2022. június 26. Címlapra!
[Regisztráció]  [Profil szerkesztése]  [Beállítások szerkesztése]  [Keresés]
[Magánüzenetek]  [Felhasználók listája [Bejelentkezés]
MagyarOnline.net Fórumok >> USA >> Ebay élmények
Új topik indítása   Üzenet küldése
Ugrás a ( előző lap 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 következő lap )
 kaytee  módosítás |   válasz erre |   profil |  2002-12-11 18:17   
Andika, köszi az utánanézést. Személyes élményed nincs szkennerrel?
A Microtekről máris lemondtam. Körbeszaglásztam a neten, és megtudtam, hogy a Windowd XPvel nem tud rendesen együttmüködni, és sok galibát is okoz.
Azt is olvastam, hogy 35 mm-es diáknál már nagyobb dps-es cucc kell.
Máris kezd túlkomplikált lenni. Na és azok a diák... nem igazán szórakoztatóak. Ha sose látom őket mégegyszer, az se lesz baj.

andi_usa  módosítás |   válasz erre |   profil |  2002-12-11 01:34   
Ma elcsevegtem a FedEx alkalmazottal mivel tegnap is voltam s ma abszolut senki nem volt ott. Kérdezte nézve a formulárt, hogy a juicer csak $ 11.- érték? Mondtam igen, annyit fizetett a hölgy érte. Erre kérdezte, az Ebayn adok el? Mondta sokan teszik ahogy hallja s nagy sikere van az embereknél. Érdeklödött, van-e digital kamerám s mennyi ideig fut egy hirdetés s nehéz-e feltenni.

Mondtam neki, én azért kezdtem hozzájuk jönni, mert a FedEx Ground olcsobb mint a Parcel Post s benne van a biztositás is az árban. Pl. a juicer csomag 7.3lbs volt, mint Parcel Post $ 11.11-be került volna, plussz $ 1.30 insurance, a FedExnél fizettem érte $ 8.35-öt s 4 nap alatt lessz ott. melett meg lehet nézni online, hol a csomag, tracking számmal. A mérlegem ugy látszik nem stimmel, mert én kevesebbet számoltam, a hölgy $ 8.78-at fizetett 5lbs ra. Ilyen modon nem fizettem rá mint eddig párszor.

A Cuisinart mérglegröl semmi hir még mindig, lehet, hogy holnap körbe nézek helyben, pl. az Office Depotban s veszek ott egyet ha találok elfogadhato áron. Férjem könyve se jött meg ma.

andi_usa  módosítás |   válasz erre |   profil |  2002-12-10 22:21   
Kaytee,

megnézem Neked a Compuserve Photoforumban, mit ajánlanak a szakemberek a dia scannolásra.

Ennyit találtam, de meg is lehet ott kérdezni, ha érdekel.
=====================
The Polaroid SprintScan 35 Plus can handle superslides. It's a discontinued model, but I've seen used units on eBay. I assume other used equipment outlets would have them, too.

Another approach would be to get a scanner that handles 6cm film and has a glass carrier. The Minolta Dimage Scan Multi Pro is one example, but it's above your price range. However ... it may be that an earlier model in the Minolta lineup would do what you want and cost less than the Multi Pro.
=============================
My father has digitized about 3,000 slides using a setup that combines his Sony F707 with a Bowens Illumitran slide duplicator. A similar setup might be workable with most any digital camera that focuses close, and accepts screw-on adapters. He reports that the results are excellent and that the process can be 50 to 100 times faster than consumer film scanners -- the ideal way to convert large collections of slides to digital format before they fade out completely!

Dad bought the Bowens Illumitran, which was designed for 35mm slides, on eBay; they appear periodically on there in pretty reasonable price ranges (say, less than $75). He himself made the only special equipment required -- an adapter ring machined to connect the camera's threaded filter ring to the angled catchment on the Bowens.

For 35mm slides the Sony camera ends up positioned about 1/2" from the slide. Dad uses manual focus and has found that he needs to work a bit to find a compromise between focal distance, zoom setting and focus that will eliminate edge distortion. He also uses the smallest aperture available, and manual exposure -- or automatic exposure with aperture priority. He uses manual white balance, set once before each session. Cropping and final color correction are done with computer software (Dad swears by Paint Shop Pro 7).

I have a photo of the setup I could e-mail to anyone interested.
===========================
http://go.compuserve.com/photography a cim.

andi_usa  módosítás |   válasz erre |   profil |  2002-12-10 22:19   
Arrol én is hallottam, hogy már másnak is volt ilyet ötlete a férjárulással.

Köszi a tippet, s hogy lehet ellene védekezni hogy ne szedjék vissza a pénzt? Nekem tegnap jött egy furcsa email miszerint a varrogép vevö eCheck-el fizetett de a PayPal csak 3 nap mulva fogja jová irni nálam, s intenek vigyázzak addig ne küldjem az árut. Ma megnéztem s ténleg még log az a pénz! Irtam a vevönek aki azt állitja ö kredit kártyával fizetett s mikor küldöm a csomagot? Mondtam akkor, ha megkaptam a pénzt. Férjem szerint az ugy lehetett, hogy ez az ember kölcsönt vett fel s még nem kapta meg rá a jováirást.

Férjemnek van valami ilyen ékszer számitása, nekem kettö tetszett mindkettöt kinyomtattam s szerinte a görög mintás jobban megérte, mint a másik. Viszont nekem a másik is nagyon tetszik a minta miatt... Viszont meg kell várni amig több pénz van ismét a PayPal konton, ma ismét lejár pár hirdetés.

rigojanos  módosítás |   válasz erre |   profil |  2002-12-10 22:01   
2002-12-10 21:26, kaytee:
-

Ehhoz nem ertok.

rigojanos  módosítás |   válasz erre |   profil |  2002-12-10 22:00   
2002-12-10 21:19, Calyx:
-

Tegnap lattam igazit,a Pentagonnal orkodik.

-
En mar vezettem is

kaytee  módosítás |   válasz erre |   profil |  2002-12-10 21:26   
Szakértőhölgyek: mit gondoltok, egy komputerszoftverhez béna lénynek (én) milyen szkennert kéne vennie, hogy diafelvételeket diszkre rakhassa? Páromnak, aki szintén nem ért hozzá, de övé a sok dia, megtetszett a Microtek 48oo-as. Megvegyem? Gyanús, hogy oly olcsón adják mindenütt.

ex-MON-tag3  módosítás |   válasz erre |   profil |  2002-12-10 21:19   
2002-12-10 20:43, rigojanos:
-
Nem tetszenek, mert csak hasonlit az igazira, de nagyon atalakitottak.
-

Tegnap lattam igazit,a Pentagonnal orkodik.

rigojanos  módosítás |   válasz erre |   profil |  2002-12-10 20:43   
2002-12-10 19:55, Calyx:
-
Viszont van uj H2 ,
Current bid: $52,000.00

Nem tetszenek, mert csak hasonlit az igazira, de nagyon atalakitottak.

rigojanos  módosítás |   válasz erre |   profil |  2002-12-10 20:41   
2002-12-10 20:14, Calyx:
-
Rigojanos:

van "Remote Controlled Hummer" spy kameraval felszerelve

$499.95

Mit szolna ferjed ?

Orulne, amig meg nem jon a credit card bill

ex-MON-tag3  módosítás |   válasz erre |   profil |  2002-12-10 20:22   
2002-12-10 16:58, kaytee:
-
Pár éve hallottam, hogy valaki a férjét árulta, bár nem EBayn.

Viszont par eve nagy vihart kevert,mikor ujszulott gyermeket arultak az Ebay-en,na meg vesét :-(

ex-MON-tag3  módosítás |   válasz erre |   profil |  2002-12-10 20:14   
Rigojanos:

van "Remote Controlled Hummer" spy kameraval felszerelve :)

$499.95

ex-MON-tag3  módosítás |   válasz erre |   profil |  2002-12-10 19:55   
2002-12-10 19:17, rigojanos:
Lattam egy katalogusban remote controlled

-
Ebay-en is van par,de nem Hummer.Viszont van egy "matchbox" :-)Item # 1923296502
Rigo nezd meg !Item # 1923941160,Item # 1925282795

kaytee  módosítás |   válasz erre |   profil |  2002-12-10 16:58   
Pár éve hallottam, hogy valaki a férjét árulta, bár nem EBayn.
Háza elé tett egy táblát, hogy "Husband for Sale". Több érdeklődő is volt.
Egyszer beleolvastam az EBay eladók fórumába, hogy kiismerjem a lelküket... Nagy probléma kezd lenni, hogy egyes vevők, hónapokkal később ok nélkül visszakérik a pénzt a PayPal-en keresztül, és a PP le is veszi az eladó számlájáról! Ilyesmire vigyázz.
A fülbevalód ára jónak tünik.
Azt hiszem, az a reális, ha az ár nem több, mint karát szorozva grammal. Persze ez nem Tiffanykra vagy antikokra vonatkozik.

andi_usa  módosítás |   válasz erre |   profil |  2002-12-10 09:12   
Kaytee, LOL! Ma mondtam férjemnek, vigyázzon az utambol, mert még öt is eladom! Mire ö, miért ne, ha jo árat kapok érte? De nekem nagyon gyorsan kellene árulnom, ha utol akarom érni férjemet aki szenvedélyesen gyüjt s elérjem, hogy a ház csak kicsit is kiürüljön! Azt a rengeteg könyvet is pl. ami már itt mindenütt tornyosul! De van nagy fényképzögép gyüjteménye is, ha jol tudom, 127! Én amiota megkaptam a Canon digitalt csak azzal fényképezek. Tudod, ö rendszeresen jár hetente háromszor thrift storeokba s mindig hoz haza valamit...
Ma vittem a FedExhez feladni a cordless Salad Shootert, ami kis helyet foglalt el, de ma sikeresen eladtam a nagy dobozos juicert, ami üres helyet jelent, ugy mint a gyerek varrogép is, ha megy a postára!
Ui.: nem emlitettem, hogy a fülbevalo Buy it Now ára $ 79.90 volt, 6gr. és 14 karátos.

kaytee  módosítás |   válasz erre |   profil |  2002-12-09 22:13   
Elképzeltem, amint Andiék aranyékszerhegyeken ülnek a majdnem üres házban, ahonnét szinte mindent kiárultak.

andi_usa  módosítás |   válasz erre |   profil |  2002-12-09 21:47   
Az elöbb kaptam egy UPS tracking számot az eladotol de még nem látszik a csomag, habár megnyugtato, hogy ilyen hamar feladták! Nem jobb ez, mint a sok konyhagép alkatrész itthon, amit nem is tudtam használni? Jo csere!

Nagyon sajnálom, hogy ilyen bosszuságod volt azzal a naptár eladoval! Mi még mindig várjuk férjem opera szerzökröl szolo könyvét, az is egy furcsa elado volt hisz kikunyerálta a felkerekitett összeget, mert a licitálással nem kapott csak minimumot. Nem igaz hogy a PayPal ne fogadna el $ 5.- alul pénzt, hisz tegnap fizetett az egyik vevöm, 99 Cent a nyomtato cartridge s $ 1.04 a küldés! De akkor nekem sem volt kedvem csekket irni a postán küldeni, remélve, hogy igy gyorsabban jön, nem jött!

Szerintem vannak akik nem értenek a computerhez eléggé, pdig eladonak kellene! Az egyik eladom is bajlodott az url küldéssel, hol fizessek, de aztán segitettem magamon.

Nekem most az Amazonnal volt mérgem, megrendeltem náluk a Cuisinart digital mérleget, (ami nekem kellene a csomagok jobb lemérésére) kaptam nyugtát is rola, s vártam. December 8-án kellett volna küldeniük. Mikor benéztem azt olvastam, hogy nincs nekik, de megrendelhetem, ha megtalálják annyiért, értesitenek! Nem tudom, a Canon foto táska amit szintén ott rendeltem s állitolag már utban van, ténleg megjön-e?

kaytee  módosítás |   válasz erre |   profil |  2002-12-09 18:56   
Hü de szép fülbevalód lesz!

Nem vettem újabban semmit EBayn, de volt egy bosszantó kalandom.
Rendeltem (BuyItNow) és rögtön kifizettem PayPallel egy falinaptárt nov. 23-án. Vártam 1o napot, sehol semmi. Emailben udvariasan rákérdeztem a tervezett szállitási időre. Nuku válasz. A 15.ik napon az eladónak (nagyon forgalmas cég) adtam egy negativ, de emóciómentes értékelést, hogy több mint 2 hét alatt se naptár, se válasz.
Percek múlva levél jött EBaytől, hogy az eladó értesitette, közös megegyezéssel lemondtuk a bizniszt.
Erre bedühödtem. Válaszoltam, hogy nem igaz a közös megegyezés, és az eladó a félrevezetés helyett vevőszolgálatot müködtessen. És kérem a pénzem vissza. Ezután benéztem a magam EBay oldalára, s lám-lám, az eladó csupa nagybetükkel azt irta rólam, hogy nem fizettem, és legközelebb panaszkodás helyett mit csináljak.
Muszáj volt küldenem neki egy mélt, ebben megirtam a PayPal fizetési számomat.
Hogy bizonyitani tudom, fizettem, az EBay bizonyitványba is beirtam.
Erre kapok egy levelet eladótól, semmi bocskérés, de tudatta, hogy tényleg megkapta a pénzt, de 5oo+ reklamáló levelet is kapott az előző héten (!!!!), és nem volt ideje válaszolni. A naptárt meg küldi.
Micsoda paraszt. Nem a földmüves értelemben.
Hát ettől a cégtől ("Petventures") biztos nem veszek többé semmit.
Az Amazonon viszont találtam és rendeltem egy japán rendezőtől egy különleges filmet (DVDn) Gaudi épitészetéről. Ez karácsonyi ajándék Gaudi-bolond férjemnek.

andi_usa  módosítás |   válasz erre |   profil |  2002-12-09 18:12   
"A pincéd egy aranybánya", mondta férjem ma, mikor vettem magamnak is valamit a keresett Ebay pénzböl, szintén az Ebayn! Föleg azért mert legalább 20 éve van egy ilyen karkötöm, amit töle kaptam s most meg lessz hozzá a passzolo fülbevalo!

andi_usa  módosítás |   válasz erre |   profil |  2002-12-09 13:56   
Valikám, remélem Te is ugy kedvelni fogod, mint én az enyémet legalább 20 éve. Neked még az 1mm-es korong kellene, de az ahogy látom hiánycikk s magasra megy az ára pedig ideális az uborka salátához. Tegnap tettem fel Bill Cuisinart hirdetését s most izgul mikor jön az elsö árajánlat.

Külömben a FedEx csomag amit Bill küldött a szakácskönyvekkel, megérkezett az igért 5 nap alatt Virginiábol, 7 lb. volt s $ 7.87-et fizetett s abban benne van a biztositás is. Ma én is a FedExhez megyek egy csomagot feladni egy vevönek, mert Parcel Post drágább biztositással s dupla annyi napba kerül amig odaér. Nekem egy 5 miles vezetés, de érdekel, hogy ténleg mindig gyorsabb-e. Az egyik pongyolám 2 hétig jött Parcel Post-al.

Viszont most találtam itthon még FP modell nevü korongot, egyet dobozzal együtt, miszerint a CFP régi Cuisinartra is passzol. Nem igaz, mert férjem egy olyannal jött szombaton haza, hiába mondtam olyan régi nem kell, nem lehet rendesen eladni. Kiprobáltam s az a korong tul magas a rácsavart nyelével, Frank ajánlotta, levágja öket . Viszont kiprobáltam a DLC-10 gépemen s abba passzol, csináltam is vele uborka salátát mert van egy 1 mm-es is közte. Egy olyan nagyon régi Cuisinart $ 15.50-ért lett eladva a multban (Frank $ 14.95-ért vette), made in France s Frank meg volt rökönyödve hogy on-off switch sincs rajta! Szerintem a Cuisinart akkor javult meg, mikor a japánok kezdték gyártani s a korongok is vastagabbak, szolidabban lettek készitve. Az FP korongok made in USA s fele olyan nehezek. Megnéztem, az uj fajta Cuisinart made in China, a blenderem olyan, s ezeken a touch switch van, s láttam már reconditioned modellt is eladonak, ez olyan mint a Magic Chef tüzhelyünk amin az a fajta control panel már kétszer ment tönkre 2-3 évenként! Gondolom, erre mások is rájöttek, azért megy sikeresen minden Cuisinart eladás ami még Japánban készült darab volt.

Tegnap veszteséggel adtam el egy Epson ink cartridge-t. 99 Centért ment el, abbol levon a PayPal 36 Centet a befizetésre, a hirdetés 30 Cent volt s nem tudom az Ebay mennyit von majd le a nyereségböl. Férjem vette valamikor nem figyelve hogy én Canont használok.

Valeria  módosítás |   válasz erre |   profil |  2002-12-08 03:24   
Andika igenis nagyon ugyes vagy az ebay beli vasarlasokban, hiszen nekem is segitettel egy csodalatos Cuisinart robotgepet venni mindenfele korongokkal. Nagyon izgalmas volt, megkapom e vagy sem, de a vegen bejott.

andi_usa  módosítás |   válasz erre |   profil |  2002-12-06 11:04   
Calyx,

sajnos abszolut nem vagyok ismerös ezen a téren, szakterem inkább a computer és a small appliance.

ex-MON-tag3  módosítás |   válasz erre |   profil |  2002-12-06 02:29   
Andi,

nem tudod veletlenul,hogy van forgalomban olyasmi,mint internet radio wireless ?
Volt a Kerbango Internet Radio (nem wireless) de meg is szunt.
Van olyasmi,hogy internet radio walkman ?
Ebay-en talaltam valamit:The iRhythm wireless 900Mhz Tuner ami Internet Stereo Appliance/Adapter
a hazba,allitolag Internet radio allomasokra is.
Ismered ? Mit gondolsz rola ?

rigojanos  módosítás |   válasz erre |   profil |  2002-12-05 15:14   
2002-12-05 07:28, Calyx:
-

Ruhataram az van 2-es merettol felfele ,a 2-es es 4-eseket mar a lanyom elvitte,sajnos ami ram jott 5 eve ma mar nem ,van egy 2-es Donna Karan (nem DKNY) nagyon szep nadragom,eltettem emlekbe,hatha egyszer ujra jo lesz.

2-es meg 4-es meret????? Altalanos iskolas koromban lehettem akkora En 10-eseket hordok, de van 12-es is meg 8-as is.

ex-MON-tag3  módosítás |   válasz erre |   profil |  2002-12-05 07:28   
2002-12-04 20:26, andi_usa:
-
Szia Andi,

"Etienne Aigner"=magyar szuletesu volt,nemreg halt meg.

andi_usa  módosítás |   válasz erre |   profil |  2002-12-05 03:58   
Ma 3 CD jött meg s végre a Trader Vic's szakácskönyvem is! Feltünt hogy mindegyik $ 2.40 S&H-t számolt, de a bélyegek a kis CD csomagokon $ 1.09 vagy $ 1.29. Igy is lehet még mellékesen kicsit keresni.

Ma nem állta meg a fiatal postás, mikor elköszöntem a csomag feladás után, mondta "See you tomorrow!" s mosolygott. Nevettem, de nem szoltam semmit, holnap lejár két hirdetésem, ha azok is olyan hamar fizetnek mint a mai vevö akkor ismét megyek a postára!

andi_usa  módosítás |   válasz erre |   profil |  2002-12-04 20:26   
Calyx,

vannak ilyen jo vételek, gratulálok lányodnak. Nekem az egyik szemüvegem Gucci keret ami thrift storebol jött, nagyon tetszett s csináltattam bele üveget, az optikus nem szolt semmit hogy nem nála vettem a keretet, hanem 99 Centért a Quality Thrift-ben. Szintén onnan van egy üres Laura Biagotti keretem amiböl napszemüveget akartam csináltatni de még nem jutottam hozzá eddig. Még keresem a Dior napszemüveg modellt amit vettem, de még telepitenem kell a Copernic keresö programmomat, de a flash reader programmot is, igy még nem fényképeztem le.

Gucci táskám nincs, de van egy Valentino s 3 Etienne Aigner, az A-betü miatt. Az egyikhez van passzolo cipöm is. Külömben nem érdekel a cég neve, a fazonra megyek mindig, mindegy, kinek a neve van rajta. Ha tetszik jo, ha nem tetszik tölem lehet akármilyen hires neve.

Az eladokkal szerintem lehet alkudni is, ha két csomaggal veszel egyszerre, nem olcsobb a szállitás? Nekem is irt már kétszer is valaki a laptop memory miatt, ha licitál rá s megkapja küldeném-e még szombaton, ha PayPal-al fizet? Kérdezte a posta költséget is elöre. Persze hogy küldöm, ha nyitva van a posta, semmi baj.

Nekem közben eszembe jutott a cordless phone battery, amit tegnap férjem nem kapott meg a Walmartban de az Ebayn megtaláltam, s a nyomtato géphez a töltö tinta. Azt mondta, ö látott 128MB memory-t a Walmartban, mondtam nem hiszem, valamit elnézhetett..

U.I.: Itt vannak a képek, lefényképeztem a napszemüvegemet: és

ex-MON-tag3  módosítás |   válasz erre |   profil |  2002-12-04 17:40   
Andi,

a lanyom is nemreg vett Gucci taskat bolhapiacon,ha jol emlekszem 25 dollart kertek erte,de 14 dollar volt nala es mondta,hogy vagy odaadja annyiert vagy nem,megkapta.

kaytee  módosítás |   válasz erre |   profil |  2002-12-04 17:27   
Tegnap sem vettem semmit.
Én nemigen licitálok, a szó szoros értelmében. Megadom a legfelsőbb összeghatárt és később az EBay által küldött e-mailből megtudom, hogy túllicitált-e valaki. Ekkor még van idő változtatni. Vagy kiderül, hogy nyertem.
Rendszerint kicsit kevesebbet adok meg maximumként, mint amennyit hajlandó vagyok fizetni.

rigojanos  módosítás |   válasz erre |   profil |  2002-12-04 14:12   
2002-12-04 04:07, Calyx:
-
Frottir agynemut nem itt hasznaltal,igaz ?

Nem. Otthon hasznaltam. De tenyleg, ahol fekudtem rajta, ott egy foltban kikopott es elvekonyodott

A koveket vetted az EBay-en? nagyon jo!! Az te vagy a kepen?? Ki rakja majd a hatadra??

Ugrás a ( előző lap 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 következő lap )
Új topik indítása   Üzenet küldése

Irjon nekünk! - Impresszum - Médiaajánlat - Súgó