2019. július 19. Címlapra!
[Regisztráció]  [Profil szerkesztése]  [Beállítások szerkesztése]  [Keresés]
[Magánüzenetek]  [Felhasználók listája [Bejelentkezés]
MagyarOnline.net Fórumok >> Család, szabadidő, érdekességek >> Érdekességek a világból...
Új topik indítása   Üzenet küldése
Ugrás a ( előző lap 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 | 25 | 26 következő lap )
 Mr Spock  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-01-17 23:15   
Kedves Koborlo,

Kérlek ne irj ilyeneket
"Ha az archeologusok talalnak egy kobor lo lobszarcsontot"
Az én lábszár csontom mág a helyén van.

De lehet én olvastam rosszul?

Csak vicc.

Hehehe....

Gabor

Mr Spock  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-01-17 23:14   
Kedves Fredi,

engedd meg, hogy eőbbi fejtegetésedhez, néhány mondatot hozzáfűzzek. Erich von Däniken legnagyobb érdemét abban látom, hogy a Föld,a világ megmagyarázhatatlan relytélyeit, pontosabban ezek egy részét mintegy felleltározza és a nyilvánosság elé tárja. Ezzel szemben a konszakrált tudós világ az ilyeneket agyonhallgatja. A megoldásain lehet vitatkozni, de amig jóbb nincs a vitának sincs sok értelme. És még valami. Alkalmam volt Dänikent élőben hallgatni, diavetitéses előadásain. Egy nagyon jó előadó, van karizmája, magával ragadja a hallgatóságot. Emellett egy ügyes üzletember is. Le a kalappal előtte!

Egyetertek mindennel amit irtal.
Irigyellek hogy szemelyesen volt modod hallgatni.

vitának sincs sok értelme.

Erted ezalaltt hogy itt nincs ertelme vitazni, vagy ugy altalaban?

Gabor

Koborlo  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-01-17 21:05   
Kedves Gábor.
Kérlek ne irj ilyeneket
"Ha az archeologusok talalnak egy kobor lo lobszarcsontot"
Az én lábszár csontom mág a helyén van.

De lehet én olvastam rosszul?

Csak vicc.
Batáti szeretettel Géza

bimbi  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-01-17 20:45   
Fredi es aki erdekelt,

Egy nagyon jó előadó, van karizmája, magával ragadja a hallgatóságot. Emellett egy ügyes üzletember is. Le a kalappal előtte!
----

Majus 14-16, 2004-be , Erich von Däniken 2 napos szeminart tart San Franciscoba.

Vele meg lesznek mas eloadok is: David Hatcher Childress, Ulrich Dopatka, Dr. Pasqual S. Schievella,es Giorgio A. Tsoukalos.az eloadas a:

Villa Florence Hotel, 225 Powell St. at Union Square, San Franciscoba lesz.

Penteken es Szombaton regel 10-tol este 6 -ig.

husikamm  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-01-17 19:17   
2004-01-16 08:52, Koborlo:
Irod:"Ugye ismeritek a Honfoglalo Magyarok történetét.Őseink Barbárok voltak. Isteneik nem is Egy volt.
Harcosok és családjai.Betörtek egy kereskedelmemmel,mezőgazdasággal,tudományokkal és még ki tudja mivel foglalkozó német város állam területére és ha nem kapták meg amit kértek ,aranyat, italt, ételt, Nőt akkor leöldösték a lakokat kirabolták a várost felgyujtották tehát megszüntettek mindent.Csak a romok maradtak."

Kedves Géza,

Mosolygok, mert ez igy a példának okáért nagyon jo, de forditva. Szinte gondolom hogy rám gondoltál, amikor irtad, hogy lessz aki ez ellen tiltakozni fog. Én vagyok az egydüli aki itt a Mon forumban a magyarság multjáról ir, és a magyar ôstörténelemrôl (még Melinda is irt), az ôstörténet topikban,a Cikkeink kapcsan temakor alatt. De nem, nem tiltakozom, csak annyit irok ide hogy ez nem igaz. Mi magyarok akik az idôk elejétôl a Kárpát medencében éltünk, mi nem támadtunk hanem minket támadtak. Mi aztán hordtuk szét a kulturát a világ nagyon sok részeibe. Ezért van az hogy az egyiptomi hieroglifákat csakis magyarul lehet megfejteni. Az angolok probálkoznak, le is irtak sok megfejtést, de azt olyan rosszul forditották a hang fonetika miatt, hogy azt ujra kell kigubancolni. Mert az angoloknak, nincs ö, ô, ü, ny, ty, ly, gy stb hangjuk. Mint ahogyan a román nem tudja kimondani azt hogy "fünf", mert állandoan "fjunf"-ot mond, ugy az angolok sem tudták a helyes fonetikát átirni.
Egy a sok közül:
Tudónk a Mén =Tutankamen. A mindenki által jol ismert Tutankemen, igen, ugy hivták hogy Tudónk a Mén.
Az ô koporsoján egy csomó lúd van rajzolva, ezt látthattátok ti is számtalanszor a tévében. Az angolok azt mondják hogy azért mert az egyiptomiaknak a szent állatuk közé tartozott a lúd, ezért természetesen felkerült a király koporsójára, halála után, mivel a király is szent ember volt. Viszont magyar paraszt ésszel kell gondolkozni. Ha olvassuk a képirást, akkor a következôt kapjuk:
A lúd= a madár, a lúd/lúdak - viszont ha össze olvassuk a két szót akkor megkapjuk azt hogy: Alud= alszik, aluszik=meghallt. Ezt nevezzük képirásnak, egy képpel értelmet adni egy gondolatnak egy mondatnak, valaminek.
Ezért volt a Tudonk a Mén koporsóján annyi lúd, mivel a nagy király aluszik/alszik=meghallt.
Az ôstörténet topikban errôl nagyon sokat irtam, de mind ezeket okosabb emberek munkájából meritettem, sokkal okosabbak mint én, magyar eygiptológusok munkájából, akik élletüket áldozták e munkáért.
Na persze mint Frédi mondta, az a tény hogy Egyiptom magyar volt, magyarul = Égita=Égitáj, agyon de agyon van hallgatva.

Minden jot

Husi

husikamm  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-01-17 18:53   
2004-01-17 13:10, Fredi:
-
engedd meg, hogy eőbbi fejtegetésedhez, néhány mondatot hozzáfűzzek. Erich von Däniken legnagyobb érdemét abban látom, hogy a Föld,a világ megmagyarázhatatlan relytélyeit, pontosabban ezek egy részét mintegy felleltározza és a nyilvánosság elé tárja. Ezzel szemben a konszakrált tudós világ az ilyeneket agyonhallgatja.

Frédi, igaz nem nekem irtad ezen fenti üzeneted, de annyit szeretnék hozzátenni, hogy egyetértek ezzel. Én is láttam többszöris Danikent videofelvételen, sôt egy idôben még otthon is néztük mert a magyar televizio foglalkozott ezzel. Mi pedig erdélyben fogtuk a magyar tévét (jaj de nagy dolog volt az azokban az idôkben- mármint fogni a magyar tévét).
Szóval az agyonhalgatásról pedig hát csak annyit hogy amit a tudosok nem igen tudnak megfejteni, és ha valaki valamit kitalál helyettük/mellettük, akkor mi sem könnyebb mint rögtön támadni, vagy agyonhallgatni az egészet. Ebben a legfokolomposabb az otthoni Magyar Tudományos Akadémia. Ha van kedvetek akkor nézzetek be az ôstörténet rovatban, ott beszélgettünk már ilyenekrôl, és nagyon érdekes és nagyon komoly a téma.

Minden jot
HUsi

Fredi  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-01-17 13:10   
Kedves Gábor,
engedd meg, hogy eőbbi fejtegetésedhez, néhány mondatot hozzáfűzzek. Erich von Däniken legnagyobb érdemét abban látom, hogy a Föld,a világ megmagyarázhatatlan relytélyeit, pontosabban ezek egy részét mintegy felleltározza és a nyilvánosság elé tárja. Ezzel szemben a konszakrált tudós világ az ilyeneket agyonhallgatja. A megoldásain lehet vitatkozni, de amig jóbb nincs a vitának sincs sok értelme. És még valami. Alkalmam volt Dänikent élőben hallgatni, diavetitéses előadásain. Egy nagyon jó előadó, van karizmája, magával ragadja a hallgatóságot. Emellett egy ügyes üzletember is. Le a kalappal előtte!

Mr Spock  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-01-17 12:50   
Kedves Pompéry Berlin,

"...Miert lenne olyan abszurd visszafordulni a tortenelembe, archeologiaba, es egy picit komolyan venni ennek a lehetoseget? Daniken talalt boven, "alapos gyanut"..."

Kutatni persze lehet. Szerintem annak a feltételezésnek is utána lehetne menni,hogy a Szentföld esetleg nem is a Szentföldön volt. Valaki (nevére nem emlékszem) néhány éve hosszas fejtegetést írt arról, hogy szerinte az Ótestamentum által emlegetett hyelszínek nem a mai Izrael helyén keresendők. A szerző az Arab félszigeten vélte beazonosítani őket.

Däniken könyve vagy 30 évvel ezelőtt rám is nagy hatást tett. Aztán valahogy abbamaradt ez a szenzáció is. Mint a szenzációk általában.

Na de miert volt csak szenzacio? Miert nem ment utana a tudomany. Ha az archeologusok talalnak egy kobor labszarcsontot, komoly penzeket koltenek az analizalasra, es nehany honap mulva, a labszarcsontbol persze, olvashatunk messzemeno kovetkezteteseket, neha teljesen messzemeno, aminek latszolag az egvilagon semmi koze nem lehet egy labszarcsonthoz. Ugyhogy azokban a regiokban ami "el van fogadva", megy am a kutatas rendesen. Ma reggel olvastam, hogy Del Amerikaban, eloszor, talaltak valami dinoszaurusz csontot. Fogadni mernek hogy nehany honap mulva a terulet geologiajarol,novenyzeterol, allatvilagarol, mindenrol olvashatunk majd, abbol a nehany csontbol amit talaltak.

Na most persze Daniken nem TALALT semmi olyant, amit elozoleg mar mas nem talalt meg. Daniken csak osszefuggest huzott azon targyak, jelensegek kozott, egy unorthodox modon. Na de az osszefugges megrazoan logikus. Ezt nem ertem. Vért kophetnek a torteneszek, akkor sincs megmagyarazva egy csomo targy, jelenseg a multbol. Es nehogy mar ne legyen egy ervenyes kerdes, hogy mikeppen mozgattak 50 tonnas sziklakat minden gepezet, sot meg kerek nelkul is. Nehogy ne legyen legalabb annyira ervenyes kerdes, minthogy X osember milyen bogyot evett.

Enszerintem tudom a "Daniken semmibeveves" titkat. Nem vagyok benne biztos, de "eros gyanum" van ezzel kapcsolatban. Azaltal, hogy Daniken felvetette annak a lehetoseget, hogy a mai isten-kepek esetleg idegenbol jottekbol keletkeztek, vegulis sulyosan megsertette a vilag osszes vallasat. Nem egyet, az osszeset. Es hat a nemhivok szama meg mindig elenyeszo a hivok szamahoz viszonyitva. Es meg a legmagasabb tudomanyos szinten IS egy csomo istenhivo van, akik egyszeruen nem akarjak kideriteni, hogy eppen az az isten amibe ok hisznek, esetleg valamilyen ur-idegen volt. Sot, talan sokan egyenesen kegyeletsertesnek veszik egyaltalan foglalkozni a temaval.

Maskeppen nem logikus. Amiket Daniken "talalt" az sokkal, de sokkal lenyegesebbnek, erdekesebbnek, fontosabbnak tunik mint a proverbial labszarcsontok. Még akkor is, ha a vegen az bizonyosodna be, hogy ugyan nem ur-idegenek voltak mogottuk, hanem valami egeszen mas, de az emberiseg tortenelme szempontjabol szinten jelentos.

Gabor

Pompéry Berlin  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-01-17 00:01   
2004-01-15 23:22, Mr Spock:
-
...Miert lenne olyan abszurd visszafordulni a tortenelembe, archeologiaba, es egy picit komolyan venni ennek a lehetoseget? Daniken talalt boven, "alapos gyanut"...
-
Kutatni persze lehet. Szerintem annak a feltételezésnek is utána lehetne menni,hogy a Szentföld esetleg nem is a Szentföldön volt. Valaki (nevére nem emlékszem) néhány éve hosszas fejtegetést írt arról, hogy szerinte az Ótestamentum által emlegetett hyelszínek nem a mai Izrael helyén keresendők. A szerző az Arab félszigeten vélte beazonosítani őket.

Däniken könyve vagy 30 évvel ezelőtt rám is nagy hatást tett. Aztán valahogy abbamaradt ez a szenzáció is. Mint a szenzációk általában.

Koborlo  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-01-16 16:46   
Mr Spock:

Ez igy altalanossagban erdekesnek hangzik, na dehat a Magyar civilizacio sem tunt el, minden tortenelmi vesztesegek dacara. Europai orszagokat a haboruk sorozata sujtotta, maguk a civilizaciok nem tuntek el. Az ok valahogy ugy erzem, mas kell hogy legyen.

Gabor

Kedves Gábor.
Abban igazad van hogy a Magyar civilizácio
nem tünt el.
Ezért hálásak vagyunk Szent Isvánnak és a többi hires nagy vezetö személyiségnek és az öket követö szivos magyar népnek akiket élö emlék képként ezer éve nemzedékröl nemzedékre
szűleink,tanitoink,tudosaink(Értelmiségünk)még
gyermekként belénk neveltek.
Igaz most otthon élő magyarok mondhatják- És te külföldön élő mit teszel annak érdekében hogy hagyományaink utodaidon keresztül tovább
éljenek?
Talán nem sokat.
Kossuth Lajos többet tett.Élete példa elöttünk hogy külföldi emigrácioban élők is hatással vannak civilizácionk folytatására.
Ezért marad fenn egy nép mert még emigrácioba kényszerült vezetöi is támogatják legjobb tudásuk és lehetöségeik szerint.

Mint e példa mutatja van sok lehetöség hogy egy fejlett civilizácio fenn maradjon.
De éppen annyi példát vagy még többet tudnák mondani a történelem folyamán eltünt népek, civilizáciokrol akik nyomtalanul eltüntek vagy beolvadtak esetenként egy alacsonyabb szinten tulélö civilizácioba.
Példa erre Egyiptom történelme.

Felhivom figyelmeteket a History kábel csatornán az USA-ban Január 19-én közvetiteni fognak egy sorozatot Hunok ,Tatárok életéröl,hoditásairol. (Ök az erős kezüek hol vannak most?)
Érdekes téma.
Baráti szeretettel Géza.

Mr Spock  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-01-16 12:34   
Kedves Koborlo,

A mostani téma is nagyon érdekes bár eddig nem szóltam hozzá de röviden elmondom az elképzelésem hogy történhetet. Egy magassabb civilizált tudományokkal és technikával rendelkezö társadalmat napok allatt semmivé tenni, megszüntetni nem volt nehéz. (maradékát mint érthetetlent a ma élő emberek számára is szinte csodának tartjuk)
Példának sok ismert eset közül eggyet röviden leirok.Bár lesz aki tiltakozni fog kijelentésemen mert másik topikban másféle képpen képzeli el őseinket mint ténylegessen voltak.
Ugye ismeritek a Honfoglalo Magyarok történetét.Őseink Barbárok voltak. Isteneik nem is Egy volt.
Harcosok és családjai.Betörtek egy kereskedelmemmel,mezőgazdasággal,tudományokkal és még ki tudja mivel foglalkozó német város állam területére és ha nem kapták meg amit kértek ,aranyat, italt, ételt, Nőt akkor leöldösték a lakokat kirabolták a várost felgyujtották tehát megszüntettek mindent.Csak a romok maradtak.
Ez is egy modja egy civilizació eltüntetésének.Ha a Magyarok nem bujkáltak volna a Tatárok is igy tüntették volna el az akkor mar modern életet élő orszagot.
Törökök is elhordták értékeink nagy részét.
Sőt Szovjet barátaink,testvéreink negyven éven keresztül.Szerencse hogy még van Magyar ország.Minden esetre megtanultunk irni ugy hogy le tudjuk irni, vissza vezetni ezeket az eseteket és igy mindez megmaradt nekünk
Történelemnek.
Valoszinü hogy ragájos betegségek is el tudtak pusztittani egy kissebb népet.
Földrengés és árvizek,tájfunok is szedik,szedték tömegessen áldozataikat.
Ezekre is lehet gondolni.

Ez igy altalanossagban erdekesnek hangzik, na dehat a Magyar civilizacio sem tunt el, minden tortenelmi vesztesegek dacara. Europai orszagokat a haboruk sorozata sujtotta, maguk a civilizaciok nem tuntek el. Az ok valahogy ugy erzem, mas kell hogy legyen.

Gabor

Koborlo  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-01-16 08:52   
Az utobbi idoben nem történt olyan eset(illetve mi nem vesszük észre, mert mindig tőrténik)ami minket érdekelt volna akár megvitatni akár vissza téritene az elöző témára.Annak viszont mind oörülhetünk hogy találunk érdekes teémát helyette és folytatjuk is avval.
Van ilyen.
A mostani téma is nagyon érdekes bár eddig nem szóltam hozzá de röviden elmondom az elképzelésem hogy történhetet. Egy magassabb civilizált tudományokkal és technikával rendelkezö társadalmat napok allatt semmivé tenni, megszüntetni nem volt nehéz. (maradékát mint érthetetlent a ma élő emberek számára is szinte csodának tartjuk)
Példának sok ismert eset közül eggyet röviden leirok.Bár lesz aki tiltakozni fog kijelentésemen mert másik topikban másféle képpen képzeli el őseinket mint ténylegessen voltak.
Ugye ismeritek a Honfoglalo Magyarok történetét.Őseink Barbárok voltak. Isteneik nem is Egy volt.
Harcosok és családjai.Betörtek egy kereskedelmemmel,mezőgazdasággal,tudományokkal és még ki tudja mivel foglalkozó német város állam területére és ha nem kapták meg amit kértek ,aranyat, italt, ételt, Nőt akkor leöldösték a lakokat kirabolták a várost felgyujtották tehát megszüntettek mindent.Csak a romok maradtak.
Ez is egy modja egy civilizació eltüntetésének.Ha a Magyarok nem bujkáltak volna a Tatárok is igy tüntették volna el az akkor mar modern életet élő orszagot.
Törökök is elhordták értékeink nagy részét.
Sőt Szovjet barátaink,testvéreink negyven éven keresztül.Szerencse hogy még van Magyar ország.Minden esetre megtanultunk irni ugy hogy le tudjuk irni, vissza vezetni ezeket az eseteket és igy mindez megmaradt nekünk
Történelemnek.
Valoszinü hogy ragájos betegségek is el tudtak pusztittani egy kissebb népet.
Földrengés és árvizek,tájfunok is szedik,szedték tömegessen áldozataikat.
Ezekre is lehet gondolni.
Baráti syeretettel Géza

Mr Spock  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-01-15 23:22   
Kedves Pompéry Berlin,

"... Ezekiel elso "bekezdese". Joisten megerkezeset irja le. Lehet vitatkozni a reszleteken, de azon nem, hogy vagy joistennek voltak kerekei, vagy joisten es/vagy stabja kerekes jarmuvel erkezett meg. Mit irt le igazan Ezekiel? Es meg ha kepzelodott is, milyen alapon kepzelte el azt amit elkepzelt?"

Amit Verne annak idején elképzel, leír, az némiképp hasonlatos a fenti bibliai próféciákhoz. Persze nem ideológiailag, hanem technikailag értem. Verne milyen alapon képzelgett?

Egeszen masrol van szo. Eloszor is, Verne kepzelegni AKART, hiszen regenyiro volt. Még soha senkitol nem hallottam, hogy a Biblia hasonlo inditekkal keszult volna. Masodszor is, Verne idejeben mar sok technologiai "dolog" fel volt fedezve, a repulessel mar kiserletezgettek, az ágyű mar fel volt talalva, Verne fantaziaja vegulis nem ment olyan nagyon messze a tenyszerusegektol. Hasonlo modon fantazialt az urrepulesrol, mint ahogy en tini koromban a camcorder-rol. Nekem volt a 8mm-es filmfelvevom, baratomnak volt egy Tesla magnoja. Eszembe jutott "mi lenne ha valaki feltalalna hogy mikeppen lehet a fenyt arra kesztetni hogy magnesessegge alakitsa a kepet, es azt felvenni magnoszalagra (idegesitett hogy csak 4 pernyi film ment a gepbe, es a magnoszalag meg egy oranyi anyagra is eleg volt). Tehat ket letezo dolgot osszekombinaltam a fejemben, amit aztan kesobb fel is talaltak. Na de Ezekielnek mifele gondolat-elemek alltak a rendelkezesere? Semmilyenek.
Harmadszor, az elso bekezdesen kivul a tobb resze Ezekiel leirasanak egyaltalan nem "Vernes", egyaltalan nem regenyirasos stilusban van. Az elso bekezdes leirt valamit, amirol o azt hitte hogy istennel talalkozott. Na dehat......honnan jott a kerek, a langcsovak, a dorgo hang, stb. A legmegdobbentobb a kerék, hiszen annak a leirasaval reszletesen foglalkozik.

Na persze, MINDENT meg lehet magyarazni fantazialassal, vallasi hiedelmekkel, meg ilyesmi. EPPEN ARRA probalok ramutatni, hogy ez a helytelen iranyvonal. A multbol komolyan kellene venni azokat a jeleket, amik esetleg tenyleg arra mutatnak, hogy esetleg voltak itt mashonnan. Heck...milliardokat koltenek a Mars kutatasra, ahol jo 99.9 szazalek esellyel az egvilagon semmit nem fognak talalni. Miert lenne olyan abszurd visszafordulni a tortenelembe, archeologiaba, es egy picit komolyan venni ennek a lehetoseget? Daniken talalt boven, "alapos gyanut".

Jut eszembe, mi köze mindennek a diktatúra megszűnéséhez? Mire elszántam volna magam, hogy megírjam a véleményemet Szaddam és az amerikai győzelem kérdéséről, rég elszállt a téma a topic-címtől. Persze nem baj, csak kicsit megtévesztő.

Ah...en vagyok a hibas. Ha latom hogy egy tema haldoklik, bedobok valami mast. Ha senki nem tiltakozik, miert ne. Ha megirtad a velemenyedet, nyugodtan masold be, fogunk reagalni, legalabbis en fogok.

Gabor

Pompéry Berlin  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-01-15 18:00   
2004-01-15 13:40, Mr Spock:
-
... Ezekiel elso "bekezdese". Joisten megerkezeset irja le. Lehet vitatkozni a reszleteken, de azon nem, hogy vagy joistennek voltak kerekei, vagy joisten es/vagy stabja kerekes jarmuvel erkezett meg. Mit irt le igazan Ezekiel? Es meg ha kepzelodott is, milyen alapon kepzelte el azt amit elkepzelt?

Tanulságos lehet a 100-150 évvel ezelőtti sci-fi-irodalmat olvasni. Amit Verne annak idején elképzel, leír, az némiképp hasonlatos a fenti bibliai próféciákhoz. Persze nem ideológiailag, hanem technikailag értem. Verne milyen alapon képzelgett?

Jut eszembe, mi köze mindennek a diktatúra megszűnéséhez? Mire elszántam volna magam, hogy megírjam a véleményemet Szaddam és az amerikai győzelem kérdéséről, rég elszállt a téma a topic-címtől. Persze nem baj, csak kicsit megtévesztő.

Mr Spock  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-01-15 13:40   
Kedves Bimbi,

Filozofajunk kicsit oljan dolgokon ami eleg sok ember gondolatat oda visz hogy meg al egy kerdesnel, van e valaki meg rajtunk kivul ebben a nagy univerzumba?Kik epitettek es miljen celbol azokat a piramisokat,fel-le-szalasi palyakat?Miert egyes barlangok falain talalunk oljasmit ami hasonlit urhajos felszerelesre vagy fej koruli fenyre?Vannak sok dolgok,a foldon amit nem tudnak meg magyarazni.Biblia es foldonkivuli elolenyek. Mi a velemenyetek erol?

Nekem az alap-velemenyem az, hogy boven van annyi "gyanus tenyezo" hogy a tudomanyok raszalljanak arra a kerdesre, hogy foldunk volt-e latogatva a multban "idegenek" altal. Sok ilyen tenyezo van, Erich von Daniken a fo "megtalaloja es osszegyujtoje" ezeknek.

Az emberiseg nem szabadna hogy elfogadjon olyanokat, hogy "hat azt hisszuk hogy igy epult (mondjuk a Kheopsz piramis), ugyan nem vagyunk benne biztosak, de mivel ott all, tehat igy kellett hogy legyen".

Mondjuk a piramis. 2.5 millio ko-blokk-bol all, mindegyike tobb tonnas. Ha a farao beiktatasanak a napjan elrendelte, es ha masnap elkezdtek epiteni, a farao 20 evig volt farao, tehat 20 evuk volt ra. Csak latszolag tunik soknak, mert 20 ev az 10,512,000 perc ami tobbtonnak ko-blokkonkent 4.2 percet enged meg, kibanyaszastol kezdve, kifaragason keresztul, odacipelesen keresztul, helyere tetelig. Kerek nem volt feltalalva. A futoszalag elv sem volt feltalalva (na es mi van ha igen?). De mondjuk hogy volt valamilyen termeszetes futoszalag rendszer. Akkor is, 4.2 perc tobbtonnas blokkonkent nem egy racionalis szam. Az egesz elmelet nem racionalis.

Ami szinten nem racionalis az az, hogy abszolut akarmit amit ma nem igazan ertenek meg, arra rabelyegzik hogy "vallasi kepzeloero" vagy valami hasonlo volt.

De amit a legerdekesebbnek tartok a temaban, az maga a Biblia, foleg az otestamentum. Mi lehetett az, ami arra kesztetett azokban az idokben embereket, hogy megprobaljak olyan reszletesseggel leirni, mint ahogy leirtak? Hiszen konyvnyomtatas nem volt, sokszorositas nem volt, annak aki irta semmi alapja nem volt arra hogy azt elkepzelhesse, hogy azt rajta es csaladjan kivul akarki mas valaha el is olvassa. Mi kesztethette ezeket a profetakat arra, hogy megis leuljenek es irjanak? Már ez maga egy rejtely a szememben.

Na aztan reszletek. Mondjuk Ezekiel elso "bekezdese". Joisten megerkezeset irja le. Lehet vitatkozni a reszleteken, de azon nem, hogy vagy joistennek voltak kerekei, vagy joisten es/vagy stabja kerekes jarmuvel erkezett meg. Mit irt le igazan Ezekiel? Es meg ha kepzelodott is, milyen alapon kepzelte el azt amit elkepzelt?

Aki esetleg nem olvasta volna, nezze meg, tenyleg elkepeszto, mert ha az nem "bizonyitek" (alapos gyanu) hogy Ezekiel egy fel-le mozgo (repulo) jarmu megerkezeset irta le, akkor semmi.

Es sokminden mas a multbol "gyanus" arra, hogy nemcsak a mialtalunk ismert ember volt jelen, hanem valakik masok is esetleg.

Gabor

MagyarOnline.net  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-01-15 08:00   
Bimbi uzenete:

Mi a velemenye Danikennek erol?Halgasatok le a radio interjut.

Radio Interview by Scott Blumin

http://www.daniken.com/e/index.html

Ugyan akor nezetek meg ezt is.(angolul)

http://www.mythicalireland.com/ancientsites/dowth/dowthnorth.html

Ere mit mondtok?

http://news.nationalgeographic.com/news/2003/11/1114_031114_setisearch.html#main

MagyarOnline.net  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-01-15 07:56   
Bimbi uzenete:

Filozofajunk kicsit oljan dolgokon ami eleg sok ember gondolatat oda visz hogy meg al egy kerdesnel, van e valaki meg rajtunk kivul ebben a nagy univerzumba?Kik epitettek es miljen celbol azokat a piramisokat,fel-le-szalasi palyakat?Miert egyes barlangok falain talalunk oljasmit ami hasonlit urhajos felszerelesre vagy fej koruli fenyre?Vannak sok dolgok,a foldon amit nem tudnak meg magyarazni.Biblia es foldonkivuli elolenyek. Mi a velemenyetek erol?

Mr Spock  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-01-15 00:17   
Kedves bobe:

Itt van meg egy erdekesseg habar ezzel mar nagyon sokan foglalkoztak nemcsak Däniken
" target="_blank">http://www.htw-dresden.de/vk/Team/reppchen/nazca.jpg"

Ez is egyike a "Daniken gyengek"-nek (Nasca vonalak). Az alien repuloter elmelete eleg gyenge, sot nagyon gyenge, hiszen nehezen elkepzelheto, hogy az a technologia ami egy masik naprendszerbol ide tudott jonni, azoknak ilyen "leszallopalyakra" lenne szuksege.

Gabor

Mr Spock  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-01-15 00:14   
Kedves rigojanos,

"Nem kevesbe elkepeszto szamomra, hogy az emberiseg "eppenhogy kimaszik a barlangbol" (jo, tudom, tulzas az "eppenhogy") es legelso dolgai koze tartozik, hogy meg ma sem teljesen megmagyarazhato kö-monstrumokat epit. Mindezt a kerek feltalalasa NELKUL. Valami nem stimmel a tradicionalis tortenelemmel."

Hat ez az. Szamomra is az erthetelen, hogy mikor eszebe jutott valakinek, hogy epitsenek meg valamit, amihez nem volt technologia, es elkepzelni nem tudom, hogy fontosabb szerepe lehetett, mint a lakhely gond nelkuli melegen tartasanak peldaul, akkor hogy tudott ravenni egy egesz csapat embert, hogy marpedig ez jo otlet, es fiuk, mi ezt meg tudjuk csinalni! Es megcsinaltak. Ugy, hogy a 21. szazad tudasanak es tapasztalatanak birtokaban nem kepes rajonni senki, hogy hogyan. Azt hihetnenk, hogy ha elvileg nem volt hozza technologia, akkor nem sok alternativa maradhat, meg a legnagyobb emberi lelemenyesseget beszamitva sem arra, hogy osszehozzak ezeket az epitmenyeket. Es megsem tudunk rajonni, hogy hogyan - es persze arra sem, hogy miert.

Meg tavcsovuk sem volt, hogy eleg messzire lassanak, es fel tudtak terkepezni a mereteit olyan teruleteknek es epitmenyeknek, amiket meg megmaszni es bejarni sem konnyen tud barki.

Mindennel egyetertek amit irtal.
Elore le szeretnem szogezni, ha beszelgetunk Daniken-rol es elmeleterol:

En NEM fogadtam el Daniken elmeletet bizonyitekkent, hogy jartak idegenek a Fold bolygon, DE...."alapos gyanu"-nak fogom fel ahhoz, hogy annak az alapjan az igazi tudomanyok neki kellene hogy lassanak a tovabbi kutatasokhoz ezzel kapcsolatban.
Nem tudom hogy milyen "hivatalos" esely-szazalekot kapcsolnak ahhoz, hogy a naprendszerunkon belul talaljanak akarmilyen eletet, de akarmennyi is az, nem tudom elkepzelni hogy magasabb lenne, mint annak az eselye, hogy Daniken alapon a multbol rajojjenek arra, hogy voltak itt mas naprendszerekbol.

Csak feluletesen ismerem az elmeleteit, de nagyon erdekel a tema, ugyhogy utanaolvasok.

Nem tudom a magyar cimet, de a legelso konyve, a Chariots of Gods, mondhatni "klasszikus".

Addig is, a kepeket nezve az egyiket nem tartom olyan megmagyarzhatatlannak. Egyiptomban es az inkak kozott is tradicio volt a koponya bekotozese mar szinte szuletestol, hogy igy idovel megvaltoztassak a formajat. Szerintem ez csak annak egy extrem esete:

Elfogadom a velemenyedet, ez egyike a "Daniken gyengeknek". Egyaltalan nem azonos minoseguek a dolgok amikkel foglalkozott.

Gabor

rigojanos  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-01-14 23:25   
2004-01-14 20:29, kaytee:
-
A "talan" a kulcsszo. Stonehenge-rol is csak feltetelezik, hogy vallasos cellal epult, de fogalmuk sincs rola. Mas elkepzelheto praktikus szempont hianyaban mindig az tunik a legvaloszinubbnek.

bobe  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-01-14 20:34   
Folytassatok csak mert kezd nagyon erdekes lenni. Szerinted Rigo kinek epitettek a piramisokat ?
Vagy azokat a repuloket amiket az egyiptomi muzeumban öriznek? MIt jelkepeztek abban az idöben? Most felismerjuk hogy repulök de ezek idösebb leletek nem-e?
Hogy nekunk embereknek elenk fantaziank van azt talan gyermekkori olvasmanyaink igazoljak leginkabb ;peldaul Jules Verne csodalatos regenyei.

kaytee  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-01-14 20:29   
2004-01-14 20:24, rigojanos:
-
Talán nem?
Nemigen maradtak fenn grandiózus épitmények, amik a köznépet szolgálták, és mondjuk, nem úgy, mint a római Kolosszeum.

rigojanos  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-01-14 20:24   
2004-01-14 20:12, kaytee:
-
Ehelyett húszezer rabszolga vagy akként kezelt alattvaló hurcolta a hatalmas sziklákat. És abban az időben nem volt kecmec, hogy én inkább kényelmesebbé akarom tenni a kunyhómat, nem templomokat épiteni az isteneknek. Az uralkodó osztály a kornak megfelelő kényelemben élt, és vigyázott, hogy a többiek ne.

De ez mind csak akkor allja meg a helyet altalanossagban, ha feltelezzuk, hogy minden szamunkra erthetetlen modon epult dolog az isteneket szolgalta, es az uralkodok rendelkezese alapjan epult.

kaytee  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-01-14 20:12   
Visszatérve a kerékre és...
Állitólag 3ezer évig tartott, amig a sumérok által i.e. 35oo körül feltalált kerék "átterjedt" vagy újból feltalálódott Európában. Ezek szerint nem lehetett olyan általános dolog, amit más civilizációk azonnal hasznosnak tekintettek.
Amerikában, északon és délen egyaránt szintén nem használták, illetve Mexikóban igen, kicsiket, játéknak, disztárgynak.
Ahol nem voltak tehervontatásra befogott és alkalmas állatok,(a lovak a spanyol hóditókkal érkeztek Amerikába) ott a keréknek sem lehetett jelentősebb szerepe. Az ősi indián civilizációk valószinüleg fatörzseken guritották vagy emberi erővel mozgatták a súlyos tárgyakat. Az inkák maximum lámákat foghattak volna be. Ehelyett húszezer rabszolga vagy akként kezelt alattvaló hurcolta a hatalmas sziklákat.
És abban az időben nem volt kecmec, hogy én inkább kényelmesebbé akarom tenni a kunyhómat, nem templomokat épiteni az isteneknek. Az uralkodó osztály a kornak megfelelő kényelemben élt, és vigyázott, hogy a többiek ne.

bobe  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-01-14 20:03   
Itt van meg egy erdekesseg habar ezzel mar nagyon sokan foglalkoztak nemcsak Däniken

husikamm  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-01-14 19:59   
Én ismerem Daniken feltevéseit. Hiszek is benne. Nem mai téma ez már, a 70-80-as években is nagy témának számitott, akkor hozta világra ezen ismereteket. Támadták is mindenfelôl, a bizonyitékok ellenére.
Annyit szeretnék hozzátenni a mult civilizáciojához, hogy igenis voltak komoly felszereléseik, mert kelett hogy legyenek. Ha fel tudták épiteni mindazokat a dolgokat amit mai napig mi nem tudunk elképzelni hogy hgoyan tehették, az is azt bizonyitja hogy kelett legyen megfelelô technikájuk is ehhez, másképpen hogyan csinálhatták volna.
Miert hiszik a tudosok azt hogy a mult civilizációja buta volt, és nemt tudtak semmit.
A mult nagyon is okos volt, sokat tudtak sok évvel ezelôtt, sokkal többet egyes ágakban mint ma. De aztán jöttek a romboló erôk, és mindent kipusztítottak. Múltban a jövô mondják, és bizony jól kell ismerni a múltat, ahhoz hogy a jôvôt is lehessen jól látni, tudni.

Minden jot

Husi

rigojanos  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-01-14 19:12   

Kedves Bobe es Gabor (es mindenki persze),

En majdnem "hiszek" Daniken elmeleteben. Aki ismeri, szoljon ha errol akar beszelgetni. Aki nem ismeri, de erdekli a tema, eloszor talan nezzen bele a weboldalba amit bobe hozott ide.

Csak feluletesen ismerem az elmeleteit, de nagyon erdekel a tema, ugyhogy utanaolvasok. Addig is, a kepeket nezve az egyiket nem tartom olyan megmagyarzhatatlannak. Egyiptomban es az inkak kozott is tradicio volt a koponya bekotozese mar szinte szuletestol, hogy igy idovel megvaltoztassak a formajat. Szerintem ez csak annak egy extrem esete:

rigojanos  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-01-14 15:36   
Kedves Gabor,

Nem kevesbe elkepeszto szamomra, hogy az emberiseg "eppenhogy kimaszik a barlangbol" (jo, tudom, tulzas az "eppenhogy") es legelso dolgai koze tartozik, hogy meg ma sem teljesen megmagyarazhato kö-monstrumokat epit. Mindezt a kerek feltalalasa NELKUL. Valami nem stimmel a tradicionalis tortenelemmel.

Hat ez az. Szamomra is az erthetelen, hogy mikor eszebe jutott valakinek, hogy epitsenek meg valamit, amihez nem volt technologia, es elkepzelni nem tudom, hogy fontosabb szerepe lehetett, mint a lakhely gond nelkuli melegen tartasanak peldaul, akkor hogy tudott ravenni egy egesz csapat embert, hogy marpedig ez jo otlet, es fiuk, mi ezt meg tudjuk csinalni! Es megcsinaltak. Ugy, hogy a 21. szazad tudasanak es tapasztalatanak birtokaban nem kepes rajonni senki, hogy hogyan. Azt hihetnenk, hogy ha elvileg nem volt hozza technologia, akkor nem sok alternativa maradhat, meg a legnagyobb emberi lelemenyesseget beszamitva sem arra, hogy osszehozzak ezeket az epitmenyeket. Es megsem tudunk rajonni, hogy hogyan - es persze arra sem, hogy miert.

Meg tavcsovuk sem volt, hogy eleg messzire lassanak, es fel tudtak terkepezni a mereteit olyan teruleteknek es epitmenyeknek, amiket meg megmaszni es bejarni sem konnyen tud barki.

Mr Spock  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-01-13 23:59   
Kedves bobe:

Itt egy kep

http://www.daniken.com/pics/evdcdrom

erdekes ugye en csak most lattam elöször nem is tudtam hogy letezik ilyen

Bizony letezik. Ennel sokkal elkepesztobb dolgok leteznek, amik hasonlo "gyanut" keltenek. Latom hogy Daniken weboldalarol hoztad ide a kepet. Na akkor pontosan ott nezzed meg a tobbit is. Daniken a kozismert figuraja a "idegenek voltak mar itt" feltevesnek, mondhatni hogy neki jutott eloszor eszebe. En majdnem "hiszek" Daniken elmeleteben. Aki ismeri, szoljon ha errol akar beszelgetni. Aki nem ismeri, de erdekli a tema, eloszor talan nezzen bele a weboldalba amit bobe hozott ide.

Gabor

bobe  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-01-13 14:49   
Itt egy kep

erdekes ugye en csak most lattam elöször nem is tudtam hogy letezik ilyen

Ugrás a ( előző lap 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 | 25 | 26 következő lap )
Új topik indítása   Üzenet küldése

Irjon nekünk! - Impresszum - Médiaajánlat - Súgó