2019. augusztus 18. Címlapra!
[Regisztráció]  [Profil szerkesztése]  [Beállítások szerkesztése]  [Keresés]
[Magánüzenetek]  [Felhasználók listája [Bejelentkezés]
MagyarOnline.net Fórumok >> Mi vagyunk! >> BEMUTATKOZÁS
Új topik indítása   Üzenet küldése
Ugrás a ( előző lap 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 következő lap )
 leylus  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-01-22 15:25   
Sziasztok!23 éves lány vagyok, Pécsen élek és szívesen levleznék németül bárkivel,bármiről! leylus@freemail.hu

fezsu  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-01-19 19:37   
Sziasztok !
Üdvözlök mindenkit, Zsuzsa vagyok. Bad Schönbornban elek, ami Karlsruhe es Heidelberg között van feluton. Par honapja költöztünk ide a ferjemmel, elötte Debrecenben laktunk 4 evig. Örülök, hogy ratalaltam erre az oldalra, mar nagyon gyötört a honvagy. Sokminden erdekel, többeközött uj receptek, utazas, stb.

Rzsike  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-01-12 00:40   
Kedves MON tagok!

Karácsony előtt találtam rá erre az oldalra a neten, és azt hittem hogy ez is csak egy, a több százezer oldal közül. Azóta rájöttem arra - a topikokat olvasva - hogy ez az a hely, amit mindig is kerestem és ahol nagyon szeretek tartózkodni. Azon kevés helyek közé tartozik a világon, ahol még az emberek szeretik egymást, megosztják tapasztalataikat, ötleteiket egymással, önzetlenül tudnak segíteni, vigasztalni, vagy csak önfeledten csevegni.

Egyszóval nagyon örülök hogy végre "hazataláltam" hozzátok, köszönöm Hunornak és Nektek, hogy vagytok.

Magamról annyit hogy Budapest mellett élek, 4 éve volt szívműtétem, ezért már csak félműszakban vagyok aktív. Sok szabadidőm van mert a fiam már kirepült itthonról, a férjem pedig az országutakat rója állandóan.

Szabadidőmet szívesen töltöm zenehallgatással, főként a komolyzenét és az olasz slágereket szeretem. Még "öreg" fejjel tanulok is egy kicsit (számítógépes ismereteim fejlesztése céljából, mert az hagy maga után kívánnivalót)! Szeretek olvasni (pl: Pacsirta munkái nagyon tetszenek), és természetesen imádok beszélgetni néha lehet hogy többet is mint kéne.

gyogytorna  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-12-23 00:44   
Bemutatkozas.
Janos a nevem es Göteborgban elek.Szeretnek kapcsolatba kerulni olyan ittelö magyarokkal akiknek kis gyermekei vannak.Van egy 5 eves kislanyom , 2,es feleves kisfiam.A magyar nyelv gyakorlasat szeretnem nekik tanitani, es ha lehet mas magyarnyelvu gyerekekkel összejönni.

Noémi  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-12-18 18:08   
7 éve Heidelberg környékén élö 50 éves délvidéki magyar vagyok.Bár nem mindenben vagyok otthonos, szinte minden érdekel.
Német férjem inkább tévézös típus, mint beszélgetös...Én annál inkább!
Ezért is találom nagyszerünek a MON-t.
Bár már kb. másfél éve olvasgatlak benneteket, és egy-kétszer meg is szólaltam, csak most szántam rá magam a bemutatkozásra, de ígérem ezutan gyakrabban itt leszek köztetek és igyekszem magamról egy teljesebb képet kialakítani.

Heni  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-11-07 11:32   
Kedves forumlatogatok!

ezennel en is bemutatkoznek: Heni vagyok, 26 eves, Budapesten szulettem es immar 5 eve elek Hollandiaban. szivesen leveleznek, talalkoznek Hollandiaban illetve Eszak-Belgiumban elo magyarokkal.

Orulok, hogy a yahoo-n talalhato hongarijeforum-on keresztul ratalaltam a MON-ra!

Tovabbi kellemes idotoltest, olvasgatast es hozzaszolast kivanok mindenkinek.

Katalin  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-11-02 20:51   
Udvozlet mindenkinek,a nevem Katalin,28 eves leszek decemberben .5 eve elek Brusszelben.Erdelyi magyar vagyok,pontosabban Szovatarol.KOnyvelesi foiskolat vegeztem es munkat keresek most.Baratommal elek egyutt aki belga,tehat francia anyanyelvu.Szivesen megismerkednek kozelemben elo magyarokkal.

Avongizy  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-11-01 18:04   
Udvozlet mindenkinek!
Gizella a nevem.
Orulok hogy megtalaltam ezt a helyet.
En a Vancouver Szigeten elek, 19.eve kanadai vagyok-nem ismerek sok magyar embereket azt hittem csak egyedul vagyok itt a nagy Szigeten!
Szivesen csevegnek magyarul, mielott elfelejtem.
Gizy

kobak  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-11-01 02:36   
Udvozletem Mindenkinek!

A kultura alrovataban nagy-felresikerulten mar bemutatkoztam; rossz helyen voltam, rossz pillanatban;
A Csiki Kurjantobol ki-"Boooooh"-oztak, pedig en csak Mrs. Wasorr hangnemeben "Onoztem", es csak azert mert a Google keresoje roppantul megtetszett, es azert is, hogy a josnohoz kozel ferkozzem magamat, jovobenni kapraztato joslasok remenyeben;
Aztan, a MON Szerkesztojenek kellett bemutatkoznom, ami itt, a merhetetlen szabadsag foldjen nagyon szokatlanul erintett ;
Most itt is bemutatkozom, bar ez mar bikfittyet sem er, de teszem megis, hogy aszongya: megalljon a menet.. felreertes ne essek .. en en vagyok. Vagyis, egy meglett kozepkoru kanadai magyar, aki kis csaladjaval bejarta es belakta fel-Kanadat mielott kikotott a nyugati felen. Barati korben, habos sor mellett fokent, Ga-bika a nevem, az angoloknal Gabo. Meg mindig kenyerkereso vagyok, de remenykedem, hogy hamarosan csak vilagjarok leszunk, ketten a parommal. Egy telecommunikacios irodan dolgozom, a compjuter a ceruzam. Van egy szepseges cicank, a Micus. Balsors miatt unokank sem lesz, mert mar fiunk sincs. Fajnak, egetnek az emlekek.

(A Dekameronos kitarulkozasomat vissza lehet majd-harminc evvel szamitani, dehat az ott elhangzott "vita" szotol hirtelen totagast allt az agyam, es ki akartam vedeni a kivedhetetlent. Rosszul sult el. Mindegy. Tevedni emberi dolog.)

udvozlettel,
kobak

tundver  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-10-29 15:07   
Szervusztok, mindenkinek jó napot kívánok! Hegyesi Andrea Tünde vagyok. Véletlenül bukkantam rátok, időközben egyikőtökkel találkoztam itt Bp-en.Itt élek és dolgozom, három nagy fiam és egy erdélyi nevelt fiam van. Az unokám február 10-én született és ő is fiú. A tanári pályát több évtized után szeptember 1-től adtam fel, mert lelkileg belebetegedtem az elmúlt két év szellemi leépítésébe.Azóta kezdek magamhoz térni, erőt gyűjteni. Jó találomra felcsapni az oldalakat, ahol egymással csevegtek. Van, amikor csak olvasgatom őket, van, amikor beleszólok. A munkahelyem egy-két csendes percében vetemedek erre a kihágásra, de nem nézik rossz szemmel. Most itt az ideje, hogy befejezzem, mindenkit sok szeretettel üdvözlök Tünde (tundver)

SoosAdamJanos  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-10-14 17:03   
Kedves MON-ososk. Azt hiszem, nekem is itt az ideje, hogy bemutatkozzam, bar mar 2002 ota tag vagyok, egy hoszzu kihagyasi periodussal.
Jelenleg Mo.-n elo USA-beli budapesti vagyok. 1979-ben emigraltam Parizson keresztul NY-ba, ott Operacio Kutatas diplomaval fejeltem meg BME vegyesztanari es uzemmernoki vegzetsegem. Itthon ujsagiroit is vegeztem a Magyar Radional, ahol kulso munkatarskent is dolgoztam.
S bar New Yorkban tobbnyire rendszer gazdakent, vagy programozokent kerestem meg a betevot, a "vadon hivasat" ott sem felejtettem el - voltam radios, TV-s s ujsagiro kulonbozo magyar mediaknal.
Az utolso ket evet Bostonban (Cambridgeben) toltottem, ott ismerkedtem meg a MON-nal is, s egyetlen cikkemet (a NY-i Magyar Szinhazrol, Cserey Erzsirol) is ott irtam meg, telefon-interju s szemelyes ismeret (miniatur szerepek a szinpadon) alapjan.
Izgalommal varom a holnapi (okt. 15-i) obudai talakozot, ahol szemelyesen is megismrhetjuk egymast.

Udvozlettel, Janos

Cell: (Mobil:) +36 (30) 262-7092
Email: (Emil:) adam.soos@axelero.hu

Em  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-10-13 13:24   
Kedves Fórum tagok!
Már azt hiszem eljött az ideje hogy bemutatkozam. Nevem Emilia 68 éves vagyok Kanadában Montreálban élek.Még új vagyok de mindenfele benézegetek és ha tudok hozzászólok. Örülök hogy ide közzétek találtam.Helyesisrásom nem a legfényesebb ezért enézeseteket kérem.

Üdvözlettel Em

gvirag  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-10-13 04:36   
http://www.enevjegy.radio.hu/gvirag

Ludvika  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-10-11 07:13   
Üdvözlet a népes Fórumozóknak:

Igen, "hiszem, hogy nem történik sem jó, sem rossz az életünkben véletlenül, minden emberi találkozás vezet valahová, üzenettel bír számunkra. Csak tudni kell olvasni benne."

..késo˝bbiekben, többet is. Ludvika

csudafa_CH  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-09-23 20:58   
üdv minden honfitarsnak!

Szirmai Zsolt vagyok,
valoszinüleg nem az utolso magyar "politikai üldözött" Svajcban
Nem politizalni akarok, csak ismerkedni,
leginkabb korombeli fiatalokkal nemet-Svajcbol.
Ha Isten segit, jövöre visszateerek hazaamba es akkor lesz nemulass, ezt üzenem jelenlegi
"urainknak"

Teri  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-09-22 10:14   
Sziasztok! En is bemutatkoznek. Jelenleg Franciaorszagban elek, egesz pontosan 2 es fel eve, es ugy tunik meg jo sokaig. 4 es fel evet az USAban toltottem, ahol is megismerkedtem a ferjemmel, aki francia es par ev eltelte utan koltoztunk egyutt Franciaorszagba. Ket kis gyermekunk van, akiket szeretnek ugy nevelni, hogy igazan magyarnak is erezzek magukat. Egyenlore jol megy a dolog, mind a ketten tokeletesen ertenek es beszelnek magyarul (a sajat szintjukon-egyik 3.5 a masik 2 eves). Viszont ugy erzem, hogy hosszu tavon jo lenne, ha mas magyarokkal is talalkoznanak itt Franciaorszagban, ha masokkal is beszelnenek magyarul es ha mas gyerekekkel egyutt jatszananak magyar nyelven. Ezert is szeretnek letrehozni egy magyar csaladi klubot (Lyon-St. Etienne- Roanne kornyeken), hogy randszeresen osszejarjunk egy egyutt tanuljunk enekeket,verseket stb. Kesobb pedig irni es olvasni is magyarul. Szivesen varom a hozzaszolasokat, eszreveteleket, tapasztalokat es termeszetesen az erdeklodoket.

Teri

poe  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-09-20 23:19   
Kedves MON Fórumozók
Már három napja, hogy rátaláltam végre erre a fórumra, miután több helyen belekotyogtam a társalgásba, végsö ideje, hogy bemutatkozzam.
Györgyinek hívnak,47 éves vagyok. Nicknevem poesje, ami hollandul kiscicát jelent. Nem azért, mintha túl cicás lennék, ez nem igazán jellemzö rám - hacsak a karmolást nem számítom ide -, hanem mert két szép cica tulajdonosa vagyok, akik nagy helyet foglalnak el a szívemben.
Budapesten születtem, 28 évvel ezelött szerelemböl kifolyólag Jugoszláviába, egy bánati kis faluba költöztem, ahol óvónöként dolgoztam. Nagyon szerettem a "mi kis falunkat" , sajnos a történelem nem engedte, hogy ott öregedjek meg. A háború szele férjemet egészen Hollandiáig sodorta, itt kapott állást, mint kamionsoför. Két év távházasság után 1992-ben én is utána jöttem. Eleinte együtt jártuk az európai utakat, ezek a legszebb éveink. Aztán munkát kaptam egy autógyárban, ahol hat évet dolgoztam, de mostanra megbetegedtem. Egy operáció után jelenleg még itthon vagyok, így nagyon ráérek fórumozni. Sok helyen próbálkoztam, míg erre a békés szigetre rátaláltam, remélem, befogadtok? Nagyon szeretek olvasni, igyekszem átrágni magam az eddigi hozzászólásokon, nagyon szeretek írni, ezt valószínüleg észrevettétek. Nagyon szeretek beszélni, szerencsére a hangos fórumot még nem valósították meg
A Bika jegyében születtem, ezért kissé konzervatív felfogású vagyok, meg keményfejü, de nyiltszívü és öszinte.
Hollandiában nagyon jól érzem magam, csak egy magyar baráti kör hiányzik. Külföldön az ember kisebb választékkal kell, hogy beérje, és én igazi barátra még nem akadtam. Régi barátaim megvannak, de mind nagyon messze. Szerencsére az internet csökkenti a távolságokat, mint ezen a fórumon is láthatjuk.
Remélem, kedves társaságotok feledtetni tudja majd az elmúlt évek sok magányos óráját.
Baráti üdvözlettel:

LauM  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-09-16 09:42   
Sziasztok!

Laura vagyok,25 éves.Nürnbergbe élek férjemmel.Egy pár hónappal ezelött találtam rá a Mon-ra és nagyon tetszik nekem itt!!

Szép napot kívánok mindenkinek és várom leveleiteket!!!
Laura

rika  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-09-12 00:06   
Szoval en uj vagyok mert eddig nem hasznaltam computert es nem volt fontos hogy magyar vagyok. Most szeretnek belejönni mind a ket dologba

vitamin  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-09-11 20:53   
Sziasztok.gabi vagyok,24 eves pozsonyi diak..tegnap erkeztem torontoba,es ma a MOM-ra..szeretnek itt{varosban} korultekinteni,dolgozni es magyarokkal ismerkedni..varom leveleiteket.udv.gabi

NZkiwi  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-09-06 22:59   
Szep napot Mindenkinek

Zsuzsa vagyok, 37 eves, es a kiwik foldjen elek kozel fel eve. Nagyon orulok, hogy idetalaltam es remelem, hogy sikerul baratokat talalnom.
Addig is udv, legyen mindenkinek, mindenhol es mindenkor aldott szep napja

Zsuzsa

espa  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-09-06 21:56   
Minden Uj Bemutatkozónak!

Szeretettel köszöntünk és várunk benneteket a többi topicba is. Gyertek fecsegni, virtuálisan kávézni (kv) jó recepteket beirni, kipróbálni, tanácsot kérni és adni, és akik arra érdemesek eljöhetnek az 50-es topicba is

adi67  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-09-06 21:16   
Kedves Forum olvasok,
Szeretettel koszontelek benneteket.Andreanak hivnak,37 eves vagyok,itt elek Olaszorszagban,Bologna meletti kis faluban ferjemmel es leanyommal.
Meg nagyon uj vagyok ,csak nehany hete talaltam a MON-ra.Varom leveleteiket. Sziatok.

pukkie  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-09-06 20:48   
sziasztok !
eloszoris hadd mutatkozam be engem krisztinek hivnak vagy aki ugy ismer toekicam orulok , hogy ide be tudtam jutni es remelem fogunk meg talalkozni szeretettel: kriszti

GTL  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-08-19 21:54   
Sziasztok mindenki!
Egy újabb otthonmaradt fórumolvasó, aki ennek ellenére rendszeres olvasó, mutatkozik be.
Nevem Tibor, 48 vagyok Budapest mellett élek a feleségemmel és a harmadik leányommal. A középső Stuttgart mellett él, és ezen ok miatt kerestem külhoni fórumot, ahol egy kicsit átérezhetem mit érez kint immár 5 éve. Sok közül ez az egyetlen ilyen higgadt, nyugodt kiegyensúlyozott fórum, így itt ragadnék. Egyébiránt vállalkozó vagyok, sokat járok Németországra üzleti ügyben is.
Bocs a csupanagybetűs nick miatt, de ezek a betűk a nevem kezdőbetűi.
Kedvencem a számítógép a jó film, az íjászkodás és a Túró Rudi!

sadia  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-08-16 22:02   
Sziasztok! Éva vagyok Szegedről.48 éves védőnő és mentálhigiénikus. Két gyerekem van,a lányom 23 éves, a fiam 15.Nagyon szeretem a munkámat,mindent, ami azzal kapcsolatos. Szeretek olvasni, kirándulni, szeretem a jó dumapatikat.Nagyon fontos a családom, a barátaim, az értékes emberi kapcsolatok. Szivesen ismerkedem új emberekkel, új tájakkal.Föleg az északi népek és országok a szivem csücske!Érdekel a természetgyógyászat, ezotérika, Bár városban élek, nagyon vonz a falusi élet.Nagyon örülök, hogy köztetek lehetek, remélem,sok kedves emberrel fogok megismerkedni.

andy  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-08-15 19:33   
kedves Forum társak,ahogy hunor tanácsolta,ideje hogy én is be mutatkozzak.Nevem Marjos Tamás Andor,Argentinában élek 1957 óta,kezdetileg Buenos Airesben és az utolso 29 évben meg Comodoro Rivadavia városában,a Patagonia középsö sávján.9 éves koromba jöttem ki szüleimmel és manapság 56 leszek aug.21-ikén,igy szaladott el az idö mellettem ezen a földön.Itt élek feleségemmel és 4 gyermekemmel,sajnos egyik se beszél magyarul,feleségem görög leszármazotttehát,éz itt mindennapi dolog,mindannyian külföldi eredetüek vagyunk.Én személyesen a fényképészettel foglalkozok,föleg ipari képekkel,légi fotok oil cégek számára,stb.Sok éven át hadi riporter voltam az argentin hadseregben,most már nyugodtabban élek,fö foglalkozásom a foto és video gépek javitása.
Ez lenne röviden a beszámolo magamrol.Aokat csetelek magyarokkalkülömbözö helyeken,általában kellemetlen tapasztalattal,nagy ritkán találok ilyen rendes helyre mint ami itt van,tehát remélem itt ki is kötök végleg,társaságotokban.Üdvözletem mindenkinek,kapcsolatban maradok.
Andy

fellegvar  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-08-14 03:57   
Kedves Forumozok!
Mar harom hete , hogy bemutatkozas nelkul bele-bele kotyogok ismeretlenul a beszelgeteseitekbe .Nem voltam biztos benne , hogy maradok es ezert nem siettem a bemutatkozassal.Most mar ideje levenni az "alarcot".
A csaladom es kozeli barataim Katicanak hivnak,56 eves vagyok,22 eve elek az USA-ban a ferjemmel es van egy 34 eves leanyunk meg egy 31 eves fiunk.Van ket fiu es egy leany unokank.Kolozsvarrol jottunk ide ( innen ered a Fellegvar nicknev )es a 87 eves Kovacs Bobe ferje,osztalytarsam volt.
Minden tema erdekel es a legnagyobb ertek szamomra az, hogy magyarul beszelgethetek. A kornyezetemben nincsenek magyarok es csak kizarolag itthon beszelunk magyarul.
Koszonom Hunornak,Bobenek,Nyanyabandinak es Etelkanak a szives fogadtatast.Igerem raszolgalok a bizalmatokra.
Szivelyes udvozlettel

Katica

Socrat Leonard  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-08-08 03:19   
Kedves Fórumozók!

Engem olyan hittel áldott meg a sors, hogy képes vagyok állandóan hinni és reménykedni abban, hogy én is tudok jobbítani hazám és népem, a magyarság sorsán.

Hiszek abban, hogy itthon élő és külföldre szakadt hazánk lányai és fiai képesek összefogni és közös erőfeszítéseinkből eredően sokan be tudnak jutni hazánk és az EU magas diplomáciai köreibe.
- Véleményem szerint egyik fontos lépésként ez előbbit kellene szem előtt tartanunk, ill. ezt lenne jó segítenünk, mégpedig fáradhatatlanul!

babramano  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-07-29 11:25   
Kedves Mindenki!

Nagyon új vagyok, meg Csaba, csak nemrég találtam rátok. Gőzerővel böngésztem a netet "magyar kapcsolatért", merthogy legalább másfél évre Bécsbe költözünk és sajnos semmilyen hely és országismeretünk nincs. (Ezzel kapcsolatban minden információt szívesen fogadok.)Igyekszem elolvasni az eddigi hozzászólásokat, de azért ez nem fog gyorsan menni....

Ugrás a ( előző lap 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 következő lap )
Új topik indítása   Üzenet küldése

Irjon nekünk! - Impresszum - Médiaajánlat - Súgó