2022. május 18. Címlapra!
[Regisztráció]  [Profil szerkesztése]  [Beállítások szerkesztése]  [Keresés]
[Magánüzenetek]  [Felhasználók listája [Bejelentkezés]
MagyarOnline.net Fórumok >> Csevegés! >> Eszperente nyelv net tere-fere
Új topik indítása   Üzenet küldése
Ugrás a ( előző lap 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 következő lap )
 boots  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-04-18 18:00   
Kedves eR

Megkerestem teremtett becenevemet e-vel: New Yersey-ben beets-nek ejted. Remek eledel, veres, ecetes, tehened meleg szelete mellett eheted. Szeretem. De ne feledd rendes nevem nem ez, fekete pettyek helyett kerekek kellenek. Cseten este rendes nevem keresd. (Jelenleg kernyerem keresem, de megyek mert szerepem letelt.)

(ez teszt fej)

Rzsike  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-04-18 07:41   
Kedves – jelenleg nem messze – netfelem, b..ts!

Nevedet elemeztem s eszem pergett: fekete pettyek helyett e-ket behelyezve (esetleg Menhettenben) neved egy termesztett eledelt jelenthetne, mellyel elveresedett embert neveznek meg. Nevezett eledel elegye eredben veres nedveket termel, s beteg sejtek ellenszere lett.
Megkeresed e-vel megkeresztelt neved text-rekeszben? He?

De menj sebesen mert hetek eleje reggel lett, szedd testnyeled (ez nekem rettenetesen tetszett) keresd kenyered, este meg gyere be.

boots  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-04-17 23:37   
Kedves,

Nem lenne ellenemre, eszperente nyelven terefere lehet rendesebben menne reggelre, de mennem kell, elteszem testem fektetett helyzetbe. Reggel kelek s rettenetes helyre megyek mely helyen kenyerem keresem. Ne felejts, veletek leszek.

b..ts

boots  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-04-17 23:32   
Nyert! Kedves net-felem, feledhetetlen e tetted. Keblemet megmelengetted, szememet cseppekkel tetted tele. Kellemeset nevettem leveleden (testem nyele, hehe).
---
b..ts

poe  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-04-17 23:08   
Megkerestem lentebb nevedet eszperente nyelven. Lencsemester egy hete e szlengrejtjelet betette. Jegyeztem bele egy keveset, ezzel lett teljes neved.
Mesterember egy zsebes testet szerkeszt egybe melyet egy kecske levetett bekecse, szegek s enyv tesz egybe , ebbe lent tested nyele bele lesz helyezve, s mehetsz vele benne...nedves helyekre

poe  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-04-17 22:59   
Ne keseredj el, remek jegyzeteket szerkesztesz. Reggelre eszperente nyelvmester lehetsz egyszerre. E helyen kedves emberek reggel-este e-vel remekelnek. Lehetsz kedvence e seregnek. Ellenedre lenne ez?

boots  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-04-17 22:53   
Kellemetlen leveleznem ezen nyelven melyet sem elem csecse nedve, sem nyelve nem nevelt fejembe.
Nevemet fejtegeted? nem szekerce szerkesztette szer ez. Nedves helyeken kell felvennem, mert ne legyen testem nedves, de nem kezemen sem fejemen, lent kell.

Nem megy, nyelvem tekereg, mekegek

poe  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-04-17 22:35   
kedves net-felem

jer fecsegj velem e webhelyen. Neved ehelyt jelent szekerce szerkesztette szerkezeteket, melyen emberek eveznek nedves helyeken fel-le.
Elnevezhetlek evezetes embernek? Esetleg jellemezd nevedet nekem Te.

boots  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-04-17 22:27   
Kedves csetes emberek!

Elmentem s emlegettem nem leszek messze negyven percet. Nem telt el kerek negyven perc, erre tekeregtem, de e rendszer nem enged be. Veletek nem lehetek. Legyetek kedvesek leveleteket egyenesbe nekem eresztve, kedvemet felemelve, engedjetek terefereelnem. Veletek leszek ezen este, cset helyett levelezve.

b..ts, csepel

amadeus  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-04-17 19:47   
2005-04-17 15:05, poesje:
-
Leszegezem: Kedvenc nejem kerek lemezeket helyez be ezen szerkezetbe, elmereng mellette, s nekem csendben kell lennem!
De nem kellemetlen, mert eme percekben veletek lehetek!!

poe  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-04-17 15:05   
Helyesen fejtetted meg e rejtelmet. Engem nem kerget emberek lehellete messze, (de elemeznem nem kellemes, eme emberek ettek-e, bevettek-e szeszeket, fekete levet, mely e lehelletegyvelegben benne feledkezett). E fent nevezett helyre nem megyek, mert rengetegen keltenek neszeket, szemetelnek, fecsegnek, fel-le menetelnek. Egy helyen, mely nekem kedves, mert enkezemmel rendeztem be s teszek-veszek benne kedvemre, kedvesemmel ketten estelente egy szerkezetet begerjesztve ezen jeleneteket megleshetem kevesebb centeket elvesztegetve.

Rzsike  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-04-17 14:54   
2005-04-17 10:03, poesje:
-

Sejtem mely helyet kell megfejtenem, ez lehet esetleg?
Nem szeretem e fekete berekesztett helyet, mert bemenve e terembe rengeteg emberrel kell egy lehelletet szednem. Tenyerem nedves lesz, nyeldeklek s belsejem feszeng, gyenge leszek, s elernyedek.

Rzsike  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-04-17 13:34   
2005-04-17 03:24, fellegvar:
-
Kedves Felleg, szeretett Pettyesem

Lelkendezek mert kezed jegye megjelent, textedet szeretettel veszem.

poe  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-04-17 10:03   
Kedves eszperente netfelek.

Lejegyzek nektek egy helyet, ezt kellene megfejtenetek, nem mekegve, de rendes nyelven megnevezve, melyben nem szerepel egy 'e' se.
Kezdem:

Emberek centeken jegyeket vesznek s bemennek egy terembe. E jegyekre lejegyzett helyekre letelepednek, fecsegnek, pereceket eszegetnek, leveket lefetyelnek, egyesek, lehetetlen, rendetlen emberek-gyerekek szemetelnek.

Egyszerre este lesz e teremben, erre elcsendesednek s kerek szemekkel egy nem fekete lepelre merednek. E leplen nevezetes emberek szerepelnek jelenetekben melyek megrendezettek s nem eleven helyzetek. E szerepek lehetnek esetlegesek, rettenetesek, szerelmesek. Emberek e szerepekben fecsegnek, cselekednek, veszekednek, verekednek, lehetetlen tetteket megtesznek. Ez mese, esetleg zene zeng benne. Nevezetes szerepek , jelmezek, rendezett jelenetek nyerhetnek egy ember szervezte versenyen (neve e-vel ejthetetlen).

Egyes jelenetekre - melyben kegyetlenkednek, veres nedvek frecsegnek, belek tekeregnek, jelenetekre, melyben meztelen emberek szeretkeznek heten egyszerre, esztelen helyzetekben - gyerekeket nem engednek be.
Jegyet vett emberek lehetnek negyvenen, hetvenen, hetvenszer negyvenen, egyszerre nevetnek, lelkesednek esetleg rettegnek. Egyesek e melegben elszenderednek. Hetven meg negyven percben - ez lehet egy cseppel kevesebb - peregnek e jelenetek, de egyszer berekesztetnek, leplen THE END megjelen, csengetnek, emberek felkerekednek s elmennek e jeleneteket elemezve. Egyeseknek tetszett, kettesek berzenkednek ellene.
E terem nem lesz embertelen, mert egyszerre ezrek nem mehetnek be. E jelenetek nem egyszer de negyedszer-hetedszer peregnek, egyes remekek negyvenedszerre mennek.

Megfejtetted, mely hely ez? Jegyezd le!

fellegvar  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-04-17 03:24   
Kedves R
Rettenetes lehet e felettes ... Engesztelhetetlen lehetsz e helyzetben ... Lelkem szerfelett kesereg , szemem nedves ...
Szerencse veled !

Rzsike  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-04-17 00:48   
Kedves P*esje, Lencsemester!
Szeretetteljes leveletek megmelengette lelkemet, szemem nedves lett bele….

Felettesem e nemzetemre jellegzetes tettel nekem rendesen betett, de nem lesz benne szertelen kedve kezeskedem, mert tervezem: egy hetet – lehet rengeteget - perlekedem, veszekedek vele e cselekedet felett.
Emellett ezeket teszem meg vele:
- negyeddel kevesebb fekete kesere levet teszek elejbe, de nem kevergetem fel. Tejet nem teszek bele cseppet se,
- kezem negyeddel kevesebb levelet szerkeszt meg,
- reggel nem megyek sebesen be, eszem, netezek (nem negyeddel kevesebbet ), s egyebeket teszek, melyben kedvem lelem.
- nem leszek kedves vele, zengzetet elengedem fejszervem mellett…
- lehet, beteg leszek egy hetet, de negyed kenyeremet nem engedem. Kell nekem.

Lelkendezem, mert negyed esztendeje erre keveredtem szenteste fele, s megleltelek benneteket. Rengeteget jelentetek nekem.

poe  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-04-16 20:50   
Kedves net-felem R-rel kezdve

veled kesereg lelkem. Engem sem szerettek felettesek erre, mert beteg lettem, kezem nem engedelmeskedett, nem termeltem eleget. Erre eltereltek egy helyre, mely betegeknek lett teremtve, de jelenleg ezeknek sem kellek. Neked sem kellemes jelen helyzeted, de perelhetsz feletteseddel, feleselhetsz, engedjen kevesebbet remekelned, esetleg termeljen helyetted egy negyedet. Egyheted hetedet szerezd meg, mellyel felettesed ellenfele szemben termelve rendelkezhet. Ez remek keresetet eredeztethet. Ez egy eszme, mely esetedet elemezve eszemben megtermett, s neked lejegyeztem, mert esetleg segedelem lehet helyzetedben. Kedvellek, s keresem nevedet e webhelyen, mert eseted lelkemet megreszkettette.
E jeleket egybeszerkesztette: P*esje

cassiopea  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-04-16 18:25   
R-menyecske,

Ez rettenetes, de tehetsz ellene egy keveset.
Jelentsd be felettesednek, kellemetlen de ezennel negyeddel kevesebbet tehetsz e helyen mert kevesebbet keresel. Nem te teremtetted e helyzetet, s negyed keresetedet nem vesztheted el.
Ezt egyetlen felettes se tehet. Menjen, s keressen egy helyet melyben elmebetegeket kezelnek, s vegyen fel e helyre rengeteget.

Rzsike  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-04-16 17:11   
Rettenetes eset esett meg velem kedden reggel. Kesergek nektek keveset:

Mely helyen kenyeremet keresem, felettesem peckesen felemelt fejjel bejelentette:
- Nem megy eme szervezetnek szekere rendesen, lesz veszedelem nektek!

Ereje elment, de beleveselkedett, s elkezdte:
- Emberek…. restellem, de keresetetek negyeddel kevesebb lesz, mert nekem e szervezetet fel kell emelnem. Tennem nekem ezt szerfelett kellemetlen de elengedhetetlen.

Testem erekben vezetett nedve megdermedt, berzenkedve remegtem, kedvem elveszett.

Megengeszteltek engem?

Rzsike  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-04-14 18:35   
Ezt rendesen elcsesztem..

Keservesen megszerkesztett nemzetem zengzete nekem ezt jelentette: neszelve ezt, fel kell egyenesedj s zengened fennen, nedves szemmel.

Ez meg nem ez!

cassiopea  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-04-14 14:50   
Remek! Ezt egy mesterember keze teremthette. Nekem 40 percbe telt versemet megszerkesztenem.

poe  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-04-14 10:57   
E versezet erre lentebb nem fejemben termett, weben leltem, megszerettem. Egy ember, de nem Eszter s nem Lenke emlegette, megkerestem, s betettem Nektek. Kell?

Nemzetem zengzete

Nemzetemet ne vesd el,
Egek Fejedelme;
segedelmezd kezeddel
seregekkel szemben.
Ezerszer lett megvetett,
de szeretve lehet,
elszenvedte e nemzet
jelent meg egyebet.
Nemzetemnek eleje
hegyen ment keresztbe,
szerezted e helyet Te,
ebbe vezetted be.
S merre pezsegve mennek
e helyen csermelyek,
nemes tettre gyermekek
felcseperedtenek.

E terepen Te kezed
eledelt termesztett,
hegyeken meg meleged
levet csepegtetett.
Eme nemzet verte meg
retteget keletet,
s neves Fekete sereg
rendesen remekelt.

Eh, de nem kedves tettek
be felgerjesztettek,
kezed repesztett eget
s fellegek fent zengtek.
Hegyes fegyvert reptetett
ferde szem serege,
s erre fent jelzett kelet
engem rekesztett be.

Melyszer zengett el nyelve
kegyetlen keletnek
tetemeknek felette
zengzetet ezeknek.
Melyszer ment tengyermeked
ellened, kedves hely,
s eme gyermek gyermeket
benned temetett el.

Megkergetett ember ment,
s fegyver kelt ellene,
szerte lesett, de nem lelt
kedves helyet erre.
Hegyre megy fel s messze le,
gyenge kedv mellette,
veres testnedvtenger lenn,
s perzselnek felette.

Hegyen hercegek helye -
ez lett szerteverve,
kedv s szeretet repkedtek
s keserv lett helyette.
Berekesztetlen embert
tetem nem teremhet,
teher mellet szenvedett
szemek elerednek.

Nemzetemnek kegyelmezz
Egek Fejedelme,
kezeddel segedelmezd,
mert tengerbe veszne.
Ezerszer lett megvetett,
de szeretve lehet,
elszenvedte e nemzet
jelent meg egyebet.

Draskóczy Balázs

Pompéry Berlin  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-04-14 10:39   
2005-04-14 04:45, cassiopea:
-
Fergeteges! Éljenek ezen eszperente ferde verseket szerzettek!

cassiopea  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-04-14 04:45   
NEMZET ZENGZET

Emelkejd nemzeted gyermeke,
keres e nemzet!
Jelen e perc.
Ezennel, esetleg egyszer se.
Fegyencek legyetek
esetleg felmentettek?
Ez egy rejtelem.
Feleljetek!

Nemzet Szent Szellemre
eskedjetek velem, eskedjetek velem,
fegyencek ezennel nem lesztek!

Rzsike  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-04-14 00:39   
2005-04-13 18:07, Pompéry Berlin:
-
Ejj.... be restellem...... rettenetesen megszenvedtem eme verssel!
Lehetne esetleg eme text nemzetem zengzete?

Egek fejedelme, emeld fel kezed nemzetem mellett
Emelkedett kedvvel, rengeteg kellemes elemmel,
Kezed emeld nemzetem fele,
Esetleg egyszer ellennel kezd.

Kegyetlen elem, mely elesett embereket ezer esztendeje szenvedtet,
Szerezz ezeknek kellemes perceket
Megszenvedte nem egyszer ezen nemzet
Eme eltelt heteket, s rengeteg „lesz egyszer” percet.

amadeus  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-04-13 20:53   
2005-04-13 15:59, cassiopea:
-
Rengeteget nevettem verseden! (S velem nejem)
Remekebben nekem sem jelenhetne meg eszemben!

Pompéry Berlin  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-04-13 18:07   
2005-04-13 15:59, cassiopea:
-
Eszem lemered! E zenét se képzeltem eszperentébe téve. Lehet, nemzet-ének textjét eképp eredményesen elzengenétek? Érdekelne, lehetséges-e.

cassiopea  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-04-13 15:59   
Persze. Ezennel lejjebb elzengem.

"Tehenek gyermeke, tehenek gyermeke fekete pettyekkel tele,
se szerve, mellyel zengzeteket felvehet,
se szerve, mellyel legyeket elhessegethet.
Megyek, s letelepszek veletek egy helyen, melyen emberek tejet vehetnek."

Rzsike  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-04-13 13:20   
2005-04-12 22:19, amadeus:
-
Eme kedves gyerek-zengzetet megleled fejedben?

"Tehenek gyermeke, tehenek gyermeke, fekete pettyekkel tele...."

s terjeszted eledel-bemeneteddel?

amadeus  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-04-12 22:19   
2005-04-12 00:14, cassiopea:
-
Kedves Zene, nevezd meg kedvenc zeneszeredet..
-

Kedves,
kerdesedre ezennel felelek. Nekem zeneszer nem kell, enekelve lepek fel s keltek emberekben kellemes erzelmeket.
Kenyeremet nem ezzel keresem, de kedvem lelem benne.

Ugrás a ( előző lap 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 következő lap )
Új topik indítása   Üzenet küldése

Irjon nekünk! - Impresszum - Médiaajánlat - Súgó