2020. március 29. Címlapra!
[Regisztráció]  [Profil szerkesztése]  [Beállítások szerkesztése]  [Keresés]
[Magánüzenetek]  [Felhasználók listája [Bejelentkezés]
MagyarOnline.net Fórumok >> Nagy-Britannia >> Bristol
Új topik indítása   Üzenet küldése
Ugrás a ( előző lap 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 következő lap )
 edga  módosítás |   válasz erre |   profil |  2007-10-06 17:38   
Sziasztok!

A Bristol es Nyugat Anglia Magyar Barati Kor neveben tajekoztatni szeretnelek benneteket a kovetkezo programokrol.

2007. oktober 13. 20:00 Magyar est a lengyel klubban, 50 St.Pauls road, Clifton.
Egyutt unnepelhetunk ujra, sok sok programmal es tombolaval, zenevel varunk benneteket!
Belepo 3£.

2007. oktober 14. 15:00 Magyar Mise a St. Mary on the Quay plebania templomban, Colston Avenue-n.
Kerlek benneteket, hogy ne kessetek el!

Mindenkit szeretettel varunk! Amennyiben vannak olyan ismeroseitek, akik meg nem szerepelnek a listan, illetve nem jartak meg magyar programokon, kerlek adjatok at az informaciot nekik is.
Megszokott modon kerek mindenkit, aki a programokon reszt szeretne venni, hogy jelezze ezt e-mailben vagy telefonon.
E-mail: bristolhu@yahoo.co.uk
tel.; 07840676131

Segitsegeteket koszonom.
Minden jot kivanok Nektek
Braun Edit

miriam  módosítás |   válasz erre |   profil |  2007-09-30 06:56   
Sziasztok!
A fogorvost megtaláltam Bristolban!
Ha valakinek szüksége van /ne legyen/ rá írjon!!
M.

miriam  módosítás |   válasz erre |   profil |  2007-09-22 22:16   
Sziasztok!
Megint eljött a rettegés ideje! Fogorvos, de magyar kellene Bristolban.
Légyszi, ha tudsz, írj!
Köszi M.

Ginus  módosítás |   válasz erre |   profil |  2007-09-18 16:35   
ó, köszi, megszívlelem

vagy csak edzem a memóriámat és kísérletezem az idegeim tűrőképességével, mennit bírnak mielőtt elpattannak mint a gyenge ikeás varródamil ami gyöngyfűzésre nem túl jó.
az ember azt hinné, ez nem történhet meg vele mégegyszer?! MÁR MEGINT!!!

hát akkor üdv,
G.

hunor  módosítás |   válasz erre |   profil |  2007-09-18 14:41   
2007-09-10 23:50, Ginus:
-
meg abba is beleszakad, hogy sok perce írtam egy jó kis választ, és egy kattintással kidobtam az ablakon! grrrr, úgy értem )

-

Bejelentkezés, majd mindig az utolsó kattintástól számítva 15-20 percig emlékszik Rád a rendszer. Hosszú írás esetén érdemes lementeni Wordbe, nehogy elszálljon, vagy egy párhuzamos MON ablakban kattintgatni egyet pár percenként.

Hunor

Ginus  módosítás |   válasz erre |   profil |  2007-09-18 14:00   
Kedveskéim, mi a helyzet? nagy itt a csönd. hát ilyen kevés szabadideje van az embernek Bristolban, még netezni sem lehet munka közben.. (sőt, munka után meg hétvégén sem)
Akkor majd visszanézek kicsit később.

Ginus  módosítás |   válasz erre |   profil |  2007-09-10 23:50   
Ó, én nem, én még nem - beleszakad a szívem is hogy ezt kell mondanom, de - én még nem vagyok ott, tényleg csak max. jövőre (meg abba is beleszakad, hogy sok perce írtam egy jó kis választ, és egy kattintással kidobtam az ablakon! grrrr, úgy értem )
Szóval hallgass inkább a rutinos "helybéliekre", ők biztos szívesen elkalauzolnak.
Én meg majd lesem a hasznos infókat (és most becsszó, hogy nem arra a zöldségre céloztam! )
Megírhatnád pl. hogy idén melyik filmeket vetítik azon a téren a belvárosban esténként (Queen's Square esetleg? nem? ott nincs olyan? nem baj) Tavaly a Dirty Dancinget is leadták, a végén mindenki felállt és táncolt, jó móka volt.
Ha karácsony után is még magányos lennél - ki van zárva - csak szólj, és átruccanok egy teára (a megyében leszek, vagy miben)
jó mulatást!

Katus1982  módosítás |   válasz erre |   profil |  2007-09-10 19:51   
2007-09-10 15:27, Ginus:

-

Szia Ginus, te merre vagy Bristolba? mit csinálsz? Szia

Ginus  módosítás |   válasz erre |   profil |  2007-09-10 15:27   
Tyű, hát még valakinek sikerült!
Szia Kata! remélem, jól fogod érezni magad.

Az utolsó pár ottani hétvégéden lehet, hogy én is ráérek majd közös programra. egy év is beletelhet, mire áthurcolkodom Bp-ről
Majd mesélj!
Üdv,
G.

Katus1982  módosítás |   válasz erre |   profil |  2007-09-10 14:47   
Sziasztok, Bristolban élő magyarokat keresek, október 6-án megyek Bristolba egy évre dolgozni. A hétvégéim szabadok lesznek, így ismerősöket keresek közös programokra.
Kata

miriam  módosítás |   válasz erre |   profil |  2007-09-09 21:28   
Sziasztok!!
Én sem szoktam fagyasztott kajákat vásárolni. Mindig frisset főzök.
Egyébként találtam egy fuvarozó céget aki elhoz árut Magyarországról és úgy látom, hogy nem rossz áron.
M.

perec  módosítás |   válasz erre |   profil |  2007-09-09 18:57   
Ezek szerint mindketten félreértettünk Ginus, nekem is kicsit cikizősnek tűnt az a lecsótojás. De lépjünk tovább.

Anyu főztjét csak te ismered, de mi lesz, ha hazaviszed az ifjút és megkóstolja ő is?

Én sem vagyok egy fantasztikus szakács, de inkább főzök amikor lehet, minthogy készkajákon éljünk. Valóban elképesztő választék van belőlük, de mostanában egyre többet lehet hallani, olvasni, hogy jónéhány erősen tele van nyomatva cukorral, sóval, kalóriával, és egyéb dolgokkal amiket a házi főztbe nem, vagy nem akkora arányban tesz az ember. Ha utánaszámol valaki, nem is olcsók, de a kényelemnek ára van.

Ginus  módosítás |   válasz erre |   profil |  2007-09-09 17:54   
hé! ezt miért kaptam? semmi olyan hátsó szándékom nem volt, becsszó!

Amúgy kerültem már hasonló helyzetbe. emlékszem, amikor túrós palacsintatölteléket akartam odaát csinálni, meggyűlt a bajom vele. valahogy nem lett az igazi, pedig hát abba sem sok minden kell. plusz a fehérrépa-kutatás a gulyásba. valami édes nyavaja lett belőle, gulyáskrém meg erős pista ide vagy oda. fényévekre volt "anyu főztjétől", amit mondjuk csak én ismertem, szóval el lehetett eredetinek adni, de hát a belső béke..
Tegyük hozzá, nem vagyok egy konyhatündér, lehet, hogy az egész az én hibám volt...? ejnye, inkbb nem is főzök majd, csak bedobom a mikróba az előcsomagolt kaját. bámulatos, mekkor választékuk van abból! tátott szájjal néztem végig a tesco polcokat. tyű. (hogy kell gülüszemű smileyt csinálni? áhá, megvan )

miriam  módosítás |   válasz erre |   profil |  2007-09-08 22:20   
Ginus!!

Köszi!! Nem szükséges cikizni. Másnak a cigaretta a kedvence nekem a paprika!!
M.

miriam  módosítás |   válasz erre |   profil |  2007-09-08 22:14   
Szia Perec!
Mostmár én is azt teszem mert nem járok Magyarországra.
M.

perec  módosítás |   válasz erre |   profil |  2007-09-08 14:05   
Miriam, bevallom, én már régen feladtam az eredeti nyersanyagok után kutatást. Ha éppen meglátok valamit, ami hasonlónak néz ki, megveszem, de amúgy azzal főzök, ami van. Meg hozok ezt-azt Magyarországról. Ma reggel éppen a háztartási keksz jutott eszembe , legközelebb fogok hozni.

Ginus  módosítás |   válasz erre |   profil |  2007-09-08 13:59   
Bocs skacok, de néhány fontos hozzávalóról elfeledkeztünk.
Hol lehet lecsótojást vagy lecsórizst kapni például? ! ugye.
Remélem, ezekre is hamarosan meg lesz a megoldás.
Különben...

...különben jó hétvégét!

miriam  módosítás |   válasz erre |   profil |  2007-09-07 19:07   
Szia Perec! Mindenki!
Mostmár teli hassal ültem le netezni. Szóval még amikor Londonban laktunk volt egy Török zöldséges bolt. Ők nagyon jól el voltak látva minden földi jóval, lecsópaprikával is. Azt hittem, hogy itt Westonban is fogok kapni. Aztán nyaraltunk a Franciáknál az idén és azt hittem akkor hozok tőlük, vagy az Olaszoktól. Nem!!! A Franciáknál hegyes zöldpaprikát kaptam csak. Szóval mehetek vissza Londonba paprikáért. Lecsókolbászszerüséget pedig a Lengyel boltokban lehet kapni. Gyulai kolbász-hoz hasonló a Morrison-ban van a " Chorason" kolbász.
M.

perec  módosítás |   válasz erre |   profil |  2007-09-03 23:23   
Lecsókolbászt meg Magyarországon.
Legfeljebb még itt a fórumon, a fent villódzó 'ungaricum' reklámok között.
Bár ki tudja, mit hoz a jövő. A közeli nemzetközi szupermarket (ázsiaiak üzemeltetik) nemrég elkezdett lengyel polcot is tartani. Egy szép napon akár a lecsókolbi is feltűnhet.

Ginus  módosítás |   válasz erre |   profil |  2007-09-03 14:36   
no és... öhöm... lecsókolbászt?

bocsi

perec  módosítás |   válasz erre |   profil |  2007-09-03 11:32   
Miriam, ezer bocsánat. Mentségül csak azt tudom felhozni, hogy én eredetileg Ginust küldtem a "mit főzzünk"-be. A hűtős piackutatás néha még hasznos is lehet ("jesszus, még ez is itt van?").

Utoljára magyar zöldpaprikát családi kirándulás alkalmával láttam, üvegházban gondosan felcímkézve, egy várkastély kertészetében, Bristoltól olyan 200 mérföldre.

miriam  módosítás |   válasz erre |   profil |  2007-09-01 01:23   
Kedves Perec!
Légyszi többet ne küldj engem a mit főztünk ma rovatba!
Eddig és éhes voltam de mostmár...
Piackutatásképpen most pedig megnézem mit lehet így éjféltájt enni?
Na ennyit a fogyókúráról.
De még mindig nem tudom hol lehet lecsópaprikát venni Bristolban?
M.

miriam  módosítás |   válasz erre |   profil |  2007-09-01 00:55   
Ejnye, ejnye!:-?
A lecsó paprika témát lezárom mert úgy megkívántam, hogy...
Benézek a főzőcske rovatba, sziasztok!!
M.

perec  módosítás |   válasz erre |   profil |  2007-08-31 23:10   
2007-08-31 20:09, Ginus:
-
Szia Ginus,
Igazad van, jobb a nyugi. Lepu egyedi jelenség, nem kell minden mondatán különösebben aggódni.

Bristol egyébként, amennyire én ismerem (kb. két éve nem jártam arra), hasonló a legtöbb nagyvároshoz: vannak jobb és kevésbé jó részei. Az itteni nagyvárosok között viszont szerintem jó helyen áll.

A lecsópaprika kérdését fennebb a 'mit főztünk ma...' c. rovatban is tárgyaltuk nemrég, alkalomadtán nézz be oda is, már csak piackutatásképpen is .

Az angolok szerintem nem annyira ismerik a magyar ízeket (leginkábbis csak a 'goulash' nevezetű érdekességet), viszont a távol-keleti, olasz, francia, spanyol és esetleg a görög ételeket annál inkább.

Üdv.
perec

Ginus  módosítás |   válasz erre |   profil |  2007-08-31 20:09   
Oké, mély belégzés, tízig számol, csak nyugi..

Azt hiszem, a témát ezennel lezárom, valahogy nem tetszik a hangnem.

"irracionális", "majd jön a következő", "aztán meg valaki mást" ???? ezeket sem értem. most mitől lenne ez az alaphelyzet? max annál, aki írja.

no mindegy. azért a cuccot majd szállítom, M! hány fontnyit kérsz?

Lepu  módosítás |   válasz erre |   profil |  2007-08-31 15:35   
Majd a barátod befektet.
Téged az ágyba. Aztán meg majd valaki mást.
De nem baj, mert a paprikafarmodon te is megvalósíthatod az "egyik melegágyból ki, a másikba meg be"-t

Ginus  módosítás |   válasz erre |   profil |  2007-08-31 13:14   
Szia M!
megvan a megoldás. bár én alapvetően alkalmazott beállítottságú vagyok, nem vállalkozó szellemű, most asszem mégis belevágok egy lecsópaprika-farmba, tuti üzletnek tűnik. az angolom úgyis mindig azt mondja, hogy izgalmasabb ízekre vágyik, hát majd megkapják!
túrórudit is importálok majd meg robbanócukros banános tibit (bár ez utóbbit egy ideje nem látom a polcokon, majd kotyvasztani kell) és persze konyakmeggyet. és a zserbós fagyit. és mindegyik "organic" lesz

sajnos ideje egy kicsit munkálkodni is még üzemzárás előtt, úgyhogy térjünk vissza a témára később.
várom a befektetőket! (mer' nekem egy kanyi vasam se..)
Üdv,
G.

Lepu  módosítás |   válasz erre |   profil |  2007-08-31 13:00   
2007-08-31 12:16, Ginus:
-
Hű, szia Lepu!
saját tapasztalatból mondod? te is mindig váltogatod a pasikat, mi?

Ja de nagyon. Még életemben nem találkoztam egyetlen olyannal se, aki miatt szerelemböl mentem volna valahova.
Lehet azon múlott, hogy heteroszexuális pasi vagyok? Na mindegy...

mindig szimpatizáltam ezzel a picinyke szigettel, szóval félig tudatosan provokáltam a dolgot.

Szóval akkor a nagy Ö csak a bünbak...
A dolog még így is irracionális.

miriam  módosítás |   válasz erre |   profil |  2007-08-31 12:43   
Szia Ginus!

Én már több 2 éve élek itt. Most nekem hál ist.-nek csak ez a problémám. Lassan mindent megoldunk. Neked pedig sok minden jót kívánok az új kezdéshez ha idejössz. Ja, és hozhatsz nekem lecsópaprikát.
Szia. M.

Ginus  módosítás |   válasz erre |   profil |  2007-08-31 12:16   
2007-08-31 12:03, Lepu:

-

Hű, szia Lepu!

saját tapasztalatból mondod? te is mindig váltogatod a pasikat, mi?
köszi a választ, de egyrészt nincs ez a világ végén, másrészt egyébként se az ő hibája, mindig szimpatizáltam ezzel a picinyke szigettel, szóval félig tudatosan provokáltam a dolgot. bár, én eredetileg a gimnáziumi cserepartnerem családját kerestem, hátha visszahívnának nyaralni... no, mindegy. ez van, ezt kell szeretni. hát rajtam nem múlik

hozzak karácsonykor paprikamagot? vagy azt csak palántáról lehet? azt nem vállalnám be, mert még kitiltanak az országból.

Ugrás a ( előző lap 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 következő lap )
Új topik indítása   Üzenet küldése

Irjon nekünk! - Impresszum - Médiaajánlat - Súgó