2022. december 02. Címlapra!
[Regisztráció]  [Profil szerkesztése]  [Beállítások szerkesztése]  [Keresés]
[Magánüzenetek]  [Felhasználók listája [Bejelentkezés]
MagyarOnline.net Fórumok >> Csevegés! >> DELFIN JÓSDA
Új topik indítása   Üzenet küldése
Ugrás a ( előző lap 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 | 25 | 26 | 27 | 28 | 29 | 30 | 31 | 32 | 33 | 34 | 35 következő lap )
 poe  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-01-13 14:15   

Kedves Berlin

Elöljáróban leszögezném, hogy mint szakavatott jósnő és magasan kvalifikált boszorkány mindenben illetékes vagyok. Ön ugyan nyelvi, szótani kérdéssel fordult hozzám, de az nem tesz semmit, felelek én mindenre ( de nem mindenért! néha magamért sem felelek! )

Tehát szörny kontra szörnyeteg volt a kérdés polémiája ugyebár

Lássuk csak, irodám virtuális könyvespolcáról leemeltem a Nagy Pallast. Nem nyert, mindkét kifejezésre azt írja, nem létezik, csak előtagként lásd szörnyszülött. Értelmező szótár, szótörténeti szótár detto. Milyen jó lenne, ha minden nyomorúságtól meg lehetne szabadulni ezen a hallatlanul olcsó és egyszerű módon: kihagyjuk a szótárakból, tehát nincs, nem volt, nem van, nem lesz.
Ámde a magyar-holland szótár ismeri monsterként. A német-magyar sztaki mindkét kifejezést röptében fordítja:
szörny - Ungeheuer (s) Ungetüm (s)
szörnyeteg- Untier (s)

Nem maradt más hátra , elővettem ősi segédeszközeimet, a józan paraszti észt és az összehasonlító nyelvészetet. E két ritka műszerrel felszerelkezve nekiveselkedtem a feladványnak.
A szörny főnév, rettenetes állat értelemben, majd ebből keletkezett a szörny módjára viselkedő ember megnevezésére a szörnyeteg. Éppúgy mint a gyermek---> gyermeteg, vagy az élv---> élveteg.

Visszatérve az alapkérdésre, a fenti szóelemzés szerint Nessie szörny, méghozzá víziszörny , tehát a párkeresésnél nem árt erre odafigyelni, kizárólag úszni tudó, vizet kedvelő szörnyek, szörnyetegek jöhetnek számításba, ellenkező esetben rövid életű lesz a boldogság

Tisztelettel hűséges javasasszonyuk, aki Önöknek mindig a javukat akarja

Mrs W. összehasonlító nyelvű filológus boszorkány és ezeregymester
Rezeda u 66. félemelet a lila-zöld postaláda mellett , szeánsz du.15-18

Pompéry Berlin  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-01-13 13:04   
Kedves DELFIN JÒSDA!

Nem tudom, hogy ez az Ön illetösége-e, de kérem megmondani, mi a különbség a szörny és a szörnyteg között. Utóbbiból valóban magam is sokat ismerek. Ezek is jók Perec problémájára?

poe  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-01-13 13:00   
Kedves Perec
A dolog nem ilyen reménytelen, ez ami világunk tele van hím- és nőnemű szörnyekkel, lehet válogatni

Mrs W.

perec  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-01-13 12:20   
Kedves W-né!

Hálásan köszönöm tanácsait, szörnyen sokat segített!

Tehát akkor már csak egy hímnemű szörnyeteget kell csalinak előkerítenem, és aztán rögtön meg is jelenik Nessie... pofonegyszerű! Megyek is, keresem. Ha az elkövetkező ötmillió évben nem jelentkeznék, megkérem, végeztesse el a Zaporozsec időszaki szervizét.

A legjobbakat kívánva:
Perec

poe  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-01-11 23:55   

Tisztelt Perec alias szörnyvadász

Hallatlanul fontos és az egész társadalmat alapjaiban érintő kérdést tett föl oknyomozó riporter kollégám. Mint mindig, a legjobb helyre fordult kétségeivel. Íme a válaszok:

Nem láthatta Nessit, mert nem jó helyen kereste. Még a legedzettebb víziszörnynek is kipállik a bőre, ha mindig vízben van ezért gyakran érdemes körülnézni a parton is

talán ott szárítkozik Nessi.

A másik lehetőség, hogy Ön valószínűleg vakációját töltötte a tónál, és pont akkor Nessi is szabadságra utazott, pihenésképpen egy gyógyvizes medencében hátmasszázsban részesült.

Nade sebaj, természetesen van két jó módszer, amivel legközelebb megpróbálkozhat.

Nessi ínyenc, és mint minden szörny, szereti a csípős ízeket. Legközelebb vigyen magával egy bográcsot, és rittyentsen a parton egy jó bográcsgulyást. Biztos vagyok benne, hogy a fűszeres illatok odacsalogatják majd az egyébként szégyenlős és a turisták állandó nyüzsgésétől amúgy is frusztrált jószágot.

A másik módszer még egyszerűbb, mivel Nessi hölgy, Önnek csak egy hímnemű szörnyet kell beszereznie, és pórázon végigvezetni a tóparton, Nessi néhány perc múlva megjelenik majd a légy ott(h)on.

Remélem, tanácsaimmal rengeteget segítettem Önnek és a többi érdeklődő szörnykeresőnek. Siker esetén várom a szörnyen izgalmas beszámolót és a rettenetesen szép fotókat.

Tiszteletem a hűséges olvasóknak és érdeklődőknek

Mrs Wasorr okkultista főhoroszkópus és jövőügyi tanácsadó

perec  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-01-11 14:20   
Kedves W-né!

Talán nem haragszik meg, ha szakértői segítségét kérem a következő kérdésben: az alább belinkelt témában szóba került a skóciai Loch Ness tó, és annak legendás lakója, Nessie.
http://www.magyaronline.net/forum/viewtopic.php?topic=801&forum=44&26

Ugyan magam is jártam ugyanezen tó partján, viszont Nessie-nek nem volt se híre, se hamva, de még a legapróbb nyoma sem lerágott csontok, esetleg nessie-bogyók formájában. Valamit rosszul csináltam, hogy nekem nem mutatta meg magát? Esetleg tud valamilyen célravezető biztos módszert, amelynek segítségével rá lehetne venni, hogy megjelenjen?

Köszönettel,
Perec

poe  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-01-08 12:35   

Kedves Barátom Perec

Megkülönböztetett figyelemmel olvastam nagyrabecsült sorait. Az Ön eszmefuttatásának az Ön szempontjából igaza van. Ön a Perec jegyében született , amely sütemény egy önmagába visszatérő tésztaféleség, innen ered zárkózottsága, állandó múltidéző vágya és a nosztalgia iránti fokozott igénye.

Valóban helyesen látja, a varázslóvilág is változik, fejlődik, modernizálódik. De ez így van rendjén. Gondoljon bele kedves Okos Nyomozó, ha mi okkultista népek elutasítanánk a technika csodáit, akkor Önnek bagolypostával kellett volna küldenie levelét és én sem a világpókhálón válaszolnék.

Ami a harrypotterizálódást illeti, én mint szakember ( szakasszony? ) sokat mosolyogtam a benne foglalt szakmai lehetetlenségeken, de a sorozat nem varázstankönyvnek íródott, nem is történelmi munka, tehát nem kérhetjük számon rajta az objektivitást. Egyszerűen az történt, hogy a könyvet egy mugli írta, aki megpróbálta magát beleképzelni a varázslók és boszorkányok világába, de saját árnyékát nem léphette át. Munkája ugyan teljesen a fantázia szüleménye, de át- meg átszövi mai társadalmunk minden nyavalyája. Swift Gulliveréhez hasonlítanám, az sem igazán gyermekek számára íródott.

Remélem, e kis irodalmi kritizálással nem untattuk a nyájas olvasói seregletet, és Ön, kedves Perec továbbra is megtart szíves érdeklődése előterében. Szőnyeget, seprűt nem mindenki vásárolhat, és a megvásárlás ténye még kevés a balesetmentes üzemeltetéshez. Szolgálati géperejű járóművének reparálásáshoz sok sikert kívánva maradok az Önök által

tisztelt

poe  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-01-08 11:47   

Kedves Fellegvar olvasóm

Valóban jól látja, Csíkiban kissé megtorpant a jósoltatni vágyók lelkesedése, az új esztendőben a tanácskérők sem tolonganak. Ennek oka a hosszadalmasra nyúlott ünneplés, amikoris mindenki inkább pislogott a terített asztal örömei, mint a lelki táplálékok felé. Sokan elutaztak az ünnepekre, és így messzire kerültek a levelesládámtól. Olyanok is vannak szép számmal, akik a privát szeánszot részesítik előnyben, hogy ne olvashassa ország-világ a magános ügyeiket. És végül de nem utolsó sorban az anyagiak. Mindannyian kiköltekeztünk a tavalyi év utolsó heteiben, ilyenkor 50 garast előteremteni szinte lehetetlen. Ezért tartom követendő és nagylelkű tettnek, amit tett. A sok kicsi sokra megy, az 1 fabatka talán majd hozza magával a többit, mert azt mondja a mondás: ki a kicsit nem becsüli, a nagyot nem érdemli, valamint ajándék lónak ne nézd a fogát. Én tehát a postagerlice fogát nem nézem, a fabatkát megköszönöm.
Január 15,-től nagy tél végi kiárusítások lesznek. Figyeljék a reklámot.
Minden olvasómnak és persze magamnak is kellemes hétvégét kívánok

Mrs W.

perec  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-01-08 11:47   
2004-12-24 00:30, poesje:
-

Kedves W-né!

Magasröptű magyarázatát nagyon köszönöm, ebben a szeles-esős időben az még száraznak sem volt nevezhető.

Úgy látszik, amíg nem figyeltem az új meséket, a repülő szőnyegeknek is az autókhoz hasonló széles skáláját találták fel, azokból is életstílus-kelléket fabrikálva. Bár a repülő szőnyeg kommercializálása remélhetőleg segít a közlekedési problémák és az energia-pazarlás megoldásában, bevallom, számomra, a hagyományos meséken felnőtt földi halandó számára, ez egyben kissé hmmm... harrypotterizált fejlemény is.

Sem Harry Pottert, sem megalkotóját nem szándékozom alábecsülni. A fenti megjegyzésen azt értem, hogy a varázsszőnyeg hétköznapi élethez igazítása (amelyhez hasonlót láthattunk például a boszorkányseprű esetében) sajnos nem segít annak varázsa megőrzésében, főleg, ha már itt is a szervízproblémák meg biztosítási költségek miatt kell aggódni.

Remélem, megbocsátja nekem ezt a kissé nosztalgikusra sikeredett eszmefuttatást (majd elmesélem, ki győzött).
Most megyek, megnézem, mit lehet tenni a szolgálati Zaporozsecem összetört lámpaburkolatával.
Vagy vegyek egy szőnyeget helyette?

Baráti üdvözlettel,
Perec

fellegvar  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-01-08 06:30   
2004-12-11 17:36, poesje:
A megrendelő: Fellegvár az Igéret Földjéről
Kedvezményezett: „gezenguz” nevű hímnemű hal aki a fenti építménnyel szoros, valószínűleg rokoni kapcsolatban áll.

Ezuton szeretnem kozolni Onnel , hogy a mai Postagalamb jarattal meg egy fabatkat kuldok Onnek halam jeleul a karacsonyi ajandekkent rendelt es idoben szallitott joslatert Gezenguz nevu ismerosomnek . Az ajandekozott nagy orommel vette tudomasul a 2005-re On altal megjosolt rea varo kellemes fordulatokat . (Remelem ezuton sikerul fellenditeni az uzletet es masok is kuldenek rendeleseket a Rezeda utca 66 szam ala )
Tisztelettel,
fellegvar

poe  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-01-02 15:19   

ITT A DELFIN JÓSDA

Legmélyebb Újévi Tiszteletem A Nagyrabecsült Olvasóknak

Aggyon isten három bét: bort búzát békességet
aggyon isten három et: eszet, erőt, egészséget
aggyon isten három efet : figyelmet, frissességet, férjet (feleséget) mindenkinek.

Az elmúlt hetek ünnepi készülődése engem is a házam tartásához kötözött, utána pedig évet kellett cserélnem , mert a 2004-es már elég rongyos, kopott volt. Tegnap végre megérkezett az új modell, 2005-ös, nézzék csak milyen szépen csillog és forog.

Hiába egy új év mindig szebb, mint a régi. Fiatalabb ugyebár, meg optimistább is, még nincs múltja, se jelene csak jövője. Olyan ártatlan, mint a ma született bárány, amelyről még nem tudhatjuk, ürü lesz-e ha megnő , kos, vagy kergebirka.
A megunt régit hűtlenül eldobjuk, miután kifacsartunk belőle mindent. Ezzel a negatív hagyománnyal szeretnék most szakítani.

Kedves 2004 köszönöm neked, amit adni tudtál. Épp olyan szép és jó vagy számomra, mint a testvéreid, akik közül negyvenhatot már ismerek. Bőkezű voltál hiszen +1 napot adtál nekünk februárban, amikor nem öregedtünk.
( Tessék csak belegondolni: a hamarosan 88. évét betöltő Böbe néni már 22 szökőévet élt meg, tehát 22 napot nyert , ami több mint 3 hét! Fantasztikus! )

Kedves 2004 most amikor jól megérdemelt nyugdíjadat élvezed, ne aggódj, nem felejtünk el egészen. 5-10 év múlva , ha eszünkbe jutsz, szívesen fogunk emlékezni Rád, nosztalgiával emlegetünk majd, mert nekünk hálátlan emberiségnek minden jó ami volt, minden jó ami lesz, csak az nem jó sosem ami van. Én szeretettel gondolok Rád addig is.

Szerény személyem pont olyan szakértelmesen és lelkesen áll a hű olvasók szolgálatára az új, mint a régi esztendőben.

Kinek gondja-baja van,
ne forduljon máshoz,
garasait ide hozza
Wasorr Jósdájához.

poe  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-12-24 00:30   

ITT A DELFIN JÓSDA

Kedves Kollégám Perec

kérdése némi tájékozatlanságot látszik elárulni, tehát magasröptű magyarázattal szolgálok úgy Önnek, mint az érdeklődő kedves olvasóknak.

Tehát a repülő szőnyegeknek sok fajtájuk van, különböző méretben és minőségben kaphatók. Egy Trabant is autó meg egy Mercedes is gurul, tehát funkcióját mindkettő betölti, mégis van köztük egy hangyányi eltérés.
Nézzék meg kérem a Palimadár márkakereskedő jelenlegi szőnyegkínálatát :

egyszemélyes lábtörlőmodell városi közlekedéshez ideális

Smiley összkomfortos futója becsukható ajtóval a huzatra érzékenyeknek

fapados járat kispénzűeknek

repülő ágyelő fiatal szerelmeseknek

holland, modern 3 dimenziós ,közepes árfekvés, nagy sebesség

zenés-táncos légitaxi szombat esti kimenőhöz

új idők, új szelek, új szőnyeg a technika szerelmeseinek, high tech modell

2005-ös modell előkészületben : nagyméretű családi szőnyeg, 12 személyes, rendkívül gazdaságos, de szervizelése még nincs megoldva

technikai adatok, tervrajz, gyártási titkok, csak aeronautáknak

legmagasabb árfekvés
I. osztályú, antik perzsa, kézicsomózott, full-extrákkal, arany és mahagóni interiőr. Luxusadó, magas biztosítási költség. Csak igényeseknek

Remélem, e száraz technikai ismertetéssel nem untattam Önöket. Tisztelettel:

perec  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-12-23 22:37   
Drága W-né, eddig azt hittem, a repülő szőnyegnek mindegy, milyen textíliából készült, csak repüljön.
A kézi csomózású perzsa gyorsabban is repül, mint a gépi szőttes? Vagy kellemesebb rajta ülni? Nem értem.
Karácsonyi üdvözlettel,
Perec

poe  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-12-23 21:46   
Tisztelt Uram Cassiopea

Januárban mindenhol megkezdődik a szezonvégi kiárusítás. Ez alól a jósda sem kivétel. Figyelje majd a reklámot.

Ünnepi üdvözletem: Mrs W.

cassiopea  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-12-23 19:08   
Kedves Delfin jozsda,

Asztat szeretnem csak tunni neme lesz valamijen leertekules a zunnepek utan.
Maguknak is kellemetes szip karacsonyt meg mindenfile josagot kivanok.

poe  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-12-23 10:11   

ITT A DELFIN JÓSDA

Minden kedves megrendelőmnek és olvasómnak kellemes ünnepeket és boldog új évet kívánok. A Delfin Jósda jövőre is az Önök nagyrabecsült szolgálatára áll.

Ünnepi ajánlat repülőszőnyeg bérlésre
Kézi csomózású perzsa 12 személyes...napi 1000 garas
Gépi szőttes 8 személyes............napi 800 garas
előszobai futó családi utazásra, last minute...napi 500 garas
Just Married hálószobai ágyelő 2 személyes...napi 300 garas
lábtörlőnyi légijárgány 1 személyre napi 150 garas
Mágiair Légi Személyszállítási Vállalat Röpke utca 7. Szárnyaljon velünk

Tisztelettel köszönti Önöket:

Szőnyi Bartalos Mária  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-12-21 00:39   
Megint a komolyság magaslatán állva - bár ilyen olvasmányos és szépirodalmi jellegű jóslatot még nem kaptam (KÖSZÖNET KÜLÖN ÉRTE!!!), meghatódva vettem tudomásul, hogy kiváló tanácsot kaptam a "falat fal" ötletével...

Most pedig egy asztrológus rövid elemzésével igazolhatom magas szintű tudásodat, melyre érdemes nagyon odafigyelni és tanácsaidat érdemes megszívlelni...

Íme :

"Lássuk a lényegesebb 2005-ös direkcióidat:

Nap-Mars, Nap-Neptun szextil

A Mars a harmadik (levelezés, tanfolyamok, kisebb utazások, rokonok) házában van - Valószínűek a kisebb utazások, tanfolyamon való részvétel, erőteljes kommunikáció, öröm egy fiatalabb, férfi rokonnal kapcsolatban.
Esetlegesen autó felújítás, kemény munka egy új könyvön, remek erőnlét.
A Neptun a hetedik (kapcsolatok) ház lakója. Új kapcsolatok ezoterikus körökben, esetleg misztikus, érdekes körülmények közötti megismerkedés, új emberekkel. Ezotérikus vállalkozás beindítása...

Mars-Jupiter trigon

Nagyobb utazás, jogi problémák sikeres megoldódása, remek kondíció, kis hízás, jó egészség, betegségből való gyors felgyógyulás, jó hangulat...

Mc-Nap trigon

Az élet egyik csúcspontja, valószínűleg a könyved, tanfolyamaid sikerét jelzi. Egzisztenciális előrelépés, megbecsültség - esetlegesen költözés, lakásvásárlás vagy felújítás egyébb öröm a családban...

Röviden kb ennyi:)"

Nos a Falat-falat ő is említi.
Megkülönböztetett tisztelettel köszönöm meg a jóslatodat és ennek fejében - kihagyva a pénzügyi szaktanácsadódat - a döbbenetemet ecsetelve és megírva,és leírva, a magas szintű tudásodat elismerve, a Döbbenet című könyvemet tudom felajánlani cserébe, ha megkapom a címedet e-mailben.

Hódolatom, tiszteletem, köszönetem és szeretetem!
Szeretetteljes boldog Karácsonyt kívánok.
Mária

poe  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-12-20 23:45   

ITT A DELFIN JÓSDA

Tisztelt megrendelő Szőnyi Bartalos Mária

Hozzám illő szakmai komolysággal tanulmányoztam születési adatait, eddigi életútját és vetettem néhány kíváncsi pillantást a jövője homályba vesző fényes csillagösvénye kanyarulataira. is. Könnyűszerrel megállapítottam tehát, hogy Ön a 12 zodiákus szerint iker jegyü, a 13 állatövi beosztás szerint a bika jegy szülötte, a kínai horoszkóp nyúlnak tartja. Ez bizony csak úgy lehetséges ha bika-ikrek születnek nyuszifüllel.

Ez a keveredés a jegyek körül okozta, hogy hosszadalmasan bíbelődtem a bioritmusa megszerkesztésével, de végül úgy érzem, remeket alkottam.

Ezen koszinusz görbéknek alapján már könnyű megjósolni, mi vár Önre.
Az új esztendő január elsején fogja Önt megtalálni. A februárius hó folyamán havas élmények várják. A hóember neve Teofil.
Márciusban enyhe tavaszi szellő libbenti fel szoknyája szegélyét, a kikelet elvetett magja szívében is kikel. Április bolondja megtréfálja majd, ezért nem szabad haragudnia. Az nevet, aki utoljára. Májusban nagyokat szippant majd a virágillatú levegőből, és esős napokon ékszerészhez szaladgál, hiszen a májusi eső aranyat ér. Júniusban nagy murit csap, ajándékot is sokat kap. Július rekkenő lesz, kertjét homloka verejtéke öntözi. A postagalamb kopogtat be az ablakon, csőrében a mél. Augusztusban villámok csapkodnak majd sötét felhőkből és sötét szemekből. Óvatosan a szemezéssel, ettől harisnyáján is felszaladhat a szem. Vigyázó pillantását inkább a könyvekre vesse.
Szeptemberben a vénasszonyok nyarának kellemes napsütése aranyozza napjait, holdsütése éjeit, kalácssütése délutánjait, de októberben megjön ám ennek is a böjtje. Köd lesz kívül, de ködbe borul a kedve is. Novemberrel megszűnnek a gondok-bajok, hogy átadják helyüket az ünnepváró tervezgetésnek. A 2005-ös év nagy meglepetésre 31-én búcsúzik majd Öntől.

Tanácsaim: a félfedél alá rakjon egy falat falat, így a szél kívül marad. A párnára paplanra húzza a huzatot, arra való. Az új évben is lesz helyzete, anyagias is. A jövedelem elég csak a megyedelem sok(k).

”…új idővel érkeztél
a változó időbe -
hamis időérzékűek
között
sosem tudod meg
pontosan hány óra…”

Íme egy kis segítség az időbeli tájékozódáshoz

mi a vége
ég-e vagy a nem ég-e
hol a vége

itt a vége megkülönböztetett tisztelettel fuss el véle.

A rendkívüli karácsonyi akció még tart, így a jóslatot 50 garas helyett a hihetetlen 49.99 -ért kapja. Mondhatom, az alapanyag többe van. Természetesen fizetséget természetben is elfogadok , ha nincs remény a tartozás bevasalására, ez ügyben konzultálni fogok pénzügyi tanácsadómmal.

Szőnyi Bartalos Mária  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-12-20 23:08   
A komolytalanság komolyságával, illetve a komolyság komolytalaságával (is) figyelembe veszem a kérdéseket:

A kérdező neve: kicsit fentebb olvasható.
A kérdező kora: Nincs. Kortalan vagyok. Sosem tudom hány óra. Új idővel érkeztem. Ezért e földi létben időtlen is vagyok.
A kérdező neme: Ugye, egyértelmű?
A kérdező születési időpontja: előző évezred.
A kérdező lakhelye: hazai pálya (Mo)
A kérdező családi állapota: pártatlan
A kérdező anyagi helyzete: nincs, mert ilyen embernek, mint én, annak nincs anyagi helyzete; de volt, csak elajándékoztam, hogy ne legyenek fedél nélkül a gyerekek. Nekem így félfedél maradt, ami miatt elég huzatos a lakás...
A kérdés mibenléte: 2005-ös esztendőben huzatos lesz még mindig a ház? Lesz anyagi helyzetem?

Ha szeret olvasni, ha nem, tőlem csak egy könyvet kap megkülönböztetett tisztelettel,dedikálva, mivel anyagi helyzetem nincs.
Válogatás nincs. Majd én kiválasztom attól függően, hogy milyen jóslatot kapok.

Megkülönböztetett tisztelettel:
Mária

Szőnyi Bartalos Mária  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-12-20 22:42   
Nekem jót jelent.
Amennyiben 2005-re ezt jósolja, akkor jövő év Karácsonya tájékán visszatérünk rá.

"Hétfői hapci

Minden, amit elterveztünk, sikerül, a barátaink is segítségünkre sietnek. Derült a kedélyünk, a gondokat elfújja a szél."

fellegvar  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-12-20 20:21   
2004-12-20 18:18, poesje:
Nézzük mit jelent a tüsszentés a hét napjain.
_________

Szőnyi Bartalos Mária  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-12-20 18:54   
Mrs Wasorr Okkultista Főhoroszkópus és Jövőügyi Tanácsadó részére
--------------------------------------------
Tisztelt Vasorr,
nekem mit jósol 2005-re?
Megkülönböztetett tisztelettel fogom olvasni jóslatát.
Mária

poe  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-12-20 18:18   

ITT A DELFIN JÓSDA

December van, tél, hideg. Ilyenkor gyakori a megfázás, a tüsszögés. Erre is vannak jóslatok. Nézzük mit jelent a tüsszentés a hét napjain.

Hétfői hapci

Minden, amit elterveztünk, sikerül, a barátaink is segítségünkre sietnek. Derült a kedélyünk, a gondokat elfújja a szél.

Keddi tüsszentés

Ez a nap is rosszul kezdődik, úgy is folytatódik. Tartozunk az ördögnek egy úttal, kommunikációs problémáink támadnak.

Szerdai prüszkölés

Csupa nagyszerű dolog történhet, kedves levél érkezik, tele örömhírrel.Üzleti sikereket könyvelhetünk el, de legalábbis sikerül olcsón vásárolnunk. Rokonokkal, barátokkal összhangba kerülünk, sikeresen vizsgázunk.

Csütörtöki tüsszögés

Az álmunk valóra válik, valaki tolja a szekerünket, az ellenfelek meghátrálnak

Pénteki prüsszentés

Szerelmi téren eredményes hódításokat könyvelhetünk el, gyerekekkel kapcsolatos problémák megoldódnak, váratlan pénz áll a házhoz.

Szombati hapci

Csak az izgalom meg a gond. Sötét csalás, hazugság, ármánykodás vehet körül bennünket. Valakiben csalódunk, partnerkapcsolatunk duettjébe egy harmadik, hamis hang vegyül.

Vasárnapi tüsszentés

Különleges , hihetetlen élmények várhatók. A tanulásban is jó eredmények mutatkoznak. Anyagi siker a láthatáron.

Tessényi Györgyi  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-12-13 06:46   
2004-12-12 21:01, poesje:
-
Szeretve tisztelt Mrs. Wasorr,

eddig csak sejtettem,most mar tudom, micsoda hatalmak segitseget elvezhetem a 7 törpeben, vagyis ascendentben,felfedezeset nagy ünneplessel összekötött elszamolas követi, amire a legszivesebben Önt is meghivnam. Alma helyett birsalmat fogadok csak el,abba senki sem harap könnyelmüen!
Az adohivatalba mar bejelentkeztem, majd elkiser egy a törpek közül, de egy karacsonyi lapot azert meg kapnak tölem...
A honorariumot tisztanlato joslataert termeszetes egyben kapja meg, a reszletekkel örök gond van csak!
Maradok hive es johirenek terjesztöje
Ho-feherke

poe  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-12-12 21:01   

ITT A DELFIN JÓSDA

Kedves Olvasóm Hó-fehérke

Ön a Mérleg jegyében született, tehát Ön egy egyensúlyra törekvő LIBRA.
7 aszcendense van, melyek segítik élete során:

Ő Lib Retto aki a szép szót és a muzsikát hozza

Ő Lib Amáj a gasztronómia főfelelőse

Lib Ero a tisztaság hordozója

Libi Kóka a játékosság jeles képviselője

Lib Ling gondoskodik a puszikról és ölelésekről

Lib Ido hozza a vágyat és szerelmet.

Lib Ertas hirdeti a szabadságot

Ennyi hű segítővel ha kacskaringós is, de kellemes az életösvény.

A jövőre nézve néhány jó tanács. Az esztendő végét ne leszámolásnak inkább elszámolásnak vegye. Az adóhatóságnak küldjön egy szép képeslapot, hadd legyen jó napjuk.
Szerencseszáma a 7-es, ez meseszám is, tehát 77 és 777 is bejöhet. Ezeket forszírozza, de inkább a lottón és ne sárkány formájában.
Az egészségével kapcsolatban csak egy jó tanács: az almával vigyázzon. Éva anyánknak is ez a gyümölcs lett a veszte, szóval almát még tőlem se fogadjon el.

Más gyümölcsöt fogyaszthat, vegye figyelembe, hogy tiltott gyümölcs a legédesebb.

Alma Mater Faiskola Nádpálca utca 25.

Változni Ön is fog, mert Ön se nem léphet ám kétszer ugyanabba a cipőbe, ebben mindannyian 1 cipőben járunk.

Remélem, mind sorsanalízisemmel, mind prognózisommal elégedett. A részletfizetésre akciós termékek esetében nincs lehetőség, de egyébként is a kamatok jelentősen megdrágítanák az ár költségességét, ezért nem tanácsolnám.

Állok továbbra is az Ön és a többi Olvasó szolgálatára:

fellegvar  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-12-12 02:03   
Tisztelt Mrs.Wasorr !
El vagyok buvolve ! A kerdoiven azt irtam , hogy " nem is olyan regen , ugy uszott mint a hal " Joslata alapjan nagyon optimista lettem es lelkiszemeimmel latom , hogy Gezenguz ( nem , kerem, nem tevedes :GEZENGUZ ! ) uszni fog ujra . ( ON talan megtudna mondani , hogy miben : vizben ? boldogsagban ? )

Koszonettel:
fellegvar

poe  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-12-11 17:51   
Hófehérke jeligéjű olvasómtól egy kis türelmet kérek. Gondolat-generátorom a magas fordulatszámon könnyen meghibásodik, jobb hátsó lámpája kiég, és ebben az esetben a jóslat 32,7 fokot félrehord. Ezt nem kockáztathatom meg ugyebár. A szerelés
folyamatban van

Hogy addig se unja magát senki a váróhelyiségben, ismét hoztam egy kis olvasnivalót

http://telapo.datatrans.hu/szkeptikus/2000/

Mrs. W.

poe  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-12-11 17:36   

ITT A DELFIN JÓSDA

ajándék jóslat 49.99 garasos kivitelben

A megrendelő: Fellegvár az Igéret Földjéről
Kedvezményezett: „gezenguz” nevű hímnemű hal aki a fenti építménnyel szoros, valószínűleg rokoni kapcsolatban áll.

Már most szeretném felhívni a figyelmet, hogy a névként megadott jelige milyen félrevezető. Mindenki tudja, hogy nem szabad összetéveszteni Gizikét a Gőzekével, mert ebből hallatlanul nagy bonyodalmak származnak. Ugyanilyen állapotra vezethet, ha egy Halat keverünk össze egy Gézengúzzal. Lehetséges, hogy elírás történt, és a név Kézenhúz? Mivel családi állapota páros, ezt tartom legvalószínűbbnek.

Ámbár a PISCIS AUSTRINUS jegyének szülöttei mindig vizesek egy kicsit, hiszen éltető elemük a víz, uralkodó bolygójuk a Neptunus –nőknek és a Neptunia –férfiaknak.
E halvérű család legsikeresebbjei a tőke-halak és az arany-halak, írói hajlammal rendelkeznek a tinta-halak, a legerőszakosabbak pedig a kard-halak. A halak jó anyagi helyzetben vannak, hiszen a bőrük felett is pénz van. Halpénz.

A hal jegyűek mindig úsznak, sokszor az árral de néha ár ellenében is. Általában e célra vizet használnak, de más közegben is jól elvannak, mivel a sörben lévő vitaminok jót tesznek érzékeny bőrüknek.

nagyon érzékenyek, ezért gondosan ápolni kell velük a kapcsolatot, különben identitászavaruk támadhat

A halak rendkívüli módon gondoskodnak családjukról, fiahordók:

És most következzenek a kérdésekre adott válaszadások megválaszolásai:

1) egészség - kiváló. Mivel a halak mindig eleget fürdenek, így nem kell tartaniok holmi fertőzésektől , bak- térionoktól.
2) nyugdíj - igen, amennyiben a kóros kiváncsiság nem viszi a halat időnap előtt egy horgász kukaca közelébe
3) rutin - egy szép magyar közmondás felel erre : „A víz is örömestebb jár a szokott úton.”

Remélem, mindkettejük megelégedésével találkozni fog e kis remekem, helyezze az ajándékot a fa alá. Tisztelettel:

Tessényi Györgyi  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-12-11 08:51   
Igen nagyra becsült, bölcs asszonysag Wasorr!

Az ev vege a leszamolasok ideje, es ha mar akcios arakat kinal, nem tudok ellenallni ajanlatanak. Valaszat a Juharfa utca 777 be kerem, rögtön a 7. hegy mögötti faluba.
Fizetni reszletre fogok, mihelyt az adohivatallal megbeszeltem a jövö evi helyzetet.

A kerdezö neve: Hofeherke
Kora: örök kamaszlany
Neme: fentebb kivehetö
Szül. ideje: 2000 elött
Lakhelye: az Üveghegyen is tul
csal. allapota: rendezett
anyagi helyzete:attekinthetetlen
A kerdes miben lete: minden valtozik jövöre, en is????

Tisztelettel es bizalommal varom mit mond Wasorr alatti bölcs ajkad!

fellegvar  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-12-11 07:38   
Tisztelt Mrs. Wasorr !
Kedvezo ajanlatat kihasznalom es karacsonyi ajandek keppen kerem az alabbiakban leirt adatok alapjan nezzen mereven a jovobe , illetve az uveggombjebe ... Remelem , hogy a legjobb joslatokra szamithatunk , ami az ajandekozot es ajandekozottat illeti . Kerem a latottakat vagy lathatatlanokat az en cimemre postazni :

fellegvar
Szepremenyu utca 56 szam
Igeret foldje

A kérdező neve: gezenguz
A kérdező kora: megallt az ido
A kérdező neme: nemes
A kérdező születési időpontja: elozo szazad
A kérdező lakhelye: Eszak Amerika
A kérdező családi állapota: paros
A kérdező anyagi helyzete: kibirhato
A kérdés mibenléte: egeszseg , kilatasok nyugdijaskorra , ajanlatos-e megmaradni a regi rutinban
50 garas postafordultaval ill. : az arleszallitast figyelembe veve 49.99
Ui : konnyitesul talan annyit , hogy az urasag nem is olyan regen , uszott mint a hal a vizben.

Ugrás a ( előző lap 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 | 25 | 26 | 27 | 28 | 29 | 30 | 31 | 32 | 33 | 34 | 35 következő lap )
Új topik indítása   Üzenet küldése

Irjon nekünk! - Impresszum - Médiaajánlat - Súgó