2022. június 30. Címlapra!
[Regisztráció]  [Profil szerkesztése]  [Beállítások szerkesztése]  [Keresés]
[Magánüzenetek]  [Felhasználók listája [Bejelentkezés]
MagyarOnline.net Fórumok >> Csevegés! >> Kokova
Új topik indítása   Üzenet küldése
Ugrás a ( előző lap 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 következő lap )
 ex-MON-tag3  módosítás |   válasz erre |   profil |  2003-01-14 18:36   
2003-01-14 18:11, rigojanos:
-

rigojanos  módosítás |   válasz erre |   profil |  2003-01-14 18:11   
2003-01-14 17:55, Calyx:

nyelvrol jut eszembe:
olvastam Kaytee-t most,irja "pardon my French"...most olvastam az egyik konyvben,hogy ugy kerult az angol nyelvbe pl. a fenti,es "French kiss" es minden ami 'obscene' az french a mai napig az angol nyelvben,a franciak utalata miatt a tortenelemben..

En gyakran keveredek vitaba amerikaiakkal pont amiatt, hogy a franciakrol olyan kategorikusan kepesek kijelenteni, hogy durvak, utalatosak, ilyenek-olyanok. Es mindig olyanok teszik ezt, akik nemhogy Franciaorszagban nem jartak meg, de franciaval sem talalkoztak.

Akik meg jartak ott, azoknak az a bajuk, hogy nem olteltek korbe oket a franciak, illetve nemigen beszeltek hozzajuk. Az en tapasztalatom az volt, hogy mivel a franciak nem beszelnek olyan jol angolul, mint a hollandok vagy a belgak, ezert nehezebb veluk barmirol beszelni. Es mas mentalitasu emberek is; ha bizonytalannak erzik az angoljukat, inkab nem szolalnak meg. Ugy meg nehez mosolyogva csevegni.

ex-MON-tag3  módosítás |   válasz erre |   profil |  2003-01-14 17:55   
2003-01-14 17:38, rigojanos:
-
Igen,a nyelvben nalam is ugy van.

nyelvrol jut eszembe:
olvastam Kaytee-t most,irja "pardon my French"...most olvastam az egyik konyvben,hogy ugy kerult az angol nyelvbe pl. a fenti,es "French kiss" es minden ami 'obscene' az french a mai napig az angol nyelvben,a franciak utalata miatt a tortenelemben..
Peldak:
"French postcards","French prints",prostitualtak:"French consular guard",
bugyik:"French knickers",porstitualtak altal adott szerviz:"French lessons",syphilis:"French disease","French pox","French compliment"...
mikor a steak nincs jol elkeszitve:"done like a Frenchman",mikor valaki ellog a mh-rol
"French leave"

erdekes,igaz ?

rigojanos  módosítás |   válasz erre |   profil |  2003-01-14 17:38   
Folytatas innen:
http://www.magyaronline.net/forum/viewtopic.php?topic=497&forum=46&203
~~~~~~~~~~~~~~~~
Nem tudom ! nem vagyok szinesz,eleg sokat forogtam kozottuk,nem ugy vettem eszre,hogy
pillanatrol pillanatra levetkoztetheto lenne egy szerep.

Te mit gondolsz ?
~~~~~~~~~~~~~~~~
En is egyetertek veled abban, hogy nem tartom elkepzelhetonek, hogy az aznapi forgatas befejeztevel valaki azonnal atvaltozzon Joan of Arc-bol Kovacs Kelemenne-ve. Abbol is gondolom, hogy en ahanyszor hazamegyek, e ott folyamatosan magyarul beszelek, eszreveheto az angolomon utana a valtozas.

Mar ha ez jo pelda, mert en meg filmszerepet nem kaptam idaig, ugyan jo szineszno vagyok.

bimbi  módosítás |   válasz erre |   profil |  2002-12-08 08:19   
U.dit Azokat a huszarokat en is meg "nyakalnam" kicsit

U.dit  módosítás |   válasz erre |   profil |  2002-12-07 08:02   
2002-12-07 06:00, bimbi:
-
En is lattam a Szegedi paprika es a gulyas csinalast.na meg a Huszarokat is A kedves U.dit tagunk Szegedi irtam neki neze a musort,a Yahoora, de ugy latszik nem volt on line ma este Kar U.dit merrrrrr az a boooooooogracs nagyon jol nezet ki na meg az almas pite is
-
Csak 4 oraval kestem le a musort, marad a helyszini teszteles! Foleg huszarilag...

bimbi  módosítás |   válasz erre |   profil |  2002-12-07 06:00   
En is lattam a Szegedi paprika es a gulyas csinalast.na meg a Huszarokat is A kedves U.dit tagunk Szegedi irtam neki neze a musort,a Yahoora, de ugy latszik nem volt on line ma este Kar U.dit merrrrrr az a boooooooogracs nagyon jol nezet ki na meg az almas pite is

ex-MON-tag3  módosítás |   válasz erre |   profil |  2002-12-07 04:00   
Most ment a Food TV adon,Szegedrol es a Szegedi paprikarol musor,eleg jo !!!
Ismetlik ejfel utan ha erdekel valakit:

http://www.foodtv.com/foodtv/episode/0,6283,FU1A02,00.html

Szeged

=======

kosz Rigojanos ! eloszor nem ertettem,de aztan csak rajottem,hogy mi is lehet amit a Bimbi irt...azt hiszem minden varosban van ilyen fele ujsagok a hajlektalanok reszere,marmint NY-ban es Parizsban tudom,hogy van,meg Londonban is...

rigojanos  módosítás |   válasz erre |   profil |  2002-12-07 03:12   
2002-12-07 01:56, Calyx:
-

Ahh megvan:Fedél nélkül c. lap.."Fedél nélkült"...hajléktalanok árulják.
Fedél nélkült=helyes magyarul ?

Ja, en is vettem mar otthon. Nem kerul sokba a gyartasa, es a hajlektalanok (akik aruljak) megtarthatjak a penzt (nem tudom, hogy az egesz bevetelre vonatkozik-e). Van kituzojuk, es udvariasaknak kell lenniuk (es jozannak). Hires szineszek, kozeleti szemelyisegek adnak interjut, tobbek kozott azokat kozli az ujsag. Meg hajlektalanokkal keszult cikkeket.

ex-MON-tag3  módosítás |   válasz erre |   profil |  2002-12-07 01:56   
http://www.magyaronline.net/forum/viewtopic.php?topic=445&forum=29&115
2002-12-06 05:57, bimbi:
-
hogy vesz egy "Fedél nélkült".

-

Mi az a "Fedél nélkült" ?

Utana neztem a Net-en,de csak Drew Barrymore-nal jon ki hasonlo:
" Barrymore-nak aranyból van a szíve, és - bár nyilván sokat keres - abból sokat el is adományoz humanitárius és egyéb célokra. Támogatja a Female Health Foundation nevu noi egészségügyi szervezetet, Paediatric AIDS Foundation-t, más hasonló alapítványokat és nyilván legalább egy Fedél Nélkült vesz hetente. "
http://www.sulinet.hu/eletmod/kultura/mozi/honapszinesze/drew/drew.html

Ahh megvan:Fedél nélkül c. lap.."Fedél nélkült"...hajléktalanok árulják.
Fedél nélkült=helyes magyarul ?

37.000 ezer ember hajlektalan New York varosaban,16.500 GYEREK !
a polgarmester a dokkokban kikotott luxushajokon akarja szallasolni oket a teli hideg idokre.

Kero  módosítás |   válasz erre |   profil |  2002-12-07 01:13   
2002-12-07 00:24, kaytee:
-

Make me an offer i can't refjuze Bahama!

kaytee  módosítás |   válasz erre |   profil |  2002-12-07 00:24   
2002-12-06 23:37, Kero:
-
Teccik a kis piros x a dobozkában.
Szólj, ha el akarod adni a Nortelt.
Lassan megint veszek.

Kero  módosítás |   válasz erre |   profil |  2002-12-06 23:37   

Moi?

Kero  módosítás |   válasz erre |   profil |  2002-11-30 18:36   
2002-11-29 22:06, kaytee:
-
Dream on. Nortel up at 80 cent

rigojanos  módosítás |   válasz erre |   profil |  2002-11-29 22:50   
Amsterdam
Brugge

kaytee  módosítás |   válasz erre |   profil |  2002-11-29 22:06   
Barcelona
Roma
Granada, Toronto, San Diego, Vancouver - nem tudok választani ezek között.
San Francisco - elképzeltem, hogy ott kellene laknom, és nem vettem fel a sorba, ahogy New Yorkot is kihagytam.

andi_usa  módosítás |   válasz erre |   profil |  2002-11-29 19:04   
Nekem a legszebb város Roma, aztán jön San Francisco és harmadiknak Istanbul. Talán nem tudok reálisan itélkezni, mert ez az összes élményeimet ott egybefüzi, az embereket is, az ételeket, az árukat. Szerintem az olasz rendelkezik a legnagyobb müvészi- és szépérzékkel, s imponál az is, hogy látszolagosan mindenkinek jo énekhangja van. Vagy annyira szeretem a szökökutakat szobrokkal?

ex-MON-tag3  módosítás |   válasz erre |   profil |  2002-11-29 13:09   
Azt hiszem,hogy a vilagon egyik legszebb varos San Francisco,de Vancouverben is az volt az erzesem,meg Isztambulban is,es Barcelonaban is,es tudom,hogy Lisszabon is
hasonlo fekvesu,de ott nem voltam meg,de circa 2 honap es ott is leszek,alig varom.

Azt hiszem a fenti varosok mind hasonloak,
mert ott van a viz es a hegyek/dombok
es valahogy nagyon szep az nekem.

ex-MON-tag3  módosítás |   válasz erre |   profil |  2002-11-29 12:44   
2002-11-29 09:55, andi_usa:
-
Kedves Andrea,

Las Vegasban nappal volt mikor ott voltam,es ez meg a 90-es evek eleje (meg mielott volt a nagy foldrenges Kaliforniaban,meg akkor nem koltoztek oda sokan),nagyon nem tetszett,olyan volt nekem,mint egy szellemvaros a 60-as evekbol,akkor nem volt meg az azota epult sok uj epulet...meg ahogy irtam siettem SF-ba,es csak Grand Canyontol
muszaly volt erintenem a varost,utkozben volt.
En viszont nem talaltam olyan koparnak,nagyon tetszett a horizontban az ezust hegyek.
Death Valley is tetszett,mondjuk akkor nem volt tul meleg,de mindenkepp gyonyoru hely,foleg a borax sziklak az un.Zabriskie Point-nal.

Masnap 2 napom volt San Franciscoban,aztan onnan egyenesen le San Diegoba,es onnan Phoenix ami nem sokkal tobb,mint ide N.Y.,ha jol emlekszem 300 merfold korul volt,es nekem N.Y. haztol hazig az 250 merfold.

Ami egy masik utam volt es oda nagyon szeretnek egyszer ujra eljutni,az Utahban a Lake Powell,ott nagyon gyonyoru a Jura (itt a neve Jurassic) geologiai korszakbol maradt vorossziklak kozott a nagyon kek to.

Fazasra !
en is faztam sokszor a megallokban Magyarorszagon,itt soha nem faztam meg annyira.Olyan is volt,hogy vittem a lanyom a bolcsodebe,es volt egy olyan baba hordozonk,amit a hatamra tettem es ugy vittem,csak leszalltunk a 64-es villamosrol
es a bazaltkoves ut meg volt fagyva marmint le volt fagyva,ahogy raleptem a villamos allomas szegely utan,hatravagodtunk,en a gyerekre,kicsusztak alolam a labaim.
A bolcsode 2 saroknyira volt,vegig rohantam szegeny gyerekkel,sirtam nagyon,mert nem tudtam,hogy mi kar lett a gyerekben,de annyira felvolt oltoztetve mindenfele teli ruhanemukben es annyi reteg volt rajta,hogy nem lett baja.

andi_usa  módosítás |   válasz erre |   profil |  2002-11-29 09:55   
Kedves Calyx,

vakmerö és merész vagy, kalapot le! Én akkor féltem mikor a Jettaval mentünk Palm Springsbe s Ani aki frissen tette le a jogositványát elötte s idösebb volt nálam, kérte ha jön egy kitérö, álljak le Palm Springs elött, szeretne ö is egy kicsit vezetni. Száraz ut volt, akkor még nem volt esö, de olyan hullámzoan vezetett, hogy rászolt az unokája is, váltson velem mert biztonságban akar megérkezni! Szerencsére nem volt forgalom. Visszafelé mikor esett is, nem mert vezetni.

Külömben mielött itt letettem az autovizsgát egyéb hijján én is biciklivel járkáltam 78-ban. Még meg van a német bicikli melyet férjem a német kolléganöjétöl vett, akivel annak idején car poolozott. A biciklit akkor is használtam, ha elromlott a kocsim, s biciklivel kisértem el lányomat az iskolába. Dombra felfelé nehéz taposni, hazafelé könnyebb volt, zuhogo esöben viszont reménytelen ha az utcák el vannak öntve! Baselban több biciklistát láttam, mint itt s ott feltünöen sok auto volt s félig a járdán vagy néha teljesen azon parkolnak!

Nekem Bécsre vannak olyan emlékeim, mikor elsö évben nagymamámnál laktam messze kint s másfél ora ut volt busszal s villamosokkal a divat iskola. Télen borzalmas volt elgyalogolni a buszmegállohoz, 15 perces ut, majd megfagytam ahogy átfujt az anyagkabátomon a szél! Nagymamámm valahonnan szerzett egy csikoszörmét s azt varrta bélésnek a kabátomba ami segitett. Köveztkezö évben aztán anyàm barátnöjéhez költöztettek át ami valamivel közelebb volt de ott lift nélkül a harmadik emeletre kellett felmásznom mindig, nem kellemes csomagokkal. Bécs azota nagyon változott, az uj metro gyors s majdnem mindenütt megtalálhato.

A Death Valleyben még nem voltam, de azon a környéken nem mernék arra várni, mikor fogy ki a benzinem! Viszont voltam nyáron Bakersfield felé s onnan a Sequoia National Parkban ami gyönyörü de irto meleg volt abban a völgyben, még fent a hegyekben is!

Kétszer voltam Las Vegasban, elöször organizált buszkirándulással mentünk decemberben, másodszor egy esküvöre s akkor a menyasszony vezetett. Májusban volt s irto meleg, akkor elhatároztam, hogy nyáron ha már, inkább repülnék! Nekem érdekes volt Las Vegas, a rengeteg villany, az éjjel-nappal valo szerencse játékok, az állandoan nyitott éttermek. De föleg érdekes volt a futo szallagon lévö esküvö, lányom akkor kijelentette, ö soha nem esküdne ugy!

Nekem ott az is csodálatos, hogy minden kopár Las Vegas körül s Las Vegas mint egy oázis virit ott a környéken.

ex-MON-tag3  módosítás |   válasz erre |   profil |  2002-11-29 05:16   
Szia Andi,

Az van hogy a feled levo forgalom,vagyis a tavvezetes elegge hires,de mar nemcsak ott van,itt is...nagyon sokan tobb orat vezetnek,es az utak borzalmas hogy milyen elmaradottak.Az en szuleim itt voltak 1963-ban,akkor epult a Beltway,az akkori kozlekedesre,azota a 63-ban szulettek is majd 40 evesek,azota mennyi minden valtozott ?,nekem is napi 2+ ora a metrozas,az 2 ora minusz a 24 orabol !
Mult szombaton busszal akartam a varosba menni,a busz a haz elott all meg es 10 perc a metro stop,kerek 45 percet vartam a buszra,kb 35 percet kesett,majd megfagytam,mert akkor hideg szel volt.

Van egy hires pacifista itt a varosban (Colman McCarthy),az American Universityn professzor,igen imadom az oreget,na O jar bicajjal mindenhova,en az olyan emberekre nezzek fel nagyon akik torodnek gyakorlatban is a kor problemaival is.

Volt egy kalandom,***Las Vegasbol vezettem San Franciscoba.. (kiterovel) Death Valley-n keresztul (a hegyekrol jutott eszembe)..Sierra Nevada-ban junius 6.-an ho volt nem is keves,na ! nem vettem benzint,csakhogy minnel tovabb jussak minnel elobb,ott a hegyekben Sierra Nevadaban
elfogyott mar sotetben,szerencsere dombon lefele volt az ut,uresben becsusztam egy benzinkuthoz,de senki nem volt ott !,
ott aludtam a kocsiban,pont a benzinkut elott,mig reggel ki nem nyitottak,es ugy tudtam San Franciscoba menni,feltem egy kicsit,hogy cougar (hegyi oroszlan) nehogy arra jojjon ,habar a kocsiban voltam ..

Ott Las Vegasnal nyugatra van egy benzinkut,ahol nemetul is kivan irva a szerviz,ott vettem aznap utoljara,meg fenykepem is van valahol,mert meglepodtem,hogy nemetul van kiirva,habar sok europai tourista jar a Death Valley-ba.

***Las Vegas ahol vettem a benzint,de Grand Canyonbol vezettem,Las Vegas nem erdekelt,a Hoover vizeromun kivul es az orleander bokrokon kivul ott semmi mas nem erdekelt,habar gyonyoru a taj,valoban ezust hegyek.

andi_usa  módosítás |   válasz erre |   profil |  2002-11-29 00:54   
Kedves Calyx,

tudod, még a fiatalok is belefáradnak a hosszu kocsizásokba, emlékszem milyen hamar történt az Lytle Creekkel lányomnál, ahol nem volt supermarket s majdnem olyan messze le kellett lányomnak jönnie a sok kanyaron keresztül, mint ahol én vásárolok! Olcsobb a lakbér az igaz, de több a benzin számla, pláne fel a hegyre! Igen a levegö csodás volt ott fent, de ho is esett a kertbe!

Kérdés az is, mi fogyaszt kevesebbet, a nagy teherauto a cégeknél, melyek házhoz szállitják a holmit, vagy a kissebb családi SUV, amivel maga haza viszi? Az ember megszokja, hogy ha már kiveszi a garázsbol az autot, s ki kell nyitni a kaput s utána be is csukni, hogy egyzerre több mindent intéz el s nem megy egy dolog miatt el. Lányom nem igen megy egyedül a kocsijával dolgozni, ketten mennek felváltva barátjával, ha éppen egy idöben dolgoznak, de sajnos az nem mindig van.

Emlitettem, hogy mennyire élveztem tavaly Baselban, hogy csak a liftel le, aztán át az utcán s ott volt a Coop és a Migros a friss kenyérrel. De a villamosmegállo szintén, s 3 megállo volt a belváros!

Ha nem kell, nem vezetek! Mi is villany nélkül voltunk hétfön mikor a Santa Ana szél az utcában kitépte a villanyvezetéket. Másnap láttam a hirekben hogy Hollywood volt sötét mert ott is megtörtént. Ez megszokott novemberi jelenség itt. Ilyenkor realizáljuk, mennyire függünk az elektromosságtol is! De arra is megtanit, hogy ne csak a computerben tároljunk, én Valériának akartam feladni egy kis csomagot mikor rájöttem, hogy a cime csak a computeremben van benne! Mihelyt volt villany, hamar kinyomtattam s beletettem a noteszomba is!

Azt is realizáltam, hogy habár az aki nem megy az utcára s az Ebayn vásárol, nem használ benzint, viszont a posta kocsik igen, melyek aztán viszik a csomagokat.

A posta sokat vesztett a rengeteg emaillel, de most a csomagokkal megin nyernek.

Tünödöm Gábor Zsa Zsa balesetén is, milyen kocsiban ült, melyet a fodrásznöje vezetett, ha a motor behatolt a baleset miatt az elsö ülésre! Szegény komában fekszik a korházban!

andi_usa  módosítás |   válasz erre |   profil |  2002-11-28 21:35   
Kero,

a madártej képet már odatettem MrMiklosnak a Beteglátogatás rubrikába. Ma nem lessz, ma Tiramisu tortát eszünk.

Köszönöm, majd megnézem a magyar szotárakban, ha nem tudod pontosan.

Andrea

Kero  módosítás |   válasz erre |   profil |  2002-11-28 20:12   
2002-11-28 20:03, andi_usa:
-
Kero,

mindig kérdezni akartam: mit jelent a Kokova?

Madartejjjjjjjj! Jesz Kokova a rigotol gyutt, szerintem beszelgetest, laza dumalgatast jelent, talan tot a szo eredete? Nem tudom

ex-MON-tag3  módosítás |   válasz erre |   profil |  2002-11-28 20:03   
2002-11-28 19:13, andi_usa:
-
Kedves Andi,

...nezd valahol igazad van Neked is,a petroleum
resze a mindennapos eletunknek.Nem kapnank nelkule csomagokat,az elelmiszerboltba is ugy vannak szallitva az elelmiszerek es stb...,olyan mint az elektromos aram,megszoktuk ha nincs akkor tudjuk,hogy megall az elet nelkule (par napja hosszu orakig kiment nalunk a hazban).

En csak praktikus vagyok,es az a mottom ilyen teren,hogy mindent modjaval.
Meg nem utolso sorban amit az elmult 2 napban parszor leirtam ami,vedeni a Foldet a szennyezedestol,meg ami aktualis jelennapi tortenelem es a stb...,errol volt szo.

Elobb-utobb ugy is mas lesz,mert az olaj mint termeszetikincs kifog fogyni.

andi_usa  módosítás |   válasz erre |   profil |  2002-11-28 20:03   
Kero,

mindig kérdezni akartam: mit jelent a Kokova?

Képeket készitek. Amiröl eszembe jutott hogy a hàzi madártej képet is felteszem..

Kero  módosítás |   válasz erre |   profil |  2002-11-28 19:59   
2002-11-28 19:48, andi_usa:
-

Kepeket ha lehet majd...

andi_usa  módosítás |   válasz erre |   profil |  2002-11-28 19:48   
Kedves Kero,

azt hiszem a Magyar Konyha rubrikában irogattunk Kayteevel arrol, kinél mi lessz vacsorára, nálunk nem lessz pulyka hanem Cornish Game Hen à la Andrea s a vacsora még messze van! Itt 10:50am.

Kero  módosítás |   válasz erre |   profil |  2002-11-28 19:36   
Orul a szivem andikám hogy millen szipen elkokovázgattok itt

Pulyka hogy áll?, kudhetsz egy kis mellehusát az szegeny ehezo kanadainak

andi_usa  módosítás |   válasz erre |   profil |  2002-11-28 19:13   
Kedves Calyx,

megjegzéseidböl vettem észre hogy részedre ismeretlen tényeket itéltél el.

Tegnap véletlenül belekattintottam a 911 Chef adásba, ahol picknick receptekröl volt szo, a 4 tagu családnak szintén SUV-ja volt, és abba pakolták be a nagy hütöládát, a koffert az evöeszközzel söt egy nagy abroszt is külön. Ha nincs felállitott asztal s pad, akkor viszik az camping asztalt s székeket is. Az nem férne bele egy uj kis Hondaba. Bill barátom emlitette a napokban hogy sogorát kérte meg a monitora szállitása miatt, mert dobozzal nem fért bele az ö kicsi kocsijába, ö egyedülállo. Hogy szállitanád a roncsolt monitort feladni a postára? Mikor vettem a nagy 31 inches TV-t a Mills Mallban olcson mint refurbished item, a kis külömben calculatorokat árulo üzletnek nem volt szállitási lehetösége, lányom SUV-jával hoztuk haza. A Mills Mall ott van ahol a Sam's Club, 6.5 milere. Mikor még iskolába fuvaroztam lányom, bizony néha megakadtam a nagy vizekben ha esett az esö, átázott a fékem is, mert nekem személykocsim van, 84-es Buick amit 86 ota használok. Ilyenkor irigyeltem a magasabb SUV-ket akiknek ez nem volt probléma.

Igen, nekem is feltünt hogy ujabban milyen sok SUV van az utcákon, de talán emlékszel hogy a 70-es években mennyi station wagon volt, ami azota eltünt, helyette jöttek a kisbuszok s az SUV-k.

Nekünk a Hollywoodi ut $ 22.-be került kettesbe s annyi nem kellett volna benzinre még az régebbi SUV-val sem, amit elloptak. 1986-os Blazer Silverado volt. A Blazert akkor vette lányom mikor a hegyekben lakott fent, Lytle Creekben. Most Mitsubishi Monteroja van ami kissebb, de biztosabb érzés neki a freewayn munkába járni, 20 mile-re dolgozik. Elsö kocsija egy kis Mistubishi Cordia volt, kétszer mentek bele s be lett horpasztva utána nagyobb kocsit akart ahol több pléh veszi körül s védettebbnek érzi magát.

Hajtottam egyszer egy kis kocsit, VW Jetta, oda vissza Palm Springsbe, (72,5 mile) egy ismerösnek, ö nem merte s még mindig emlékszem hogy féltem, különösen visszafelé mikor esett az esö (pünkösd volt) s körbe nagy teherautok s volt egy balaeset is ami miatt csak cammogva ment elöre a forgalom! Ha belénkcsuszik akkor egy teherauto mind a négyen a korházba kerülünk!

Osztrák barátnöméknek volt azelött egy Ford station wagonja, utána vettek egy minibuszt/SUV-t, mert ök 5-en voltak s sokat jártak campingelni, picknickre. Soknak van pickup-ja is de abba elöl csak ketten tudnak ülni.

Mindig örömmel emlékszünk vissza Belgiumra, ahol az ember csak átment Aachenba bevásárolni s visszafelé Hollandiában kávézott. Nekem innen a mexikoi határ 120 mile.

Andrea

Ugrás a ( előző lap 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 következő lap )
Új topik indítása   Üzenet küldése

Irjon nekünk! - Impresszum - Médiaajánlat - Súgó