2022. június 30. Címlapra!
[Regisztráció]  [Profil szerkesztése]  [Beállítások szerkesztése]  [Keresés]
[Magánüzenetek]  [Felhasználók listája [Bejelentkezés]
MagyarOnline.net Fórumok >> Család, szabadidő, érdekességek >> Ki merre járt már a nagyvilágban?
Új topik indítása   Üzenet küldése
Ugrás a ( előző lap 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 következő lap )
 kaytee  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-04-22 18:16   
A nagy skandináviai hőhullám 3 napját töltöttem pár éve Oslóban. Koppenhága után és Stockholm előtt.
Mivel Oslóban volt az egyetlen légkondicionált szállásunk, benyomásaim igen pozitivak lettek. (Pedig hónapokkal előbb, az internetes szállásfoglalásnál azon röhigcséltem, hogy ilyen ócska- nálunk légkondi is van! - trükkökkel próbálják a vendégeket magukhoz édesgetni. Ha nem lett volna mellékelve speciál árajánlat is, biztos nem ott laktunk volna.)
Most te jössz, Lacóka.

rigojanos  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-04-22 17:59   
2004-04-22 14:42, Lacoka:
-
Azonnal nyomban tedd be ide

nyanyabandi  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-04-22 17:54   
Minden utibeszamolot elvezettel hallgatok..........

bovi  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-04-22 17:51   
2004-04-22 14:42, Lacoka:
-

Szivesen olvassuk, de, ha nagyon hosszú, akkor csak 1-2 hónap mulva, mivel most rengeteg idöt tötök kinn.

Lacoka  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-04-22 14:42   
Van egy ezelött két évvel készült élménybeszámolóm egy Norvégiai kirándulásomról, ha akarjátok akár be is mutathatom.

Szerintem szuper, no meg ha még azt is beleszámítom, hogy én írtam, akkor valóban meglepő, hogy ilyesmi is van.

bovi  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-04-01 13:13   
Ez a beszámolóm már itt lapul 03.27.óta, csak nem tünt fel, meivel elötte Bocival volt egy és másról szó.

Most jöttem vissza Andalúziából, ott is van egy óriási hegy, a Seierra Nevara, de csodálatos, hogy az emberek mit termelnek azon a kopár területen viz nélkül.
Ahol az a finom sonka készül,Trevelez 1500m mágasságban!!! Àllitólag a legmagasabb lakott terület. Mindenhová vezet út és nemis akármilyen utak! Emeletes busszal jártunk ben mindent, sokszor nem mertem kinézni.
Leirhatatlanul sokat láttam egy hét alatt, de úton is voltam naponta reggel 9-este 9-ig. Èn repüllö vendég voltam és voltak buszos vendégek is a mi környékünkröl, minkét csapatnak megvolt a programja és én egy kis ráfizetésel résztvettem mindkét programon.
Voltam Granadán, Malagán. Mojacar, itt pl.eltudnám képzelni életem, ha már nem az alkonyatban járnék.
A városok javát ismeritek a könyvekböl, vagy látogatásokból, de ezek a hegyi falvak lakósainak minden elismerésem.
Ahol van vagy volt egy folyó, ott zöldel az élet, minden trópusi növény terem, ahol pedig nincs viz, ott kidedült, hogy van, de a föld alatt. Ezeken a részeken termelik Európa paradicsomszükségletét, uborkát, paprikát stb..
Igy van az embereknek a kösivatagban is megélhetésük, nagyon érdekes módon van megoldva az un plasztik mezök. Nem egy szép látvány a turistáknak, de érthetö, hogy az emberek igy ott is megtalálják a megélhetésüket.

üdv:bovi

hunor  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-04-01 00:29   
Kedves Bovi,

en is csatlakozom Mili nagyvaradi topikjaban tett felhivasahoz: varjuk az utibeszamolot, meselj rola!

Udv,

Hunor

PS: remelem, azota elmult a natha.

andi_usa  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-03-27 18:36   
Bovi:

Júniusban Grimaud lesz a célunk, igazi Provence-i falucska gyönyörü kikötövel, nekem a nagy hegyek nem jelentenek mást, mint meglepetést. Minden kanyar után más a látvány.

Nekem is nagyon tetszik a Provence, és jobban tetszett Port Grimaud mint St. Tropez, és jobban tetszettek a többi kis helyek azon a környéken. Mi autoval mentünk Svájcbol le Marseille-ig és onnan végig a parton Port Grimaud-ig.

Nagyon tetszett Porquerolle sziget ahol biciklit béreltünk hogy körbe járhassunk a szigeten és voltunk a Château d'If-ben is ahol grof Monte Christo volt állitolag bebörtönözve. Bájosak a kis hangulatos hotelok és éttermek és meglepett hogy még éjfélkor is lehet vacsorázni menni. A Rosé de Provence azota is a kedvenc borom, és azota is használom az Herbes de Provence füszerkeveréket.

bovi  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-03-27 17:39   
Ez már kedves Mindenkinek szól:
Engem nagyon elvarázsol a látvány, ahol a tenger látszik, a gyönyörü szerpentinek.
Az egész Còte d´Azur-ba szerelmes vagyok.
Júniusban Grimaud lesz a célunk, igazi Provence-i falucska gyönyörü kikötövel, nekem a nagy hegyek nem jelentenek mást, mint meglepetést. Minden kanyar után más a látvány. Swejcon keresztül jövet, rengeteg képeslapot lehetne készteni, igaz van is róla.
Most jöttem vissza Andalúziából, ott is van egy óriási hegy, a Seierra Nevara, de csodálatos, hogy az emberek mit termelnek azon a kopár területen viz nélkül.
Ahol az a finom sonka készül,Trevelez 1500m mágasságban!!! Àllitólag a legmagasabb lakott terület. Mindenhová vezet út és nemis akármilyen utak! Emeletes busszal jártunk ben mindent, sokszor nem mertem kinézni.
Leirhatatlanul sokat láttam egy hét alatt, de úton is voltam naponta reggel 9-este 9-ig. Èn repüllö vendég voltam és voltak buszos vendégek is a mi környékünkröl, minkét csapatnak megvolt a programja és én egy kis ráfizetésel résztvettem mindkét programon.
Voltam Granadán, Malagán. Mojacar, itt pl.eltudnám képzelni életem, ha már nem az alkonyatban járnék.
A városok javát ismeritek a könyvekböl, vagy látogatásokból, de ezek a hegyi falvak lakósainak minden elismerésem.
Ahol van vagy volt egy folyó, ott zöldel az élet, minden trópusi növény terem, ahol pedig nincs viz, ott kidedült, hogy van, de a föld alatt. Ezeken a részeken termelik Európa paradicsomszükségletét, uborkát, paprikát stb..
Igy van az embereknek a kösivatagban is megélhetésük, nagyon érdekes módon van megoldva az un plasztik mezök. Nem egy szép látvány a turistáknak, de érthetö, hogy az emberek igy ott is megtalálják a megélhetésüket.
Mára ennyit, megyek vissza az ágyamba, mert a lázam nem szünik, valószinü valami virust szedtem össze.
Mindenkink szép hétvéget kivánok

Valeria  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-03-27 12:51   
Zulokam, es sokkal hidegebb is.

"Andorra
All but lost between France and Spain, like the fairy tale pea in the mattresses, the pocket-sized princedom of Andorra comprises just a handful of mountainous landscapes and meandering rivers. Though it is tiny, it contains some of the most dramatic scenery - and the best skiing - in the Pyrenees.

There are plenty of good hiking opportunities in the high, remote parts of the country, away from the overdevelopment and heavy traffic that plague Andorra's towns. But there's relatively little of cultural or historical interest, unless you consider duty-free shopping a form of artistic expression.

Full country name: Principality of Andorra
Area: 468 sq km
Population: 69,150
Capital City: Andorra la Vella
People: Spanish (61%), Andorran (30%), French (6%)
Language: Katalane, l'espagnol, le français
Religion: Roman Catholic
Government: Parliamentary democracy

GDP: US$1.3 billion
GDP per capita: US$19,000
Major Industries: Tourism, duty-free shopping, sheep, timber, tobacco, banking
Major Trading Partners: France, Spain, USA
Member of EU: no "

Valeria  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-03-27 12:37   
Andorra a Pireneusokban van, Francia es Spanyolorszag kozott es egyaltalan nem hasonlit Liechtensteinhez. Lichtenstein nem kiralysag, hanem Nagyhercegseg. Andorra Hercegseg. Tudom, mert mindkettoben jartam mar.

andi_usa  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-03-26 22:46   
Szabad beleszolnom? http://www.liechtenstein.li/

Fläche:160 km²• Hauptort: Vaduz•ca. 34´000 Einwohner • Währung: Schweizerfranken • Nachbarstaaten: Schweiz, Österreich • Amtssprache: Deutsch • Staatsfeiertag:
15. August• Staatsform: konstitutionelle Erbmonarchie auf demokratischer und parlamentarischer Grundlage • Staats-
oberhaupt: Fürst Hans-Adam II. von und zu Liechtenstein • Regierungschef: Otmar Hasler

és http://www.lol.li/

Van egy jo barátom aki Schaan/FL-ben él, ö készitette ezt a képet Vaduzban: http://fotoinn.dariozeller.com/landschaft-foto25-gross.jpg

Valeria  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-02-16 14:12   
2004-02-15 00:16, hunor:
-
Koszonom Hunor, majd irni fogok Aprilisban amikor mar kozel lesz az utazas ideje.

bobe  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-02-16 10:34   
Figyelmetekbe ajanlom ezt az oldalt egy kis bekukkantas ide eszakra magyar szemszögböl nezve
http://stockholm.hungary.org/

hunor  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-02-15 00:16   
Kedves Valeria,

egy masik topikban olvastam: hamarosan Csikszeredara latogatsz. Kerlek, jelezz, ha szukseged van ottani informaciokra, leirasra, stb., szivesen irok.

Udv,

Hunor

Valeria  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-02-13 12:38   
Gabikam:

Koszonom, hogy beraktad a kepeket. Megneztem az albumodat, nem is tudtam,hogy ott van a harom draga unokam. Nem azert, mert en vagyok a nagymama, de tenyleg gyonyoruek.

bovi  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-02-13 08:24   
2003-07-16 23:04, kaytee:
-
Irigylek mindenkit, aki Spanyolba utazik,

A jövö hónapban nekem is lesz részem egy hetes utazásban, Andaluziába

bimbi  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-02-13 03:46   
A Valika le kuldot ket kepet arol a hejrol amit meg latogatot Canadaba.Nezetek meg miljen csodalatos egy hej ez.Majd O tobbet mesel erol mi is a kepen lathato es mere van :

1. 2.

Nagyob kepbe itt lehet latni:

1 - http://f1.pg.photos.yahoo.com/ph/gabicacs/detail?.dir=/KEPEK&.dnm=38f3.jpg

2 - http://f1.pg.photos.yahoo.com/ph/gabicacs/detail?.dir=/KEPEK&.dnm=a7f3.jpg

kaytee  módosítás |   válasz erre |   profil |  2003-07-16 23:04   
Irigylek mindenkit, aki Spanyolba utazik, de érezzétek magatokat nagyon jól.

Valeria  módosítás |   válasz erre |   profil |  2003-07-15 23:24   
2003-07-15 20:31, kaytee:
-

Mi a titka Spanyolországnak?

A kedves emberek és a szives fogadás a titka Spanyolországnak. A jó ételekről és a finom borokról és a sok gyönyörű látnivalóról ne is beszéljünk.

Pompéry Berlin  módosítás |   válasz erre |   profil |  2003-07-15 22:31   
2003-07-15 20:31, kaytee:
-
-
Megmondom szeptember végén, ha visszajöttem. Hátha nem is titok.

kaytee  módosítás |   válasz erre |   profil |  2003-07-15 20:31   
Egy barátném Washingtonból végleg Alicanteba költözött. Egy másik nemrég volt ott látogatóban, de egy andalúziai körutat is tett. Vissza se akart jönni utána.
A férjem és én Barcelona előtt Granadába lettünk szerelmesek.

Valeria  módosítás |   válasz erre |   profil |  2003-07-13 13:02   

-
2003-07-09 01:43, Maya:
-
Ahhh, Andalúzia...

Maya, egyetertek, en is imadom. Cordoba a kedvencem, de Madrid a szivem csucske. Ott eltem husz evig es orokre visszavagyom.

kaytee  módosítás |   válasz erre |   profil |  2003-07-13 04:35   
2003-07-09 01:43, Maya:
-
Ahhh, Andalúzia...egy életre beleszerettem. Legyen elég annyi az utazásról, hogy amennyit lehetett mi mentünk, és ha sorsom egy kis esélyt is fog adni, akkor ott fogok élni és meghalni. )

Áldott Európa...i m á d o m.

Egyetertek mindenben, de miota jartam Barcelonaban is, inkabb odakoltoznek, ha lehetne.

Maya  módosítás |   válasz erre |   profil |  2003-07-09 01:43   
Ahhh, Andalúzia...egy életre beleszerettem. Legyen elég annyi az utazásról, hogy amennyit lehetett mi mentünk, és ha sorsom egy kis esélyt is fog adni, akkor ott fogok élni és meghalni. :))

Áldott Európa...i m á d o m.

ex-MON-tag3  módosítás |   válasz erre |   profil |  2003-06-09 13:50   
2003-06-05 01:03, kaytee:
-
a fő sétálóutcára, a Ramblasra nézett. Két lány volt kinn és az utcán hatalmas tömeg fiatalember.

---

Nem mentem a Ramblasra, mellette elmentem, de nem vonzott mint latvanyt.

Maya irt Giblartar-rol.
Ana Palacio mondta, hogy "Spanyol zaszlo fog lebegni a sziklan egy even belul"...mai ujagban van.

kaytee  módosítás |   válasz erre |   profil |  2003-06-05 01:03   
Calyx, ezek nagyon jó képek voltak.
Eszembejutott róluk egy barcelonai balkon, a fő sétálóutcára, a Ramblasra nézett. Két lány volt kinn és az utcán hatalmas tömeg fiatalember. A csajok rázták magukat lenn nem hallható zenére, és rendesen flörtöltek a srácokkal. Ők pedig ékes angolsággal kiabálták fel: "take it off!" azaz vedd le - mármint a ruhádat.
Több nap is láttuk és hallottuk ezt a müsort.

ex-MON-tag3  módosítás |   válasz erre |   profil |  2003-06-04 15:33   
2003-06-03 20:46, kaytee:
-
http://www.pbase.com/wendyo/spain

"Doors and Windows"-t ki ne felejtsd ! :)

Mikor alberletben laktam 14 evesen (camping agy=600 Ft/ho) a hazigazda Bozsi neni delutan megteritette az asztalt, csipke teritovel, porcelan teas kancsoval, gyulai kolbasszal, omlos kenyerrel, keksz szalamival,
es a 4 lannyal akivel egyutt laktam ott ultunk korbe falatozva, es Bozsi neni hozta az atlaszt :) es a terkepeket, nemetorszagi utazasi irodak magazinjait es egyutt "utaztunk" a vilag legcsodalatosabb tajaira :)

(emlekszel ennyi esore itt ? szerintem Londonban 10 evig nem esik ennyi eso, mint itt aprilis ota, D vitamin a fenti kepekben :)))

kaytee  módosítás |   válasz erre |   profil |  2003-06-03 20:46   
2003-06-02 16:30, Calyx:
-
2003-01-23 09:56, MagyarOnline.net:
-
Maya üzenete:

Május: Malaga, Marbella.

-

Szerintem Maya ottmaradt.
Azt mondják, "Marbella is a way of life" -
szóval életstilus. Ráadásul ott is és Malagán is bármelyik pillanatban összefuthatott Antonio Banderas-szal.
Nekem majdnem sikerült.
Én tudtam, hogy ő ott van, ő nem tudta, hogy én is. Ilyen csekélység miatt kerültük el egymást.

ex-MON-tag3  módosítás |   válasz erre |   profil |  2003-06-02 16:30   
2003-01-23 09:56, MagyarOnline.net:
-
Maya üzenete:

Május: Malaga, Marbella.

-

mesélj Maya :-)

Ugrás a ( előző lap 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 következő lap )
Új topik indítása   Üzenet küldése

Irjon nekünk! - Impresszum - Médiaajánlat - Súgó