2022. augusztus 18. Címlapra!
[Regisztráció]  [Profil szerkesztése]  [Beállítások szerkesztése]  [Keresés]
[Magánüzenetek]  [Felhasználók listája [Bejelentkezés]
MagyarOnline.net Fórumok >> USA >> Ebay élmények
Új topik indítása   Üzenet küldése
Ugrás a ( előző lap 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 következő lap )
 andi_usa  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-02-06 23:13   
2004-02-06 22:19, kaytee:
-
Azért a személyes találkozás veszélyesebb, mintha csak a cimed és mindenki másét is ismerik. Nem?
-
Miért? A Fedex, UPS-es is személyesen jön be leadni a csomagot nekem vagy a postás. Mi van a favágokkal? Tegnap jött egy, férjem rögtön bele is ment s levágatta a szomszédba átlogo faágakat.

Nem látok külömbséget azzal, hogy valaki bejön s ugy veszi meg az árut vagy tudja a cimemet s ugy törne be ha az a szándéka. Mi van a szerelökkel? Egy Virginiai ismerösöm irta meg, hogy ö a szomszédnál furcsak van-t látott parkolni, hivta a rendöröket de közben eltünt az auto, ö viszont felirta a rendszámot. Késöbb mikor a szomszéd hazajött hivta a rendörséget hogy kirabolták! Kisült hogy az auto lopott volt, de az illetöt mégis elkapták s kisült hogy egy szerelö volt aki elötte valamit helyre hozott ott a házban!

Sokszor olyan helyekre törnek be ahol tudják, hogy a tulaj napközben munkában van, vagy elmentek nyaralni. Ez megtörtént osztrák barátnöméknél is mikor elment dolgozni.

kaytee  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-02-06 22:19   
Azért a személyes találkozás veszélyesebb, mintha csak a cimed és mindenki másét is ismerik. Nem?

andi_usa  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-02-06 19:42   
Tudod, sokan ovnak emiatt, pedig minden Ebay vevö megkapja az elado cimét, akkor is, ha nem jön el az áruért személyesen. Tünödtem még ezen az érdeklödön, többe kerülne neki a benzin, mint a posta, a benzin most itt felment $ 1.72-re!

Most olvastam, hogy a vasárnap ota keresett 11 éves floridia kislány holttestét megtalálták.

Ezért is vagyok a cimeladások ellen, amik itt folynak.

kaytee  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-02-06 18:26   
2004-02-06 16:27, andi_usa:
Tudja a cimed?
Ha nem, ir megint.
De inkább randizz vele nyilvános helyen, ne odahaza. Sose tudni, kivel kerülsz szembe.
Floridában nemrég volt egy dupla gyilkosság. Az áldozatok, egy házaspár, újságban hirdették az eladó autójukat, és igy került hozzájuk a "vevő". Szóval vigyázz.
Az én cimem is megszünt tegnap este. (Az Earthlink jelentős árengedményt ad, de csak új előfizetőknek. Ezért meg kellett újulnom!)

andi_usa  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-02-06 16:27   
Tegnap kaptam egy emailt egy Ebay vevötöl, kérdezi jöhet-e a stativért személyesen, hogy ne kelljen posta költséget fizetnie, Irvine-ben lakik, Santa Monicaban dolgozik. Mikor válaszolni akartam, kaptam egy jelentést hogy blokkolva van az emailje!

Mit tegyek? Hozzà irtam a hirdetésemhez hogy érte lehet jönni személyesen de nem tudtam blokkolás miatt válaszolni. Több mint 1 éves eladásaim alatt ez most a második ilyen eset.

andi_usa  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-02-02 17:14   
Nyertem $ 7.50-ért ezeket:
2 Genunine Hoover Type S Allergen filter bags (Hoover part # 4010100S)
3 agitator belts (Hoover part # 38528036)
1 agitator brush
2 Secondary Filters (Hoover part # 38765009)
4 Dimension Filters (Hoover part # 38765006)
11 Micro Filter (Hoover part # 34174012)
1 Extension chrome wand with suction regulator (this is a great addition to your existing canister as it allows you to reach and clean vaulted ceilings)

Üzletben csak maga a 2 porszivo zacsko $ 5.45. A küldés $ 6.50 ami olcsobb mint a Hoovertöl itt Anaheimbol ahol rendeltem 2 gombot s egy alkatrész tetöt mert letörött a kis beakaszto plasztik rola. $ 8.50 a S&H mindegy mit rendelek! Egy olyan gomb náluk $ 1.25. A tetöre várni kell mert nem volt nekik igy mondtam küldjenek majd mindent egyben mert nem fizetek kétszer $ 8.50-et!

Viszont egy kanadai árussal harcban vagyok, lányom vett nála egy t-shirtöt január 15-én, kifizetett $ 4.99-et a küldésre s a mai napig nincs itt! A hirdetésben nincs emlitve hogy Kanadábol jön, egy t-shirt kevesebb mint egy pound dobozzal együtt, USA árakban nézve feladhatta volna Priority Mailel $ 3.85-ért s akkor rég itt van ugy ahogy az a kedves Ohio-i elado tette. Annál most nyertem egy videot s megirta hogy direkt kiment a reptérre miatta hogy elküldhesse vasárnap pedig csak Media Mailt számolt!

andi_usa  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-01-31 11:59   
Meghato Ebay élmény: a Dazzle elado ma irt hogy végig keresett egy pár ottani auto alkatrész kereskedöt a hiányzo hamutartom miatt, de a rossz idö miatt nem mehetnek ki az alkalmazottak a roncs kocsikhoz alkatrész miatt igy várni kell amig javul az idö! Irtam neki, ha neki hiányzik valami, irja meg, hátha viszonozhatjuk neki.

andi_usa  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-01-31 05:18   
Ismét kellemes Ebay élmény, 2 nap alatt itt volt Ohiobol a Dazzle/Olympus smart media reader, Priority Mail-el küldte ez elado, már fent is voltam s beszereltem lányom desktopjába. Uj volt.

Ha igaz holnap megjön a Camedia Smart Path amit egy másiknál vettem, az küldte már a confirmation számot, az is Priorityvel jön. Azt a laptopba illesztem majd fent be.

Furcsa modon a t-shirt még mindig nem jött meg Kanadábol amit lányom vett az Ebayn, amit állitolag 17-én adott fel az elado..

andi_usa  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-01-30 02:03   
Kedves Géza,

nekem az elmult 30 nap alatt a bevételem az Ebayn $201.18 volt, most néztem meg, jobb volt mint karácsony elött ami meglepett. Nem számoltam ki abbol mennyi a tiszta haszon, de nyilván az Ebay mindig jol jár, ad egy a hirdetés, az eladás utáni részük s amellett ha a vevö PayPal-al fizetett, még az is levon belöle. Igy örültem, hogy az utolso két vevöm cash fizettek, az egyik pénzt boritékban, a másik pedig cashier's checkkel.

Sajnálom, hogy megjártad a használhatatlan ora alkatrészekkel! Vannak olyan mérgek is!

Engem ért már olyan meglepetés hogy aranyozottnak árulta a nö a fülbevalo akasztokat s arany lett, leteszteltem. Viszont vettem olyan fülbevalot ami igazi arany de az akasztoja csak aranyozott, lekopott, igy átrakom magam ebböl a készletemböl.

Koborlo  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-01-30 00:25   
Kedves Andi nekem nem sok jo elmenyem van az utobbi idobe az Ebay-rol.Ket honap allatt
tobb mint $450.00 elkoltottem es az osszesbevetelem ott $75.00 es egy par jo ora alkatresz 20 dollarert egy 5 grammos arany noi ora 21dollarert par hasznalhato ora part24 dollarert
es egy nagy mellefogas fel kilo rez es vas ora alkatresz ami ki volt belezve nem hiszem hogy valamit is lehetseges hasznalni belole 42 dollar volt.
Nem kuldtem vissza mert nem erte volna meg a
feladast se,de irtam egy olyan emailt annak a nonek aki eladta hogy haz falak is elsotetedtek a kornyeken.
na nem durvan (az nem az en stilusom).
tobb mint $300.00 Minusz .
Ebay Jol jart.

andi_usa  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-01-29 14:35   
Tegnap sikerült megvennem a màsodik digital memory readert az Ebayn. Az elsö a Dazzle/Olympus volt ami csak a smart mediat olvassa s azt majd a desktopra teszem lányomnak ha megjött, az $ 7.57 volt egy Ohio-i dealertöl, a màsik az a Camedia Smart Path reader ami egy floppy szerü s floppy drive-ba téve olvashato vele a smart media azt hasznàlhatja a laptopjàban lányunk, az $ 15.- volt, üztletben az $ 65.-.

Tegnap néztem férjem vastag foto katalogusàban a readert amit megtartottam, a Microtech ami mindkét féle digital kamera memory-t olvas ami nekünk van, abban $ 29.95 az ára. Igy most 2 readert kaptam olcsobban mint az az egy lett volna üzletben. Ezért szeretem az Ebayt.

andi_usa  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-01-27 15:59   
A multkor mikor a MAC kozmetikai kötény tul drága volt az Ebayn, elkezdtem keresni és találtam egy jobb árat egy Hong Kongi cégnél s onnan rendeltem meg. Könnyü volt mert PayPal-al lehetett fizetni.

Mikor kért ö is Feedback-et ajánlottam neki miért nem árul ö is az Ebayn? Nagyon megköszönte a tippet s meg fogja probálni. Irtam neki, a PayPal-ja már meg van, igy egyszerü lessz neki s több vevöt fog találni. A weblapja elég gyenge de jo árai vannak s szerintem sikeres lessz.

andi_usa  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-01-24 18:59   
Tegnap egy katonai cimre ment egy espresso üvegkancso s a postán ki kellett tölteni egy kis vámcédulát is hozzá de a postás se tudta pontosan hova megy. A drágább árat választottam hogy a vevö hamarabb kapja meg, a külömbség nem rázott meg.

Most emailezek a vevövel aki irja hogy sokan nem küldenek katonai cimre s nem tudják megérteni milyen nehéz tengerentulra menni s ott nem kapni meg mindent, ö sokat vesz online. Most válaszoltam meg, irja meg mi kell, hátha meg tudom neki szerezni, mindig is támogattam a katonaságot, de eddig nem találkoztam növel.

andi_usa  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-01-24 00:07   
Ma jött meg Kiev, Ukraine-böl a foto lencse, jopofa a cyril irás rajta! 14-én lett repülö postával feladva, igy 9 nap alatt jött meg. Ez is Ebay vétel volt.

andi_usa  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-01-23 05:11   
El se hiszem, ezt a nekem csunya brossot fellicitálták ma $ 8.50-re! Ez nekem semmibe sem került, mikor egy osztrák ismerösünk költözött itt, sok mindent össze szedett s nekünk adott amit thrift storeokba vett kapásbol, ez is közte volt.

andi_usa  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-01-20 19:47   
Kaytee,

igen, sajnos vannak akik hazudnak, mert utána látszik a csomag bélyegen mikor is lett feladva! Olyan volt a Massachusetsi auto kereskedövel is, (nem Ebay) elöbb azt irta, tegnap adta fel, aztán csak a következö héten küldött Fedex tracking számot miszerint hétfön lett feladva pár nappal késöbb! Dupla méreg a hosszu várakozás és hogy rosszat küldött amit vissza küldtem neki s most várom hogy küldje majd a refundot.

Közben megvettem a car owner's manualt az Ebayn Buy it Now-val többért mint az alap licit de nem akartam tovább várni, az Ebay eladonö nagyon kedves volt és irta nekem emailben hogy hozzá tett nekem egy külön brossurát a car security systemröl ami egy másik manuallal jött s volt neki. Mivel ö Priority Maillel küldi itt lessz 2-3 nap alatt, a tracking számot meg is kaptam már töle.

Szerencsére sokkal több kedves és rendes Ebay elado van.

Nem bánom a piros negativ bejegyzést mert ott van most az is hogy a nö nem adta vissza a pénzt de zsebre rakta a vissza küldött karkötöt.

kaytee  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-01-20 17:39   
Egy negativ feedback annyi pozitiv után? Nem kell aggódnod.
Nekem, évek alatt zsenge kb. húsz vétellel már kettő is begyült, mindig bosszúként, amiért türelmes várakozás, válasznélküli levelek után nyilvános, a feedbackben tettem panaszt,.
Mindkét eladó hazudott a feedback válaszában, egyik, hogy nem kapta meg a pénzt, másik, hogy már rég elküldte a cuccot.
Viszont végül tényleg elküldték, és magánlevélben (!) bocsánatot kértek.

andi_usa  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-01-18 20:23   
Most megkaptam az elsö negativ Feedbackot!

Mi történt? Az a karkötö árus, aki nekem küldött egy kissebb méretü karika karkötöt december közepén, nem reagált az emaileimre, és én mégis visszaküldtem neki hisz nem tudtam felhuzni. Vártam hogy vissza kapom a pénzt hisz vagy rosszul hirdette vagy rossz méretet küldött nekem. Erre fel látom ujra hirdetve a kisebb mértettel, amilyet nekem küldött, miután megkaphatta pár nap mulva, az a hirdetése kiment licit nélkül, de mikor ujra feltette, eladta többért mint amit én fizettem!

Egy másik karkötö árus akivel azota is szorgalmasan emailezek, unszolt hogy irjak ennek az árusnak negative feedbacket mivel sose kaptam vissza a pénzemet s ne hagyjuk a dolgot annyiba. Meg is irtam tegnap röviden, hogy rossz nagyságot kaptam, visszaküldtem, nem kaptam vissza a pénzemet s az árus ujra eladta. Az elado aki egyetlenegy emailemre nem válaszolt, EGY orán belül válaszolt a Feedbackra Complaint cimen ami negativot adott nekem, hogy neki van több ilyen karkötöje.

A másik árus erre irta nekem, válaszoljak, és hol a pénzem? Meg is tettem, azota hallgatás azt hiszem több választ nem lehet irni. Szoval ilyen modon lett nekem 360 positiv feedback után egy negativ!

Sebaj, közben kaptam mástol is emailt aki szintén elégedetlen vevö ugyanennél az eladonál. Ha az Ebay nem tesz ilyenek ellen semmit, mi vevök és eladok inditunk valamit!

Persze jobban jártam a másik karkötövel amit a másik árustol vettem $ 26.50-ért és 10K, az ami miatt a harc folyik, aranyozott volt $ 18.99-ért.

andi_usa  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-01-14 17:34   
Kaytee,

nálam csak véletlenül adodott hogy eddig nem vettem onnan semmit, mert sose ugy keresem, mindig akadnak közte internacionális eladok is ha licitálok. A lányom tussfejét én is az Ebayn vettem olcsobban mint itt az üzletekben árulják. Érdemes mindig az Ebayn is megnézni mi van és mennyiért megy.

Külömben azota is levelezek a karkötö árusommal s tünödik azon hogy elküldi nekem gyürüit megnagyittatni mivel az én ékszerészem egy tizesért csinál nekem mindent (le lett alkudva) ö pedig éppen $ 29.50-et fizetett egyért! Irtam neki szivesen vállalom és küldtem neki képeket a munkákrol melyeket eddig csinált nekem ez a guatemalai férfi.

A lány aki megvette tölem az uj cipöt ami nem ment a lábomra, kissé türelmetlenül irt, válaszoltam hogy ö parcel post-ot fizetett s az 6 nap Detroitba és csak 8-án adtam fel.

kaytee  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-01-14 17:00   
Már vettem Ausztráliából cuccot. Nagyon hamar megérkezett légipostán, semmi probléma nem volt.
Csak tegnap szerelte fel a férjem a Hans Grohe márkájú zuhanyrózsánkat, ami az EXPOban közel száz dollárba kerül. Én egy new yorki ügyvédtől vettem, vadonatújonnan, kevesebb, mint fele áron. Irta a pasas, hogy renováltak, de ez a zuhanfej végül megmaradt.
Érdekes beszélgetésem volt a napokban valakivel. Mesélte, hogy új házat épit, és mennyi rengeteg mindent vett hozzá EBAYn. Mint például szuperdrága, elegáns, üvegből készült mosdókagylókat. Halálra dicsérte az árut, és az eladót is, mikor nekem begrott, hogy attól vettem két nagyon klasszul formatervezett,(szintén új) olasz bárszéket.
Ez a Calvin nevü kaliforniai muki nekem 1/3-dal olcsóbban adta el a székeket, mint amennyire a férjemnek sikerül lealkudnia itt az egyetlen helyen, ahol kapni lehetett mifelénk. Telefonon beszéltem vele a nyáron, és mondta, ez az utolsó két bárszék, amit árul, de üveg mosdókagylói bőven vannak...
Kicsi a világ.

andi_usa  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-01-14 16:27   
Kedves Hunor,

kicsit lassabb az üzletelés a Kievi Ebay eladoval, de ma reggel jött végre az email töle:
==========================================
Dear Andrea,

Today we have received your payment for Adapter M42 Pentax Zenit -Contax/Yashica, NEW. We are sending your purchase via Air mail.

Thank you for your order.

Sincerely,
=DVD Technik Co.= www.dvdtechcameras.com
======================================== Ennek fizettem MoneyGram-al a Longs Drug storeban, csak a MoneyGram számot kellett elküldeni neki és érte mehetett azzal. Nem tudom miért nem PayPal tag ugy mint a két Hong Kongi árus akiktöl vettem (az egyik fotos volt) és meg is kaptam az árukat már? Férjem kérdezte éppen, mennyi idö alatt lessz itt, 5 nap? Mondtam halvány fogalmam sincs, sose vettem eddig semmit onnan.

Nem üzleteltem még Ausztráliával, a multkor licitáltam egy fülbevalora de elvesztettem.

Tegnap egy nagyon kedves emailt kaptam Texasbol a kenyérgép vásárlotol, irta megkapta a Fedex csomagot, s már kenyérillat terjeng a borászati illat helyett nála mert süti az elsö kenyeret és még egyszer nagyon köszöni s gyors küldést s a perfect üzletet! Feedbackban is olyasmit irt.

Üdv.:Andrea

andi_usa  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-01-13 16:20   
Ma reggel 6-kor ébredtem ijedtemben mivel lányom megbizott hogy ne hagyjam elszalasztani ezt amire licitált tegnap este: TAN~DIVA~STEVE MADDEN open toe heels SZ10 Jo volt mert várt az outbid notice email.

Csak 10 elött jár le, nem tudom minek keltem 6-kor?

Az emberek nem olvassák el rendesen az emailjüket: tegnap irtam az egyik vevömnek hogy fel lett adva a csomagja mire ö válaszolt hogy mihelyt megirom mibe kerülne First Class fizetni fog PayPal-al! Késö irtam neki, már fizetett s azért lett postázva, nem tudom vissza csinálni. Nem tudom, vannak emberek akik nem tudják mit fizettek s mit nem? Az Ebay programm is mutatja mi van kifizetve s mit nyert meg eddig!

andi_usa  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-01-11 18:00   
ManuAlex,

Eszmecserézek egy Ebay eladoval akitöl vettem egy szép kis karkötöt $ 26.50-ért. Most irta nekem, hogy milyen szerencsés fogása volt egyszer egy swap meeten, vett egy cameo brossot és fülbevalot hozzá és a gyerek ott azt mondta neki 25 Cents each. Nem akarta elhinni mondta kérdezze meg az anyját, erre a gyerek ment s jött vissza igen, a mama azt mondta annyiba kerül! Igaziak voltak, 14 karátos arany! A nö adott a gyereknek 1 Dollárt s boldogan vitte haza! Gondolom jo pénzért eladta késöbb az Ebayn!

A swap meet a drive-in movie terepeken megtartott vásár ahol privát emberek is árulnak garage sale szerüen (bért kell fizetni érte), ha nem akarja otthon a kertben kiállitani dolgait és meghirdetni az ujságban. Nekem az egyedüli jo vásárom swap meeten az volt, mikor Jolán, a magyar ékszer árus rámsozott 5 kis csüngöt $ 5.-ért hogy csak vigyem. 14 karátos arany. Egy kis charm braceletre akasztattam öket, a karkötöt thrift storeban vettem $ 1.98-ért. A ráakasztatás volt az egészben a legdrágább!

Az Ebayn nekem is volt olyan esetem ahol mother-of-pearlnek hirdette a fiatal nö az anyja gyürüjét s megvettem $ 43.-ért, nehéz 14 karátos aranyfoglalatban Mabe pearl volt, melyek igen drágák! Tavaly férjem talált egy garnet gyürüt egy thift storeban $ 14.98-ért elvitt megnézni az arany tesztelömmel de mielött teszteltem mondtam az igazi! Nagy ovális kö középen s körben kicsik. Megvettük, nagyobbra csinálta az ékszerészem egy tizesért. Az ilyen gyürüket $ 200.-ért árulják az Ebayn.

Van egy gyöngygyürüm thrift storebol, amit nagyobbra kellett volna csináltatni, az ékszerész vissza adta azzal hogy nem igazi. Vettem egy gyürü nagyitot az Ebayn s azzal megnagyitottam magam, igazi, nem pergett rola le semmi s hordom azota is! Egy nagysággal lehet nagyitani, többnél viszem az ékszerészhez.

Ti nem jártok swap meetekre, garage sale-ekre vagy thrift store-okba? De van még a Recycler online is http://www.recycler.com ott is megnézheted mit hirdetnek privát emberek. Mi olyan hirdetéssel vettük a nagy Kenmore jégszekrényt $ 40.-ért ami azota is primán müködik! A nö apartmentbe költözött s nem volt rá helye. Nagyobb mint az elöbbink!

andi_usa  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-01-11 02:09   
Kedves Hunor,

habár az most nem Ebayhez tartozik, mégis beszámolok; Mr. Spock ajánlott egy foto céget Hong Kongban, s ott rendeltem férjemnek egy lencsét. Primán müködött ök is PayPal fizetéssel dolgoznak, ma jött meg a csomag s férjem boldog vele.

A másik amit Hong Kongbol rendeltem, Ebayn kivül, egy kozmetikai szak honlapon (http://www.a-squirrel.com/makeupkit-palette-cosmetic-cases.html), ott rendeltem egy sminkelö kötényt lányomnak, az a csomag is ma jött meg Hong Kongbol s prima szép darab!

Az ukrán foto árus ma nem jelentkezett, de nem ijedek meg, biztosan a munkahelyén van csak computere s majd hétfön válaszol.

Üdv.: Andrea

andi_usa  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-01-10 18:26   
ManuAlex,

ami a Salad Shootereket illeti, az emberek eröszakolgatják s akkor törik a betéten a plasztik s néha a tarto is vagy a tarto karika azért tudtam eladni olyan alkatrészeket is hozzá.

Tudod, nekem volt régen gyengébb food processorom amiben eltört a tengely (Hamilton Beach és Moulinex LaMachine) a kenyértésztátol, kettö ilyen után vettem a nagy Cuisinartot amin csak egyszer letört a tetön lévö nyomo beakasztoja egy keskeny plasztik amit közben kicseréltem, de soha más baj nem volt vele s 10+ éve használom. A Moulinexet megjavitotta férjem s azota az emeleti konyhában lett használva. Ha van elég helyetek, inkább egy használt Cuisinart gépet vegyetek az Ebayn. Little Pro, DLC-10 vagy DLC-8 is elég ha eröset akartok nagyobb tartállyal, akkor ajánlom a DLC-7-et ami Valériának és nekem van. Nekem több DLC-7-es motorom van itt eladásra de senki sem veszi! Az mindenkinek megmarad, amelett nehéz s drága a küldése. Majd probálom ismét personal pickup-al hirdetni.

Az Ebay vevök azért is veszik a régebbi alkatrészeket és modellokat, mert azok made in Japan s jobb minöség volt mint az ujak ami made in China.

Multkor láttam egyet $ 4.99-ért hirdette a nö s irta is nekem, talált valakit helyben aki elmegy érte, tölem kérdezte a küldési lehetöségeket.

andi_usa  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-01-09 23:20   
Rigojanos,

Claudia barátnöm az elözö autoját az Ebayn adta el.

Kezd beindulni az üzlet, most van egy licit a Kodak digital camera adapteromra is! Ma reggel valaki licitált a kis Mandoline-ra is ami kézi reszelö, nem hangszer.

andi_usa  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-01-09 23:14   
Kedves Hunor,

ma kicsit komplikált Ebay élményem volt, vettem férjemnek egy Contax lencse adaptert s az elado sajnos nem fogadott el PayPal-t de Western Union, MoneyGram és 2CheckOut, az a harmadik $ 49.-et kért belépésért ami nem éri meg annak aki egyszer használja, a küldési dij utána viszont csak 5.5%- az árnak.

A Western Union $ 15.-ért küldött volna pénzt Kievbe, a MoneyGram $ 9.99-et számolt. Mentem a drogériába (Longs Drugs) hát pénzt feladni, de lehetett volna a WalMartnál is vagy az Albertson's füszeresnél.

Máskor elkerülöm az ilyesmit mert a lencse karika volt küldéssel $ 22.- s a pénz küldése pedig $ 10.-, de egyszer kisegitettem egy szegény ukránt.

andi_usa  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-01-09 23:00   
ManuAlex,

igen, a Cuisinarthoz van 12 korong, nekem mind megvan, 2 jön a géppel, 9 a nagy dobozban s külön lehetett kapni a Parmesan korongot.

A salátához találták ki a Salad Shooter-t amikböl sokat adtam el, ha valakinek nincs Cuisinartja. Itt egy az Ebayrol, nem tölem:

Valéria is direkt megvette az ö Cusinartjához az 1mm-es korongot hogy uborka salátát tudjon késziteni. Elég sokáig kereste! Neki az Ebayn vettük meg a DLC-7-es Cuisinartot.

Még a svájci nyers sárgarépa salátát is Cuisinart korongal készitem, de tormát is azzal reszeltem le s eltettem ecetben üvegben, csoda finom!

Sogornöm kapott tölünk egy Little Pro-t ami kisebb s ahhoz is voltak korongok is, kés is, citrus juicer és amelett shute, ami kilöki ha nagyobb mennyiséget akar ledarálni mert annak kicsi a tartája. Szerintem a Cuisinart jobb mint a kis gyenge Salad Shooter, de nem beszélek le senkit, van akinek elég az s meg van vele elégedve.

rigojanos  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-01-09 19:20   
Talaltam egy erdekes cikket az eBay-rol a USA Today-ben.

http://www.usatoday.com/tech/techinvestor/2003-12-29-ebay-cover_x.htm

Nehany statisztika, ezek kozul az elso nagyon kozel all a szivemhez

2002-ben a legkeresettebb nev a Gucci volt
2003-ban mar a Ford, barmi rozsaszin, es az arany.
9 percenkent adnak el terepjaro autokat az eBay-en
729 dollar erteku arut adnak el az eBay-en masodpercenkent
2003-ban 20 milliard dollarnyi arut adtak el az eBay-en, ebbol majdnem 7 milliard csak auto

ManuAlex  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-01-09 19:03   
Mi az ördög ez a ketyere?

Van valami olyan ami salatat vag fel hogy ne kelljen kezzel csinalni? (mar legalabb is ha tobb embernek kell egyszerre zoldet adni)

Ugrás a ( előző lap 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 következő lap )
Új topik indítása   Üzenet küldése

Irjon nekünk! - Impresszum - Médiaajánlat - Súgó