2019. december 12. Címlapra!
[Regisztráció]  [Profil szerkesztése]  [Beállítások szerkesztése]  [Keresés]
[Magánüzenetek]  [Felhasználók listája [Bejelentkezés]
MagyarOnline.net Fórumok >> Mi vagyunk! >> Portrék MON tagokról - másképpen! - Hozzászólások
Új topik indítása   Üzenet küldése
Ugrás a ( előző lap 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 következő lap )
 bimbi  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-01-24 18:35   
Draga Bobe,

Soraidat olvasni elvezetes volt.Orulok neked letezel eletunkbe , eletembe.Remek veled toltenni minden pillanatot ugy a MON belul mint privatba.Orulok celjaitok beteljesultek es foleg annak orulok legjobban hogy az a pentek -13 ika szerencset hozot szamotokra.

husikamm  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-01-24 18:13   
Kedves Böbe

Fogadd szerencsekivánatom
Elolvastam kétszer is azt amit mondtál, elôször az ízes erdélyi beszédet élveztem, azután pedig a szökéssel huztam párhuzamot, azt saját bôrömön tapasztaltam kétszer 89-ben januárban és juliusban. Harmadszorra, mivel lányaid olyan velem egyidôsek lehetnek, édesanyám lehetnél, igy elképzellek mint ôt

Minden jot

Husi

bobe  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-01-24 16:21   
Draga jo barataim igaz nevezhetlek igy benneteket ? nagyon jol esik minden szep szo amit irtok . Igazan remelem hogy hosszantarto baratsag lesz a mienk.
Fredi en könnyezve olvastam eletörtenetedet es irtam is itt valahol "lejjebb" hogy nagyon sok közös van a sorsunkban es azt hiszem nem vagyunk egyedul.
Zsuzsanak kulön is köszönöm turelmet josagat es tehetseget

rigojanos  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-01-24 15:42   
Bobe

Olyan jo volt olvasni Rolad, Toled. Nagyszeru ember vagy, es yahoo-baratno

Fredi  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-01-24 11:31   
Kedves Böbe,

nagy érdeklődéssel olvastam a veled készült interjút. Sok párhuzamot találéok kettőnk között,
megboldogult öcsém is ugyanabban az évben született mint Te és a péntek 13 nekem is jelentős volt – egy ilyen napon érkeztünk Németországba, nem beszélve az egyországban egyformán megélt dolgokról. Nyelevezeted tárgyilagos, amit írsz szinte korképe az 1989 előtti Kolozsvárnak. Örvendek, hogy közelebbről is megismerhettem rokonszenves családod történetét és kivánok a család minden aprajának és naggyának sok-sok boldog évet, Neked pedig személyesen jobbulást betegségedre. Köszönöm Zsuzsának is ezt az újabb remekművét.

Zuloaga  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-01-24 11:17   
Böbe, Te egy fantasztikus kompi-nagyi vagy!
És olyan jó, hogy vagy!

hunor  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-01-23 09:47   
Uj, onallo topikban a kerdesek MON tagoknak! http://www.magyaronline.net/forum/viewtopic.php?topic=1267&forum=29&13

Udv,

Hunor

Ferencz Zsuzsanna  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-01-22 03:36   
Kedves MON-tagok, készüljetek: majdnem kész az interjú Böbével.

hunor  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-01-19 09:39   
Ami nemreg jutott eszembe: a forum tagjai kozott vannak, akik csupan forumos nevet hasznalnak, a teljeset csupan privatban, szemelyesen. Az interjuknak ez sem akadalya.

Varom az ujabbakat!

Hunor

Fredi  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-01-19 07:15   
Kedves OMGI,

gondolom Magyarországon kaphatóa könyv a könyvüzletekben. Megadom az ISBN számot: 9639466220, talán így könnyebb keresni.
Ha nem megy, akkor utána érdeklődök, hogy most konkrétan hol kapható.

Fredi  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-01-19 07:06   
Kedves Judit,
köszönöm szép szavaidat és azt, hogy hétvégi zsufolt programod ellenére még az interjúra is szakitottál időt.

andi_usa  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-01-19 06:20   
Kedves Zsuzsanna,

nagyon köszönöm.

Szabad javasolni interview alanyt? Etelkárol szeretnék olvasni.

Ferencz Zsuzsanna  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-01-19 04:58   
Kedves Lisa, feltettem a linket.

Pompéry Berlin  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-01-19 00:01   
Kedves Frédi,

habár olvastam Dobos Marianne könyvét és benne az interjút Veled, habár ismerjük is egymást személyesen, mégis öröm volt ismét elolvasni mindezt, felfrissíteni tudásomat. Zsuzsa kíválóan adja vissza lényedet és a lényeget. Mottódat jellemzőnek érzem egy egész korosztály hasonló ívású embereire.

Szeretettel ölellek:
Judit

hunor  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-01-18 21:51   
2004-01-18 11:38, Prof dr Kabdebó Lóránt:
-

Kedves Kabdebo Lorant!

Udvozlet a MONon! A Kultura alatt talan most van megfelelo topik a kotet ismertetesere, ha nem, erdemes topikot nyitni a szemelvenyeknek.

Udv,

Hunor

hunor  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-01-18 21:50   
Kedves Etelka, Anri, Andi_usa!

A korabbi harom uzenet olvashato teljesen a moderalas c. topikban.

Udv,

Hunor

hunor  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-01-18 21:04   
Nagyon tetszik az uj topik, az interjuk. Remelem, sorra kerul lassan-lassan mindenki, es koszonet megegyszer Zsuzsanak az otletert, es a kivitelezesert.

Lisa interju: errol mar szo esett korabban, szamos topikban. Reszben engem terhel a felelosseg: miutan az interju egy eve elkeszult, azota huzodott a megjelenese. Vegre azonban ez lezarult.

Udv,

Hunor

OMGI  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-01-18 20:31   
Fredi!

Kérdezném, hogy hozzá lehet-e jutni valahol az emlitett Dobos Marianne kötetekhez?

Fredi  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-01-18 19:05   
Kedves Zsuzsa,

jól tudod, úgy a szászoknak, mint a svávoknak megvannak a maga szervezeteik, amelyeket Landmannschaftnak hívnak. A Landmannschaft der siebenbürger Sachsen a szudéta németek szervezete után talán a legerősebb, de koránt sem annyíra radikális.

Ferencz Zsuzsanna  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-01-18 13:22   
Professzor úr, nagyon köszönjük. Nagy érdeklődéssel várjuk az ismertetést.
Frédi, nem tartozott az interjúhoz, nem is kérdeztem rá, most azt hiszem, mégis megér egy pár szót: az innen elment szászok és svábok tudtommal szerveződtek, ha jól emlékszem, Landsmannvereinokba. Kérlek, Frédi, írjál erről is.
Kedves Lisa, holnap reggel szívesen megteszem. Most rohanok.

LISA  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-01-18 12:25   
Kedves Zsuzsa!
Betudnád tenni a cikkhez ezt a címet, hogy aki akarja megnézheti a képeket is?
Alább már megítam, szeretném ha odaírnád a cikkhez. KÖSZÖNÖM!
Szeretettel- LISA

Az igazi tartós boldogság titka, Isten müködése a lélekben!

Prof dr Kabdebó Lóránt  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-01-18 11:38   
Kedves Zsuzsa és Frédi, nagyon köszönjük az interjút és a helyreigazítást is. Ha érdekel Titeket, akkor Marianne ismerteti az emlegetett könyvet, amelyik egy trilógia első kötete. Címe: Akkor is karácsony volt (1944); már készen van a következő, az 1956-os kötet, és készül az 1989-essel. Szeretettel üdvözlünk mindenkit Marianne&Lóránt

Fredi  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-01-18 10:10   
Kedves Mindnyájan,

köszönöm Valamennyietek kedves szavát az interjúval kapcsolatban. Sajnos csak most veszem észre, hogy az én hibámból egy téves adat csúszott be és hogy elmúlasztottam megemlíteni egy fontos részletet. Amikor Zsuzsának utaltam a Németország topikban megjelent rövid ismertetőmre, elfelejtettem felhívni a figyelmét arra, hogy ott sajnálatos módon azt írtam, hogy Kabdebó professzor úr a szegedi egyetem tanára, holott ő a MISKOLCI egyetemen formálja a jövó irodalmárait. A mulasztásom pedig az, hogy a linkként közölt Dobos Marianne interjúval kapcsolatban csak annyit közöltem, hogy az az
Új Holnapban jelent meg, de azt nem, hogy ez része Dobos Marienne Akkor is karácsony volt című a miskolci Bibor kiadónál megjelent külsejében is nagyon szép interjúkötetének is, egyike az itt olvasható harminc interjúnak.Olyanokkal készült itt interjú, mint például Szabó Magda, Dickinsonné gróf Teleki Ella, vagy Határ Győző.
Gondtalanságomért ez úton kérem az érintettek, valamint mindkét interjú olvasóinak szíves elnézését.

husikamm  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-01-17 19:35   
Szerencsekivánat Lisa-nak is és Frédinek is. Most olvastam el.

Husi

LISA  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-01-17 17:18   
Kedves Zsuzsa, köszönöm a cikk közlését rólam.
Szeretettel: LISA
A cikkhez való képek ezen a címen találhatók:
www.pbase.com/erzsebet_kovacs/vitez_

Az igazi tartós boldogság titka, Isten müködése a lélekben!

bobe  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-01-17 16:43   
Ez egy nagyon kellemes szombat delutani meglepetes volt. Fredi nagyon jo olvasni rolad sokban hasonlit sorsunk is. Még meg is pityeregtettel Tovabbi sok sikert es boldogsagot kivanok nektek . Parttag nemcsak te voltal fél Romania az volt, szerintem nem szegyen csak kellemetlen. Nekem is volt piroskönyvem a ferjemnek nem, hat nem szeretnem elmeselni miket mondogatott a fantaziatokra bizom

rigojanos  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-01-17 15:06   
Kedves Fredi,

Jo volt Rolad olvasni

ExMONTag  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-01-17 14:04   
Kedves Fredi!

Ha valamikor arra jarok termeszetesen megkeresem a Maritim Hotelt es megnezem az emlek tablat, biztosan egesz mas szemmel fogom latni hiszen most tudom ki inditvanyozta es ki munkalakodott azon hogy ott ellegyen helyezve.

Egy nagyonjol sikerült riport öröm volt olvasni

Fredi  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-01-17 13:16   
Köszönöm Zulo.

Zuloaga  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-01-17 13:10   
Kedves Frédi ... jó volt Rólad olvasni.
Köszi Zsuzsa!

Ugrás a ( előző lap 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 következő lap )
Új topik indítása   Üzenet küldése

Irjon nekünk! - Impresszum - Médiaajánlat - Súgó