2018. május 23. Címlapra!
[Regisztráció]  [Profil szerkesztése]  [Beállítások szerkesztése]  [Keresés]
[Magánüzenetek]  [Felhasználók listája [Bejelentkezés]
MagyarOnline.net Fórumok >> Mi vagyunk! >> Beteglátogatás
Új topik indítása   Üzenet küldése
Ugrás a ( előző lap 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 következő lap )
 Fredi  módosítás |   válasz erre |   profil |  2007-09-13 06:41   
Kedves Tihi,

veled örvendek a jó híreknek, de ami a vérnyomásodat illeti, a leírt értékek alapján az nekem kimondottan alacsonynak tűnik. (Összehasonlításnak: az enyém, gyogyszer mellett olyan 160/100 körüli chianti nélkül, azzal még több.)

Tihi  módosítás |   válasz erre |   profil |  2007-09-12 23:39   
Lassan kijelentkezem innen, minden rákos tesztem eddig negativ, szerencsés voltam, hogy a beavatkozás idöben történt. Vérnyomáson is rendben van, jelenleg csak élvezem az életet.

A vörösbor továbbá is a legfontosabb orvosságom, jelenleg egy üveg Ruffino Chianti élvezése után vérnyomásom 85/54 pulzus 69. Erre egy jót alszom majd.

bovi  módosítás |   válasz erre |   profil |  2007-06-26 16:41   
2007-06-26 14:32, Tihi:

Tihi  módosítás |   válasz erre |   profil |  2007-06-26 14:32   
2007-06-25 22:38, bovi:
-
Kedves Bovi!

Tegnap román pinot noire vörösbor volt, ma egy chilei cabernet sauvignon van a soron. Viszont egy pohár vörös bor nem elég, a jó eredményekhez 2-3 pohár elfogyasztása szükséges. Esténként esetleg a MONozás a legfontosabb megnyugtató hatás.

bovi  módosítás |   válasz erre |   profil |  2007-06-25 22:38   
2007-06-25 21:36, Tihi:

Kedves Tihi!
Öröm olvasni, hogy ilyen jól vagy!
A vörösbort iszom én is minden este egy pohárral, de valószinü nem azt ami segit
Talán megirnád milyet iszol?

Tihi  módosítás |   válasz erre |   profil |  2007-06-25 21:36   
Egy hónapi kezelés után minimális gyógyszeradagolással a vérnyomásom ilyen: (4 heti aritmetikai középérték):

délelött: 141/92 pulzus 73
délután: 141/83 pulzus 74
este: 100/65 Pulzus 66

Esti jó értékeit a vörösbornak sorolom, orvosom csak mosolyog, amikor véleményemet mondom, szerintem a vörösbor nekem segít. Mi jobb mint az, ami segít nekem és még élvezni is lehet.

Tihi  módosítás |   válasz erre |   profil |  2007-06-25 21:20   
Jelentkezem és mondom, hogy jól vagyok. Szedem az orvosságokat, minden bajomra azok jók, manapság a kezelés, a gyógyszerek müködése fantasztikus, más superlatívot nem tudok találni kezelésemre. Jól müködik az itteni egészségügyi ellátás.

Tihi  módosítás |   válasz erre |   profil |  2007-06-01 10:22   
2007-06-01 04:59, Ferencz Zsuzsanna:
-
Mennyei saláta!

Annak örülök, hogy szervezetem velem és nem ellenem müködik.

Tihi  módosítás |   válasz erre |   profil |  2007-06-01 10:18   
2007-06-01 08:14, Fredi:
-
Tegnap délután 154/93 P72
Este 22:15 99/64 P71
Reggel 9:50 146/97 P80

Vérnyomásmérö müszerem müködik rendesen, azonos értékeket mér mint orvosom müszere.

Fredi  módosítás |   válasz erre |   profil |  2007-06-01 08:14   
Tihi, a ma reggeli mérés értékeit is közöld!

bovi  módosítás |   válasz erre |   profil |  2007-06-01 08:05   
2007-05-31 21:39, Tihi:

Ha így megy tovább, a vörösbor az igazi orvosság.

De alkoholista lehetsz töle
Igaz, az nem fáj Szép, rózsaszinü lesz a világ

Ferencz Zsuzsanna  módosítás |   válasz erre |   profil |  2007-06-01 04:59   
Mennyei saláta! Tihi, a te vérnyomásod fordítva reagál. Vigyázz, ne kerülj be az orvosi szakkönyvekbe!

Tihi  módosítás |   válasz erre |   profil |  2007-05-31 21:39   
Nem tudom ki ért a vérnyomás ertékeire. Jelenleg jó 3-4 pohár vörös bor élvezete után, ez az eredmény: 103/74 pulzus 73.

Ha így megy tovább, a vörösbor az igazi orvosság.

Tihi  módosítás |   válasz erre |   profil |  2007-05-29 22:33   
Sajnos párom is idös, mindketten idösek vagyunk és ez a probléma. Nincs segítség, amig bírunk rugdalózni, minden rendben van, ha nem, akkor bajok lesznek.

Tihi  módosítás |   válasz erre |   profil |  2007-05-29 22:20   
Egy betegség az normális dolog, ilyen az élet, a gyógyulás az meg a kitüntetés. Ezek mindig a beállítottságnak, általános véleményekhez tartozik, a betegszobában viszont mindig reményhez kell fordulni.

Tihi  módosítás |   válasz erre |   profil |  2007-05-29 21:37   
Jelenleg nagyon is jól érzem magamat, de még kezelésben vagyok. Méregetem a vérnyomásomat, reggel az 151/109 pulzus 91, ez magas. Este viszont 2-3 pohár vörösbor után 126/89, tehát nagyon is normális. Ezen csodálkozunk orvosommal, hogy hogy is müködik szervezetem esténként vörösbor hatására.

Mary  módosítás |   válasz erre |   profil |  2007-04-06 22:56   
2007-04-06 20:35, Tihi:
-
Remélem ez csak átmeneti helyzet.
-
Ez pontosan így van.

Tihi  módosítás |   válasz erre |   profil |  2007-04-06 20:35   
2007-04-06 19:35, bovi:
-
Kedves Bovi,
nem is gondoltam ilyen topikra, mindig egészségesnek tartottam magamat, most olyan furcsa helyzet van, hogy én is beteg lehetek. Remélem ez csak átmeneti helyzet.

bovi  módosítás |   válasz erre |   profil |  2007-04-06 19:35   
Kedves Tihi, ha elöbb elárulod, hogy kórházban vagy-voltál, akkor itt kivántunk volna mielöbbi gyógyulást
Mert bizony ám, ilyen topik is létezik

Mary  módosítás |   válasz erre |   profil |  2006-05-19 22:24   
2006-05-19 22:06, bovi:

"nem szertnék itt hös lenni.
Amit tettem és teszek, az természetes. Csinálom, amig birom, tovább is, mert kötelességemnek tartom. "

Ezt tudom. Azért mondtam és mondom, hogy le az összes kalappal!

bovi  módosítás |   válasz erre |   profil |  2006-05-19 22:06   
2006-05-19 21:49, Mary:

Köszönöm kedves szavaid Mary, de nem szertnék itt hös lenni.
Amit tettem és teszek, az természetes. Csinálom, amig birom, tovább is, mert kötelességemnek tartom.

Mary  módosítás |   válasz erre |   profil |  2006-05-19 21:49   
2006-05-19 14:12, bovi:

Kedves Bovi,

én azt hiszem, ti kihoztátok az életböl a lehetö legtöbbet az adott körülmények között. Nektek a ti életetek a normális, és hidd el, ez így is van. Elfogadtátok, amit a sors hozott és közösen átvágtátok magatokat az életen. Le a kalapokkal.

Lehet, hogy van, aki sajnál, de én nem. Inkább tisztellek benneteket, de nagyon.
Lényegében példaképek is vagytok arra, hogy az ember mi mindenre képes, kitartással, egymás iránti szeretettel és bizakodással.

Azt hiszem, ti sose lesztek öregek és tehetetlenek, mert az öregség a fejben kezdödik, és ott te nagyon is éber, fiatalos és egészséges vagy. Remélem, a párod (akit nem ismerek) szintén ilyen.

Csak azt kívánom nektek, hogy soha tehetetlenek ne legyetek és mindig legyen segítség a bajban.

Egyetlen kicsi nagymamám, aki még van, 83 éves, nagyon nehéz élete volt és rengeteget dolgozott, de még most is úgy rohangál, hogy elhagy engem (pedig én sem vagyok egy tutyimutyi fehérnép. ) Nagyon tisztelem. És tudom, hogy más is képes erre, mert megedzette az élet.

Azt hiszem, a különféle tragédiák az emberek életében nem mindig negatívak: ezek által növünk, fejlödünk, érünk és szerzünk eröt, szívósságot a holnapra nézve.

Én azt hiszem és remélem, hogy ti is ebbe a kategóriába tartoztok.

Nagyon sok szeretettel:
Mary

bovi  módosítás |   válasz erre |   profil |  2006-05-19 14:12   
Ha itt panaszkodni lehet, megteszem én is:
Tegnap volt 45 éve, amikor férjem balesete (munka) történt, azóta tolószékben ül.
Akkor, 25 évesen, még el sem tudtuk képzelni, mi vár ránk.
Ma azt nem tudjuk elképzelni milyen lett volna egy másik, normális élet.
Múltak az évek, egyik a másik után, de a nehezebbje még elöttünk van, amikor mindketten öregek, tehetetlenek leszünk
Ettöl jobban félek, mint az elmúlt 45 évtöl!

Ferencz Zsuzsanna  módosítás |   válasz erre |   profil |  2006-05-19 07:27   
Jaj, te Tündvér.

tundver  módosítás |   válasz erre |   profil |  2006-05-18 21:23   
Szia Csuty, soraid nagyon jólestek és gyakorlom, amit tanácsoltál. Amikor együtt vagyunk, mindketten mutatjuk, milyen erősek vagyunk, de amint elmegyek, omlok össze, akár egy kártyavár. A fájdalmak nem akarnak enyhülni. Viszek könyvet, átviszem a kutyát, beszélgetünk, összeveszni csak azon szoktunk, hogy mit fizettem a boltban, meg másutt, mert persze, hogy kevesebbet mondok, mint amennyi, mert neki még kevesebb van. Ezen időnként derülünk is. Nagyon nehezen jár. A két bot sem elegendő támasz és apránként adja fel a hídállásokat. Mostmár megengedte, hogy mossak rá, és persze mindent megteszek, hogy rend legyen körülötte. Még szerencse, hogy nincs hideg. Jó idő van, néha esik az eső és minden pillanatban rettegek, mikor következik be az a pillanat, amikor egyszercsak eltörik valamije. Az elengedéssel nincs baj, csak az addig tartó úttal. Nehezen viselem, rosszul alszom, állandóan bennem van a félsz. A kollégám, hála Istennek javulófélben van, de még szigorú kórházi őrizet alatt.
Nagyon köszönöm, hogy bíztatsz és nagyon jólesik. Nem is tudom elmondani, mennyire. Szeretettel: Tünde

OMGI  módosítás |   válasz erre |   profil |  2006-05-12 23:56   
Csuty! Szívet melengetô, szép sorokat írtál nekünk, mint egy betegszobába látogató jóságos tündér. Azt hiszem az Élet legnagyobb megpróbáltatásai közé tartoznak a szeretteink eltávozására való tudatos felkészülés. Ez a mi kulturánkban, ahol évszázados hagyományai vannak a szülô-gyermek kapcsolatnak, még nehezebb. De tudom én is (és biztosan Tünde is), hogy eljön az "elengedés" idôszerûsége,csak biztosan nehéz elfogadni, amikor eljön a pillanat.

Ezek a sorok, amik itt megjelennek, ahol itt, a bajban-vigasztalásban vagyunk együtt, ez a MON igazi arca. Ezek, az ilyen hangok,ezek a sorok azok, amiért öröm idetartozni!

Mindenkinek jobbulást kívánok!

Csuty  módosítás |   válasz erre |   profil |  2006-05-12 22:30   
Kedves Ibolya, és Zsuzsanna!

Nagyon szépen köszönöm a jó kivánságokat. Igyekszem összeszedni magam, hu mindig kikapok( a családomtól) , mert sokat dolgozom, többet kellene pihennem. Szeretnék aktivabban vissza jönni hozzátok, ha idöm engedi itt leszek ujra veletek!
Még egyszer köszi minden jó kivánságot, nem csak rám, hanem a többi beteg emberre is ráfér!

novikati  módosítás |   válasz erre |   profil |  2006-05-12 12:15   
Köszi Mindenkinek!

Az ebek láncravétele eddig is ment , a vezetéssel van problémám, egész pontosan az autó beindítása nem megy.

De szerencsére akad segítségem!

Ferencz Zsuzsanna  módosítás |   válasz erre |   profil |  2006-05-12 05:08   
Lányok, szedjétek már össze magatokat,
hogy gyakrabban lássunk benneteket.
Tudom, hogy tanácsot adni könnyű...

Ibolya  módosítás |   válasz erre |   profil |  2006-05-12 00:41   
Tiszta szivemböl kivánok mindkettötöknek mielöbbi gyogyulást és kitartást.

Ugrás a ( előző lap 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 következő lap )
Új topik indítása   Üzenet küldése

Irjon nekünk! - Impresszum - Médiaajánlat - Súgó