2022. január 20. Címlapra!
[Regisztráció]  [Profil szerkesztése]  [Beállítások szerkesztése]  [Keresés]
[Magánüzenetek]  [Felhasználók listája [Bejelentkezés]
MagyarOnline.net Fórumok >> Nagy-Britannia >> Élet Nagy-Britanniában
Új topik indítása   Üzenet küldése
Ugrás a ( előző lap 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 következő lap )
 ex-MON-tag3  módosítás |   válasz erre |   profil |  2002-11-22 16:17   
2002-11-22 14:53, liz:
-
Liz,

probaltad a "Sambucol" black elderberry extract ,fekete bodza-t ?,az a legjobb megfazasra,biztos van a Holland & Barrett-nel.
Megkerdezheted toluk:
Call 0870 606 6606 hbcustsrv@hollandandbarrett.com.

a lenti irasod meg eszembe jutatta:
2002-11-21 23:39, liz:
-
Szoval en elveztem az anatomiai okositast!
_

hatha erdekel akkor (ha arra jarnal),van Londonban egy
sebesz muzeum vagyis "Royal College of Surgeons" en voltam ott.
35-43 Lincoln's Inn Fields, London WC2A 3PE.
65,000 specimentek vannak ott spirituszban,emberdarabok es allatok is.1941-ben bomba tamadas erte ,de sok mindent megmentettek.
Ingyenes a belepo.Olyan erdekes ott,spooky,a szag is 19. szazad,total viktoria korabeli.

Ha esetleg erdekelne.
- - - - - - - - - - - - - - - - - - -
Jobbulast !

Maya  módosítás |   válasz erre |   profil |  2002-11-22 15:50   
2002-11-22 14:53, liz:

Jajj te! itt élsz és nem ismered az angol gyógymódot?! 2 aszpirin összetörve, whisky, méz felforralva és lezúditani! Egyből beájulsz, marha jót fogsz aludni és másnap vagy kutya bajod sincs, vagy alig érzel valamit.
Ki van próbálva kérem (de az ize nem valami jó)
Egyébként meg jobbulást neked, tessék szépen bebújni az ágyba jókislányként

nagy puszi neked is a jobbulás érdekében.

Maya

sycamore  módosítás |   válasz erre |   profil |  2002-11-22 14:53   
Szia Maya!
Eleg vacakul vagyok,tusszogok,kohogok.Tavaly ilyenkor is ramjott egy nasty megfazas.Minel tobb gyogyszerrel kuraltam magam annal rosszabbul voltam
Most megvaltoztattam a "gyogymodot"Ittam egy large brandy-t.
Erezd nagyon jol magad otthon.
Puszillak: liz

Maya  módosítás |   válasz erre |   profil |  2002-11-22 13:40   
2002-11-21 23:42, liz:

Itt vagyok most épp, de felugrom még később is, de ha nem találkoznánk össze akkor szép hetet neked ill. mindnyájatoknak.
Egy info: a Town hall elött német árusok vannak, tegnap vettem 3 gyönyörű kasmirsálat £12-ért ajándékba (na jó egy fehéret magamnak) Én nagyon nem láttam mást, amiért érdemes lenne kiugrani oda, de a sálak szépek és rég kerestem ilyet.

sycamore  módosítás |   válasz erre |   profil |  2002-11-21 23:42   
remelem,hogy meg holnap talalkozunk itt a compi segitsegevel,de ha nem akkor nagyon kellemes utazast kivanok neked,erezd magad nagyon jol,kapcsolodj ki.
Puszi liz

sycamore  módosítás |   válasz erre |   profil |  2002-11-21 23:39   
Maya,kar,hogy nem lattad tegnap a boncolast!Irto erdekes volt.Ejfelkor adta le a C4 csatorna.12£ volt a belepo aki egy-ket meterrol akarta latni a 74 eves ferfi boncolasat.Nincs abban semmi.(Igaz,hogy az en nagy gyerekkori vagyam az orvosi egyetem volt,de nem jutottam el odaig sajna)Szoval en elveztem az anatomiai okositast!

Maya  módosítás |   válasz erre |   profil |  2002-11-21 21:18   
El vagyok szomorodva, ma hanyagolod a netet:-(

Maya  módosítás |   válasz erre |   profil |  2002-11-21 14:14   
2002-11-20 23:36, liz:

Szia Liz, megnézted a doku filmet? Mi volt az? Képzeld úgy elaludtam ma, akkor ébredtem fel, mikor a suliban kellett olna már lennem, képzelheted milyen idegesen készülődtem... Neked milyen napod van ma?

szió, Maya

sycamore  módosítás |   válasz erre |   profil |  2002-11-20 23:36   
Szia Maya,neked is jo ejt,azt hiszem mar en is befejezem a compizast.Meg lesz valami erdekes dokumentumfilm a TV-ben.Azt hiszem az 1-en.Szia

Maya  módosítás |   válasz erre |   profil |  2002-11-20 23:28   
Szia Liz, közben egyedül maradtam a cseten és nem birtalak megvárni, úgyhoyg jó éjt, ha később nem találkozunk ott.

Maya  módosítás |   válasz erre |   profil |  2002-11-20 19:45   
2002-11-19 23:33, liz:

Szija Liz:-)

Nekem még soha nem volt kábel csatornám, és alig volt olyan csatorna ami miatt ezt akár egy kicsit is bántam volna. Most is mi az alapcsomagot rendeltük, tök ugyanaz mint az az 5 ami eddig volt...nem, inkább helyesbitek az eddigi vmivel igényesebb mint ezek.
Én nem nézek sok tv-t, legalábbis előre elhatározottan nem, inkább miközben vasalok, vagy nagyon sok műsort láttam most a 2 hetes scannerolás unalma alatt. Általában inkább a filmek miatt nézek bele az újságba is, aztán ha van valami ami érdekel, akkor megnézem. Szórakoztató műsorokat (mint pl. Ann, vagy az anyázós műsorok, Big Brother) ezeket szinte soha. Szerintem ezért is borulok ki annyira rajtuk.
Te, én annyira nagyon nem találkozom a manchesteri tájszólással. A legtöbben szerintem _viszonylag_ tisztán beszélnek. De hát hova járok én?! Üzletekbe, kiállitásokra és iskolába, esetleg kávézóba...úgyhoyg talán ezért nem találkozom annyira evvel. Még.
De aki a tájszólást beszéli, arra nagyon kell fókuszálnom, hogy mit mond és általában nem értem. De a vicc az, hogy ők se az én angolomat.
Az amerikai tényleg rágógumi nyelv

sycamore  módosítás |   válasz erre |   profil |  2002-11-19 23:33   
Szia Maya!
Igen,gondoltam,hogy nem a "normal" ot csatorna (BBC 1,BBC2,ITV,C4.FIVE,nekunk csak ezek vannak)Boven eleg ez is,mert igy is mindig a TV elott ulunk.En nem is banom,hogy szeretek tevezni,hiszen rengeteget tanulok belole,de nem csak a nyelv miatt nezem a TV-t hanem szeretek tajekozott lenni.Es a TV erre kivaloan alkalmas szerintem.
By the way,mar akartam regen megkerdezni toled,hogy hogy boldogulsz a manchesteri tajszolassal?Megerted az embereket?Tudod en itt elek mar 12 eve,de ezt a manchesteri beszedet utalom,nem ertem,mert elharapjak a szavakat.Rettenetes!!!!A szomszed nenim (igaz nagyon idos es fogatlan) egyszeruen nem ertem akar hogy koncentralok ra.Olyan kellemetlen,mert o meg azt hiszi,hogy ertem.
En csak a szepen kiejtett szavakat ertem meg,ami itt Angliaban ritkan hasznalatos,mert minden varosnak meg van a maga tajszolasa.Ilyen szempontbol jobb az amerikai angol.Ott mindenki egyforman (ragogumizik)beszel.

Maya  módosítás |   válasz erre |   profil |  2002-11-19 20:13   
2002-11-19 18:08, liz:

Én is szeretem ezeket a boltokat:-), szoktam is ott vásárolni. Tudom Primark nem nagy minőség. Little woodsba mindig lusta vagyok benézni.
Megnéztem neked az Ann Nicole Smith-et, csütörtökön lesz a Sky One-on.
Láttam tényleg jó dolgokat lehet kapni, én általában elkezdek már szeptemberben vásárolni listával a kezemben a nevekkel és ötletekkel.

sycamore  módosítás |   válasz erre |   profil |  2002-11-19 18:08   
En tegnap ugrottam be az M&S-be, a BHS-be meg a Littlewoods-ba de csak korulnezni.
A Primark tenyleg sokszor nagyon olcso,de vigyazni kell,mert sok az ocskasag ott!
Fiatalabb koromban imadtam a New Look,River Irland,Next,Dorothy Perkins.
Sajnos a kedvenc uzletem a C&E megszunt ket evvel ezelott.Azt hiszem az holland vagy nemet volt.Ugye?
Lattad,hogy mennyi otletes dolgot dobtak ki most karacsonyra ajandekozas gyanant?
Most kene nekem is vasarolnom,amig valogathatok.

Maya  módosítás |   válasz erre |   profil |  2002-11-19 15:04   
2002-11-19 11:11, liz:

Igen az a nő az. Lehet, hoyg vmelyik kábel csatornán láttam a műsorát, nem emlékszem, az újságban meg nem találtam (megnéztem neked ahogy igértem) mert a múlt hetit már kidobtam.
Mit szólsz? Ma egész szép idő van. Vettem egy gatyát a primarkban, szaladgálós és hihetetlenül olcsónak találtam mig meg nem vettem, aztán hazefele rájöttem, hoyg ennyiért otthon is kapok és szebbet + minőségibbet. Úgyhogy mégsem volt olyan jó vásár. De azért a nadrág jól néz ki.

sycamore  módosítás |   válasz erre |   profil |  2002-11-19 11:11   
Jaj mar tudom,hogy ki ez a maca.Kb.egy honapja volt a negyes csatornan egy dokumentumfilm az eleterol.Egy nagy kuruc.Persze ez amerikai nem angol,azert nem ugrott be ez a nev.Musorarol meg mindig nem tudok,szerintem te satelite-n nezed.Nem?

Odonke,szivesen adunk informaciokat,csak kerdezz!

Ödönke  módosítás |   válasz erre |   profil |  2002-11-19 03:57   
Kedves Liz és Maya!
Köszönöm szépen tanácsaitokat.
Ödönke

Maya  módosítás |   válasz erre |   profil |  2002-11-19 01:15   
2002-11-18 21:12, liz:

Remélem itt vagy, bár szerintem már alszol
Most Stockholmon keresztül rendeltem a jegyet, igy Londonon keresztül megyek és jövök. Igy valóban olcsóbb, £400-at nem fizetek.
Ann Nicole Smith modell volt, aztán hozzáment egy nyolcvan valahány éves palihoz, aki azóta meghalt, nem öröklött semmit, per is indult emiatt, most van ez a show-ja (asszem BBC) kicsit később megnézem neked, most nem tudok lapozni, épp körmöt lakkozok . Nade a show szörnyű, vmelyik nap láttuk és totál kiakadtunk, arról szólt, hogy hogyan rendezik be rózsaszin giccsre a lakását, a sok drog miatt kómában járkált és csak lelassulva tudott beszélni, ami mindegy is mert ő valóban nem egy észlény és akkor még rosszindulatú sem voltam, csak őszinte. Ja és hogy hogyan bulizott valami LA szerű városban. Őszintén: ki kiváncsi erre? Ki engedte képernyőre?! Ki vagyok borulva rajta, a világ tele tehetséges emberekkel és akkor vele butitják a népet.

Maya

sycamore  módosítás |   válasz erre |   profil |  2002-11-18 21:12   
A csudakat farasztasz le.Igen ma lepten-nyomon itt vagyok.
Ulrika Johnson TV szerepleset meg 18 evesen kezdte a GMTV-ben volt,mint idojarasjelento.Tudod minden reggel van 6-9-ig egy reggeli magazinmusor.Na onnan indult el tizenvalahany eve.Azota hires.
Te en meg az Ann Nicole Smith -t nem ismerem.Melyik csatornan nezed?
Londonbol sosem mentem meg Magyarorszagra,nem is kell onnan menni,hat itt vagyunk Manchesterben.A KLM boven 200£ alatt van,a BA meg a Malevpedig 200 £ felett.A BA ajanlott nekunk kozel 400£-ert mar Budapestre jegyet.Aztan szepen beintettunk nekik.Viszont most jutott az eszembe,ha a BA-val mesz akkor az tenyleg csak Londonbol megy.Nem?hat onnan persze,hogy olcsobb a hazamenetel.Tehat te mindig lemesz Londonba?
Szia.(ma meg visszajovok,mert semmi jo nincs a TV-ben)

Maya  módosítás |   válasz erre |   profil |  2002-11-18 20:20   
2002-11-18 18:30, liz:

Szija Liz Kreáltam neked egy jó hosszú levelet, de mivel nem adtam meg az adataim, elszállt. Tipikus.

Én nem bosszankodom a BB-ön és ilyesmin, a legegyszerűbb módszert választom: ezeket nem nézem. Persze akaratlanul is eljutnak hozzám vmennyire, de ez van. De a véleményem hasonlit, olykor kiakadok azon, hogy ma milyen könnyű hiresnek lenni...példának okáért láttam a tv-ben az Ulrika Johnsont, soha életemben nem hallottam róla, és el nem tudom képzelni, hogy mitől hires. Mert nem csinált tudomásom szerint semmit. Ja és ne ess abba hibába, hogy belekukkantasz Ann Nicole Smith show-jába, azon én 2 hete füstölgök (már amikor eszembe jut). Iszonyú kövér, folyamatosan szét van esve a sok drogtól és nem értem a műsora mitől érdemelte ki a show jelzőt.
Na mindegy.
Bennem mostanában feltámadt a vágy, hogy azért kiemeljem az ünnepeket a többi nap közül, evvel a törekvésemmel egyedül vagyok egyelőre , viszont a népcirkuszban sem akarok részt venni a továbbiakban sem.
Kedvencem a Télapó, de mivel ezt csak mi ünnepeljük (s talán az oroszok) sose kapok ajándékot a csizmámba, amin minden évben meg is sértődöm egy kicsit. Igy aztán egy lelkesebb korszakomban varrtam egy iszonyú csúnya csizmát a barátomnak a hatalmas kézügyességemmel, és abba szoktam hagyományos (szerinte unalmas) dolgokat rakni. Ennyit az ünnepekről

A szilveszter nekem csak az utóbbi 4-5 évben jelent kimozdulást, elötte azon a napon soha nem mentem sehova, nem érdekelt és nem is éreztem ünnepnek. De azért mi most is veszünk ki videofilmeket, pezsgőt és ha bármi nem tetszik nekünk, haza megyünk iszogatni és lelkesen megnézünk eggyütt egy csomó filmet kommentálva őket folyamatosan.

Ja kérdéseidre válaszolva, rendszerint egyedül megyek haza, most is, de azért nem ilyen sűrüséggel mint ezen az őszön, de itt közbejött egy haláleset is, különben a szeptemberi utazás nem lett volna. Igy most megyek februárban is. Nem rossz egyedül menni, mert lehetek önző, egyedül magamra kell gondolnom azalatt az 1 hét alatt, úgy csinálok/intézek mindent ahogy nekem jó és nem kell a másikra gondolnom, a rövid időt tekintve és a sok rohanást..nem rossz ez.
Rendszerint Malévvel vagy BA-el megyek haza. Szerintem a BA néha olcsóbb mint a Malév, drágábbnak még soha nem láttam. De mindkettővel ugyanúgy meg vagyok elégedve. Amikor KLM-el mész haza és átszállsz Hollandiában, akkor átszállsz még a Heathrow-on is? Mert én attól már kiborulnék. Hosszú az a várakozás egyedül 2 átszállás között és én nem szoktam emberekkel ismerkedni repülőn + ilyen helyeken ha rajtam múlik.

Jó sokat voltál ma, én meg lefárasztalak itt az irományommal, nézd el nekem, olykor rámjön mostanában a fecsegés, szerintem mert nem ismerek még Manchesterben senkit és naphosszat (olykor napokig) nem beszélek egy lélekkel sem.

szia, Maya

sycamore  módosítás |   válasz erre |   profil |  2002-11-18 18:30   
A Big Brother-t nem is emlitsd,mert rettenetesen utalom azt a musort.Attol meg aztan tenyleg fraszt tudok kapni,hogy ezek a hetkoznapi "senkik" (akik jatszak az eszuket a kamerak elott)olyan nepszeruek lesznek,mint egy popstar.Az OK magazin is meg a Hello is tele van ezekkel,mintha nem tudom milyen hatalmassagok lennenek.

A karacsonybol egyebkent nem csinalok nagy ugyet,mert az az igazsag,hogy nem szeretem.(miota a szuleim meghaltak)
Termeszetesen lesz egy kicsi pulyka,finom zoldsegekkel,toltelekkel,edesseg (amit majd az Icelandban fogok megvenni).Kesz.
Egyedul mesz haza vagy egyutt a baratoddal?
Milyen repulotarsasagot szereted hasznalni?
Mi a KLM-et talaltuk a legolcsobbnak,igaz at kell szallni Hollandiaban de megeri.A Malev(egy eve mar Manchesterbe is kozlekedik)irto draga,a British Airway meg meg annal is
dragabb.

Na ennyit egy szuszra.Megyek valami vacsit krealni.Szijjja.

Maya  módosítás |   válasz erre |   profil |  2002-11-18 16:41   
2002-11-18 15:34, liz:

Irigyellek az 1 héttel elöbbi fa miatt. Nekem sosincs fám ott ahol lakom, mert legkésőbb december közepén már úgyis utazunk el. Ajándékosztás csakis december 24.-én! Nálunk az a szokás, hogy valaki a fa alá ül (ez én szoktam lenni mert én vagyok a leglelkesebb e téren)és én szedem ki egyenként az ajándékokat a fa alól, megnézem kinek szól és kitől. Kibontja, örül, mi megcsodáljuk az ajándékát, puszi-puszi, aztán keresek valaki másnak ajándékot a fa alól.
Én ezt szeretem, én vezettem be (automatikusan jött annak idején) de olyan személyes lesz tőle az egész nem csak a dőzsi-bözsi.
Persze van dinom-dánom és terülj terülj asztalkám és pukkadásig jóllakunk, de ez a momentum a legjobb az egészben.
Én szoktam disziteni a karácsonyfát, közben mindenki ott ül és fecsegünk meg iszogatunk. Igen, azt hiszem a 24.-e az tényleg szép szokott lenni. Stockholmban ezen a napon, mindig van délután 5-kor egy rajzfilmsorozat,minden évben ugyanazokból részletek, de a végén egy új. Azt megnézzük és utána bontjuk az ajándékot.
Én utálok sütni, egyébként sem szeretem a beiglit, igy azt nem vállalom, asszem a főzésből sem szoktam kivenni a részem.

Most azt tervezzük, hogy jövő karácsonytól kijelölünk egy összeget, amin csak valami nagyon jelképes ajándékot lehet venni, hogy ezáltal is a karácsony eredeti jelentősége nőjjön.
Énekelni nem szoktunk, eszünkbe sem jut.

Igy telik a karácsony, úgy érzem valamennyire van hangulata és érzelmi töltése is, bár meghatódni azért mert karácsony van, őszintén szólva nem szoktam.
Az angolokéhoz nem tudok hozzászólni, nekem itt egy férfi-nő kapcsolat is másmilyennek tűnik (legalábbis amit szórakozóhelyeken látok) mint otthon. De most nagy csalódásom volt, bár ennek akarácsonyhoz semmi köze, láttam itt 1-2 részt a Big Brother-ből és el voltam ájulva, milyen buták és a lányokon is ki voltam akadva. S nagy gőg volt bennem, hoyg bezzeg a magyar lányok nem ilyenek...Erre szeptemberben otthon kezdődött ugyanennek a sorozatnak az otthoni változata, esküszöm ha lehet még butább emberek voltak benne, valaki már a második napon meztelenül téncolt és 1 hét után pedig komoly szex, amit le is adtak a tv-ben késő este. Szóval nem vagyunk jobbak.

Maya

sycamore  módosítás |   válasz erre |   profil |  2002-11-18 15:34   
Maya,az igaz,hogy a karacsonyfat mar felallitom egy hettel elotte(gyerekkoromban csak szenteste delutan volt a fadiszites)
de az ajandekozas az maradt termeszetesen 24-e delutanjara.En errol mar leszokni soha sem tudnek.(Nem is akarok)
Magyarorszagon a karacsony erzelmileg sokkal tobbet jelent az embereknek,mint itt.Nem mondom itt it keszulnek ra nagyon,de itt hangos mulatozassal.

Maya  módosítás |   válasz erre |   profil |  2002-11-18 14:52   
2002-11-18 11:37, liz:

Azt, hoyg a napjaik hogy vannak tudom, mert tanultuk is. A 2000 szilveszterét Londonban ünnepeltük, utáltam, mind a 12 millió ember kitódult az utcára. Ezt a Skóciát nem tudtam, de nem rossz ötlet, köszi. Ugyan jövőre otthon akartam lenni ekkor, de lehet hogy inkább Skóciát választom ha már itt vagyok.
Akkor te a családoddal nem tudtad tartani a magyar szokást ezen a téren.

sycamore  módosítás |   válasz erre |   profil |  2002-11-18 11:37   
Maya irod,hogy meg nem voltal itt karacsonykor.Semmit nem veszitettel,mert itt minden forditva van mit otthon.Gondolom otthon is csillognak-villognak az uzletek kirakatai,ebben megegyezik a ket orszag.De itt nincs szenteste,amihez gyerekkorom csodalatos evei fuzodnek.Itt az egesz karacsony egy amolyan otthoni szilveszter.Viszont ha igazan mulatni akarsz szilveszterkor,fel kell menni Skociaba!
Akkorra mar teljesen kimerul a sok mulatozasba az angol,igy a szilvesztert szokatlanul csendben tolti el az orszag.

Maya  módosítás |   válasz erre |   profil |  2002-11-17 22:46   
2002-11-17 21:30, liz:

Ezekben igazad van, sajnos.

Más: ma volt a karácsonyi fények felgyújtsa a Tawn Hall elött, én élveztem mert sose vagyok itt karácsonykor, igy angol szokásokban ezen a téren nincs részem.

sycamore  módosítás |   válasz erre |   profil |  2002-11-17 21:30   
odonke,en sem tudok neked segiteni,ugyanis amikor a testverem kuldott ide valamit azt egyszeruen feladta a postan.semmi vamhivatal.Persze vigyazni kell a dolgokkal.A testverem semmi olyat nem kuldott amihez kellett volna a vamhivatal engedelyet kerni.Napi ujsagok,magazinok,szaloncukor (persze nem kiloszamra)hazi videokazetta.stb.ilyenek.
En jopar eve ittvagyok,de vamhivatal szo eddig meg eszunkbe sem jutott.
En a fopostan erdeklodnek,hogy mit,mennyit,lehet siman postai uton minden cirkusz nelkul kuldeni.Aztam ok megmondjak,es akkor ajanlottan adnam fel.

Meg egy jotanacs a haverodnak,ha itt el Angliaban.Arra viszont o vigyazzon nagyon,hogy ha valamit kuld,azt csak es CSAKIS bebiztositva (ajanlott,meg meg van itt egy par variacio, lehet valasztani)
Ugyanis ha csak siman ad fel egy kis csomagot,az bizony sosem erkezik meg a cimzetthez.Persze minden fugg attol is,hogy milyen a helyi postaeloszto.Az en testverem Nagyt...ben lakott abban az idoben amikor soha sem kapta meg a csomagjaimat.Muszaj voltam ugy bebiztositani,hogy sokkal tobbe kerult a postai szallitas,mint az ertek ami benne volt.
Az angolok nagyon becsuletesek itt ha elromlik az automata es omlik ki belole a penz(volt ra eset)hivjak a rendorseget SOS
Vagy Peldaul a ferjemmel esett meg nem is olyan regen,a csacsi ment penzt kivenni.A kartyajat eltette, es elvonult.Beszallt a kocsiba,hazajott.Az illeto aki meg mogotte allt sorban este hozta a penzt.(Kinyomoztatta a rendszam alapjan)
Tehat meg van mit tanulnia a magyar nepnek en ugy hiszem!

Maya  módosítás |   válasz erre |   profil |  2002-11-17 15:09   
2002-11-17 06:06, Ödönke:

"Érdekelne hogy mûködik a küldés: lehet-e pl walkmant, szaloncukrot, original csomagolt félkész ételt stb küldeni?
Mi a tapasztalat? Vagy hol lehet utánanézni? "

Szerintema vámhivatalnál kell érdeklődni. Félkész ételt biztos nem lehet, és nem is egészséges küldeni, szaloncukrot biztos, de a walkmanre biztos hogy kell vámot fizetni.
Ha magyarországról küldi, akkor a szállitó cég valszeg megállitja, és mondja fizess x vámot aztán küldik tovább. Igy működik általában. Persze be lehet próbálkozni, de nem biztos, hoyg sikerrel.
Bocs, ha evvel nem segitettem túl sokat.

szai, Maya

-

Maya  módosítás |   válasz erre |   profil |  2002-11-17 15:04   
2002-11-12 23:28, liz:
Gyere Liz, beraklak a bőröndömbe és megyünk eggyütt. ) Nem sokáig maradok, elsején jövök vissza, úgyhogy rohanós lesz, pedig én már pihenésre vágynék de nagyon.

Szió, Maya

Ödönke  módosítás |   válasz erre |   profil |  2002-11-17 06:06   
Haverom Angliában tölti a karácsonyt, szülei szeretnének ajándékot küldeni neki. Utánanéztünk, a 14-es vámhivatal nem veszi fel, a hegyeshalmi vámhivatal nem tudott érdemben nyilatkozni. Érdekelne hogy mûködik a küldés: lehet-e pl walkmant, szaloncukrot, original csomagolt félkész ételt stb küldeni?
Mi a tapasztalat? Vagy hol lehet utánanézni?
Köszi.

Ugrás a ( előző lap 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 következő lap )
Új topik indítása   Üzenet küldése

Irjon nekünk! - Impresszum - Médiaajánlat - Súgó