2019. május 21. Címlapra!
[Regisztráció]  [Profil szerkesztése]  [Beállítások szerkesztése]  [Keresés]
[Magánüzenetek]  [Felhasználók listája [Bejelentkezés]
MagyarOnline.net Fórumok >> Család, szabadidő, érdekességek >> Érdekességek a világból...
Új topik indítása   Üzenet küldése
Ugrás a ( előző lap 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 | 25 | 26 következő lap )
 Annita  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-01-19 08:25   
2004-01-19 05:09, husikamm:

Kedves Husikamm,

Uzenetedben, az adott megjelenitesben, ugy tunik, hogy az uzenet-indito idezet tolem szarmazik.
Mi ketten tudjuk, hogy nem, de aki nem olvas figyelmesen visszabb, azt konnyen megtevesztheti..
Sajat uzenethez van javitasi jogod;-talan korrigalhatnad azt. Kosz.

Adott valaszodat mindenkepp koszonom. Valoban, sokszor van az ugy, hogy semmikepp sem tudunk azonosulni a masik gondolataval; mint irod is: "nem volt tiszta amit irtam, csak az én agyamban." Igy van.
Nem vitas: mindenkinek szuveren joga, hogyan latja az eletet, a tortenelem folyasat; mit hisz, es mit nem.
Tovabbra is erdeklodessel fogom olvasni az eszmecseret.

Udvozlettel: Anita

Koborlo  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-01-19 06:39   
Viszont had kérdezzelek meg téged, hogy te viszont halottál-e arrol, hogy voltak más bebizonyitott tények is, amik meg arról szólnak, hogy a X.-ik században, Honvisszafoglalás történt?

Husikamm.
Honvisszafoglalás? Nem hallottam erröl.
De kitöl foglalták vissza?
Pár ezer szláv élt itt abban az idöben.
És egy fehér lo volt a vétel ár.
a szerb Fejedelem volt az elado.
Remélem nem Kobor Lo volt mert akkor még én nem éltem.

Géza

husikamm  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-01-19 05:36   
2004-01-19 05:20, Koborlo:
Kedves Géza
Irod:"Vagy az hogy az akkori fejlettebb civilizáltabb nyugati város államokat megtámadva felégették azokat akik nem voltak hajlandoak fizetni esetleg ellen álltak?Talán a tény hogy barbároknak nevezték?"

Igen ezekre értettem, hogy nem igaz.

Irod:"Az egy bizonyitott tény hogy a Magyaroknak a Kárpát medencébe Honfoglalása X században történt viszont az valoszinü hogy erről te nem hallottál,"

De igen olvastam. Viszont had kérdezzelek meg téged, hogy te viszont halottál-e arrol, hogy voltak más bebizonyitott tények is, amik meg arról szólnak, hogy a X.-ik században, Honvisszafoglalás történt?

Irod:"Az igazsághoz tartozik hogy ne érezd megbántva személy szerint magad"

Tôlled Géza, senki sem tudja magát megbántva érezni, ha te nem a barátságos beszélgetés atyja vagy akkor senki sem az.

Minden jot

Husi

Koborlo  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-01-19 05:20   
De nem, nem tiltakozom, csak annyit irok ide hogy ez nem igaz. Mi magyarok akik az idôk

elejétôl a Kárpát medencében éltünk, mi nem támadtunk hanem minket támadtak. Mi aztán

hordtuk szét a kulturát a világ nagyon sok részeibe. Ezért van az hogy az egyiptomi hieroglifákat

csakis magyarul lehet megfejteni

Kedves Husikamm.
Sajnos az ismert,leirt tényekre is azt irtad hogy nem igaz.
Hogy a Magyarok Etelközböl nyugat felé találták meg a jelenlegi helyet es örökre elfoglalták azt nem igaz? Vagy az hogy az akkori fejlettebb civilizáltabb nyugati város államokat megtámadva
felégették azokat akik nem voltak hajlandoak fizetni esetleg ellen álltak?Talán a tény hogy barbároknak nevezték?
Nem tudom ugy a történelmet félre magyarázni hogy ezeket a tényeket amiröl irtam és a valoságot amit ezer éve minden civilizált történelem iró leirt az általad igaznak vélt leirással
helyetesitsem.
Mert ugye vannak bizonyithato tények és vannak még be nem bizonyitott vagy vitathato tények is.
Az egy bizonyitott tény hogy a Magyaroknak a Kárpát medencébe Honfoglalása X században
történt viszont az valoszinü hogy erről te nem hallottál, nem olvastál mert esetleg kezedbe az általad kedvelt történelmet félre magyarázo irok és azoknak minden tudományos alapot nélkulözö meséi
kerültek.
Azt se bizonyitotta be meg a történelem folyamán senki se hogy
"Mi magyarok akik az idôk

elejétôl a Kárpát medencében éltünk, "mert nincs olyan történelem könyv a világon amibe ez be lenne irva"mi nem támadtunk hanem minket támadtak."ez se fedi a valosságot.
Az igazsághoz tartozik hogy ne érezd megbántva személy szerint magad mert kicsit erös hangnemben irok vagy válaszoltam de nem lehet ilyen tév eszmét szo nélkül fenn tartani.
Kérlek nézd meg a History chanel-on holnap kezdödö film sorozatot.Abba a mesében van egy kevés igazság is.
Baráti szeretettel Géza.

husikamm  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-01-19 05:09   
2004-01-19 04:54, Annita:

".. De manapság még ki sem szabad mondani azt hogy magyar vagyok, mert büntetés jár érte."
-------

Kedves Annita,

Dehogy kotyogsz bele, irjál csak te is mindent. Azt értettem ezen, hogy egy görög például ha minden erejébôl kimutatja hogy görög, azzal senki sem szál szembe, ha egy olasz hadonászik a kezeivel és mondja milyen jo a makaroni azt is elfogadja mindneki, viszont ha egy magyar azt mondja magáról hogy márpedig ô magyar, akkor rögtön rámondják azt hogy "mit magyarkodik" esetleg azt hogy "hôzöngô magyarkodás". Tehát a lenti témával kapcsolatban: ha valamit jot hallunk saját magunkról, azt az istennek sem hisszük, hanem rögtön azt mondjuk hogy "az nem lehet" stb, mert az ellenségeink oly jo munkát végeztek abban, hogy az öntudatunkat szerte szét tépjék, hogy ez látszik ma meg. Minden más nemzetet mi elfogadunk, de ha valami jot hallunk saját magunkról, azt rögtön cáfolni kell, mégpedig olyan müvekkel amiket saját ellenségeink irtak róllunk. A saját magunk igaz történészeit, pedig sárba tiporjuk, és el sem fogadjuk amit irtak, hiába az egész életüket erre forditották rá. Na persze tisztelet a kivétel. Bezzeg a románok, szlovákok meg mindnet elkövetnek hogy egy hazugságot is bebizonyitsanak, ezzel is növelve a nemzeti erejüket. Nekik meg hiszünk behunyt szemmel (én nem). Azt hogy nem lehet magyarnak lenni, azt nem ugy értettem szo szerint . Viszont hogy kérdésedre válaszoljak, igenis vannak gondok, a kisebbségben élô magyarokkal, és még Magyarországon is, a rendôr rádszól ha magyar zászlot hordassz(volt rá eset), meg voltak a magyar zászlo lengetésével is gondok -de ez már politika. Erre értettem mindazt amit irtam. De köszi hogy rákérdeztél, mert gondolom nem volt tiszta amit irtam, csak az én agyamban.

Minden jot

Husi

rigojanos  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-01-19 04:59   
Kedves Gabor,

Es hat egy csomo mas tetel, magaval az epitessel kapcsolatban SEM logikus. Vert kophetnek a vilag archelologusai, akkor sem fogom tudni elhinni, hogy 20 even keresztul, ejjel, nappal, 4.5 percenkent kepesek voltak egy tobbtonnas koblokkot odatenni, banyaszastol, szallitason, kifaragason keresztul, helyere teteleig. 70 meteres atlagmagassagba.

Nekem tetszik a gondolatmeneted ezzel kapcsolatban. Te hol kezdened el keresni a megoldast? Tudom, nem ez a szakmank, tehat csak ugy "dilettansok" kozott

Annita  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-01-19 04:54   
2004-01-19 03:33, husikamm:

".. De manapság még ki sem szabad mondani azt hogy magyar vagyok, mert büntetés jár érte."
-------

Kedves Husikamm,

Vitatokat erdekesnek talalom, a komolysaga mellett (is).
Tartozkodom a belekotyogastol, mert ahhoz, ugy erzem, tajekozottabbnak kellene lennem a temaban.
A fentebb kiemelt megallapitasod viszont megdobbent. Vagy csak nem tudok rahangolodni gondolatmenetedre? Talalgatom: itt Kanadaban, vagy otthon jar-e buntetes magyarsagunkert, vagy ugy egeszeben a Foldon? Volt valami nagyon rossz szemelyes tapasztalatod e teren?
Megkoszonom elore is valaszodat.

Udv. Anita

husikamm  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-01-19 03:34   
Bimbi, nem tudod véletlenül hogy azt a Daniken müsort majd májusban melyik tévé ado fogja megörökiteni és levetíteni?

Husi

husikamm  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-01-19 03:33   
2004-01-19 00:06, frimi:
Kedves Husi!

Irod:"Alapveto kerdesnek azt tartom, hogy mi a jelentosege annak a XXI. szazadban, hogy a magyarok osei a sumerokkal,baszkokkal, etruszkokkal vagy az okori egyiptomiakkal altak rokonsagban? Mennyivel lesz nagyobb nepunknek a reputacioja az Unioban, vagy egyalatalan a vilagban, ha kimutatjuk, hogy a mi kulturank sokkal regebbi eredetu, mint mondjuk az angoloke, vagy nemeteke stb.,? "

Ehhez annyit szeretnék hozzátenni, hogy nagyon nagy a jelentôsége, szerintem. A magyar történelem irás majdnem elsô sorában ez van: "a magyar történelmet nagyon nagy homály fedi" (vagy valami ilyesmi). Miért fedi akkora nagy homály? Mert a dolgok agyon voltak hallgatva. Minden más nemzet tudja hogy hol mikor voltak, és a magyar az aki nem tudja csak Atillá-tól (itt Atillá-t direkt két l-el irtam, mert az Attila is egy rosszul forditott és irt név, mert ha a magyar kimondja akkor az l-re esik a hangsuly,de ide nem is akarok kitérni)Az igazságot mindig és mindenkoron. Ha pedig nem tudjuk, akkor kell kutatni, keresni. Azonkivül a fiatalságnak kell a tudat, hogy honnan jöttek, kik voltak stb. Nincs a mai fiatalságnak semmije amit kézzel foghat meg, az ôstörténetrôl, Krisztus elôttrôl. Viszont van nagyon de nagyon sok anyag errôl. Csakhogy nem mindenik hiteles, mert ellenségeink irták azt. Ha ellenségeinknek fontos magyarságtudatunk rombolása, akkor a mi részünkre fontos kell hogy legyen annak építése.
Mert nem vettek tuddomást rólla, mert agyon volt hallgatva, és van mai napig is. Ha egy görög azt mondja magáról hogy:" én görög vagyok, azt mindenki meghallgatja mindenki elfogadja. Ha egy olasz azt mondja magárol, "én olasz vagyok", azt is mindenki meghallgatja. De manapság még ki sem szabad mondani azt hogy magyar vagyok, mert büntetés jár érte. Egyszóval a multból lessz a jövô, a multbol van a nemzet stb. Ezt mondom én.
Hogy aztán az Unioban milyen nagy jelentôsége lessz ennek , illetve lenne ennek? Meg merem mondani ôszintén, fogalalmam sincs, nemhogy nem tudom, de fogalmam sincs. Hogyan tudnánk erre mi felelni, ha egyszer azzal sincs tisztába a nemzet hogy kik voltunk 2000 évvel ezelôtt, nincs bennünk meg a tudat, akkor hogyan tudnánk hogy mivé lehetünk az Unióban, hogyan tudnánk hogy ilyen tudattal mire mennénk.

Irod:"Tovabba, milyen kovetkezteteseket lehet abbopl levonni, hogy a "gift" szo a nemetben merget, az angolban ajandekot jelent?"

Nem tudom, de talán meg lehetne kérdezni Tomory Zsuzsát, aki egy nyelvészprofesszor, és ô irt egy könyvet arról hogy mik a magyar vonatkozások az angol nyelvben + az Arthur legenda magyar vonatkozásairól.
Esetleg Bobula Ida is tudna nekünk errôl sokat mesélni.

Irod: "Masreszt talan ket targyi tevedesre szeretnem felhivni a figyelmedet, mely szerint a magyarok idotlen idok ota itt vannak. (Gondolom a Karpat medenceben.) Mert ez igy azert nem allna meg a helyet. "

A kutatások során, az otthoni kutatok, akiknek munkáját angyon halgatják, azok az ásatások során, 500 000 , igen 500 ezer éves a vértesszöllôsi, barlangban éltek de volt tüzhelyük, kôtárgyaik ,amelyeken a diszités, és minta , pontosan ugyan olyan mint amit mi használunk a Kárpát medencében (Zárojelben ide pedig megjegyzem, hogy a Harward egyetem embertantudósa, kutatta az europai jégkorszak tülélési lehetôségeit, és mondta hogy az egyedüli túlélési lehetôség a Kárpát medencében volt lehetséges, a Kárpátok miatt a jegesedés nem volt annyira nagy, azonkivül a hôforrások melegen tartották a vidéket, és igy élettel is).

Irod:"S ami meg a magyarok bekeszeretet illeti, mar hogy senkit nem tamadtak meg, csak ha oket tamadtak (azaz vedekeztek), hadd alljon itt ket ellenpelda: a magyarok kalandozasa a honfoglalas koraban (Pl. Lehel vezer Lech mezei veresege, ami azert innen nezvest elegge tavol van) vagy akar a magyarok doni szereplese a II. vilaghaboruban..."

Azt nem állitottam soha hogy nem csatáztak, viszont azt amit Koborlo irt, hogy egyesek olyanokat irtak hogy mindenkit leöltek, állatokat, nôket is, gyermekeket is, ez nem igaz. Azok irták ezt róllunk, akik ezeket megtették, csak másra akarták fogni. De mivel a történelem is politika, ezért hát könnyü elképzelni, hogy a barbár népek mondták ezt róllunk, hogy magukat jobbnak állitsák be - egyszóval az ellenségeink irtak ilyet róllunk. De el kell olvasni Anonymus irásait, O nem volt egyik párti sem, ô csak megirta mi volt. Ott kell elolvasni, a magyarok illemtudásáról, jo lelküségérôl, hazafiasságáról, hôsiességérôl, csatáirol -de nem mészárlásairól, mészárlást a Habsburg csinált stb- és német, francia stb barbárságokról.

Minden jot kivánok

Husi

husikamm  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-01-19 03:01   
2004-01-19 00:21, Mr Spock:
-
Kedves husikamm,

Ugye nem haragszol ha nem veszem komolyan, hogy a civilizacio magyar eredetu. Buszke hazafinak szamitom magam, de nem ennyire.

Ahogy tetszik. Ezeket nem én fabrikáltam ki, hanem ezekrôl vannak könyvek, amik megjelentek, mint irtam 25, 50 évvel ezelôtt. De csak akkor tudod nem komolyan venni, ha elolvastad azokat a könyveket, ahol a megoldások ott vannak. Mint ahogyan Danikent is, mivel láttál errôl videot, igy elhatároztad magadnak azt hogy nem hiszed vagy hiszed. Csakis akkor tudod ezt igy kijelenteni, ha elolvastad azokat a könyveket és az azokban levô tényeket. És akkor rajtad a sor hogy hiszed-e vagy sem. Ez igy rendben. De ha elsô hallatra ilyet mondassz, akkor te is azok közé tartozol akik ha valamit hallanak elôször és ilyet meg nem hallottak, akkor rögtön támadják, és mondanak rá füt fát vaskarikát. Ugye érted mit mondok?
Nehogy az istenért félre értsél, csak mondtam egy helyzetet.
Ha én olyat hallok, amirôl még nem halottam, akkor az az elsô kérdésem hogy, hol tudok ezután utánna nézni - már a komoly témát illetôen, mert az ember hall sok minden komolytalan érdekességet minden nap. Csakis akkor mondok rolla akármit is ha már olvastam rolla, vagy ki is probáltam, stb.
Orülök hogy beszélgetünk, szépen

Husi

husikamm  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-01-19 02:37   
2004-01-18 22:51, frimi:
-
Irod: "Gondolja-e barki, hogy amig valaki nem tud makosretest keszitreni, akkor azt fogja hangoztatni a barati korben, hogy "Nem tudom"?"

Mindenki magából indul ki. Aki nem meri megmondani az megjátsza önmagát. Én például soha nem mondom azt hogy "tudom" ha egyszer nem tudom (mákos rétest sem tudok csinálni). Mert ha azt mondanám hogy tudom akkor ugyis visszavágna valahol nagyon gyorsan. Egy baj van viszont, hogy a mai társadalomban az emberek, szeretik mindentudónak beállittatni magukat, a társadalom elôtt - ebben aztán a mindenféle reklámok és az ugynevezett marketing -ebben a kialakult tévhitben sokat besegít. Itt kezdôdik a baj.
A tudomány sokszor és mindig is hajtogatja hogy "nem tudjuk". Vagy azt hogy bizonyitottan "nem lehet tudni" mi ennek vagy annak az oka, vagy miért van ez igy vagy ugy - a megmagyarázásban van a titok, azt is olyan szavakkal adják be a mindennapi embernek, amibôl ugy derül ki a dolog mintha tudnák. Az agyonhalgatás, az éppen az a dolog amikor valamit tudnak , de nem számolnak be rólla. Az agyonhalgatás, az nem az hogy nem merik megmondani merthogy nem tudják, hanem az amikor tudnak rolla, de nem beszélnek rólla, igy olyan mintha nem is létezne. Viszont létezik. Ez a legnagyobb baj.

Irod: "Azert bele kell gondolni abba, hogy egy tudos a tudomanyos vilagban mekkora presztizst kockaztat egy elhamarkodott hipotezisnek a bedobasaval a koztudatba. Egy eletre eljatszatja renomejat!!! Nevetsegesseg targya lesz!"

Azt kell mondanom, hogy az emberiség mindig és mindenre kell hogy választ kapjon. Elhamarkodott hipotézis - általában a munka fajta adja meg hogy mi mennyire hamar tud elkészülni, de általában évekre van mindig szükség. Csak mert az emberi természetet annyira a felhôk fölé emeljük, és ha valamit valaki nem tud megmondani, akkor azt már rögtön támadni is kell, kinevetni, nevetségesség tárgyává tenni. Ha valaki ledoktorált attól még nem mindent tudó, még abban a szakmában sem, amibôl ledoktorált.
Ez a dolog, a mai világ hatalom vágyával teli világunkban van.

MInden jot

Husi

Mr Spock  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-01-19 01:14   
Kedves Pompéry Berlin,

Jut eszembe, anyám egyik kedvenc és visszatérő lánykori anektótája volt az alábbi megtörtént eset: Valamikor a 30-as évek végén anyám társaságabeli egyetemista fiatalemberek egyik éjszakai mulatozásuk során enyhén illuminált állapotban a - már nem tudom pontosan hol állt - Tinódai Lantos Sebestyén szobránál rövid pihenőt tartottak. Minden hülye ötletre kapható hangulatban elemelték a végvári vitéz-költő kardját. Egy darabig a vicc jó heccnek minősült, aztán egyre terhesebbé vált a zsákmány. Majd - ahogy vették, úgy letették - a rövidesen túlsúlyossá vált akadályozó tényezőt egyszerűen otthagyták egy kapu alatt.

Néhány nap múlva az esetről emígyen számolt be a budapesti sajtó: "A Józsefkörút ...dik kapuja alatt rómaikori, de még jó állapotban lévő vas kardot talált a házmester. A muzeológusok egyelőre kutatják eredetét." (idézet emlékezetből)

Jo story (:-).

Gabor

Mr Spock  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-01-19 01:08   
Kedves frimi,

Szerintem Daeniken nem talalt fel semmit! Csupan felvetett egy sor, a "hivatalos" tudomany altal nem, vagy kelloen meg nem magyarazott dolgot es folyamatosan azt szuggeralja bele az emberekbe, hogy ezek a dolgok nem eshettek volna meg, ha idegenek nem avatkoznak bele a foldi eletbe.

Azt talalta fel. Amiket talalt, amikkel kapcsolatban ezt az osszefuggest felvetette, azokat tenyleg nem "talalta fel", csak osszegyujtotte. De a koncepcio az uj volt.

Vagyis messze tulhangsulyoz olyas valamit, ami persze nem zarhato ki, es lehet ez is egy alternativa... DE semmi tobb!

Oh, ez igy van. Ezert is ismetelgetem, ezzel kezdtem az egesz temat, hogy "nem az a velemenyem hogy Danikennek igaza van (abban hogy voltak itt idegenek), hanem az, hogy talalt elegendo "alapos gyanut", aminek az alapjan az igazi tudomanynak "kotelessege" lenne tovabb folytatni az idevonatkozo feltarasokat. De igazad van, semmi tobb.

Ami az 50-200 tonnas monolitok mozgatasat/felallitasat illeti, arra jelenleg valoban nincs meggyozo magyarazat. Mint ahogy a piramisok epeitesere sincs.

Na de latod pontosan ez az. A 21. szazad elejen, computer es urtechnologiaval korulveve, alapjaban semmi nem szabadna a multbol hogy ennyire "nem tudjuk" modon mutatkozzon ÉS egy vallranditassal legyen elintezve, azon az alapon, hogy "hát valahogy csinaltak, hiszen ott van". Az archeologusok ott kapargatjak a labszarcsontokat, es messzemeno kovetkeztetesekkel szorakoztatjak a vilagot, mikozben az igazan erdekes, igazan nem tudott dolgoktol elfordulnak. Jo, nem azt mondom hogy konnyu lenne, na dehat hogy lehet csak ugy "otthagyni" kerdeseket, hogy mikeppen mozgattak 50-200 tonnas monolith-okat? Es az egeszben az a legbosszantobb, hogy milliardokat koltenek a jelenlegi urkutatasra.....milyen cimen?.....hogy "hatha volt elet a Marson". Tehat mirol is szol ez? Hogy VOLT-E elet (a multban, hiszen a jelenben majdnem biztos hogy nincs). Mindezt innen egy milliard kilometernyire. Csak puszta jozan esz alapon, enszerintem az, hogy fognak BIZONYITHATOAN talalni, mult elet jeleit a Marson, egy centivel nem valoszinubb, mintha itt kutatnak Daniken otleteit. Sokkal, de sokkal kevesebb penzert. Tehat foldonkivuli elet lehetosege nincs elvetve, csak egy sokkal nehezebb ut van valasztva a keresesre. Es en meg csak azt sem mondom, hogy ne legyen Mars kutatas, de ekkora ellentmondast nem szabadna megengedni.

No, meg az azzal kapcsolatos rejtelyes szamosszefuggesekre sem. (Bar az utobbiakat szammisztikanak tartjak sokan - amiben azert magam sem vagyok biztos.)

Azok gyengebb tetelek, en sem veszem nagyon komolyan.

Viszont emlekeztetnek Thor Heyerdahlra, aki a Husvet szigeteken a "hosszufuluek" monolitjai felallitasara kidolgozott egy technikat es azt meg is valositotta!

Heyerdahl semmi mast nem bizonyitott, minthogy az az ut megteheto egy "ladik"-ban. Kesz.

Ezek a monlitok - nem emlekszem pontosan -, de ugy 10 tonnas nagysagrenduek voltak. Heyerdahl elott barki gondolhatta volna, hogy a Husvet szigetek lakopssaga nem lett volna kepes ezt a technikai bravurt maga megoldani. S johetett volna az idegenek teoriaja...Ha jol emlekezem, a "hosszufuluek" Heyerdahl szerint a Del-Amerikai kontinensrol szarmaztak s ezt bizonyitotta is a Csendes ocean e reszenek kokorszaki szinten megepitett hajojaval lebonyolitott hajoutjaval. S ha ez igy lehetett, akkor miert ne hozhattak volna magukkal Machu Pichu epitoinek ma meg talanyos technologiajat?

Amit Heyerdahl nem valaszolt meg, hogy MIERT?
Ami igaz a piramisokra, es sok minden masra is. Ahogy elozoleg mar irtam, az emberiseg "eppenhogy kimaszott a barlangokbol" (jo, tudom, ez tulzas), miert pont teljesen hihetetlenul nehez, amugy teljesen haszontalan aktivitassal vette magat korul? A puszta, mindennapos tulelesert kemenyen meg kellett kuzdeni. Miert iranyitott volna az akkori uralkodo, teljesen elkepeszto munkamennyiseget, emberorat, anyagot meg mindent, egy siremlekre (vagy az osszes mas hatalmas monolith-okra)? A "hiusag" egy gyenge magyarazat, hiszen semmi mas, meg csak hasonlo sem letezett, tehat az ember meretehez kepest, egy tizszer akkora valami (mondjuk) is elegge impozans lett volna. Es egyaltalan honnan tudhatta (az uralkodo), hogy egy tobbevtizedes project epitesi idejet egyaltalan meg fogja elni? Akkoriban az atlageletkor 40 korul/alatt volt. Ha annyira hiu lett volna, hogy ragaszkodott egy 150 meter magas, 240 meter hosszu/szeles gulat siremleknek epiteni, kellett hogy annyira is hiu legyen, hogy gondoljon arra, hogy ha esetleg elobb meghal, akkor egy 3x2 meteres kis sirba kell majd eltemetni. Tehat meg a hivatalos "adu asz erv" (az uralkodo hiusaga) SEM logikus.

Es hat egy csomo mas tetel, magaval az epitessel kapcsolatban SEM logikus. Vert kophetnek a vilag archelologusai, akkor sem fogom tudni elhinni, hogy 20 even keresztul, ejjel, nappal, 4.5 percenkent kepesek voltak egy tobbtonnas koblokkot odatenni, banyaszastol, szallitason, kifaragason keresztul, helyere teteleig. 70 meteres atlagmagassagba. Es ez csak EGY, Daniken sok hasonlo teteleibol.

Persze mindezek egy dilettans talalgatasai ....

Mindannyian dilettansok vagyunk a kerdessel kapcsolatban. Nem ez a problema. A problema az, hogy a tudosok is (:-).

s csak azt akartam vele bemutatni, hogy ha talalgatasokrol van szo, akkor mas alternativak is szoba johetnek, mint Daeniken feltetelezesei.

Persze. Azonnal elismerem. Amit nem ismerek el, hogy ezt az egesz kerdest a tudomanyos vilag a szonyeg ala sepri.

Gabor

Pompéry Berlin  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-01-19 00:42   
2004-01-18 23:53, frimi:
-
Néhány éve a Spiegel hosszú cikket szentelt a témának, amely persze olvasói levelek hadát eredményezte. Eléggé lehúzta a cikk a lepedőt Schliemannról. Utána kellene néznem, mert azért ma már a részletekre annyira nem emlékszem. Persze, Trója megtalálásának a ténye egyedülálló. Ezt a cikk sem vitatta. Schliemann-nak a tényekhez való viszonyát, a tudományos korrektséghez kevéssé ragaszkodó oldalát mutatta be, amellyel a kortárs régészek sem értettek egyet. Mindezt annak ellenére írta a Spiegel, hogy a német múzeumok elég sokat köszönhetnek neki.

Mr Spock  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-01-19 00:21   
Kedves husikamm,

Tudónk a Mén =Tutankamen. A mindenki által jol ismert Tutankemen, igen, ugy hivták hogy Tudónk a Mén.......az a tény hogy Egyiptom magyar volt, magyarul = Égita=Égitáj, agyon de agyon van hallgatva......az etruszkok nyelve a magyar volt.

Ugye nem haragszol ha nem veszem komolyan, hogy a civilizacio magyar eredetu. Buszke hazafinak szamitom magam, de nem ennyire.

Gabor

Mr Spock  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-01-19 00:19   
Kedves bobe,

En is lattam däniken filmet de en egyaltalan nem ugy elem meg hogy megakart gyzni emgem a földöntuli lenyek letezeseröl.

Amennyire tisztelem Danikent, el kell ismernem hogy szajbaragos a stilusa, plane az elso muveiben. Kesobb "lehiggadt" (tapasztalt) egy kicsit, de a szajbaragos stilusaval feladott egy magas labdat azoknak akik (amugyis) ignoralni akartak a temat.

Egy reszletre tökeltesen emlekszem amiben ramutat hogy az ember ha nem tud valamit megmagyarazn iakkor ravagja a Jo Isten muve: a II.dik vilaghaboru idejen egy oceaniai kisszigeten az amerikaiak legitamaszpontot epitettek fel. A sziget lakossaga kökorszakban elt. Az amerikai katonak ott voltak egy ideig es csokoladet ennivalot osztogattak a szigetlakoknak. Vege volt a haborunak ,a katonak hazamentek. A tamaszpont megszunt . Evek teltek itt es a szigetlakok palmafakbol kezdetleges repulogepet epitettek es odajartak könyörögni az istenekhez enivaloert.
En ezt filmet a 70 es evekben lattam de meg mindig tisztan emlekszem es magam elött latom a szigetlakokat amint aldozatot mutatnak be a repulogepnek.

Ja, igen, az egy "klasszikus"-nak mondhato tetel.

Szemelyesen azt hiszem hogy a tudosok sokkal többet tudnak mint amennyit a tudomasunkra juttatnak ,minek nyugtalansagot kelteni?

Nem hiszem hogy joval tobbet tudnanak. Mert ahhoz eloszor kutatni kell. Marpedig arrol azert tudna a kornyezetuk, azon keresztul a vilag. Ma mar nagyon nehez ilyesmit titokba tartani. A jelenkori UFO temat meg amugysem szeretnem idekeverni (a Daniken temaba).

Gabor

frimi  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-01-19 00:06   
2004-01-18 21:27, husikamm:
-
Kedves Husi!

Igazan nem cikizni, vagy kotozkodni akarok veled, de nezeteidhez lenne hozzafuzni valom.

Alapveto kerdesnek azt tartom, hogy mi a jelentosege annak a XXI. szazadban, hogy a magyarok osei a sumerokkal,baszkokkal, etruszkokkal vagy az okori egyiptomiakkal altak rokonsagban? Mennyivel lesz nagyobb nepunknek a reputacioja az Unioban, vagy egyalatalan a vilagban, ha kimutatjuk, hogy a mi kulturank sokkal regebbi eredetu, mint mondjuk az angoloke, vagy nemeteke stb.,? Ettol meg Shakespeare, Anatole France vagy Heine ugyanugy reszet kepezi az emberiseg egesze kulturajanak, nem lesz kevesebb, mint mondjuk Arany Janos - fuggetlenul attol, hogy az o osei kevessbe osok, mint a mi oseink...?

Tovabba, milyen kovetkezteteseket lehet abbopl levonni, hogy a "gift" szo a nemetben merget, az angolban ajandekot jelent?

Masreszt talan ket targyi tevedesre szeretnem felhivni a figyelmedet, mely szerint a magyarok idotlen idok ota itt vannak. (Gondolom a Karpat medenceben.) Mert ez igy azert nem allna meg a helyet.

S ami meg a magyarok bekeszeretet illeti, mar hogy senkit nem tamadtak meg, csak ha oket tamadtak (azaz vedekeztek), hadd alljon itt ket ellenpelda: a magyarok kalandozasa a honfoglalas koraban (Pl. Lehel vezer Lech mezei veresege, ami azert innen nezvest elegge tavol van) vagy akar a magyarok doni szereplese a II. vilaghaboruban...
Frimi

frimi  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-01-18 23:53   
2004-01-18 22:58, Pompéry Berlin:

Azért Schliemann-nal kapcsolatban nem ilyen egyértelmű a szaktudomány álláspontja. Ma már köztudott, hogy nem szakemberként - nem volt régész, inkább csak szenzációhajhász műkedvelő és gazdag kereskedő - a kiásott tárgyakban hozzánemértésből elég sok kárt okozott. Továbbá éppen hiúsága és szenzációéhsége miatt nem ritkán csalt is. Az ú.n. trójai kincsből több részlet az athéni bolhapiacról származott és nem Trójából, mint azt ma már tudjuk.
-
Szvsz ez azert semmit nem von le abbol, hogy Trojat delibabkent (legalabbis az volt a korabeli tudomanyos vilag nezete) es megszalottan uldozte - hitelt adva Homerosznak.

S bar ha nem volt "hivatasos" regesz, azert nem csak vagyonat aldozta erre a delibabra, de ezt kelloen meg is alapozta pl. az okori nyelvek megtanulasaval s ahhoz, hogy Homerosz utmutasainak hitelt adjon, tisztaban kellett lennie azokkal a regeszeti ismeretekkelet, amit a kor hivatalos tudomanya addig feltart.

Ami meg a szakszeruseget illeti, a regeszeti feltarasok technikaja az elmult evszazadok alatt sokat valtozott, fejlodott. A mai szemszogbol Howard feltarasi technikajat is sok kritika erhetne, de az meg egy "klasszissal" korszerubb (pl. kevessbe rombolo) volt, mint pl. Belzonie!

Schliemann hamisitasi dolgairol viszont semmit sem tudok. Ha ugy van, ahogy irtad, persze ez nem emelne dicsoseget, de meg ez sem von le semmit abbol a tenybol - es dicsosegbol -, hogy megtalata Trojat.
Frimi

Pompéry Berlin  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-01-18 22:58   
2004-01-18 22:51, frimi:
-
Azért Schliemann-nal kapcsolatban nem ilyen egyértelmű a szaktudomány álláspontja. Ma már köztudott, hogy nem szakemberként - nem volt régész, inkább csak szenzációhajhász műkedvelő és gazdag kereskedő - a kiásott tárgyakban hozzánemértésből elég sok kárt okozott. Továbbá éppen hiúsága és szenzációéhsége miatt nem ritkán csalt is. Az ú.n. trójai kincsből több részlet az athéni bolhapiacról származott és nem Trójából, mint azt ma már tudjuk.

Pompéry Berlin  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-01-18 22:52   
Ha emlékeim nem csalnak, akkor frimi állításával kell egyetértenem. Úgy gondolom, hogy Däniken csak megfogalmaz nyitott kérdéseket, ill. eddig nem kutatott részleteket hoz összefüggésbe.

Különben pedig nem szakemberként aligha hiszem, hogy kibérelhetnénk a bölcsek kövét és bizonyossággal abszolút igazságokat tudnánk itt kinyilatkoztatni.

frimi  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-01-18 22:51   
A tudomanyos vilag hallgatasa ill. elhallgattatas es az azt megerosito "bennfenntes" ertesulesekhez...

Vgyunk csak egy teljesen hetkoznapi peldat.

Gondolja-e barki, hogy amig valaki nem tud makosretest keszitreni, akkor azt fogja hangoztatni a barati korben, hogy "Nem tudom"?

Vagy elkepzelheto, hogy ha valaki nem ismeri az emlitett receptet, akkor sutba vagja az egeszet es nem probalkozik suttyomban, hogy hatha sikerul? S igy elkepsztheti barati tarsasagat?

Ne felejtsuk, hogy a nevetsegesseg ol! meg akar makosretes szinten is...

De felre a fenti, de szerintem nagyon is jellemzo peldakkal!

Magam tobb even keresztul voltam kutatomernok. Olyan problemakat kellett megoldanom, amire nem volt "recept". Volt,a mi sikerult, volt ami nem. Persze nem azzal jottem elo, ami nem ment, hanem azzal, ami sikerult. S ha a kenyes dolgokra kerdeztek ra, akkor - ha nagyon szoritott a cipo -, akkor himoltem-hamoltam. Pedig ez nem volt valami vilagrengeto munkakor...

Azert bele kell gondolni abba, hogy egy tudos a tudomanyos vilagban mekkora presztizst kockaztat egy elhamarkodott hipotezisnek a bedobasaval a koztudatba. Egy eletre eljatszatja renomejat!!! Nevetsegesseg targya lesz!

Gondoljunk csak pl. Schliemannra! Ha vegul is nem talja meg Trojat (bar a homeroszi Trojat valoban nem talalta meg, mint kiderult), mi lett volna szakmai hitelevel a tudomanyos vilag elott? Igy is eveken keresztul bolondnak tarottak, hogy mesek utan szaladgal s kolti ra vegyonat... Troja felfedezeseig.

Ami meg az egyes "bennfenntes" informaciokat illeti, hogy mondjuk az MTA agyonhallgat dolgokat... Hat egyreszt a tudomanyos vilag talan meg irigyebb es askalodobb, mint a szineszek vilaga! Azutan meg a tudomanyos vilag tele van meg nem ertett es ezert sertett zsenikkel. Akik egymast megfojtanakl egy kanal vizben... S nem csak ezek mondanak fut-fa a masikra, hanem egymas kozott is furnak-faragnak... Miert? Mert az ugyesebb tobb tamogatast fog kapni az allami budzsebol...
Frimi

Pompéry Berlin  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-01-18 22:34   
2004-01-17 12:50, Mr Spock:
-
... Ha az archeologusok talalnak egy kobor labszarcsontot, ...

Jut eszembe, anyám egyik kedvenc és visszatérő lánykori anektótája volt az alábbi megtörtént eset: Valamikor a 30-as évek végén anyám társaságabeli egyetemista fiatalemberek egyik éjszakai mulatozásuk során enyhén illuminált állapotban a - már nem tudom pontosan hol állt - Tinódai Lantos Sebestyén szobránál rövid pihenőt tartottak. Minden hülye ötletre kapható hangulatban elemelték a végvári vitéz-költő kardját. Egy darabig a vicc jó heccnek minősült, aztán egyre terhesebbé vált a zsákmány. Majd - ahogy vették, úgy letették - a rövidesen túlsúlyossá vált akadályozó tényezőt egyszerűen otthagyták egy kapu alatt.

Néhány nap múlva az esetről emígyen számolt be a budapesti sajtó: "A Józsefkörút ...dik kapuja alatt rómaikori, de még jó állapotban lévő vas kardot talált a házmester. A muzeológusok egyelőre kutatják eredetét." (idézet emlékezetből)

frimi  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-01-18 22:32   
2004-01-18 15:38, Mr Spock:
-
Kedves Gabor!

Szerintem Daeniken nem talalt fel semmit!

Csupan felvetett egy sor, a "hivatalos" tudomany altal nem, vagy kelloen meg nem magyarazott dolgot es folyamatosan azt szuggeralja bele az emberekbe, hogy ezek a dolgok nem eshettek volna meg, ha idegenek nem avatkoznak bele a foldi eletbe.

Vagyis messze tulhangsulyoz olyas valamit, ami persze nem zarhato ki, es lehet ez is egy alternativa... DE semmi tobb!

Ami az 50-200 tonnas monolitok mozgatasat/felallitasat illeti, arra jelenleg valoban nincs meggyozo magyarazat. Mint ahogy a piramisok epeitesere sincs. No, meg az azzal kapcsolatos rejtelyes szamosszefuggesekre sem. (Bar az utobbiakat szammisztikanak tartjak sokan - amiben azert magam sem vagyok biztos.)

Viszont emlekeztetnek Thor Heyerdahlra, aki a Husvet szigeteken a "hosszufuluek" monolitjai felallitasara kidolgozott egy technikat es azt meg is valositotta! Ezek a monlitok - nem emlekszem pontosan -, de ugy 10 tonnas nagysagrenduek voltak. Heyerdahl elott barki gondolhatta volna, hogy a Husvet szigetek lakopssaga nem lett volna kepes ezt a technikai bravurt maga megoldani. S johetett volna az idegenek teoriaja...

Ha jol emlekezem, a "hosszufuluek" Heyerdahl szerint a Del-Amerikai kontinensrol szarmaztak s ezt bizonyitotta is a Csendes ocean e reszenek kokorszaki szinten megepitett hajojaval lebonyolitott hajoutjaval. S ha ez igy lehetett, akkor miert ne hozhattak volna magukkal Machu Pichu epitoinek ma meg talanyos technologiajat?

Persze mindezek egy dilettans talalgatasai s csak azt akartam vele bemutatni, hogy ha talalgatasokrol van szo, akkor mas alternativak is szoba johetnek, mint Daeniken feltetelezesei.
Frimi

hunor  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-01-18 22:22   
2004-01-18 16:12, bobe:
-

Szemelyesen azt hiszem hogy a tudosok sokkal többet tudnak mint amennyit a tudomasunkra juttatnak ,minek nyugtalansagot kelteni?

-

Bobe fenti megallapitasara en is kivancsi lennek, marmint tenyleg tobbet tudnak? Es miert rejtegetnek. Ha igy van, valoszinuleg tudnak elfogadhato magyarazatot is adni erre?

Es van egy hasonlo temaju topikunk is ezen kivul, idemasolom a linket: http://www.magyaronline.net/forum/viewtopic.php?topic=208&forum=27&80

Hunor

husikamm  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-01-18 21:27   
2004-01-17 23:19, Mr Spock:
-
Kedves husikamm,
Tudónk a Mén =Tutankamen. A mindenki által jol ismert Tutankemen, igen, ugy hivták hogy Tudónk a Mén.......az a tény hogy Egyiptom magyar volt, magyarul = Égita=Égitáj, agyon de agyon van hallgatva.

Agyon van hallgatva (:-)? Hat ilyet.

Igen agyon van hallgatva, mint ahogyan az a tény is hogy az etruszkok nyelve a magyar volt. A tavaly megjelent hires olasz történész Mario Alinei könyve által jött ez ujra világra. Viszont a 25 évvel ezelôtt megjelent magyar etruszkologus és munkája "Toszkánai harangok" ma is agyon van hallgatva. Ez a mü -a Toszkánai harangok-, egy az egyben ugyanaz amit a tavaly Mario Alinei leirt. Egyszóval volt már magyar aki errôl irt, méghozzá 25 évvel ezelôtt, miért nem halottunk errôl? Ugyanez az egyiptmi dologgal is, amit Dr. Baráth Tibor majdnem 50 évvel ezelôtt irt meg.

Irod: "Ez kb pont odatartozik a termeszetgyogyaszat kategoriaba"

Nem oda tartozik egyáltalán. Megkérlek ne kezd ujra, jó? kösz.

Husi

Fredi  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-01-18 18:56   
Kedves Gábor, kedves Husi,

a vitát éltalában nagyon fontosnak tartom, a nélkól nincs fejkődés. Csak az adott Däniken témára vonatkozoztt amit írtram.

A MTA-val kapcsolatban én is mnagyon sok rosszat hallottam, mégpedig nem csak laikusioktól, hanem egy egyetemi tanártól is. Kár, hogy igy van.

bobe  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-01-18 16:12   
En is lattam däniken filmet de en egyaltalan nem ugy elem meg hogy megakart gyzni emgem a földöntuli lenyek letezeseröl. Egy reszletre tökeltesen emlekszem amiben ramutat hogy az ember ha nem tud valamit megmagyarazn iakkor ravagja a Jo Isten muve: a II.dik vilaghaboru idejen egy oceaniai kisszigeten az amerikaiak legitamaszpontot epitettek fel. A sziget lakossaga kökorszakban elt. Az amerikai katonak ott voltak egy ideig es csokoladet ennivalot osztogattak a szigetlakoknak. Vege volt a haborunak ,a katonak hazamentek. A tamaszpont megszunt . Evek teltek itt es a szigetlakok palmafakbol kezdetleges repulogepet epitettek es odajartak könyörögni az istenekhez enivaloert.
En ezt filmet a 70 es evekben lattam de meg mindig tisztan emlekszem es magam elött latom a szigetlakokat amint aldozatot mutatnak be a repulogepnek.

Mr Spock  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-01-18 15:38   
Kedves frimi,

Most Daenikenrol...

Valamikor a 60-as evekben bemutattak Magyaorszagon egy filmet, amely Daeniken altal (addig) osszegyujtott talanyokrol szolt. ......Az a szuggesztivitas, amellyel MINDENT az urlenyekkel igyekezett magyarazni, azokkal osszehozni - tisztesseg ne esven szolvan - engem Morickat juttatta az eszembe, akinek mindenrol "az" jut az eszebe.

Igen, ez egy alapveto hiba volt Danikentol, tul nagy elannal ugrott bele az egeszbe, a vegkovetkeztetessel kezdte, es tenyleg tul-nyomta a dolgokat. Na dehat attol, hogy mondjuk a Pennicillin feltalaloja nyelvet nyujt a pápára (nem tortent ilyen, csak kitalaltam peldanak), még mindig feltalalta a penicillint.

Keszseggel elismerem, hogy szamos dolog van, amelynek okat, magyarazatat nem ismerjuk - vagy eppen nem ismertuk fel! Gondoljunk csak azonban David Copperfield mutatvanyaira: atmegy a Kinai Nagy Falon, eltunteti a Szabadsagszobrot, vagy eppen repul... Persze jozan esszel - es megfelelo szellemi szinvonalon - tudjuk, hogy mindez lehetetlen. Hogy ugyes trukk az egesz. De vajon mit gondolhatnak egy ilyen mutatvanyrol mondjuk a del-amerikai kokorszaki szinten elo egyes indian torzsek?

Jo kerdes. Na dehat ki elt akkor, akik ilyen trukkokre volt kepes, es csinalta is? Tovabba, milyen trukk az, hogy 50-200 tonnas koveket mozgattak, faragtak, osszeillesztettek? Amik még mindig ott vannak. Mert mondjuk David Copperfield nem hagy maga utan "nyomot". Plane nem 50 tonnas nyomot.

Szerintem leborulnanak elotte es istenkent imadnak!

Pontosan. Na dehat a jogos kerdes az az, hogy abban az idoben kik voltak kepesek valami olyant csinalni, ami az oslakosokban ezt valtotta ki?

Magam nem tartom elkepzelhetetlennek idegen civilizaciok foldi latogatasat a foldtortenet kulonbozo korszakaiban, akar tobb alkalommal is. (Utalhat erre pl. Mexicoban egy aztek sirban talat kolap, amlynek elegge esszeuen olyan olvasata is van, hogy az nem abrazol mast, mint egy urhajo vezerlo fulkejet - a keszitojenek szellemi szinvonalan.) Azt azonban tulzasnak tartom, hogy MINDEN, ma meg erthetelen dolgot egyszeruen "rakenunk" az idegenekre!

Ah, errol szo sincs. Mindenesetre dramatikusan massa lenne az ember tortenelme, ha kiderulne hogy igenis, jartak itt mashonnan.

S hogy a termeszettudomanyos vilag pedig miert "hallgatja el" ezeket a dolgokat, arra magam nagyon egyszeru magyarazattal vagyok: a tudosok (ugy altalanos ertelemben) felfedezesekkel szeretnek kiallni a vilag ele, nem pedig azzal, hogy sem ennek, sem annak, sem masminek nem tudjak az okat, magyarazatat. Persze ez egy pillanatig sem jelentheti azt, hogy valamifel parcialis, szonyeg ala soporheto dolgoknak tartjak a ma meg rejtelyeket! S maradva a Nasca fennsik abrainal: arra, tobb elmelet is szuletett mar, hogy mi celt szolgaltak. Igazan talan egy sem volt teljesen meggyozo s ezert meg az is megallhatja a helyet, hogy idegen lenyek urrepuloterenek iranyjelzeskent is szolgaltak. Lehet... De nem ez lehet az egyetlen magyarazat!

Persze hogy nem. Sot, enszerintem a Nasca ügy Daniken egyik leggyengebb erve erre az egeszre. Engem leginkabb a Kheopsz piramis es a Bibliai tetelek kaptak meg a leginkabb.

Gabor

frimi  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-01-18 00:27   
Ha szabadan, akkor en is beszallnek az itt folyo eszmecserebe...

Most Daenikenrol...

Valamikor a 60-as evekben bemutattak Magyaorszagon egy filmet, amely Daeniken altal (addig) osszegyujtott talanyokrol szolt. A frigyladaval, a Nasca fennsikkal, a repulo cseszealjakkal stb., foglalkozott. Nagyon nagy hatasu film volt!

Magam huszoneves fiatalkent igencsak vonzodtam a sci-fi-hez, mar akkor is elegge tekintelyes konyvtaram volt e temabol. Mindezek ellenre szemly szerint engem az idegen civilizaciok foldi latogatasat illetoen a film egyaltalan nem gyozott meg, hanem nalam sokkal inkabb ellenkezo hatast valtott ki! Az a szuggesztivitas, amellyel MINDENT az urlenyekkel igyekezett magyarazni, azokkal osszehozni - tisztesseg ne esven szolvan - engem Morickat juttatta az eszembe, akinek mindenrol "az" jut az eszebe.

Keszseggel elismerem, hogy szamos dolog van, amelynek okat, magyarazatat nem ismerjuk - vagy eppen nem ismertuk fel! Gondoljunk csak azonban David Copperfield mutatvanyaira: atmegy a Kinai Nagy Falon, eltunteti a Szabadsagszobrot, vagy eppen repul... Persze jozan esszel - es megfelelo szellemi szinvonalon - tudjuk, hogy mindez lehetetlen. Hogy ugyes trukk az egesz. De vajon mit gondolhatnak egy ilyen mutatvanyrol mondjuk a del-amerikai kokorszaki szinten elo egyes indian torzsek? Szerintem leborulnanak elotte es istenkent imadnak! Mi ugyan tudjuk, hogy ezek elletmondanak a fizikai torvenyeknek, DE mi (a tobbseg) nem talajuk az esszeru magyarazatot!!! Mint ma pl. a Nasca fennsik rejtelyet illetoen!

Magam nem tartom elkepzelhetetlennek idegen civilizaciok foldi latogatasat a foldtortenet kulonbozo korszakaiban, akar tobb alkalommal is. (Utalhat erre pl. Mexicoban egy aztek sirban talat kolap, amlynek elegge esszeuen olyan olvasata is van, hogy az nem abrazol mast, mint egy urhajo vezerlo fulkejet - a keszitojenek szellemi szinvonalan.) Azt azonban tulzasnak tartom, hogy MINDEN, ma meg erthetelen dolgot egyszeruen "rakenunk" az idegenekre!

S hogy a termeszettudomanyos vilag pedig miert "hallgatja el" ezeket a dolgokat, arra magam nagyon egyszeru magyarazattal vagyok: a tudosok (ugy altalanos ertelemben) felfedezesekkel szeretnek kiallni a vilag ele, nem pedig azzal, hogy sem ennek, sem annak, sem masminek nem tudjak az okat, magyarazatat. Persze ez egy pillanatig sem jelentheti azt, hogy valamifel parcialis, szonyeg ala soporheto dolgoknak tartjak a ma meg rejtelyeket! S maradva a Nasca fennsik abrainal: arra, tobb elmelet is szuletett mar, hogy mi celt szolgaltak. Igazan talan egy sem volt teljesen meggyozo s ezert meg az is megallhatja a helyet, hogy idegen lenyek urrepuloterenek iranyjelzeskent is szolgaltak. Lehet... De nem ez lehet az egyetlen magyarazat!
Frimi

Mr Spock  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-01-17 23:19   
Kedves husikamm,
Tudónk a Mén =Tutankamen. A mindenki által jol ismert Tutankemen, igen, ugy hivták hogy Tudónk a Mén.......az a tény hogy Egyiptom magyar volt, magyarul = Égita=Égitáj, agyon de agyon van hallgatva.

Agyon van hallgatva (:-)? Hat ilyet.

Ez kb pont odatartozik a termeszetgyogyaszat kategoriaba.

Gabor

Ugrás a ( előző lap 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 | 25 | 26 következő lap )
Új topik indítása   Üzenet küldése

Irjon nekünk! - Impresszum - Médiaajánlat - Súgó