2019. július 19. Címlapra!
[Regisztráció]  [Profil szerkesztése]  [Beállítások szerkesztése]  [Keresés]
[Magánüzenetek]  [Felhasználók listája [Bejelentkezés]
MagyarOnline.net Fórumok >> Család, szabadidő, érdekességek >> Érdekességek a világból...
Új topik indítása   Üzenet küldése
Ugrás a ( előző lap 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 | 25 | 26 következő lap )
 poe  módosítás |   válasz erre |   profil |  2006-05-31 11:21   
2006-05-31 04:18, SOM:
Nem egyértelmű az, ahogyan irja

a szöveg szerintem gúnyosnak lett szánva, humornak, csak a végéröl hiányzik ez

SOM  módosítás |   válasz erre |   profil |  2006-05-31 04:18   
2006-05-30 10:26, poe:
-
Kedves Poe,

Köszi a cimet. Elgondolkoztató. Hihetetlen! Létezhet egyáltalán ekkora sztupiditás???
Nekem ui. van valakim, aki Tour-Guide Bp.-en. Hónapokat tölt egyvégben itt-ott-amott, és kalauzolja az egymást váltogató magyar turista-csoportokat. (Jun. közepétől pl. Egyiptomban nyolc hétre..) Ezért kérdeztem rá az alábbi "illegális ...." dologra. Bár még mindig nem tudni/nem tudhatom, vajon Tutajos erre utalt-e, amit Te itt a cimen megmutattál??! Nem egyértelmű az, ahogyan irja: ""illegális idegenvezetés" a negyedik legjövedelmezőbb bűncselekmény fajta, melynek irányítása világszerte magyar klánok kezében van." (?!)

-som-

SOM  módosítás |   válasz erre |   profil |  2006-05-31 04:00   
2006-05-31 00:12, Rzsike:
-
Hetelethin adumaes

Ezt jól kispekuláltad, kedves! Ennyire azért nemigen megy a dolog..

De, ismerted/ismered ezt: (?)

Kék a kénykő cecere, ha ikmerig tefeke,
én namután nabar lánykis ne regye.
Nésinnaka bájaba(ja) gyokva,
ki kemnemde (...) este rospá kocsot dotta..
-itt már belegabalyodok, nem tudom hogyan is volt?
-de csoda-e, hisz úgy kb. 6 éves koromból való az emlék. Sok idő!

Probáld csak a "Kék a kökény recece..." dallamára énekelgetni, meglásd milyen aranyosan hangzik.

Be jó is volt gyereknek lenni!

Rzsike  módosítás |   válasz erre |   profil |  2006-05-31 00:12   
Hetelethin adumaes

amadeus  módosítás |   válasz erre |   profil |  2006-05-30 22:16   
A két ujjal pötyögtetök figyelmébe ajánlom:

"Egy anlgaii etegyem ktuasátai szenirt nem szimát melyin serenrodbn vnanak a
bteuk egy szbóan, az etegyeln ftonos dloog, hogy az eslo és az ultosó bteuk
a hölyeükn lneegyek. A tböbi bteu lheet tljees össze-vabisszásagn, mgiés
porbléma nlkéül oalvsahtó a szveög. Eennk oka, hogy nem ovalusnk el mniedn
bteut mgaát, hneam a szót eszgébéen."

poe  módosítás |   válasz erre |   profil |  2006-05-30 10:26   
2006-05-30 04:33, SOM:

Kedves Som
az erről szóló hírt többek között itt találod.

SOM  módosítás |   válasz erre |   profil |  2006-05-30 04:33   
2006-05-30 03:03, Tutajos:
-
"illegális idegenvezetés" a negyedik legjövedelmezőbb bűncselekmény fajta, melynek irányítása világszerte magyar klánok kezében van.

Kedves Tutajos, nem vagyok képes értelmezni. Légyszives magyarázd már meg nekem. Egyáltalán, mi az, hogy "illegális idegenvezetés"? Es ha illegális, hogyan van mégis irányitva?!
Nagyon érdekel.

-som-

Tutajos  módosítás |   válasz erre |   profil |  2006-05-30 03:03   
A legújabb kriminológiai tanulmányok szerint a fegyverkereskedelem, a prostitúció és a kábítószercsempészet után immár az "illegális idegenvezetés" a negyedik legjövedelmezőbb bűncselekmény fajta, melynek irányítása világszerte magyar klánok kezében van.

huba  módosítás |   válasz erre |   profil |  2006-05-22 10:52   
A Pop-Müvész Andy Warholnak a beszakadt cimkéjü Levesdoboz «Small Torn Campbell's Soup Can (Pepper Pot)» 1962 ben készült képét a Christie's New York-i Auktionsházban 11,7 Millionen Dollar (9,1 Millionen Euro) elárverezték.

perec  módosítás |   válasz erre |   profil |  2006-05-21 15:18   
Ha már a hajós érdekességeknél tartunk, itt van még egy: három napja ért célba az a brit nő, akinek a világon elsőként sikerült jachttal a Földet megállás nélkül egyedül körbehajóznia "rossz irányba", azaz nyugat felé, a tengeráramlatok és szélirány ellen haladva. 178 napig tartott az út. A nő, Dee Caffari, átlagosan napi négy órát aludt, de másfél óránál egyszerre sosem többet.

Ezt az utat megállás nélkül és egyedül állítólag ritkán kísérlik meg, elsőként 1971-ben sikerült egy ugyancsak brit férfinek, akinek ez 292 napba telt! Azóta néhány férfinak sikerült ugyanezt rövidebb idő alatt megtennie, de Dee volt az első nő aki ugyanezt elérte.

Az 'egyedül' kicsit viszonylagos, egész csapatnyi ember segítette a honi kikötőből, de a hajón valóban egymaga volt.

Linkek:
http://www.avivachallenge.com/index.asp?pageid=13
http://news.bbc.co.uk/1/low/england/hampshire/5000736.stm

SOM  módosítás |   válasz erre |   profil |  2006-05-19 07:43   
2006-05-15 22:04, rigojanos:
-

Mint pl.:

Vikinghajót épített egy holland férfi 15 millió fagylaltos pálcikából
13:46; 17.5.2006

Egy vikinghajó pontos mását építette meg tizenötmillió fagylaltos pálcikából egy holland férfi, aki az Atlanti-óceánt tervezi átszelni a járművel.

Robert McDonald másfél évvel ezelőtt hozta létre a Tengeri szív alapítványt (Sea Heart Foundation) olyan gyermekek megsegítésére, akik hosszabb időt kénytelenek kórházban tartózkodni. A fagylaltos pálcikákból megépített hajó, amellyel a férfi a Guinness Rekordok Könyvébe szeretne bekerülni, ráirányíthatja a figyelmet a beteg gyerekek gondjaira. Emmeloord városába a világ minden tájáról érkeztek fagylaltos pálcikák. A hajóépítésre egy tonna ragasztót is felhasználtak.

Robert McDonaldot terve kivitelezésében a fia és 5 ezer önkéntes segítette. A Mjollnir nevű hajó jövőre indul útnak, hogy dán, norvég, izlandi, grönlandi, kanadai és amerikai kikötők érintésével három-hat hónap alatt átszelje az Atlanti-óceánt.
(mti-panoráma)

rigojanos  módosítás |   válasz erre |   profil |  2006-05-15 22:04   
2006-05-05 13:47, perec:

Az egyik figyelemreméltó dolog számomra az, hogy annak idején nem hallottam a vállalkozásról csak most, hogy az orosz hatóságokkal összetűzésbe került egy brit.

Es igy az is kerdes, hogy hany ilyen egyeni kezdemenyzes van meg, amirol nem is fogunk hallani soha.

perec  módosítás |   válasz erre |   profil |  2006-05-05 13:47   
Itt egy érdekes hír két vándorlegényről, felfedezőről, vagy nevezzük őket ahogy tetszik. Lényeg az, hogy egy volt katona (brit) és amerikai társa elindultak hét évvel ezelőtt, hogy körbegyalogolják a Földet. Az amerikai kontinenst már végigjárták (hosszában), de amikor a Bering-szoroson átkeltek Alaszkából Oroszországba, az oroszok letartóztatták őket, mondván nem hivatalos határátkelőhelyen léptek be, hiába volt érvényes vízumuk. Elsőfokon kiutasították őket, de fellebbeztek, s így maradhatnak.
Még előreláthatólag négy évig tart a kaland. Az egyik figyelemreméltó dolog számomra az, hogy annak idején nem hallottam a vállalkozásról csak most, hogy az orosz hatóságokkal összetűzésbe került egy brit.
http://news.bbc.co.uk/1/low/england/humber/4975988.stm

rigojanos  módosítás |   válasz erre |   profil |  2006-03-28 21:12   
Es akkor meg nem beszeltunk a pedikurozes elonyeirol.

rigojanos  módosítás |   válasz erre |   profil |  2006-03-28 21:10   
Amikor az ember ruhatlan allapotban kell, hogy szerepeljen, akkor pont az osszenott szemoldok terelje el a figyelmet?

Mary  módosítás |   válasz erre |   profil |  2006-03-28 21:09   
2006-03-28 21:08, rigojanos:

A sürgösségi osztályon nézik az összenött szemöldököt?

rigojanos  módosítás |   válasz erre |   profil |  2006-03-28 21:08   
2006-03-28 21:06, Mary:

Hogyne lenne. A lenyeg a korhazi surgossegi osztalyon, eros fenyben torteno publikus vetkoztetesen van most. Igy kapcsolodik ide a randevu, amire Perec keszul.

Mary  módosítás |   válasz erre |   profil |  2006-03-28 21:06   
2006-03-28 21:04, rigojanos:

"Az osszenott szemoldok esten viszont ellenjavalattal elnek a beretvat illetoen."

A teherautó esetében ez nem releváns.

rigojanos  módosítás |   válasz erre |   profil |  2006-03-28 21:04   
Erdemes beretvalkozni is, mert nem lehet tudni, hogy a fiatalember keze hozzasurolodik-e a vadlihoz valamilyen modon. A beretvat erdemes tobb helyen alkalmazni, mert esetleg fel kell emelni a kart bizonyos szituaciokban, peldanak emlitenem itt a nem gombos felsoreszek onkentes levetelet.

Az osszenott szemoldok esten viszont ellenjavalattal elnek a beretvat illetoen.

perec  módosítás |   válasz erre |   profil |  2006-03-28 21:00   
Mondjátok csak, jegyzetelek.

rigojanos  módosítás |   válasz erre |   profil |  2006-03-28 18:27   
2006-03-28 01:56, Valeria:

Azonkivul vigyazni, hogy ne biztosito tuvel legyen megtuzve a melltartod es, ne legyen lyukas a bugyid .

Erre randevu elott is ugyelni kell.

Valeria  módosítás |   válasz erre |   profil |  2006-03-28 01:56   
2006-03-27 23:52, rigojanos:
-

Ezert (is) kell minden nap tiszta fehernemut felvenni.

-

Azonkivul vigyazni, hogy ne biztosito tuvel legyen megtuzve a melltartod es, ne legyen lyukas a bugyid .

rigojanos  módosítás |   válasz erre |   profil |  2006-03-27 23:52   
2006-02-20 23:11, perec:

Nos, ki hisz a hétköznapi jelmezben leskelődő végzetben? Nem kell látványos katasztrófa, egy teherautó mellett elmegy az ember az úton és lehet hogy pont elég is.

Ezert (is) kell minden nap tiszta fehernemut felvenni.

Ferencz Zsuzsanna  módosítás |   válasz erre |   profil |  2006-02-21 04:41   
A romániai romák tegnap ünnepelték azt, hogy 15O évvel ezelőtt a két akkori román országban (Oláhország, Moldova) felszabadították őket a rabszolgaság alól. Az első ember, aki a saját romáit felszabadította, Mihai Kogalniceanu névre hallgatott.
Nos, a roma monda szerint Gogalniceanu volt a neve, és gazdag cigány volt.
Elképesztően sokféle roma él Romániában, ennek az is az oka, hogy nagyon különbözött a történelmük. Mint ismeretes, Erdélyben ők sose voltak rabszolgák.

perec  módosítás |   válasz erre |   profil |  2006-02-20 23:11   
Először a pofaleszakadásos rovatba akartam ezt beírni, de aztán úgy gondoltam, "filozofikusabban" kell ezt a dolgot megközelíteni, elvégre majdnem négy éve történt az eset, ma már történelem.
http://news.bbc.co.uk/1/low/england/4732592.stm

A lényege az, hogy radioaktív anyagokat szállított itt a szigeten egy teherautó egy kórházból a legközelebbi atomerőműbe semlegesítésre, de valami dugót dugaszolatlanul hagytak rajta, így aztán amerre járt a teherautó, a szokásos sugárzás 100-1000-szeresét árasztotta. Szerencsére vertikálisan a föld felé irányult a sugárzás, de ez valóban szerencse kérdése volt.

Nos, ki hisz a hétköznapi jelmezben leskelődő végzetben? Nem kell látványos katasztrófa, egy teherautó mellett elmegy az ember az úton és lehet hogy pont elég is.

SOM  módosítás |   válasz erre |   profil |  2006-01-29 05:45   
PS. A látottak kapcsán kissé szétnéztem a neten:
http://www.telegraph.co.uk/news/main.jhtml?xml=/news/2006/01/20/nblind20.xml&sSheet=/news/2006/01/20/ixhome.html
A hir a médiában is újnak tünik (Jan. 20, 2006), de az eset 16 hónappal előbbi. Igy megeshet, hogy egyesek közületek már tudtak is róla. Én ma hallottam, láttam.. (először csak félfülre, majd egyből hátra-arcot csináltam a tv. felé!)

SOM  módosítás |   válasz erre |   profil |  2006-01-29 04:10   
Most láttam a tévében egy kis riportot:

Egy 25 éve vakon élő 74 éves asszony szivrohamot szenvedett. Orvosi beavatkozás, operació után felébredve, újból látott! Ő maga -vallotta a riportereknek- nem is találgatja a csoda nyitját, boldog, hogy lát. Az orvosok annál inkább találgatják, szeretnék megfejteni a jelenséget...
A dédnagymama most ismerkedik családjával, akiket annyi éven át csak hangjukról ismert.

Valeria  módosítás |   válasz erre |   profil |  2006-01-09 21:32   
Igen, jo a dekoracio

rigojanos  módosítás |   válasz erre |   profil |  2006-01-09 12:29   
2006-01-09 03:59, Valeria:

Igen, az nagyon profi munka, es a fal is jo allapotban van a mosdo felett.

bobe  módosítás |   válasz erre |   profil |  2006-01-09 11:35   
Zsuzsa !
Hadd nevessunk Jaj de jo volt neked, mert volt áramod.

Ugrás a ( előző lap 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 | 25 | 26 következő lap )
Új topik indítása   Üzenet küldése

Irjon nekünk! - Impresszum - Médiaajánlat - Súgó