2022. január 25. Címlapra!
[Regisztráció]  [Profil szerkesztése]  [Beállítások szerkesztése]  [Keresés]
[Magánüzenetek]  [Felhasználók listája [Bejelentkezés]
MagyarOnline.net Fórumok >> USA >> Ebay élmények
Új topik indítása   Üzenet küldése
Ugrás a ( előző lap 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 következő lap )
 Zsu  módosítás |   válasz erre |   profil |  2003-09-26 00:19   
2003-09-25 17:24, kaytee:
-
En meg madarhazat vettem, szemtelenul olcson. . .

kaytee  módosítás |   válasz erre |   profil |  2003-09-25 17:24   
Sikerült nagyon jó árom "megkaparintanom" azonnali vétellel egy most divatos "flat hose"-t, - lapos öntözőcsövet.
Persze, ha lapos, akkor már biztos nem csőnek hivják.

andi_usa  módosítás |   válasz erre |   profil |  2003-09-23 00:35   
Zsu,

nagyon szép és gratulálok a szállitáshoz is! Az Ebay azért is jo, mert lehet olyan dolgokat is kapni, ami már nincs máshol, nem csak hogy sokszor olcsobb mint helyben vagy más Internet árusoknál. A laptop monitor rész ára a weben négyszerese volt mint amit az Ebayn fizettem érte.

kaytee  módosítás |   válasz erre |   profil |  2003-09-22 20:37   
Egyre többször fordul elő, hogy azt mondom magamnak: "először megnézem az EBay, hátha ott olcsóbb". Leginkább EBay boltokban szoktam vásárolni.

Zsu  módosítás |   válasz erre |   profil |  2003-09-20 04:16   
Koszi, nagyon orulok neki! Hogy tetszik?

Szombat volt, es a szallitason legalabb 150.00 dollart sporoltam.

Eddig nekem sem volt serult cuccom, pedig vettem uvegeket is - mind komolyan csomagolva.
Ma egy madarhazam jott meg.

En is szeretek vasarolni aprosagokat, amik nem dragak, es mashol nem talalnam meg. Nagyon szeretem a lenvaszon teritoket Most mar ideje lenne leallni vele!!!

Computerhez meg nem vettem semmit sem, de hat ami kesik az . . .

andi_usa  módosítás |   válasz erre |   profil |  2003-09-20 03:01   
Zsu,

szerintem jo ötlet volt, hogy magad hoztad haza az asztalt, én is féltem volna hogy a szállitásban megsérül! Gratula hozzá.

Nekem eddig semmi sem érkezett rongálva de szerintem jobb biztositani (ami pl. a Fedex Groundban benne van és sokszor olcsobb mint a rendes posta) ha törékeny vagy drága.

Olvastam egyszer egy horror storyt egy babaház szállitásrol ami egy komoly darab volt és drága, több mint ezer Dollár! Az elado repülö szállitást igért 3 állammal odébb aztàn egy ismeröse vitte kocsival valami $ 300.-ért de rosszul volt pakolva nem volt biztositva és megsérülve érkezett meg! Szoval ilyenek is vannak! Nálam mint elado egyszer történt meg hogy valaki eljött személyesen a kis Salad Shooter alkatrészekért mert a közelben volt dolga, igy nem kellett postai költségeket fizetnie.
Eddig mind korrekt uzlet volt, es az ar mind jo.

Nagyon sok szép vagy hasznos holmit vettem én is amiota felfedeztem hogy nem csak computer alkatrészt árulnak. Még a digital memory-t is ott vettem, sokkal olcsobb volt mint üzletben a Lexar 64MB 12x memory. A Western Digital hard drive is jo vétel volt, azért én is személyesen mentem el habár jo félorás kocsiut volt de igy hamarabb kaptam meg s tulzásnak tartottam a plusz $ 15.-öt amit UPS szállitásért akartak felszámolni.

Zsu  módosítás |   válasz erre |   profil |  2003-09-20 00:09   
2003-09-19 01:17, andi_usa:
-
Szeretem olvasni amit az e-bayrol irsz! En nem adok el semmit sem ott - meg nem?! - de mar vettem par dolgot. Kedvelem, es amikor nem voltam megelegedve azzal amit kaptam, azt magamnak koszonhettem (
Eddig mind korrekt uzlet volt, es az ar mind jo.
A buszkesegem egy tolgyfa asztal, amit szerintem nagyon jo aron kaptam, es magam hoztam el Long Island-rol, ami a csaladom szerint utodott otlet volt, mert egy napom ment ra - de hat nem kell mindig a csalad velemenyet figyelembe venni, nem igaz

andi_usa  módosítás |   válasz erre |   profil |  2003-09-19 01:17   
Kaytee,

sajnálom, én Cuisinart szakértö vagyok, nem KitchendAid. Az egyedüli KitchenAid amim van egy kézi elektromos habverö ami szintén thrift storebol jött. Food processorban volt Hamilton Beach és Moulinex s miután mindkettönek eltörött a tengelye s férjem unta megcsinálni vettem végre Cuisinartot ami azota is birja a strapát. A megcsinált Moulinex az emeleten van s amire lányunknak kell arra jo, ö nem kever benne kenyértésztát.

Az aztali elektromos pumpás szökökutjainkat mi is szeretjük, elöbb kaptam a lányomtol egyet amit megbövitettem a nagy kagylo gyüjteménnyel (logo lapos kö amin folyik le a viz, réztarton), majd késöbb vettem neki is egyet az emeletre (lépcsözetes kövekkel diszitett) amit imádott, de mondta hogy alul szivárog, kilukadt, majd meg kell nézni. Az enyémet pedig ki kell pucolni a sok vizkölerakodás miatt, mert akármennyire használunk leszürt vizet vagy ecetet bele, mindig lerakodik!

kaytee  módosítás |   válasz erre |   profil |  2003-09-18 18:45   
Andi, a férjednek nagyon jó szeme lehet, hogy ilyen olcsón talál dolgokat!
Más: arra gondoltam, hogy az új házba, konyhába, gránitpultra (mondja az én férjem) szeretnék egy Kitchenaidet, de nem tudom, milyent kéne keresnem.
Te igazi expert vagy a Kitchenaidekben. Mit ajánlasz?
Ó, közben megérkezett a legtündéribb dolog, amit az EBayn valaha vettem, (békagyüjtő férjemnek) egy vizililiomlevél-alakú asztali szökőkút, amibe négy békuci köpi a vizet. Azt hiszem, lilypond fountain néven futott.
Szükségünk nem volt rá, de nagy sikere van, még a macskák is tanulmányozzák, persze csak amikor kikapcsoljuk.

andi_usa  módosítás |   válasz erre |   profil |  2003-09-16 10:24   
Kaytee,

rég nem adtam el az Ebayn, az utolso amiket vettem a laptop monitor volt és a pool liner Atlantabol junius végén lehetett de igy is olcsobb volt mint helyben. Szüneteltem, amig festettem a házban amelett nyáron lassu volt az üzlet.

Gratulálok a vételeidhez, ma néztem be az Ebayre s láttam hogy a megjelölt Michelle Malkin könyv csak $ 6.-ért ment el, én dupláját fizettem az Amazonon használtan, de mindegy.

A propos azért néztem be mert jött egy fake Ebay spam (megin kreditkártyákat gyüjtenek) s irtam a boardra egy intö üzenetet hogy vigyázzanak, s továbitottam a spoof@ebay.com cimre is. Ez most arra a cimre jött, amit az Ebayn használok. De nevettem, mert az a verzio Cs2000 nem hozta teljesen be, levágta a linket azzal hogy nem olvas HTML emailt Igy ha akartam volna, akkor se tudott volna becsapni ezen.

A fehérarany gyürüt star sapphire-al amit régebben vettem lányunk szülinapjára, mult héten vittem el nagyittatni mert egy számmal kissebb volt és lányunk már örömmel hordja.

Férjem még mindig járja szorgalmasan a thrift storeokat és hozott nekem egy vadonatuj Etienne Aigner táskát, még a cédula is rajta volt. Drapp igy sok mindenhez passzol. Hozott egy Microsoft natural keyboardot is melyhez egy mousepad is van puha csuklo támaszzal, dobozban, 87 Centet fizetett érte, persze US keyboard nem Swiss German mint az enyém. De jo lessz potnak ha a jelenlegi netán felmondja a szolgálatot. Eddig még jol müködik habár már szétszedtem párszor belül is ki akartam pucolni. Pár betü van csak kissé kopva.

kaytee  módosítás |   válasz erre |   profil |  2003-09-15 18:28   
Andi, rég nem meséltél már Ebays élményeidről.
Időközben felfedeztem, hogy az EBay boltok között több keleti (perzsa és egyéb) szőnyegkereskedés is van. Ma este jár le a licit egy pont olyan kazak stilusú szőnyegre, amilyet én szeretnék, és nagyon jó ára van (még).
Egy másikat már vettem, egy new yorki szőnyegimportőrtől. Olyan olcsó volt, hogyha gépi szövés lenne is bőven-bőven megérné, de ez elég sürü kézicsomózású, szóval igazi. Növényi festékkel szinezett a gyapjú, ettől selymesnek látszik. Ismerem a fajtát, Törökországból hoztunk egyet 2 éve.
Az amerikai EBay vevőket talán elriasztotta, hogy a szőnyeg ugyan hibátlan, de 2o-25 éves állitólag. Lehet, hogy 5o, engem nem zavar.
Másik kincs, amit szereztem, régi római stilusú, márványnak kinéző, müködő falikút a házunk belső udvarának falára. Ha igazi kőből lenne, nem tudnánk használni a súlya miatt. Meg az ára miatt sem...
Te vettél vagy adtál valamit mostanában?

andi_usa  módosítás |   válasz erre |   profil |  2003-07-15 00:11   
It was a BUG not a feature!

Vannak olyan számok ahol választovonal van az elsö kettö után, s ezek invalid number eredményt adnak ki! Irtam a webmasternek a California State Board of Equalization-nál hogy kérem irja még oda azt hogy ne legyenek ezek után ilyen félreértések. Sokan copy + paste-t használnak s akkor ilyen történik! A szomszédom seller's permit száma, melyet megadott nekem kiprobálni választo vonal nélküli volt. Vonal nélkül ennek a másik Ebay eladonak is van érvényes engedélye!

andi_usa  módosítás |   válasz erre |   profil |  2003-07-11 21:15   
Ebay eladok és California sales tax: 25 év alatt nem tapasztaltam hogy valaki sales taxot számoljon nekem ha nem üzletes. Sose fizettem se privát ujsághirdetésen keresztül vett használt vagy uj holmi után eladási adot, se nyitott swap meeteken sem pedig garage saleken.

Az Ebayn vannak olyan eladok, akik vagy az igazi üzletük nevén adnak el vagy valahol megmelitik azt. Nekem furcsa volt mikor egy fantázia névvel rendelkezö elado hirtelen sales taxot számolt fel nekem. A neve és cime ahova küldjem a pénzt nem utalt üzletre. Kértem töle erre a sales tax számát mert láttam hogy meg lehet azt nézni egy keresövel a tax websiten:

http://www2.boe.ca.gov/cgi-bin/boeinput.html

Az elado elkezdett ellenkezni hogy az nem nyilt informácio s nem adja meg nekem! Megkérdeztem a boardot s igazat adtak nekem, hogy de igenis az nyilvános, hisz az üzletekben is ott log a falon, s ha az ember a weben vásárol és sales taxet kérnek igenis lehet kérni azt az engedély számot mert csak azzal lehet a bezsebelt sales taxot befizetni!

Mikor az Ebayn nyitottam a seller's accountot, ott sem kértek tölem se eladási engedélyt sem pedig sales tax számot. Nekem mindegy ha fantázia neveken ad el valaki de ha tölem valaki állami eladási adot akar bezsebelni, legyen arra elkészülve hogy kérem töle az engedélye számát!

andi_usa  módosítás |   válasz erre |   profil |  2003-07-10 19:46   
Calyx,

nem az Ebayn lett véve hanem valamelyik helybeli üzletben, kaptam lányomtol egy csodás Memorex digital AM/FM CD player-t mely CD-R és CD-RW-t is le tud játszani amellett az Andrea Bocelli "Toscana" CD-t is hozzá, melyet éppen élvezettel hallgatok.

A tavalyi szülinapom ajándéka most járt le, de már meghosszabittattam a fitness club tagságomat. Lányom remélte hogy ezzel az ajándékkal majd többet járok oda taposni!

Egyenlöre még ajtokat festegetek tovább s az is elég mozgás szerintem, hisz nyujtozkodni is kell, kis lépcsöre állni, s le is guggolni ha alul festek!

Közben probálom a fájo megrándult karizmaimat is kikurálni..

andi_usa  módosítás |   válasz erre |   profil |  2003-06-28 05:38   
Kaytee,

igen nekem is küldtek azok a hamisok Ebay és PayPal emailt is s jelentettem az Ebaynek és a PayPalnak is.

Nekem feltünt azért mert a régi email cimemet használták, nem az ujat melyet azota használok amiota egy hacker belemászott a seller accountomba! Az volt nagy ijedelem, mikor reggel beinditom a gépet s az Ebaytöl vár a levél hogy visszakérdeznek a password változtatásom miatt! Igy rögtön irtam nem én voltam s akkor sikerült ujra változtatni, s belépni, majd leszedtem a 2 drága hirdetést s pending-re tettem aminek költségeit az Ebay 2 héttel késöbb visszadott nekem. Akkor változtattam aztán email cimet s persze minden passwordot ujra.

Külömben ma jopofa élményünk volt, a szomszédék macskája kiszaladt (bentélö macska) s be a mi kertünkbe s igen nehéz volt befogni! Mikor végre megvolt, a szomszéd a férjem kezébe nyomott egy üzleti névjegyet, ha kell valami jeligével. Van egy antik üzletük a városban, de árul az Ebayn is mint power seller. Kicsi a világ!

Én nem beszéltem vele, de most irtam neki emailt, hátha nekik is kell valami. Lenne még kenyérsütöm is elado amit nincs kedvem postázni.

kaytee  módosítás |   válasz erre |   profil |  2003-06-27 22:58   
Remélem, óvatosak vagytok, mert újabban hamis EBay levelek érkeznek hozzám, és gondolom, másokhoz is.

Már vagy 3x felszólitottak, hogy lejár a hitelkártyám érvényességi ideje, és adjam meg az új kártya adatait. Ignoráltam 2x. PaYPal-en meg van adva egy kártyám száma, és nem emlékeztem, hogy amikor évekkel ezelőtt regisztráltam az EBayn, meg kellett-e adni valami számot. Mindenesetre nem tettem semmit.
Harmadszorra kicsit jobban megnéztem az emailt, mert valami büzlött, mint Dániában.
Továbbküldtem az EBay csalás-reszortjába, ahol másnapra kibogozták, hogy tényleg nem ők küldték.

De ez mind semmi!
Ma megváltoztattam az email cimem az EBay felé. Visszajött, valóban tőlük, a szokásos levél, hogy erősitsem meg, én voltam, aki változtatni akart. Kitöltöttem és visszaklikkeltem nekik, amit kellett. Erre egy újabb, de már tuti hamis formalevél jelent meg, ahol kérték a hitelkártyaszámomat, otthoni cimem és ilyeneket. Megnéztem az URLt, és a Properties-t, és nem az igazi EBayvel álltam szemben.
De ez már olyan okos hamisitvány volt, hogy nem lehetett egyszerüen továbbküldeni a nyomozati osztálynak, ahol csatolmányokat nem fogadnak.
Végül irtam nekik levelet a problémáról.

Időközben valamit mégiscsak akartam venni - egy elemtöltőt az új digicam-hez - és amikor én lettem a "nyertes", minden szokásos levél az EBaytől a régi email cimre jött.
Visszatértem a cimváltoztatáshoz... megint lejátszódott az előző jelenet. Most viszont beirtam egy link nevet, cimet és link hitelkártyaszámot is. Menten visszajött a levél az ál-EBaytől...de nem az, hogy magát nem Jane Doenak hivják, olyan állam, hogy Doeland nincs, és nem ez a nálunk elraktározott száma, hanem hogy olyan hitelkártyaszám, amit megadtam, nem létezik.

Nem tudom, hogy a cimváltoztatásomat is elrabolta a hacker, vagy csak az EBay visszaüzenő szisztémájába mászott bele.
Jó, mi?

kaytee  módosítás |   válasz erre |   profil |  2003-06-20 18:16   
Jaj, de boldog vagyok! "Kisfiam" közelgő 28.ik szülinapjára sikerült EBayn megvennem kedvenc gyerekkori verseskötetét (kérte), ráadásul szerző által dedikálva, és Faludy György Pokolbéli vig napjaimat angolul (My Happy Days in Hell).
Ebből mindjárt kettőt is vettem, egyet magamnak. Egy példány Kanadából, egy pedig NagyBritanniából jön.
Korábban igértem, már semmit nem veszek a költözésig, de ezeket nem lehetett kihagyni!

andi_usa  módosítás |   válasz erre |   profil |  2003-06-13 09:21   
Calyx,

elöbb megnéztem az Ebayn de aztán mivel voltam a Big Lot-ban bevásárolni, ott is. Vettem egy tape player/radiot $ 7.99 volt és jopofa sötétkék szine van, ismeretlen márka, de engem az nem zavar arra amire nekem kell, a gymben használni ideális s nem is kell félteni mert olcso volt.

Sok mást is vettem ott olcson, mindent ami most majd az ajtok festéséhez kell nekem, festö tálca kis rollnikkal s szivacs ecsetekkel, festék, védö plasztik söt még egy sander gép is.

andi_usa  módosítás |   válasz erre |   profil |  2003-06-06 11:04   
Calyx,

ma este mikor lányommal a gymbe mentünk ezuttal taposni a gépen, vitte magával a kis CD lejátszoját (ö itt vette a Targetben azt hiszem) mondván hogy ugy könnyebb neki. Nekem nincs, walkmanom sem volt soha, de talán én is beszerzek egyet, mert én csak a felakasztott TV képre bámultam közben, aztán kimentem egyedül még körbe menetelni a trackon.

Tegnap uszni voltam amig lányom a tanning beden feküdt este s elbeszélgettem egy fiatal növel késöbb a jacuzziban akinek a férje magyar-olasz keverék, ö pedig német-svéd. Mondta hogy férje öt elöbb az LA Fitnessbe iratta be de mikor egyszer vele ment megnézni s ott a férfiakat látta legyeskedni körülötte, inkább ebbe a nöi clubba rakatta át! A receptionist férje szintén magyar de mivel ez egy nöi club igy a magyar férfiakkal nem találkozik az ember.

ex-MON-tag3  módosítás |   válasz erre |   profil |  2003-06-03 06:58   
szoljatok, ha van olcso walkman az Ebay-en !

E. allandoan elhagy mindent :-( a kredit kartyatol kezdve mindent ...walkman (tape) fogyocikk nalunk :-(

kell neki egy a gymbe, mikor a stationary bicajon van, az en walkman-emet lopkodja el tolem :-( es az enyem meg nekem fontos, mert konyveket hallgatok rajta meg a C-Span-t, koran reggel mikor setalok, meg ebedidoben is.....

15 dollarnal tobbet nem adok erte ki, fogyocikk

kaytee  módosítás |   válasz erre |   profil |  2003-06-02 21:20   
Egy Kitaro koncert video felvételére alkuszom jelenleg az EBayn. Sokat nem akarok adni érte, majd meglátjuk, kell-e másnak is.
Vagy 7 éve láttuk itt Kitaro egy koncertjét, és mit mondjak, nagy élmény volt.
Tegnap vettem egy Norah Jones Cdt is, újat.
De költözésből kifolyólag ezzel az EBayzésem egy pár hónapra felfüggesztve.

andi_usa  módosítás |   válasz erre |   profil |  2003-05-26 16:33   
Kicsi a világ! Nem rég egy New Yorki eladotol vettem pár korál gyöngyöt melyböl fülbevalot s nyakláncdiszt akartam késziteni, ahogy nézem az email cimét mondom az a név csak egyszer van a világon, abban a kisvárosban jártam egyszer iskolába Svájcban! Megkérdeztem s igazam volt, növérét is ugyanaz a tanito tanitotta Wetzikonban mint engem, ö 1981 ota él New Yorkban. Viszont érdekes mi mindent felejt el az ember, ö tudta, hol laktak, én nem s anyám sem emlékezett az ottani cimünkre! A tanito nevére s akkori barátnöm nevére gondolom azért emlékeztem mert mindketten irtak a rajzoltak az emlékkönyvembe.

A korál szép: a láncot most adtam le csináltatni ahol elöl szinén ilyen darab lessz betéve mint ahogy a fülbevalokat készitettem.

andi_usa  módosítás |   válasz erre |   profil |  2003-05-25 17:51   
Better late than never?

A napokban kaptam egy shipping out info emailt. Csodálkoztam, hisz nem vettem gyürüt mostanában, megnéztem hát a keresövel s az a vétel februárban volt. Ki lett szállitva, s a gyürü megnagyitattva részemre, mivel size 3 3/4-es volt.

andi_usa  módosítás |   válasz erre |   profil |  2003-05-22 17:43   
Jelenleg hogy az Ebay eladások nehézkesek lettek, az Ebay boardokon tanulok, ékszer tippeket olvasok.

Tegnap azt tanultam, hogy ezüstözött dolgokat pl. meg lehet külömböztetni mágnessal, hozzáragad, az igazi ezüst nem!

Viszont ijesztö milyen sok csalás van az ékszerek terén!

andi_usa  módosítás |   válasz erre |   profil |  2003-04-27 19:05   
Még egy eladott holmi lett végre elküldve, KODAK Retina Curtagon f:4/28mm Lens in box
Apr-05 -- $24.99. Habár csak USA-ban árulok, erre egy kanadai licitált s megkapta Buy it Now-val. Mikor irtam milyen postai dijak lehetöek a küldésre kaptam egy aggressziv enyhén goromba emailt emiatt!

Irtam neki, én nem számolok kezelést s megnézheti az USPS websiten az árakat maga is! Surface lett volna a legolcsobb de ö repülö postán akarta Torontoba küldetni. Elküldött a postára is a csomaggal megkérdeztetni, hogy kicsi dobozban ténleg lehetö-e $ 3.75-ért küldeni azt repülövel, lehetett. Nagyobb csomagban, jobban kipárnázva $ 13.75 lett volna.

Nagynehezen fizetett Bidpay-el s tegnap megjött végre a Western Union money order postán, s fel is adtam neki a foto lencsét, remélem szerencsésen megkapja! Kanadába menve nincs insurance csak registered mail ami plussz $ 8.- lett volna s nem akart arra költeni.

Sokkal jobban kedvelem a PayPal befizetéseket, még akkor is ha minden transakcionál levon tölem a PayPal. Nekem jobban tetszik, ha nem kell a bankhoz szaladnom depozitálni a money ordert. A személyes csekkeket sem kedvelem emiatt, legjobb a PayPal vagy ha valaki kézpénzt küld boritékban, volt egy pár olyan vevö.

Most néztem meg a legujabb Feedback-emet az Ebayn, number 199! Még mindig 100% pozitiv!

User: l240945(171) Date: Apr-27-03 10:01:44 PDT
Praise: Among THE VERY BEST of eBay! If only all sellers were like Andrea! Wonderful! A+

Ilyen kedves dicséretek elfelejtetik velem a kissé kellemetlen, habár ritka tapasztalataimat!

andi_usa  módosítás |   válasz erre |   profil |  2003-04-27 00:03   
Még egy Ebay anekdota: hirdetve s eladva lett egy America's Cup könyv, a vevö kifizette nekem postán, küldött $ 8.-at kézpénzben, de nem küldte a posta dijat. Elegáns cégboriték, benne egy névjegy is, nagy Bostoni ügyvédi iroda. Levél nem volt, csak a kinyomtatott Ebay hirdetés s kézzel ráirva, a könyvet kéri az irodai cimre. Emaillel válaszolva kértem a posta dijat, mire kb. 1 hétre rá megérkezett egy ujabb ilyen levél, ezuttal $ 10.26 benne, az apropénz szépen ragasztoszallaggal rögzitve.

Erre elmentem a névjegyen lévö webcimre, kikerestem név szerint ezt az ügyvédet, s ott volt egy szimpatikus csinos fiatal férfi fényképe is, a bioval együtt ahol olvashattam, hogy Harvardot végzett. LOL! Csak számolni nem tud, se olvasni? Az ottani email cimre irtam neki ujbol, hogy most tul sokat küldött, mert a Media Mail a könyvre $ 2.26 volt! Irtam hogy küldöm a csomagot s bele teszem a $ 8.-at amit tulfizetett ezuttal. Másnap cell phone-al küldött rövid email köszönetet..

Ma hajnalban egy másik keleti parton élö vevöm dolgoztatott meg, mert ö UPS-el szerette volna a kis cookie shooter gépet amit ma reggel Buy it Now-val vett meg. Irtam neki, sose használom az UPS-t de utána nézek, a FedEx Groundnak is. Nekem mindkettö messze van, de kivételesen megteszem. Az UPS $ 2.-vel volt drágább igy a Fedex mellett döntött, irta neki a tracking s a benne levö biztositás tetszik amelett gyorsabb mint a Parcel Post. Ajánlotta, nyissak online accountot a FedExnél, mert akkor ki tudom a kifizetett cimkét nyomtatni s az profibban néz ki. Ezt is megtettem de szerintem az én csomagcimkéim szebbek mint a FedEx tele bar coddal s pici cimmel!! Viszont a vevö a király, ha neki ez tetszik, miért ne?

andi_usa  módosítás |   válasz erre |   profil |  2003-04-24 10:23   
2003-04-24 02:16, kaytee:
-
Hiányzol, Andi. Hol vagy?
-
Itt vagyok. Örülök, hogy találtál olcsobb árat, én is észrevettem, hogy az Ebayn néha olcsobban adják. Dobozokat ingyen is lehet kapni nagy üzleteknél, néha meg kell kérdezni melyik napokon jönnek a szállitmányok, nekem mindig kell doboz az eladásaimhoz.

A pakolásrol van egy hosszu uj Ebay thread (800 üzenet) ahol én is irtam, mert ma tapasztaltam ismét egy ilyen dolgot, fizettem $ 3.85 S&H-t s a gyürü jött egy kis kocka dobozban Floridábol 4 nap latt s 83 Cent bélyeg volt rajta. Csak ziplock zacskoban volt, egy darab párnázott plasztikba csavarva s ujsággal kitömve. A cimemet egy PayPal papirrol vágta le és ragaszto szallaggal erösitette a dobozra, még a cimkén is sporolt ez az uj árus!Nem kivánok diszes pakolást de ha már $ 3.02-öt fizetett handling-ért, akkor többet kérek! Külömben sokan fel vannak háborodva a S&H árakon, s nekem is irtak olyan emaileket, de mindig csitottam öket, hogy én csak posta dijat számolok a mai napig. Save a tree and reuse boxes s a többi kellék nem zudit nyomorba.

Nem régen vettem egy Canon Photo cartridget képeket kinyomtatni ami olcsobb volt az Ebayn, mintha megveszem a kisüvegekben a tölthetö szineket. Viszont vettem egy liter fekete tintát ami sokkal jobb ár volt mint eddig, azt viszont a weben találtam olcsobban.

kaytee  módosítás |   válasz erre |   profil |  2003-04-24 02:16   
Hiányzol, Andi. Hol vagy?

EBayn rendeltem a közelgő költözködésünkhöz dobozokat és ami még kell a csomagoláshoz. Ugyanazok a cégek árulják a portékáikat ott is, mint amiket a Google-lal találtam. Ami érdekes, hogy valamivel olcsóbban adják a dobozokat az EBay -Buy It Now módszerrel, mint a webportáljukon keresztül.

andi_usa  módosítás |   válasz erre |   profil |  2003-03-16 15:24   
Érdekesek az email kapcsolatok némely eladoval vagy vevövel. Most egy Kentuckyban élö német származásu növel (harmadik generácio, németül nem tud) levelezek, aki tölem a 100 cookie cuttert vette meg s kisült hogy már kb. 700 darabra ment fel a gyüjteménye ezzel, amit nagyanyja kezdett. Közben realizáltam azt is, hogy milyen sok német gyártmányu süteményforma van, amit itt is árulnak!

Amit tegnap ezen keresztül tegnap tanultam, az a "pin oats" volt, a szotárban nem találtam, de a weben igen, Cincinnati környékén ismerik ezt a fajta zabpelyhet.

Kért tölem tanácsot is, hogy scanner kellene-e neki, ha az Ebayn el akar adni. Nem, mondtam, digital kamera, mert azzal rögtön teheti fel a képeket.

Az Ebay kellemes oldala ez, hogy az emberek email kapcsolatba kerülnek a másikkal.

andi_usa  módosítás |   válasz erre |   profil |  2003-03-12 16:26   
Eladtam: HAMILTON BEACH Super Shooter Cookie Press Mar-11 -- $17.99

Stove top Italian Espresso Maker 4p
Mar-12 -- $7.95

Quick Chopper the Super Salsa Machine March 12 -- $4.99

Ugrás a ( előző lap 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 következő lap )
Új topik indítása   Üzenet küldése

Irjon nekünk! - Impresszum - Médiaajánlat - Súgó