2019. december 09. Címlapra!
[Regisztráció]  [Profil szerkesztése]  [Beállítások szerkesztése]  [Keresés]
[Magánüzenetek]  [Felhasználók listája [Bejelentkezés]
MagyarOnline.net Fórumok >> Mi vagyunk! >> Portrék MON tagokról - másképpen! - Hozzászólások
Új topik indítása   Üzenet küldése
Ugrás a ( előző lap 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 következő lap )
 tasiordog  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-02-27 02:46   
Tisztára el vagyok pirulva ennyi dicsérő szó olvastán... A Zsuzsa érdeme is, mert nélküle nem vettem volna tollat ( na, jó... kalviatúrát ) a kezembe
Hunor, tavaly beinditották az extra 2 kompot a kontinensről és azóta már nem eladó minden második ház! Mikor mi jöttünk Tasiba, még többen mentek el a szigetről, mint akik idevándoroltak. Aztán megfordult az áramlás. Fel lettünk fedezve! Tavaly 13 ezer emberrel gyarapodott a sziget! Most is vannak, akik elmennek, de sokkal többen jönnek. Élvezetes látni, ahogy az öreg házakat szépitik, festik, renoválják az új tulajdonosok. Új lakóterületeket nyitnak és szinte mindenki igyekszik stilusbaillő házat épiteni. Ingatlanárak megháromszorozódtak. Mi még jókor jöttünk, mikor minden eladó volt és olcsó
Zuloaga, a "becenevem" az itteni, erszényes állatkától kölcsönöztem. A Tasmán ördög kutyanagyságu, fekete, fehérmellényes, inkább dögevő mint ragadozó, vérmes temperamentumu jószág. Kicsit, mint én vagyok!

Zuloaga  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-02-26 20:52   
Kedves Tasiördög (honnan a név?), szinkópát vert a szivem, míg olvastalak ...

Ferencz Zsuzsanna  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-02-26 04:42   
Tasiördög portréját kiegészítettem egy olyan részlettel, amelyet a Háziállataink című topikban írt valamikor 2002 szeptemberében.
Valahol a portré végén olvasható ez a részlet. Úgy érzem,így még teljesebb a portré.
Kérdeztétek,újabban miért veszem ki a kérdéseimet a készült anyagokból. Egyszerű: kérdések nélkül szerintem ezek a portrék valahogy sokkal kerekebbek, a kérdések megtörik a varázst.
Általában (de nem mindig) fáradságos, hosszú (de szerencsére láthatatlan), két oldalról folytatott munka eredményei.
Megkérlek, kedves Hunor, változtasd meg a topik címét, mivel a továbbiakban is ki szándékozom venni a kérdéseimet, tehát már nem interjúk készülnek.
Más: a következő portrét Mr Spockról festem. Kiegészítésképpen a Csíki kurjantóban olvasható interjúhoz.

rigojanos  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-02-26 03:03   
Kedves Tasiordog,

Azt hiszem nem is pislogtam, mikozben olvastam, hogy egy pillanatra se veszitsem szem elol. Elmeny volt olvasni, nagyszeru a stilusod, es akarcsak elcky, szinte mint egy film, pergett elottem minden mondatod.

husikamm  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-02-26 02:48   
Tasiördög,

Fogadd szerencsekivánatom. Hiába a jó ízes erdélyi magyar beszéd az embert élete végéig kiséri (alszeg).

Husi

hunor  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-02-26 00:52   
Kedves Tasiordog!

Gratulalok az interjuhoz, nagyon tetszett!! Rakerdeznek azonban egy dologra: miert van, hogy Tasmaniaban minden masodik haz elado, annyian minek el? Ezt csodalkozva olvastam, hiszen paradicsomi lehet arrefele az elet, nem?

Udv,

Hunor

tasiordog  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-02-25 22:37   
Eckerlyck, Kóborló, Pompéry, köszönöm a kedves soraitokat!

Pompéry Berlin  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-02-25 17:53   
Tasiördög kapcsán megint elgondolkodtam: Mennyi izgalmas, érdekes élet! Hány tehetséges, értékes, emberformátumú ember! Milyen távoli pontokon, ... mindenütt! Állandóan gazdagodom! Köszönet érte.

Koborlo  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-02-25 16:13   
Kedves Tasiördög.

Imádom az egy mondatos irás Stylusod.
Köszönöm hogy ily tömören átvezettél életed hosszú és sokszor nehéz
évein a Máig. Tökéletessen megértelek.
Sorsunk Egy. Bár más pontján élünk e kerek golyónak,otthonunk is van.
De Hazánk, Nyelvünk csak az igazi Otthon.
Köszönöm azt hogy megismerhettelek.

Ha én is ilyen röviden tudnám leirni életem történetét. Talán nem szenvednék ugy sőt tőbb időm lenne igazán élvezni az életet.
Igaz igy ujra élem.

Baráti szeretettel Géza

elckerlyck  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-02-25 11:31   
Tasiördög, kedves!
Az életed lebilincselö, az elöadásmódod lenyügözö!

Mint egy film 100X-os sebességgel

LISA  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-02-14 09:32   
Többen kérdeztek privát a Vitézi Rendbe való felvételekröl, és kinél lehet jelentkezni.
Az alábbi honlapon meglehet tudni mind ezeket, itt található a" felvételi eljárások" és a " tisztségviselök" különbözö országok szerint akiknél érdeklödni, jelentkezni lehet.
www.vitezi-rend.hu
/ Akiket nem érdekel a dolog, tekintsenek el attöl az üzenettöl./
Szivélyes üdvözlettel

Az igazi tartós boldogság titka, Isten müködése a lélekben!

Fredi  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-02-06 17:18   
Kedves Kaytee,

már-már majdnem egyetértettem veled, de aztán eszembe jutottak a gázkamrák, a gulágok, a munkanélküliség,az LSD,a ...
Sok rosszban keresve sem találunk semmi jót.

kaytee  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-02-06 16:31   
2004-02-04 23:07, melinda:
Minden rosszban van valami jó (is néha). Nem igaz?

Szilárd hitem, hogy minden rossz jó valamire, csak néha nem látjuk azonnal, mire.

andi_usa  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-02-05 17:20   
Kedves Melinda,

az én idömben itt az USA-ban egész más volt a helyzetem mikor amerikai állampolgárhoz mentem feleségül, rögtön megkaptam a munkaengedélyt, melyet akkor a svájci menekült utlevelembe nyomtak bele mert a zöld kártya kicsit tovább tartott. Szoval dolgozhattam volna rögtön házon kivül, ha akarok.

Férjem Svájcban elö unokaöccse azt mondta egy látogatása alatt, mennyire más a mi kislányunk, nyugodtabb, kiegyensujozottabb, hogy otthon vagyok vele s nem cégtöl fenntartott napközi otthonban nevelkedik mint az ö lánya, mert felesége dolgozni járt.

Szerintem ez attol is függ, milyen nézetei vannak a mamának, ha bezárva és megröviditve érzi magát az otthonában mint háziasszony, akkor nyilván elégedetlen és ez kisugárzik anyai szerepére is. Nálam ez nem volt, mindig is élveztem az otthonunkat, szépitgettem és ki tudtam élni igy kreativ is magamat. Mikor lányunk elemista volt, megprobálkoztam a házonkivüli munkával, de a zsufolt freeway forgalom hamar lemondatott erröl és eltelt még pár év, amig itthonrol lehetö elfoglaltságot találtam ami adott egy kis mellék bevételt nekem.

Egy itteni osztrák barátnömnél is azt láttam, hogy magyar férje könyörgött neki, hagyja abba a házonkivüli munkát dacára hogy gyerekei már iskolába jártak, mert igen ideges volt, kapkodott a hirtelen kevesebb ideje miatt mely a házuk és kertjük ápolására hiányzott emiatt. Fel is adta és ezek után otthon maradt.

Üdvözlettel, Andrea

Szőnyi Bartalos Mária  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-02-05 14:05   
Kedves LISA,
a http://www.enevjegy.radio.hu/bartalosma
címre kattintva, majd a legaljára görgetve megtalálod a két könyvem címét. Ezekre kattínts, és kérdésedre minden válasz ott található.
Köszönöm az érdeklődésedet.

melinda  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-02-05 07:52   
2004-02-04 23:46, andi_usa:
-
Nem ismerem, csak hallomásból, s annyit, amennyit a mellékelt linken is olvashatunk róla. Azt hiszem, hogy valamikor véletlenül bukkantam rá a neten.
Még egyszer köszönet.

andi_usa  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-02-04 23:46   
Kedves Melinda,

köszönöm szépen a sok szép képet, kicsi a világ, hogy ismered férjem volt osztálytársát aki nem rég irt s küldött képet is neki. Nem ismered véltetlenül Loránt Évát is? Én nem ismerem öt személyesen, csak anyám.

http://www.wardnasse.org/3l10p.htm

Ms Lorant is currently an academic professor of fine art at Vercelli, ITALY. She has held that position since 1996.

Elnézést az angol nyelvü cikkek miatt, de gondoltam, aki tudja elolvashatja. Viszont szomoru amit gondoltam, hogy ugy látszik a nöi ujságiroknak igen nehéz bejutni akárhol! Emiatt is dupla elismerésem, kalapot le teljesitményeid elött!

melinda  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-02-04 23:07   
Köszönöm Kaytee ...
Tényleg szerencsés voltál. De azért azt ne felejtsük el, hogy vannak, akik boldogultak is.
Az vígasztal: ha valahol, s nem a szakmámban dolgoznék, nem csinálhatnám/csinálhattam volna mindazt, amit a Web-oldalaimon dokumentáltam...
Minden rosszban van valami jó (is néha). Nem igaz?

kaytee  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-02-04 22:58   
2004-02-04 22:00, melinda:
Megnéztelek a karácsonyin! Nem kell szerénykedned
Tudod, csak most, az interjúd után fogtam fel, hogy milyen szerencsés voltam. Rómát annyira szerettem, hogy friss "disszidensként" kacérkodtam az ottmaradással. Aztán úgy gondoltam, a legjobb, ha azután költözöm vissza, miután másutt meggazdagszom - akkortájt a gazdagság nekem azt jelentette, hogy lakni, enni, pár divatos ruha, könyvek és mindennap kétszer presszókávét inni a sarki kávézóban.
Torontóban soha nem tapasztaltam munkahelyi diszkriminációt, de volt egy cseh barátnőm, friss épületgépész diplomával Prágából.
Első állásjelentkezésnél megkérdezték, hogyhogy ilyen vékony, pici nő épületgépésznek ment?
Mintha emelgetnie kellett volna a liftet.
De bankba felvették pénztárosnak.

melinda  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-02-04 22:00   
2004-02-04 21:58, kaytee:
-
Nem vagyok sem az ifjú hölgy, sem a mostani Gina Lollobrigida, de az elõbb tettem be: lásd alul... Csak meg ne ijedjetek! Készüljetek elõbb fel a LEGROSSZABBRA!!!

kaytee  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-02-04 21:58   
2004-02-04 21:45, andi_usa:
-
Képzeld el Gina Lollobrigidát fiatalon.
Ez lennék én, ha úgy néznék ki.

Melindára és mindenki másra viszont én is kiváncsi vagyok.

melinda  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-02-04 21:55   
2004-02-04 20:08, Annita:
-
Köszönöm Anita.
-

2004-02-04 21:45, andi_usa:
-
Andi kedves, olvastam az elsõ cikket - köszönöm a jelzést - az orosz újságírónõkrõl. Gondolom a világon ugyanilyen viszontagságosak az általános újságírónõi munkakörülmények... A többi linkre nem volt idõm: angolol nem tudok, csak szótárral és gépi fordítással boldogulok. Ha sietek, a gépivel, ami nem az igazi, de ki lehet következtetni a lényeget...
Ami a fényképet illeti, itt találhatsz bõségesen - a karácsonyi a legfrissebb, amihez nagyító (lupé) szükségeltetik és egyéb más felvételhez is...-:

http://digilander.libero.it/osservletter/accademiacoraleveneziani.htm (10-11 évvel ezelõtt még hosszú, feketébe nyúló sötétbarna - természetes színû - hajjal, az akkor 6 éves kislányommal - a színpadon mûsorvezetõként és énekkari tagként az elsõ sorban, balról az elsõ, Bélapátfalván a csoport közepén tolmácsként, elõttem a kislányom kék pólóban - a hazai tornée úgy valósuilt meg, hogy ismeretlenül felvettem a kapcsolatot a megfelelõ intézményekkel, s aztán minden jött magától, ahonnan egyéni baráti és szakmai kóruskapcsolatok születtek. Az 1992-95-ös tanulmányaim miatt felfüggesztettem a kórusbajárást, s mivel a tagság jó része ki is cserélõdött nem szándékoztam visszamenni...stb.);
http://www.terasz.hu/kepgaleria/kepek/60329/kepek/w583.jpg (90-es évek eleje...)

1998-tól szõkén:
http://www.terasz.hu/kepgaleria/kepek/60329/kepek/w584.jpg (2000: "Síbajnok", aki életében elõször síelt)
http://digilander.libero.it/osservletter/direttore.htm
http://digilander.libero.it/osservletterdgl1/melinda2_file/linda.htm (itt "négerként", adriai tengerparti nyaralás után)
http://www.hhrf.org/epmsz/program/erdobenye/foto.htm (ezek a kongresszusi képek az én gépemmel lettek kattintva 2002, májusában)
http://members.xoom.virgilio.it/bellelettere/karacsony-natale.htm (a lap alján)

Elegendõ?

andi_usa  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-02-04 21:45   
Kaytee,

én is élvezettel olvastam a beszámolodat és gratulálok!

Egyet viszont sajnálok, hogy se Rolad, se Melindárol nincs fénykép, de ez egyéni vélemény, vizuális ember vagyok.

Annita  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-02-04 20:08   
Koszontes es gratulacio Melinda-, es Kaytee-nek!

Nagyon kellemes, erdekes es tanulsagos olvasmanykent szolgalt beszamolotok.
Szines egyenisegetek "virtualis" jobban-megismerheteset koszonom Nektek, es Zsuzsannanak ugyszinten.

Udvozlettel:
Anita

husikamm  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-02-04 19:34   
2004-02-04 19:04, kaytee:
".... Úgy értelmezem, hogy nem tőlünk függ, hová pottyantott le a gólya. Magunknak kell bizonyitani, és a legjobb bizonyiték, ha gyermekeinket JÓ EMBEREKKÉ akarjuk nevelni.
Az eddigi élettörténetekből is kiderül, fontos, hogy honnét jöttünk, de sokkal fontosabb, hogy hová megyünk.... "

Kaytee,

igen ilyen értelemben értelmezve én is egyetértek.

Husi

kaytee  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-02-04 19:07   
Mindenkinek köszönöm a szép szavakat.
Megvallom, mire Zsuzsa elkészült, már meg is bántam, amit közreadtam.
De úgy látszik, voltak akiket nem untatott halálra. Ez főleg Zsuzsának köszönhető.

kaytee  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-02-04 19:04   
2004-02-04 00:22, husikamm:
-
...azt szeretném kérdezni tôlled, hogy mit értessz az utolsó mondatod alatt? Nem piszkálodni akarok, hanem tényleg nem értem, hisz olyan szép mult után, a gyerekeid véreibe is az csordogál.

HUsi

Kedves Husi,
a mondás nem eredtim, régi zsidó mondás, csak maximálisan egyetértek vele.
Úgy értelmezem, hogy nem tőlünk függ, hová pottyantott le a gólya. Magunknak kell bizonyitani, és a legjobb bizonyiték, ha gyermekeinket JÓ EMBEREKKÉ akarjuk nevelni.
Az eddigi élettörténetekből is kiderül, fontos, hogy honnét jöttünk, de sokkal fontosabb, hogy hová megyünk. Vagy hová nem.
Vagy legalábbis hová igyekszünk és milyen módon.

k.

andi_usa  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-02-04 18:48   
Kedves Melinda,

most kezdtem adatok után böngészni és találtam egy cikket orosz nöi ujságirokrol: http://www.we-myi.org/issues/33/wemenineditirial.htm

Ki gondolná, hogy ott se könnyü a dolgozo nöknek a mediakban?

Még egy cikk http://www.findarticles.com/cf_dls/m0FQP/4445_128/55576544/p1/article.jhtml

Gondolom hozzá járul az is, hogy a papir ujságok mennek tönkre mert sokan vagy az Internetben olvassák a hireket, vagy a TV-ben nézik, s igy a konkurrencia még nagyobb! Nem rég láttam az egyik füszerüzletben egy férfit a Los Angeles Times-t árulta s probált megrendelöt odacsalni azzal hogy lehet $ 80.-at nyerni közben!

Ott a Barbara Walters eset, aki most 74 éves korában végre lemondott a 20/20 poziciojárol s ad helyet másnak: http://www.eonline.com/News/Items/0,1,13353,00.html

melinda  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-02-04 17:55   
2004-02-04 17:45, andi_usa:
-
Igen Andi, ez így van, sajnos. Az kimaradt - mert túl hosszú lett volna a beszámoló - hogy nemcsak ezen a vonalon próbálkoztam, az álláskeresést illetõen, hanem egyszerre több irányban. Részt vettem jó néhány ún. "munkafelvételi" vizsgán is, amelyek még sok pénzbe is kerültek az illetékbélyeges és egyéb jogcímeken kért díjak befizetésével, hogy részt lehessen venni a szelektáló vizsgán (pl. 1 állásra 400 jelentkezõ, így gondolhatod mennyi esélye lehetett valakinek,!!! ), amelyek a hazai egyetemi- és fõiskolai felvételi vizsgákra emlékeztettek. Plusz a könyvek ára, amelyekbõl fel kellett készülni, amelyek úgy szintén drágák voltak, mint minden egyetemi tankönyv... (Állást nem kaptam, de a bankszámlám jócskán megcsappant a még ehhez járuló utazási, szállásköltség, benzinköltség, ha gépkocsival mentem, stb. miatt!) S arról nem szólva, hogy nem egyszer elõfordult, hogy aki megnyerte az állást, az sem helyezkedhetett el, mert valójában nem volt meg az a poszt!!!!
Nem említve azt sem, hány állásshírdetést adtam fel, hányra írtam, telefonáltam, hányra mentem el lejárva a lábam!...
Elmentem volna én is eladónak is, telefonosnak, iskolába még pedellusnak is, a tanári állás helyett, és még sorolhatnám stb... Tartottam ingyenes bemutató irodalomórákat könyvtárban és osztályban nyilt iskolai napokon, amit, a mi szülõk által létrehozott iskolai könyvtár felavatása tiszteletére az iskola rendezett: mi tanárszülõk bemutattuk, hogyan lehet hasznosítani a könyvtárat az oktatás során - ebbõl nekem rengeteg hazai élményem volt!!! -... Ott volt a megyei vezetõség, szemtanúja volt az óráimnak... Citerával, klaviatúrával kísértem a megzenésített verseket, amit a gyerekeknek énekeltem... Báboztam nekik s magam is átvedlettem adott szereplõnek s a bábokkal egészítettem ki az olvasmányok szereplõit, mint egyszemélyes színház "színésznõje" + bábszínház, dramatizáltam az adott prózai anyagot, a gyerekeket vontam be,...stb... mindezt 60 percben - itt 60 percesek az 3r0ßk, s nem tartanak óraközi szüneteket, csak a délelõtt feln hosszabb idõt: nem is csoda, hogy kiborulnak a gyerekek!!! -. Egészségre károsan van beosztva a tanítási nap!!!

Máshová is meghívtak, de még egy nyavalyás óradíjat sem kaptam!

andi_usa  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-02-04 17:45   
Kedves Melinda,

érdekes volt olvasni hosszu beszámolodat. Nekem föleg német ujságirokkal volt dolgom computer lapnál mikor vezettem a Compuserve forumot s az volt a benyomásom, hogy nagy harcok voltak bennszülött német férfiak között is az ujságirok között. Kevés állás, sok ujságiro.

Érdekelne emiatt más nöi ujságiro sorsa más országokban, legyen az bennszülött vagy idegen. Mert ahol a férfiaknak is alig jut állás, sokkal nehezebb egy nönek bejutni.

Ugrás a ( előző lap 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 következő lap )
Új topik indítása   Üzenet küldése

Irjon nekünk! - Impresszum - Médiaajánlat - Súgó