meg tegyuk fel, hogy az aktus elott eppen “nem jartak” egy ideje mar, es a ferfi reszegen, a kulcsat nem talalva, betorte a no ajtajat, hogy bejusson a lakasba. A birosag ele kerulo alapveto tenyek nagy reszet tekintve a fent emlitett ovszeres eset, illetve e kozott mi a kulonbseg? Szinte csak az, amit eppen ezek miatt a tenyek miatt nehez bizonyitani vagy megcafolni.

Tehat ha igy nezzuk az egeszet, akkor akar ra is foghatnank az elso esetre, hogy a birosag dontese jogos volt. Nem a no (kisebbseg) erdekeit tartotta szem elott ugyan, hanem a tobbseget.

Mit gombolsz?

bobe  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-11-11 14:59   
2005-11-11 13:54, rigojanos:
-

Az egyik szulö a tettes altalaban ha inceströl van szo. A gyermek meg mint irtam nem tudja hogy ezt nem szabad ez kegyetlen bunös mert apuka vagy anyuka azt mondja ö szereti a gyereket.
Nem ártana elolvasni egy-egy ilyen könyvet. En olvastam egyet es most mar ertem hogyan gondolkoznak ezek az aljasok.
itt talalsz infot:
http://www.rainn.org/
Nezz körul.

poe  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-11-11 14:55   
Itt megint a nagy számok törvénye illetve a kritikus tömeg a mérvadó, mert a törvény a demokráciában mindig a többség érdeke a kisebbség felett. Mi a több: a galádul megerőszakolt nő, vagy az aljasul csőbe húzott férfi?

rigojanos  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-11-11 14:50   
2005-11-11 14:43, poe:

Jo jo De most komolyan, ez is gond lehet egy olyan "csapdaval" amit en elore felallitok, szamitva a "zsakmanyra."

poe  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-11-11 14:43   
2005-11-11 13:52, rigojanos:

Egy megfelelő ügyvéddel mindent és mindennek az ellenkezőjét is be lehet bizonyítani. Az egész csak pénz kérdése.

rigojanos  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-11-11 13:54   
2005-11-11 00:21, poe:

Korabban emlitette valaki, hogy miert nem szolnak azok a gyerekek, akikkel tortenik? Nekem sokkal homalyosabb az, hogy ezt a szulok miert nem veszik eszre? Eveken keresztul?

rigojanos  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-11-11 13:52   
2005-11-10 23:34, poe:

Jaj János, én értem, hogy Judit mit ír, de mivel a nemi erőszak időben előbb történik, mint az ezért elszenvedett sérelem, előbb jár a kártérítés is ez ügyben. Utána - falja fel a fene - kaphat a fel/megsértett erőszaktevő is valamit (vissza)

Azt egyebkent elkepzelhetetonek tartod, hogy egy megfelelo ugyveddel "be lehessen bizonyitani" hogy a no elore megfontolt testi sertes szandekaval provokalta a kozosulest?

poe  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-11-11 00:21   
Egy friss hír a mai újságból:

1993-ban egy uszodában egy 10 éves kislány fuldoklott a vízben. Az akkor 40 éves P. kimentette. A lányka anyjával együtt felkereste a férfit, hogy köszönetet mondjon. Ezzel kezdődött a barátság. egy évre rá megerőszakolta a kislányt, és ezután évekig használta. A most 22 éves áldozat testi és lelki bajokban szenved. A bíróság P. urat 22 hónapi börtönre ítélte és 10000 euró kártérítést is kell fizetnie az évtizedes kihasználásért.

Ennek tükrében sokat nem kérhetne egy pasas a sérüléséért.

poe  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-11-10 23:34   
Jaj János, én értem, hogy Judit mit ír, de mivel a nemi erőszak időben előbb történik, mint az ezért elszenvedett sérelem, előbb jár a kártérítés is ez ügyben. Utána - falja fel a fene - kaphat a fel/megsértett erőszaktevő is valamit (vissza)
Most világos voltam

rigojanos  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-11-10 23:23   
2005-11-10 16:40, poe:

Lehetséges, hogy figyelmetlen vagyok, öreg, buta, avagy analfabéta, de sosem olvastam még arról, hogy egy erőszaktevő fájdalomdíjat fizetett volna a megerőszakoltnak.

Judit forditva ertette. Ha en jol ertettem Juditot Marmint a tamado kovetelhet (elvileg) fajdalomdijat a megeroszakolttol az ot ert serulesek miatt.

Pompéry Berlin  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-11-10 18:57   
2005-11-10 16:40, poe:
-
... de sosem olvastam még arról, hogy egy erőszaktevő fájdalomdíjat fizetett volna a megerőszakoltnak. Kártérítést eltépett fehérneműért, esetleges gyógykezelés, abortusz költségeit, ...
-
Ez nem zárja ki, hogy a fel/megsértett férfiasság elégtételt követeljen.

poe  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-11-10 16:40   
2005-11-10 16:30, Pompéry Berlin:

Másrészt amennyiben maradandó, de akárcsak átmeneti kárt okozna a propagált módszer, biztosra veszem, hogy jogi szankciókat, szó szerint fájdalomdíjat követelhet a támadó. És erre biztosan akad alkalmazható §.

Lehetséges, hogy figyelmetlen vagyok, öreg, buta, avagy analfabéta, de sosem olvastam még arról, hogy egy erőszaktevő fájdalomdíjat fizetett volna a megerőszakoltnak. Kártérítést eltépett fehérneműért, esetleges gyógykezelés, abortusz költségeit, a lelki megrázkódtatásról nem is szólva. Tudtok ilyenről? Csak hogy az igazságérzetem se maradjon ma éhen

rigojanos  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-11-10 16:37   
2005-11-10 16:30, Pompéry Berlin:

Hát nem tudom. Ha a nem kívánt aktus közben harcképtelenné teszi a gyengébb nem a támadót, akkor már nincs is erőszak?

Hmmm. Ebben igazad van. Ha mar elkerultek a szukseges testreszek, es a Rapex megtette a hatasat, akkora az eroszak mar megtortent. Igy vegulis inkabb "buntetes" az egesz.

Pompéry Berlin  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-11-10 16:30   
Hát nem tudom. Ha a nem kívánt aktus közben harcképtelenné teszi a gyengébb nem a támadót, akkor már nincs is erőszak? Analóg: ha a hálószobámban tettenérik a betolakodót, akkor nem is volt betörés? Merthogy a nemi erőszaknak csak egyik lehetséges következménye a nem kívánt terhesség, de mi van a szintén lehetséges nemi betegséggel és a biztosra vehető pszichés következményekkel?

Másrészt amennyiben maradandó, de akárcsak átmeneti kárt okozna a propagált módszer, biztosra veszem, hogy jogi szankciókat, szó szerint fájdalomdíjat követelhet a támadó. És erre biztosan akad alkalmazható §.

rigojanos  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-11-10 16:14   
2005-11-10 16:00, poe:

Koszi Poe, en is itt olvastam rola

Híúz  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-11-10 16:10   
Poe,
egyetértünk.

rigojanos  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-11-10 16:09   
2005-11-10 15:04, rigojanos:

De madárka, azért mégsem dicsérhetjük meg a pasast!? Avagy szerinted hogyan kellene védekezni egy szatír ellen? Hagyd magad, hamarabb szabadulsz?

Elinteztem kozben ezt-azt, de ujra itt vagyok, hogy belemeruljunk a temaba

Tehat. Mondtam en hogy dicserjuk meg? Meg azt sem jelentettem ki, hogy a Rapex eppen rossz otlet. Csak arrol akarok csevereszni, hogy vajon milyen pro es kontra oldalai lehetnek hosszutavon konkretan ennek a vedekezesi modszernek.

Tegyuk fel, hogy ott elnek, azon a kornyeken, ahol mindennapos a nemi eroszak. Es egyszer csak elkezdik arulni a patikaban ezt. Vajon ha hasznalnam, es igy horogra akadna valaki, mennyire lenne tele a nadragom attol tartva, hogy a bekotozott nemiszervu uriember megkeres, es tudatja velem, hogy mennyire haragszik azert, amit vele tettem.

poe  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-11-10 16:00   
Megtaláltam a gondolatébresztő cikkedet, belinkelem ide, ha nem haragszol

http://www.msnbc.msn.com/id/9145415/

poe  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-11-10 15:18   
Persze hogy egyről beszélünk. Bár nem tudom elképzelni hogy használjam a szerkentyűt, de ha mások ettől biztonságban érzik magukat, nem fogom sajnálni az elkövetőt.

rigojanos  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-11-10 15:04   
2005-11-10 13:58, poe:

De madárka, azért mégsem dicsérhetjük meg a pasast!? Avagy szerinted hogyan kellene védekezni egy szatír ellen? Hagyd magad, hamarabb szabadulsz? Vagy egy tábla a nyakadba "aidsem van" felirattal? Esetleg utcára lépés előtt bekenekedni fokhagymával? Nincs több ötletem

Most egyrol beszelunk?

poe  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-11-10 13:58   
De madárka, azért mégsem dicsérhetjük meg a pasast!? Avagy szerinted hogyan kellene védekezni egy szatír ellen? Hagyd magad, hamarabb szabadulsz? Vagy egy tábla a nyakadba "aidsem van" felirattal? Esetleg utcára lépés előtt bekenekedni fokhagymával? Nincs több ötletem

rigojanos  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-11-10 13:53   
2005-11-10 09:02, Híúz:

Visszalapoztam az eredeti hírhez, szerintem nem rossz ötlet. Úgyis általában túl alacsony a megeröszakolásért járó büntetés, így legalább nem lesz kedvük még egyszer megpróbálni - vagy nem lesz, amivel. az sem rossz.

Na de eppen ez a lenyeg. Hogy valoban az lesz-e ennek a kovetkezmenye, hogy az illeto ferfinek nem jut eszebe tobbe ilyennel beprobalkozni, vagy inkabb a bosszuvagy veszi majd at az iranyitast nala?

bobe  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-11-10 12:03   
2005-11-10 10:57, OMGI:
-

Azert Omgi mert a gyereknek bemagyarazta apuka hogy ilyen az apai szeretet es a szegeny kis kölykök nem tudtak masrol. Rettenetes de klasszikus pelda.
Van egy jo dokumentumregeny igaz svedul nem tudom ha megjelent-e finnul is, epp egy ilyen kislany eleteröl szol. Felnötte kell valjanak ezek a kislanyok, hogy rajöjjenek arra hogy amit apuka csinalt az bün azert szigoru buntetes jar.
Ha van idöd nezz utanna a könyvtarban
az irok neve:
Kristina Hansen, Bengt-Åke Cras & Agneta Cras
a könyv cime svedul: Bakom stängda dörrar (Zart ajtok mögött)

OMGI  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-11-10 10:57   
Gyerekek, továbbfokoznám a témát.
Itt a mai újságban van, 9 évet kapott egy "apa", két kislányát, a fiatalabbikat két éven át, az idôsebiket 9 éven át (!) használta sexuális vágyainak kielégítésére. Az idôsebbiket még nagykorúsága idején is megerôszakolta. Azért kapott csak 9 évet, mert bizonyos tettek idôközben e l é v ü l t e k.

Hát nem a szivarvágó kellene inkább az ilyennek?? Persze a 9 évet is kissé megtoldanám még.
... és az sem vizsgálnám, hogy a gyerekek miért nem mentek valakihez panaszkodni?
De képzeljétek el azoknak a lányoknak a jövôjét!

Híúz  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-11-10 09:02   
Visszalapoztam az eredeti hírhez, szerintem nem rossz ötlet. Úgyis általában túl alacsony a megeröszakolásért járó büntetés, így legalább nem lesz kedvük még egyszer megpróbálni - vagy nem lesz, amivel. az sem rossz.
Németországban most kezdödött a tárgyalás egy borzalmas esetben, egy 16 éves lányt megeröszakolt és meggyilkolt az erdöben egy alak, akit azelött pár nappal engedtek ki a börtönböl, hasonló tettéért. Akkor már ott rohadjon az az állat...
Különben, ami a tiniket illeti: bekattintottam magam egy magyarországi társkereöbe, s elszörnyedtem, amikor láttam, hogy felnött férfiak 14 éves kortól keresnek barátnöt. Ez Németországban legalább tilos.

Ugrás a ( előző lap 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 | 25 | 26 következő lap )
Új topik indítása   Üzenet küldése

Irjon nekünk! - Impresszum - Médiaajánlat - Súgó