2022. január 28. Címlapra!
[Regisztráció]  [Profil szerkesztése]  [Beállítások szerkesztése]  [Keresés]
[Magánüzenetek]  [Felhasználók listája [Bejelentkezés]
MagyarOnline.net Fórumok >> Svédország >> Örebro
Új topik indítása   Üzenet küldése
Ugrás a ( előző lap 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 következő lap )
 bobe  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-12-29 20:01   
Egy szep kep Örebrobol:

bobe  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-12-21 14:57   
Semmi gond leegett mert felgyujtottak ez igy megy minden evben . Drukkol a felorszag azert hogy megmaradjon a a masik fele meg hogy leegjen. Virtuskodo fiatalok unalmas jateka. SZerintem kar mert szep tradicio. Barmit tesznek a hatosagok nem tudjak elkapni azokat akik megtervezik szervezik a gyujtogatast. Azide nem lesz Julbock(karacsonyi bakkecske) Gävleben de a monnak lesz:

bobe  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-12-21 14:56   
Semmi gond leegett mert felgyujtottak ez igy megy minden evben . Drukkol a felorszag azert hogy megmaradjon a a masik fele meg hogy leegjen. Virtuskodo fiatalok unalmas jateka. SZerintem kar mert szep tradicio. Barmit tesznek a hatosagok nem tudjak elkapni azokat akik megtervezik szervezik a gyujtogatast. Azide nem lesz Julbock(karacsonyi bakkecske) Gävleben

perec  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-12-21 12:27   
2004-12-21 10:52, bobe:
-
Lehet, ha nem említem tegnap, még most is megvan szegény?

Ja igen, egyébként melyik a jó (jó jel vagy ilyesmi): ha leég vagy ha megmarad?

bobe  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-12-21 10:52   
2004-12-03 11:57, Perec:
-

A tegnap leegett a bak. itt egy kep rola:

bobe  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-12-20 16:07   
Sajnos nincs piac. Eleg szomoru mert nekem nagyon hianyzik még mindig a friss zöldseg, gyümölcs. Van minden de az elelmiszeruzletben . Itt Svedorszagban csak ket helyen lattam piacot: Stockholmban es Malmöben. A malmöi az olyan igazi piac ott elvezet vasarolni. Csak egy kis gond van vele 600 km ide .

Pompéry Berlin  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-12-20 16:05   
2004-12-06 21:11, bobe:
-
Hová lettek innen mára a régi szép házak? Arrafelé nem is volt háború.

perec  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-12-20 15:00   
Látom, megvan még a bak, pedig már csak 5 nap van karácsonyig.

Még most is szoktak piacot tartani a főtéren?

bobe  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-12-06 21:11   
Kis varosunk lecsapolt to helyen fekszik es ezert lapos minta szureti ......
Attol fuggetlenul szep csendes hangulatos kisvaros talaltam rola nehany kepet amit szeretnek veletek megosztani ket fenykep a föterunkröl ,majd nehany fenykep a vikingek hagyatekabol. Aki tud segitsen ki mert magyarul sajnos nem tudom a nevuket :

ez kis terunk 1938-ban
fejlödunk itt mar 1968-at irunk :

Es itt vannak a vikingektöl itt maradt kösirok meg itelökörök meg runakövek:

bobe  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-12-03 17:00   
Hát ez az ,hogy titkosan mindig felgyujtjak. Heccböl, virtusbol vagy egyszeruen unalombol meggyujtak es gondolom a szalma gyorsan eg. Erröl mindig Hofinak az a parodiaja jut eszembe arrol a bankrablorol aki unatkozott ezert rabolta ki a bankot ; erre mondta Hofi:hát ha unatkozott , nem volt neki ott a balkeze ? .

ubuge  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-12-03 12:32   
2004-12-03 10:17, bobe:
-

Egészen jó ötletet adtál ezzel a mosószerrel, Böbe!
A bakot megtekintettem. Mitől kellene leégnie?

perec  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-12-03 11:57   
2004-11-27 13:02, bobe:
-
http://epi.gavle.se/gk/t_sida.asp?id=6782
-
Engem ez a leégés foglalkoztat.
Elméletileg ugye ilyen téli időben a leégés veszélye nem olyan nagy. Vagy szinte számítanak arra, hogy majd valaki titokban "rásegít"?

bobe  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-12-03 10:17   
Azt hiszem nem jol irtam le : a gyerekek 15-16 eves kamaszok voltak es nem a ho iranti szeretetuk hanem a csintalansaguk vitte ra öket hogy mosogatoszert vegyitsenek a szökökut vizebe. A közsegi tanacsnak belekerult egy kis penzebe amig kitakaritotta a szökökutat es a teret, nem hiszem hogy nagyon boldogok voltak.

ethel  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-12-02 18:52   
2004-12-02 15:51, bobe:
-

A gyerekeknek az a hab, "a Nyari ho"'.Biztos tudnak jol jatszni ott ,ha engedik.

bobe  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-12-02 15:51   
Kisvarosunk fötere :

A multheten meg ekkora ho volt aztan a tegnap elött elkezdett olvadni es most latyak mindenhol. A telefonfulke amit lattok muködik nemcsak diszkent all a teren. Van egy szep szökökut is ,amibe nyaron a gyerekek mar nemegyszer mosogatoszert öntöttek es a habtol majdnem igy nezett ki a tér mint most telen

ethel  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-11-29 14:01   
SZia Bobe! Nagyon szereny vagy szerintem a felveteleid kitunoek .En csinaltam a digitalis fenykepezogeppel olyan felvetelt hogy nem mertetem megmutatni senkinek,felve nehogy kikacagjon.Normal geppela Zenittel en is sokkal jobb kepeket tudok csinalni,de ate kepeid sokkal szebbek.Csak igy tovabb.

bobe  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-11-28 13:12   
Ethel nem vagyok profi söt nagyon ugyetlen vagyok de ezeket a kepeket en is szeretem. Szeretnem megmutatni nektek hol lakom . Nezd majd meg a linket is amit betettem a kecskebakrol .

ethel  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-11-27 20:47   
2004-11-24 07:55, bobe:
-

SZia bobe!Gyonyoru felveteleket keszitettel,gratulalok neked,igazi profi vagy.Hozzank is meg erkezet a tel mar egy hete ,nem olyan fagyos mint nalatok meg csak -5 C fok volt a leghidegebb,de mar volt nalunk is - 30 Cfok is ezelott vagy harom eve.

bobe  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-11-27 13:02   
Van egy varos 200 km-re eszakra tölunk a neve Gävle(jevle) jävul =ördögöt is jelent nem tudom miert ez a varos neve de az erdekessege hogy mindenevben elsö Adventkor felallitanak egy szalmabakot oriasit es a sved nép azert fogad es drukkol meddig marad meg ez a kecskebak. Ma már a modern tehnikanak köszönhetöen allandoan leshetjuk mi is a vilag minden tájan es fogadhatunk leég vagy kibirja ev végéig.
Drukkoljatok ti is velunk itt a link ahol ket webkameran is nezhetjuk ott van-e még ez a szep karacsonyi disz. A tavaly Bimbivel ketten drukkoltuk vegig , hat persze hogy leégett idö elött.
http://epi.gavle.se/gk/t_sida.asp?id=6782
a

bobe  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-11-24 12:06   
2004-11-24 11:13, Perec:
-
Kedves Böbe, sajnos nem sok hasznomat látnád. Egyrészt díszmagyarom sincs, ami ha jól értem, szükséges annak, aki kimegy a kertetekbe. Másrészt mostanában olyan ritkán látok igazi havat, ha mégis esik, belémbújik a kisördög és örömömben mindenkit megdobálok hógolyóval. Márpedig én nem akarok neked gondot okozni a szomszédsággal, a svéd postával stb....
-
Draga Perec a diszmagyar az nalunk ugyebaar azt jelenti:ingben gatyaban Neked nincs ? meztelnkedsz hat nem irigyellek.

Igen Gvirag itt is szokas megvilagitani a bejaratot meg az ablakokat meg a lepcsöket mindent amit lehet, csak ne legyen sötetseg .
Poesje kedves az unokam roppant örulne ha lenne kivel hintazzon meg hogolyocsatat vivni.

gvirag  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-11-24 11:27   
Etelka írja Finnországból, hogy ott a vendéget az ajtóba kitett lámpással (mécsessel stb. ) várják. Ez a szokás Svédországban is megven ugye? Engem is így vártak lányomék néhány éve, amikor karácsonykor meglátogattam őket Stockholmba.

Nagyon kedves szokás, akár el is tanulhatnánk tőlük.

perec  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-11-24 11:13   
Kedves Böbe, sajnos nem sok hasznomat látnád. Egyrészt díszmagyarom sincs, ami ha jól értem, szükséges annak, aki kimegy a kertetekbe. Másrészt mostanában olyan ritkán látok igazi havat, ha mégis esik, belémbújik a kisördög és örömömben mindenkit megdobálok hógolyóval. Márpedig én nem akarok neked gondot okozni a szomszédsággal, a svéd postával stb....

poe  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-11-24 09:43   
Gyönyörü!

én nem lapátolni, hintázni szeretnék, lehet?

bobe  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-11-24 07:55   
megjött a tél .Kemenyen bevonult. Eddig 30 centi ho hullott es bizony a hömerseklet is nagyon alacsony. Ma reggel ujra minusz 12 fokot a hömerönk. Ezen a héten minden napra hohullast igertek a meteorologusok. Lehet jönni havat lapatolni szankozni es sizni

bobe  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-11-20 20:30   
Epp eleg magas az adolab en igazan nem szeretnek meg ezrt is fizetni. Amiota itt vagyok elöször volt ilyenszinu az eg. kellett volna lassatok hogy rohantam ki diszmagyarban hogy fenykepezzek. A parom röhögött is rajtam a szomszedok meg csodalkoztak

perec  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-11-20 15:18   
Szinte hihetetlen ez a rózsaszín ég.
Benne van ez is a helyi adóban, vagy külön kell fizetni érte?

bobe  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-11-20 13:54   
Igy van Valeria . Ket napja minusz 15 fokig lement a hömerö reggel koran most delben 14 orakor minusz 5 es ez mar meleg .Jövöhetre sem lesz melegebb Havat es hideget josolnak .Kemeny telunk lesz azt hiszem.

Valeria  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-11-20 12:00   
Bobe

"nalunk mar tel van "

Ezert mondjak, hogy Svedorszagban a tel egy leanyalom, hosszu es kemeny?

bobe  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-11-19 22:22   
itt van meg ket kep a rozsaszin egröl . En nem csaltam semmit

bobe  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-11-19 15:15   
Rövid idöjarasjelentes
Ket kep amit en fenykepeztem bocsanat a minösegert nincs digit kameram az elsöt egy honapja egy este fenykepeztem le, ilyen volt az eg szinte hihetetlen szine volt

a masodik pedig a mai nov 19-ikei idöjarasjelentes: ma reggel minusz 15 fok volt. Ezt a kepet itt a haz elött fenykepeztem delutan ,nalunk mar tel van

Ugrás a ( előző lap 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 következő lap )
Új topik indítása   Üzenet küldése

Irjon nekünk! - Impresszum - Médiaajánlat - Súgó