2020. március 29. Címlapra!
[Regisztráció]  [Profil szerkesztése]  [Beállítások szerkesztése]  [Keresés]
[Magánüzenetek]  [Felhasználók listája [Bejelentkezés]
MagyarOnline.net Fórumok >> Nagy-Britannia >> Bristol
Új topik indítása   Üzenet küldése
Ugrás a ( előző lap 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 következő lap )
 Klau  módosítás |   válasz erre |   profil |  2010-06-26 13:05   
Sziasztok!

Szügségem lenne egy Bristolban élő magyar könyvelőre, ha valaki tudna nekem ajánlani egyet, nagyon megköszönném!

judit dovenail  módosítás |   válasz erre |   profil |  2010-06-23 00:37   
Kedves Alex!

Nagyon tudatosan készitetted elő az utad, jól választottad meg a képzéseket, gratulálok hozzá. Az ESOL Level 2 vagy a Level 2 in Adult Literacy az megfelel az angol GCSE "C"-nek, ami sok munkahelynél -különösen a kvalifikáltabbaknál- alapkövetelmény, a customer service Level2 végzettség pedig nagyon jó recepciós állásokhoz, eladói állásokhoz, kávézókba és még több más helyre is.

Ami Bristolt illeti, mi - a családommal már 3 éve élünk itt és - nagyon szeretjük. Igazán szerethető és élhető városnak érezzük mindannyian. Ha a bűnügyi statisztikákat nézzük egyáltalán nincs rossz helyen a város. Persze ezt másképp értékeli az, akivel megtörténik a bűntény. Egy biztos, itt is - mint minden nagyobb városban - vannak kevésbé biztonságos negyedek. Ami Bristolban különösen megfog, az a fiatalos lüktetése, pezsgése. Igazi egyetemi város sok tanulási és munkalehetőséggel.

Itt is érezhető volt a recesszió, de mostanra mintha újra több álláskinálat lenne. Cégünk a Dovenail House, nyelvoktatással és álláskeresési tanácsadással foglalkozik (Work and Study), igy mi is folyamtosan figyeljük az állás-lehetőségeket. A most Magyarországról hozzánk érkezett hallgatók gyakorlatilag két hét alatt találtak munkát. Azért az általában elmondható, hogy soha nem az a kérdés, hogy találsz-e munkát (mert azt egy kis segitséggel rövid idön belül találhatsz), hanem az, hogy milyet. A tapasztalat az, hogy a kvalifikáltabb, az otthoni végzettségednek megfelelő munkákra nem is érdemes jó nyelvtudás és angliai munkatapasztalat nélkül pályázni. Ezekután mindenki úgy gondolná, hogy a kör bezárult, de nem. A folyamatos nyelvtanuláson túl a munkatapasztalat hiányának áthidalására Angliában van egy nagyon jó „intézmény” a Voluntary work, azaz az önkéntes munka.(erről részletesen hamarosan olvashatsz a Dovenail House web oldalán), ami lehetővé teszi, hogy a végzettségednek megfelelő szakterületen gyakorlatot szerezz.

A te esetedben javasolnám még at At-Bristol-t (ami olyasmi mint nálunk a Csodák Palotája), ahol mindig keresnek önkénteseket egyedi végzettségekkel (pl.csillagász) vagy képességekkel.

A munkakeresésnél, még az általad megnevezett site-okon kívül, érdemes megnézni a nagyobb cégek-NHS, Royal Mail-valamint áruházak, bevásárlóközpontok-Tesco, Asda, Ikea, Argos, Boots oldalait is. Legutóbb pl.a http://www.mallcribbs.co.uk oldalán 57 állást találtam. Volt köztük több olyan, ami szerintem érdekelne benneteket.
Szállásügyben( megpróbálom röviden összefoglalni). Cégünk szállásközvetitéssel is foglalkozik (csak tanfolyamainkhoz és programjainkhoz kapcsolódóan), folyamatosan próbáljuk bőviteni adatbázisunkat a megbizható és olcsó szállásokból, igy a piacon az árakat elég jól ismerjük:
Egy szobás lakásokat 450Fonttól lehet találni (ezek nem a legjobbak, de ez az alsó határ). Ehhez számold a depositot ami mégegyszer ennyi, plusz ha ügynökségen keresztül veszed ki, az ‘agency fee’ (100-200Font).

Egyágyas szobák bérleti dija: min.250-300 Font/hó, amely csak nagyon kivételes estekben tartalmazza a rezsit, ami kb. még plussz havi 50 Fontos többletkiadást jelenthet.

Két ágyas szobáknál hasonló alap - bérleti dijjal lehet számolni, a jelentős különbség az, hogy jóval kevesebb ilyen szoba található, és ezek soha nem tartalmazzák a rezsit, sőt az arra számolható 50 fontos költséget pároknál duplázzák. Még ennek ellenére is elmondható, hogy párok esetében alacsonyabbak az 1 főre eső szállás-költségek.

Remélem tudtam segiteni, de weboldalunkon keresztül (a lap tetején lévő hirdetésünkre kattintva is eljuthatsz oda) folyamatosan értesülhetsz álláskereséssel, szálláskeresésselés nyelvtanulással kapcsolatos lehetőségekről, információkról.

Judit Dovenail

Coloska  módosítás |   válasz erre |   profil |  2010-06-20 23:27   
Sziasztok!

Először is bemutatkoznék. Alex vagyok, jelenleg fél éve élek Angliában (most Magyarországon tartozkodok még 3 napot), 2008ban már fél évet éltem kint. 21 éves vagyok, barátnőmmel élünk Somerset megyében.

Amiben mi tudunk segítséget adni, ha szükség lehet: állást lehet, hogy tudunk szerezni, legalábbis egy interjúig biztosan el tudunk juttatni egy elég nagy cégnél embereket Somersetben (bizonyára nagyon sokan ismeritek Butlinsot), és ha sikeres az interjú, akkor garantált szállás és munka, amiből el lehet indulni aztán később.

Jelenleg mi is ebben a cipőben járunk, hogy szeretnénk elindulni. Kiértünk, spóroltunk, gyüjtöttük a pénzt hogy továbblépjünk, mert szeretnénk beköltözni Bristolba hamarosan.

Arra lennék kíváncsi hogy mennyire van munkalehetőség egy 21-22 éves párnak? Itthon mindketten gimnáziumot végeztünk 90%os érettségikkel, majd egyetemet kezdtünk, én 2 és fél évet villamosmérnökként, abból felet BMEn 2t győrben, párom fél évet jogon. Angol tudásommal teljes mértékben elboldogulok, akár szakmai (mérnöki, csillagász) témákról is tudok vitát nyitni. ESOL L2-t 2hete végeztük el, bizonyítvány megérkezett Adult Literacy L2ről.
Másik fele az oktatásnak: van egy Cleaning&Support Services NVQ L2m, és pár héten belül befejezem a Customer Services L2t is.

Mennyire tartjátok az eseményektől eltekintve "veszélyes" helynek Bristolt?
álláskeresésben a szokásos Jobcenter+agency+google kombót javasolnátok?
lakásban mit javasolnátok?

Itt felhívnám mindenki figyelmét, hogy a Gumtreen vigyázni kell, mert 3-4 lakáshirdetésnél is western unionon keresztüli utalgatással akartak velünk variálni.

Köszönöm, hogy végigolvastátok,
üdvözlet,
Alex

edga  módosítás |   válasz erre |   profil |  2010-06-10 20:12   
Sziasztok!

Attilat Bathbol athozzak Bristolba, Kingswoodban gyogyitjak tovabb. Anyukajanak ezen a helyen nem tudnak szallast biztositani. Van esetleg valaki kozuletek, aki segiteni tud szallasban Kingswood kozeleben? Egyelore csak par hetrol lenne szo, kesobb talan a social service tud neki szallast biztositani.

Ha barki, barmilyen informacioval, segitseggel tud szolgalni kerem hivjon engem, 07840 676131, vagy Marika nenit, 07925624323.

Koszonjuk!

nitus129  módosítás |   válasz erre |   profil |  2010-06-06 03:00   
Sajnos én sem találtam meg a számításaimat, igaz fix állást kaptam, de ezt el is kell most ebben a hónapban hagynom, mert a fönököm a hotelben nem bírja elviselni, hogy a magánéletben nemetet mondtam neki, ezért elküldött az albérletböl, és a hotelböl is.

Szoval most agyalok, hogy hova menjek, haza egyértelmüen nem akarok menni. Ismerösöm nincs, aki segíthetne, magam vagyok...

Nem tudom mit csináljak, szeretnék máshol találni szállást, és munkát, ami egyedül nagyon nehéz.

TheWbtist  módosítás |   válasz erre |   profil |  2010-05-31 11:34   
Üdvözlök mindenkit a fórumon.

Nézzétek el nekem, de csak az utolsó 8-10 hozzászólást olvastam el eddig. (Még)

Én tavaly május végén jöttem ki angliába. Otthon kellett hagynom a családomat, feleségemet és a 2 éves kisfiamat. Novemberben tudtuk csak összehozni, hogy ők is velem éljenek. Ez az én indulásom nagyon rövid története.

Ha mindenki aki itt él írna csak ugyanígy egy hasonló összefoglalót, biztos vagyok benne, hogy egy kisebb könyvtárt kitenne. Van aki egyből megtalálta a számítását, és van aki nem. Akár olyannyira nem, hogy még rosszabb lett neki mint amikor kijött...
Egy biztos, vannak olyan információk, amiket ha már az elindulásnál tudsz, megnőnek az ESÉLYEID. Merthát akármennyire szépítjük is a dolgot, erről van szó. Nem biztos
- Hogy az otthonról előre lezsírozott állás ideértedkor is meglesz.
- Hogy munkát találsz mikor kijösz
- Hogy majd segítenekaz ismerősök

Én azt tanácsolom, itt is és a weboldalamon is, hogy jóelőre tájékozódjon az aki ki akar jönni, mert megéri kijönni, de kint 'ragadni' még jobban. (Ezt az anyagi részre értem, maga anglia vagy tetszik vagy nem)

Sokféle okból dönthet valaki a kijövés mellett, de ha anyagi megfontolásból teszed és nem rengeteg pénzzel a hátad mögött, akkor nem mindegy mivel és mennyit spórolhatsz.

Igyekszek pár hasznos tanáccsal szolgálni a weblapomon. http://angliaitippek.comuv.com
Remélem lesz akinek hasznára válik.

judit dovenail  módosítás |   válasz erre |   profil |  2010-05-14 14:52   
Kedves Missaries73!

Köszönjük a biztatást Neked is, és mindazoknak, akik e-mailben tették ezt.

Hittük, és reméltük, hogy sokan jónak és hasznosnak találják "Több mint nyelvtanfolyamunkat" és reméljük, hogy a juniusban a Dovenail House-ba érkezők személyes tapasztalatai,amelyeket majd megosztunk veletek is, szintén ezt fogják erősiteni.

A Bristolban élő magyarok közül is sokan érdeklődtek, angol nyelvtanfolyamaink iránt, igy jó hir nekik is, és mindazoknak, akik Bristolban keresik a megfizethető, rugalmas és szinvonalas nyelvtanulás lehetőségét, hogy junius 7-től inditjuk ezeket a tanfolyamainkat, amelyekről többet a következő oldalra mutatva olvashattok: http://tinyurl.com/33vh83f

Minden érdeklődőt várunk szeretettel nyelviskolánkba, a Dovenail House-ba

Üdvözlettel:
Judit Dovenail

Missaries73  módosítás |   válasz erre |   profil |  2010-05-10 21:27   
2010-03-20 18:59, judit dovenail:
-

Udvozlet!

En csak gratulalni tudok a sikerekhez. Talan meg mi is fogunk jarni az Onok iskolajaba?? Remelem!
Minden jot kivanok, igy ismeretlenul is!

Elemér2010  módosítás |   válasz erre |   profil |  2010-04-29 15:47   
Most olvasom, hogy idén ösztöl megszünik az összes Ryanair járat Budapest és UK illetve Irország között (Bristol, Dublin, East MIdlands és Glasgow) Azt írják, Ferihegy túl drága. Hmm.....

Zolika1  módosítás |   válasz erre |   profil |  2010-04-16 13:35   
Sziasztok!
Leszokás miatt eladnám megmaradt magyar arany Marlboróimat 35 font karton áron. Írjon akit érdekel.
Zolika

tarkabak  módosítás |   válasz erre |   profil |  2010-04-01 19:56   
2010-03-20 18:59, judit dovenail:
-
Hát riasztó, az vagyok.

edga  módosítás |   válasz erre |   profil |  2010-03-30 21:04   
A mai napon az alábbi tájékoztatót tette közzé a nagykövetség az országgyűlési választások lebonyolításával kapcsolatosan:

http://www.mfa.gov.hu/kulkepviselet/UK/hu/Hirek/100330_szavazás .htm

Felhívás a Londonban szavazó magyar állampolgárok részére!

Tisztelt szavazni kívánó állampolgárok!
A 2010-es országgyűlési választások alkalmával rekord létszámú bejelentkezőt regisztráltak a külképviseleti szavazásra. Az első fordulóra összesen átjelentkezett 8800 szavazóból 2039 Londonban adja le szavazatát, mely a külföldön szavazók majdnem 25 százalékát teszi ki. Ez majdnem duplája az eddig legtöbb szavazót jelentő 2006-os év részvételének.
A londoni magyar nagykövetség minden tőle telhetőt megtesz a szavazás lehető leggyorsabb és legkényelmesebb lebonyolítása érdekében. A nagykövetségen tíz szavazó bizottság fog működni két emeleten, ABC szerint felosztva.
A jogszabályok alapján a londoni magyar nagykövetségen reggel hat és este hat óra (eltérően több más külképviselettől, ahol este hét a zárás) között lehet szavazni.
Tekintettel arra, hogy sok, az Egyesült Királyságban élő magyar vidékről érkezik szavazásra, akik várhatóan délutánra jutnak el a nagykövetségre, javasoljuk, hogy a Londonban lakók, illetve akik tehetik, a korai órákban jöjjenek leadni a szavazatukat, ezzel elkerülve a legsűrűbb délutáni csúcsidőszakot.
A szavazáshoz az alábbi személyazonosságot igazoló érvényes okmányok egyikével kell rendelkezni:
•útlevél•személyazonosító igazolvány•2001. január 1-jét követően kiállított (kártya formájú) vezetői engedély (jogosítvány)•egy évig érvényes ideiglenes magánútlevél (megjegyzés: a hat hónapig vagy ennél rövidebb ideig érvényes ideiglenes magánútlevél azonban nem elfogadható).A szavazáshoz nincs szükség sem a lakcímkártyára, sem a jegyző által megküldött, a külképviseleti névjegyzékbe áthelyezésről szóló értesítésre.
Ezúttal köszönjük részvételét a szavazáson, szeretettel várjuk 2010. április 4-én és 25-én.

judit dovenail  módosítás |   válasz erre |   profil |  2010-03-20 18:59   
Ha az előző hozzászólást elolvassa valaki, nem hiszem, hogy - ha mégoly elszánt is -nem riad vissza a kijöveteltől. Annak ellenére, hogy több ponton azonosulok a hozzászólással, azért van néhény dolog, amit cáfolnék, vagy legalább is megkérdőjeleznék. Hozzáteszem, akik kint vagyunk, mind különbözö háttérrel, tartalékkal, és céllal jöttünk, de az biztos, abban mindannyian egyetérthetünk, az első időszak nem volt könnyü, sőt...

A legfontosabbak, hogy ezeket le tudd küzdeni: a cél, elszántság és nyelvtudás. Ha tudod, hogy miért vagy kinnt, még a mélypontokat is jobban átvészeled. Ha van egy értelmes cél: nyelvtanulás, új szakma, hivatás, egyetem, vagy a gyerek jövöje, vállalkozás, vagy egy kis tőke gyűjtése a jövőre, stb. Ennélkül teljesen céltalan kapálózás lehet az első időszak, és az eredmény - az esetek nagy többségében - kudarc, csalódás, visszaút.

Mi három évvel ezelőtt jöttünk ki Bristolba. A férjem és én, közel 50 évesen, értelmiségiként, komoly szakmai háttérrel, és 4 gyerekünkkel (akik már nem is annyira gyerekek, 22, 20,18 és 15 évesek voltak)
A célunk az volt, hogy elsősorban ők -a tanulásban és persze a munkában is -megalapozzák jövőjüket és amennyire lehet, mi is találjunk a végzettségeinknek megfelelő munkát. (ez a gondolat sokakat megmosolyogtatott).

Itt voltunk hatan, mindenféle kapcsolat nélkül. Persze mi is-mint ahogyan sokan mások- kerestük a segtséget. Volt akitől kaptunk; volt akitól nem. Hamar megértettük: itt mindenki a talpon -maradásért küzd. A legtöbb amit tenni tud elmondja tapasztalatait, információit, és már az is segtség.

Boldogulásunknak, az eltökéltségünkön kivül, két kulcsa volt: az egyik, hogy együtt voltunk, a másik a nyelvtudás (férjem kiváló (angol tanár) és a gyerekek jó nyelvtudása). Én aki szinte semmit nem beszéltem akkor angolul, megtapasztalhattam az ezzel járó összes érzést: megalázottság, kitaszitottság, tehetetlenség. Mégis közösen, a kezdeti nehézségek ellenére, viszonylag rövid időn (nem volt 1 év) belül fokozatosan elértük céljainkat. Ma már a család minden tagja a céljának megfelelően tanul és dolgozik.

Hat ember 3 éves tapasztalata, ismeretei, kapcsolatai, külőnböző szinten, külőnböző korban, különböző célokkal.
Mikor megalapitottuk nyelviskolánkat a Dovenail House-t ( http://www.dovenailhouse.co.uk ) és megszerveztük az első “Több mint nyelvtanfolyamunkat” egyik célunk az volt, hogy a legfontosabb, a használható nyelvtudás mellett ezeket az információkat és ismereteket átadjuk azoknak, akik Angliában szeretnének tanulni, dolgozni és élni.

Célunk nem “elintézni” mások életét, hanem a 3 hetes nyelvtanulás mellett információkat, közösséget és segitséget (NI szám megigénylés, Bankszámlanyitás, CV irás, jelntkezési lapok kitöltése, szálláskeresés, referenca biztositása, és a sor még nagyon hosszú) nyújtani, ami legalábbis leröviditheti az értelmetlennek tűnő nehéz időszakot. Ez az az időszak ami (a megfelelő helyismeret illetve információ hiánya miatt) ráadásul sokszor fölösleges pénzkiadással, illetve olyan lehetőségek elmulasztásával járhat, amit senki nem engedhet meg magának.

A konkrét információk közül pl. egy: nem sokan tudják, hogy ha valaki otthon munkanélkülivé válik és munkanélküli járadékot kap, a munkanélküli járadékát “importálhatja“ Angliába 3 hónapra. Tudom nem tul sok az a heti 40-50 font, de figyelembe véve, hogy mellette még heti 15 órát dolgozhat, és mint munkanélküli több juttatásra is jogosult (pl képzés), úgy már talán jelenthet valami segitséget a kezdeti időszakban.

Tudjuk, hogy azok között akik úgy jöttek ki, hogy maradnak, lesz olyan aki a három hét után úgy dönt, hogy nem jött még el annak az ideje hogy maradjon, de hisszük, hogy akkor sem a veszteség és a kudarc érzésével megy vissza.

tarkabak  módosítás |   válasz erre |   profil |  2010-03-18 19:01   
2010-03-10 20:34, hencsi87:
-
Kedves hencsi87!

Ketten vagytok, fiatalok vagytok, tettrekészek, elkötelezettség, és főleg: gyerekek nélkül – igaz? Ha három hónapig kenyéren és vízen éltek, akkor is megvagytok, nem? Angolul beszéltek, ugye? Készek vagytok otthagyni a jól ismert otthont, és a saját lábatokra állni, igen? Pénz együtt van a repjegyre és három havi lakbérre (Bread & Breakfast kb. £25 / nap / fő)?

Ha ez mind így van, akkor érdemes belevágni. Fölveszed a telefont, rendelsz repjegyet, és lebeszélsz egy B&B-s szállást közel a központhoz. Taxi kb. £30 lesz.

Ha itt vagy, elmész a JobCenterbe állást keresni minden áldott nap. Felhívsz munkáltatókat, megbeszéled velük mit tudsz, mit csináltál eddig; aztán elmész interjúra. Elvállalod az elsőt, amit adnak.

Innentől önellátó vagy. Csak előre!

Két necces pont:
1. Pénztartalék: egyedül jönni könnyebb.
2. Nyelv: nem iskolai dialektus. És főleg nem mosogatói körökben.

Aztán csak akarni kell, mindenáron. Nem másra várni. Senki se intézi el az életed helyetted. Az első két év életed legrosszabja, arra mindig emlékezni fogsz.

Idegen hely, ismeretlen szokások, rohadt ügyintézés, kilátástalanság, stressz ami felőröl, kegyetlen munka, diszkrimináció, elmagányosodás, szegénység. Ezt csak elszántsággal lehet végigvinni.

Én családdal jöttem, itt vagyok lassan 4 éve. Egy szar környéken. De egyenesbe jön.

judit dovenail  módosítás |   válasz erre |   profil |  2010-03-13 15:07   
Kedves Hencsi, Hunor és minden otthon és itthon élő Fórumozó!

A témához kapcsolódva, szeretnélek tájékoztatni benneteket, hogy januárban megalapitottuk cégünket Bristolban, a Dovenail House Ltd.-t. Elsősorban nyelvtanfolyamok szervezésével foglalkozunk(anyanyelvi tanárok közreműködésével), de május 9-én inditjuk elsö -"Több mint nyelvtanfolyamunkat", ami három hetes intenziv angol nyelvtanulás mellett, segit mindenkinek a kezdeti nehézségek lekűzdésében, aki szeretne Angliában dolgozni, tanulni és élni. A részletekért látogassatok el web-oldalunkra: http://www.dovenailhouse.co.uk, vagy irjatok e-mailt az info@dovenailhouse.co.uk cimre.

Üdvözlettel:
Judit Dovenail

zamek  módosítás |   válasz erre |   profil |  2010-03-11 13:54   
Sziasztok!

Kedves Hencsi, Hunor, szeretnék csatlakozni beszélgetésetekhez. Figyelemmel olvasgatom minden országban élő magyarok utját, sorsát (már aki megosztja). Én annak reményében regiztem a MONra, hogy megismerjek külföldön élő magyarokat, beszélgessek velük, talán tanácsot kapjak, esetleg tanulságot vonjak le, na és persze megosszam személyes tapasztalataim honfitársaimmal.

Röviden írnék magamról pár sort, hisz úgy illik.

33 éves férfi vagyok, lassan 4 éve döntöttem úgy, hogy szerencsét próbálok külföldön! Írországban kezdtem, majd fél év után beláttam nem az én országom, és átjöttem Spanyolországba. Úgy indultam neki, hogy összeszedek elegendő összeget és Mo.-n kamatoztatom. Mostanra megváltozott nézetem, itt szeretnék maradni! Röviden ennyit magamról.

Természetesen sokat tudnék beszélni én is indulásom körülményeiről, és tapasztalataim "a segítő magyarok"-ról!! Hencsi, hidd el átérzem mit hogy érzel!

Hunornak igaza van, ma már nem lehet elvárni senkitől, hogy ennyi mindenben segítségünkre legyen, nem kevés idő s energiát vesz igénybe, főleg ha az illető nem is barátunk, ismerősünk, de még ha az is! Mindenki saját érdekeit tartja szem előtt (amit meg lehet érteni), amit talán el lehetne várni, az a szállás, és tanácsok megosztása. Sajnos én nem voltam elég körültekintő mikor elindultam Mo.-ról, nem néztem semmi után, nem volt nyelvtudásom, kiszolgáltatott lettem, és persze nem kicsit naiv Persze nem vagyok most sem pesszimista, bízom, hogy vannak rendes értelmes magyarok, akikkel lehet beszélni minden dologról úgy, hogy közben ne azt gondoljam magamban, hogy információm amit bizalmasan megosztottam vele, saját céljára használja fel, úgy, hogy kihasználja jóhiszeműségem. Hencsi sok szerencsét kívánok nektek, remélem sikerül terveitek!

További jókat mindenkinek!

Üdv.zamek

hunor  módosítás |   válasz erre |   profil |  2010-03-11 10:34   
2010-03-10 20:34, hencsi87:
-

Hát igen, ez az igaz barátság, igérget fűt-fát, és amikor szólunk, hogy oké akkor megpróbálnánk kimenni, akkor azt mondja nem olyan egyszerű...

(...)

De úgy látom több helyen is érdeklődnek, tud-e valaki segíteni, de senki nem kap választ.
Lehet én vagyok naív, vagy túl érzékeny, de ha nekem valaki segítene, tuti meghálálnám, ha nem is pénzzel, akkor valamiféle segítséggel.

Milyen szép lenne, ha bárhol külföldön élő, és dolgozó emberek, segítenének 1 embernek vagy párnak, kijutni, állást keresni, hivatalos papírok elintézésében, és viszonzásul az adott személy/ek segítenének szintén egy hasonló helyzetben lévő embernek/embereknek.

(...)

De valószínűleg én lehetek csak ilyen naív, hogy a magyar összetartásban reménykedek.
Az biztos, én nem adom fel...

-

Kedves Hencsi,

sajnálom, de szurkolok, hogy minden úgy alakuljon, ahogyan szeretnéd.

Fentebb beidéztem pár gondolatod, azokra reagálnék.

Nem hiszem, hogy naiv lennél, inkább tűnik úgy, hogy nem reálisan gondolkodsz (ne vedd rossz néven ezt, nem személyeskedni akarok).

1. Sör mellett tervezni, beszélgetni, ahogyan én fogalmazok, csittcsettelni nagyon könnyű. Konkrétan lépni, állást szerezni sokkal nehezebb - nem hiszem, hogy ez lenne egy barátság mutatója.

2. Segíteni egy ismeretlennek, állást találni, lakást keresni, papírokat elintézni - belegondolsz, hogy ez mivel jár?

Hogy mekkora felelőség, és mennyi idő, energia? Hiszen ha csak Magyarországon intézné valaki ezt magának, az is több nap, sok utánajárás. Hol reális akkor, hogy ezt egy ismeretlen megtegye? És ha valaki meg is tenné, akkor kinek? Sokszor naponta több tucatnyi hasonló kérdés/ kérés érkezik, pl. csak a Bécsi magyarok topikban nyolc év alatt ezernyi hasonló volt.

Amit - szerintem - meg lehet tenni, és reális is, egy-két kérdést éppen megválaszolni, de azok pedig pont olyanok, amelyeknek a google segítségével gyorsabban utána lehet nézni. Sokszor láttam, valaki olyan kérdésre várt választ, egy héten keresztül, melyet megtalálhatott volna az interneten, hivatalos forrásból, mindössze egy perc alatt. Ne felejtsd: sokan kivándoroltak még az internet előtt is, amikor még kapcsolatot sem tudtak teremteni külföldi magyarokkal, amikor még a hivatalos jogszabályoknak, rendeleteknek sem tudtak utánanézni, amikor még online állásajánlatok sem voltak - és mégsem haltak éhen.

Ugyanakkor rengetegen csak mennének, csak beszélnének róla, lehet látni, hogy esélyük gyakorlatilag semmi - ott már megint itt lehet írni nekik? Dolgozni, kikeresni az infókat, összeállítani egy esszét, helyettük, csak úgy, mert két sorban feltettek annyi kérdést, amennyi megválaszolása több órát venne igénybe? Lenne szerinted ennek értelme?

Minden segítségnek csak akkor van értelme, ha látható, hogy az illető megtett mindent, hogy elérje a célját, látható, hogy van esélye lépni, és adok-kapok elven áll hozzá, nem csak elvár dolgokat - de általában aki ilyen típusú, az ritkán fórumozik, az megy, és intézi maga a dolgokat.

3. Sokszor válaszolnám az érdeklődőknek, segítséget elváróknak - OK, mutatok egy ismeretlen erdélyi magyart, alig beszél magyarul, nincsen Magyarországon hasznosítható végzettsége, de összetartás jegyében szerezz neki Magyarországon bejelentett állást, lakást, intézed el a hivatalos formaságokat... - kiváncsi lennék, hányan válaszolnának érdemben, azok közül is, akik éppen az összetartás hiányát reklamálják.

4. Ahogyan ígértem, megjelent a topik linkje a MON hírlevélben, ha valaki ajánlana Neked állást, megteheti!

Hunor

hencsi87  módosítás |   válasz erre |   profil |  2010-03-10 20:34   
Szia Hunor!

Úgy néz ki, hogy nem megyünk Bristolba, mert a párom haverja variál a dolgokkal, február elején még volt 2 mosogatói állás, most meg egy srácról beszél aki nem tudja, meddig marad még. Hát igen, ez az igaz barátság, igérget fűt-fát, és amikor szólunk, hogy oké akkor megpróbálnánk kimenni, akkor azt mondja nem olyan egyszerű...

De úgy látom több helyen is érdeklődnek, tud-e valaki segíteni, de senki nem kap választ.
Lehet én vagyok naív, vagy túl érzékeny, de ha nekem valaki segítene, tuti meghálálnám, ha nem is pénzzel, akkor valamiféle segítséggel. De az is biztos, hogy próbálnék másoknak is segíteni.

Milyen szép lenne, ha bárhol külföldön élő, és dolgozó emberek, segítenének 1 embernek vagy párnak, kijutni, állást keresni, hivatalos papírok elintézésében, és viszonzásul az adott személy/ek segítenének szintén egy hasonló helyzetben lévő embernek/embereknek. Nem azt mondom, hogy ő kérdezősködjön van-e munka valakinek, de ha tud, segíthetne.

Azt is elhiszem, hogy külföldön is nehéz most munkát találni, de ezelőtt pár éves érdeklődőknek sem segítettek, amikor külföldön volt bőven munka.

De valószínűleg én lehetek csak ilyen naív, hogy a magyar összetartásban reménykedek.
Az biztos, én nem adom fel...

Ja és egy példa, érdeklődtem a helyi polgármesteri hivatalban, hogy lenne-e valami munka, tudom, hogy pl. az adóügyintéző, már nyugdíjas, de heti 12 órában még dolgozik, és nagyon el van maradva az ügyintézéssel. A válasz erre a polgármestertől az volt, hogy létszámstop van. Mondtam, hogy tudom, mivel jogi asszisztens végzettségem van, tudom a fejleményeket, de azért érdeklődtem, meg a gyakorlatomat is itt csináltam meg. Pár hete új ügyintézést vettek fel a hivatalba, egyébként a polgármester nem túl közeli, de rokonát. Bár "tudtommal" minden egyes hivatali állást meg kell hirdetni, még akkor is, ha már van jelölt. Ez az állás tuti nem volt meghirdetve, szóval ennyit a munkalehetőségekről.

hencsi87  módosítás |   válasz erre |   profil |  2010-03-03 17:59   
Köszönöm szépen a segítséget! Lehet már holnap tudok valami konkrétumot. Én is jelentkeztem ma egy bristoli szállodába, remélem tetszik nekik a CV-mb és nem is írtam nekik nagy baromságokat.

Holnap jelentkezem,
üdv.:

Heni

hunor  módosítás |   válasz erre |   profil |  2010-03-03 17:30   
Na itt.

Szóval tippek:

- lapozgass vissza a topikban, sok tippet olvashatsz, és megismerheted a helyi magyarokat, klubjukat, eseményeket (B. Edit állandó fórumtagunk, rendszeresen közzétesz híreket, programokat). Lapozni úgy tudsz, hogy kattintasz a topik neve alatti számokra, 11 oldal van, nem olyan sok szerintem, hogy ne érje meg rászánni az időd,

- az alábbiakban pár angliai vonatkozású linket ajánlok, fórumokat is - ugyan nem kimondottan Bristol, de szerintem ottani magyarok, hírek is találhatók rajtuk:

Manchesteri magyarok
http://www.portalkiraly.hu/
Bristoli magyarok
http://www.bristol.extra.hu/
Bristoli Magyar Klub
http://sites.google.com/site/hungarianclubofbristol
Információs honlap és fórum
http://www.magyaroklondonban.com/
Magyar Közösség UK
http://www.magyarkozosseg.co.uk/news.php
Londoni magyarok
http://www.londonimagyarok.com/

Ezenkivül még ajánlom megnézni az index.hu Külföldi magyarok c. témakörét, az utazas.com oldal Kinti magyarok témakörét, valamint a Nők Lapja fórumán is számos külföldi magyar vonatkozású topikot találhatsz. Ja, és ne feledjem, természetesen az iwiw, facebook helyi fórumai, klubjai is nyújthatnak segítséget.

Tipp: mindig először olvasd át, hogy miről esett szó, és úgy, ahhoz kapcsolódan írj, kérdezz.

Üdv,

Hunor

hunor  módosítás |   válasz erre |   profil |  2010-03-03 15:22   
2010-03-03 14:44, hencsi87:
-

A ... történő elküldésen nem feltétlen csodálkozom, a MONon például maga a fórumszabályzat tiltja a konkrét álláskeresést, ez szerepel a regisztrálás után küldött emailben is (erre figyelj Te is, arra kérdezz rá csak, hogy hol kereshetsz). Ennek gyakorlati oka van: naponta néha tízen is csak állásügyben regisztrálnak, ez pedig nem a fórum célja/ profilja, főleg nem úgy, hogy a regisztrálok többsége "nem beszélek semmilyen nyelven, nem értek semmihez, nem tudom, hogy hová mennék, de azt mindenképpen, és mindent vállalnék" felütéssel kezd, valamint feltesz olyan kérdéseket, melyre a felelőségteljes válasz órákat venne igénybe (persze, kérdezni könnyebb két mondatban, mint a google használatát megtanulni), illetve hiányzik az adok-kapok elv, vagyis OK, hogy valaki esetleg tanácsot kérne, de nem ír magáról semmit, nem kapcsolódik be a beszélgetésbe, csak infót gyorsan akar, más keressen meg számára mindent, és ennyi.

Nem általánosítok, nem mondom, hogy a külföldre vándorolni szándékozok mind ilyenek, de azt igen, hogy a MON hasonló jellegű beírások többségére ez igaz. Így nem is csodálkoztam, amikor egy külföldi magyar szervezet csak annyit kért, nehogy cikket írjunk róluk, mert így is éjszakánként telefonon zaklatják a szervezet elnökét állásügyben. (Szervezet elnöke: erről azért tudni kell, hogy szinte minden esetben önszorgalomból, szerelemből szabadidőben végzett munkáról van, helyi magyarok összefogása, számukra programok szervezése, nem pedig kivándorolni szándékozók számára állás-, munkaszerzés a cél.)

Erre készülj fel, és igazából ezért csalódni sem érdemes, hiszen szerintem ez logikus, és érthető, még akkor is ha ezt sokan nem értik meg, és egyféle összetartás hiányának/ irigységnek tartják.

Este jövök a linkekkel, írogass a fejleményekről, és amint indultok a reptérre, nyitom a topikot, és remélem, írsz majd tovább is, egyféle blogszerűen figyelemmel követhetjük, hogy hogyan alakulnak a dolgok Bristolban.

Hunor

hencsi87  módosítás |   válasz erre |   profil |  2010-03-03 14:44   
Szia Hunor!

email címeim: hencsi..@freemail.hu / hencsi87@gmail.com - sok más emailfiókból nem lehet a freemailos címemre írni, ezért van egy gmail-esem is

Köszönöm, hogy próbálsz segíteni! Én eddig a http://bristol.gumtree.com/bristol oldalon keresgéltem, itt találtam lakást is.

Jó ötletnek tartom és szívesen segítek egy új topik létrehozásában. Sok fórumra írtam, ahol elküldtek a ...-ba, hogy hogy képzelem azt, hogy még kint se vagyok, és munkáért "kunyerálok". Én úgy gondolom a lehetőségeket meg kell ragadni! Még nem biztos 100%-ig, hogy megyünk, a héten vagy utána való héten dől el minden. De a biztonság kedvéért a páromnak is próbálok több lehetőséget keresni. Az angol nyelvű önéletrajzokat/ CV-ket már megcsináltam.
Jó lenne, ha vami "targoncás" melót találna, mert manitoura és vagy 3 féle targoncára megvan a jogsija.

Várom válaszod!
Üdv.: Heni

hunor  módosítás |   válasz erre |   profil |  2010-03-03 14:30   
2010-03-03 14:09, hencsi87:
-

Szia Hencsi!

Köszönöm a bizalmad!

Most rajtam a sor, estig összeírok Neked pár angliai, bristoli magyar vonatkozású linket, tippet, hátha segít. Azokat majd bemásolom ide. És ugyanakkor áll a másik ajánlat is, a topik megjelenik a következő MON hírlevélben, az eljut több helyi magyarhoz is, így, hátha szert tehetsz kapcsolatokra. Egy tipp: azért az email címed írd be, hiszen másképpen nem fognak tudni írni Neked.

Egy ötlet érlelődött bennem, és egyre csak érik, érik, ahogyan olvaslak - mit szólnál, ha mondjuk indítanánk egy topikot a Magyar Világkapcsolat témakör alatt (lásd legfelül), oda bemásolnám ezeket az üzeneteket is, és időnként írnál az előkészületeidről, majd a megérkezésről, majd az első napokról, arról, hogy kaptál-e ajánlatot a fórumos beírásaidra, stb. - összefoglalva, arról, hogy Hencsi és párja Bristolba mennek, és hogy ezt miért, hogyan teszik, és milyen eredménnyel járnak. Mint fórumüzemeltető, jó ötletnek tartanám, de szerintem sok más sorstárs is okulhat/ tanulhat belőle.

Hunor

hencsi87  módosítás |   válasz erre |   profil |  2010-03-03 14:09   
Szia Hunor!

A helyzet az, hogy júniusban lesz 1 éve, hogy végeztem, azóta munkanélküli vagyok. Egy Baja melletti faluban Felsőszentivánon lakom. Pl. már jelentkeztem az Apehhez is irattározónak, és iktatónak, de a válasz az volt, nem megfelelő a képzettségem. Jogi asszisztensként végeztem, ez mellett adó, pénz és illetékjogot is tanultam, sőt gyakorlatoztunk, önkormányzatnál, ügyvéd mellett, földhivatalban, közjegyző mellett, bíróságon és ügyézségen. A gyakorlat alatt iktatást, és irattározást is tanultunk, sőt a vizsgánk egyrésze is ebből állt, de hát nem megfelelő a képesítésem.

Emellett persze több helyre is jelentkeztem, de vagy túlképzett vagyok, vagy nem elég a képzettség, vagy nincs elég tapasztalatom. De nem tudom, hogy legyen tapasztalatom, ha esélyt se adnak.

A párom a bajai Axiál kft.-nél dolgozott 3 évet, mint szakraktáros, és most a válság miatt elbocsájtották. Kb. 20-30 embert küldtek el, és mivel neki se család, se gyerek ő is köztük volt.

Lassan mi is szeretnénk összeköltözni, 3 év múlva kb. babát, mivel már 5 éve együtt vagyunk.

Sajnos a család nem igen tud támogatni, örülünk, hogy egyelőre nekik van munkájuk, és a hitelt tudják fizetni.

Ezért szeretnénk Bristolba menni, ott megalapozhatjuk valamennyire a jövőt, bár ha lehetne kint maradnánk hosszabb távra. A páromnak 2 haverja is kint dolgozik, most ők próbálnak segíteni neki munkát intézni. Lehet össze is jön, én már lakást is intéztem. És amint írtam azért keresek én is mielőbb munkát, hogy a kölcsönadott pénzt visszafizethessük.

Sajnos ez van. Ha érdekel még valami szívesen mesélek , sőt ha jogi kérdése van valakinek, lehet abban is tudok!

Üdv.: Heni

hunor  módosítás |   válasz erre |   profil |  2010-03-03 13:11   
2010-03-03 12:30, hencsi87:
-

22 éves jogi asszisztens vagyok, bármilyen munkát elvállalok. Társalgási szinten beszélek angolul, pl fagyit árulni, takarítani kiválóan tudnék , a West Streeten bérelnénk egy lakást. Kérem, aki tud, segítsen, mert fontos lenne (a kezdőtőkénk csak 1 hónapra elég, és azt is kölcsönbe kaptuk)!

-

Szia Heni!

Üdv a MONon!
Kicsit csodálkozva olvastam az üzeneted, jogot végeztél, társalgási szinten beszélsz angolul, és mégis Magyarország helyett Bristolban takarítanál... Ne vedd zokon a kiváncsiságom, de csak megkérdezem: miért? Írnál erről bővebben?

Ha megteszed, viszonzom - a Bristol topik szerepelni fog a következő MON hírlevélben, így talán választ is kaphatsz a kérdéseidre

Üdv,

Hunor

PS: nem öncélú a kiváncsiság, hanem mint MOn szerkesztő tartanám hasznosnak, ha ezeket megosztanád velünk - a nick úgysem személyes, nyugodtan mesélhetsz, sztorizhatsz!

hencsi87  módosítás |   válasz erre |   profil |  2010-03-03 12:30   
Sziasztok!

Március 15.-én megyünk a párommal Bristolba. Neki valószínűleg lesz munkahelye, de én is mielőbb szeretnék találni valami munkát. 22 éves jogi asszisztens vagyok, bármilyen munkát elvállalok. Társalgási szinten beszélek angolul, pl fagyit árulni, takarítani kiválóan tudnék , a West Streeten bérelnénk egy lakást. Kérem, aki tud, segítsen, mert fontos lenne (a kezdőtőkénk csak 1 hónapra elég, és azt is kölcsönbe kaptuk)! Ha tud valaki üresedésről, vagy tudja, hogy hazautazik valaki, az kérem szóljon!

Üdv.:
Heni

hunor  módosítás |   válasz erre |   profil |  2010-03-02 17:36   
FERRARA ÜZENETE:

Sziasztok,

június 1-jétől tervezem, hogy egy hónapot Bristolban töltök. Kiadó szobát keresek, remélem, hogy az egyetemi év végével több lehetőségem is lesz. Az Easyroommate oldalon próbálkozom hirdetéssel, egyelőre nem sok sikerrel. Van valakinek ötlete, hogy hol tudnék utánajárni rövid távra kiadó szobáknak? Ha csak 1 hónapra bérlem ki, kell vajon kauciót fizetnem?

Előre is köszönöm a segítséget.

Luckynho  módosítás |   válasz erre |   profil |  2010-02-17 05:02   
Hali!

Nekem személy szerint ez a magyar összetartás, és egymás segítése kicsit érdekes dolognak tűnik! Csak egy példa: az hogy van egy magyar fodrászszalon itt tök jól hangzik, meg tényleg jó szolgáltatások. Na, de nézzük csak az árakat meg, és mindjárt kiderül, hogy egymáson akarunk tulajdonképp meggazdagodni, legalább is szerintem. Ahogy én láttam, egy férfi hajvágás kerül vagy 18 fontba, ami lássuk be nem egy hajmeresztő összeg, nade! Nekem egy angol fodrász csinálja a hajam úgy, ahogy elmondom neki, és hozzáteszem, nem ismertem előtte. Simán besétáltam időpont nélkül, helyet foglaltam pár perc múlva sorra is kerültem. Elmondtam az elképzelésem, neki is látott. Kellemesen elbeszélgettünk mindenről, majd a végén fizettem 9 fontot és tényleg olyan lett, amilyet kértem. De ez csak egy példa. Személy szerint nem a stúdiót szerettem volna bármilyen módon leírni, de ez volt a legeslegjobb példa. Mellesleg van magyar fodrász, aki 5 fontért megcsinálja a férfi hajakat, de ez csak zárójelben mondanám. Elnézést, ha bárkit is megbántottam bármivel, de nekem ez a dumálás az összetartásról, meg egymás segítéséről igazán jól hangzik, csak a helyzet hogy senki sem teszi ezt, mert mindenki a saját hasznát nézi.

Jutka01  módosítás |   válasz erre |   profil |  2010-01-22 10:16   
2010-01-21 16:08, Klau:
-

Attila sajnos még mindig kómában fekszik egy bristoli kórházban, de nagy benne az élni akarás, és teste minden erejével küzd az életben maradásért. Édesanyja ott van mellette, és fogja a kezét állandóan, reménykedve, hogy fia felébredve a kómából, még egyszer rátekint. Ő már idegileg, lelkileg teljesen összetört, nézve végig gyermeke szenvedését, és hogy anyaként semmit nem tud segíteni rajta. Köszönet a nevében is mindenért, amelyet jószándékú emberektől eddig kapott, és kap, mert magára van hagyatkozva teljesen egy idegen országban, de gyermekét nem tudja otthagyni, mert a szíve mellé húz. Az anyagi tartalékait a család teljesen felélte, de ott kint sajnos a megélhetés nagyon drága, és csak egy útipoggyász volt, amivel kiutazott hónapokra gyermeke mellé.

Klau  módosítás |   válasz erre |   profil |  2010-01-21 16:08   
Attiláról lehet valamit tudni?

Ugrás a ( előző lap 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 következő lap )
Új topik indítása   Üzenet küldése

Irjon nekünk! - Impresszum - Médiaajánlat - Súgó