2019. július 19. Címlapra!
[Regisztráció]  [Profil szerkesztése]  [Beállítások szerkesztése]  [Keresés]
[Magánüzenetek]  [Felhasználók listája [Bejelentkezés]
MagyarOnline.net Fórumok >> Család, szabadidő, érdekességek >> Érdekességek a világból...
Új topik indítása   Üzenet küldése
Ugrás a ( előző lap 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 | 25 | 26 következő lap )
 fellegvar  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-11-10 22:41   
Gondoljatok , hogy a Paradicsomba kerul ?

bobo2003  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-11-10 21:47   
A 150ezer dollaros havi koltopenz,ugy elso hallasra hatalmas osszegnek tunik, de szerintem ebben benne van Arafat felesegenek es gyerekenek a szemelyi vedelme is, es akkor ez mar nem is olyan hatalmas osszeg...

bobo2003  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-11-10 21:21   
En csak a kutyakat sajnalom:)))

Az Arafat ügy termeszetesen alku kerdese, de ez a normalis, hiszen itt nem csak csaladtagok oroleserol, hanem az egesz palasztin vezetes es utodlas kerdeserol van szo. Ki kapja meg a svajci kontok kezelesenek a jogat,ki lesz az utod, a tronorokos.Ebben nem tudnak a palesztinok foleg megegyezni, mert Arafat remelte hogy a franciak segiteni tudnak rajta. Ha kinevezi az orokost, lehet hogy miutan beszallt a gepbe, rogton Allahhoz szall a paradicsomba. Arra viszont nagy ugyesen gondolt, hogy a fiatalabb felesege ill. gyereke tuleli,neki meg boven volt ideje mindent tovabb adni. Aztan meg jon egy csomo mese, de lesz megegyezes nem kell megijedni, meg tudnak ok osztozkodni!!!
Azt el nem tudom kepzelni,hogy Arafat felesege es gyereke az ebek harmincadjara keruljon...

kaytee  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-11-10 17:59   
2004-11-10 17:38, bobo2003:
Igazad van, hogy akik akarják, megtalálják a módját a csempészetnek.
------------------------------------------
Mint érdekességet, nem mint politikát emlitem: egy TVben nyilatkozó nemzetközi pénzmosás - szakértő szerint Arafat valószinüleg már napok óta halott, de Franciaországban élő felesége és a palesztin érdekeltek ezt addig nem hozzák majd nyilvánosságra, amig az anyagiakat nem sikerül egymás között rendezni. Alkusznak.
A szakértő szavaival: egy sikkasztó és megvesztegető bizniszt nem lehet csak úgy egyszerüen az örökségek közé sorolni...
Arafat felesége havi 15o EZER dollár költőpénzt kap, de férje halálával ez az - eddig hivatalos költségvetési tétel - megszünik.
Állitólag az asszony addig nem hagyja Arafatot "meghalni", amig nem sikerül a nagy palesztin maffiától garanciát kapnia, hogy a pénz továbbra is jön majd és valószinü igényt tart a titkos bankszámlákra vándorolt nemzetközi segélyösszegek egy részére is.

bobo2003  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-11-10 17:38   
kaytee:"A nagyobb reptereken beagle-kutya brigád is szaglássza az utasok csomagját, nehogy vétsenek a törvény ellen."

Persze, a show megy a nepnek:)),de a kutya beszipuzza az orchideaszagot es huz tovabb. Csak annal a szagnal jelez, amire idomitva van. Azok meg akik a torveny ellen kifejezetten veteni akarnak, megtalaljak a modjat,hogy hogyan tegyek.

fellegvar  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-11-03 22:49   
2004-11-03 22:30, Valeria:
- Ha szabad hozzaszolnom, a kifejezes "trick or treat" nem "trick and treat", tehat, ha "nem adsz ajandekot akkor megviccellek". Valahogy igy.
Az en eredeti beirasom ez volt : a gyerekek Superman-nek, vagy nyuszinak öltözve a papa vagy mama kíséretében egy kosárkával felszerelve körbejárják a szomszédságot trick or treat-et (trükk vagy megvendegeles) kiabálva begyűjtik a csokit.
Utkozben egy kicsit eltorzult , de biztos vagyok , hogy SoosAdamJanos is igy gondolta.

Valeria  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-11-03 22:30   
2004-11-01 09:39, SoosAdamJanos:
-
2004-10-31 03:49, fellegvar:
-

ugyanis "furfang vagy megvendégelés"-t

Ha szabad hozzaszolnom, a kifejezes "trick or treat" nem "trick and treat", tehat, ha "nem adsz ajandekot akkor megviccellek". Valahogy igy.

Valeria

kaytee  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-11-03 21:40   
Az alábbi igaz történet. Most olvastam.
Legalább 3 másik témakörbe is beleillik...

Orchidea csempészetért ezer dollár pénzbüntetésre itéltek egy észak-virginiai férfit. Több évre is lecsukhatták volna, ha a biró szive nem esik meg rajta.
Szóval:
James Michael Kovach egy perui hegyi faluban, portékáját az út mentén kináló helyi virágárustól vette a védett növényt, egy nagyméretü őszibarack-lila szinü "Ladyslipper" orchideát.
Mint kiderült, 1oo éve ez lett a világon a legjelentősebb orchidea-felfedezés.
Valószinü Mr. Kovach is sejthetett valamit, mert a ritka virágot gyorsan elvitte a floridai Sarasotában müködő, privát Shelby Botanikus kertbe, ahol megállapitották, hogy ez az orchidea annyira ritka, hogy még ismeretlen!
El is nevezték Phragmipedium Kovachii-nak.
Sajnos, nem maradt titokban a nagy felfedezés a hatóságok előtt.
Lecsaptak az összes amerikai bünözőre.
A Shelby Botanikus Kert 5 ezer dolláros birságot és (ne kérdezzétek, hogy lehet egy kertet ezzel is büntetni) 3 évi próbaidőt kapott...
A Kert fő-orchidea szakértő botanikusát hat hónapi háziőrizetre itélték és 2 ezer dollár pénzbirságra.
A biró azt mondta, szerinte Mr. Kovach nem szándékosan csempészett Peruból ki és Amerikába be egy ilyen csoda-orchideát, de a többiek, főleg a Kert, tudta, hogy büntárggyal foglalkozik.

U.i. Minden amerikai határátkelőn nyomatékosan felhivják a figyelmet, hogy semmiféle növényi eredetü, nem konzerv vagy sült (pl. kenyér, süti) dolgot nem szabad az USAba behozni.
A nagyobb reptereken beagle-kutya brigád is szaglássza az utasok csomagját, nehogy vétsenek a törvény ellen.
Nem tudom, ez az úr hogy hozhatta be a virágot véletlenül... valószinübb, hogy az orchidearajongók szinte mindenre képesek

fellegvar  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-11-01 15:34   
2004-11-01 09:39, SoosAdamJanos:
- a "trick and treat" fordításod félrevezetõ, ugyanis "furfang vagy megvendégelés"-t jelent a kifjezés.
tricky: agyafúrt
bonyolult
Van ra jobb forditas is ? A fenyegetest kijavitottam , megvendegelesre . Koszonom .

Pompéry Berlin  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-11-01 12:10   
-
Lehet, hogy javíthatatlan konzervatív vagyok, de halálosan utálom az amerikai import álünnepeket, azok hagyomány nélküli, ezért gyakran összefüggés- és értelemhiányos meghonosítását Európában. Írtam is már róla tavaly többször. ...

Folytatás itt:
http://www.magyaronline.net/forum/viewtopic.php?topic=870&forum=60

SoosAdamJanos  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-11-01 09:39   
-

Fellegvár,
Megható volt az írásod, azért is, mert én is így éreztem 24 éves amerikai életem során.
Remélem, nem haragszol meg a javításért, de a "trick and treat" fordításod félrevezetõ, ugyanis "furfang vagy megvendégelés"-t jelent a kifjezés.
Happy Halloween!!!

andi_usa  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-10-31 04:05   
-
Itt volt lányunk rövid látogatásra iskola után s mondta, ö Halloweenre felhasználja uj tudását, David páciens lessz tele sebekkel ö pedig az ápolovövér ö is véres karcokkal. Mennek David növére két gyerekével trick and treat-re s ha utána nem tul fáradtak talán még elkocsikáznak Santa Monicaba ahol 3 mile ut le lessz zárva Halloween ünneplésre.

A mi városunk ma ünnepelte, downtown be akartam menni a kis üzletbe lottot kitölteni, de hirtelen ott termett az utca közepén egy teenager fiu s elállta az utat! Megdöbbentem mert nem tudtam mi az, nem láttam semmi táblát! Mikor körbe hajtottam láttam hogy minden parkolo hely üres s ott voltak a parkolási tilalmak felakasztva s láttam hogy kezdték lerakni az utca lezáro dolgokat, ott láttam a Halloween hirdetö táblát is! Ok mondom, akkor megyek innen, a 7Eleven-be.

Én sem tudtam soha megbarátkozni a Halloweenel, lányom viszont a mai napig imádja! Mondtam is férjemnek, utoljára akkor vettem pumpkint kivájásra mikor lányunk még lent lakott. Néha tul korán kérte s Halloweenre megpenészedett a melegben. Vehettem ujat!

fellegvar  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-10-31 03:49   
Haloween az egyetlen unnep , amelyet 23 eves amerikai eletem alatt nemcsak megszeretni hanem meg megszokni sem sikerult .Az en szememben a Halottak napját cseréli fel vagy talán egészíti ki. A Halloween valójában a gyerekek ünnepe: csokit lehet gyűjteni, izgalmas szellem vonat túrákat tenni és felcseperedvén farsangszerű, sejtelmes hangulatú bulikon, parádékon részt venni.
Ma egy átlagos amerikai Halloween a következő képpen néz ki: a gyerekek Superman-nek, vagy nyuszinak öltözve a papa vagy mama kíséretében egy kosárkával felszerelve körbejárják a szomszédságot trick or treat-et (trükk vagy megvendegeles) kiabálva begyűjtik a csokit. A szokás onnan ered, hogy az ősi kelták hitték: a halottak lelke kint kísért mindenféle boszorkányok és kísértetek társaságában és csak némi élelem ellenében hajlandóak visszatérni saját világukba. Egy tisztességes halloweenezőnek illik szellemnek, boszorkánynak, vámpírnak, fekete macskának vagy vérfarkasnak öltözni, de ma már inkább a farsangi jelmezek láthatóak az utcán.
Nekem ilyenkor saját halottaink jutnak eszembe , akiknek a sirjat nem latogathatom meg , nem vihetek viragot es mindig szomoru vagyok .

kaytee  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-10-25 20:32   
Mexikó készülődik a Halottak Napjára

OAXACA városban tartják a leghiresebb és legszinpompásabb ünnepségeket.
Sokan hetekig, hónapokig készülnek, hogy másvilágra távozott szeretteikről méltóképpen megemlékezzenek.
A folklór szerint október harmincegyedikén térnek vissza a holt gyerekek - los angelitos - az angyalkák - illetve lelkük. Előző nap azoké a felnőtteké, akik erőszakos halállal haltak meg. A többiek lelke november elsején érkezik haza. A város lakói (nemcsak Oaxaca-ban, országszerte) égő gyertyákkal vonulnak az utcákon, hogy megmutassák és megvilágitsák az utat a halottak egykori lakhelyéhez. A felvonulás a temető és a lakott részek között zajlik.
A házakban az elhunytak családtagjai várakoznak, pompás ételekkel, italokkal, cigarettával, mindenfélével, ami az elhúnytnak kedves volt vagy volna. Leginkább papirmaséból készitik ezeket a dolgokat, sokszor mimiatürizálva.
Az ünneplők ijesztő jelmezeket szoktak ölteni, hogy a rossz szellemeket távoltartsák.
A temetőkben a sirokat gyönyörüen feldiszitik, virágokkal, gyertyákkal, és roskadásig rakják őket étellel-itallal.
Székeket, asztalokat hoznak, hajnalig együtt partiznak látogatóban lévő szeretteikkel, illetve úgy tekintik, hogy azok lelkileg velük vannak, de csak november másodikáig, amikoris kénytelenek visszatérni a másvilágra.
A mexikóiak túlnyomó többsége nagyon vallásos katolikus, és, annak ellenére, ahogy leirtam, az egész halottak napi fiesta is mélyen vallásos hangulatú. Csak éppen nem komor, szomorú, hanem vidám, ahol mindenki mesél, anekdotázik kedves halottairól és igy tartja életben emléküket másokban is. Egyszer szeretnék végre Mexikóban lenni ezeken a napokon. Azt mondják, felejthetetlen élmény.

fellegvar  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-10-10 03:54   
2004-06-30 23:36, rigojanos:
- ebben a topikban volt szo korabban Afganisztanrol
-
Afganisztánban befejeződött az elnökválasztás. Az ellenzéki elnökjelöltek azonban csalástól tartanak, ezért nem ismerik el az eredményt. Többek között feltételezik, hogy a hüvelykujjra festendő, ledörzsölhetetlen tinta helyett olyat is használtak, amely könnyedén eltávolítható volt, s így a választók akár többször is az urnákhoz járulhattak.

ibolyka1  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-09-28 03:19   
2004-09-26 20:17, fellegvar:

Fellegvar Az irasaid nagyon jok magyon szeretem. Az okos szemely egesz eleteben tanul

fellegvar  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-09-05 21:17   
2004-09-04 23:11, Zuloaga:
- tudtommal, egyetlen trónörökös sem utazik egy repülőn azzal, akitől "örökölhet" ...
-
Kedves Zuloaga !
Logikus ! Elnezest kerek , nem figyeltem elegge oda , hogy ez magatol ertetodik ...

Zuloaga  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-09-04 23:11   
Kedves Fellegvár ... hm... tágranyílt szemekkel olvastam üzenetkavalkádod ... per pill. csak az első mondatfoszlányra tudok reagálni ... tudtommal, egyetlen trónörökös sem utazik egy repülőn azzal, akitől "örökölhet" ...

fellegvar  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-09-04 23:00   
Az angol trónörökös Károly herceg és fia, William sosem utazhat ugyanazon a repülőgépen. Ulysses S. Grant amerikai elnököt egyszer letartóztatták, mivel lovával nem tartotta be a washingtoni sebességkorlátozást. A büntetése 20 dollár bírság volt. 1935-ben a New Jersey állambeli (USA) Atlantic City-ben 42 férfit tartóztatott le a rendőrség a helyi strandon, mivel topless fürdőruhát viseltek. Ha az USA Kalifornia állama külön ország lenne, a világ ötödik legnagyobb gazdasága lenne. Thomas Jefferson úgy íratta meg saját sírfeliratát, hogy azon semmi nem utalt rá, hogy az USA elnöke volt. Hong Kong jelentése magyarul: "illatos kikötő". A bagoly az egyetlen madár, amely a felső szemhéjával pislog. Az összes többi madár az alsó szemhéját húzza fel. A bölömbika egy gázlómadár, párzása idején bömbölő hangokat hallat, innen ered az elnevezése. Lehel kürtje elefántcsontból készült.A feleségcipelő bajnokságot évente megrendezik a Finnországi Sonkajarviban egy 235 méter hosszú akadálypályán. Az eddigi rekord 1 perc 6,2 másodperc.

rigojanos  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-08-13 22:28   
2004-08-08 21:03, Valeria:
-

Az elso kep egy felhuzhato fogfurogep 1864-bol, a masodik meg egy labbal hajthato.

rigojanos  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-07-30 20:09   
2004-07-30 19:49, kaytee:
-
Még olyan kuncsaft is létezik, aki a kislábujjait le akarta amputáltatni, hogy jobban beleférjen a hegyesorrú cipőkbe

Az en kislabujjam meg nem volt utban

Valeria  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-07-18 21:58   
Etelka:

Nem feltem az egyedul utazastol, mert nagyon sokszor egyedul utazom, de mivel ugy ereztem, hogy az utazotarsamnak kellett volna tanacsolni, hogy menjek el nelkule, de o nem tette hanem mint ijedt ozike nezett ram es a tobbiekre, igy nem utazhattam.

Persze most mar mondja, hogy bar elmentem volna egyedul, de mar keso Nem baj, Izland meg ott van, megyek maskor es egyedul

Törölt Nicknév2  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-07-18 21:25   
Valeria!
Én olvastam az akkori beirásodat és nagyon csodálkoztam azon, hogy egy felnött egy ekkora útra útlevél nélkül indul el! Azt hiszem, hogy a helyedben én elmentem volna un. egyedül is, a mi utunkon is voltak egyedülálló emberek és nem szenvedtek az egyedülléttöl.
A beszámoló folytatódik,mert még csak a 3. nap elején vagyok és 7 napig voltam.
Üdv:Etelka

Valeria  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-07-18 20:46   
Mar el is olvastam Etelka, nagyon erdekes es fajo szivvel gondolok arra, hogy ket honappal ezelott nekem is be volt fizetve ez az ut de masok hulyesege miatt le kellett mondanom rola. (

Törölt Nicknév2  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-07-18 11:32   
Hali!
Böbe segitségével megjelent az izlandra tett utam beszámolójának eleja az Izlandi Köztársaság topicban. Kukkantsatok be oda!
Etelka

rigojanos  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-06-30 23:36   
Azt hiszem ebben a topikban volt szo korabban Afganisztanrol es Irakrol. Irakban az uj kormany atvette a hatalmat par napja. Ha valaki gombol valamit (elsosorban tarsadalmi perspektivabol nezve, mintsem szigoruan a politiai oldalat tekintve), akkor irja ide

Koborlo  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-06-21 19:01   
Uj korszak kezdödött.
Az Amerikai demokrácia uj bizonyitéka a magán vállalkozások uj lehetöséget találtak.
Ma felrepült az első magán eröböl épitett Spacecraft a világürbe.
http://cnn.netscape.cnn.com/news/sciencemain.jsp?feature=privatespacecraft0604
Csupán száz év telt el azota hogy a Wright testvérek Wilbur és Orville Wright az első utjukat teték a levegö meghoditásáért.
http://search.netscape.com/ns/boomframe.jsp?query=Wright+brothers&page=1&offset=0&result_url=redir%3Fsrc%3Dwebsearch%26requestId%3D3ae417ca918bb785%26clickedItemRank%3D3%26userQuery%3DWright%2Bbrothers%26clickedItemURN%3Dhttp%253A%252F%252Fwww.first-to-fly.com%252F%26invocationType%3D-%26fromPage%3DNSCPResults%26amp%3BampTest%3D1&remove_url=http%3A%2F%2Fwww.first-to-fly.com%2F

Ma 100Km magaságot ért el SpaceShipOne
spaceshipone amit a White Knight aircraft
röl inditottak és sikeresen leszállt mindkét
repülő a Californiai repülötérre.
Persze a XXI század forma tervezése is csinossabb mint a száz évvel ezelöttié volt.
Ha van 20 millio dollárod te is kiprobálhatod a rövid ürutazást.

Baráti szeretettel Géza

Koborlo  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-06-15 21:40   
Kedves Barátaim.
Vissza terve indito cikkemre van pár szavam ujra.
Az idő meg nem áll és az uj Iraki kormány amit nem egészen az Irakiak alapitottak mert mindenkinek volt hozzászolása az elképzelt demokratikus felépitéshez ma már kijelentette hogy majd ök lesznek a dictator birái.
Csak remélni szeretném hogy nem lesz Koncolás.
Ha a tömegre gondolok akik ünnepelni tudnak
biztos kéz kell ahoz hogy élve ussza meg.Mert a népharag ereje mindent felülmullo. Ha amerikai polgárokat kell felkoncolni vagy szadista gyilkosokat a népharag jelen van,
és könnyű irányitani.
Remélem elég erös lesz az uj kormány hogy a rendet ami még nincs, éppen azok miatt akiket csak részben tudnak a szövetségesek megsemmisiteni lassan elérje.
Ha viszont nem tudják elérni hogy a tömeg
haragja lecsillapodjon hagyni kell mindent és kijönni a katonai alakulatoknak vagy nem beleszolni a további mészárlásokba.
Egy Europa határán élő népnek demokratikusnak kell hogy legyen vagy pusztulni hagyni mert ellenséggel nem lehet békés Europát elképzelni.
Ha másnak az elképzelése esetleg más szivesen meghalgatom.De Török ország szomszédainak le kell csillapodni mert az EU nem engedheti meg
hogy határait vadak vegyék körül.
Éppen ezért nem értem a Francia és Német vezetöket hogy miért nem támogatják a demokratizálo eröket?

Baráti szeretettel Géza.

Lacoka  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-06-04 12:02   
Az idén a Hamburgban megrendezett Műszaki Világkiállításon láttam egy érdekes dolgot ( a tévében mutatta, sajnos nem voltam ott személyesen ): Már gyártás alatt vannak az olyan handyk melyeknél az sms, vagy éppen e-mail írásához a készülék kivetít az asztalra egy virtuális billentyűzetet - mint az általunk is ismert számítógépbillentyűzet - s ezen lehet írni az üzeneteket, amit a kászülék rögzít. S hogy az írás a megszokotthoz még közelebb álljon e virtuális billentyűzethez még hangot is csatoltak, ami megfelel egy normális írógép hanjának.

Így történik, hogy ha valaki ma ezzel a készülékkel üzenetet akar közvetiteni nem kell mást tegyen csak a telefonját az erre alkalmas tartóban az asztalra helyezze, s aztán szinte minden megy magától tovább, a virtualitás és a valóság keverékének köszönhetően.

nyanyabandi  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-04-27 02:03   
Utazni, olvasni, ujraolvasni 100 evig meg?Mennyekben ereznem magamat........

Ugrás a ( előző lap 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 | 25 | 26 következő lap )
Új topik indítása   Üzenet küldése

Irjon nekünk! - Impresszum - Médiaajánlat - Súgó