2022. május 18. Címlapra!
[Regisztráció]  [Profil szerkesztése]  [Beállítások szerkesztése]  [Keresés]
[Magánüzenetek]  [Felhasználók listája [Bejelentkezés]
MagyarOnline.net Fórumok >> USA >> Florida
Új topik indítása   Üzenet küldése
Ugrás a ( előző lap 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 következő lap )
 kaytee  módosítás |   válasz erre |   profil |  2003-12-07 02:15   
2003-12-05 18:48, rigojanos:
-
Februarban en is megyek egy konferenciara Orlandoba Megkeressem a bikinimet, vagy akkor meg nem lehet lubickolni szabadteri vizekben?

Nem nagyon, de ha meglátogatsz, felfütöm a jacuzzit, abban lubickolhatsz. Tényleg!

asx  módosítás |   válasz erre |   profil |  2003-12-05 23:04   
2003-12-05 18:48, rigojanos:

Ha lubickolni nem is lehet, a bikinidet azért felveheted! Biztosan jól mutatsz majd benne!

asx  módosítás |   válasz erre |   profil |  2003-12-05 22:57   
2003-12-05 18:41, kaytee:

Igyexünk majd körülnézni is, de a lényeg a tengerpart!

rigojanos  módosítás |   válasz erre |   profil |  2003-12-05 18:48   
Februarban en is megyek egy konferenciara Orlandoba Megkeressem a bikinimet, vagy akkor meg nem lehet lubickolni szabadteri vizekben?

kaytee  módosítás |   válasz erre |   profil |  2003-12-05 18:41   
2003-12-05 18:09, asx:
-
Érezzétek jól magatokat! A resort nagyon szépnek látszik a képen és biztosan az is, vagy még szebb a valóságban.
A közelben, azt hiszem Cozumel mellett, van egy nagy eco-park, ha lehet, oda feltétlen menjetek el. És mindenhová, ahová lehet.

asx  módosítás |   válasz erre |   profil |  2003-12-05 18:09   
Végül szerencsénk lett, mivel ma mégiscsak volt hely a RIU Yucatan hotelben. Jövő hét szombaton irány Mexico!

asx  módosítás |   válasz erre |   profil |  2003-12-01 19:33   
2003-12-01 01:43, kaytee:

köszi, de várok még szerdáig. Hátha.
Ha nem, akkor nem. Annyit nekem nem ér, hogy vegyek külön rep.jegyet meg hotelt. Megyünk akkor inkább majd nyáron.

kaytee  módosítás |   válasz erre |   profil |  2003-12-01 01:43   
http://www.skyauction.com/BaseServlet?action=publicSearch&SORT_COLUMN=3&SORT_ORDER=0&cat=4&ptype=2&psf=0

Asx, talán itt találsz valamit, és ha igen, ird meg melyiket. Elég sokat ismerek a mexikói helyek közül. Holnap este itteni idő szerint, benézek, és ha van kérdésed, esetleg tudok rá válaszolni.

kaytee  módosítás |   válasz erre |   profil |  2003-12-01 01:35   
Asx, talán a Mexikói Öbölben lehet fürdeni. Még én se teleltem soha Floridában, most jön az első.
Mexikóval kapcsolatban: én 4 csillagnál alább ott nem adnám.
Pontosan mikor akartok utazni? És muszáj tenger? Mert az nemannyira tiszta egyes helyeken.

asx  módosítás |   válasz erre |   profil |  2003-11-30 02:10   
Na igen, csakhogy a fürdés az olyan amit nem szeretek hidegben, felöltözve!
Ugyan úgy, mint a ... -na de ezt inkább hagyjuk.

rigojanos  módosítás |   válasz erre |   profil |  2003-11-29 23:08   
2003-11-29 22:50, asx:
-

Ha jol feloltozol, barmikor, barhol lehet

asx  módosítás |   válasz erre |   profil |  2003-11-29 22:50   
Valamit még elfelejtettem:
lehet Floridában Karácsony körül fürdeni a tengerben? Mert még csak nyáron jártam arra, akkor viszont nagyon jó idő volt.

asx  módosítás |   válasz erre |   profil |  2003-11-29 22:45   
Lehet, hogy már Mexico sem, mert minden hotel foglalt.
Lenne talán 2*-os, de a sátorozásból már kinőttem. Szerdáig ég várunk, hátha...

Florida... hmmm... nem is olyan rossz ötlet!

kaytee  módosítás |   válasz erre |   profil |  2003-11-26 02:07   
2003-11-25 22:49, asx:
-
Hogy itt mekora a forgalom...

Mert nem irsz eleget
Szóval Mexikó? Szólj, ha mégiscsak Florida lesz belőle. (Azzal is növeled a hozzászólásszámot )És sose tudni, kivel futhatsz össze!

asx  módosítás |   válasz erre |   profil |  2003-11-25 22:49   
Hogy itt mekora a forgalom...

kaytee  módosítás |   válasz erre |   profil |  2003-08-05 21:56   
2003-08-04 21:37, asx:
Van már digitális fényképeződ?

Vettem egyet a páromnak, CanonA3oo-ast, de még nem merte kipróbálni! Én meg lusta vagyok elolvasni a tudnivalókat.
Na de ha beindul a digifotózás, nem lehet majd férjem leállitani.
Mexikóban hová készültök? Irj a Maldivokról a merre jártál topikba, jó?

asx  módosítás |   válasz erre |   profil |  2003-08-04 21:37   
2003-08-04 20:23, kaytee:

Egyenlőre nincs tervebe véve...
Januárban akartunk Mexicoba menni, de már nem volt hely, ezért a Maldív szigetek lett belőle. Csodálatos volt.
Most nyáron Djerbán (Tunézia) voltunk. Na, oda többet nem megyünk!
A következő út valószínű Mexico lesz, ha összejön, bár ha rajtam múlna én mennék minden évben inkább Floridába.

Ti merre jártatok mostanában?
Van már digitális fényképeződ?

kaytee  módosítás |   válasz erre |   profil |  2003-08-04 20:23   
2003-08-04 11:05, asx:

Kösz a jókivánságot.
Mikor jöttök Floridába?

asx  módosítás |   válasz erre |   profil |  2003-08-04 11:05   
Szia Kati!

Most olvasom, hogy hova költöztetek. Gratulálok hozzá, és sok örömöt kívánok Nektek az új házatokban!

(milyen jó, hogy vannak ékezetek, mert nem mindegy, hogy házatokban, vagy hazátokban... )

üdv. asx

kaytee  módosítás |   válasz erre |   profil |  2003-07-31 05:22   
Milyen Florida?
3 heti tapasztalatom, hogy
az időjárás jelenleg jobb, mint Washington környékén volt, mert mindig van valami légmozgás, és nem annyira fülledt a levegő.
Itt van a TV meteorológusoknak a legkönnyebb dolga, a nappali hőmérséklet szinte mindig 92F, az éjszakai meg 75.
Nyári esős évszak lévén minden este van vihar is, kisebb nagyobb. Tegnap (tényleg)5 ezerszer villámlott egy vihar alatt... ez új volt.
Aztán olvastam, hogy bünözés terén Orlando nagyon élvonalbeli sajnos, de mi külvárosban lakunk most is, és kisvárosban, 2o mérföldre fogunk később, ezért nem aggódom. De már értem, miért a sok "gated community". Korábban azt hittem, fakszniból.
Épülő házunknak már megvannak a külső falai, állitólag októberben teljesen elkészül.
Narancsot végre sikerült találnom a szupermarketben, még reklámozták is, hogy dél-afrikai import!
Szezonban se nagyon van helyi narancs a boltokban, az mind megy belföldi vagy külföldi exportra vagy narancslének. Itt a kaliforniait árulják. Csak termelőktől vagy útszélen, szuvenirboltban lehet venni azt a narancsot, amiről Florida hires. A floridai avokádót is olcsóbban vettem a fairfaxi Giantban.
Kultúreseményekre még nem telt az energiánkból, de van 2oo TV csatornánk, igy néha egy jó müsort sikerül kifogni.
Ha valami érdekes is történik, fogom jelenteni.

debonair  módosítás |   válasz erre |   profil |  2003-07-25 16:49   
Kedves kaytee!
Nos, meséljél, milyen az új hely? Berendezkedtetek már? Milyen a floridai nyár? A nejem folyton azzal jön, hogy biztosan nem rosszabb mint a washingtoni, mínusz a légszennyeződés. Itt most kellemes a 80-asakban.

ex-MON-tag3  módosítás |   válasz erre |   profil |  2003-06-06 21:16   
http://www.pbs.org/now/society/panhandle.html

NOW looks at a Florida developer whose plans for a million acres of one of the most environmentally sensitive lands in the nation may leave taxpayers footing the bill in THE LAST FRONTIER.

NOW with Bill Moyers

http://www.pbs.org/now/sched.html

kaytee  módosítás |   válasz erre |   profil |  2003-05-29 20:08   
2003-05-28 14:34, debonair:

Valahogy úgy képzeltem, hogy ha már kultúráért ruccanunk, akkor Londonba...
A többit Orlandoban, könyvben, DVDn, moziban, világvevő TVvel és kávéházban megtalálom közelebb is. Remélem.
Ja, ott is az évezred esőzése ment végbe, talán tegnap...

debonair  módosítás |   válasz erre |   profil |  2003-05-28 14:34   
Na végre visszajöttünk Floridából, de meg is bántuk, mint az a bizonyos kutya... Most hallom, hogy április 28 óta nem volt egy teljes napsütéses nap Washington környékén. A kert víz alatt, a pincébe lassacskán szivárog a talajvíz, mi meg bepenészedünk... (

Még egy dolog, ami biztosan hiányozni fog odalent: a washingtoni kultúrális élet. Ez az, ami nekem legalább is a legjobban hiányzik. Nem baj, ha unatkoznátok, átruccanhattok Sarasotába, itt még Operaház is van.

kaytee  módosítás |   válasz erre |   profil |  2003-05-23 21:07   
2003-05-20 20:30, debonair:
-
Üdvözletem Sarasotából. Jelenleg 84 F (29 C) ragyogó napsütéssel, enyhe tengeri szellővel. Azért kiváncsi leszek hogy viseled el a júliusi-augusztusi hőséget a szárazföld kellős közepén. Remélem nem lesz rosszabb mint Washingtonban.
-
Jaj de irigyellek!
A költözködésünk július második hetére halasztódott, de akkor majd megtudjuk, hol jobb a nyár.
Azzal vigasztalom magam, hogy itt is elég elviselhetetlenül párás hőség szokott lenni.

debonair  módosítás |   válasz erre |   profil |  2003-05-20 20:30   
Üdvözletem Sarasotából. Jelenleg 84 F (29 C) ragyogó napsütéssel, enyhe tengeri szellővel. Azért kiváncsi leszek hogy viseled el a júliusi-augusztusi hőséget a szárazföld kellős közepén. Remélem nem lesz rosszabb mint Washingtonban.

andi_usa  módosítás |   válasz erre |   profil |  2003-05-01 01:40   
Kedves Kaytee,

nem ugy gondoltam, ki is szeret költözni, mindent bepakolni aztán az uj helyen kipakolni, s mindent elhelyezni! Akkor lessz az öröm, ha minden kész lessz az uj otthonban!

Nekem még mindig hidegrázásom van a tavaly nyári költöztetésröl pedig egy házban volt, holmikat fent eltenni, s lentröl felvinni, fentröl lehozni az enyémeket, s a mai napig is sokszor keresek valamit amire nem emlékszem, hova tettem el akkor, amikor lányunk annyira siettetett mindennel!

Olvastam arrol a másik pool tisztitási systemröl, szerintem megéri, mert a tulchlorozott Jacuzzikat én sem kedvelem habár allergiám nincs direkt ellene.

Bizony mindennek megy fel az ára, igy jo hogy korábban jobb ajánlatot kaptatok. Ami a házak nagyságát illeti, tapasztaltam mikor évekkel ezelött házakat néztem, mennyire külömbözö tudott lenni a 2400-2600 sq.ft. amiket néztem akkor. Van aki talán beleszámolta a garázst is? Sok uj házban olyan pici szobák voltak, hogy nem fért el csak egy ágy s egy éjjeli szekrény, de persze volt beépitett ruhaszekrény mindenütt.

kaytee  módosítás |   válasz erre |   profil |  2003-04-30 21:36   
2003-04-30 20:10, andi_usa:
... Az uszoda benne van ebben az árban?

Gratulálok a szép házhoz és környékhez, gondolom mennyire örültök a költözésnek.
-
Köszi a gratulációt mindenkinek.
Rettegek a költözködéstől. Egyre nagyobb itthon a kupi, dobozok mindenhol, de sajnos leginkább még üresen.
Az uszoda benne van az árban -csak éppen nem az alapárban. Mire mindent összeszámoltunk, 244-nél tartottunk.
És mázlink volt, mert egy évvel ezelőtt lekötöttük az árat. Mostanra minden drágább lett, a "Bolero" legalább tizezerrel.
Az uszoda árát nagyon megemelte a dupla vizmelegitő-rendszer és a dupla, speciális tisztitórendszer,(minden a jacuzzi miatt) ami nem direkt klórral, hanem sóval müködik, azt alakitja át. Sokkal egészségesebb. A férjemnek millió allergiája van, miatta kell ezt beszereltetni. Szegényke, alig kap levegőt olyan medencékben, amikben vegyszerek vannak.

andi_usa  módosítás |   válasz erre |   profil |  2003-04-30 20:10   
Szia Kaytee,

köszönöm a turát, érdekes volt. Szerencsétek volt, hogy kaptatok egyet nagyobb telekkel s a biztonsággal, hogy oda mellé nem lessz épitve. A vendégház igen jol hangzik szintén. Az uszoda benne van ebben az árban?

Gratulálok a szép házhoz és környékhez, gondolom mennyire örültök a költözésnek.

kaytee  módosítás |   válasz erre |   profil |  2003-04-30 17:45   
Szia Judit,
a ház mérete kb. 25o négyzetméter, azaz 232o sq feet.
Lesz ám úszómedence is, beleépitett jacuzzival.
Előreláthatólag ez lesz az utolsó házunk.
A virginiait (ami nagyobb, de se medence, se jacuzzi) már eladtuk. Május 2o-án kell kiköltöznünk. Az árdifferencia a két hely között nagyon nagy. A floridai ház ára (mindenestől) a virginiainak kevesebb mint 6o%. Ezért tudunk annyira kirúgni a hámból...
Tied a MON 1- es szám.

Ugrás a ( előző lap 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 következő lap )
Új topik indítása   Üzenet küldése

Irjon nekünk! - Impresszum - Médiaajánlat - Súgó