2022. január 20. Címlapra!
[Regisztráció]  [Profil szerkesztése]  [Beállítások szerkesztése]  [Keresés]
[Magánüzenetek]  [Felhasználók listája [Bejelentkezés]
MagyarOnline.net Fórumok >> Nagy-Britannia >> Élet Nagy-Britanniában
Új topik indítása   Üzenet küldése
Ugrás a ( előző lap 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 )
 sycamore  módosítás |   válasz erre |   profil |  2002-08-15 23:07   
Sziasztok Ti mindnyajan!

Bocsanat, hogy sokaig nem jelentkeztem, de tobb mint egy honapig otthon voltunk. Azutan meg tudjatok - nyaralas utani mosas, vasalas, takaritas, es nem utolso sorban visszazokkenes a rendes kerekvagasba.

Orulok,hogy mas magyar is lakik itt fenn eszakon, es remelem,hogy hamarosan megismerjuk majd egymast.

Egyelore most csak ennyit, de jelentkezem nemsokara.

Udv. minden angliai magyarnak.

ex-MON-tag3  módosítás |   válasz erre |   profil |  2002-08-13 20:29   
Szia drbubo!

En nem onnan vagyok, de akirol irtam a kedves baratnom mar itt is van a "Maya" es O meg ott lakik , vele megtudjatok beszelni

Maya  módosítás |   válasz erre |   profil |  2002-08-13 19:11   
Sziasztok,

en is Manchasterben lakom, meg csak az elmult 3 honapban koltoztem ide. Eddig nagyon tetszik, legalabbis Milton Keyneshez kepest, ahol eddig laktam.

Bocs de kiszallt az agyambol minden fontos mondanivalo, amiert ide bejelentkeztem , ugyhogy egyelore legyetek udvozolve, aztan ha nincs akadalya a bekapcsolodasnak akkor jonnek meg.

sziasztok

drbubo  módosítás |   válasz erre |   profil |  2002-08-13 15:17   
Szia Calyx,

Én Manchesterben lakom, igaz, még csak nem régen költöztünk ide, eddig kicsit messzebb laktunk. Még túl sok időm nem nagyon volt felfedezni, de idővel majd az is megtörténik.

Voltam egyébként én is Londonban párszor évekkel ezelőtt, és én is nagyon szerettem, sajnos most kissé messze vagyunk onnan, de nagyon szeretném megint felfedezni.

Más egyébként nincs itt erről a környékről?

Zsizel  módosítás |   válasz erre |   profil |  2002-08-07 17:05   
Hallo Liz,

valahol már emlitettem, hogy olyan sok mindenröl irtok, és mivel engem mind, mind érdekel, alig jutok oda, hogy mindent intenziven el is olvassak. Most jutottam oda, hogy a Te leirásodat és a "válaszokat, folytatásokat" elolvassam. Nagyon érdekes. Köszönöm. Irj továbbra is!

Szeretettel üdvözöllek
Zsizel

ex-MON-tag3  módosítás |   válasz erre |   profil |  2002-08-01 18:06   
Szia Liz,

Manchesterben laksz? Van ott egy jo baratnom, aki keres magyar ismerosoket.

Ismerem Angliat, minden evben ott vagyok legalabb 1 honapot, leginkabb Londonban, de nemegyszer elvonatoztam Edinburghbe (Skocia), olyan az a varos mint egy ekszerdoboz! Skotok valoban nagyon szeretetremelto emberek, hisz meg a hires huseges kiskutyanak is szobrot csinaltak ("Greyfriars Bobby")

Bobby's story: http://www.novareinna.com/bridge/bobby.html

De Londonrol annyit amit a hires Samuel Johnson mondott anno (pontosan 1777-ben): "When a man is tired of London he is tired of life, for there is in London all that life can afford " ...en is ugy vagyok vele, imadom Londont... rengeteg nagyon jo szinhazi darabot lattam ott, mint iden pl. "Smoking with Lulu", "No man's land" amit 10 eve lattam NY-ban, es nagyon hires Harold Pinter darab... meg sorolhatnam, meg ott van a nagyszeru South Bank, es ott a British Film Intezmeny (BFI) mindig a legminosegibb filmvetitesekkel, 3 eve ott voltam "lecture"-n egyik legkedvencebb irom, Hanif Kureishi adott elodast, iden a London University-n Arthur I. Miller professzor eloadasan az uj konyverol: Einstein, Picasso: Space, Time, and the Beauty That Causes Havoc.

Annyi minden van ott mindig ami tortenik, latni... mint pl. the Barbican Center. (csinaltam rola kepeket: http://pbase.com/bethesda )
Es stb....

Manchesterben csak atutazoban voltam

Van sok magyar ott? Baratnom most koltozott oda, es ha jol tudom keresne intellektualis magyar ismerosoket.

teddy  módosítás |   válasz erre |   profil |  2002-07-09 08:39   
Egész pontosan: Hol laksz Angliában? Erre azért vagyok kíváncsi, mert több, mint 14 évig laktam ott.

Teddy

sycamore  módosítás |   válasz erre |   profil |  2002-07-01 21:52   
Szia Rigoberta!

Orulok,hogy tetszett amit irtam.

A skot vicceket nem tudom ki talalta ki eredetileg, mert en pont az ellenkezojet tapasztaltam, eddig legalabb is.

Majd irok meg Skociarol de utazunk mindjart Magyarorszagra, igy tobb mint egy honapig nem leszek computer kozelben.

Rigoberta  módosítás |   válasz erre |   profil |  2002-06-27 19:16   
Szia!
Nagyon tetszett beszámolód. Sok mindenhol jártam már, de Angliában nem. Most azért mindent másként látok, ahogy elolvastam beszámolódat, például a skótokkal kapcsolatban. Tehát nem fukarok. (a sok hülye viccekböl pedig mást gondol az ember róluk)
Rigoberta

sycamore  módosítás |   válasz erre |   profil |  2002-06-18 19:13   
Ha egy magyar turista ellatogat Nagy-Britanniaba, az altalaban Londont jelenti.

London nagyon nepszeru, a rengeteg latnivalojaval, hires epuleteivel. De Londontol eszakabbra a turista mar ritkabban megy. Kar, mert Észak-Anglia vagy Skocia, vagy akar Wales, nagyon szep, de teljesen mas vilag! Sok szempontbol "mas vilag". Minnel eszakabbra mesz annal baratsagosabbak az emberek. Ha mar fenn vagy Skociaban akkor pedig tokeletes vendegszeretetben lesz reszed. Nem igaz az, hogy a skotok fukarok. Baratsagos, szeretetremelto embereknek ismertem meg oket.

Sok mindenben hasonlit Skocia Magyarorszaghoz. Peldaul itt Angliaban nem unnepelik a Szilvesztert, de Skociaban ugyanolyan nagy buli ez a nap mint nalunk. Aztan a majas hurka, a haggis, vagy a veres hurka, a black pudding is onnan ered, az angolok sokan csak fintorognak, ha haggisrol beszelek nekik. Pedig de finom is!

Ha ellatogatsz Skociaba muszaj megkostolnod a whisky-t (ha ugyan addig meg nem probaltad), persze cola vagy viz nelkul, mert keverve sosem adja a vendeglato.

Aztan minnel delebbre megy az ember annal dragabb minden. Peldaul itt eszakon egy 50 ezer £-os haz (ami kb. ket-harom szobas) lejjebb, mondjuk Birmingham fele, mar 100-120 ezer £. De ha Londonban akarja megvenni valaki ugyanazt a kaliberu hazat annak mar legalabb 250-300 ezer £-ot is le kell perkalnia.

Persze az eves atlagber is ugy alakul, hogy amig itt Manchester kornyeken az eves atlagber kb.15-18 ezer £, az Londonban eppen a duplaja.

Elso nekifutasra talan ennyi.

Legkozelebb is probalok olyan temakat keresni, ami erdekelhet egy nem itt elot, es ami nem talalhato az utikonyvekben. Ha valakit erdekel mas, altalam nem erintett tema, irjon ide,szivesen valaszolok.

MagyarOnline.net  módosítás |   válasz erre |   profil |  2002-06-12 22:46   
Ahogyan mi látjuk. Szokások, életmód, hétköznapok, ünnepek, minden, ami itt van.

Ugrás a ( előző lap 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 )
Új topik indítása   Üzenet küldése

Irjon nekünk! - Impresszum - Médiaajánlat - Súgó