2022. január 21. Címlapra!
[Regisztráció]  [Profil szerkesztése]  [Beállítások szerkesztése]  [Keresés]
[Magánüzenetek]  [Felhasználók listája [Bejelentkezés]
MagyarOnline.net Fórumok >> Svédország >> Örebro
Új topik indítása   Üzenet küldése
Ugrás a ( előző lap 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 következő lap )
 perec  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-11-18 18:24   
2004-11-13 23:34, bobe:
-
Hát ez az. A jóhiszemű beavatatlan azt gondolná, hogy ugyanaz az egyfajta, jó minőségű víz megy át azon a gombán.
Vagy van választási lehetőség a kóstolón: ilyen ízű lesz a víz, ha tíz napja nem nyitottad ki a csapot, ilyen, ha ki van írva a bár mosdójában "nem ivóvíz" (=lehet menni venni vizet egy sör áráért) stb.

Amúgy még az is lehet, ásványvízkóstoló.

bobe  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-11-13 23:34   
Gondolom azert van a vizkostolo mert a "Gomba" az egy viztorony
aminek a tetejen vannak a kavezok

perec  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-11-13 15:13   
2004-11-13 14:18, bobe:

Még nézelődök, viszont egyelőre megakadt a szemem egy kis részleten, ami nagyon jól jöhet a boros stb. témának. Azt írja a belinkelt oldal a "Gomba" kapcsán, hogy az ebben elhelyezett Nova Kávéház időnként 'érzékelő-típusú' tanfolyamot indít bor-, whisky- és vízkóstolásból (megjegyzem, ha esetleg valaki el akarna küldeni az erotikus novellák témába: szándékosan nem 'érzékit' írtam!).

Az előbbi kettőről már hallottam, és ha esetleg egyszer benevezel, szívesen vennék egy élménybeszámolót a boros témában - de nyithatunk whiskyset is . A vízkóstoló tanfolyam viszont számomra teljesen új!

bobe  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-11-13 14:18   
Folytatnam Örebro egyik patinas reszevel : Waköping-gel(Vadsöping) . Az öreg varosresz kellemes stera invital mindenkit itt nyaron. Nagyon regi hazak a 15-16-17-ik szazadbol a folyocska partjan amit Feketepataknak hivnak a viz sötetszine miatt. A regi kishazakban kis kavezok helyi muveszek muhelyei es butikjai vannak. Karacsony elött is erdemes erre jarni van vasarfia epp eleg. A nekem legerdekesebb muzeum az a Cajsa Warg muzeum. Ez a hölgy 1700 evek közepen szakacskönyvet irt es es itt lathato a gyerekkori otthona is ami valamikor az 1600-as evekben epult. Erdekes beleböngeszni a szakacskönyvbe. En egy vakhangot sem ertek belöle. A varosresz olyan mint egy mesevaros .
http://www.orebro.se/astad_92.htm

perec  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-11-12 11:57   
Igen, így volt. Még ma is emlegetik időnként a dolgot, olyan lett ez, mint valami modern népmonda.

bobe  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-11-11 21:14   
Az öreg kiraly a nemtudom hanyadik Gusztav nagyon merev konzervativ öregur volt. Ö nem engedte hogy Bertil felesegul vegye Liliant mert Lilian elvalt asszony volt. Miutan az öreg kiraly meghalt utanna a mostani beleegyezett a hazassagba . Van ez igy . Ugy tudom Angliaban is abdikalt mar kiraly a szerelem miatt

perec  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-11-11 13:50   
Nagyon elegáns honlap . A szervezet szerintem arra vonatkozik, hogyan szervezték meg a királyi udvartartást.

Ha már hercegnők születésnapját említed... majdnem egyidősek vagytok Lilian hercegnővel. Érdekes, hogy egy walesi asszony lett Bertil herceg felesége... gondolom, annak is érdekes története van, hogy 1943-ban találkoztak először, de 1976-ban házasodtak össze.

bobe  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-11-11 11:48   
Mivel is folytathatnam talan a kiralyi csaladdal ugye?
talatam egy oldalt a kiraly honlapja. Itt rengeteg infot talahattok meg a kiralyi csaladrol a kastelyokrol a szervezetröl ( ezt nem igazan ertem ,miota lett ez egy szervezet? meg jo hogy nem egyesulet )angol nyelven is lehet olvasni benne jo minosegu kepekkel Kellemes böngeszest.
Egyetlen erdekesseg Madeleine hercegnö meg en egy napon szulettunk bar nehany ev kulonbseggel .
www.royalcourt.se

perec  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-11-10 23:01   
2004-11-10 13:47, bobe:
-
Folytatasa következik.

Várjuk

rigojanos  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-11-10 21:15   
2004-11-10 21:06, bobe:
-
Tevedes nem az enyemek

Gondolhattam volna, hogy 87 evesen mar nem mennek az ilyenek.

bobe  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-11-10 21:06   
Tevedes nem az enyemek
:)
de nekem is roppant tetszenek

rigojanos  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-11-10 20:37   
Nekem is nagyon tetszenek a kepeid bobe!

bobe  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-11-10 13:47   
Miutan a tegnap este valaszoltam nem olvastam el amiket irtam .Most latom összevisszamakogtam . Talan meg semertetetted mit is irtam. A lanyom több Zorn akvarellt masolt le többek között az emlitett Maurit is. Ezekböl van nehany itthon. Remelem igy mar erthetöbb lesz .Folytatasa következik.

perec  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-11-10 11:32   
Hogy tetszenek a fenyek?

Nagyon.

bobe  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-11-09 22:36   
Latod milyen erdekes . A lanyom szepmuvesztin vegzett Stockholmban es epp ezt a Zorn akvarellt festette le de nekem meg van nehany amit a lany masolt. Gyönyöruek az akvarelljei.
A feny az meg megint egy erdekesseg, hiszen nyaron nem megy le a nap kesöig tettem be kepeket itt valahol amiket en fenykepeztem ejjel. Aztan jön az ösz es a tel es es a nap nagyon alacsonyan van nem tudom hogy magyarazzam neked . Hogyan erzekeltessem ? Biztosan ez is hozzajarul a festmenyek kulonleges fenyjatekahoz.

Itt van ket fenykep amit összel fenykepeztek itt Örebroban . Hogy tetszenek a fenyek?

a Hjälmaren partjan keszultek ezek a kepek:

perec  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-11-09 22:24   
Valóban jók a portréi, különösen a Rodin és a Rosita Mauri portrék tetszettek. Neked is kedvenced?
A fénynek arrafelé valóban olyan hatása is tud lenni, mint a képeken?

bobe  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-11-08 20:01   
Masik kedvenc Anders Zorn
itt az oldal angolul :
http://www.zorn.se/engmain.html

perec  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-11-08 13:26   
A teóriádat igazolja a képeslapköteghez csatolt rövid ismertető Carl Larssonról.
Stokcholm szegénynegyedében nőtt fel, családja nyomorgott, s a fiatal Carl átesett több depressziós, önmagában kétkedő perióduson. Végül Karin Bergöö hozta életébe a vágyott megnyugvást, ami aztán munkásságára is pozitívan hatott.

bobe  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-11-07 14:56   
Ez a jellemzö az eszaki nepekre a melankolia. Nezd meg a filmeket is , altalaban a muveszet barmilyen aga ezt tukrözi. Azt hiszem a hosszutelnek meg sötetsegnek "köszönhetöen" szomorkas, deprimalt nagyon sok ember errefele, es ez lathato erezhetö a zeneben, festmenyekben ,irodalomban.
Karin Larsson szulohaza a masik faluban van ami innen 10km-re fekszik .

perec  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-11-07 12:17   
Kösz a linket Böbe. A sok egyéb info mellett érdeklődve láttam a Karin Bergöö Larssonról szóló bejegyzést is. Évekkel ezelőtt valahogy szert tettem egy Carl Larsson családot-gyerekeket ábrázoló képeiből álló képeslapkötegre (nem emlékszem, honnan, biztos valaki ottfelejtette a Zaporozsec csomagtartójában). Érdekes kontraszt volt ezekben a képekben: az idilli (majdnem túl idilli) jelentek ellenére mindig volt bennük valami megmagyarázhatatlan szomorúság.

bobe  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-11-06 17:17   
Elöször is a tájszolas olyan mintha az emberek allandoan panaszkodnanak vagy sirnanak svedul a videket "gnällbälte" kent emlegetik amit ha leforditok magyarra akkor a sirankozo -panaszkodomegye lenne a legmegfelelöbb. Mindig mindenre tudnak valami negativat mondani. Ez nem vicc. Nem tudom mivel magyarazhato de közmondasos a närkei panaszkodas. Nem is tudom mihez hasonlitani. Aztan nehezen baratkozo, nehezen nyilo emberek, roppant konzervativak nem szeretik az ujat es föleg a kulföldit. Ez most mind negativ volt most jön a pozitiv. Latastol vakulasig dolgoznak gazdasagosan elnek es allitolag itt el a legtöbb gazdag paraszt ezen a videken.
Nagyon szep a megye termeszete es sok kulturalis es törtenelmi intezmeny es epulet van itt. Kedves Perec neked itt egy oldal angol nyelven amit leleks närke megyeiek keszitettek irtak bemutatokent a megyejukröl.
http://www.mittnerike.nu/english/startpage.htm

perec  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-11-06 15:27   
Miben nyilvánul meg a zárkózottságuk?

bobe  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-11-05 19:54   
Omgi örvendek hogy jol erezted itt magad, mert azert ez a megye hires a zarkozott embereiröl

OMGI  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-11-05 16:50   
Most tévedtem ide erre a lapra. Örebro a "mi" testvérvárosunk, és ennek jegyében jártam ott nemrég (1989-ben!). Nagyon tetszett, akkor nyugodt, kedves kisvárosnak tünt.Jártunk a vérban, a díszteremben voltunk "fogadáson", körbejártuk a parkot, busszal pedig idegenvezettek bennünket.
Csak a pénzváltással volt gondunk. Templomban, öregek otthonában volt a "zenekarunknak" koncertje, aztán meghódítottuk az esti Örebro-t!
Épp tegnap este hallgattuk vissza a koncerfelvételt. De klassz volt, és isteni kinai vendéglôben is voltunk.

Gondolom, ottlévô magyarok, jól érzitek magatokat. Ezt kívánom!

bobe  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-10-22 19:20   
Alig varom

Tessényi Györgyi  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-10-22 18:05   
November vegefele lesz egy kis interju keppel a Hetedhet hatarban Zulotol, ebben olvashatsz kicsit többet is a szep Stokholmi napjaimrol!

Tessényi Györgyi  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-10-22 17:11   
2004-10-22 16:37, bobe:
-
Az ovaros utcai,hazai, a hajok, a felhök szinjateka, a granittömbök mindenütt es a nagy terek a varosban. Remek volt a vizparton figyelni az eletet es nagyon banatos voltam hogy semmit nem ertettem...
Ja, az örseg a kiralyi palota elött is tetszett, messze nem voltak olyan merevek, tehat az egesz kicsit mulattatott, mintha ök sem vettek volna tul komolyan

bobe  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-10-22 16:37   
Nem volt villanyaram az biztos
es itt sajnos az ev feleben eleg sötet van. Szeptemberben rohamosan rövidulnek a napok es sajnos esös borus is ez a sötetseg okozodik dec 13-ig . Allitolag akkor a legrövidebb a nappal. Eszakon nem is jön fel a napocska . Aztan lassan ,nagyon lassan fordul megint . Majusra aztan "normalizalodik " es kezd nyulni a nap es aztan joforman be sem sötetedik teljesen
Györgyi mi tetszett neked Stockholmban ?

Tessényi Györgyi  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-10-22 05:40   
2004-10-21 20:29, bobe:
-
Lattam a Vasa hajot, nagyszerü elmeny volt.
A legjobban a film tetszett, amit több nyelven folyamatosan vetitenek egy hatalmas teremben. Mekkora gondos szeretettel lett a sok apro resz restauralva es összerakva!! Mar nem tudom hanyrol van szo, talan 20000?
A mindennapi targyakat is gondosan rendbehoztak es vitrinekben lathatok.
Ami erdekes, es feltünt Stockholmban, mindenütt a homaly, sötet helysegek, ugy muzeumokban, a kitalyi palotaban, a templomokban...Mintha azt mondanak: ilyen a mult, homalyos es nem vidam.

bobe  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-10-21 20:29   
Gripsholmnak is meg van a sajat törtenete hogyan keletkezett. 1523-ban Gustav Vasa nevezetu uriember egyesitette a sok apro kiralysagot meg fejedelmeseget meg mit tudom en mit es termeszetesen mivel a katolikus egyhaz gazdag volt itt is, mit tett az öregur ? Kinevezte allamvallasnak a protestansat es mivel Gripsholmban akkor katolikus zarda volt, kisajatitotta ? es erre epitette fel ezt az impozans kastelyt. Kiralyi tulajdon mai napig. Az öregur nevehez fuzodik meg a hires Vasa-siverseny .

Ugyanis allitolag Ö sizett elöszor 90 km-t ezen a vonalon 1521-ben. . Az ö tiszteletere rendezik meg minden evben ezt a hagyomanyos es erdekes versenyt. A masik ami a nevehez kapcsolodik aprosag ( ): a hires hadi hajo a Wasa ami miutan vizrebocsajtottak 20 percig volt a viz szinen utanna elsullyedt. 1960 körul felszinrehoztak es muzeumot epitettek . Fantasztikus latni ezt a csodalatos hajot. Ha Stockholmban jartok ne hagyjatok ki.

Ugrás a ( előző lap 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 következő lap )
Új topik indítása   Üzenet küldése

Irjon nekünk! - Impresszum - Médiaajánlat - Súgó