2020. április 07. Címlapra!
[Regisztráció]  [Profil szerkesztése]  [Beállítások szerkesztése]  [Keresés]
[Magánüzenetek]  [Felhasználók listája [Bejelentkezés]
MagyarOnline.net Fórumok >> Nagy-Britannia >> Magyarok Manchester és környékén
Új topik indítása   Üzenet küldése
Ugrás a ( előző lap 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 következő lap )
 rexter  módosítás |   válasz erre |   profil |  2006-09-14 13:25   
MViktor!

Engem mindenkepp erdekelne, egy hetig van meg szallasom pont stockportban egy ismeros angol nonel, aztan lepnem kell onnan. Leci hivj fel mindenkepp 07857752317 Koszi! Kar h nem adtal telszamot Barki hivhat akinek van szallasajanlata, Trafford es Trafford Center kornyekiek elonyben de barki hivhat. Koszi, sziasztok, Laci

MViktor  módosítás |   válasz erre |   profil |  2006-09-08 10:42   
hi

stockportban vagyok, ha valaki olcso szallast keres en egy bazi nagy szobat berelek egyedul. 2 agy van. meg halozsakok az elejerol.

viktor

anti  módosítás |   válasz erre |   profil |  2006-09-07 10:49   
Sziasztok!

Ha valaki szeretne Manchesterbe utazni, akkor tud közvetlenül BUDAPESTről MANCHESTER 1-ES terminálos reptére repülni a JET2 légitársaság járatával.

MViktor  módosítás |   válasz erre |   profil |  2006-05-13 18:15   
Hello Perec,

bejutottunk, munkat csak en talaltam. De most elvagyunk. Manchester nem egy kisvaros. Most mar csak az erdekel, hogy hol talalunk magyarokat?

Viktor

perec  módosítás |   válasz erre |   profil |  2006-03-09 21:39   
2006-03-08 18:55, balak:
-
Szia!
Személyes tapasztalatom nincs Luton-Manchester ügyben, de egy-két általánosság talán hasznos lesz.

Luton, mint ahogy gondolom láttad is, valójában kicsit odébb van Londontól. A http://www.easybus.co.uk például 55 perces utat ígér a reptértől Baker Street állomásig (London). Ha Manchesterbe készülsz, szerintem mindenképpen át kell szállnod, akármivel mégy. A busz olcsóbb, (www.nationalexpress.com), viszont úgy néz ki, előbb el kell menni vagy Milton Keynesbe vagy Londonba a távolsági buszhoz. Vonatállomás van a reptérhez közelebb(www.nationalrail.co.uk), de Milton Keynesben, Londonban, esetleg a Loughborough felé tartó vonalon valahol át kell szállni.

Általában a jegy olcsóbb buszra, vonatra ha korábban le tudod foglalni. Az aznap megvett jegy délelőtt 9.30 után (és néhány járaton délután 4 előtt) általában megintcsak olcsóbb a vonatra, bár drágább, mintha előre megveszed.

Pontosság? Változó, akár vonattal, akár busszal.
Kb. ennyit tudok a dologról.
perec

balak  módosítás |   válasz erre |   profil |  2006-03-08 18:55   
Sziasztok!

A jövő héten érkezem Manchesterbe, London-Luton-on keresztül. Már bújom a menetrendeket, de gondoltam megkérdem itt is, hogy szerintetek milyen módon érdemes (busz, vonat) Lutonból (Londonból) Manchesterbe menni. A kérdés úgy is hangozhatna, hogy ha valaki már utazott ezen a vonalon, akkor azt mivel tette, és mik voltak a tapasztalatai, gondolok itt a pontosság, az átszállások minimalizálása, az ár kérdésköreire.

Köszönettel

MViktor  módosítás |   válasz erre |   profil |  2006-03-01 08:00   
Szia Perec
köszi az infókat, remélem sikerül gond nélkül bejutnunk, mert a másik srác már kicsit bekattant, nem akart jönni, mert azt se tudjuk hol leszunk, szerencse hogy megvan a jegy:)
Szállást találtam sokat, mindenhol azt mondjak hogy egyedul mehetek, szivás, de keresem tovább.

perec  módosítás |   válasz erre |   profil |  2006-02-28 17:21   
2006-02-27 20:43, MViktor:
-
Szia. Én vonattal mennék, kb. negyedóra a reptértől a központi állomásig (Manchester Piccadilly), este £2.65-be kerül fejenként. Buszok is vannak, lehet, hogy olcsóbban, bár azokat még nem használtam.
Ez a manchesteri reptér honlapja, a közlekedési lehetőségekről is ír:
http://www.manchesterairport.co.uk/web.nsf/Content/PassengerAndVisitorInformation

Térkép-ügyben: egy újságoshoz kell bemenni, akár még a reptéren, és A-Z térképkönyvet venni. A fenti link szerint WHSmith van minden terminálon és a vasútállomáson is, hogy nyitva lesz-e, az gondolom attól függ, mikor érkeztek. Turistainformáció is van két terminálon, ott is szoktak árulni térképet.
Szobaügyben sajnos nem tudok segíteni.

perec

MViktor  módosítás |   válasz erre |   profil |  2006-02-27 20:43   
Sziasztok! Március 13án érkezünk Manchesterbe. Valaki tudna pár hasznos infót adni?? Este érkezünk és nem tudom hogy lehetne bejutni a központba(olcson). A szállást neten akarom foglalni 1 héttel indulás elött, de ha valaki tud üres szobát az is érdekelne, de egy várostérkép is kellene.

Keresek egy Andi nevü lányt is aki ottvolt a manchesteri Skinny puppy koncerten. Ha valaki ismeri légyszi szoljon neki hogy a Czompit hivja fel...

stoy  módosítás |   válasz erre |   profil |  2006-02-17 13:38   
Richard, elore is koszonom! Nagyon halas vagyok!

Reka

Richard  módosítás |   válasz erre |   profil |  2006-02-16 22:46   
2006-02-16 15:28, stoy:
Hello Reka.
Azt nem tudom, hogy Manchesterben hol fogsz lakni, de azt tudom, hogy Stockportban (Manchesterhez tartozik) van a Stockport College, ahol ingyenesen tudsz tanulni. Tudomasom szerint ott szeptembertol-juniusig vannak a tanfolyamok, de abban biztos vagyok, hogy menet kozben is be lehet ugrani. http://www.stockport.ac.uk Telefon: 016 19583116. Keresd Barbara Bingley-t (ESOL Co-ordinator). De ha eppen nincs ott, akkor mas is fog segiteni. Ha valami meg erdekel, dobj egy mailt, hatha tudok segiteni r_bobrov@yahoo.co.uk

szia

stoy  módosítás |   válasz erre |   profil |  2006-02-16 15:28   
Sziasztok! Reka (au-pair) vagyok, jelenleg Sunderland kozelebol, de marcius 12-en Manchasterbe koltozom.
Szeretnek baratokat talalni, akikkel szabadidomben loghatok es egy ingyenes angol nyelvtanfolyamot.
Csak 3 honapot fogok ott elni, de nem szeretnek maganyoskodni , jelentkezzetek!
Puszi.

Fuxi  módosítás |   válasz erre |   profil |  2006-02-02 19:16   
Szia Ancsi!

A talalka Manchesterben nagyon jo otlet:). 7vegen en is szabad vagyok, (kiveve szombat este), ugyhogy nekem barmikor jo lenne! Ha van valami otleted, ird meg, hol es mikor, ha nincs...Majd kitalalok valamit! Most mar tenyleg jo lenne hazaiakra bukkani..
Addig is
XXX
-Judit

udvardianna  módosítás |   válasz erre |   profil |  2006-01-30 20:26   
Sziasztok!

Látom megint kezdünk összejönni Manchester környéként.
Igaz már régen írtam, de azért még nem mentem haza!
Mint sokan a MON-on én is megtaláltam a kis társaságot, akit kerestem és utána már nem olyan gyakran látogattam ezt az oldalt.
De együttérzek azokkal, akik még mindig keresik a magyar társaságot.
A hétvégéim általában szabadok, így ha bárki vágyik egy kis beszélgetésre, vagy kiránduló partnert keres, akkor ne habozzon, mert megtalálta a megfelelő embert.

A másik ötletem egy találkozó lenne esetleg Manchesterben, ha valaki tud egy jó helyet egyik hétvégén összehozhatnánk.

Addig is jó munkát mindenkinek!

Ancsi

rezsoh  módosítás |   válasz erre |   profil |  2006-01-19 23:20   
Bocsi a lentiert, egy kicsit felhuztam magam.... lehet az en hiban. szal bocs, de kijott

rezsoh  módosítás |   válasz erre |   profil |  2006-01-19 23:19   
Kedves Mindenki! Nem bantaskeppen mondom, de szerintem az oldal azert jott letre, hogy aki informaciot szeretne kapni az adott orszagrol az megtehesse. Ezt viszont nem segiti elo, a lejjebb gyakran alhangzo mondat: akkor kuldom priviben. Sok embernek nem fordul meg pl. egy kerdes a fejeben, de ha itt veletlenul - a bogaarszas kozben - ratlal a valaszra, akkor maris van egy jo napja... es lehet, hogy a kerdesbol is tanulnanak az emberek.

Koszi a figyelemt,
Szep napot,
Rezsoh

Bebu  módosítás |   válasz erre |   profil |  2006-01-19 16:56   
Hello Mindenki!

En Manchester kulvarosaban Athertonban dolgozom es Boltonban lakom a parommal. Kint vagyunk szeptember ota. Nagyon halas lennek, hogyha valaki irna nekem. E-mail cimem: hancsak.beata@freemail.hu.

Bebu

Fuxi  módosítás |   válasz erre |   profil |  2006-01-16 21:57   
Haho valaki!

Au-pair-kent dolgozom egy Manchester melletti varos Bury mellett, egy Greenmount nevu helyen. Jo lenne vegre egy kisebb magyar tarsasagra talalni errefele!! email: fuxeee@hotmail.com (MSNen is megtalaltok) puszi

hunor  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-11-17 14:29   
DALLAS UZENETE:

sziasztok nemreg erkeztem menchesterbe jelenleg egy csaladnal dolgozom mint oper de eleg rossz ugyanis nem ismerek senkit ha valaki ugy gondolja hogy szeretne valamit meginni akkor nyugodtan hivjon fel a szamom 07774576789 az email cimem horkaybalazs@freemail.hu

Richard  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-11-06 01:06   
Sziasztok!
Teljesen veletlen tevedtem erre az oldalra! Jelenleg Macclesfieldben lakom es Stockportba jarok suliba. Stockport kozvetlen Manchester mellett van. Ha valamelyikotoknek van kedve osszefutni es meginni velem par bambit, akkor dobjatok egy mailt! r_bobrov@yahoo.co.uk
Udv mindenkinek!

xyman  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-09-21 13:33   
Szevasztok!
Pénteken érkezem Manchesterbe (OLDHAM), legalább 2 hétre, de lehet, hogy 2 évre...
Szállásom, pénzem van, kunyerálni nem akarok...
"Elfoglaltságot" keresnék (OL8 xxx)szálláshoz közel...
Szivesen söröznék, biliárdoznék, sakkoznék, beszélgetnék honfitársakkal is!
üdv mindenkinek

Tinera  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-09-15 16:17   
Hi Roli!

ha jol emlekszem azt mondtad, megadhatom a cimedet ha vkit erdekel az au-paires tema. de ha nem, nem, mar ki is vagtam.
megy a level:)

Rolcsi  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-09-12 18:44   
Szia Tinera! Latom nepszerusitesz. Pedig en nem kertem h tedd kozze az email-cimem a neten. Ugyhogy kerlek szerkeszd az uzeneted es vedd ki belole a rolam szolo reszt. Aki ugyes az ramtalal ugyis. Koszi elore is. Egy privat mail-lel megdobhatsz h mizu.

Roland

Tinera  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-08-27 13:27   
Szia Mate!

nekem nagyon egyszeru dolgom volt, a neten keresztul jott a munka. egyszeruen regisztralodtam par ingyenes honlapom, es harom heten belul kint is voltam. ezeknek a honlapoknak a listajat egy fiutol kaptam, aki szinten au-pair immaron ket eve, es osszegyujtotte ezeket a leendo au-pairek szamara, hogy igy is konnyebb legyen munkat talalni.

udv.:
Tinera

Máté  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-08-26 20:40   
Kedves Tinera!
Olvastam hozzaszolasodat a forumon, és meg szeretném kerdezni, hogy milyen modon szerezted az au-pairi munkat? Ugynoksegen keresztul, vagy egyenileg stb.?

Ha par dolgot leirnal ezzel kapcsolatban
Koszonettel
Mate

udvardianna  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-08-22 21:03   

Sziasztok!

Ismét itthon vagyok, nagyon jól sikerült a "kis" kirándulásunk. Nagy-Britanián keresztül-kasul utazgattunk a tesómékkal.
Nagyon élveztem, bár kicsit kimerítő volt a vonatozás, de nagyon megérte. Voltunk Londonban, Yorkban, Glasgowban, Edinburghban és persze Manchesterben.

Csak egy dolgot emelek ki minden városban, ami nekem a legjobban tetszett.

London:
KEW GARDEN: a legszebb botanikuskert, amit életemben láttam, pedig elhihetitek én sokban voltam már csak az egyetemi éveim alatt is.

York: Fantasztikusan hangulatos kisváros és itt ettem életem legjobb vaníliás fánkját, (de lehet, hogy csak nagyon éhes voltam.)

Glasgow: Loch Lomondban egy vadászkastélyból kialakított youth hostelben szálltunk meg a tó partján, nagy élmény volt, nagyon szép hely, még esőben is nagyon tudtuk élvezni.

Edinburgh: Éppen fesztivál van most arrafelé és nagy forgatag a vár környékén, alig vettük észre mikor telt el a nap annyi látnivaló volt.

Hát ez a kirándulás meghozta a kedvemet egy hosszabb Skóciai túrához, remélem megejtem ezt még mielőtt lejár az egy évem itt.

Szia Tinera!

Írtam neked magánüzenetet, remélem megkapod. Most, hogy elmentek a tesómék megint kicsit egyedül vagyok. A héten ugyan nem lesz időm rágódni a honvágyamon, de késöbb talán találkozhatnánk.
Esetleg a Tamiékkal együtt. Írj az e-mail címemre vagy a Taminak és egyeztetünk.

Ja rule rólad sem mondtam ám még le teljesen, majdcsak össza tudunk hozni egy találkozót.

Szép időt mindenkinek!
Ancsi

Tinera  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-08-13 11:35   
Sziasztok!

vegre volt idom, olvasgatni a forumon, jo latni,hogy ti is keresitek a magyarokkal a kapcsolatot. en sem elosszor vagyok tavol Magyarorszagtol, es tisztaban vagyok vele, hogy kisidon belul feltamad bennem a honvagy. Ilyenkor nagyon jo, ha van a kozelben vki, aki ezt meg is erti (mast ugysem tud kezdeni vele:)
Annyira megorultem, mikor irtal Tami. Nekem itt semmi tarsasagom Sanaaekon kivul. Nagyon kedvesek, es a gyerekekre sem lehet panasz, de Sanaanak is meg van a maga baja, es hat en csak egy au-pair vagyok naluk, semmi tobb. a nyelvsuli csak szeptemberben kezdodik(bena vagyok angolbol, szoval HURRA!)ahol rendszeresen talalkozni emberekkel. Az angolokkal eddig nem volt baj, tenyleg nagyon kedvesek es befogadoak tudnak lenni, csak hat nehezen megy a kommunikacio, es szinte allandoan otthon vagyok, mert ha ugy jon ki Sanaa 9- 18 ig dolgozik, igy nem talalkozom senkivel a gyerekeken kivul a jatszoteren. (toluk tanulok angolul, es mar nagyon jol beszelek "gyerekul"

Mindezt leszamitva elvezem az itt letet -immaron negyedik hete:)-, es megprobalom kihozni belole a legtobbet.
udv, mindenkinek a kozelben:

Tinera

Tinera  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-08-12 11:16   
Kedves Tami!

Tenyleg, akarom mondani tenyleeeeeeeeeeeeg, itt laktok? Huha, hat ez tobb mint hihetetlen, mar kezdtem volna befordulni.
Padgateben lakunk, az nincs is messze toletek:))))

Rolam:
22 vagyok, es Pecset jarok egyetemre, es most meg kellene tanulnom angolul.
Egy szudani arab anyukahoz kerultem, ket kiskolokre vigyazom.

De most mindjart lejar az idom a konyvtarban, mennem kell, ha minden igaz, meg ma folytatom.

Udv.

Tinera

udvardianna  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-08-12 00:03   

Helló mindenkinek!

Hát Gabesz magánüzenetet nem kaptam, de jó hogy e-mailben is elküldted a levelet, mert így már más a helyzet.

", meg gondolom van egyéb teendőd is..."

Hát azt hittem, ha hazamennek a vendégek, akik Svédországból voltak 6-an, akkor nyugisabblesz az élet és kevesebb lesz a munka, de tévedtem. Ma 9-től 20-ig dolgoztam és a hét előző része sem volt sokkal rövidebb, de azért válaszoltam.
Holnaptól viszont egy hétig szabim lesz, a tesóim látogatnak ide és elkirándulunk Londonba, így nem leszek elérhető egy ideig.

Tami :
Szép utat nektek! Jó időt és sok pancsolást, ezúttal ne az esőben legyetek vizesek, hanem a tengerben.

PuszAncsi

gabesz4  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-08-11 11:57   
Sziasztok!

Ancsi! Küldtem neked magán üzenetet 08.09-én, nem tudom olvastad-e már? Lehet, hogy igen, csak azóta volt a szupi meccs, meg gondolom van egyéb teendőd is... Türelmesen várom válaszod. Szia!

Gabesz

Ugrás a ( előző lap 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 következő lap )
Új topik indítása   Üzenet küldése

Irjon nekünk! - Impresszum - Médiaajánlat - Súgó