2022. december 02. Címlapra!
[Regisztráció]  [Profil szerkesztése]  [Beállítások szerkesztése]  [Keresés]
[Magánüzenetek]  [Felhasználók listája [Bejelentkezés]
MagyarOnline.net Fórumok >> Csevegés! >> DELFIN JÓSDA
Új topik indítása   Üzenet küldése
Ugrás a ( előző lap 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 | 25 | 26 | 27 | 28 | 29 | 30 | 31 | 32 | 33 | 34 | 35 következő lap )
 bovi  módosítás |   válasz erre |   profil |  2006-03-04 15:51   
2006-03-03 20:32, poe:
Drága Jvasasszony!
nyúl
Recept nincs

poe  módosítás |   válasz erre |   profil |  2006-03-04 02:01   

ITT A DELFIN JÓSDA

Hogyne lenne, kedvesem, Perecem, tessék, válogasson csak. Van itt minden, mi szem-szájnak ingere.

Talán azt a szép rózsaszínűt? Az olyan kislányos nem? A vörös meg kissé baloldali. Mit szólna a narancssárgához? Na nem akarom befolyásolni, de kettő is van belőle. Az a diszkrét barna esetleg? Az sem? De nehéz kuncsaft maga hallja. Akarja azt a pici zöldet? Az bio, no meg a remény színe is. Na végre, csakha találtunk kedvére valót.
Tudja, én nem vagyok hive ennek a sok vegyipari huncutságnak. Ajánlanám inkább az alternative gyógymódokat. Na kipróbálja?
Először is bontsa le végre azt a szoros kontyot Ígyni, ugyehogy mindjárt könnyebb? Most tegye le az ékszereit is. Nem egészséges ez a sok fém a testén. Majd én megőrzöm magának.
Csukja be szépen a szemét. Engedje el magát. Nana, nem annyira. Most jó. Most jönnek a macskák masszírozni, megdagasztják jól a hátát. No látja, már jobban érzi magát, látom a színén. Ezzel a varjúhájjal kenegesse a karmolásokat, elmúlnak hamarosan.
A jövőre nézvést, holdtöltekor gyűjtsön némi bagolyköpetet, részleges napfogyatkozáskor vaddisznósörtét az erdész kalapjáról, a hónap harmadik szerdáján pitypangnektárt, ezeket keverje jól össze némi perecmorzsával. Hagyja állni néhány hónapig, hogy az ízek jól összeérjenek, majd gyúrjon belőlük kis galacsinokat. Kétóránként dobjon egyet a háta mögé, de meg ne nézze, hová gurulnak! Ha senki nem lép bele, fejfájása örökre elmúlik.Ha mégsem, walaki mégis belelépett.

Mielőbbi jawulást kíwán Önnek

Mrs. Wasorr minimusz migrenológusz

perec  módosítás |   válasz erre |   profil |  2006-03-03 23:56   
Kedwes Mrs W, nincs véletlen egy fejfájási pirulája kölcsönbe?
Reményteljes tisztelettel,
perec

bobe  módosítás |   válasz erre |   profil |  2006-03-03 20:46   
Még a nyul is bundat vett fel a bundajara a nagy hidegben

poe  módosítás |   válasz erre |   profil |  2006-03-03 20:32   

ITT A DELFIN JÓSDA

Hölgyeim, rossz híreket hoztam, veszélyben az idei húsvét.

Veszély nr. 1
Az időjárás, ami ha így marad, szegény nyuszi nem tudom, hová tojik majd.

Veszély nr. 2
A géntechnika, a környezetszennyezés és a globalizáció egyenesági következménye, hogy a közönséges, alias mezei húsvéti nyulak elkorcsosodtak. Undok csíkos pizsamában mászkálnak, fülük megrövidült, szemük pirosról zöldre változott. Ez még pusztán esztétikai kifogás, ám mit mondjunk arra, hogy feladva évezredes vega életmódjukat, átmentek vérengzőbe?

Veszély nr.3
A gasztronómizmus nevezetű filozófiai és politikai irányzatot a közelgő választásokon a Haspárt képviseli. Rengeteg potenciális szavazójuk van. Már sok nemes és nemtelen szelíd és vad esett áldozatául az asztal körüli hercehurcának. Kegyetlen bosszút is álltak. Sertést, marhát, tollas egyedeket ki merne még fogyasztani a mai vészterhes időkben? Sőt, horribile dictu, már macskát sem. (Legalább az én két feketém biztonságban van a nyálcsorgató éhesektől!) Mi maradt hát a szegény haspárti-húspártiaknak? Jelen esetben az áldozati bárány szerepében egy nyúl vendégszerepel a pikáns mártásban.

Fenti szövegben a potenciális, a nemes és a pikáns szavak olvastán kéretik az erotikusan szárnyaló fantáziát megzabolázni.

Eddig a rossz hírek, most lássuk a medvét, azaz azt már láttuk, vagy legalábbis az árnyékát. Tehát akkor lássuk a pozitív jövőt. Hiszen mindig van remény.

Remény nr.1
Camouflage. Aki siettetni szeretné a tavasz érkezését, ragasszon az ablakaira szép tavaszi képeket. Közérzete egycsapásra megváltozik, téli borongása eltűnik. Csak figyeljen oda, nehogy a megszokás miatt ne vegye észre, ha valóban kikel a kikelet.

Remény nr 2
Az itt következő télűző varázslatot a legnagyobb titokban osztom meg Önökkel. Csak egyéni felhasználásra!
Tehát: végy egy bála szalmát. Végy mély lélegzetet. Vedd elő a szekrényből az újévi báli ruhádat. Tömd ki a szalmával. Csinálj neki fejet, végtagokat. Kesztyűt –sapkát ne feledd, lehetőleg füles legyen. Magad is öltözz föl melegen, legjobb a juhászbunda kucsmagombával. Ha kész a kisze, vidd ki a faluszélre, legjobb a folyópartra, és vesd a máglyára. Útközben verd és kiabálj vele, csapj minél nagyobb lármát. A varázslat működik, hiszen így csinálják ezt Mohácson, és ha máshol nem is, náluk minden évben van tavasz. Az is fontos szempont, hogy a máglya mellett meleg van.

Remény nr. 3
Legyen szerelmes. A tavasz a szerelem évszaka, és ha a tavasztól lehet szerelmet kapni, akkor effective és affectálva a dolognak fordítva is működnie kell. Legjobb, ha mindjárt a tavaszba bolondul bele.

Remény nr. 4
Ha minden kötél szakad, és semmi sem segít, és az idén a tavasz másirányú elfoglaltságára, avagy betegségre hivatkozva nem képviselteti magát, akkor a húsvéti nyuszinak kölcsönözzön egy télapójelmezt. Túl azon, hogy csinosabb, több ajándékot is hoz.

Hát sok sikert a próbálkozásokhoz, remélem, mindenki talál alkatának, körülményeinek és pénztárcájának megfelelő ajánlatot.

Mrs. Wasorr, búslakodó busójáró és kijelentkező kikelet. Elnézést, kikellett mennem.

Ferencz Zsuzsanna  módosítás |   válasz erre |   profil |  2006-03-03 11:56   
Meg nem sokára nyuszitojást hoznak.

bobe  módosítás |   válasz erre |   profil |  2006-03-03 09:39   
A levegö errefele is eleg fagyos. Itt még mindig duhöng a tél es Mrs Wasorr belenezett a gömbjebe es csak havat latott
Igaz ujra kerdezni kellene hatha az a gömb mast mutat.
A nyulakra vonatkozoan semmi informaciom nincs Szaporodnak ,ennyi.

Rzsike  módosítás |   válasz erre |   profil |  2006-03-03 00:27   
Szaporodnak biza ilyenkor március elején, hiszen az a dolguk!
Amúgy kutya legyek ha értem, mire gondoltál. Csak nem belenyúltam valamibe? Ha kinyúlok, akkor sem tudom.
Böbe néni glosszálj ide egy nyúlfarknyi magyarázatot, vagy legalább egy kis tüzet okádj, mert igen fagyos itt a levegő.
A választ itt megvárom.

bobe  módosítás |   válasz erre |   profil |  2006-02-22 13:49   
Mi törtent, szaporodnak a fülesek a Mon-on?

Rzsike  módosítás |   válasz erre |   profil |  2006-02-22 12:45   
2006-02-21 23:21, hunor:
-

A VAT és GARAS keresztárfolyama a Csíki Napilapban megtalálható?
Rögtön váltom kérem, csak helyezze ide a szerkezetbe... konvertálok, árfolyamnyerészkedek, sürgősségi pótlékot számítok fel, mondhatnám úgyis: jut is, garas is.
Csak hozza gyorsan, nehogy fülön fogják

hunor  módosítás |   válasz erre |   profil |  2006-02-21 23:21   
2006-02-21 20:08, Rzsike:
-

mely még a vatikáni valuta adás vételére is alkalmas

-

Valtok akkor Nalad, hogy lerohassam adossagom jawasasszony iranyaban?

Rzsike  módosítás |   válasz erre |   profil |  2006-02-21 20:08   
2006-02-19 23:11, poe:
-

Bár kicsit megkéstem, de örömöm kitörő a betörőelhárítási tanácsokat illetően. Mit mondjak, Ön lefegyverzett, lekötelezett, lebilincselt újra.
Apropó lebilincselés! A védekezés olyannyira jól sikeredett, hogy a computeremet is jelszóval védtem le az esetleges betolakodók kitolásai ellen, ezért voltam idáig szótlan, illetve jelszótlan. Azonkívül lakatot tettem a számra is... szegény lakat idáig bírta... s mivel már lakatlan vagyok, elmondom, hogy felszerelkeztem egy hiperszuper „ANTILOP - SOS per EC” típusú hájtek parabola antennával, mely még a vatikáni valuta adás vételére is alkalmas, amennyiben alkalom szüli a tolvajt.

Reszkessetek betörők!

bovi  módosítás |   válasz erre |   profil |  2006-02-21 19:08   
2006-02-21 00:02, poe:

poe  módosítás |   válasz erre |   profil |  2006-02-21 00:02   

ITT A DELFIN JÓSDA

Kedves szerkesztő úr

A megszólítás jó, de a fizetési eszköz nem. A Csíki Bank a vatikáni valutát nem ismeri, nem is váltja. Amennyiben Ön, tisztelt uram, nem akar szégyenszemre ezzel a táblával mászkálni Európa utcáin, úgy jawasolnám, hogy mégiscsak keressen valami módot tartozása kiegyenlítésére. Nem, nem hiszem el, hogy nincs egy wasa sem. Minden tisztességes embernek van dugipénze, és én, mint látó látom ám az Önét is. Hiába dugta egy szardíniásdobozba. És még azt mondják, hogy a pénznek nincs szaga.

De tudja mit? Még utoljára segítek magán, hogy én is jól járjak. Ajándékot kap tőlem, használja egészséggel. Igaz, ez kissé különös és elkeseredett módja a pénzszerzésnek, de jobb, ha erre fizet rá, mint ha velem húz ujjat.
Attól tartok, garasoskodása jutalmául egyszer még elvarázsolom

Mrs. W. adósságbehajtó végrehajtó szakajtó

fellegvar  módosítás |   válasz erre |   profil |  2006-02-20 01:16   
2006-02-19 23:11, poe:
Maradok továbbra is Mrs. Wasorr az “Üsd a wasat” Ifjúsági Wagonvédelmi Információs Witakör rövid nevén iwiw kriminalisztikai és balisztikai tanácsadója

perec  módosítás |   válasz erre |   profil |  2006-02-20 00:51   
Kedves R,
Ahogy látja, jó helyre fordult gondjával, jawasorrú asszonyunk fáradhatatlan. Éjt nappallá téve figyelt engem is, hogy figyelek-e.

A preventatív jótanácsokhoz még én is hozzáadnék egyet: a jövőben távolléte alatt bömböltessen klasszikus zenét otthonában. Az általam tapasztalt konkrét esetben az elrettentő hatást Hacsaturjan Szpartakusz című szvitjével érték el, de szükség esetén gondolom egy újabb borostás CD is megteszi majd.
Üdvözli,
perec
okny. bedolg.

poe  módosítás |   válasz erre |   profil |  2006-02-19 23:11   

ITT A DELFIN JÓSDA

Kedves R

Sajnálattal értesültem az Ön otthonában tartott zártkörű fúvószenekari koncertről, mely megfosztotta Önt vagyontárgyai többségétől és a napi műélvezettől. A helyzet igen komoly, mondhatnám, wálságos. Elsődleges vizsgálódásom során megtaláltam a botot, amivel a körzeti meghízott az elkövetők forró nyomát ütötte. A nyom közben kihült ugyan, de annyira jellegzetes, hogy a továbbiakban nagy segítségünkre volt. Felkértem ugyanis némi nyomozásra szerkesztőségünk titkos oknyomozó bedolgozóját, Perecet, aki kitűnően álcázta magát. Bevallom, én is csak a tollvonásáról ismertem rá. Éjt nappallá téve figyelte a környéket, és meg is lett az eredménye a kitartásának. Lefülelte a rablókat, akik a jól végzett munka örömére magukról megfeledkezve iszogattak az ivóban. Hagytak ugyan őrszemet, de ez a mi detektívünk számára nem jelentett különösebb nehézséget. A banda rács mögé került. Már csak a maffiafőnök hiányzott. Pihenésképpen moziba mentünk, és ezt nagyon helyesen tettük. A film után rögtön elcsíptük az albérlőnek maszkírozott bandavezért Sőt, hogy öröme teljes legyen, egy faluszéli orrgazdánál megtaláltuk a milliókat érő ékszereit is.
Minden jó, ha jó a vége, mondhatnánk, de én maximálista lévén fontosnak tartanám ám a preventív megelőzést. Alkalom szüli a tolvajt, de ki az apa?! Ez itt a kérdés.
A következőkben úgy Önnek, mint a figyelmes csíki polgároknak szeretnék egy kis vagyonvédelmezési továbbképzést tartani. A 10 parancsolat lehet, hogy nem használ, de nem is árt. (a mellékes hatásokról kérdezze meg patikusát, gyógyszemészét)

1. Iratkozzon be Ön védelmi sportra, a karate erősíti a kart. Meg a lábat is.

2. Költözzön jól zárható helyre.
3. Ne bízzon senkiben, bárki lehet betörő
4. Ne takarékoskodjon a biztonsági berendezésekkel, szereltessen zárat ajtajára, kapujára.
5. Egy riasztó is jól jönne, még ha olcsóbb modell is. Nézzen körül a szomszédságban és válogasson.
6. Rácsok kerülhetnek az ablakra, ajtóra, egérlikra és a vasárnapi meggyes sütire is.
7. A “behajtani tilos” tábla mintájára ajánlanám az utca két végére kitenni a “betörni tilos” táblát. Az emberek többsége reflexszerűen betartja a szabályokat.

8. Mielőtt elmegy otthonról, locsoljon a padlóra egy liternyi étolajat, és félméterenként helyezzen el
rajta 1-1 banánhéjat.
9. Az asztalon mindig hagyjon bőségesen enni- és innivalót. A hívatlan látogatók teli hassal nem
tudnak dolgozni.
10. Szerezzen be egy harci
kutyát

Ennyi lenne a megszívlelendő, de azért ne szívja mellre. A wasalót pedig sürgősen vigye el a MÉHbe, ha elég súlyos darab, csak adnak érte pár garast.

Maradok továbbra is Mrs. Wasorr az “Üsd a wasat” Ifjúsági Wagonvédelmi Információs Witakör rövid nevén iwiw kriminalisztikai és balisztikai tanácsadója

hunor  módosítás |   válasz erre |   profil |  2006-02-19 22:08   
2006-01-14 11:10, poe:
-

ITT A DELFIN JÓSDA

Kedves álruhás szerkesztő úr, aki remélem nem lesz sokáig Adósom!

-----

Kedves Jawasasszony,

jo ez a megszolitas?

Adosa maradtam, es nemcsak a joslasi szamlam kiegyenlitesevel, hanem meg eme vatikani valuta lerovasaval is.

Bar - ha On hiteles jawasasszony, akkor nyilvan elore latta. Igaz

Es fizetek: Isten fizesse meg faradozasait.

Hunor

boots  módosítás |   válasz erre |   profil |  2006-02-19 13:42   
>2006-02-16 22:30, Rzsike:
>
> Ad. 2. A vasalót itthagyták.

Rzsike, ebben az esetben ket dolog lehetseges:
- Vagy ferfiak voltak, es nekik a vasalo nem ertek
- Vagy nok voltak, es mar van vasalojuk.

Boots
a kezdo nyomolvaso

SOM  módosítás |   válasz erre |   profil |  2006-02-18 07:18   
Kedves Mrs. Wasorr a Sport- és Sakkipari misztérium ezüst éremfelelőse

Megkülönböztetett köszönetet mondok a hozzám irottakért.

Megvallom, nagyon pirulok, szégyenlem magamat.. Egy kicsit visszábbacska olvasgattam, és belém nyillalt, na nem az "istennyilla", hanem a tudat, hogy Ön velem, hogy úgymondjam, kivételezett. Lehet ezért is történt, hogy amikor olvastam sorait, lelki szemeim elé libbent hercegnői arcikája .
Mondom, elszégyeltem magam, mert eddig mégcsak egy penny-vel sem szálltam be a jósdai biszniszébe, vagyis sem bérletese, sem jövendőmondási adófizetője nem vagyok/voltam. Nem rosszaságból esett meg, csak valahogyan elkerülte figyelmemet ez a fele a dolognak.
Na de most pótolom: Minden megtakaritott garasamat Ön elé teritem.
Azonkivül hoztam egy loonie -t, sőt egy toonie -t is.

Ennyi pénzezés után pedig kuriozumként elmondom a "loonie" és "toonie" nevek eredetét, a kanadaiak ötletességét.
Az egy dollároson a "loon"_ - búvármadár (szótárból néztem ki (?)), Kanada nevezetes madara van, innen a "loonie". Mikor pár éve megjelent az új két dolláros (addig papir volt), akkor a pihent agyacskák rögtön rávágták, hogy "toonie", vagyis két loonie - two loonies. Vicces ugye.

Végül, hisz igazán megérdemli a Miszisz, itt van egy "Gold Maple Leaf" érme ; s akkor már a másik felét is megmutatom.
Láthatja most már Nagysád, mennyire értékeltem részletes olimpikus bemutatóját.
Hadd ne feledjem el külön megköszönni a kinai műkristály gömböt, amin mostantól kezdve nézegethetem a hétfői nagy mérkőzéssel kapcsolatos előjelzéseket. Én mondom, a svéd és kanadai "hó-kislánykák"( ) között nagy meccs lesz!! Böbike törzsbérletesének is itt üzenem, hogy bizony izgulok, mert az ők hokis-lányaik is nagyon jók. Aztán majd jönnek a hokis fiúink! Van minek drukkolni. Na de itt a kristály gömb!

_SOMolvasója, elismeréssel.

fellegvar  módosítás |   válasz erre |   profil |  2006-02-18 04:16   
Kedwes Mrs.Wasorr !
Lapzarta utan erkezett az Olimpiarol ez a kep , amely kiegeszitene az elobbi tudositasat. Ime a nyertes : Image hosting by Photobucket

poe  módosítás |   válasz erre |   profil |  2006-02-17 23:03   

ITT A DELFIN JÓSDA

Kedves sportkedvelő olwaSOM

Végre a nagy hajszában sikerült időt szakítanom, hogy válaszoljak Önnek. Tudja, a Fórum nevű hunorisztikus napilapban közzétették a jósdám reklámját, azóta fellendült kicsit az üzlet. Fontolgatom ajándék pólók osztogatását is, de ehhez még gyártót és szponzort keresek. Talán a három hét múlva esedékes helyi helyhatósági választások biopártjait sikerül megnyernem a jó ügynek. Vagy a választást. Akkor válogathatnék is a balnál jobb ajánlatokban.
De szóljon már rám, kérem, hogy e magánjellegű fecsegésnek itt nincs helye, azaz helytelen. Helyette mondjam már a szodomai és dodonai mondókámat. Helyezze magát kényelembe, uram, máris kezdem.

Először is, kárpótlásként a hosszadalmas várakoztatásért szeretném Önnek elküldeni – némi aprópénz fejében – egy régi, kimustrált, és lomtalanításkor újra felfedezett eredeti kinai műkristály gömbömet. Sok mindent nem tud vele már kezdeni, tehát nem kell aggódnom, hogy konkurrensem lévén letöri a szarvamat, illetve az áraimat, viszont kiválóan alkalmas rá, hogy sportmérkőzések végeredményét meglesse vele. Mindössze fél órával lehet előre állítani, így a totózókra sem jelent veszélyt. Használja egészséggel.

A sport persze engem is érdekel, de megvannak a saját kedvenceim, akiknek drukkolni szoktam.
A páros jégtánc például minden télen felejthetetlen élmény számomra, íme az idei bajnokok

Nézze ezeket a légies alakokat, ezt a könnyed eleganciát. Páratlan páros nem?
És itt van az egyéni női versenyző. Ő valami rokona lehet a főszerkesztő Rigójános kisasszonynak. Névrokona. Milyen kisportolt alak, micsoda fejedelmi testtartás. És azok a csinos kis fülek.

A sáncugrás utolérhetetlen atlétája kecsesen nyúlik át a két hómező közti vizesárkon, szabadon választott gyakorlata maximális pontot kapott a zsűritől.

Bemutatom az olimpiai hétalvás versenyének első három helyezettjét is : Jan van deDurmol, a holland bajnok, kétoldalt Kimir Szun Di tajvani és José Mindigalmos argentin ezüst és bronzörves versenyzőkkel
A farkasszemnézés csapatversenyének győztesei nem csak erősek, okosak, de szépek is.

Végezetül, mivel úgy hallottam, Ön is kedveli a jéghokit, szeretném megmutatni kedvenc hokicsapatom kedvenc hokikapusát.
Csak aztán nehogy átcsábítsa némi juharsziruppal a juharleveles csapatba!
Kedves SOM. Szívesen folytatnám tovább az érdekes beszélgetést a sportról, de kriminalisztikai szakértőnek kért fel egy régi kuncsaftom, akit ímmáron akár törzsvásárlómnak is nevezhetek. Nem hagyhatom cserben, bár elég cserfes. Tehát következő megbízásáig maradok

Mrs. Wasorr a Sport- és Sakkipari misztérium ezüst éremfelelőse

Rzsike  módosítás |   válasz erre |   profil |  2006-02-16 22:30   
Hónapot!

Bocsánat hogy megzavarom... remélem nincs vendége vagy ügyes bajos, ágas bogas elfoglaltsága.
Ja...! Hogy már elment? … Azért sepregeti a háza táját, maga nagy hóhányó
Dobja félre a fuvareszközt kedwesem, pihegje ki magát egy kicsit, addig elbánom a búmat, akarom mondani elbúgom a bánatomat:

A heti könyvújdonsággal együtt az én lakásomban is megjelent a Félvér herceg, ráadásul több kiadásban is egyszerre! Lehettek vagy négyen!
A jó előre beharangozott bestsellerrel ellentétben ők előzetes bejelentés és megrendelés nélkül jöttek, ráadásul nem postán, hanem a „bejárati ajtó felfeszítésének módszerével” – ahogyan az illetékes szervek fogalmaztak – de ahhoz képest nagy árat fizettem érte.

Látogatásukat nem verték nagydobra, azonban muzikális hajlamukat bizonyítja, hogy mindent megfújtak, ami mozdítható volt a házban (szerencsére a mamám 100 kiló feletti):
Míg egyikük kint a hidegben citerázott, addig a többiek bent derékig a ruhásszekrényben és a fiókokban fújták meg a magukét:

csen csen gyűrű arany gyűrű,
lánc, lánc ezüstlánc…
many many many...

ABBA sem hagyták míg nem találták meg amit kerestek.

Ez azonban nem volt elég a nekik, nagyobbra vágytak, úgyis mondhatnám nagyravágyók voltak: szabad prédának tekintették és szaván fogták – helyesbítek: nevén fogták a free-dzsideremet, benne a jeges pillantásokat vető pisztrángokkal. Elvitték a TV készüléket is – ezt ugyan nem fedeztem fel rögtön - csak délután, mikor takarítani kezdtem. Eltűnése annyiban volt feltűnő, hogy nem tűnt fel milyen poros a képernyője már megint. Sorsában osztozott a DVD íróm, a videorecorderem – kedvenc videokazettámmal, az Esőember című filmmel - és a házi HIFI torony is, ha hifitek ha nem.

Szemtelenségük és vakmerőségük nem ismert határokat:

Ad. 1. Féltve őrzött borostás CD-jeim szőrén-szálán eltüntek. Teljesen tenorizálva érzem magam, koldusbottal üthetem a nyomukat.
Ad. 2. A vasalót itthagyták.

Itt a hétvége, és ennek ellenére láthatja kérem, hogy most tényleg magam alatt vagyok.

Milyen óvintézkedéseket, óvóhelyet, esetleg óvónénit vagy óvszert szerezzek be, hogy ne húzzák el így a nótámat? Mert mégegyszer ezt a békát nem nyelem le, az tuti. Szóval valami anti depresszáriumra lenne szükségem. Süsse ki kérem, milyen főzet kell nekem hogy elejét vegyem ezen történéseknek.
A computerem megmaradt, szerencsémre – gondolom az egér riasztotta meg őket.
Na, eltolom a biciklit, szebb jövőt- és válaszát várva, maradok illetve megyek már.
==================
Ajánlom magamat: "R"

hajnalkaszl  módosítás |   válasz erre |   profil |  2006-02-16 16:29   
Kedves Mrs Wasorr,

Hálás köszönet a gyors és érdekes válaszáért. Hát igen, mindezt alaposan meg kell gondolnom !
Igen, muszáj lesz nekem mennem a hóhoz, ahogy körülnéztem, Európában még sok helyen van hó, vagy havazik. Vagy talán el kellene költöznöm innen?
Szép az kis vörös cicus a hóban, pont olyan, mint a fiam "Tigrou" nevű cicája. Sajnos én még nem tudok képet betenni, de tanulgatok....
Maradok hódolója,
Hajnalka

poe  módosítás |   válasz erre |   profil |  2006-02-16 02:00   

ITT A DELFIN JÓSDA

Kedves megrendelőm Hajnalka

Köszönöm jósdámba fektetett bizalmát. Kérdésére a válasz: IGEN. Észak-Franciaországban az idén még esni fog a hó. Arra lentebb Böbe néninek már tettem ajánlatokat a felesleges hómennyiség exportálására, esetleg vegye fel vele a kapcsolatot, és tegyen neki előnyös és visszautasithatatlan ajánlatot. Ha ezt nehézkesnek találja, vásároljon saját hóágyút. Potom 3000 euroért vízből és levegőből néhány óra alatt előállíthatja az Önnek szükséges hómennyiséget. Ha ezt sokallja, ilyen készülék párszázért bérelhető is. A gépet ne hagyja egész éjszakára bekapcsolva, mert a kutya sem talál reggel magára.
Ha nem akar bíbelődni a hó sajátkezű előállitásával, ma már lehetséges online havat rendelni. Adja meg kertje paramétereit, és a kívánt hóvastagságot, ébredéskor már taposhatja is.

Azért én az Ön helyében vigyáznék a kívánságokkal, mert előfordulhat, hogy valami túlságosan is beteljesedik. Az intenzív havazásnak vannak ám negatív vonzatai is.
Első helyen említeném, hogy az embernek 5-6 autót ki kell ásnia a hóból, mire rátalál a sajátjára (okos ember a rendszámtábla körül kezdi a pucolást!)
Ha már megvan a kocsi, következhet a lánc-lánc-eszterlánc kezdetű körjáték. Egy ilyen szöszi persze mindig talál gavallért, aki egy mosolyért megláncolja a négykerekű fenevadat. Eztán már csak oda kell érni a célba.

Azt is figyelmébe ajánlanám, hogy négylábú barátaink sem mindig élvezik a tél örömeit. Ennek az ebnek itt például kutyául van dolga:

Ez a kis vörös sem bánná, ha a gazdi érte jönne, és ölben szállitaná a kandalló mellé száritkozni..

Na ugye? Hát bánjon csínján a kívánságokkal, és ha a hegy nem jön Mohamedhez...upsz. De mit is beszélek. Pardon bocsánat, grácia szegény fejemnek, ebből még nagy baj lehet. Most hogy alakítsam át ezt a szólásmondást, hogy ne legyen belőle nemzetközi feszültség? Még a végén bevonják a jóslásipari engedélyemet. Szilenciumot tesznek a számra. El ne áruljon kérem.
Na szóval. Azt akartam kifejezni, hogy ha a hó nem jön Önhöz, Önnek kell a hó helyébe menni. Ez sokkal egyszerűbb és kevésbé fáradságos. Annyival könnyebb helyzetben van, hogy a Csíki Kurjantó időjárási rovatában mindig elolvashatja az aktuálisan időszerű hójelentést. A kedves olwasók mindig megírják, épp hol hullik és hol esik. Csomagoljon, és irány a legközelebbi havas lejtő. Vigyázat: a lejtőn megállni nehéz!

Mrs. Wasorr a Hókuszpók Hóhányó Hobbiklub hó bortos hopmestere

bobe  módosítás |   válasz erre |   profil |  2006-02-15 20:10   
bobe | 2006-01-08 12:59

Itt a fizetseg, most kotortam elö a szalmazsak melyeröl.

Ezt itt lennebb megtalalja kedves Mrs Wasorr !
Azt hittem ennyi garas eleg lesz amig elek, mennyire dragul minden manapsag a cukor is Ön is

poe  módosítás |   válasz erre |   profil |  2006-02-15 16:53   

ITT A DELFIN JÓSDA

Kedves és mindenki által tisztelt MON-matrónánk, Böbe néni

Köszönöm hozzám intézett legújabb megrendelését. Egyúttal megkérdezném, befizette-e már idei jövendőmondási adóját? És a bélyeget rányalta-e a bérletére? Jójó, csak tudom, az Ön korában korábban feledékenyek voltak az emberek.
Lássuk tehát a problémát. Mármint hogy lesz-e tavasz Önöknél, arra fenn a messzi északon?
Hát hogyne lenne kérem. A tavasz demokratikus vívmány, mindenkinek jár, nemre és igenre, korra és színre, kilóra és hitetlenségre való tekintet nélkül. Tehát hiszi, nem hiszi, úton van már a kikelet. Ki kellett mondanom kereken. A tavaszból kimaradni lehetetlen.
Persze Ön most az ablakon kitekintve hitetlenül csóválja a fejét, és bizonyítékokat követel.
Már mondom is. Illetve mutatom. Szóval itt vannak az igazságaim.

- Miért pont ott ne lenne, mikor mindenhol lesz?
- A tavasz sosem megy ki a divatból, mert jelentős népgazdasági-demográfiai jelentősége van.
- Már nyílnak a virágok. Igaz, ezek még csak jégből vannak, de nem az alapanyag a fontos, egyébként is hamarosan követi őket a hóvirág. A dolog attól kezdve megállíthatatlan és visszafordíthatatlan. Itt van egy kis előleg belőle, de csak óvatosan szagolgassa, nehogy méhecske férkőzzön az orrába!
- Ha már elfeledte volna – naja az Ön korában ugye… - hogy milyen a tavasz az utcájukban, íme, varázspálcámmal felfrissítem kicsit a memóriáját.

Úgy veszem észre, az idei havazással tele van már a hócipője. Na de hát mindenre van megoldás. Mivel Önök most hóból túltermelési válsággal küzdenek, ajánlatos lenne gondoskodni ínségesebb ídőkről is. Gondoljon csak például a tavalyi rekkenő júliusra. Bezzeg jajgatott, hogy phű. Hát rekkenni idén is fog. Szóval egy kis előrelátással építhetnének a kertben néhány iglut. Többféle haszna is mutatkozna e tevékenységnek.

- a közös otthonteremtő munka öröme, kondiciójavítás, parlagon heverő szerszámok és izmok bejáratása
- extra helyiségek a sűrűn megforduló kedves vendégek számára
- takarékoskodás, amennyiben eladhatják feleslegessé vált hűtő berendezéseiket
- idegenforgalom. Csapatostul tódulnának a turisták a helyi nevezetesség megtekintésére, néhány év múlva akár Iglu-napokat, vagy Iglu-szépségversenyt is lehetne rendezni.

Ha ez az ajánlat nem nyerte meg az Önök tetszését, semmi baj. Van másik.
Dolgozzák fel e felesleges fehér csapadékot hóember formátumban. Állítsák ki őket az út mellé stoppolni. Előbb-utóbb majdcsak lábuk kél. Felveszi őket walaki, és elviszi melegebb éghajlatra, ahová küldték. Franciaországban például tudom, hogy nagggggyon várnák. Hajnaltól napestig. Hiánycikk.

Ez sem tetszik? Akkor jöjjék egy ekonomikus tanács. Amiből felesleg van, azt exportálni szokták. Ez Kolumbusz tojása nem? Oda kell eladni a havat, ahol az kuriózum. Például Dubaiba, ahol, hogy ne legyenek hátrányos helyzetben a téli olimpián, a helyi polgárok apait-anyait bedobva, szociális segélyeiket összetéve, utolsó garasaikat feláldozva teremtettek maguknak egy szegényes kis
sípályát. Kinn a sivatag, a pálmafák, tevék, benn a fenyők, a hóesés és sporttevék enység. Úgy hallottam, a megfelelő siöltözéket az Adide gyártól rendelték nagy tételben.

Ennyit a jobbnál-jobb ajánlatokról, lehet válogatni.
És hogy honnan fogja tudni majd, ha eljön a tavasz? Hát először is onnan, hogy rohamosan fogyni kezd. Előbb elfogy a sál, a sapka, a nagy hótaposó csizmák. Aztán a télikabát megy nyugdíjba, jól megérdemelt pihenését tölteni a naftalinszagú sötétben. Őt követik a vastag pulóverek, harisnyák, és mire eljön a május, addigra mindenki teljesen kivetkőzik magából. A fák, bokrok azonban ebben is különcök, ilyenkor kezdenek felöltözni, szakítva a téli meztelenkedéssel. De növény és állat és ember, sőt talán még a tárgyak is megtudják májusban, mi a mámor, mert nyilával rájuk talál Ámor És a szerelem ellen nincs orvosság...csak bájital. Na bye.

Mrs.Wasorr Időszakos Időjós és Tavaszi Zsongáskutató kis iparos

Másik két megrendelőmtől kis türelmet kérek, a törzsvevők előnyben vannak. A többiek folyamatban....

bobe  módosítás |   válasz erre |   profil |  2006-02-14 17:27   
2006-02-14 16:24, SOM:
-
Böbike, itt tavasz van! Sweden is far North, that's all. Nice picture.

( eddig 2:1 Canada-Sweden )
-

Semmi mellveregetes, itt mar van ket (2) darab arany.
Es mi a helyzet a curlingnal? Kanada Svedorszag 5-7.

hajnalkaszl  módosítás |   válasz erre |   profil |  2006-02-14 16:33   
Kedves Mrs Wasorr,
Ha van egy kis ideje, vajon fog-e esni a hó itt észak-franciaországban?
Vagy talán lehetséges volna megszabadítani Böbét a sok hótol, s azt átküldeni hozzám? Úgy szeretném taposni a havat!
Köszönöm a válaszát,
Hajnalka

SOM  módosítás |   válasz erre |   profil |  2006-02-14 16:24   
Böbike, itt tavasz van! Sweden is far North, that's all. Nice picture.

(Misziiiisz, éppen szünet van ott arrafelé az Olympiken s én most úgy de úgy belenéznék az Ön magic-gömbjébe, mert már most jó lenne meglátni, hogy a mi hokizó lányainké lesz a győzelem; eddig 2:1 Canada-Sweden )

Ugrás a ( előző lap 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 | 25 | 26 | 27 | 28 | 29 | 30 | 31 | 32 | 33 | 34 | 35 következő lap )
Új topik indítása   Üzenet küldése

Irjon nekünk! - Impresszum - Médiaajánlat - Súgó