2022. január 25. Címlapra!
[Regisztráció]  [Profil szerkesztése]  [Beállítások szerkesztése]  [Keresés]
[Magánüzenetek]  [Felhasználók listája [Bejelentkezés]
MagyarOnline.net Fórumok >> Család, szabadidő, érdekességek >> Ki merre járt már a nagyvilágban?
Új topik indítása   Üzenet küldése
Ugrás a ( előző lap 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 következő lap )
 andi_usa  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-08-23 14:35   
2004-08-23 09:21, Tony3:
-
Szia Tony,

voltak nálunk is olyan idök, amikor családom többi része ellenségeskedett a computer miatt, aztán változtak az idök, ad egy milyen jo hogy annyit tanultam, hogy szerelni is tudom öket, ha kell, ad kettö mindig jönnek nézzek meg ezt vagy azt az Interneten, ad három pénzt is kerestem mindig is a computeremmel. Férjem a mai napig irogéppel gépeli leveleit, amit nekem le kell scannolnom és csatoléknak rokonainak elküldeni. Persze hogy gyorsabb mint a postai levél igy a computerem szükséges lett férjem részére, de ö mégsem hajlando megtanulni.

Üdv.: Andrea

Tony3  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-08-23 09:21   
Szia Andi
Valaszod megtalaltam, irok majd en is, csak az elobb eletveszelyes fenyegetest kaptam a felesegemtol, ha nem fekszem mar le, szornyu dolgok fognak tortenni velem es a computeremmel. Visz lat holnap ha meg elek.Udv Tony.

rigojanos  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-08-23 02:57   
2004-08-21 04:40, klari:
-
Hout Bay, Dél Africa

Szia Klari, mikor jartal ott es miert? Irj meg errol az utrol, nagyon erdekelne.

andi_usa  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-08-23 01:56   
2004-08-22 21:35, Tony3:
-
Hello Tony,

férjem eddig csak Kaliforniában sielt, csak egyszer északon, neki elég volt itt a Mt. Baldy lent délen. Férjem fiatal korában tagja volt egyszer a magyar téli olympiai csapatnak siugrásban, de érmet nem nyert. Még egy kicsit versenyzett Barilocheban mikor Argentinában élt, és végül pár évig aktiv Ski Patrol volt itt a hegyen, de aztán abba hagyta, kifáradt. Hires sielök közül csak Jean-Claude Killy-vel találkozott mikor a Ski Patrollal Val d'Isèreben voltak.

Nekem talán azért volt meghato és értékes az a repülöuti élmény, mert Zürichben voltam egy Izrael születésnapi ünnepségen, de a zürichi zsinagogába nem engedtek be. Viszont késöbb sikerült Djerbán belülröl látni egyet, igaz csak mint turista nézelödö a többiekkel együtt. Engem mindig érdekeltek a vallások és örültem, ha megnézhettem az Istent tisztelö helyeket, de nem mindig láthattam Isten tiszteletet. Nagyon érdekes volt egy sziciliai görög keleti is, Piana d'Albanesiben ahol régi albán népviseletben jelentek meg sokan.

Izraelben nem voltam, egyszer terveztük egy barátnömmel, de aztán volt valami veszély és eltanácsolt az utazási iroda Zürichben minket, helyette Rhodosra mentünk akkor. Öszintén csodálom az izraeli népet ahogy olyan bátorsággal és kitartással tudják viselni az ottani életüket! Csodálom a szorgalmukat is, milyen virágzo paradicsomot épitettek ott fel a homok sivatagbol. Svájcban nagyok sok zöldség és gyümölcs Izraelbol jött. Abban az idöben divat is volt fiatal svájciaknak Kibbuzba menni Izraelbe egy nyárra.

Most nem régen egy érdekes dolgot olvastam a weben, az uj ügyvédünk egy volt rabbi ahogy a weben megtudtam és volt egy (sikertelen)per ellene egy iráni nö és fia szexuális molesztálással vádolták régebben, azért mert nem sikerült neki elintéznie az emigrácios problémájukat!

Üdvözlettel, Andrea

klari  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-08-21 04:40   
Hout Bay, Dél Africa

rigojanos  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-08-17 20:11   
2004-08-17 20:05, kaytee:
-
Hőségben pihenő buffalo. Még nem láttál ilyet?
-

Most vettem csak eszre a labat, azt hittem ott fekszik valaki egy rossz kabatban.

kaytee  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-08-17 20:05   
Hőségben pihenő buffalo. Még nem láttál ilyet?

rigojanos  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-08-17 19:58   
2004-08-17 19:56, kaytee:
-
Mi ez?

kaytee  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-08-17 19:56   
Kismenyem hivatalos úton Alaszkában járt június végén.
Felteszek majd - külön rovatba- pár fotót a csodaszép alaszkai világról.
Ez a bölény- vagy bivaly? is a fényképezőgépe lencséje elé került:

Törölt Nicknév2  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-07-18 11:36   
Nemrég jöttem meg Izlandról. Ha érdekel a beszámoló ugorj be az Izlandi Köztársaság topicba, Böbe segitségével teszem be az élményekröl szóló irásokat.
Szeretettel:Etelka

ideals  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-06-27 17:57   
Ez egy pók??? Jól látom???

Ennél bizarrabb helyet ki se találhatnátok... - BRRR...

rigojanos  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-06-23 16:54   
2004-06-23 16:48, kaytee:
-
Ott lődörgök majd a Rigó által belinkelt láthatatlan bilbaói látnivalók körül.
-

Meg kell varni, hogy letoltodjon! Mindig ez a turelemetlenkedes!

kaytee  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-06-23 16:48   
Engem a láthatatlanságomról ismerhettek majd fel.
Ott lődörgök majd a Rigó által belinkelt láthatatlan bilbaói látnivalók körül.

bobe  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-06-23 16:40   
a csápjaimról

rigojanos  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-06-23 14:33   
2004-06-23 09:46, elckerlyck:
-
Igen. A jobb hatso harmadik labanal talalkozzunk. Mirol ismerlek meg?

elckerlyck  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-06-23 09:46   
Gombolkodom, ha mondjuk egy randevút beszélnénk meg Bilbaoban, Te ezt a helyet javasolnád-e?

kaytee  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-06-22 20:28   
Rigó,
csak MA d.u. 5-ig licitálhatsz erre a 2 db. olcsó Boston-Madrid repjegyre!
http://www.skyauction.com/action/offer?OFFER_ID=853861

rigojanos  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-06-22 20:11   
A nagy kozkivanatra, es a kovetelozo csiki lakosok kozott nagy szamban megtalalhato idosek szivere valo tekintettel elkezdem kozolni az europai kirandulasomrol irott beszamoloimat.

Londonban atvergodtem magam a Harry Potter esti premierjere mar delutan osszegyult sikitozo tomegen, hogy megnezzem a Fame c. musicalt gimnaziumi-tornaterem-szinvonalu eloadasban. A szunetben sikerult elmenekulni.

A korut hivatalos startvonala Spanyolorszagban volt, azon belul is Madrid, amibe azonnal beleszerettem. (Meg mindig Amszterdam vezet, de Madrid szorosan felzarkozott). Sokmindent kulonlegesnek talaltam ott, a varos altalanos hangulata (ezt nem tudom megmagyarazni, ugyhogy olvasoi leveleket ne kuldjenek ezugyben) mellett az epuletek szepsege, az emberek kedvessege (meg ugy is hogy az en az Hola-bol, Café con leche-bol, es Gracias-bol allo szotaram segitsegevel jobban beszeltem spanyolul, mint a tobbseg angolul) es az etelek mar onmagukban elmennye varazsoltak a varost. A cipovalasztek meg hab volt a tortan.

Az etelek nem okoztak csalodast, meg ugy sem, hogy az etlapok nagy resze zsakbamacska volt. Ebbol kifolyolag talaltam tonhalat a salatamon. Az ilyen kellemetlen elmenyeket egy cipobolt meglatogatasa azonnal elfeledtette ugyan. Az olyan olvasoi leveleket kikerulendo, hogy “miert nem vittel szotart szoke liba?” megjegyzem, hogy az utitarsam a nyomtatott szotarak korszerutlenseget bizonyitando, vasarolt egy hangosan beszelo digitalis keszuleket, amire az elso szeken, amit Madridban talalt, rault.

A Prado muzeumben nem sikerult eleg idot tolteni, de amit lattam ott (Velazquez, Bosch, etc.), azert megerte meg az a par ora is. Sajnos ket nap utan mennem kellett, mert Zulo mar igy is “feneken billentessel” fenyegetozott, amiert nem adtam orankenti szobeli jelentest a hol- es hogyletemrol.

A madridi repuloterrol mar kenytelen voltam felhivni. Megnyugtatott, hogy a gep nem fog lezuhanni, igy felszalltam ra. Bilbaorol es a talalkozorol irtam diohejban mar, a kepeket meg itt lehet megnezni hozza.

Innen folytatom…

P.S.: Tisztelt idos csiki lakosok, elsosorban 87 eves Kovacs Bobe! Ne izgassak fel magukat, es a szivgyogyszereket se felejtsek el bevenni.

ex-MON-tag4  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-06-09 09:18   
Erdelyben jartam.

2001 husvetjan jartam erdelyben egy nemetorszagban elö magyar katolikus lelkesszel segelyszallitmanyt vittünk,ruhanemük gyogyszerek,es különbözö orvosi segedeszközöket stb.nagyon megrenditett az a latvany aminek reszese voltam.nagyon megtudom erteni azokat akik elhagytak ezt az orszagot es mashol probaltak meg talpra allni ami bizony nem volt könnyü.Ez a lelkesz akivel voltam szinte az elet celjanak valasztotta,hogy az ott elö embereket a legmesszebbmenökig segitse.Jartunk több kis faluba csaladoknal akik meg azt sem tudtak,hogy a holnapi napra mit fognak tudni enni.Ezeket acsaladokat nemi anyagi tamogatast jutattunk,ez kb. annyit jelentett nekik,hogy egy -ket honapra legalabb a betevö falatra futotta.(nagyon elszomorito volt).A legtöbb idöt Csiksomlyon töltöttük.Itt Csiksomlyon is meglatogattunk beteg Aidses gyerekeket ami szinten egy borzaszto latvany volt.Ezek agyerekek kontenerbe laktak elvagva a külvilagtol es maguknak kellett gondoskodni az ellatasukrol.1992-ben a csiksmlyoi plebanos nevezet Gergely Istvan egy alapitvany hozott letre /Csibesz Alapitvany neven/.Ebbe az alapitvanyba elhagyott gyerekek arvak,es börtönböl szabadult gyerekek voltak.Az alapitvany altal vasarolt lakohazakban laktak,es sajat magukat lattak el.Az alapitvany letesitet egy asztaloses autojavito mühelyt ahol ezek a fiatalok dolgoztak,prsze szakmai felügyelet mellett.A termekeket amit itt gyartottak ertekesitettek,nagyon szep dolgokat csinaltak.Ennek az alapitvanynak nagyon sok tamogatoja van Europa több orszagabol.
Itt leirom a cimüket is.
Csibesz Alapitvany.
RO-4100 Miercuera Ciuc (Csikszereda)
Str.Kajoni Janos nr.47
Tel:00-40-66-171575,113770
Fax.00-40-66-171575,171770
E-mail.lasarus@sec.ro, csibesz@sec.ro
1994-ben a regi Csiksomlyo bejaratanal egy harom nyelvü,helysegnevjelzö tablat es Szent Istvan haranglabat allitottak fel,amelynek tetejen a magyar korona masolatat helyeztek el.1996-ban szenteltek az "Uj Rakosmezejen"(Nagysomlyo es Kissomlyo közötti nyeregben) a "Harmashalom" szabadteri oltart,amely a pünkösdi bucsura erkezö többszazezer zarandoknak teremt alkalomhoz illö hangulatot.Szinten 1996-ban avattak fel a neves csangokutato,Domokos Pal Peter szobrat.Hat röviden ennyi az erdelyi utamrol ami szörnyü nyomot hagyott bennem amit a mai napig de aszt hiszem mig elek nem tudom elfelejteni.Ha netalan nem ertelmesen irtam elnezest de nem vagyok iro.

Midenkit szeretettel üdvözlök.denjul.

gvirag  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-06-08 09:10   
Ez a próbálkozásom teljes sikerrel járt - némi kockázatokkal. Szeptember vége volt már, de napközben kellemesen meleg idővel, ezért az ügyfélfogadás a községháza kertjében lévő kis pavillonban volt. Három hölgy látta el a szolgálatot, mindegyikük minden ügyben eljárt(!), ha egy szék megüresedett jöhetett a következö ügyfél.

A hölgy egy korlát mögött ült valami pódiumon én meg szemben vele vagy húsz centivel lejebb. El ne felejtsem, hogy a hatóság előtt vagyok.

Mondom a szöveget, állami ösztöndíjjal ... és most megyek haza, van-e valami elintéznivaló addig. Igen önnek eltávozási vízumot kell kérni a prefektúrán, ezt mi hivatalból elintézzük néhány nap alatt, ehhez le kell adnia az útlevelét erre az időre (tudtam, hogy téved, mert eltávozási vízum csak egy évnél hoszabb tartózkodás után volt kötelező. Márpedig itthon nagyon ügyeltek arra, hogy a kinttartózkodás időtartama ne haladja meg az egy évet, ugyanis a vámkedvezmények akkor jelentősen változtak).

Sajnos ezt nem tehetem, mert az útlevelemet nem adhatom át még a hatóságoknak sem. Benne van francia nyelven is az utolsó oldalon. Kicsit meglepődött és megkérdezte, megtekinthetné ezt a tájékoztatót. Kézségesen átnyújtottam az útlevelem. A hölgy átfutotta, majd közölte, hogy akkor személyesen kell a dolgot intéznem.

Másnap megjelentem a prefektúrán. Az ügyintéző lekapott egy vaskos dossziét a polcról (mit írhattak rólam annyit nem tudom), beledobta az útlevelemet és közölte, három nap mulva jelentkezzem. Csakhát ez így nincs jól, mert az útlevelemet a francia hatóságok nem vonhatják be. Ilyen esetben nekem azt jelenteni kell a nagykövetségünkön.
Jelentse! Egyébbként így szoktuk a lengyelekkel meg a csehekkel is. Sarkon fordultam mikor utánnam szólt: magának el kell mennie az idegeneket ellenőrző hivatalba is, méghozzá most!

Telefonáltam a párizsi kereskedelmi kirendeltségünkre. Gondoltam majd kinevetnek és kész. De nem ez történt. Részletesen kikérdeztek a körülményekről és megígérték, hogy intézkednek.

Aztán elmentem az említett hivatalba. Melepett, hogy a kapuboltozatban több idegenlégióba toborzó palkát volt. Sehol addig ilyet nem láttam. Egy szürke tropikálruhába öltözött civil úr jött, szemmel látható volt, hogy valamilyen fegyveres testület tagja. Neve? Állampolgársága? Mióta van Franciaországban? Munkavállalási engedélye van? Mikor idáig érkeztünk a szeme összeszűkült, arcára kiült valami vad indulat. Nem is dolgozott sehol? Miből élt? Még megúszhatja, lépjen be az idegenlégióba. Uram ön bolond, válaszoltam erre az abszurd javaslatra. Megrándult a válla, de visszafogta magát, nem ütött. Oda menjen be és várakozzon a sorára.

A folyosón az egyik fal mellett hosszú pad volt, rajta gubbasztott vagy tizenöt szercsétlen arab ember. A végén ajtó, azon ha valaki bement mindnyájan eggyel arrébb ültünk. Előttünk egy rendőr sétált döngő létekkel, felügyelt a rendre. Nyomasztó hely volt. Rámkerült a sor, beléptem a helységbe, amely leginkább egy itthoni póstahivatalra hasonlított. A második ablakhoz rendeltek. A tiszviselő feltette ugyanazokat a kérdéseker amiket a szükeöltönyös odakinnt. Egyre jobban belelendült, ordítva hadarta, hogy így meg úgy, hány év börtön és kényszermunka, meg gályarabság, mikor végre levegőt vett szép csendesen megkértem beszéljen lassabban, mert én még egy éve sem vagyok Franciaországban és nem értem a gyors beszédet. Olaj a tűzre, még hangoosabban és még gyorsabban ordított tovább. Ekkor odalépett egy másik tropikálruhás, rátette a kezét a tisztviselő vállára és megkérdezte, mit csinált majd egy évig Franciaországban? Rögtön tudtam most vége a komédiázásnak, hangot kell váltanom. A Francia Magyar államközi kapcsolatok keretében vagyok itt, mint állami ösztöndíjas. Uram, ki küldte magát ide? Itt csupa kézrekerült bűnöző van, jöjjön majd én kikísérem. Ne arra, a szolgálati kapuhoz vezetem.

Szerencsésen megúsztam. Többet nem provokáltam a francia bürokráciát.

Utóirat. Másnap szombat volt. Mi éjjel dolgoztunk ezért délelőtt a pihenés órái voltak. Korán reggel kopogtat az igazgatóm, hogy a prefektúráról keresnek. Kaptam magamra egy köntöst, kilépek a szobából,látom hogy az igazgatóm is köntösben van. Összenevettünk. Az épület előtt állt a prefektúra fekete limuzinja, benne három rendőr meg egy megzavarodott tisztviselő. Visszahozták az útlevelemet és bocsánatot kértek a tévedésükért (szombaton, munkaszüneti napon). Külképviseletünk intézkedett!

gvirag  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-06-08 05:50   
Már egészen jól éreztem magam Franciaországban, amikor lejárt a kinntartózkodásom ideje. Holmim kimosva, becsomagolva, javarészt a kocsim csomagtartójában már és vártam az indulás napját. Unatkoztam.

Nagyokat sétáltam St Genis Laval utcáin és terein, gyönyörködtem az őszi szinekben, aztán pokoli ötletem támadt. A francia burokráciára sokan panaszkodtak, nekem semmi tapasztalatom ebben nem volt. Minden nap elsétáltam a csendőrség előtt, mondom most megnézem őket belülről.

Odaléptem a posztoshoz és mondtam, hogy az ügyeletes tisztet keresem. Azonnal bejelentem uram és néven szólított(!), várjon egy kicsit. Beléptem az irodába, fiatal, nagyon szimpatikus tiszt hellyel kínált és megkérdezte miről van hát szó? (befelé röhögtem: semmiről!) és elmondtam, hogy majd egy éve itt vagyok a francia állam ösztöndíjával, az ösztöndíjam most lejár és kell-e valami hivatalos formaságnak eleget tennem elutazásom előtt. Szintén nevemen szólítva közölte, hogy minden rendben van, még egy közlekedési szabálysértésem sem volt és jó utat kívánt (semmi kutakodás papírok között, csak úgy fejből és azonnal). Udvariasan kikisért a kapuig, ott elköszönt és még csak ki sem mutatta, hogy bolondnak tart. Megmondom csalódott voltam, annyira más véleményeket hallottam az ottani hatóságokról, habár az kétségtelenül meglepett, hogy ennyire szemmel tartottak.

Másnap újra próbálkoztam, ezúttal a községháza ügyfélszolgálati irodáján.

Folytatom.

Lacoka  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-06-02 15:18   
A pünkösdi ünnepeket már a múlt esztendőben is Aidlingenben ( Stutgart mellett )töltöttük.

Az idén sem maradt ki ez a lehetőség. Az aidlingeni diakonisszák már évek óta hatalmas méretű ifjúsági evangelizációt szerveznek. Míg a tavaj csupán 5000 ifjú volt jelen, az idén már 7000 vendég foglalkoztatásával küzdött meg "férfiasan" a kb. 300 diakonisszából álló szervező csapat. Hihetetlen lendületről, türelemről és fegyelemről tanúskodtak a nemcsak öltözetükben, de arckifejezésükben, beszédjükben is szelíd "Schwester"-ek. Gondolom ez alkalommal sem volt teljesen hiábavaló az evangelizációnak ez a fajta gyakorlata.

rigojanos  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-05-26 22:50   
En egyszer Angliaba mentem hajoval valami nyelvi taborral. Ejszakai jarat volt es nagyon almosak voltunk, ugyhogy megorultunk, mikor talaltunk egy nyitott halokabint. Be is vackoltuk magunkat horgolni.

Arra ebredtem, hogy valaki felkapcsolja a villanyt, egy olyan nyelven amit nem ertettem kiabal valamit egy boronddel meg a jegyevel a kezeben, es az ajto fele mutogat.

gvirag  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-05-26 12:47   
Vardö 3.

Fáklyafénynél felépült az obszervatórium is. Aztán közeledett a megfigyelések időpontja. Sajnovics írja naplójában:

"Május hó 27-étől június 3-áig nem láttuk a Napot, mert felhők borították az eget folyamatosan, e napon ... szitén felhők mögé bújt az. Esti kilencz órakor ott álltunk a távcső elött félelem és remény között, Hell, én, ... figyelvén, nem láthatnék-e meg az emelkedő napon a belépő Vénuszt? És íme, nyílás támadt a felhőzeten s mint ablakon keresztül megpillantottuk a Napot és a belépő Vénusz mindkét érintkezését pompásan szemléltük ... Alig tartott öt perczig e látvány és sűrű felhők borították a Napot, melyekből többé ki nem bontakozott, öt óra folyásig elborult, így a kilépés érintkezésének megláthatásáról le kellett mondanunk. Szomorúan, bús arczal álltak mellettünk a vendégek, fájdalmukat és részvétöket csendben tanusítván. Hogy mi mit éreztünk, azt elgondolni ... Közeledett az idő, amelyben a Vénusz kilépendő volt, midőn a Nap sugarai az őt elfedő legsűrűbb felhőzetet kezdték áttörni s végre egészen szétoszlatni. Teljes fényében tündöklött ekkor a Nap és a kilépő Vénusz mindkét érintkezése a legpontosabban volt észlelhető. Határtalan örömünkben álmélkodva dícsértük az ég kegyességét"

bobe  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-05-24 19:46   
À dehogy felek alig varom hogy ujramehessek .Tudo hogy roppant biztonsagos es azt is tudom hogy mindent latnak tudnak ettöl fuggetlenul allandoan sullyednek el kompok es törtennek katasztrofak. Termeszetesen itthon is megtörtenhet barmi. Nem hiszem hogy sohasem fordult meg a fejedben mikor repultel vagy hajoztal hogy :mi lenne ha.....?. Termeszetesen tudod hogy nem lehetseges ezert alszol vissza vagy tudod nyugodtan vegig ulni allni szorakozni az utat.

gvirag  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-05-24 17:12   
Kedves Böbe!

Roppant írigyellek ezért a szép hajókázásért és csak azt sajnálom, hogy az aggodalmaskodás megzavarta az éjszakai pihenődet. Ezek a modern monstrumok néhány tízezer lóerős gépeikkel, GPS (műholdas navigációs) berendezéseikkel nagyon biztonságos járművek. Méter pontosan ismerik a helyzetüket, előre kitűzik a haladási irányukat és a személyzet a legkisebb eltérést is ismeri, még ha az orrukig sem látnak. Ha kell akár oldalvást is tudnak haladni, nem igen sodorja sziklára őket a legnagyobb vihar sem.
Amikor a gyerekek Oslótól Kirkenesbe hajóztak az utitársaikat (csupa amerikai vénasszonyt) riogatta a személyzet rendesen, különösen akkor, amikor a szűk fjordokon haladtak át.

A norvégoknak kitünő meteorológiai szolgálatuk van, a partmenti hajózás részére két óránként adnak ki részletes előrejelzést, amely még a várható hullámmagasságot is tartalmazza. Nincs ez másként a Balti tengeren sem.

Van egy sorozat térképem, amelyen Norvégia parti vizei akár néhány méteres felbontással is megjeleníthetők. Az ő hajójuk meg annyira tartotta a menetrendet, hogy pontosan tudtam őket követni. Adtam is a jelentéseimet e-mailben nagy gyakorisággal. Ezeket a hídról kézbesítették, így aztán elterjedt, hogy a hölgynek egy nagy gyakorlatú tengerész, egy vitorlásversenyző papája van, aki roppant tájékozott a világ összes vizein. Annyi igazság volt a dologban, hogy finn dinghiben versenyeztem vagy tíz évet - a Balatonon.

Szóval legközelebb ha rászánod magad ne aggódj, a legnagyobb biztonságban érezheted magad.

espa  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-05-24 16:52   
Böbike tudom, hogy ez a hajóut csodálatos, de elmesélem, hogy nekem milyen élményem van ezzel kapcsolatban.
Na én pont azután a katasztrófa után voltam egy ilyen uton. Finn családtagok hivtak meg. Nem vetem a szemükre, mert fiatalok és szegények voltak akkor, de valami nagyon olcsó jegyet vettek, és ez azt jelentette, hogy a kabinunk a garázs részt alatt volt két szinttel ! Pontosan annyi autó volt a fedélzeten, ahogy mondod. Csak arra emlékszem, hogy amikor éjjel lementem a kabinba aludni, magam elé képzeltem, hogy hány autó fog rámesni, ha süllyed a hajó...

Egyébként valóban isteni volt, de olyan mélyen nem alszom mégegyszer

bobe  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-05-24 15:35   
Erdekes elmeny volt a hetvege. Hajozni voltunk a "Viking Line" hajotarsasaggal az utvonal Stockholm- Mariehamn-Helsinki es vissza 3 napos utnak nevezik de miert ma sem ertem szoval szombat delutan ultunk fel a hajora es hetfön reggel szalltunk le rola. Ezek a hajoutak nagyon nepszeruek. Egyik oka anagyon szep ut, a masik talan ami kecsegtet a finom etel no meg nem utolso sorban az olcson vasarolt szeszes ital.
Az utazok java eleg jol megrakodva ter haza.
Az ut maga a stockholmi szigetvilagon vezet keresztul es ez gyönyöru szep. Este vacsorazni mentunk a Viking Buffebe es ott a nagyetkuek vannak elönyben annyiszor szedhet es annyit ehet az ember amennyi belefer meg annal is többet. Szerencsenk is volt, medditerran hetek voltak tehat :görög spanyol es olasz specialitasokat kostolhattunk meg. Vasarnap reggel kötöttunk ki Helsinkiben ahol Etelka vart bennunket es elvitt megnezni a Sibelius emlekmuvet a szikla templomot,az impozans föteret a csodalatos temlommal, majd meglatogattuk az egyetemistak kistemplomat ami szinten nagyon szep volt . Etelka hazainvitalt bennunket sajnos visszautasitottuk finom föztjet mert az azelöttnapi vacsora remalmait sinylettuk . Biztosan hetfeju sarkany ucsörgött mindegyikunk hasan egesz ejjel. Delutan meg setaltunk egy jot Helsinkiben ne mondjam hogy el is tevedtunk kicsit. Szerencsere kedves emberek utbaigazitottak bennunket . Delutan a hajora visszaterve pihentunk keveset majd jött a következö menet a vacsora. Mára mindegyikunk tanult az azelött napi vacsora "utohatasaibol" igy szelektaltunk tudtuk mit eszunk mi izlik mi finom. Este lefekudtunk most mar könnyebb lehetett volna ,de a tenger viharosabb volt igy ez az ejszakam azzal telt el hogy felfullel figyeltem nincs-e riado. (nehany evvel ezelött 95 öszen törtent egy katasztrofalis baleset , elsullyedt egy ilyen komphajo ami Tallinbol hajozott Stockholm fele es majdnem ezer ember veszett oda) Riado nem volt szerencsere es hetfön vagyis ma reggel szerencsesen kikötöttunk itt Stockholmban. Delutan 2-kor mar melegitettem a levest itthon
A baratainkkal megegyeztunk hogy ezt megismeteljuk mert nagyon kellemes ut volt.
Akinek lehetösege van melegen ajanlom mert gyönyöru ut nem is olyan draga.
A hajot amivel utaztunk Mariellanak hivjak 2500 szemely es 400 auto fer el a gyomraban . Oriasi hetemeletes uszovaros.

hunor  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-05-24 13:36   
Kedves Gvirag!

Lattam en is ezt az uzenetet - hianya oka, hogy tevesen irtad, a valasz erre funkciora kattintottal, igy csak ama elozo uzenet jelent meg, a tied nem. Irasnal figyelj - mindig a topik neve alatti Uzenet kuldese funkciot hasznald, mert maskepp elofordulhat maskor is ez.

Sok sikert!

Hunor

gvirag  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-05-24 11:37   
2004-05-24 00:27, Lacoka:
-
Hm. Ez a story végképp eltűnt. Nem baj, úgysem volt olyan érdekes.

Ugrás a ( előző lap 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 következő lap )
Új topik indítása   Üzenet küldése

Irjon nekünk! - Impresszum - Médiaajánlat - Súgó