2022. május 24. Címlapra!
[Regisztráció]  [Profil szerkesztése]  [Beállítások szerkesztése]  [Keresés]
[Magánüzenetek]  [Felhasználók listája [Bejelentkezés]
MagyarOnline.net Fórumok >> USA >> Magyar tippek USAban
Új topik indítása   Üzenet küldése
Ugrás a ( előző lap 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 következő lap )
 Valeria  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-12-07 00:07   
2004-12-06 22:49, rigojanos:
-

Lasd "ingo firma", stb.

rigojanos  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-12-06 23:06   
Akkor most terjunk vissza a tippekre

rigojanos  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-12-06 22:49   
2004-12-06 22:36, Valeria:
-
Nem "koszolják" hanem "kószálják" az országot.

Milyen heves indulatok tudnak szuletni egy betu felre olvasasabol

Valeria  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-12-06 22:36   
2004-12-06 02:02, Em:
-
Kedves optimista
Megtudnád -e magyarázni hogy az Erdélyi magyarok mivel koszolják össze az országot???

Nem "koszolják" hanem "kószálják" az országot.

Em  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-12-06 15:47   
Katika!

Miértne védjem Erdélyi magyarokat?Hisz Erdély leszakitásával Magyarországot csonkitották meg.
És mi az Erdélyiek sem vagyunk eldobni valok.

Üdv
Em

katika  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-12-06 14:50   
2004-12-06 02:02, Em:
Örvendek hogy még becsületes magyarok is léteznek

Em  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-12-06 02:02   
2004-12-02 15:02, optimista:
-

Kedves optimista

Megtudnád -e magyarázni miért irod azt hogy különösen az Erdélyi magyarok összekószálják az országot. Miért a Magyarországi magyarok nem kószálnak az országban.
Mivel külömbb az Magyarországi magyar az Erdélyi magyarnál??
Te nem nézzel vissza a történelembe és nem látod hogy az Erdélyi magyar nem tehet arrol hogy Erdélyt levágták a Nagy Magyarországról.Én biztos vagyok benne hogy sok Erdélyi magyar nagyobb Magyarnak érzi magát mint egy Magyarországi magyar. (tisztelet a kivételnek)
Tehát kérlek téged és másokat is akik veled egy gondolaton vannak "Ne tegyetek külömbséget az Erdélyi magyar és Magyarországi magyar között és ne nevezetek el bennünket Erdélyi magyarokat románoknak".
Mi Erdélyi magyarok csk egy Magyar Nemzetet ismerünk
A mi felfogásunkba nincs az hogy Erdélyi Magyar Nemzet vagy Magyarországi Magyar Nemzet ILYEN NEM LÉTEZIK.
A Magyar az mindenüt Magyar még ha kukutyinba is születet vagy lakik mindenüt magyar vér folyik ereiben.

Bocsánat ezért a válaszért de ez igy van!!

Üdv
Em

optimista  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-12-03 18:07   
2004-12-02 18:36, katika:
-

Van egy kedvenc amcsi anekdota az optimizmus, peszimizmusrol, megprobalom magyarul. Kicsit "fuszeres"---- A lelekbuvarnak volt 2 fia az egyik a leheto legnagyobb optimista a masik egy nagy peszimista allandoan. A jo doktor elhatarozta csinal egy kiserletet a 2 gyermekevel .A peszimista szobajat tele rakta minden fele jo dolgokkal, jatekok, penz, cukorka, csokolade,mindenfajta finom sutemeny stb a sok jo plafonig volt rakva! Az optimista szobajat meg plafonig rakta LOTRAGYAVAL. Egy ora mulva benezz a peszimista szobajaba aki csak ul a sok jo dolog kozt a szoba kozepen korulnezve gyanakvon, hogy mi is lehet ez a sok minden???Valami csaletek! De ot nem fogja senki behuzni, o hozza se nyul semmihez ot nam fogja senki atverni, mert ez a sok jo itt nem lehet valami mas okbol csak,hogy ot valaki Jol becsapja!!! Utana a papa benezz az optimista szobajaba aki derekig allva asik a tragya kozepen es kapal meg as mint egy bolond ora !!!"Te meg mi a poklot csinalsz itt?" Kerdezi a papa. Jeh, Apu ebben a sok loszarban muszaj ,hogy legyen egy PONI!!!! Szoval en is mindig a ponit keresem

Valeria  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-12-03 00:09   
Bende honlapja:

http://www.bende.com/index.html

katika  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-12-02 18:36   
2004-12-02 15:02, optimista:
(Mocca) Tegnap bezart
Sajnos, a tulajt én is meg ismertem mikor New Yorkban voltam, finom meggy levest készitett.

bobe  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-12-02 18:05   
Nyithatok egy kelkáposzta-bárt?

optimista  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-12-02 15:02   
Ezek a magyarok!!!!!!Kulonosen Erdelyi Magyarok osszekoszaljak az egesz orszagot ie:Phoenix, Houston etc Es mi itt New yorkban majdnem magyar etterem nelkul TENGODUNK !!!Ketto volt a jobbik (Mocca) Tegnap bezart a tulaj 70 even felul volt es lejart a lease-e es az uj felemelt uzletbert nem akkarta fizetni, a masik magyar etterem itt? Hat arrol jobb nem is beszelni!Szoval Phoenix ,Houston helyezetek ide azokat a magyar kaja helyeket Mar van is business!!!!!! En 5 eves "berletet" veszek nalatok !!!!

houstontx  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-12-02 07:23   
Houston,TX
http://www.charivarirest.com/

katika  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-11-23 16:19   
Hello mindenkinek,

Van egy nagyon jó tippem. Egy nagyon jó vendéglö, hazai izzek:

Attila's European Deli & Market
15820 N. 35th Ave.
Phoenix, AZ 85053
Telefon: 602-863-6281
http://www.free4phoenix.com/BL-Attilas.htm

optimista  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-11-22 20:54   
Itt kotottem ki 2004-11-20 07:33, fellegvar:
-
2004-11-10 20:12, optimista:
- magyar allampolgarsagot akarsz?
Tudom , hogy a Bobe kelkaposzta fozeleke kiseretesbe ejt teged . Es azt is tudom , hogy Poesje valamilyen formaban hutlen lett hozzad (?? ) De amikor magyar allampolgarsagrol beszelunk , figyelembe KELL venni egy par dolgot meg akkor is , ha "szemelyesen" tobbet el lehet intezni . A torveny az torveny !! Mi Erdelyben szulettunk es bar a ferjem 1944-ben szuletett , megis roman allampolgar lett . En fiatalabb leven , szoba sem johetek . Meg nem tudjuk , hogy nyugdijas korunkra hova vet a Sors , de a jovedelmunk es a nyugdijunk , ITT "nyogdij" lesz ... Tehat , valasztani kell :vagy elkoltozni New York allambol (ahol evi $4500 adot fizetunk CSAK a hazert ) vagy visszamegyunk Europaba ... Kolozsvar most is Romaniahoz tartozik es emiatt ki van zarva ... Magyarorszagnak nem kellunk ... Mit lehet tenni ? A te leanyod nemcsak azert kapta az ajanlatot , mert te megismerkedtel a kovetseg alkalmazottaival , hanem foleg azert , mert TE Magyarorszagon szulettel . Es itt van a kutya eltemetve ... ( Bar en itt elek a kozelben , a kelkaposzta fozeleket megis Bobetol kell varjad ! O igerte meg neked... )
-
Kedves fellegvar mivel en sem mo-szulettem de az allampogarsagom a magyar torvenyek szerint mert apam magyar volt nekem is az volt, de mert Paris ban szulettem a franciak szerint francia volt de mivel,20 eves koromba be akartak hivni magyar katonanak es a FRANCIA torvenyek szerint elvesztettem volna az o allampogarsagukat ha IDEGEN katonasagnal szolgalok igy aztan LELEPTEM!!!Itt kotottem ki!!!Amit ki lehet birni !Ne legyel egy kicsit se fatalista az a nyugdij talan jol fog kijonni itt is, es addig kicsit meg "tollasodtok" is.Tudod new york kornyeke draga de masfele ki lehet nyugdijbol jol jonni.Ismerek magyarokat az asszony takaritott a ferfi drotgyarban dolgozott soha nem kerestek nagy penzt de nyugdijba mentek Jacksonville kornyekere eszak floridaban es nagyon jol kijonnek !Es egymillio bocsanat a magyar honfitarsaknak magyarorszagra nyugdijba menni nem egy seta a parkban, tudok akik visszajottek es egy masik hazaspar burgerlandba ment vissza onnan.De eredetileg new jersey ben eltek.Szoval te itt elsz a kozelben megse foznel nekem kelkaposztatt elasott kutyaval garnirozva ? Ejnye ejnye !Pedig erdekes kombinacionak tunik !!!Bobe csak fasirtott igert vele !Egyebkent egy uj konyv jott ki "Ballad of the Whiskey Robber" A mult heten jo kritikat kapott a new yorki ujsagban,egy erdelyi sracrol szol (most olvasom) , csikszeredarol valo en az uzletben vettem 24 dollar korul (mert paranoias vagyok kiadni a kartyam szamjait) de az amazonon meg lehet venni 16 dollar korul ha erdekel? New York Times book rewiev ban a cikk "Neon Budapest" Minden jokat

fellegvar  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-11-20 07:33   
2004-11-10 20:12, optimista:
- magyar allampolgarsagot akarsz?
Tudom , hogy a Bobe kelkaposzta fozeleke kiseretesbe ejt teged . Es azt is tudom , hogy Poesje valamilyen formaban hutlen lett hozzad (?? ) De amikor magyar allampolgarsagrol beszelunk , figyelembe KELL venni egy par dolgot meg akkor is , ha "szemelyesen" tobbet el lehet intezni . A torveny az torveny !! Mi Erdelyben szulettunk es bar a ferjem 1944-ben szuletett , megis roman allampolgar lett . En fiatalabb leven , szoba sem johetek . Meg nem tudjuk , hogy nyugdijas korunkra hova vet a Sors , de a jovedelmunk es a nyugdijunk , ITT "nyogdij" lesz ... Tehat , valasztani kell :vagy elkoltozni New York allambol (ahol evi $4500 adot fizetunk CSAK a hazert ) vagy visszamegyunk Europaba ... Kolozsvar most is Romaniahoz tartozik es emiatt ki van zarva ... Magyarorszagnak nem kellunk ... Mit lehet tenni ? A te leanyod nemcsak azert kapta az ajanlatot , mert te megismerkedtel a kovetseg alkalmazottaival , hanem foleg azert , mert TE Magyarorszagon szulettel . Es itt van a kutya eltemetve ... ( Bar en itt elek a kozelben , a kelkaposzta fozeleket megis Bobetol kell varjad ! O igerte meg neked... )

optimista  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-11-10 20:12   
2004-11-10 18:26, fellegvar:
-
2004-11-10 16:35, optimista:
- felajanlottak neki a magyar allampolgarsagot
Nem nagyon ertelek, magyar allampolgarsagot akarsz?A kovetsegnek vagy a magyar U.N. miszionak van egy epulete az 52 utcaban a masodik es harmadik avenue kozott ott van sok muvelodesi est,magyar festmeny kialitas stb es lehet talalkozni szemelyesen a magyar diplomatakkal neha a magyar kormany tagjaival ha erdekel ott is laknak (az epulet felso emeletei lakasok )mikor itt tartozkodnak. HA ILYESMIT AKARSZ NEHA SZEMELYESEN SOKAT EL LEHET INTEZNI,csak egy idea ha erdekel.Pld en ott talalkoztam egy magyar politikussal aki elintezte, hogy privatin megmutassak a parlamentet( hihetetlen pld a cooling systemajuk a pinceben jeges vizzel a szazadfordulo elejen!!!! hogy a politikusok ne izzadjanak a targyalotermekben---gondolom ez annak idejen igazan valami fantasztikus mernoki siker lehetett) a gyermekemnek meg nekem mikor ott voltunk pesten. egy nagyon kedves holgy kalauzolt es semmi aron nem fogadott el meg viragot sem!

fellegvar  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-11-10 18:26   
- felajanlottak neki a magyar allampolgarsagot

andi_usa  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-11-10 17:33   
-
Azért lehetett mert ismered a volt magyar követet. A mi lányunk itt született, szülei magyarok, beszél magyarul de sose kapott ilyen ajánlatot. Viszont tudjuk, hogy kérhetné, ha akarná.

optimista  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-11-10 16:35   
Sziasztok a mult heten a lanyom kapott egy levelet a magyar kovetsegtol es felajanlottak neki a magyar allampolgarsagot (Itt szuletett az anyja 'Mayflower amerikai New England'-bol, es sajna,a lanyom nem beszel magyarul en semleges vagyok az anyja az ellenzi, persze mivel elvaltunk talan a magyarok nem a kedvenc emberei ) A kerdesem;Masok is kaptak hasonlot? Vagy talan azert mert ismerem a volt magyar kovetet aki mikor itt volt ismerte, es velem jo ,baratsagos viszonya volt.A lanyomnak ez nagyon tetszik es meg akarja csinalni a kettos allampolgarsagot.Egyebkent a volt kovettel mostanaban 1x egy evben beszelunk telefonon szoval a kapcsolat nem gyakori.A lanyom sokkal buszkebb a magyar szarmazasra mint a "yankee" csaladfara.Dacara,hogy az anyjaval nott fel es elt amig egyetemre ment,persze ott felfedezte , hogy az apja nem is olyan borzalmas ember mint ahogy az be volt adva .Talan ezert akar magyar allampolgar is lenni .

katika  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-11-09 18:58   
Sziasztok
egy jo tippet találtam nektek, majd ha ott leszek szabadságon én is be nézek egy magyar vendéglöben:
http://www.geocities.com/hungarianrecipes/rest_index.htm

andi_usa  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-10-30 21:35   
2004-10-30 20:34, kaytee:
-
Igy van nálunk is, lányom még sose rendelt magyar szalámit vagy Gyulait, de ha itthon van szivesen megeszi. A multkor emlegette hogy szeretne elmenni a magyar étterembe velünk, de amiatt direkt bekocsikázni Los Angelesbe nem volt kedvünk! Mondtuk neki ha arra jár ugyis, menjen be ö.

kaytee  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-10-30 20:34   
Azt hiszem, Amerikában, Kanadában az elsőgenerációs magyarok száma már nem növekszik, és emiatt csökken azoké is, akiknek a diaszpóra megélhetést tud biztositani.
A másodgenerációsok, mint pl. az én fiaim, nagyon tudnak örülni, ha felfedeznek egy magyar kajáldát (az én konyhámon kivül), de egyrészt nem fognak rendszeresen visszajárni, másrészt nem fognak speciális kirándulást szervezni oda, ha nincs a közelben.
Boldogan eszik nálam a Bendétől érkezett szalámit, de még sose vettek maguknak - annyira azért nem fontos nekik.

andi_usa  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-10-30 17:51   
2004-10-30 05:04, fellegvar:
-
Amiota itt élek, itt is sok minden becsukott, a kedvenc magyar boltom is Glendaleban, a Tip Top Meats. A helybeli German Deli tulajdonost változtatott, az uj tulajdonosok fele annyi árut sem tartanak mint a régiek s nagyon magasak lettek az árak, talán mert nincs konkurrencia s számolnak azzal, hogy a hazafiak azt mégis kifizetik? Szerencsére itt van nekünk a Trader Joe's ahol tartanak magyar és német árukat, persze nem mindent. Ujabban Chatsworthböl rendeltem postán egy uj magyar üzletböl, mert nem vagyok már hajlando olyan messze autozni mint azelött mikor a Tip Top Meatsbe kocsikáztam több mint egy orát.

fellegvar  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-10-30 05:04   
2004-03-06 10:05, hunor:
- husz evvel ezelott sokkal tobb magyar etterem letezett USAban, mint most.
-
En 23 eve elek Amerikaban . Magyar bevandorlok voltak es lesznek . A magyar ettermek nem tuntek el , hanem atcsoportosultak az igenyeknek megfeleloen . 23 evvel ezelott a New York-i magyar negyed Manhattan-ben TELE volt magyar uzletekkel es vendeglokkel . Sajnos nem sokunknak engedi meg a zsebe a luxus szamba meno lakbereket es ezert szetszeledt a nep ki hova tudott , hol volt konnyebb a megelhetes . En New York Queens (Flushing) negyedebol koltoztem el , mert elleptek a kinaiak es masodik China town lett belole (sajnos voltak rossz tapasztalataim is , ez is hozzajarult a koltozeshez). A Manhattan-i York Ville negyedben csak azok maradtak akik rent controlos lakasban laknak , a lakberek csillagaszati magassagra hagtak . A legtobben New Jersey-be koltoztek (ott pezseg a magyar elet ), Pennsylvaniaba , Connecticutba es Floridaba , Ohioba . A magyar vendeglok es uzletek oda telepultek es mi meg kell elegedjunk avval , ami van . Ritkan jutok el a York Ville Packing House-ba , de ha odamegyek $100 meg sem kottyan Fuszer , csemege, felvagott es minden mi szem -szajnak ingere (es a penztarca ha megengedi : 1 font teperto $6.99 csak peldanak) kaphato , konkurencia nincs is , mert ez az EGYETLEN magyar uzlet most Manhattan-ben es mivel Long Islandon EGY SINCS , mi is odajarunk .

hunor  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-07-07 21:26   
Egy San Franciscoban elo jo baratom, nagyon regi MON olvaso jelzesere frissitem a par uzenettel lennebb lathato ettermek listajat.

Tehat az alabbi etterem a tulajdonos halala miatt megszunt:

California Hungarian Restaurant
417 Cortland Avenue
Bernal Heights SF CA
(415) 648-2847

Itt pedig tulajdonosvaltas zajlik eppen, de varhatoan az uj tulaj is magyar lesz:
Bistro E Europe
4901 Mission St
San Francisco, CA 94112-3415
415-469-5637

Bandi, koszonom.

Udv,

Hunor

Valery  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-03-09 18:25   
Hasznalom az informaciokat.
Ha konkret fejlemenyek lesznek irok.
Udv.
Valery

Valery  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-03-09 18:23   
Kedves Andi!
Ha veletlen szerencse ugy hozna, talan nekem valamit sikerulne bizonyitanom,
hogy nem vetlenul adjak a nemzetkozi gasztronomiai versenyeken az oszkar dijakat a magyar szakemberekne.
Addig allits ossze a magyar kedvenc eteleidbol egy menut: eloeteltol a desszertig.
Udv.
Valery

hunor  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-03-08 10:06   
2004-03-06 23:30, Valery:
-
Kedves Valery,

koszonom. Ha van meg kerdesed, jelezz, igyekszunk utananezni.

Udv,

Hunor

andi_usa  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-03-07 02:31   
Kedves Valery,

nagyon szivesen. Tudod én tettem azt is hogy beleharaptam itt egy frissen vett cukrászsüteménybe és repült a szemetes ládába ami közel volt! Ugyanaz történt a Riviera hotelben Las Vegas-ban, ahol a European Buffet (vagy hasonlo nevü) éttermükben probáltam ki az édesipari készitményeiket. Jol néztek ki de borzalmas izük volt!

Mindkettö a 80-as években volt, azota ettem jot itt is és Las Vegasban is, amelett felfedeztem, hogy a drága amerikai hotelokban is lehet nekünk jo izü süteményeket kapni. De volt egy idö amikor nem ettem süteményt házon kivül (amit magam sütöttem) vagy ismerösöknél, mert annyira untam a sok csalodást az amerikai süteményekkel. Müizü, tul édes borzalmak voltak! De gondolom aki ebben nött fel, annak ez a jo és a másik a szokatlan. A Trader Joe's üzletekben (http://www.traderjoes.com) lehet finom fagyasztott tortákat is kapni, melyek Közép Europábol származnak. Kalifornia igen megjavult szerintem az elmult 10-15 évben, lehet ropogos kenyeret, jo süteményeket és espresszot kapni.

A Trader Joe-t azért szeretem mert késziti a habcsokot is, amivel sokat bajlodtam itthon s éveken keresztül hoztak nekem ismerösök Svájcbol olyat amit szerettem, nekem sose sikerült pont olyanra!

Gondolom azért van inkább sikere az europai cukrász süteménynek a drága hotelokban, mert azok az amerikaiak akik ott megszállnak voltak Europában utazni s megismerték a jo izü édességeket.

Ugrás a ( előző lap 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 következő lap )
Új topik indítása   Üzenet küldése

Irjon nekünk! - Impresszum - Médiaajánlat - Súgó