2022. január 21. Címlapra!
[Regisztráció]  [Profil szerkesztése]  [Beállítások szerkesztése]  [Keresés]
[Magánüzenetek]  [Felhasználók listája [Bejelentkezés]
MagyarOnline.net Fórumok >> Család, szabadidő, érdekességek >> Borok
Új topik indítása   Üzenet küldése
Ugrás a ( előző lap 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 következő lap )
 andi_usa  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-09-26 16:52   
2004-09-26 12:35, Perec:
-
Nem hiszem, mert minden pezsgös italbol kimegy a buborék ha nyitva marad az üveg. Az elsö pezsgö dugaszt drágán vettem üzletben, a másik kettöt garage salen. Van Angliában is: http://www.barmans.co.uk/productimg/180.jpg

bovi  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-09-26 16:43   
2004-09-26 16:08, poesje:
-

Ugorj át hozzánk, a hátsó kapu nyitva, van minden!

poe  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-09-26 16:08   
Fiúk-lányok
Nagy elkeseredésben vagyok, se pezsgöm, se ezüstkanalam itthon. Mit tegyek?
Válaszokat "minden megoldás érdekel" jeligére ide kérek

Toeby  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-09-26 16:06   
2004-09-26 12:35, Perec:
-
Halló Perec!

Én is hallottam, ki is próbáltam többször, de jobb, ha veszed a speciális pezsgöre való dugót, mert abból kevés stimmel.

Toeby

perec  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-09-26 12:35   
2004-09-25 19:30, andi_usa:
-
Kedvencünk évek oda a pezsgö dugasz mert nem igen iszunk meg kettesben egy üveggel s azzal jol el lehet tenni.

Azt hallottam valahol, hogy ha a felbontott pezsgősüvegbe dugó helyett belelógat az ember egy ezüst kiskanalat, akkor nem veszti el a pezsgő a buborékjait. Kicsit valószínűtlenül hangzik, de állítólag igaz.

poe  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-09-25 21:09   
Egy hír:
"Pécsett szeptember 23-27 között kerül megrendezésre a III. Bordal Világfesztivál. A résztvevő nemzetek bemutatják borral kapcsolatos szokásaikat, felidézve az ókori Bacchus-ünnepeket. Megszólalnak a zenetörténet legszebb bordalai a folklór és a műzene területéről.
A fesztivál egyedisége több ezer érdeklődőt vonz évről évre. Európai kórusokon kívül előre láthatóan Japánból, Afrikából, Amerikából, Perzsiából érkeznek kórusok."

andi_usa  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-09-25 19:30   
A kedvenc dugohuzom az elektromos, thrift storeban vettem kettöt is, mikor találtam, a Norelco gyártotta régebben öket de már nem forgalmazza. Semmi eröfeszités nem kell hozzá, becsavarodik s utána kihuzza.

Anyám kapott egyszer régen bátyámtol gázost, de megijedt töle mikor nagyot pukkant s többé nem használta!

Férjem kedvence a kézi aminek a két tartoja van oldalt, amivel kiemeli a dugot, ha becsavarta elöbb kézzel. Van pezsgö dugo kiemelöm is. Kedvencünk évek oda a pezsgö dugasz mert nem igen iszunk meg kettesben egy üveggel s azzal jol el lehet tenni.

perec  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-09-25 13:19   
2004-09-24 20:46, rigojanos:
-
Nekem ilyen van, Rabbit markaju.

Biztosan számít az is, ha okosabbnak érzed magad. Az önmagunkba vetett hit legalább 50 százalékot számít a kívánt eredmény eléréséhez.

poe  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-09-24 20:56   
Ha nem mondod, hogy dugóhúzó, én fitness kínzószerszámra tippeltem volna

rigojanos  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-09-24 20:46   
Hogy a dugohuzokrol is szo legyen, itt van egy-ket dugohuzos poszter:

Nekem ilyen van, Rabbit markaju. Nem tudom hogy mukodik, de allitolag jol kihuzza a dugot.

poe  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-09-24 20:40   
okosabb is vagy. Az ember gyereke pár pohár után legalább 8 nyelven beszél...

rigojanos  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-09-24 20:38   
2004-09-24 17:50, Perec:
-
Az is szamit, ha csak okosabbnak erzem magam alkohol fogyasztas utan?

perec  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-09-24 17:50   
Ubuge belinkelte a Romániai Magyar Szó mai számát egy másik témában. Ezt a gyöngyszemet ott találtam. Ha eddig a nőknek szükségük lett volna kifogásokra ahhoz, hogy bort igyanak, nos, akkor mindazokat mától el lehet felejteni, hiszen itt az új kutatási eredmény:

"Az alkohol okosít

A rendszeres alkoholfogyasztás növeli az emlékezôtehetséget, különösen a nôknél - jelentette be a Sunday Telegraph a londoni University College kutatói információira hivatkozva.

Nem ártalmas, egyenesen az emlékezôtehetség javulását idézi elô a rendszeresen fogyasztott alkohol, legalább is erre az eredményre jutottak a University College kutatói. A meglepô következtetés egy hosszú távú vizsgálat eredménye, amely folyamán tízezer brit hivatalnok ivási szokásait vették alapul.

A vizsgált személyeket ivási szokásaikról kérdezték, valamint ezzel egyidôben beszéd, matematikai, és emlékezeti teszteknek vetették alá. A vizsgálat eredménye azt mutatta, hogy azok akik legalább egy pohár bort ittak naponta - különösen a nôk - jobban oldották meg feladataikat, mint az antialkoholisták.

A vizsgálat szerint legjobban azok oldották meg feladataikat, akik naponta fél liter bort, vagy egy liter sört fogyasztottak. A kutatók, akik vizsgálatuk eredményét az American Journal of Epidemiology magazin következô számában publikálják, azzal magyarázzák a meglepô eredményt, hogy az alkohol csökkenti a szívinfarktus veszélyét és növeli az agy vérellátását. Ebbôl következik az emlékezôtehetség javulása.

Rendszeres alkoholfogyasztás sokkal egészségesebb, mint az olykor-olykor elfogyasztott egy két pohárnyi - idézi a tanulmányt a Sunday Telegraph. Következô kutatási célként a londoni University College kutatói azt próbálják kideríteni miként lehetne mostani tanulmányuk eredményét az idôs emberek emlékezôtehetségének javítására fordítani.

(origo)"

Ezzel kívánok kellemes, az emlékezőtehetség javításával töltött hétvégét mindenkinek:
Perec

poe  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-09-24 17:20   
És egy tanulságos idézet a borfogyasztás krónikájából:
"A nőknek általában tilos volt bort fogyasztaniuk. Az ókori szerzők az i. e. II. századból idéznek olyan eseteket, mikor a férj megölte feleségét, csak azért, mert az titokban lelopódzott a borospincébe. A későbbiekben enyhült ez a kegyetlen gyakorlat, mivel Livia Augusta, Augustus császár felesége nyolcvanhat éves korában azt mondta, hogy magas életkorát a punicumi bornak köszönheti. Nem is ivott mást soha. A szümpozionhoz hasonló rendezvényeken a nők sohasem vehettek részt. Az ókori hellén és római társadalom teljes egészében a férfiak műve volt, és kizárólag férfiak számára."
Hölgytársaim, vigyázzunk, ne hagyjunk ujjlenyomatot!

poe  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-09-24 17:14   
Kedves Kortyondi Pajtások!
Örömmel jelentem, hogy hosszas kutakodás után rátaláltam a keresett anyagra.

Borivóknak való tízparancsolat:

1. Bort soha ne igyál éhgyomorra.
2. Borivás elõtt ne egyél édes ételeket.
3. Mindig légy figyelemmel a bor
hõmérsékletére.
4. Ügyelj a palackos bor kupakjának helyes felbontására, tiszta kendõvel töröld meg a palack nyílását.
5. A bort mindig lassan igyad.
6. Apró kortyokban élvezd a bort.
7. Nemes fajbort soha ne keverj vízzel.
8. Tarts mértéket a borivásban.
9. Jobban ízlik a bor, ha eszel valami "hozzá illõt".
10. Bármikor, mielõtt bort iszol, egy pillanatra gondolj mindig arra, hogy mennyi fáradságos, verejtékes munka van ebben a pohárnyi nedüben.

perec  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-09-24 12:12   
2004-09-24 11:54, bobe:
-
Szag-szagértő.
Titulusnak se volna rossz.

bobe  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-09-24 11:54   
A kepemen lathatod milyen boldogan ulök ott. En nem iszom alkoholt, a ferjem meg boldogan kostolgatott a Szepasszonyvölgyben en voltam a szagszakertö beleszagoltam es mondtam neki ez finom. Szoval aztan taxival mentunk a szallasra es csak ra egy hetre mentunk megint arrafele. 48 borpincet szamoltam es mindegyikben legalabb 3-4 fele bor. Szamoljatok csak feldecit kostoljatok mindenböl akkor is vidamak lesztek . Èlmény volt a javabol.

Cunibaba  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-09-24 11:46   
Lebuktàl Bobe!

perec  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-09-24 11:10   
2004-09-23 16:10, bobe:
-
"Offolni ugye szabad?"

Hogyne szabadna (amíg a Security főnök meg nem látja ), viszont akkor most mire voksolsz: sör vagy bor? Mert láttam ám azokat a hatalmas borosüvegeket ott a hátad mögött...

perec  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-09-24 11:02   
2004-09-23 16:52, poesje:
-
Ha már a dugóknál tartunk , itt van még néhány dugós adat:

A parafadugót 1690-ben Dom Perignon használta először boros és pezsgős üvegei lezárására. Addig ronggyal, viasszal, vagy fadugókkal dugták be az üvegeket.

A parafadugókat egy tölgyfa-fajta kérge szolgáltatja. A kérget először a fa 25 éves korában lehet lehántani (bár ez még csak próbahántás), és utána kilenc évenként. A fa elél 300 évig is.

Ilyen tölgyültetvényeket lehet pl. Portugáliában, Franciaországban, Spanyolországban, Marokkóban és Tunéziában találni. Azt viszont nem tudom, hogy a dugóknak vannak-e különleges jellembeli sajátosságaik származási helyük szerint.

espa  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-09-24 07:24   
Van bor tizparancsolat, kutatnom kell a dokumentumaim között, de ha megtalálom felteszem.
Mi ajándékba adtuk egyszer norvégra forditva.

bobe  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-09-23 16:53   

poe  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-09-23 16:52   
No itt vagyok megint, egy pohár édes Szekérvár nevü fehérbor társaságában (a borforrás a németországi aldi)
Bor tízparancsolatot nem találtam, de egy kizárólag borszagértöknek készült magas színvonalú szakmai ismertetövel szolgálhatok. Íme mindenki okulására:
Borfajták

Az isten kétféle bort teremtett: a szürkebarátot és a leánykát.

A szürkebarát és a leányka csinálja a többi bort úgy, hogy a szürkebarát beteszi dugóját a leánykába.

Ha a dugó pont jó, akkor ezerjó.

Ha a dugó puha, akkor a leányka elkezd szomorodni.

Ha a dugó el van szoritva, akkor kéknyelű.

Ha a dugót felapritva teszik a leánykába, akkor szemelt rizling.

Ha a dugó nehezen megy be, akkor visontai.

Ha a dugó sehogyan sem megy be, akkor pusztamérgesi.

Ha a leányka nem kap dugót, akkor csongradi vörös.

Ha a dugót egy másik szürkebarátba teszik, akkor homoki.

Ha a leányka nem akarja a dugót, akkor kövidinka.

Ha a dugó csavaros, akkor furmint...

Ha a dugót rossz helyre teszik, akkor malaga.

Ha a szürkebarát 25 éves, akkor bikavér.

Ha a szürkebarát 75 éves, akkor aszu.

Ha a szürkebarát költői hajlamú, akkor siller.

Ha a leányka néger, akkor pinot noir.

Ha a leánykán erényöv van, akkor vaskuti.

bobe  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-09-23 16:10   
Offolni ugye szabad?
mert en imadok!!!!
megvettem a sörivo tizparancsolatat ,igy szol :
1.Sört sose igyal ehgyomorra.
2.Ûgyelj a sör hömersekletere
3.Ivas elött ne egyel edes eteleket
4.A sört mindig hütve igyad
5.Nagy kortyokban elvezd a sör zamatat
6.Ne keverd a sörfajtakat
7.Tarts mértéket a sörivasban
8.Jobban izlik a sör eves utan
9.Szeresd de legy erösebb a sörnel.
10.Gondolj arra egy pillanatra, mennyi verejtekes, nehez munka van egy korso magyar sörben .
Ezt bemasoltam szo swzerint. Ki ismeri a bor tizparancsolatat mert az is van.

poe  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-09-23 14:59   
Akkor kezdeném is a munkát. Ja : védöital nincs?
Bevezetöül boros közmondások, szólások következnek. Majd szóljon rám valaki, ha elég!
A bor a némát is megtanítja szólani.
A bor az öreg ember teje. (no de hol marad az öregasszony? Ide sem ártana egy korty feminizmus )
A bor tudóssá teszi az ostobát is.
Borban az igazság.
A budai piros bor nyelízü.
Jó bornak nem kell cégér.
A legjobb bornak is van söpröje.

Kedvcsinálónak ennyi, most csak teát iszom, de majd még visszajövök.
Ezt kéretik nem fenyegetésnek venni

perec  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-09-23 14:30   
2004-09-23 14:10, poesje:
-
Kedves Poesje, már kezdheted is a munkát: név, embléma, jelmondat, minden ami kell. Javadalmazás természetesen borban, egyelőre a virtuális fajtákból.

Ha adhatok némi háttérinformációt: ez a borozó egyszerü, barátságos hely, ahol a fő hangsúly a jó borokon és jó társaságon van. Viccek, ringatózás és énekelgetés, sőt komoly társalgás is megengedett. Gazdijukat elkísérhetik a magukat jól viselő, nyugodt természetű háziállatok is (gödény kivételével). Rendbontásra eddig nem került sor, de a Hunor Security cég figyelemmel kíséri a napi eseményeket.
Üdv,
Perec

poe  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-09-23 14:10   
Sziasztok, ha nehezen is , de idetaláltam. Az a hír járja, hogy a nök nem igazán tudnak tájékozódni. Tisztelet a kivételeknek, én ennek élö példája vagyok. Eltévedek két emelet közt a liftben, de itt a fórumon is. Amíg nem kerestem, mindig láttam a boros topikot, most negyed órámba telt, pedig ma még nem is ittam Nem lehetne útjelzö táblákat kitenni?
Van már neve és reklámja ennek a borozónak?
Szívesen beállnék reklámszakembernek

hunor  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-09-23 13:58   
En fokent vodkaivo (es egyeb erosek) vagyok, igy csak lelkes olvasoja vagyok a topiknak. Ha ritkan is iszom, de szivesel olvasok rola, erdekel. Budapesten eppen a Varban levo borkostolora ertunk ki barati tarsasagban, de mar csak egy ora volt hatra a zarasig, es sokan alltak sorban - igy feladtuk. De mindenesetre a Tokaji Aszus keszletemet feltoltottem - azt nagyon szeretem.

Hunor

Cunibaba  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-09-23 09:33   
2004-09-22 12:04, ubuge:
-
Létezik Romániában is egy aszúbor (Lacrima lui Ovidiu - Ovidiu könnye), amely, ha jól tévedek, szintén hasonló technológiával készül. Nem volt alkalmam kóstolni, de ismerőseim, akik ittak belőle, nagyon dicsérték.
-

Nekem volt szerencsém megkostolni
2003ban vettünk egy üveggel a Nagyvàradi Metro üzletben 113000 lejért. De csak idén nyàron került kostolàsra. Sajnos idén nem talàlkoztunk vele mikor a Metroban jàrtunk.
Mivel férjemnek màniàja eldugni az üveget, hogy làtatlanba kostoljuk (igy nem vagyunk befojàsolva esetleg elöre) én valami francia "sauterne" borra tippeltem. Minden esetre isteni volt.
Ajànlom mindenkinek.

maria vajai  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-09-22 23:19   
Én egyszer egy évben igazi házibort iszom. Anyukám csinálja és hozza Dunaharasztiból Mexikóba. Különben Mexikóban a borok drágák. A Chileiek olcsóbbak és elég jók. Ha valaki mexikói bort akar kóstolni, szívesen várjuk.

Ugrás a ( előző lap 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 következő lap )
Új topik indítása   Üzenet küldése

Irjon nekünk! - Impresszum - Médiaajánlat - Súgó