2022. június 30. Címlapra!
[Regisztráció]  [Profil szerkesztése]  [Beállítások szerkesztése]  [Keresés]
[Magánüzenetek]  [Felhasználók listája [Bejelentkezés]
MagyarOnline.net Fórumok >> Mi vagyunk! >> Hogyan illesszünk be képeket, és egyéb tippek
Új topik indítása   Üzenet küldése
Ugrás a ( előző lap 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 következő lap )
 klara  módosítás |   válasz erre |   profil |  2002-10-21 07:44   
Na ez nem sikerült...Úgy látszik computer illiterate vagyok
Különben, akit érdekel, beírhatja ezt a címet, a pontok meg zárójelek nélkül, talán meg lehet nézni a macskám képét, aki Kero cicájának testvére is lehetne... Neve Brittany. I haven't given up yet!!!

klara  módosítás |   válasz erre |   profil |  2002-10-21 07:39   
..<..img scr="http://photos.yahoo.com/bc/klarika_99/1st?.dir=/My+Folder"..>..

webvándor  módosítás |   válasz erre |   profil |  2002-10-21 05:37   
2002-10-21 05:08, husikamm:
-
UI> en a kacagomrol vagyok hires,
-

Akkor majd 1x meghallgatlak - úgyis majdnem szomszédok vagyunk

husikamm  módosítás |   válasz erre |   profil |  2002-10-21 05:08   
Webvandor,

hahahahahahahahahah
hahahahahahahahahahaah
hahahahahahahahah
hahahahahahahahahahahaah
hahahahahahahahaah

Ez nagyszeru volt......:):):)

Husi

UI> en a kacagomrol vagyok hires, kerdezd meg a bimbit is....

webvándor  módosítás |   válasz erre |   profil |  2002-10-21 05:00   
Yahoo próba

Na működik Yahoo Photo Albumból is... csak jól kell beírni a URL-t
Ha IE-vel nézed, a legjobb módszer megtalálni a helyes URL-t, ott a yahoo-ban, amikor teljes méretet nézel (Full size) JOBB kattints a képre, s felbukkanó menüben -- Properties. Ott megadja az URL-t, sőt arról a szürke mezőről, ki is lehet másolni (Highlight, Copy)

P.S. Láttam, hogy ügyeskedtetek. Azért változatlanul azt mondom, 100 kiló sok egy képbe

bimbi  módosítás |   válasz erre |   profil |  2002-10-21 04:52   
webvandor en meg a husika jatszadozunk erefele

de en nekem is kelet par ora rajojek magamtol hogyan kel... tekerd le a lapod nezd mit sikerult vegulis muveljek ot ahol eloszor be tettem a nagy kepet es most kicsereltem

A Yahoorol megsem lehet - mert sok a Foto albumba az html - muszaj kel lenie egy http:// ahol magaban latszik a kep.

webvándor  módosítás |   válasz erre |   profil |  2002-10-21 04:41   
2002-10-21 03:18, hunor:
-
Webvándor, van ötleted?
-

Nincs, mert én a saját weboldalamról "idétlenkedem" ezekkel a képekkel. Azt tudom, hogy akinek van jahu-címe, annak elvben van lehetősége képeket felrakni oda - akár a Photoalbumba, akár egy ott kreált saját oldalra/ba.
Másik 5-let: ma már a legtöbb ISP (szolgáltató) ad némi webhelyet a használóknak, oda mindenki felnyomhatja a saját képeit.

P.S. Gondolom, valami scripten dolgoztok, ami a regisztrált népnek megenged (limitált méretben, megszabott kiterjesztéssel) feltölteni fájloket, nem?
Láttam valahol ilyet, de nem emléxem, hol volt...

webvándor  módosítás |   válasz erre |   profil |  2002-10-21 04:31   
Ez most itten a KI TUD NAGYOBB PHALLIKUS TORNYOT ÁLLÍTANI? c. össznépi verseny?

husikamm  módosítás |   válasz erre |   profil |  2002-10-21 04:01   

hunor  módosítás |   válasz erre |   profil |  2002-10-21 03:18   
Igen. Még csak arra kellene találni megoldást, hová lehet a kívént méretben feltölteni. És akkor OK. Webvándor, van ötleted?

Hunor

PS: egyébként dolgozunk, hogy ennél sokkal egyszerűbben, közvetlenul a számítógépről lehessen feltenni a képeket. Addig csak így lehet, ami bonyolult.

andi_usa  módosítás |   válasz erre |   profil |  2002-10-21 03:18   
Kedves Klara,

a Yahoo Picture Trail-t sajnos nem ismerem, de minden olyan feltöltö hely müködik, ahol nem kell külön bejelentkezni tagnak, hanem direkt el lehet érni mint az én honlap oldalaimat is.

A betevést ahogy a többiek is tanácsolták a HTML parancsal kell, de ne felejtsd el a bracketeket a sor elején s végén ami < és >. Szoval, ha más jeleket teszek a bracket elé, és mögé akkor talán kijön érthetöen, de Te azokat hagyd el a pontokat a bracketek elött és utàn:..<..img scr="http://ourworld.cs.com/forumsmemoiren/klara_small.jpg"..>.. Talán probáld ki test-nek ugyanazt leirva de a jelek nélkül, akkor a kis képednek kellene látszani a Mochalad albumbol. Én is tanulom ezeket, mert el vagyok kényesztetve a programmok által, melyek nekem automatikusan teszik ezeket.

Andrea

webvándor  módosítás |   válasz erre |   profil |  2002-10-21 02:41   
Klára,

ha már fent van valahol a kép, és tudod a címét, pl.
http://www.website/konyvtar/konyvtar/kep_neve.jpg (vagy .gif)

- akkor a <...> jelek közé írd ide a kép URL-t, így

img src="http://www.website/konyvtar/konyvtar/kep_neve.jpg"

...és meg is vagy

webvándor  módosítás |   válasz erre |   profil |  2002-10-21 02:31   
bimbi,

ha ellátogatsz a http://www.netmechanic.com/cobrands/zd_dev/accelerate.htm
oldalra, ott könnyen s egyszerűen lefaraghatsz a 70 kilós képből
Ez itt ugyanaz, de csak 20 KB!

Ez így most már kilóra derék, de azt hiszem, kellene most már a megjelenítés méreteit is enyhíteni, ezért a kódba javasolnám a width="" és height="" elemeket is

Ennél azt csináltam, hogy nem az eredeti méretben kértem le, ami 571x495 pixel, hanem mindkét oldalon - hogy azért az arányok megmaradjanak! - levettem 200-at, tehát beírtam a kódba (a .jpg" UTÁN de még a > ELŐTT) hogy: widht="371" height="295"

Na, további jó kísérletezést!

klara  módosítás |   válasz erre |   profil |  2002-10-21 02:17   
Köszi a tanácsot Andi! Akkor ha nyitok egy mondjuk Picture Trail Yahoo lapot, meg tudom csinálni? És onnan hogy kell betenni?

bimbi  módosítás |   válasz erre |   profil |  2002-10-21 02:07   
Adig probaltam amig...sikerult de tul nagyban es maskep nem jon ki mint minoseg igy fel adtam ...majd leg kozeleb felakaztom Kerot ezert

hunor  módosítás |   válasz erre |   profil |  2002-10-21 01:14   
Klara, de dolgozunk, hogy mas uton is lehessen, pl. szamitogeprol feltenni kepeket. Es akkor fog sikerulni.

webvándor  módosítás |   válasz erre |   profil |  2002-10-21 00:42   
Működik a varázs - ez itt Torony-tó

andi_usa  módosítás |   válasz erre |   profil |  2002-10-21 00:27   
Kedves Klara,

a grafikának valahol az Interneten kell feltöltve lennie, csakis ugy tudod elöhozatni, nem a Te computereden.

Andrea

klara  módosítás |   válasz erre |   profil |  2002-10-21 00:03   
Elmondanátok mégegyszer hogy kell képet betenni? Lehet hogy az én gépem nem tud? Windows98 van, a My Documents-My Pictures-ből próbáltam átmásolni az Üzenet Küldésébe, de biztos nem így kell, mert nem sikerült. Köszi

bimbi  módosítás |   válasz erre |   profil |  2002-10-20 22:32   
nekem nem jon be probaltam a yahooval

hunor  módosítás |   válasz erre |   profil |  2002-10-20 15:20   
szepek a kepek.

andi_usa  módosítás |   válasz erre |   profil |  2002-10-20 13:45   
Kero, elöbb van pár apro projektem, kicserélni egy merevlemezt, mert kaptam egyet bátyámtol, aztán rendet tenni a computeremben, aztán jöhet a játszás.

A reggeli kávét viszont feltettem, kicsit lejjebb.

Kero  módosítás |   válasz erre |   profil |  2002-10-20 04:59   
2002-10-19 23:41, andi_usa:
-
Kedves Kero,

nem alkottam Neked semmi keretet.

Pedig tudod hogy szeretem amikor kreativ vagy andika Csak lazan, ugyesen

andi_usa  módosítás |   válasz erre |   profil |  2002-10-20 04:50   
Hunor, meglepett, de a laptoppal se kibirhatatlan a kepes oldal megjelenese. Ami jobban feltunt az a kep minosege es a szinek de mindig is jobban kedveltem a Viewsonic monitoromat s nem szeretek laptoppal kepeket nezni.

Andrea

andi_usa  módosítás |   válasz erre |   profil |  2002-10-20 03:25   
Kedves Hunor,

ami a lassubb gépeket vagy a magasabb telefonköltséget illeti, azt ajánlom az olyanoknak, akik hosszabb üzeneteket szeretnének irni, hogy fogalmazzák meg mielöbb bemennek az Internetre, s copy + paste-el tegyék fel, az is csökkenti a számlát. Azt tettem olyankor is, ha elnyelte a hirtelen szétkapcsolás az üzenetemet. Néha az AOL is dolgozik valamin.

Késöbb ma este tesztelem a képeket a laptoppal, az szegény csak egy Pentium100-as 40MB memoryval.

Andrea

hunor  módosítás |   válasz erre |   profil |  2002-10-20 03:17   
Kedves Andi_usa,

egyetertek

A kulon topikokon erdemes gondolkodni, kell arra is gondolnunk, hogy nem mindenkinek van gyors kapcsolata, stb.

Hunor

andi_usa  módosítás |   válasz erre |   profil |  2002-10-20 03:08   
Kedves Hunor,

jo ötletnek találom a külön topikot képekkel s olyanokat, ahol csak szöveg legyen. Nekem nem probléma a töltés mert gyors gépem van, elég memoryval, a laptoppal még nem teszteltem.

Viszont a képekhez még azt szeretném megjegyezni, hogy különösen személyekröl valo képeket ne töltse le senki engedély nélkül s ne tegye fel más helyekre átváltoztatva.

Üdvözlettel, Andrea

hunor  módosítás |   válasz erre |   profil |  2002-10-20 02:54   
Talan erdemes lenne letrehozni kulon topikokat a kepeknek, ahol tobb van, mint egy-ketto? Nektek hogy megy a letoltes elsore?

Hunor

ex-MON-tag3  módosítás |   válasz erre |   profil |  2002-10-20 02:24   
Kedves Hunor,

most vettem eszre:Ezzel a kepkuldes is ok, csak kerek mindenkit, figyeljenek, kis meretu, nagysagu kepet tegyenek be, es adott topikban 25 hozzaszolasonkent max. 2-3-at!!!

Szoval okay kitorulni a kepeket !

hunor  módosítás |   válasz erre |   profil |  2002-10-20 01:44   
Andi_usa

Szivesen. Sok mindennel el vagyok maradva, de folyamatosan potolom, igyekszem.

Ezzel a kepkuldes is ok, csak kerek mindenkit, figyeljenek, kis meretu, nagysagu kepet tegyenek be, es adott topikban 25 hozzaszolasonkent max. 2-3-at!!! Ezt megismeteltem mert ha nem vigyazzunk, nagyon sok forumtarsunknak gondot okozhatunk a letoltessel, olvassal, valamit a topik kinezete is megvaltozhat.

Esetleg erdemes az uj topikoknal is feltuntetni, legyen-e kep, vagy sem, igy akinek az internet csatlakozasa nem a leggyorsabb, kikerulheti.

Udv,

Hunor

Ugrás a ( előző lap 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 következő lap )
Új topik indítása   Üzenet küldése

Irjon nekünk! - Impresszum - Médiaajánlat - Súgó