2019. május 21. Címlapra!
[Regisztráció]  [Profil szerkesztése]  [Beállítások szerkesztése]  [Keresés]
[Magánüzenetek]  [Felhasználók listája [Bejelentkezés]
MagyarOnline.net Fórumok >> Család, szabadidő, érdekességek >> Érdekességek a világból...
Új topik indítása   Üzenet küldése
Ugrás a ( előző lap 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 | 25 | 26 következő lap )
 Zuloaga  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-09-24 18:19   
2005-09-21 15:12, Tessényi Györgyi:

Személyesen láttam az erre az eseményre való előkészületeket (miközben a tehenekkel még fenn a hegyen találkoztam és majd meg fagytam, de élveztem a még mini kolompkoncertet ... majdnem kiestem a libegőből, hogy megörökítsem).
Egyébként borzalmasan örülök, hogy nem vagyok tehén (már, ami a méreteket és a fajt illeti ) mert szépnek szépek lehettek, de azt a b..i nagy kolompot csak azért viselni, mert az embernek ez így szép, hát nem is tudom ... olyan oldalain jól megtömött laptop táska nagyságú dolgot képzeljetek el a nyakatokon fémből ...

Tessényi Györgyi  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-09-21 15:12   
A népszokàsok az àllatok körül minden orszàgban különbözök. Szeptemberben a ho leesése elött elhagyjàk az alpesi legelöket a svàjci tehenek és hatalmas fejdisszel és hatalmas kolomppal a nyakukban leballagnak a falvakba ahol szivdobogva vàrja öket a lakossàg. Nagyon szép egy ilyet végignézni.
Majdnem annyira, mint egy sporteseményt!

moliandika  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-08-03 13:29   

Úszásban a magyarok 3 érmet szereztek Montréalban. És mindhármat Cseh László!!! Emellett még a két vízipólós csapat is szerzett érmet: nők aranyat, férfiak ezüstöt!!

SOM  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-07-26 00:19   
En is veletek orvendek Lance teljesitmenyenek. (gyogyszer ide vagy oda!) A tegnap volt eppen egy "utca hangja" felmeres(ke) a City Tv-ben. A kerdes: szemely szerint melyik sportolora vagy a legbuszkebb? Tiz megkerdezettbol haton Lancere voksoltak.

A rakot legyozni nem kis dolog!!

ibolyai  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-07-25 23:48   
Valeriaval egyetertek: en is csodalom Lance-t. Erot, remenyt nyujt masoknak is.

Valeria  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-07-25 11:59   
Sajnos muszaj itt megjegyeznem, es remelem, hogy nem veszitek kotekedesnek, de mindenki oruljon, es gratulaljon neki, hogy miutan halalra volt itelve, meg het Tour de France-t megnyert, nem pedig cikizni, hogy doppingot szed azert nyert. Ezt csak az irigyei mondhatjak nem ember aki normalisan gondolkodik.

Gratulalok Lance!!!!!

http://aolsvc.news.aol.com/sports/article.adp?id=20041202125109990001

poe  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-07-25 11:29   
Lance Armstrongnak írják

Tami  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-07-25 10:51   
Leace Armstrong (igy kell irni?) mar hetedik alkalommal aratott baberokat a Tour de France-n. Fel fullel hallottam, hogy sokan elitelik, ill. megkerdojelezik nyeremenyei hitelesseget, hisz betegsege miatt rakellenes gyogyszereket szed. Ezek viszont olyan anyagokat tartalmaznak, amik tiltottak es doppingnak lettek nyilvanitva... Tudtok errol valamit?

T.

perec  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-07-12 11:07   
Érdekes felmérésről olvastam ma.
A Nyugat-Ausztráliai Egyetem kutatói átnézték 456 olyan személy mobilszámláit, akik mindegyikének kórházi kezelésre volt szüksége autós ütközés után.

A kutatók megnézték a vezetők mobilhasználatát közvetlenül az ütközés előtt, és hasonló napszakban tett utak során 24 órával, 3 nappal és 7 nappal az ütközés előtt. Így jutottak arra a következtetésre, hogy az ütközés előtti 10 perc során történt mobilhasználat megnégyszerezte az ütközésveszélyt. Ami szintén figyelemre méltó: nem volt jelentősége annak, hogy a kezeket szabadon hagyó felszerelést használt-e az illető.
Akit érdekelnek a részletek, itt megnézheti az írást.

rigojanos  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-07-08 18:56   
2005-07-08 14:23, perec:
-
Rigójános - ha ebből az anyagból tudsz erotikus novellát írni, érdeklődve olvasnám.
-

Keves olyan anyag van, amibol nem lehet

poe  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-07-08 14:41   
2005-07-08 14:23, perec:
Másrészt viszont miért ne... akár ugyanaz a páros is kezdhet a másik kört ha az előzőben már mindent letaposott.

Igen ez valószínű, minden tisztességes őzbaknál a körző, a vonalzó, a vízmérték az alapfelszereléshez tartozik.
Másik lehetőség, az erotikus novellák alapötletéhez: a Káma Szútra melyik fejezete eredményezheti a lenti formációt?
Biztosan itt is vannak csalók, de vajon mind az??

perec  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-07-08 14:23   
Megnéztem a képet, a Norton csőszködött megint .
Csak a website-ról ítélve: biztos, hogy ez a kép gabonaföldön készült?
Másrészt viszont miért ne... akár ugyanaz a páros is kezdhet a másik kört ha az előzőben már mindent letaposott.

Rigójános - ha ebből az anyagból tudsz erotikus novellát írni, érdeklődve olvasnám.

rigojanos  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-07-08 13:49   
2005-07-08 10:40, perec:
-
(Rigójános - tudom, hogy ezt a "szerelem" témába is írhattam volna.)
-

Nem oda, hanem az "erotikus novellakba."

Lepu  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-07-08 13:02   
én látom. Nézd, meg, hogy direkt a linket meg tudod e nézni: http://www.osfa.org.uk/secondone.jpg

perec  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-07-08 13:00   
Csak én nem látom a képet?

ubuge  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-07-08 11:19   
2005-07-08 10:40, perec:
-

Hümm. Akkor az alábbi képnek az lenne a magyarázata, hogy középen volt néhány pár(ocska), a többi meg körülöttük űzte a násztáncot?

perec  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-07-08 10:40   
Biztos többen olvastátok már, hogy azok a bizonyos rejtélyes gabonakörök, amelyeket sokan földönkívüli lények üzeneteinek, vagy UFOk landolási helyeinek gondoltak, tulajdonképpen az őzek udvarlásának következményei. A szerelemtől fűtött bak addig hajtja a sutát (ha kell, körbe-körbe a búzamezőn), amíg az be nem adja a derekát.
(Rigójános - tudom, hogy ezt a "szerelem" témába is írhattam volna.)

rigojanos  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-06-17 14:49   
2005-06-16 18:41, kaytee:
-
Minél tovább élünk, annál tovább élünk fiatalosabban, mondják a kutatók.

Azert tegyuk hozza, hogy minel tovabb tudunk eletben maradni (etrend, gyogyszerek, minden mas, ami ezt lehetove teszi), annal tobb munkaval jar, hogy ezt egeszsegesen tegyuk. Manapsag is, hiaba van rengeteg 50-60 eves, akik meg nem szamitanak oregasszonyoknak/oregembereknek (nem ugy, mint 50 evvel ezelott, de azert az 50-60 eveseknek nem olyan nagy szazaleka nez ki fiatalosnak, fittnek - az egeszsegesrol nem is beszelve. Es ahhoz, hogy valaki jo formaban legyen 60 evesen, szinte egesz felnott eleteben oda kell figyelnie magara minden szempontbol.

De itt van egy pelda: ma mar 20-30 evig is siman el lehet eldegelni HIV pozitivan a gyogyszerek szedese mellett (sot egy onkologus ismerosom szerint a prognozis tekinteteben szinte "jobb" HIV pozitivnak lenni, mint rakosnak). Viszont a gyogyszereknek rengeteg mellekhatasa van, es minel tovabb el veluk az ember, ezek annal inkabb elojonnek (hozzajarulhatnak a gyogyszerek cukorbetegseg kialakulasahoz, emelhetik a koleszterinszintet, ami szivproblemakhoz vezethet, stb.) arrol nem beszelve, hogy minel magasabb kort er el valaki ezeken a gyogyszereken, annal nagyobb a valoszinusege az idosebb korban szedett gyogyszerek es a HIV gyogyszerek kozotti komplikacioknak. Persze ez csak egy pelda, azert senki nincs ellene annak, hogy tovabb eljunk, mert ha esetleg HIV pozitivakka valnank, akkor ez meg ez tortenhetne, csak egy pelda volt arra, hogy azert a hosszabb elettartam lehetosege hatranyokkal is jarhat.

Ez vonatkozik böbenénére is

Keves olyan tema van, ami nem vonatkozik ra

kaytee  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-06-16 18:41   
Itt egy újabb érdekesség:

Fiatalabbak vagyunk, mint amennyit életkorunk mutat.
Két tudományos kutató, az egyik New Yorkban, a másik a bécsi Demográfiai Intézetben, arra a megállapitásra jutott, hogy napjainkban az öregedésről másképp kell gondolkozni, mint korábban.
Ahelyett, hogy mennyit éltünk már, arra kell összpontositani, hogy még mennyi van hátra.
Az elmúlt 14o év demográfiai adatai alapján az amerikaiak
FIATALODNAK, miközben öregszenek!!! (Ezt én is igy érzem újabban...)
2ooo-ben az átlagéletkor az USAban 35.3 év volt, 43.5 év további várható élettartammal.
196o-ban az átlagéletkor 29.6 év volt, és 43.6 maradt utána. Azaz, a maiaknak kb. ugyanannyi van hátra, mint azoknak, akik 5.7 évvel fiatalabbak voltak akkor, de nem tününk náluk öregebbeknek.
2o2o-ra az átlagéletkor várhatóan 37.7 lesz, alig több, mint kettővel több mint most, de nekik 44.4 évük marad még e Földön.
Minél tovább élünk, annál tovább élünk fiatalosabban, mondják a kutatók.
Ez vonatkozik böbenénére is

rigojanos  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-06-16 18:00   
2005-06-15 21:08, kaytee:
-
Jogosan. Az itélet nem az volt, hogy ártatlan, hanem az, hogy nem bünös - azaz az ügyész nem tudta minden kételyen felül bizonyitani, hogy Jacko elkövette mindazt, amivel megvádolta.

Sot, a vadak ugy altalaban rosszul voltak osszeallitva meg laikus szemmel is. "false imprisonment" es egyebek mar alapvetoen eleg meredek allitasok bizonyithatosag szempontjabol, ha sosem volt titok, hogy szulok tucatjai hordtak-vittek a gyerekeiket hozza, es maguk is ki-be jartak a birtokarol.

Es az a baj, hogy azt tovabbra sem sikerult senkinek bebizonyitani meg, hogy o valoban pedofil-e, hiaba feltetelezzuk ezt mindannyian. Es ez ennyi ido, penz, nyomozas, stb utan.

ibolyai  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-06-16 17:47   
2005-06-16 17:18, kaytee:
"férfi"??? - Csak életévei szerint.
-
Kaytee - egy huron pendulunk. Teljesen egyetertek noha megerteni sosem tudtam.

kaytee  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-06-16 17:18   
2005-06-16 00:53, ibolyai:

"férfi"???
Csak életévei szerint.

ibolyai  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-06-16 00:53   
2005-06-15 21:08, kaytee:
-
Szerintem is jogosan. Nem tudom bunos-e vagy sem MJ de hogy furcsa az biztos. Szerencsere ez alkalommal nem dontottek elle pusztan a "weird"-sege miatt. Remelem valamilyen formaban segitseget kap - mert nagy szuksege van valami tamogatasra, utmutatasra - az a ferfi teljesen el van tajolodva.

kaytee  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-06-15 21:08   
2005-06-14 21:12, ibolyai:
-
Felmentettek Michael Jackson-t minden vad alol. Jogosan?
-

Jogosan. Az itélet nem az volt, hogy ártatlan, hanem az, hogy nem bünös - azaz az ügyész nem tudta minden kételyen felül bizonyitani, hogy Jacko elkövette mindazt, amivel megvádolta.
Pl.: nem fért kétség ahhoz, hogy MJ szeszesitallal kinálta a fiút, aki azt állitotta, hogy MJ őt molesztálta, és akinek bejelentésére épült a vádemelés. Azonban, az ügyész nem a kiskorúnak szeszesital bünténnyel vádolta MJ-t, hanem azt is belevette, hogy "megrontás céljából". Nos ez nem bizonyosodott be.

Szerintem Michael Jackson valóban pedofil és biztosan molesztált már kisfiúkat, csak éppen ebben az esetben nem volt igaz egy csomó minden, amit összehordtak ellene. Sajnos, hogy az államügyész annyira elvakult volt, hogy nem vette tudomásul, amivel előállt, az nem elég. Valószinüleg arra számitott, hogy az esküdtek Michael Jackson személyét és általában a viselkedését fogják megitélni és nemcsak a vádpontokra és a törvényekre támaszkodnak. Csakhogy ez lett volna abszolút jogtalan.

ibolyai  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-06-14 21:12   
Felmentettek Michael Jackson-t minden vad alol. Jogosan?

Zuloaga  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-06-07 14:56   
2005-06-07 12:58, perec:
Elnézést, ismét csak angolul van a link.

Meg is vagyok sértve. Legközelebb csak baszk nyelvű linket fogok betenni. Azt nem érti senki. Én sem.

perec  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-06-07 12:58   
2005-06-06 15:09, rigojanos:
-
Attól tartok, az exxel együtt vadászásnál meredekebb helyzetek is előfordulhatnak, ha mindössze 8-10-en maradtak, és csak egymás között házasodnak.

Más. A Sealandról szóló beírásomban ígértem, hogy megkeresem az interjú linkjét is. Azt ugyan nem találtam meg, de mellékelek helyette egy másikat, szerintem ez is jó lesz. Elnézést, ismét csak angolul van a link.

rigojanos  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-06-06 15:09   
2005-06-02 23:59, perec:
-
Lehet, hogy jobban jár az ember, ha nem firtatja túlságosan azokat a törzsön belüli rokoni kapcsolatokat.

Kellemetlen lehet, ha valakit otthagy az, akivel eppen jar, mert masnap egyutt kell vadaszni vele. Foleg, ha raadasul a kuzinja is az ex.

perec  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-06-04 15:01   
Hallott-e valaki Sealand független államról? Mérete 140X40 m, Essex megye partjaitól nyolc mérföldre fekszik. A britek hallottak róla, de tagadják, hogy független állam. Ennek ellenére az "államfő"
útleveleket ad ki, bélyeget nyomat és hasonló regális tevékenységet végez.
Rövid leírás (angolul):
http://www.thisisessex.co.uk/essex/local_interest/sealand/

Nemrég olvastam egy interjút is az "állam" lakóival, majd megkeresem, hol.

perec  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-06-02 23:59   
2005-06-02 21:15, rigojanos:
-
Lehet, hogy jobban jár az ember, ha nem firtatja túlságosan azokat a törzsön belüli rokoni kapcsolatokat.

Az Ishiről szóló cikkben is volt arról szó ha jól emlékszem, hogy az élete újabban feltárt részletei arra utaltak, ő már ősellenségnek számító törzsek tagjai közötti házasságból született. De még ez sem volt elég a törzs(ek) fenntartására.

Így van ez a kihalófélben levő egyéb élőlényfajoknál is, nem? Ha az egyedek száma egy kritikus érték alá csökken, akkor a kihalás természetes úton bekövetkezik.

Ugrás a ( előző lap 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 | 25 | 26 következő lap )
Új topik indítása   Üzenet küldése

Irjon nekünk! - Impresszum - Médiaajánlat - Súgó