2022. június 26. Címlapra!
[Regisztráció]  [Profil szerkesztése]  [Beállítások szerkesztése]  [Keresés]
[Magánüzenetek]  [Felhasználók listája [Bejelentkezés]
MagyarOnline.net Fórumok >> Család, szabadidő, érdekességek >> Ki merre járt már a nagyvilágban?
Új topik indítása   Üzenet küldése
Ugrás a ( előző lap 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 következő lap )
 melinda  módosítás |   válasz erre |   profil |  2003-02-26 23:40   
Amikor Magyarországon éltem:
Hazám különféle tájain, a szlovákiai Komárom, Kassa 1975. nyara
Stolberg, Drezda, Lipcse, Weimar és egyéb volt NDK-városkák, települések 1982
1982: Olaszország: Velence, Bologna, Porretta Terme, Firenze, Roma

1983-tól, amióta Olaszországban élek:
Hazám majdnem minden zeg-zúga (folyamatosan máig),
Istria: 1989 körül
Pozsony 1988/89 körül.
Prága 1992,
Ausztria több alkalommal: Salzburg, Bécs Klagenfurt és környéke a 80 km-es körzetben a 90-es évek közepe táján és a végén összesen 3-4 alkalommal,
USA: New York, St. Luis, Denver és Colorado tájai, Chicago, 1992
Kassa, Borsi (jelenlegi Szlovákia), 2001,
Olaszország különféle tájai (folyamatosan)

ex-MON-tag3  módosítás |   válasz erre |   profil |  2003-02-26 18:39   
2003-02-26 17:09, kaytee:
-

kaytee  módosítás |   válasz erre |   profil |  2003-02-26 17:09   
Calyx.
itt a helyed! Mesélj!

rigojanos  módosítás |   válasz erre |   profil |  2003-02-14 13:42   
whoa! az említett "műintézménynek" meddig elér a híre! ki gondolta volna!?

-
Ismerosnek teccik ott lenni?

butafeju butafiu  módosítás |   válasz erre |   profil |  2003-02-14 10:38   
"...ferjem szajat elhagyo szavakat meg a kecskemeti Csopi Presszoban sem mernem megismetelni."

whoa! az említett "műintézménynek" meddig elér a híre! ki gondolta volna!?

kaytee  módosítás |   válasz erre |   profil |  2003-02-07 17:36   
2003-02-06 23:50, Ria:
Costa Rica.... Hmm Izgato gondolat
Magasak ott a pasik? Kicsit unom mar a 2-3 hete tarto havazast itt Svajcban

Minden reggel azert imadkozom, hogy nehogy veletlenul a szomszed kocsijat assam ki a ho alol:P

RIA

Nem nagyon magasak az echte costa ricai pasik, viszont nem kell havat lapátolni. De van sok bevándorló. Costa Ricat Közép-Amerika kis Svájcának nevezik.

Ria  módosítás |   válasz erre |   profil |  2003-02-06 23:50   
2003-02-04 20:28, kaytee:
-
2003-02-04 19:45, Ria:
-
Nem tud valaki programozoi munkat az egyenlito kornyeken?????

Costa Ricaba elszegődnél? Ott nagyraértékelik az IT szakértelmet és az őserdőkben vannak JAVELINÁk is.
-

Costa Rica.... Hmm Izgato gondolat
Magasak ott a pasik? Kicsit unom mar a 2-3 hete tarto havazast itt Svajcban

Minden reggel azert imadkozom, hogy nehogy veletlenul a szomszed kocsijat assam ki a ho alol:P

RIA

kaytee  módosítás |   válasz erre |   profil |  2003-02-04 20:28   
2003-02-04 19:45, Ria:
-

Costa Ricaba elszegődnél? Ott nagyraértékelik az IT szakértelmet és az őserdőkben vannak JAVELINÁk is.

Ria  módosítás |   válasz erre |   profil |  2003-02-04 19:45   
Hello

Orommel olvasom a napsuteses helyek listajat, ahol mar jartak egyesek Becsszo, amint kiásom magam a ho alol, azonnal elutazom valahova Afrikaba

RIA

Maya  módosítás |   válasz erre |   profil |  2003-01-25 21:46   
Köszönöm Kaytee, ha adsz cimet, küldök neked egy szép képeslapot, ahogy te tetted évekkel ezelött:-) Spanyolországot én is imádom, egy hely, ahol nagyon szivesen leélném az életem.

kaytee  módosítás |   válasz erre |   profil |  2003-01-23 21:34   
2003-01-23 09:56, MagyarOnline.net:
-
Maya üzenete:

Május: Malaga, Marbella.
van valaki aki, esetleg volt ott és guide bookban nem található információkkal, ötletekkel, személyes tapasztalatokkal tudna szolgálni?

Micsoda véletlen, mindkét helyen voltam.
Malagában rövid időre, tulajdonképpen csak 2 napot, mert ott béreltünk kocsit, amivel Marbellara mentünk. Illetve azt látogattam, mert fölötte, a hegyen, Esteponában vettünk bérbe egy jó kis villát.
Marbella nagyon drága, milliomosok és orosz maffiózók kedvenc helye. De jól néz ki. Körülötte túlépitkezés, ezzel eléggé tönkretették a környéket.
ESteponából, a házunk elől, már látni lehetett Gibraltárt. Nincs messze. És nincs messze a komphajó állomás se, ahonnan Marokkóba lehet átkelni.
Mindkét hely: Malaga és Marbella is, arról hires, hogy egyik szerelmem, Antonio Banderas ott lakik... ill. Marbellan csak nyaral. Sean Connery-nak szintén van ott kéglije. Sajnos hiába sétálgattam az utcákon, sose jött szembe egyikük se. Marbella is a way of life.... ez az ottani mondás.
A városkában van egy klassz bonzáj arborétum. Maszek, fizetni kell érte, de megéri.
Most nem jut eszembe más, de gondolkodom. És irigyellek. Imádom Spanyolországot.

MagyarOnline.net  módosítás |   válasz erre |   profil |  2003-01-23 09:56   
Maya üzenete:

Május: Malaga, Marbella.
van valaki aki, esetleg volt ott és guide bookban nem található információkkal, ötletekkel, személyes tapasztalatokkal tudna szolgálni?

ex-MON-tag3  módosítás |   válasz erre |   profil |  2002-11-10 18:29   
2002-11-08 18:42, rigojanos:
-
Akar milyen abszurd is tud lenni az ilyen esemenyek,valahol az ilyen kellemetlensegek maradnak meg az elet humoros horizontjan Rigojanos.

Melegitsd ezt a tortenetet,jot fognak szorakozni rajta jovobeli gyermekeid es unokaid :-),mint ahogy mi is :-)
meg gondolom Ti is a kandallo mellett :-)

ecet  módosítás |   válasz erre |   profil |  2002-11-10 17:06   
2002-11-08 18:42, rigojanos:
-
Jo hatassal van kegyedre a rendezett hazasélet kedves Rigojanos kollegina. Rejtett minöségeid kerülnek felszinre mint példaul az eddig jol titkolt irodalmi tehetség.

(eZ) a müértö

kaytee  módosítás |   válasz erre |   profil |  2002-11-08 18:58   
Rigó, ez olyan

még, még, még!

rigojanos  módosítás |   válasz erre |   profil |  2002-11-08 18:42   
Mivel Calyx segitsegevel ra kellett dobbennem, hogy meg nem osztottam meg a nagykozonseggel legutobbi europai koncertkorutam tortenetet, most kozze teszek egy-ket talalomra kiragadott epizodot.

Kezdjuk talan azzal, amikor egy cserbenhagyasos utkozes eredmenyekeppen a Belga rendorseggel negyszemkozt is sikerult megismerkedni. Azon belul is Bart ormesterrel, akinek meglehetosen elorehaladott allapotban levo koromgombaja szemmagassagban tartotta monden jelenlevo tekintetet.

Konyhanyelven beszelte Bart az angolt, amiert halas voltam, hiszen nem kellett kezzel elbabjatekozni a cserbenhagyasos baleset tortenetet.

Szoval Brugge-bol Belgiumba szaguldottunk a tehenlepenyszagu mezoket atszelo utakon, korgo gyomorral, amikor egy Ghent nevu varos tablai kezdtek feltunni az ut jobb oldalan (ertelemszeruen). Ghent-be beterve a mashol jol bevalt strategia szerint rogton a “Centrum” tablat kerestuk, amirol korabbi tapasztalataink szerint felteteleztuk, hogy egyenesen az ettermektol, kavehazaktol, nagymellu lanyoktol, illetve cipoboltoktol zsufolt varoskozpontba vezet majd minket. (Az elobb emlitett latvanyossagok diohejban takarjak mindkettonk fo erdeklodesi koret - a szerk.) A Centrum tabla meg is lett, de sehova nem vezetett. Varoskozpontnak nem veletlenul nem talatuk hult helyet sem; Fodor Europat megismerni vagyoknak szant gyorstalpalo utikonyve szerint Ghent varosnak nincsen kozpontja. Ettol fuggetlenul sikerult behajtanunk egy gyalogosoknak kijelolt setaloutcaba. A felreugro nyugdijas hazaspar reflexei jobbak voltak, mint a fekezo autonk orra elott kavezoke. Egy biciklis rendor is csatlakozott a bameszkodokhoz, bar o hadonaszott is, nemcsak kiabalt.

Regen tolattunk mar ilyen sebesseggel, mint akkor. Megatkoztam a varost, magamat, Fodort. Ferjem csatlakozott egy-ket tortenelmi referenciaval (szo volt a nemetekrol, teruletelfoglalasrol, stb. - a szerk.), illetve kitert meg sajat karakterenek abrazolasara, azon belul is az altala ledolgozott orak szama/het, illetve az elmult evben altala befizetett ado osszege. Kozben egy piros lampanal megallva hatulrol belenk jottek.

Aztan elhajtottak. Az ezt koveto autosuldozes alatt ferjem szajat elhagyo szavakat meg a kecskemeti Csopi Presszoban sem mernem megismetelni. Szerencsere eppen keznel volt a fekete szemceruzam, amivel sikerult leirnom a tipust, illetve rendszamot. Ugyan alapos inspekcionk csak egy, az egyik hatso lampan levo repedest eredmenyezett, berelt auto leven jobbnak lattuk, ha jegyzokonyvet vetetunk fel a sajnalatos esemenyrol.

Bart ormester tehat papirra vetette tortenetunket, es adatbazisabol a rendszam alapjan kikereste a cserbenhagyo telefonszamat. Azt mondta, ad neki egy eselyt, hogy beismerje tettet. A telefont azonban senki nem vette fel, igy az ormester fejet rosszalloan csovalva kozolte velunk, hogy innentol a rendorseg kezeben van az ugy, es mi a jegyzokonyv masolataval mehetunk isten aldasaval. Mi mentunk is abban a hitben, hogy sem Bart-ot, sem Ghent-et nem latjuk viszont tobbet.

Megerkeztunk Brusszelbe, ahol harom gyonyoru nap utan indultunk volna Luxemburgba. Tettuk volna ezt rogton azutan, hogy felhivtuk a Herz autokolcsonzot, es bejelentettuk a baleset. Nemcsak a jegyzokonyv masolatat nem talaltuk, de az auto osszes papirjanak is laba kelt. Eletem parja egy praktikus gondolattol vezerelve egy helyen tartotta ezeket, mikozben a varost jartuk harom napig – a kezeben. Hogy hol tette le, arra meg hipnozis hatasa alatt sem lett volna kepes emlekezni.

Felhivtuk tehat az autokolcsonzot, hogy az uj tenyek ismereteben kerjunk instrukciokat a tovabbiakra nezve. Kozoltek, hogy az autopapirok elvesztese tulajdonkeppen nem gond, hiszen azok csak masolatok, de a jegyzokonyvet illetoen mar nem ilyen elnezoek. Felhivtuk tehat a ghenti rendorseget, hogy legyenek olyan kedvesek elfaxolni egy masolatot. Ok kozoltek, hogy nem tehetik, mi legyunk olyan kedvesek, es faradjunk be erte szemelyesen.

Luxemburg megtekintesenek bucsut intve visszamentunk Ghent-be. A rendorsegen kiderult, hogy a jegyzokonyvrol csak az azt felvevo rendor adhat ki masolatot. Bart szabadnapos volt. En nem jutottam szohoz; a ferjem igen…

Ghent-ben toltottuk tehat az ejszakat, ami lehetoseget adott ra, hogy megismerjuk ezt a csodalatos kis varost. Aki arra jar, feltetlenul latogassa meg - remelhetoleg jobb idegallapotban.

Reggel az elsok voltunk a rendoseg elott varakozo panaszosok soraban. Igy sikerult hamar ertesulnunk arrol, hogy Bart beteget jelentett aznap. De egy kavejat kortylogato recepcios holgy oszinte erdeklodessel kerdezte, hogy miert akarjuk mindenaron a jegyzokonyv masolatat, hiszen a kolcsonzonek csak a jegyzokonyv szama kell. Ami mar napok ota a birtokunkban volt.

A ferjemet megsem kellett ujraeleszteni, ugyhogy Luxemburgot kihagyva szaguldottunk tovabb Strasbourg fele. Mikozben a borondoket es a croissant-csucskoket tavolitottam el az ulesek alol, fel fullel hallottam, ahogy a repedt lampat mutogato ferjemet felbeszakitotta a Herz alkalmazottja, hogy kozolje vele: “Ne is folytassa uram, ez tul kis kar ahhoz, hogy egyaltalan emlitest tegyek rola a riportomban.”

Spanky  módosítás |   válasz erre |   profil |  2002-10-28 00:18   
Idézet;
"Mi van veletek????"

Köszi Kriszta, minden OK.
Pont egy honapja jöttem vissza Peströl.
Hawaii-t jobban komelom, de muszály néha Pestre tolni a képemet, rokonlátogatásra .
Irj egy privit, hogy milyen volt az utolso utad. Nem akarom elvesziteni a kapcsolatot.

üdv

KrisZ  módosítás |   válasz erre |   profil |  2002-10-26 23:38   
Hajjaj Csendes hát megvagy még???? De jó hogy irtál!:-))) Mi van veletek????

A Konai sör meg mindig finom.......Na meg az oceán is
aloha
KrisZ

Spanky  módosítás |   válasz erre |   profil |  2002-10-26 20:24   
Idézet;
"nemrég jöttem haza immár a harmadik nyaralásomból a Hawaii Nagy Sziget."

Kriszta !!!

örülök hogy ismét "látlak" na meg hogy ismét voltál a Big Island-on.

Hmmm, meg is kivántam egy jo Kona sört.

üdv
Sanyi, (csendes oceán)

Miklos  módosítás |   válasz erre |   profil |  2002-10-26 18:01   
Ödönke, igazad van.
Miklós_d

Ödönke  módosítás |   válasz erre |   profil |  2002-10-25 19:57   
Az én kedvenceim pedig a román állampolgár székely emberek.
Az embernek sírni támadna kedve, amikor közöttük jár és csak a magyar rendszám miatt etetnek, itatnak, holott nekik aztán tényleg nincs semmijük (ezt a szót még életemben le nem írtam. ypszilonos, vagy sima?), csak székelykapujuk, meg önérzetük van.
Fantasztikus napokat töltöttem el ott, még egy útleírást is készítettem annyira megfogott "Magyarország" szépsége. Oda kell menni minden évben legalább egyszer, hogy érezzék, hogy tartoznak valahová és érdekelnek minket.

KrisZ  módosítás |   válasz erre |   profil |  2002-10-25 12:18   
Sziasztok!
Most találtam meg ezt a témát. Imádok utazni én is és voltam is sok helyen. Németország, Azsztria, Franciaország, Anglia, Görögország, Szlovákia, Csehország, Egyiptom, és kedvenc helyem ahonnan nemrég jöttem haza immár a harmadik nyaralásomból a Hawaii Nagy Sziget. A világ legszebb helye működő vulkánnal és őserdőtől kezdve a mexikói sivatagi tájig. A világ 12 éghajlata közül itt 11 megtalálható.Még hó is van a Mauna Kea hegy tetején ami a legmagasabb hegy a világon és ott található a Gemini teleszkóp ami a legnagyobb a világon. Nem beszélve a csodálatos tengerről, delfinek, szines halak, korallzátonyok és minden ami létezik:) Láttam ahogy a láva belefolyik az óceánba. Szerelmes vagyok ebbe a helybe. Már olyan mintha ott éltem volna, befogadtak a helyiek. Ha tehetném vennék ott egy házat és az év felét ott tölteném. Hasonlóak az élményeim, mint Andinak, bár ő Mauit szereti, én viszont ott nem voltam még. A telefon itt is ingyen volt helyi beszélgetésre. Egy csodakalssz lakást béreltem, mindennel felszerelve, ahogy Andi is leirta. Ugy éltem ott, mint itthon csak sokkal-de sokkal boldogabb voltam:-))Tényleg egybe van épitve a mosogép a száritogéppel, de nekem soha nem sikerült beinditani, meg kellett kérni a barátomat. Ha lehet következő életemben a Hawaii Big Islandon szerenék élni:-)))
KrisZ

kaytee  módosítás |   válasz erre |   profil |  2002-10-24 23:18   
Nagyerejü hurrikán közeledik Mexikó nyugati partja felé. Lehet, hogy elfújja Cabo San Lucast? Az egyik helyi Pemex- állami-benzinkutat elfújhatná, hogy őszinte legyek.
A hitelkártyánkon extra 85 dolláros számlázást találtunk tőlök. Ennyi üzemanyag talán az egész autóba nem fért volna. Sebaj, szóltunk a banknak, és az visszaszámlázza nekik!!! tőlünk meg levonják!!!

Ebből az a tanulság, hogy ilyen zsivány helyeken nem szabad kártyával fizetni. Az én férjem is csak 1x tette. Ennyi elég is volt.

andi_usa  módosítás |   válasz erre |   profil |  2002-10-05 01:27   
Kedves Kaytee,

köszönöm szépen a hosszu beszámolot. Sajnálom, hogy volt mérgetek! Ma gondoltam Rád, mert éppen ma irt Gerhard Bécsböl emailt s eszembe jutott Cabo San Lucas, elhunyt felesége, Nina vágyálma s sajnos utolso nyaralása.

Ezek szerint Cabo San Lucas-t nevezhetjük "rip-off capital of the world"-nek, egyetértessz? Nem tudom, mi miatt, nem megy arra elég turista, akit lehámozhatnak?! Vagy gondolják, csak egyszer mennek s emiatt kell ezt tenni vagy azért mert nincs sok kiut azon a félszigeten?
Mivel Nináék elötte 2 évvel voltak Hawaii-ban, elötte egy évvel Puerto Vallarta-ban, ök is ugy hasonlitották, mint Te, CSL volt a legdrágább mulatság, s azt ö is nehezen tudta elhinni.

A Maui lakásokbol az összes szigeti telefon hivás ingyen volt, ami ritkaság! Akkor még nem volt laptopom igy nem tudtam kihasználni a Maui node-ot. A többi hivás kreditkártyára müködött igy a takaritonö se tudott volna visszaélni vele, ha akart volna, akkor sem. Smart!

Az étterem ár hihetetlen, Mauiban a legdrágább hotel a Grand Hyatt Wailea s ott egyik éttermükben sem voltak olyan árak, amit Ti fizettetek, söt néha olcsobb volt mint egy Kihei étterem, ami minket is meglepett s ezek után inkább oda jártunk!

Viszont el tudom képzelni a környék szépségét, s mindig a halászatrol volt hires az a környék. Nyáron gondolom minden csendesebb is, nem ugy mint annak idején Nináéknál februárban, mikor tul erös hullámzás volt, s nem lehetett a tengerbe menni.

Andrea

kaytee  módosítás |   válasz erre |   profil |  2002-10-04 23:07   
Sziasztok utazók, és bocsi, hogy még nem számoltam be CSLról.
Andikém, bizony eszembejutott ott, amit tőled olvastam -:)
Cabo San Lucas földrajzi elhelyezkedést tekintve nagyon-nagyon szép. Hegyek, sivatag, tenger. Jó meleg is volt.
Üdülőink - egy hetet a Fiesta Americana, egy hetet a Westin Regina Resortban töltöttünk - osztályonfelüli luxus voltak.
Autót szerencsére béreltünk. Az utak kiválóak voltak, mivel most újitották fel őket, vagy épitették. CSLban lesz/van az Ázsiai Csendesóceáni országok csúcstalálkozója.
A többi dologgal már nem voltam megelégedve. Az árak talán Hawaiinál is magasabbak. Nehezen tudtam volna elképzelni, és azt is, hogy, túlzás nélkül, mindenütt át akarjanak verni. A koronát az tette fel, hogy a takaritónő borravalóra otthagyott boritékjába beletömködhettem a telefonszámláját... a szobánkból telefonálgatott! És 1 helyi hivás = 1 USA dollárba kóstált(volna) nekünk. Még az autókölcsönzőben is túlszámláztak először, pedig kezemben volt a szerződés másolata. Mivel felkészültem, minket csak 1x vertek át, visszaadásnál aprópénzzel. Amikor rajtakaptuk őket a stiklin, mindenki ugyanúgy viselkedett: első lépésben hosszasan ellenőrizte a kérdéses számlát, majd megpróbálta elmagyarázni, miért értettük mi félre...második lépésben javitotta, de még mindig nem helyesre.. harmadikban elfelejtett angolul... negyedikben sértetten rendbehozta...aztán megint jóviszonyban voltunk.
Sehol Mexikóban nem tapasztaltam hasonló viselkedést. Sem Puerta Vallartaban, sem a legszegényebb vidékeken.
És a timeshare vevőket behúzni próbáló felhajtók is erőszakosak voltak, de szerencsére a drága üdülők közelébe se jöhettek. Velük csak a városban találkoztunk. Egynek "bedőltünk", mivel volt elég sok szabadidőnk. A Hilton hotelbe mentünk el, 2x1oo dolláros éttermi utalvány fejében. (Felalkudtam, mázlinkra. A francia étteremben- ahol a kaja felséges volt- 1oo USA dollárért épphogycsak meg tudtunk vacsizni, szeszesital nélkül!) A Hiltonban kaptunk finom ebédet, megnéztük a helyet, megkérdeztem az árát is, kéthálószobás, évente 2 hétre, 3o évi joggal, és most évi 18oo dollár közösköltséggel, "csak" 69,3oo USA dollár volt. De, hangsulyozta a pasas, ez alku előtti ár. Kérdeztem, mit fizet, ha a teremben látott balekoknak nem mesélem el, én mennyiért tudnék itt nyaralni? (1 dollár= plusz 195 adó volt épp a skyauction.com-on 1 hét!!!)
Elnézést,ez túl hosszúra sikeredett.

andi_usa  módosítás |   válasz erre |   profil |  2002-10-04 22:00   
Kedves Kaytee,

na, milyen volt Cabo San Lucas?

Andrea

OMGI  módosítás |   válasz erre |   profil |  2002-09-22 20:12   
Kedves Miklós!

Ha magas hegyeket nem is, de havat és hideget biztos fogtok találni, -márha nem nyáron jöttök.

TERVETULOA! - mondják a finnek, ami szabadon fordítvan megfelel a "WILLKOMMEN" kifejezésnek, - tehát szeretettel várunk.

Remélem még akkor is itt fogunk bóklászni a topon, - és megtaláltok. Ha nem, jelentkezz a magánüzeneteknél!

üdv. OMGI

Miklos  módosítás |   válasz erre |   profil |  2002-09-22 11:00   
Kedves Mindenki!

Külön figyelemmel olvasom ezt a topikot, ki merre jár a nagyvilágban, hova szeretne eljutni, no és persze ki hol szeretne szive szerint élni.
Èn eddig föleg Európában barangoltam, és mivel imádjuk a hegyeket a feleségemmel, föleg olyan országokban járunk / jártunk ahol magashegyi túrákra és vándorlásra lehetöség van.
Egy ország azonban különösen szívemhez nött, mégpedig Tirol! Persze most modhatjátok hogy három részre van darabolva, Ausztria, Olaszország és Svájc területein élnek közigazgatásilag, de mégis egy csodálatra méltó és homogén egységet alkotnak, összetartásuk határaikon túl minden nemzetnek példamutató lehetne.

Èn Déltirolt választanám, az Olasz " beütés " miatt, talán sikerül egyszer ott végleg letelepednünk.

Kedves OMGI, Finnországba már régen tervezünk elmenni, azt hiszem két év múlva sikerülni is fog!

Baráti üdvözlettel mindenkinek,

Miklos_d

rigojanos  módosítás |   válasz erre |   profil |  2002-09-16 18:18   
MEGJOTTEM!!

Majd jonnek reszletek...

OMGI  módosítás |   válasz erre |   profil |  2002-09-15 17:10   
Kedves Cili!

Örülök, hogy válaszoltál, valóban kiesünk a nagy utasforgalomból. Ebben az országban nem nagyon sikerülnek a reklámok. Habár újabban a japánok idetaláltak, fôképpen a téli hónapokban, a jeges-tenger, a mikulásromantika és a nemvitásan csodálatos Lappföld idehozta ôket. De valóban csak annak szabad idejönni télen, aki szereti és tűri a hideget.
Bár mi kb. 1000 km-rel délebbre vagyunk az igazi zord, lapp földektôl, azért én is megértem itt a -38-39 fokot már. No, mit ne mondjak, azt mondtam, nem fehérembernek való.
Viszont mindig felmelegit az isteni szauna, most is elbucsuzom Töletek, mert vár a forróság, kellemes vasárnap estét kívánok minden fórumozónak,

üdv. OMGI

Ugrás a ( előző lap 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 következő lap )
Új topik indítása   Üzenet küldése

Irjon nekünk! - Impresszum - Médiaajánlat - Súgó