2022. január 25. Címlapra!
[Regisztráció]  [Profil szerkesztése]  [Beállítások szerkesztése]  [Keresés]
[Magánüzenetek]  [Felhasználók listája [Bejelentkezés]
MagyarOnline.net Fórumok >> USA >> Ebay élmények
Új topik indítása   Üzenet küldése
Ugrás a ( előző lap 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 következő lap )
 picassojr  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-03-14 10:13   
Sziasztok!
A segítségeteket szeretném kérni. Egy barátomnak van egy antik bútorgarnitúrája, amit szeretne eladni. Szeretném feltenni az ebay-re. De nem tudom hogyan kell. Adnátok némi útmutatót?
Egyébként jól vagytok?

andi_usa  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-03-11 21:36   
Kedves András,

én az Ebayn a Jewelery Board-on szoktam irni és olvasni és ott szoktak szintén tanácsot kérni külföldi eladások miatt. Onnan ismerem ezeket a felfogásokat, hogy ha nem tul komplikált, sokan mégis hajlandok külföldre is szállitani.

1-2 honapja adtam el egy hadsereg tagnak külföldre espresso kancsocskát és még ö is panaszkodott nekem hogy sokan nem voltak hajlandok katonai cimre küldeni! Igen, nekem is ki kellett tölteni a kis zöld cédulát az áruval, ami engem nem zavart.

Sok szerencsét, remélem hajlandok Neked Magyarországra küldeni.

Üdv: Andrea

andi_usa  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-03-11 21:21   
Kedves Péter,

én a PayPal-hez külön bankszámlát nyitottam mikor egy idö után nem fogadták el többet a kredit kártyámat és mint eladotol kértek bankszámla számot. A Bank of America-nál az a fajta volt a legolcsobb és havi $ 5.95-be kerül itt Kaliforniában a kezelési dija, mindig kell rajta lenni minimum $ 100.- nak. Az itteni bank számlához kérik az SS számot és Töled az utlevelet a vizummal. Persze megkérdezheted más bankoknál is milyen feltételekkel adnak bank számlát Neked.

Komplett laptopot még nem vettem az Ebayn sem autot. Használt laptopokat (3-at) helybeli ujság hirdetésböl személyesen vettem hogy lássam müködni. Az autot a DMV-nél (Department of Motor Vehicles) kell átiratni nevedre az eladonak és az auto papirokhoz kérik az auto biztositást. Persze kell jogositvány is.

Itt megnézheted, mi kell N.Y.-ban:

http://www.nydmv.state.ny.us/reg.htm

http://www.nydmv.state.ny.us/register.htm

How to Register Your Vehicle
Before you buy or receive your new car:

Make sure that the legal owner of the vehicle can give you acceptable proof of ownership.

Get the statements from the legal owner that disclose the odometer reading and any previous damage. See "Odometer and Damage Disclosure Statements" below.

Get an acceptable proof of sales tax payment, sales tax exemption, or proof of the purchase price. If you do not get the acceptable proof of payment or exemption, the DMV collects the sales tax from you. The DMV uses the purchase price or the fair market value of the vehicle to calculate the sales tax that you must pay. The DMV determines the fair market value according to tables provided by the NYS Department of Taxation and Finance.

dp79  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-03-11 20:10   
Üdv mindenkinek!

Segítséget szeretnék kérni a következökben(Eléggé jellemző probléma, remélem másnak is segítségére lehetnek a válaszok):

Pár nap múlva utazok Long Island -be (NY, Baiting Hollow) és szeretnék majd autót és egy Laptopot venni az Ebayről.
Elég gyakorlott Ebay -es vagyok, de én csak a Deutsch site -ot használtam és nem volt gond a fizetéssel.
Itt a .com -on úgy nézem elég zavaros vizekre tévedtem, mert vannak bizonyos letétek (ha megnyerem) és a Paypal -t használják majdnem mindenre.
Szóval, a kérdés az volna, hogy hogyan tudnám használni a paypal -t, a következő feltételekkel:
-SSN számom lesz, mert J1 -es vízummal megyek ki, mint gyakornok.
-Bankszámlám nincs még nyitva, illetve nyitnék, de nem tudom milyet érdemes, hogy a Paypal is működjön.

Ezenkívül segítséget szeretnék még kérni abban is, hogy ha eljutok odáig hogy autót kifizettem, akkor:
- milyen adásvételit kell írni?
- kell -e más dokumentum?
- mit kell még utána tenni (átíratás,biztosítás kötés, etc.)

Ha valaki tudna segíteni Paypal és/vagy autóvétel ügyében, kérem írjon!

Előre is köszönöm,

Péter, Szeged

ui. Bocs, ha nem válaszolok mindjárt, lehet hogy pár napig nem jutok kint géphez....

Andras  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-03-11 16:21   
Kedves Andi,

köszönöm a további segítséget, emailezni fogok a snoopy store-nak hogy küldenek e nekem cuccokat magyarországra. Érdekes a link amit átküldtél, de nem nagyon igazodom el rajta hogy mikor mi mennyibe kerül. Tudod Csehországgal kapcsolatosan csak annyit hogy sokkal több mindent engednek meg nekik európában is mint a magyaroknak, és még ök sem tudják hogy miért van ez így.
Tehát nem tudom hogy a snoopy Store miért nem küld MO-ra árut.

Köszi mégegyszer

Üdv: András

andi_usa  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-03-10 20:50   
PayPal lehetöségek:

Anguilla
Argentina
Australia
Austria
Belgium
Brazil
Canada
Chile
China
Costa Rica
Denmark
Dominican Republic
Finland
France
Germany
Greece
Hong Kong
Iceland
India
Ireland
Israel
Italy
Jamaica
Japan
Luxembourg
Mexico
Netherlands
New Zealand
Norway
Portugal
Singapore
South Korea
Spain
Sweden
Switzerland
Taiwan
United Kingdom

andi_usa  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-03-10 20:25   
Kedves András,

nagyon szivesen, az ember szivesen megosztja tapasztalatait. A Western Union-t nem ajánlom, mert azok még többet kértek kezelésért mint a Money Gram! Legalább is a Kievi esetben, amit az idén tapasztaltam. De ha van kredit kártyád, inkább azt használnám, mert azt elfogad minden amerikai cég, nekik az szokottabb mint a kézpénz, és ezt komolyan gondolom! A mai napig szokatlan nekem hogy még személyesen is udvariasabban kezelnek, ha van kredit kártyád az üzletekben.

Szerintem van email lehetöség, a Te helyedben ugy kérdezném meg és nem telefonon. Több idöt adsz azzal az ügyintézönek is hogy megkérdezze fönökét. Emailben mindenféle infot adnak, lásd alul a computer memoria-ra vonatkozot is, 2 napig tartott, de megkaptam. Megkerestem a céget az Interneten, és ott volt az email lehetöség. Nem tudom mekkora csomag küldeni a Snoopy dolgokat (régen volt nálam), de van a Global Priority Mail lehetöség is Europába, a kis boriték $ 5.- a nagy $ 9.-

Global Priority Mail - Flat-rate Envelope (large) 4 - 6 Days $9.00 9-1/2" x 12-1/2" (inch, nem cm)

Global Priority Mail - Flat-rate Envelope (small) 4 - 6 Days $5.00 6" x 10"

egy ár 4 fontig a Global Mail gyorsabb mint a repülö csomag. Itt vannak az árak 4 fontnál Magyarországra:
http://ircalc.usps.gov/speed.asp?Country=Hungary&Pounds=4&Ounces=0&cmdSubmit=Continue&Contents=1

Ha egy cég rájön hogy nem nagy probléma külföldre küldeni, hajlandok arra az üzletre is. Mindkét Hong Kongi rendelésem $ 100.- alatt volt. Szerintem az idén minden megrendelésnek örül minden cég itt.

Üdv: Andrea

U.i.: Megnéztem a Snoopy Store-t és nem értem, ha szállitanak Csehországba, miért nem Magyarországra?

Andras  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-03-10 19:44   
2004-03-10 17:55, andi_usa:
-
Kedves Andi!

Elöször is köszönöm szépen a válaszodat. A vásárlást mindenképpen amerikából kell megoldanom, mert olyan szuper snoopy dolgokat amik az amerikai Snoopystore-ban vannak egyik európai cégnél, még az európai Amazon-oknál sem lehet megkapni. Viszont ahogy már említettem az amerikai Snoopystore nem küld magyarországra dvd-n és cd-n kívül semmit. Bár próba szerencse felhívom öket és megpróbálok beszélni velük. A fizetési módok közül nekem mindegy hogy hogyan kérik a pénzt, mert van Master Card kártyám, de ha akarják postán is elküldöm a pénzt. Köszi a tippet jó ötletnek tünik, bár a Paypal és a Money Gram nem annyira ismerös nálunk, annál inkább a Western Union ami minden sarkon van. A legjobban attól félek, hogy egy olyan nagy vállalatnak mint a Snoopystore nem nagyon lesz kedve $100-$150-os rendelésekkel foglalkozni.

Mégegyszer köszönöm a törödést és a tippeket,

Üdv: András

andi_usa  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-03-10 19:04   
ManuAlex,

irtam és kaptam választ a SimpleTech-töl akik itt vannak Santa Ana-ban:
========================================
These 2 are the same part number, S256L3NDH1. The 90000# that
you gave is what we call a "build" number. These may have different DRAM
chips, or a different circuit board, but they will meet the same specs.

256MB SDRAM NON-ECC PC133

HINT: If a you count the number of chips on one side of a memory module,
and the number is an odd number, then you will know that this is ECC
memory.
======================================

andi_usa  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-03-10 17:55   
Kedves Andras,

én vettem régebben a német Ebayn anyám részére aki Svájcban él külömbözö holmit, a legnehezebb a Canon nyomtato gép volt, sok oda irta hogy csak Németország területére szállit! Volt aki ha megkérdeztem, hajlando volt Svájcba szállitani. A fizetéssel is voltak bajok; egy alkalommal itt német márkát váltottam amikor még az volt, és boritékban küldtem el az eladonak a pénzt kicsit többet mert csak papirpénzt lehetett küldeni és kapni is itt. Egy másik alkalommal Money Gram-al küldtem innen pénzt csak a szegény eladonak a kisvárosbol ahol élt Frankfurtba kellett mennie mert ott nem volt Money Gram, ahogy nálam az én kis városomban. Ja igen, nem régen vettem egy Kievi eladotol egy foto lencsét férjemnek és azt is Money Gram-al fizettem innen, az volt a legdrágább fizetés ilyenre eddig. A legegyszerübb vásárlás a kredit kártya, ha van VISA vagy Master Card-od mert azt mindenütt elfogadják.

Szerintem azt a problémát kell megoldanod hogy milyen modon fizetsz, ha rá tudod venni az eladot hogy szállitson Neked. Meg kell érdeklödnöd azt is, van-e vám s azt Neked kell fizetni. A legjobb és a legegyszerübb fizetési lehetöség a PayPal http://www.paypal.com ott kellene megnézned hogy adnak-e lehetöséget Magyarországnak is. Probléma nélkül fizettem már 2 Hong Kongi cégnek is PayPal-al árut és repülö postán 6-10 nap alatt itt volt az áru, mindkettö Ebay-n kivüli weblap volt. Ha 2kg alatt van, akkor az eladonak csak a kis zöld cédulát kell kitöltenie ami nem sok munka, ha több akkor sajnos több az irni valo a csomag cédulán itt USA-ban.

A német Amazontol rendeltem magamnak ide egy svájci VHS kazettát és elfogadták a kredit kártyámat. Itt nem fizettem vámot mert az amerikaiak nagystilübbek ilyen téren.

Ha máshogy nem megy Dollar-t kell váltanod és ajánlott levélben elküldeni az eladonak, ha hajlando Neked szállitani. Én nem küldtem a márkát ajánlott levélben Németországba, nem lopták el, de sose lehet tudni.

Andras  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-03-10 15:42   
Kedves Mindenki!

Segítséget szeretnék kérni Magyarországról, szeretnék rendelni a Snoopy store-ból különbözö snoopy ruhákat, és home dekor cuccokat. Összesen csak néhány darabot persze saját használatra. A snoopystore.com oldalon nem posáznak magyarországra, és az amazon sem küld magyarországra árut, csak dvd-t mc-t és vhs kazit. Tudnátok nekem segíteni hogy hogyan tudnék hozzájutni ezekhez a cuccokhoz? Elöre is köszi minden tippet: András

andi_usa  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-03-09 10:28   
Kiszedtem, lefényképeztem öket, aztán láttam hogy poros volt a régi egy helyen, letörültem, visszatettem a régit az elözö helyébe s most müködik! Megnéztem az elsön NEC Singapore van a chipekre nyomtatva, a külömbség amelett még hogy az elsön kétoldalon vannak chipek, a másodikon csak egyik oldalán. Az amit a Sam Clubban vettem a zöld cég irás van. Felirtam a számokat rajta s megyek keresni, hátha kitalálok még valamit. Mindkettö PC133 CL3.

andi_usa  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-03-09 04:08   
2004-03-09 03:30, ManuAlex:

Nem kavarod a PC100-ast a PC133-al? Nem fogja felismerni csak ha egyforma mind a ketto.

Nem kevertem össze. Talán az elsöt korábban gyártották mint a másodikat, de majd egyszer kiveszem öket, felirom a számokat és megprobálok kitalálni azokkal valamit miért nem müködött ugy ahogy elöbb probáltam és van-e mégis külömbség a két Simple Technology memoryban.

Computer haverom Bill ugyanezt mesélte mikor pár honap külömbséggel vett több PC-133 memoryt akkori masinájába, (az övé más márka volt) de sose jött rá az okra. Nála is 256MB-s chipek voltak.

ManuAlex  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-03-09 03:30   
2004-03-07 17:10, andi_usa:
-
Vettem az Ebayn computer memory-t is

Nem kavarod a PC100-ast a PC133-al? Nem fogja felismerni csak ha egyforma mind a ketto.

andi_usa  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-03-09 02:07   
Ismét szerencsém volt Ebay vétellel, $ 70.- ért vettem egy zafir gyürüt s szép szine van a köveknek! Csak nagyittatni kell szokás szerint, mert 7-es.

andi_usa  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-03-07 17:10   
Vettem az Ebayn computer memory-t is , PC 133 256MB volt $ 40.-, Simple Tech memory mint a másik ami a computeremben volt és amit azelött $ 100.-ért vettem a Sam's Clubban. Mikor elöször betettem nem ismerte fel a computer, utána eszembe jutott megnézni a BIOS-t s ott átraktam hogy minden memory bank nyitva legyen, de ez sem segitett, probáltam a 2-es és hármasban, semmi. Akkor eszembe jutott kiszedni a régimet s amit vettem tenni egyedül, müködött! Erre fel a régit beraktam a 3-asba, müködött együtt a kettö! Aztán átraktam a kettesbe s azota is müködik ott! Közben szét is szedtem a computeremet s kipucoltam a port de az nem játszott szerepet. Meg néztem a kettöt együtt, a régi valamivel szélesebb mint az uj, szoval nem néznek ki egyformának csak elsö látásra. Mindenesetre 512MB-vel jobb. Érdekesek a memory árak, mikor vettem az elsöt, pár honapra rá estek az árak és $ 30-40.- körül lehetett venni ujonnan öket! Mielött mentem az Ebayre keresni most, megnéztem és a Crucial memory árisnál $ 90.- körül lett volna! Csak a DDR memory olcso most.

andi_usa  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-03-07 16:56   
Kedves Picasso,

Majd meglátjuk, ki milyennek látja, eddig senki sem licitált a drappnak hirdetettre sem. Engem a legjobban az elado csökönyössége lepett meg hogy az én monitoromat hibáztatta hogy rossz! Megnéztem a laptopommal is és ugyanazt láttam. De föleg azt nem értem minek vitatkozik velem a szinen mikor irtam neki hogy nekem csak a hamutarto betét kell belöle (ez az egész beépitett rész öngyujtoval együtt) ami mindkettöben fekete.

Valeria  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-03-07 14:46   
Kedves Picassojr

Nem vitatja senki, hogy a drapp (tan) a barna vilagos arnyalata.

picassojr  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-03-07 12:36   
Lehet rosszul tudom , de a drapp nem a barna egy árnyalata?

andi_usa  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-03-06 18:03   
Kedves bobe,

köszönöm szépen, az Ebay elado vitatkozik velem, hogy az elsö az drapp illetve TAN s az én monitorom rossz ha nem annak látom! Megnéztem a laptopommal is és ott is ugy láttam. Nem tudom amelett minek vitatkozik a szinén hisz nekem ebböl csak a kiszedhetö hamutarto kell s mindegy milyen a külsö szine, irtam neki. A "drappot" $ 3.-al olcsobban kezdi.

Azt hiszem férfiaknál nagyobb a szinvaksági hajlam. Ha nem stimmelne a monitorom azt hamar észre vettem volna a digital kamera = nyomtato géppel együtt.

Tegnap készitettem képeket és nyomtattam ki párom kocsijárol mert beletolatott egy kisteherauto a kis piros kocsijába s vihette a kinyomtatott képeket a rendörségre és automobil clubba megmutatni. Ahogy megtudta ha más nem a mi automobil club biztositonk fizeti a csináltatást.

bobe  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-03-06 08:38   
2004-03-06 06:13, andi_usa:
-
Segitségeteket kérném, milyen szinü ez?

=szurke

és ez? =kek

Köszönöm!
-

andi_usa  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-03-06 06:13   
Segitségeteket kérném, milyen szinü ez?

és ez?

Köszönöm!

andi_usa  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-02-21 17:02   
Ismét egy jo Ebay "halászat" gold filled bangle bracelet-nek volt hirdetve, rajtam kivül senki se licitált, igy megkaptam $ 9.99-ért: Nekem aranynak nézett ki mikor kibontottam tegnap a boritékot amiben érkezett s lehámoztam rola az ujságpaprit amibe pakolva lett. De van arany tesztelöm s az is aranyat mutatott. Nincs benne arany pecsét, de annyit már tudok, hogy egy ékszerésznek az külön költség hogy tehessen bele, engedély kell évi dijjal. Még az én ékszerészemnek sincs, igy mikor nagyitott pár gyürümet párbol eltünt a pecsétje s most nekem kell emlékezni milyen arany volt. Arany pecséttel a karkötö az Ebayn elment voltna 150.-ért gondolom. Tegnap megérkezett az anniversary ring is amin felül 10 pici gyémánt van, hordom is már, jol néz ki a kis "green stone" gyürüvel együtt. A napokban láttam egy svájci gemological instutute $ 200.-ért tesztel egy követ.

andi_usa  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-02-19 16:38   
A posta gyorsasága; érdekes, ugy látszik a posta erre gyorsabban jönne? Az egyik elado azt irta az emailjében, ha nem fizet valaki 7 napon belül, ujra meghirdeti! Én rohantam a postára, megvettem s mindjárt fel is adtam a Money Ordert levélben neki 11-én mikor megnyertem a gyürüt. Mikor kérdeztem tegnap hogy nem kaptam meg az árut mivel azt is irta, aznap mikor megkapja a fizetést (PayPal-t nem fogadott el csak Money Order vagy Cashier's Check) feladja a csomagot Priority Mailel, ami 2-3 nap Ohiobol is.

Elötte pár nappal nagyon gyorsan le lehetett bonyolitani a kis zöld gyürüt Floridábol, akinek csekkel fizettem de mivel már vettem töle, nem várta meg a 10 napot amig a bankja jová irja hanem feladta mikor megkapta a csekket. Megnéztem pontosan: január 30-án nyertem meg a kis zöldköves gyürüt Floridábol s február 5-én irtam a Feedbackot neki amit mindig akkor szoktam rögtön, ha megkapom. Ezzel tudatom az eladoval is egyben, hogy szerencsésen megérkezett.

andi_usa  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-02-17 16:17   
Tegnap este elküldtem a kész gyürü képét az eladonak, mivel váltottunk elötte vele pár emailt, megirta nekem, hogy ideje volt eladni a régi eljegyzési gyürüjét, mert 32 éve boldog házas mással. Örült neki, hogy szép gyürü lett belöle az uj kreácioval s most hordja is valaki azt a gyürüt. Nem sokat utazott a gyürü, ö San Louis Obispoban él.

andi_usa  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-02-17 05:32   
http://member.compuserve.com/news/story.jsp?floc=FF-APO-1120&idq=/ff/story/0001%2F20040216%2F0733436433.htm&sc=1120

Navy Jet Fighter Is for Sale on EBay

NORFOLK, Va. (AP) - You can now have your very own Navy F/A-18A Hornet jet fighter - but some assembly may be required.

The price for the jet, which formerly belonged to the Navy's Blue Angels aerial demonstration team, is just over $1 million on the auction firm eBay, or about $9 million for a buyer who wants it assembled, painted and certified ready-to-fly.

Only legal U.S. residents can bid. The auction is scheduled to end Thursday.

An F/A-18 in 1997 cost the military $28 million, according to the Blue Angels' official Web site.

Mike Landa, of Landa and Associates, the Washington state brokerage that has listed the fighter on the Internet auction service, told The Virginian-Pilot that the jet is in parts and came out of military service in 1994. Landa wouldn't identify the owner, but said he came by it legally.

``This thing obviously slipped through the system somehow,'' Landa said

The FBI came out to visit Landa after he put the jet up for bidding. They wanted to know ``what are you selling here,'' he said. ``They wanted to have the scoop on it.''

Landa said he has no doubt that someone will surface to claim the Hornet. The jet's model can fly about 1,400 mph and climb 30,000 feet in a minute.

02/16/04 07:33"

andi_usa  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-02-15 19:27   
Ismert és ismeretlen márkák. Az Ebay közönség nem ismerte a Bucherer nevet, én voltam az üzletükben is régen a zürichi Bahnhofstrassén. Ma megkaptam egy nöi Bucherer orát $ 26.01-ért az Ebayn. "Watch face is approximately 1 inch diameter. A classy watch." http://www.bucherer.ch

http://www.deco-days.com/items/258268/item258268store.html

Bucherer is one of the best known names in Europe, a company stands out from the rest, and is unquestionably the “premier” jeweler of the world. This title belongs to Carl F. Bucherer of Lucerne, Switzerland, in business since the turn of the 20th century and considered the Tiffany & Co of Switzerland. They are closely tied with Rolex, as they have collaborated, and also sell more Rolex watches than any other retailer in the world."

andi_usa  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-02-09 19:47   
A Cuisinart üveg kávés kancso mindig gyorsan elkel az Ebayn, egy napig volt fent a hirdetésem, tegnap megvette valaki Buy it Now-val $ 14.99-ért, viszem feladni.

A kanadábol küldött t-shirt amit lányom licitált magának, január 17-én lett feladva és a mai napig nem jött meg, megkérdezem a postán ma, tudnak-e rola valamit. Az elado vissza fizette nekem egyenlöre a pénzt de kért ha mégis elökerül, adjam vissza.

andi_usa  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-02-07 05:17   
2004-02-07 01:17, rexemig:

eBay hacker pleads guilty

Erröl nem olvastam, de minden ilyen itélet fel tud háboritani!

Ahogy ma tárgyalták a floridia meggyilkolt kislány ügyét, azt a birot ki kellene rugni aki nem itélte el azt a férfi elözö büntényei miatt hanem egy legyintéssel el lett engedve! Ha ült volna az a kriminális, ahogy megérdemelte volna, a kislány ma élne!!!

rexemig  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-02-07 01:17   
2004-02-06 22:19, kaytee:
-
Azért a személyes találkozás veszélyesebb, mintha csak a cimed és mindenki másét is ismerik. Nem?
Posted: 03/02/2004 at 10:41 GMT
Stay up to date wherever you are, with The Register Mobile

Jerome Heckenkamp pleaded guilty Thursday to defacing the online auction house eBay and penetrating systems at the San Diego-based telecommunication equipment maker Qualcomm, ending years of pre-trial court wrangling and casting considerable doubt on his public claims of innocence.

Under the terms of his plea deal with prosecutors, Heckenkamp, 24, admitted to causing at least $70,000 in losses in a 1999 hacking spree while a graduate student at the University of Wisconsin. In addition to the Qualcomm and eBay hacks -- the latter performed under the handle "MagicFX" -- Heckenkamp admitted to penetrating the systems of Exodus Communications, Juniper Networks, Lycos, and Cygnus Solutions.

Prosecutors agreed to recommend no more than two years in prison, and not to seek restrictions on Heckenkamp's employment-related use of computers and the Internet in the period of court supervision likely to follow any prison term.

The hacker will get credit for approximately eight months of time that he spent in custody in 2002, after he fired his lawyer to clear the way for a series of unusual legal challenges that only served to perplex and anger federal judges in two jurisdictions.

Among other gambits, Heckenkamp had argued that the government lacked standing to prosecute anyone, and that the indictments in the case referred to a different defendant: they spelled his name in all capital letters, while he spells it with the first letter capitalized and subsequent letters in lower case. Angered by the arguments, federal judge James Ware declared Heckenkamp a flight risk and ordered him arrested in the courtroom. He was released on bail, months later, only after accepting legal representation again.

Defense attorney Benjamin Coleman says he'll ask the court to accept a formulation of federal sentencing guideline factors that limits Heckenkamp's sentence to the time he's already served. "The way the guideline should be calculated, he should get time-served," said Coleman. "He shouldn't do any more time."

The plea agreement also allows the lawyer to challenge as unconstitutional the 1999 search of Heckenkamp's computer that led to the charges. According to court records, examination of the deleted file space on Heckenkamp's Linux box surfaced a detailed personal log of computer intrusions at 120 different universities and companies.

If the appeal is successful, Heckenkamp's conviction could be undone. But either way, his oft-repeated claims of innocence are likely a thing of the past.

In a 2002 jailhouse interview with SecurityFocus, Heckenkamp claimed that hackers had penetrated his dorm-room computer and used it to crack other systems. "Some of these companies I had never even heard of before I was charged," said Heckenkamp. A similar theme dominated a website set up by supporters and maintained by Heckenkamp's father, coloring the hacker an "innocent scapegoat of a restless, unrelenting and desperate FBI, caught in the middle of a 21st century spin-off of McCarthyism."

That website could no longer be reached Monday. Heckenkamp's father, Thomas Heckenkamp, declined to comment on the plea. Sentencing in the case is set for May 10th.

Copyright © 2004,
-

Ugrás a ( előző lap 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 következő lap )
Új topik indítása   Üzenet küldése

Irjon nekünk! - Impresszum - Médiaajánlat - Súgó