2020. április 04. Címlapra!
[Regisztráció]  [Profil szerkesztése]  [Beállítások szerkesztése]  [Keresés]
[Magánüzenetek]  [Felhasználók listája [Bejelentkezés]
MagyarOnline.net Fórumok >> Nagy-Britannia >> Magyarok Manchester és környékén
Új topik indítása   Üzenet küldése
Ugrás a ( előző lap 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 következő lap )
 gabesz4  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-08-11 00:20   
Szia Tami!

Nincs semmi probléma ezzel az emilcímes dologgal. Azt írtam, hogy: "azt gondoltam, nem tudom az emil címed", de tudom, hogy tudom! Azért részleteztem, hogy nincs benne a profilodban stb., mert azért hittem az elején, hogy nem tudom az emilcímed! Mikor először írtam neked, akkor még nem is tudtam. Ez maradt meg bennem. Mikor fennhangon megemlítettem itthon, férjem megróvó tekintetének kíséretében rájöttem, hogy tényleg(!), már 2-szer kaptam tőled emilt! Hogy milyen butácska is tud lenni néha az ember...

"Ne haragudj, nem mindenki tudja hasznalni az internetet, ezt nem vettem figyelmbe."

Igyekszem megtanulni használni az internetet!

Az időjárással kapcsolatban csak annyit, hogy nem rajtunk múlik, mikor, hol, milyen az idő...Azért kérdeztem, tudjátok-e, milyen vacak mostanában itthon a nyár, mert a kérdésedből úgy tűnt, ezt most épp nem tudod...

Ez egy eléggé "tudod-nem tudod", "tudom-nem tudom" hozzászólás lett! Fúúúúúú! Ezentúl igyekszem az ilyen írásokat mellőzni!

Addig is minden jót!Sziasztok!

Gabesz

Tami  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-08-10 16:19   
Gabesz!

Tami!Nem akartam türelmetlennek,se erőszakosnak látszani

Erre gondoltam, a valaszommal. Tehat nem tartalak turelmetlennek stb. stb. stb.

Es neharagudj a jo ido miatt sem, kerlek, tudom, hogy jelenleg huvos van Mo-n, de az idei nyarra pont a forrosagok a jellemzoek, vagyis en arra figyeltem fel igazan. Itt Angliaban pedig igazan huvosre sikeredett a tavasz es a nyar is. Hat, csak ezert nyafogok.

Hogyne tudnad az emilcimemet - igaz, itt a forumon nincs jelen, de en mar irtam Neked 2 emailt. Csak keresd ki az en valaszaimat es nezd, hogy kitol jott. (a FROM-ot kell figyelni! Ha 2szer rakkanttintasza nevemre, biztosan latni fogod a teljes email cimet) Ne haragudj, nem mindenki tudja hasznalni az internetet, ezt nem vettem figyelmbe. En hibam, sajnalom. A privat uzeneteket tovabbra is figyelem, irjal oda, nyugodtan.

Szep napot kivanok Neked es csaladodnak!
T.

gabesz4  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-08-09 23:29   
Sziasztok!

Kedves Tami!

"Gabesz!
Ize .. hogyismondjam, en nem irtam ilyeneket Neked, na! "

Mire gondoltál, hogy milyeneket nem írtál nekem? Most egy két dolgot nem vagyok benne biztos, hogy jól értek.

" Es nyugodtan hasznald az emilemet, ha meg van kerdesed... "

Arra gondoltam, hogy nem is tudom az emil címed, mert nem adtad meg, amikor kitöltötted a regisztrálást, nincs benne a "profil"-odban, és gondoltam, nem akarod, hogy oda írkáljanak neked.De így most, ha meg akarod tudni, írtak-e neked, akkor nézed emiled, a magánüziket, a topikban, ahol csak eddig jártál...?Ez így hosszadalmas munka lehet...De amíg megtalálod, amit neked írnak, addig minden rendben...Erre egy családunkban használatos szlenggel így reagálnék: "Jól van!A te gyereked!" Ezt a "te tudod" helyett szoktuk használni. Ezt mondja a Tarzan rajzfilmben Terkina a Tarzan anyjának, amikor megkérdezi, mi lesz az emberkölyök neve, a Kála pedig azt válaszolja, Tarzan! Erre Terkina: -TARZAN???!!!Jól van,... a te gyereked!No ez vicces, de nem mindenkinek mond túl sokat...

"Latod, itt minden "csepp" joidonek aldozatot is felmutatnank (lealabbis en :), "

Ezt sem értem...Elmagyarázod?

"ti hogy viselitek az otthoni forrosagot?"

Ti nem is tudjátok, hogy itthon nincs forróság? Tegnap bemondták a híradóban, hogy éppen hogy nem dőlt meg a 100 éves hidegrekord, amikor csak 12 C fok volt aug.8-án. A strandok zárva, a büfések ki sem nyitnak... Ezen a nyáron itt Mo-on nem volt igazi, szokásos meleg nyár. Már 2 héten is előfordult, hogy bekapcsolt a fűtésünk, ami 22 C fokra van állítva. Hosszúnadrág, pulóver, meg ami ezzel jár... Hol jégeső, minden pincét, házat elöntő fél-egy órás égszakadás, aminek eredménye, hogy kertek helyén tavak, szuterének, pincék elöntve, ahonnan tűzoltóautók nagy számban szivattyúzzák a vizet napokig, hol záporok, zivatarok,... hol meg 3- 4 nap erejéig tikkasztó kánikula(35-38 C fok), mire az ember megszokná, felengedi medencét, beszerez ventillátort, eltervezi, hogy holnaptól napozni is fog, egyebek, akkor meg újra rossz idő. Hát így bírjuk mi a forróságot.

Akkor minden jót, majd még jövök...

Sziasztok:Gabesz

Tami  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-08-09 22:07   
Sziasztok!

Ancsi, azert kivancsi vagyok, mit szolnanak az "otthoniak", ha beugranank hozzatok trampolinozni... :

Jo idonek en is orulok - remelem kitart Nektek is a jovo hetre!!! London kornyeken egyebkent is melegebb van (altalaban), de megprobalok "intezkedni" az ugyben...

Szerintem nekunk bizti "jo" idonk lesz... Azt nem tudja valaki, hol lehet csatlakoztatni a napkollektorokat, csakhogy kitartson az energia meg legalabb egy evet! Meg osztozkodas is szoba johet, csak adjatok otletet, hogyan raktarozzuk el a meleget.

Gabesz!

Ize .. hogyismondjam, en nem irtam ilyeneket Neked, na! Es nyugodtan hasznald az emilemet, ha meg van kerdesed...

Latod, itt minden "csepp" joidonek aldozatot is felmutatnank (lealabbis en :), ti hogy viselitek az otthoni forrosagot?

Szep estet Mindenkinek!
T.

gabesz4  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-08-09 10:02   
Sziasztok!

Örülök,hogy reagáltatok írásomra.

Anna!Keresem az időpontot,amikor is írhatok neked,és kérdezhetek...Idővel néha hiányos vagyok...

Tami!Nem akartam türelmetlennek,se erőszakosnak látszani,csak nem tudtam,megtaláltad-e az üzit(bár inkább hosszú levélnek nevezhetném)...Várom a választ(de nem türelmetlenül!csak izgatottan).Ahogy a dolgaink egyenlőre itthoni alakulását is...

Üdv.mindenkinek!

udvardianna  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-08-08 21:03   
Sziasztok megint itt vagyok!

Régen volt már ilyen szép időben részünk, nagyon tudtam élvezni a napsütést.

Egy piknik a Tatton parkban, igazán jó öttlet volt.

Most, hogy kiugráltam magam a család trampolinján már egészen jól érzem magam, kicsit fáradt vagyok ugyan, de nagyon jó érzés.

Tünde, ha legközelebb erre jártok feltétlenül nektek is ki kell próbálnotok, a Máté is nagyon tudná élvezni.

Hát szép időt nektek a nyaraláshoz, remélem itt is az lesz.

Pusz Ancsi

udvardianna  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-08-08 15:25   
2005-08-08 13:48, gabesz4:
-
Sziasztok! Helló Gabesz!

"főleg Annától kérdeznék,mert az ő lakhelyének közelében néztünk ki egy kisvárost."

Kérdezz nyugodtan és ha tudok még válaszolok is. A táj nagyon szép, bár az én kis városom kicsit drága. A környéken csak olcsóbb helyek vannak.
Melyik városba jöttök?
Csak nem Alderley Edge-be?

Szia Tami !
Ne aggodj egyáltalán nem haragszom sőtt, örülök, hogy egészségesek vagytok.

Este még visszatérek de most megyünk a Tatton Parkba.

Köszi a hívásod, pont jókor jött.

Pusz Ancsi

Tami  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-08-08 14:34   
Gabesz!

Orulok, hogy bejelentkeztel ide is! Olvastam a privit, ne aggodj - gyartom a valaszt - de annyi mindent kerdeztel..

Ancsi!
Hat ezuton is ne haragudj kerlek, a hosszu es mely hallgatas miatt, mi is teljesen elhavazodtunk - orulok, hogy jol vagy!
En Irorszagra szavazok! Mindenesetre szep kirandulast es sok-sok piheneset kivanok!

Tinera, Ja-rule! Megvagytok?

Puszi mindenkinek!
T.

gabesz4  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-08-08 13:48   
Sziasztok!
Már régebb óta olvasgatok itt mindenhol, mindenfélét.Most veszem a bátorságot(hiszen nemrég Tami is erre buzdított,hogy nem csak olvasni lehet,hanem írni is)és írok ide ebbe a fórumba.Előreláthatóan szept.elején utazunk Manchesterbe, onnan egy közeli kisvárosba,ahol házat szeretnénk bérelni,és ott dolgozni,élni.Sok hasznosat olvastam már ezeken a helyeken,és nem bánom(méghogy nem bánom!sőt!nagyon örülnék)ha továbbra is olvasnék itt olyanokat,amiket hasznosítani tudnék.Régebben 1-szer felvettem a kapcsolatot Tami-val,de aztán egy ideig nem jelentkeztem,most pedig,08.06-án írtam neki,de azóta nem válaszolt.
Puhatolózni,tájékozódni szeretnék még sok-sok dolog felöl...
Kedves Tami,ha olvasod ezeket a sorokat,kérlek nézdd meg a Magán üzenetedet,mert oda írtam 08.06-án.Azóta izgatottam nézem meg napjában 3-szor,hogy kaptam-e választ,de eddig még nem...
Ha nem bánjátok,még lehet hogy jelentkezem,főleg Annától kérdeznék,mert az ő lakhelyének közelében néztünk ki egy kisvárost.Ha jól láttam 8 km(?)-re onnan.
Szép napokat nektek!Üdvözlettel mindenkinek!

gabesz4

udvardianna  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-08-07 22:59   
Sziasztok!

Egy hosszú és fárasztó hét után újra itt.
Remélem jól vagytok mind, én kicsit megfáztam, de már kezdem kiheverni.
Ma voltam Stockport mellett a Lyme parkban.
Nagyon tetszet, hasonló hely, mint a Tatton park.(ha láttátok a Mr Darcyt(film)az itt játszódott.)

Jövő héten jönnek a testvéreim és együtt kirándulunk Londonban, Liverpoolban, Manchesterben stb...

Ha van olyan hely, amit szerintetek nem lehet kihagyni itt Nagy-Britanniában írjátok meg, szivesen fogadom az öttleteket.

Szép álmokat mindenkinek.
Ancsi

Tami  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-08-07 14:01   
Szia Tinera!

Udozollek - nem is tudod, hogy megorultem Neked!

Glazeburyban elunk, ami Warrington resze.

Irj egy picit magadrol - rolunk talalhatsz par infot kicsit alabb...

Szep napot!
Tami

Tinera  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-08-06 13:20   
Sziasztok!

Warringtonba kerultem au-pairkent. esetleg van vki helyben?

Udv:
Tinera

ja_rule  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-07-22 11:47   
Ja_Rule egy rapenekes.
Ancsi: Irtam mailt, nekem cseles a szabadidom de majd osszehozzuk valahogy.

Tami  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-07-21 23:03   
Sziasztok!

Ja_rule, udv itt ujra - jo, hogy visszatalaltal! Bizti tobben is bekapcsolodnak idovel es lesz tarsasagod Neked is!
Meselj, hogy megy a beilleszkedes? Angolokkal is erdemes talizni, igaz?

Ancsi!
Kepeket meg nem kuldtem - de ami kesik nem mulik. Infokat remelem megkaptad
Es magyar talit is szervezunk, csak legyen ra eleg jelentkezo. De lehet, ez szombaton megoldodik. A babysitterek kozul senki sem jelzett vissza, valsz. nyaralnak, sot valakirol ugy tudom hazament...

Egyebkent ezt mar lattad?

Szep estet Mindenkinek!
T.

udvardianna  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-07-21 21:56   
2005-07-21 11:51, ja_rule:
-
Szia ja_rule(mit jelent ez egyébként?)

A lovacskás klippre nem emlékszem, szerintem összekeversz valakivel.Akit én említettem előttem használta azt a gépet, amit később én is, de személyesen nem találkoztam vele és sajnos nem is láttam ki volt. Azért lehetséges, hogy te voltál az. (Az startlap, blikk, magyarnemzet oldalak voltak bent a magnyitott oldalak listáján.)

Ezek szerint te is Wilmslowban laksz?(mert én az itteni könyvtárba járok?

Kösz a levelet, tudom milyen rosz egyedül és nem beszélni magyarul. Ha gondolod a vasárnapom még szabad, beszélgethetünk egyet személyesen is.

Helló Tami!
Úgy tűnik alakul a helyzet itt minálunk is, nemsokára annyian leszünk, hogy itt is lehet rendezni magyar találkozót.

Egyébként nagyon érdekeset mesélt a fiacskád a telefonba, még kacagott is néha.

Pusz Ancsi

ui:Várom a részleteket a Szombattal kapcsolatban.

ja_rule  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-07-21 11:51   
Ancsi!!
Ha a bal oldalodon ult a 'ficko' aki magyar oldalakot nezegetett a konyvtarba es te egy lovacskas klippet neztel akkor mar talalkoztunk es en ... nem szoltam hozzad

ja_rule  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-07-21 11:43   
Ja es koszi Hunor a meghivot!
Hjaj vegre magyarok

ja_rule  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-07-21 11:39   
Sziasztok!
Koszi a mail Ancsi!
Irtam valaszt is. Sajnalom, hogy nem figyeltem az oldalt de azt hittem nem mukodik.
Hol vagytok magyarok??

Tami  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-07-19 00:28   
2005-07-18 21:08, udvardianna:

"Először is ezuton szeretném újra megköszönni az együtt eltöltött szép napot."

Mi is nagyon jol ereztuk magunkat - igazan! Szivesen repetazunk! Az tenyleg kar, hogy messzebb vagyunk egymastol - de azert nem olyan veszes. Manchesterben lehet am kulturkodni ezerrel es az nem oly tavoli egyikonknek sem...

Kuldenem a kepeket is - mennyi fer a postafiokodba?

"És még egyszer bocs, ha túl sokat beszéltem, de hát nincs kivel magyarul beszélgetnem errefelé."

Na_DE_Ancsi! Azert a chatterbox titulust nem neked osztanam!

Es hogy ne csak csoborbol vodorbe kuldozgesselek: sikeresen lehet aupaireket talalni, ha siman beirod a keresobe. Es persze megprobalom osszekolompolni az eddig ismert babysittereket. Mostmar bizti beindul a tarsasasgi elet korulotted magyarul is!

A hetvegen pedig biztosan sok magyarral talizunk majd-nadddon kivancsi vagyok en is!

Na tessek! Milyen jo reklamanyag lett belolunk, igaz? Tovabbra is uzenem, hogy ez egy olyan forum, ahva irni is lehet - nemcsak olvasni!!!

Udvozlettel,
Tami

udvardianna  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-07-18 21:08   
2005-07-18 14:02, Tami:
SZia Tami!

Először is ezuton szeretném újra megköszönni az együtt eltöltött szép napot.
És még egyszer bocs, ha túl sokat beszéltem, de hát nincs kivel magyarul beszélgetnem errefelé. Egyébként pedig nagyon élveztem a társaságotokat,csak azt sajnálom, hogy nem lakunk kicsit még közelebb egymáshoz.
Irtad:
", mikor idekerultunk egyaltalan nem kerestem magyar tarsasagot,"

Hát én is így voltam vale az elején, mert azt mondták igy hamarabb megtanulok angolul beszélni, mintha mindjárt magyarokat kezdenék keresni. DE nem sokáig bírtam a dolgot.

"Dr.novel sikerult kapcs. teremtened?"

Nem sajnos még nem kaptam meg a telefonszámot, de reménykedem.

Repulogep: Úgy tünik nekem szerencsém volt az utazásokkor.

http://www.babycentre.co.uk/community/

Kösz a címet később én is körülnézek benne.

Én még nem mondtam le a könyvtárról sem, már megírtam a faliújságra az üzenetemet.

Várom a részleteket a jövő hétvégével kapcsolatban és a következő találkozást is.

Addig is puszi a Máté okos kis buksijára. Nektek pedig szép hetet!

Ancsi

Tami  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-07-18 14:02   
Ancsi!

Termeszetesen mi is probalkozunk mindenfelevel ... de mondjuk en nem igazan tudom eroltetni a dolgokat. Valszeg ez az en hibam... Sot, mikor idekerultunk egyaltalan nem kerestem magyar tarsasagot, ugy gondoltam joban kene lennie elobb az angolokkal, hisz ok a befogado tobbseg, a "tobbiekkel" meg majdcsak osszefutunk.

Nekunk a vedononk is sokat segitett - biztosan van a Ti csaladotoknak is egy kirendelt - erdemes megkerdezni, hatha tud vmit.
Dr.novel sikerult kapcs. teremtened?

Repulogep: Hat nalunk nincs gondom, kit es mikor megszolitani. Mate altalaban nem kepes egy helyben ulni, igy setalgatunk a kis utcaban. Es persze mindenkivel diskural, bemutatkozunk - ha kell, ha nem... Es ember a talpan, aki tud NEM visszaszolni neki. Igy tudom, hogy meg nem utaztunk magyarokkal, meg Bp.-rol sem.

Mas. Ratalaltam erre az oldalra:

http://www.babycentre.co.uk/community/

A lap aljan vannak az angliai topikok, teruletek szerint. Azalatt meg van egy "bilingual babies" es egy "international parents" kategoria is. Hatha van valaki Wilmslowbol, Warringtonbol, Manchesterbol is.

Megyek is korulnezni.

Puszi,
Tami

udvardianna  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-07-15 21:33   
Hát persze hogy vannak itt, mások is rajtunk kívül ,csak talán még nem találtak ide.(nekem is hosszú időbe telt)Sokak pedig nincsenek számítógép közelében. Talán próbálkozhatnál kirakni üzenetet a könyvtárba, oda sokan ellátogatnak.

Volt egy alkalom, amikor a könyvtárban valaki magyar oldalakat nézegetett előttem a neten, de sajnos nem láttam ki volt. A könyvtáros fickó, pedig nem akart infót kiadni. Most várok egy telefonszámot egy nyugdijas, magyar doktornőét, aki állítólag itt lakik Wilmslowban.

Legutóbb mikor haza repültem tele volt a gép magyarokkal, akik Manchesterben és környékén laknak.
Akkor még kicsit bátortalan voltam, tehát nem kérdezősködtem, de van egy számom. A lányt Emesének hívják és már két éve itt dolgozik Man-ben.(még nem hívtam fel , ne kérdezd mikért nem, nemtudok rá válaszolni.)

Remélem tudunk most hétvégén találkozni, nekem minden időpont jó és minden helyszín, nem kell senkihez alkalmazkodnom.

Jó éjszakát minden kedves forumozónak.

Ancsi

Tami  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-07-14 19:40   
2005-07-14 17:36, Ancsi

Ui: Nagyon megörültem a jelentkezésednek, mert azt hittem már mindenki talált magyar társaságot csak én nem...

Szerintem nincs itt "belolunk" tul sok, foleg nem csaladosok. Allitolag babyszittyekbol rengeteg - erdekes, nem tolonganak az ajtonk elott...

Matyi melle jol jonne valaki, alkalmanket, de ugye aki itt van az mar elfoglalt es nehez osszehozni a talalkozast "alkalmilag". Es meg a gyereknek sem tesz jot, ha nem egy "allando" szemely vigyaz ra. Azert nem adjuk fel, igaz? De teny, hogy az ido szelsebes...

Mondjuk, elkezdhetnenk ide gyakrabba irogatni,hatha van ki olvas es bekapcsolodna. Volt itt az utobbi idoben nehany beiras (Klgabor, Ja_rule...)

Tehat: van itt meg valaki rajtunk kivul?

Ancsi!
Kuldtem vegre mailt es bocsika a kesedelemert: csak buli volt aprajafalvan...

Puszka,
Tami

udvardianna  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-07-14 17:36   

Szia Tami!

Köszönöm a mailt, válasz ment.
Remélem mihamarabb tudunk találkozni.
Addig is szép időt!

Ancsi

Ui: Nagyon megörültem a jelentkezésednek, mert azt hittem már mindenki talált magyar társaságot csak én nem...

Tami  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-07-10 22:48   
Szia Anna!

Orulok, hogy Te is idetalaltal - udvozollek es jo forumozast kivanok!

Warringtonbol irok - az nincs tul messze Toled es szerintem is jo dolog ismerkedni.

Irtam mailt - varom valaszod.

Csak jokat!
Tami

udvardianna  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-07-09 18:19   
Sziasztok!
Három honapja vagyok, itt Wilmslow-ban,
(a reptér egeszen közel van, ha magyar társaságra vágysz, összehozhatunk egy találkozót, már én is szeretnék kicsit beszélgetni(magyarul)).
Egyébként 25 éves vagyok, most éppen au-pair, pusztán nyelvtanulás céljaból jöttem ide, meg persze kicsit világot akartam látni. Eddig nem sokfelé jártam, egyedül nem olyan elvezetes az utazgatás.
Mindenki jelentkezését szivesen fogadom, aki szeret utazgatni, vagy egyszerűen csak beszélgetni.

Ancsi

ja_rule  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-06-05 20:30   
Sziasztok.
Egy hete vagyok manchesterbe a repteren dolgozok. Nem ismerek senkit.
Szeretnek megismerni magyarokat itt.
Irjatok mailt.

KlGabor  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-05-16 09:41   
Sziasztok! Ket napja erkeztem Manchesterbe, egyedul, mint a kisujjam. Szivesen megismerkednek magyarokkal akar beszelgetes, akar kozos alberletkereses szintjen. A szamom 07871455195. A Hatters ifiszalloban lakom a heten ugy nez ki.

Tami  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-05-14 22:24   
Pompom!

Kuldtem mailt, meg privit is. Megkaptad? Az altalad megadott emilcim es a profilodban levo is hibas volt. Csak megprobaltam beirni a teljes nevedet, igy mar elkuldte a levelet. Remelem Te kaptad meg!

Tami

hunor  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-05-13 11:57   
POMPOM UZENETE:

Sziasztok! Még csak pár hónapja vagyok Manchesterben, jó lenne ismerkedni. Ha valakinek van nyelvtanuláshoz ötlete, címe, írjatok. Én 28 vagyok, a párommal jöttem ki, egyenlőre úgy néz ki hosszabb távra. Előre is köszi!

Ugrás a ( előző lap 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 következő lap )
Új topik indítása   Üzenet küldése

Irjon nekünk! - Impresszum - Médiaajánlat - Súgó